» »

Reforme na mizi

Reforme na mizi

««
5 / 17
»»

borchi ::

... samo a si kdaj desničarja slišal rečt, saj vi levičarji niste nič boljši.

kidding, right??!!

aja, slovenska desnica se ne kvalificira za desnico.

btw, off-topic smo.
l'jga

Tear_DR0P ::

ljudje in ovce, to me spomni na eno zares dobro akcijo FDVja-sej mogoč ma kdo še kako slikco kje
bla je neka modra majca, na kateri so v vrsti stale bele ovce, ena ovca pa je bila izven vrste nad vsemi ostalimi in ta le bila rumena in iz FDVja
ko me je kolega, ki je sodeloval v tej kampanji (za katero ne vem točno kaj so hotl propagirat) vprašal kaj si mislim, sem reku, da mi je žal da sm na FDVju, ker se počutim kot da sem ovca nad ovcami, največja ovca in majčke s katero bi to naglas izdajal rajš ne dam na sebe
in ja slovenci smo ene take rumene ovce - ne vsi, definitivno pa večina
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nevone ::

> kidding, right??!!

Nič se ne hecam. Seveda kritika levice s strani desnice obstaja, samo ne na način, da se reče niste nič boljši od nas.

Pokaži mi recimo en citat na tem forumu, ki dobesedno pravi levičarji niste nič boljši od desničarjev.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Že, že ... samo a si kdaj desničarja slišal rečt, saj vi levičarji niste nič boljši. Desničar se svojih slabosti zaveda in jih skuša odpravljati in prav v tem je boljši, levičar pa pravi, a se pa mogoče ne bi dalo to slabost obrnit meni v prid, potem to dejansko stori in daje s tem slab zgled in vzor ostalim udeležencem, ki so nekoliko bolj pasivni in čakajo kaj jim bo servirano na pladnju.

Humm, tole je pa ena zelo grda posplošitev. Namreč - ne bi rekel, da je samokritičnost osebka odvisna od politične opredelitve ali obratno. Je pa res, da politiki ponavadi ne premorejo kaj dosti samokritičnosti, levi al pa desni. Premorejo pa večinoma gromozanski ego, ki jim zastira pogled na svet, to pa0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

poweroff ::

Nova desna vlada je govorila, kako ga je levica lomila. Da bodo oni boljši. Sedaj pa pravijo: saj je isto LDS počela.

Gospodje, nismo vas volili zato, da bi dobili nadomestek za LDS. Hoteli smo kaj boljšega.

Newonina kritika leti predvsem na desno vlado.
sudo poweroff

nevone ::

V čem je razlika:

Prejšnji pravijo:
Nič niste boljši od nas. --> Oboji smo enako slabi/dobri, kvečjemu smo bili mi slabši.

Zdajšnji pravijo:
Nič nismo slabši od vas. --> Oboji smo dobri/slabi, kvečjemu smo mi malo boljši.

Ste dojeli bistvo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

borchi ::

nevone, da ne bomo preveč obremenjevali tvojega spomina in slo-tech search-a.

včeraj je širca pizdila čez drobniča. da se stanje poslabšuje. ergo, včasih je blo dobr, sedaj je slabo.

tole se definitivno kvalificira v:

"Nič nismo slabši od vas. --> Oboji smo dobri/slabi, kvečjemu smo mi malo boljši."

dojemaš?
l'jga

nevone ::

Naj bo levi ali desni, naj bo zdajšnji ali prejšnji, naj bo kdorkoli že hoče, ko uporablja ti dve varianti primerjav se mora zavedati, da vsaka nosi s seboj malo drugačno sporočilo.

Nič niste boljši od nas. Ta izjava omeji možnost izboljševanja. V tej izjavi kritik izpostavi nasprotnika.

Nič nismo slabši od vas. Ta izjava ne omejuje možnosti izboljševanja.
V tej izjavi kritik izpostavi sebe.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

BigWhale ::

Najbolj prav bi bilo, da bi vsi po vrsti rekli, "nismo najboljsi".

;)

MadMicka ::

Bistveno je, da se zavedamo, da brez opozicije ni demokracije. Tako da rabimo in ene in druge :)) . Edino kar je, jaz bi raje uporabljal izraze liberalne in konservativne stranke. Tole o levičarjih in desničarjih mi že rahlo preseda.

Ziga Dolhar ::

In pod kaj spadajo v Sloveniji Liberalci in Konzervativci?

(Meni se je jako smešno zdelo, ko so prišli eno ameriški demokrati obiskat "sorodni" LDS ...)
https://dolhar.si/

nevone ::

>Edino kar je, jaz bi raje uporabljal izraze liberalne in konservativne stranke.

Se strinjam. Treba jih je modernizirat. Levi in desni preveč spominjajo na stare nedemokratične čase.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

drejc ::

S tem da so pr nas liberalci konzervativci/levi, sds pa ni pa kvazi-libertarci/desni.

To smo podedval in nismo v enakem polozaju kot vecina zahoda.

btw: se kdo misli da si lds zasluzi tist l v kratici?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

Sedanja vlada je potrošni material. Obrabila se bo v 4 do 8 letih - po vsej verjetnosti - in takrat bo čas za novo.

Problem je pa v tem, da LDS ni resna alternativa, tadruga opcija, periodično sprejemljiva in zaželena sprememba.

Zakaj ne?

Ker je izgubljena v sponah iz preteklosti. Leta 1991 sem mislil, da bi bilo za vsaj 10 let potrebno postaviti tastarorežimske stranke iz cirkulacije. Pa naj se na "desnici" menjavajo na oblasti Janša, Peterle, Podobnik ...

Vendar večina Slovencev je bila proti tako radikalni denacifikaciji - oprostite dekomunizaciji, ampak sej je isto - zato to ni šlo. Ker pač ni bilo v nasprotju z Nemčijo 1945- okupacijske vojske.

Zdej "prejšnjerežimske" stranke doživljajo tako krizo same od sebe. Dvakrat so utrujene. Enkrat od 45 letne totalne oblasti, potem pa še od več kot 10 letne postkomunistične.

Zato bo imel Janša komaj kaj zdrave opozicije naslednjih 10 let. Tudi slabo.


Če bi pa takoj leta 1991 naredili 15 letno lustracijo za vse politične funkcionarje prejšnjega režima ... bi se vzpostavila diskontinuitetna pozicija in opozicija.

No, večino ljudi tukaj na tem forumu tak scenarij spravlja v živo grozo. Kot bi tudi Nemce prepoved naci partij po vojni, če ne bi bili v to prisiljeni s strani okupacijske vojske.

Ker pa je komunizem padel brez direktne uporabe orožja - ni čisto padel. Vsaj v glavah znatnega dela Slovencev še zdaj ne.

En indikator je pa takle, če si prebolel komunizem ali ne. Če se veseliš dejstva, da je Pinochet strmoglavil Allendeja, potem si komunizma ozdravljen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Thomas bi izvedel lustracijo političnih funkcionarjev prejšnjega režima.

To pomeni, da pravzaprav večina zdajšnih političnih funkcionarjev ne bi delala to, kar sedaj dela. Pri tem v svojem slepem besu napram komunistom, ki so povečini le v njegovi glavi, prezre, da je marsikateri od političnih funkcionarjev prejšnejga režima bistveno pripomogel k spremembi režima in k dokaj uspešenemu razvoju Slovenije, kot jo poznamo danes. Ob tem je potrebno še povedati, da je bil režim v Sloveniji npr. v 80 letih daleč od tiste komunistične, ki povzroča Thomasu peno na ustih.

Eden bolj znanih, ki ne bi smel delati, kar je delal je npr. Janez Drnovšek. Takih, vsaj za moje pojme, zaslužnih ljudi, ki so bili v politiki prej in sedaj, je še precej. Bi morali vse lustrirati ali samo tiste, ki so bili tapravi komunisti? In sedaj bo Thomas tisti, ki bo vedel, kdo je zrno in kdo je pleve. Sramota.

borchi ::

lahko zaprosim thomasa, da off-topic proba nadaljevat v zvezi komunistov slo-tech-a?

navsezadnje se je dolgo boril, da ga je vrli moderator uslišal in mu naredil par novih threadov po njegovem okusu.
l'jga

Double_J ::

To je tako kot z nihalom. Če bi ga na začetku postavili v mirovanje, bi ga kakšna sapica pripravila da zaniha sem in tja. Zdej, ko smo ga pa spustili z višine bo pa parkrat močno zanihal sem in tja preden se umiri, sapice pa sploh ne bodo igrale nobene vloge...

To ni dobro.

Daedalus ::

Mnja, tole z lustracijo bi lahko komot bil dvorezen meč - odstraniš za novo državo neprimerne politike - se pravi funkcionarje v bivšem režimu. Kar pomeni, da odstraniš ljudi s konkretnimi izkušnjami v državni administraciji in jih nadomestiš s pretežno neizkušenimi, kar pa lahko ima negativne posledice. Po drugi strani pa - preneseš že ustaljene mreže in interesne povezave iz prejšnjega sistema pod drugo farbo...kar pa spet ima negativne posledice.
Je res, da nekoliko ideološko očistiš državni upravo - po drugi strani pa - sej tud njihovi nasledniki so bili vzgajani v prejšnjem sistemu. Načina razmišljanja (kot se lepo kaže v Sloveniji) ne moreš spremeniti čez noč, je potrebno kako desetletje al pa dva. Oziroma, popolnoma se zadeva spuca, ko nastopi na oblast generacija, ki je bila v celoti vzgajana v obdobju stabilne demokracije. Tam nekje se IMO tud tranzicija zaključi.

Je pa res, da gledat razne Potrče (prototip človeka za vse čase) ko palamudijo o demokraciji - je smešno. Sicer pa je večina slovenskih vrhunskih politikov takih - ob osamosvojitvi so obrnili ploščo. Izjema je kak Janša...ki jo je obrnil malo prej0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Marjan ::

Glede na odziv javnosti (večine?) bi predlagal, da se izvrši referendum "Ali naj Slovenija presedla nazaj na socializem?"

:\

Thomas ::

Hehe - naiven kot sem - sem leta 1990 pričakoval, da se bodo tastari politiki sami gentlemansko umaknili. Češ, tole ni več naša igra, mi smo iz nekega drugega obdobja.

Nekateri so se!

Potem mam enega prijatelja, ki je bil tedaj celo v ZK. Ta me je po demokratičnem prevratu večkrat spraševal, kdaj je on dal glas za opustitev družbe lastnine. Sem mu povedal, da na prvih demokratičnih volitvah je bila izvoljena skupščina, ki je sprejela novo ustavo, ki družbene lastnine več ne predvideva.

Ostala sva prijatelja skoraj do današnjega dne, čeprav sva bila povsem na drugih ideoloških bregovih. Razdvojila naju je šele to, da mene nesingularitanci dolgočasijo, pa se redko vidiva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Tukajle bi rad zadevo do konca razščistil, zato prosim moderatorja, da ne brišejo tega posta:

- neto plača + akontacija (EDS) + prispevki = bruto plača + prispevki (ki jih plača delodajalec) = bruto bruto plača

Če se akontacija oz. EDS zniža in ostane bruto plača enaka, je jasno, da se dvigne neto plača

Bruto plača je plača, ki jo zasluži delavec in je določena s pogodbo o zaposlitvi. Akontacijo in prispevke od bruto plače plača delavec!!, vendar tehnično obračuna in izvede v imenu in za račun delavca in na svoje stroške delodajalec.

V to bruto plačo država ne more posegati, saj država ni podpisnica pogodbe o zaposlitvi, poleg tega pa je plača socialna kategorija, varovana z ustavo. Se pravi, država ne more sprejeti zakona, v katerem bi bilo določeno, da se vse bruto plače znižajo in da gre razlika v žep delodajalcev.

Poleg omenjenega pravnega zadržka, obstaja tudi tehnični. Namreč, bruto plača se iz meseca v mesec nekoliko spremenija (dviguje, znižuje - zaradi št. delovnih ur, dodatka na uspešnost ipd.). Kjerkoli bi naredili presek in znižali bruto plačo, bi nekateri delavci bili na plusu, nekateri pa na minusu, odvisno pač od meseca, ko bi znižali plače.

Obstaja pa še tretji zadržek: smiselnost
http://www.sigov.si/mf/slov/proracun/sp...

Država pa lahko dobesedno čez noč odpravi davek na izplačane plače:
To je davek, ki ga plača delodajalec iz svojega žepa za vsako plačo, ki presega 165.000 SIT.

proračun 2005:
prihodki:
- dohodnina 252.206.900.000
- davek na izplačane plače 118.682.800.000
- dobiček od pravnih oseb 129.460.800.000

Iz tega jasno sledi, da zgolj ukinitev davka na izplačane plače razbremi podjetja do te mere, da ne rabijo nobenih drugih razbremenitev, kar se tiče denarja (drugo so različni postopki za odprtje podjetja ipd.) Če se davek na plače ukine, potem bo država malce več dobila iz naslova dobička od pravnih oseb.

Se pravi, preden bo država spacala vso reformo skozi, lahko za začetek zmanjša davek na izplačane plače do te mere, kolikor lahko nadomesti izpad. Deloma mora država šparati, deloma z obdavčitvijo obresti in večjo odbavčitvijo zemljišč nad določeno kvadraturo, deloma tudi tako, da npr. DDV dvigne iz 8,5 na 11% in ne na 20% (prvič, ni pravično in ni razloga, da za osnovne življenjske potrebščine plačujemo isti davek, kot za luksus in drugič, cene se morda pri tako majhnem dvigu dejansko ne bi dvignile)

NONSENS pa je tlačiti v reforme EDS in zato postavljati reforme na kocko. Moj predlog bil, naj, če že, ukinejo najvišja dva dohodninska razreda. To bi bil tudi plus za državo oz. proračun, saj izpad dohodkov v proračun, ki bi ga povzročil EDS ne bo potrebno krpati.

A je sedaj ta zadeva okoli EDS-ja jasna?

Thomas ::

Micka:

> Bruto plača je plača, ki jo zasluži delavec in je določena s pogodbo o zaposlitvi.

Neumnost! To gre stalno gor in dol, pač z višino prispevkov, ki jih nenehno spreminja država.

Tako očitno neresnico trdiš Mici, da je groza.

p.s.

A se mogoče kdo strinja z Mici glede tega? Se?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Jaz imam vsak mesec malo drugačno bruto plačo in niti podrazno enako kot je bila določena v moji pogodbi o zaposlitvi par let nazaj.

MadMicka ::

Sicer mi je malo pod častjo resno debatirati z nekom, ki ne pozna osnov, o katerih teče debata:

Če se zmanjšajo ali povečjajo prispevki, ki jih plačuje delavec, to pomeni, da se zveča ali zmanjša neto plača delavca in NIKAKOR ne bruto plača delavca.

Če pa se zvečajo ali zmanjšajo prispevki, ki jih plačuje delodajalec, to na plačo delavca ne vpliva.

EDS ni prispevek, temveč davek.

S tem je moje debatiranje na temo EDS-ja zaključeno. Razen, če se bo kdo oglasil, ki se na te stvari spozna...

p.s.: kopernik, v pogodbi o zaposlitvi imaš ti določeno osnovno bruto plačo, na to pa grejo potem še dodatki kot npr. dodatek na delovno dobo, uspešnost, izmensko delo ipd. - bi moralo biti vse to razvidno iz plačilne liste

p.s.s.: očitno Thomas, sploh ne loči med davkom na plače in EDS-jem oz. dohodnino. Sramota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::


> Bruto plača je plača, ki jo zasluži delavec in je določena s pogodbo o zaposlitvi.

Neumnost! To gre stalno gor in dol, pač z višino prispevkov, ki jih nenehno spreminja država.

Jah, Thomas - tole kar si napisal, je res neumnost.

kopernik ::

Če se zmanjšajo ali povečjajo prispevki, ki jih plačuje delavec, to pomeni, da se zveča ali zmanjša neto plača delavca in NIKAKOR ne bruto plača delavca.
Če pa se zvečajo ali zmanjšajo prispevki, ki jih plačuje delodajalec, to na plačo delavca ne vpliva.


Ni res. Imam pred sabo plačilno listo, kjer piše :
BRUTO - skupaj : xxx.xxx SIT
Prispevki iz bruto plače - skupaj : xxx.xxx SIT
Akontacija dohodnine - skupaj : xxx.xxx SIT
------
NETO - skupaj xxx.xxx SIT

Neto dobiš, če odšteješ od bruto prispevke in akontacijo.
Tore je jasno, da prispevki VPLIVAJO na bruto plačo.

Thomas ::

Hehe ... že inflacija izniči konstantnost bruto plače.

Ta stalnost je navadna pravljica. Pa naj se Mici in Perci razkoljeta!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Jst nisem reku, da je bruto plača konstanta...sem pa reku, da višina prispevkov ne vpliva na bruto plačo - kar ti je ze Mici jasno povedal.

Zdej te pa še enkraz vprašam:

Ali spreminjanje višine prispevkov vpliva na bruto plačo?

IgorGrozni ::

kopernik, koliko delovnih dni si imel v tem in v prejšnjem mesecu ??
Odstotki se ne (na krajši rok) spreminjajo ! Se pa osnova za izačun bttd. Prazniki, del.dnevi, dopust, itd..

kopernik ::

Mislim, ali se bomo sedaj vrteli kot mačka okrog vrele kaše ?

Jaz imam v pogodbi napisano npr., da je bruto plača 200 tisoč SIT. Na plačilni listi dobim prvi mesec prispevkov za npr. 50 tisoč SIT.
Po nekaj letih vidim na plačilni listi 500 tisoč sit bruto. Prispevkov je za npr. 100 tisoč SIT.

Ergo, višina prispevkov vpliva na višino bruto plače.

perci ::

Ojej, ojej :D.

Ti imaš bruto plačo 200 jurjev. Od tega je recimo 70 jurjev prispevkov. Sedaj se pa država spomni, da bo znižala prispevne stopnje in boš od sedaj plačeval samo še 30 jurjev prispevkov. Se ti bo bruto plača spremenila?

kopernik ::

Kot rečeno, poglej si prepisane podatke iz moje plačilne liste nekaj postov višje. Če 1+1 ni jasno, potem nimam več kaj povedati.

perci ::

kopernik, ti si pa res model

Noben ni rekel, da prispevki niso del bruto plače. Mi smo rekli, da spreminjanje višine prispevkov ne vpliva na višino bruto plače. Jasno je, da če se ti bruto plača zviša, se ti tudi prispevki, ker so glede na bruto plačo določeni. Torej so prispevki odvisni od bruto plače, ne obratno.

Ergo spreminjanje višine prispevkov ne vpliva na bruto plačo.

Zdej mislm, da je pa cajt, da si ti mal pogledaš to 1+1 matematiko.

kopernik ::

Aha, zdej šele štekam, kaj hoče MadMicka povedati. Sem še enkrat šel čez celoten roman in tisti link, ki ga je pripravil nekaj prispevkov višje.
Torej, osnovna trditev je, da višina prispevkov NE vpliva na višino bruto plače, je tako ? Ker pač velja, da je prispevkov 22,1 procentov od bruto plače. In ta procent je vseskozi enak. Ja, priznam svojo zmoto, jaz sem gledal iz čist obratnega stališča in sicer : hočem imeti na računu toliko in toliko SIT, več kot hočem imeti večji bodo prispevki, večji bo bruto.

MadMicka ::

kopernik, teb še pojasnim glede plače:

prispevki in akontacija se izračunavajo iz bruto plače. To pomeni, da računovodska služba NAJPREJ UGOTOVI, koliko imaš bruto plače in potem iz bruto plače izračuna koliko znašajo prispevki, koliko akontacija dohodnine in kar ostane je neto plača.

To ve vsak, ki dela v računovodski službi, tako da to zadevo ni problem preveriti. Torej ravno obratno teče postopek izračuna, kot si ti predstavljaš kopernik.

Drži pa, da se tekom let osnovna plača iz pogodbe o zaposlitvi dvigne in sicer zaradi delnega usklajevanja z inflacijo.

Tudi ne drži, da se stopnja prispevkov iz meseca v mesec spreminja. Nonsens. Stopnje, izražene v procentih, so vseskozi enake. Enako velja za stopnje davka oz. akontacije dohodnine. So vseskozi enake izraženo v procentih. Le osnova izražena v SIT se letno pomalem dviguje, jasno, zaradi inflacije. Zato pa imamo vsako leto za malenkost drugačno dohodninsko lestvico.

SORI KOPERNIK, SO SE POKRILI POSTI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Višina bruto plače se nedvomno spreminja z ukrepi, zakoni in odločbami države.

Bruto plača je plača pred odtegnitvijo prispevkov v breme delojemalca in akontacije dohodnine.


LINK.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Ti lepo odgovori na vprašanje:
Ali se, če se spremeni višina prispevkov, spremeni tudi višina bruto plače?

Ni se treba zdej ven vlečt in mutit, priznej da si zabluzu, pa gremo naprej.

Mati ::

Zanimalo bi me nekaj v zvezi s to tematiko, ker se še nisem poglobil v te reforme, niti še nisem utegnil mojega računovodja vprašat.
Imam podjetje in sedaj plačujem poleg DDV, še davek na dobiček, ki je 25%, poleg tega pa še precej denarja plačam pri dohodnini, ker sem uvrščen v najvišjo davčno stopnjo!

Torej kolikor sedaj razumem, bom potem plačeval "samo" še 20% davek na dobiček in tudi pri dohodnini bo samo en razred in sicer 20%?

Če je tako se meni zdi to imenitno, saj bodo te reforme blagodejno vplivale na gospodarstvo in lahko si bom morda še privoščil kakšna 2 delavca na račun manj plačanih davkov.

Ali naj bi to tako bilo, ali napačno razmišljam?

Utk ::

Ja tak je namen...

Mati ::

Zakaj potem Semolič & co. tako pljuvajo po reformah?

Utk ::

Ker če boš ti manj plačal, bo nekdo moral več. Če praviš da si v najvišjem razredu, so to tisti, ki so v nižjih, ne. Drugih ni. Po drugi strani boš pa koga zaposlil, kar je zelo fino, ampak vrašanje če bo tako razmišljala večina podjetnikov...No, v vsakem primeru bojo tisti ki imajo zdej dost imeli še več, kaj bojo stem "več" naredili je pa vprašanje. Sej super da hočejo znižat davke za bogate, ker so res pretirani, če je EDS edina prava pot je pa drugo vprašanje.

Mati ::

Kolikše je pa najbižji razred? A ni že zdaj okoli 20%?

To, da pa bo narod malo razbremenil gospodarstvo v obliki povišanih davkov za hrano, knjige, pijače....pa se mi zdi zelo smiselno. V končni fazi je hrana katastrofalno poceni pri nas!

Pri davkih na dobiček bo moje podjetje privarčevalo letno okoli 10.000.000,00 Sit. Torej bodo to čiste naložbe v kader in širitev posla!

Vsa čast vladi. Ne vem kaj se Semolič in podobni grejo?

perci ::

Jah, pač, enmu revnemu bo pa to dodatno obremenilno...in na to cilajo sindikati. Sej jim ne dam prav, ker drzava ne sme bit prevec socialna, ce hoce bit gospodarstvo konkurencno.

WarpedGone ::

Ne vem kaj se Semolič in podobni grejo?


Razredni boj. Ne morjo iz svoje socialistične kože.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mati ::

Vem ampak tisti reven ima potemtakem več šans za zaposlitev, saj bi se po mojem moralo po reformah znatno povečat povpraševanje po delavcih...in potem ne bo več reven!

Moje mnenje.

MadMicka ::

WapredOne, tvoje "pametne" opazke lahko zadržiš zase. Če maš kaj konkretne za povedat glede vsebine, pa le daj.

Mati, v obliki povišanih davkov na hrano itd. narod niti malo ne razbremeni gospodarstvo. Davke namreč pobere država.

Gospodarstvo se razbremeni, če se ukine davek na izplačane plače. Vlada sedaj predlaga, da bi se ta davek ukinil v celoti šele čez 4 leta, kar je odločno predolga doba.

Sicer pa preberi par postov višje moj post, kjer sem napisal, koliko prihodkov ima proračun od ene ali druge postavke in kaj je potemtakem smiselno narediti.

IgorGrozni ::

Mati: Če imaš že sedaj delo za dva dodatna delavca, zakaj jih pa ne zaposliš že sedaj ?

Njune plače gredo v stroške, tvoje podjetje ima manjši dobiček- manj davka na dobiček plačaš:) , ti pa imaš manjšo dohodninsko osnovo - in plačaš manj dohodnine .:).

Pravzaprav pravilno je takole:
Ti bi z več dela (za dva delavca), posledično več dobička, ( zato in samo zato, bi jih tudi zaposlil), kljub povečanemu dobičku=davku na dobiček (samo četrtino ti ˝odvedejo˝) in povečani dohodninski osnovi= dohodnini (največ 50 % povečanega dohodka ti lahko ˝odvedejo˝.) lahko zaslužil več že sedaj. In mi ni jasno zakaj ju ne zaposliš že sedaj?

Ali je˝ načrt˝ malce drugačen ? Npr. ti plačaš manj davka in ti ostane več denarja (za enako delo in tveganje) kot ˝personal incom˝ in greš zato na morje, kupiš BMW,ipd...:)).
Tvoji delavci in sodržavljani pa tisto, kar ti ne vplačaš v državno blagajno(...BMW), vplačajo kot višji ddv pri nakupih potrebščin, manjših ugodnostih pri otroških dodatkih, bolniških nadomestilih (...socialnih transferjih),...ipd.:|


IgorGrozni

WarpedGone ::

O Micka prezvišena, in s čim se naj ta davek nadomesti?

Sam ne rečt tko kot Lahkovnik, "Saj to je pa čist enostavno", nobenmu doslej pa to še ni uspelo narest.

In še vedno si mi dolžan nekaj pojasnil! In še parim drugim.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

IgorGrozni:

Zakaj Mati računa tko kot računa ti bo pojasnil sam.

Ti sam men pojasni zakaj je prav da mora Mati recimo dat državi 3/4 od tega kar ustvari, ti pa le 1/4? Cifre so napamet, ampak sm prepričan da v svoji modrosti boš ujel poanto vprašanja.

Al te u bistvu boli le to, da se odpravljajo neupravičeni privilegiji?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Mati ::

IgorGrozni, nisi me prav razumel oziroma nimaš pravega vpogleda v moje podjetje zato ne vem, če si kompetenten, da tukaj meni svetuješ!

Vozim dovolj dober avto, da ne rabim še enega BMW itd. V podjetju sem že precej razmišljal o otvoritvi novega obrata in s tem širitvijo poslovanja, ter posledično manjšanje uvoza, vendar zato trenutno še ni bilo rezerviranih dovolj finančnih sredstev.
Sedaj bom po grobih izračunih lahko rezerviral finančna sredstva z Januarjem, saj bom približno vedel, koliko bom privarčeval do konca leta. In če je to 10 mio ali več to pomeni delo za 2 - 5 novih ljudi (strojnikov). Posledično bom plačal v državno blagajno več DDV, več davka na dobiček in več prispevkov za delavce, uvozil bom pa za 100.000.000,00 Sit manj!

Trenutno samo nakladam, ker se še nisem dobil z računovodjo, niti ne vem kako daleč je zadeva z EDS, vendar srčno upam, da se vlada ne bo dala izsiljevat raznim Semoličem, LDS-ovcem ali stranki upokojencev!

Moje mnenje je, da bolj kot bo gospodarstvo konkurenčno, bolje bo vsem nam šlo, pa ne glede če bo morala kakšna babica Fanika plačati 180 SIt namesto 167,50 Sit za liter mleka!
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenia vs. Češka (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9130707 (28557) jype
»

Osnovnošolska matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
525997 (4782) klemen22
»

Odstop ministra za razvoj - Jože-ta P. Damijana (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
625531 (4229) Daedalus
»

Ali Slovenija potrebuje novo stranko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31017918 (14449) gzibret
»

Davčna merca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15811252 (8505) Thomas

Več podobnih tem