» »

Ponovitev 11. septembra?

Ponovitev 11. septembra?

1
2
»

TESKAn ::

Torej, Thomas, če te prav razumem:
- ZDA nimajo vohunov visoko v organizaciji
- ZDA točno vejo, kaj 'izvajajo' vrhovni, tudi če le - ti nikomur nič ne povejo in edini, ki so vedeli, so bili 'izvajalci' napada.
Ne zamert, ampak malo čudno se mi zdi tole. Mal protislovno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Slabo razumeš - ampak se ne bom trudu s tabo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Ah ste eni cvetke… Mene zanima če »vi ki ste na strani razuma« verjamete v vse kar ste tule napisali?

TESKAn, enostavno zato, ker so ravno Afganistanski teroristi v enem dnevu pobili največ folka.

Ah torej zato je treba bombardirati suvereno državo? Bravo Ice, si končno razkril da za vsem stoji samo zob za zob in nikakršna pravičnost in vzpostavljanje demokracije…

Teskan, razlikuje se v tem, da je Afganistanska vlada (Talibani) odkrito in jasno povedala, da je Osama pri njih, vendar ga ne dajo!

Pardon Orly se vidi da nisi ravno pozorno spremljal dogajanja pred ameriškim napadom… Talibani so rekli da so pripravljeni izročiti Osamo vendar pod določenimi pogoji. Bush je rekel NE! Pogoji niso sprejemljivi in zbombardiral Afganistan…

Prebivalcem in zlasti prebivalkam Afganistana je bila nujnost in dobrodošlost ameriško-britanske vojaške intervencije jasnejša prej in bolj kot premnogim našim spoštovanim rojakom Slovencem!

Heh… Ko je zmanjkalo razlogov za opravičevanje ameriškega napada so na dan privlekli neko zapostavljanje žensk in otrok… Žalostno ni kaj da se skrivajo za takšnimi izgovori tile vrli rešitelji.

undefined ::

jetam

>Bravo Ice, si končno razkril da za vsem stoji samo zob za zob in nikakršna pravičnost in vzpostavljanje demokracije…

In ti si že davno razkril, da si pripadnik Bin Ladnovih ovc, zakaj bi potem sploh sprejel tvoje mnenje?

>Talibani so rekli da so pripravljeni izročiti Osamo vendar pod določenimi pogoji. Bush je rekel NE! Pogoji niso sprejemljivi in zbombardiral Afganistan…

Daj mi mal podrobneje povej o tem, pod kakšnimi pogoji so bili telebani pripravljeni izročiti Osamo, me res zanima...

>Heh… Ko je zmanjkalo razlogov za opravičevanje ameriškega napada so na dan privlekli neko zapostavljanje žensk in otrok… Žalostno ni kaj da se skrivajo za takšnimi izgovori tile vrli rešitelji.

Žalosten si TI, ker ravno tako ravnanje z ženskami odobravaš! Nimaš pač nobene človeške morale. Preseli se dol k Osami.

_Mortal_ ::

Thomas sm nehi ti basat Američanom se ni niti sanjal kva se je zgodil k bi že na letališču posredoval ko so se potniki pripravljali na vkrcavanje in to kar je rekel TESKAn to je ULTIMAT
ULTIMAT: Dokončne zahteve, ki jih postavi ena država drugi z grožnjo da bodo sicer sledili ukrepi

Točn to so nardil amerikanci
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Thomas ::

Ma tole je že nekoliko preneumno. Jasno, da so vedeli, da lahko pričakujejo terorističen napad. Vendar so ga, tako kot večino doslej, pričakovali zunaj ozemlja ZDA in niso pričakovali niti kaj tako masovnega.

Tolk enga dlakocepljenja okrog tega - je že rahlo dolgočasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Izkazalo se je točno to, kar sem napovedal, da se bo: Allah faktor je odpovedal. Allah - v nasprotju s pričakovanjem mul - ni stopil z nebes, ni poslal kerubinov z meči ... skratka ni naredil nič.

Sem pa slišal nocoj po TV SLO 1, da mula Omar to še nekoliko pričakuje. Bojim se pa, da bo razočaran.


:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Kaj je sedaj to Ice ? A smo malo občutljivi na kritike ali kaj? Tistale "Če nisi znami si proti nam!" je pa že malo zlajnana. Demokracija ueber alles a ne... Ti bi bil odličen politik ko takole obračaš besede! No ja vsaj predvidljiv si.
Bi pa rad videl kje sem napisal da odobravam zatiranje žensk in otrok, ker kljub vnovičnemu branju mojega posta nisem zasledil da bi to kje napisal... Verjetno ne razumem višje sfere razmišljanja v katerih letaš ti...

Kar se pa tiče pogojev:

Najprej so Talibani rekli da bodo Osami sodili sami ob predložitvi dokazov da je Osama res kriv. Odgovor Busha: NE! Samo pod našimi pogoji in v ZDA!

Potem so Talibani pristali da izročijo Osamo vendar samo nevtralni državi kjer bi mu sodili. Odgovor Busha: NE! Samo pod našimi pogoji in v ZDA!
In potem je zbombardiral Afganistan.

Sedaj mu bodo pa verjetno sodili na licu mesta (ker ob predložitvi dokazov bodo izdani agenti v Al Kaidi ali kako že??) ali pa si bo sodil sam (večja verjetnost).

ahac ::

Najprej so Talibani rekli da bodo Osami sodili sami ob predložitvi dokazov da je Osama res kriv. Odgovor Busha: NE! Samo pod našimi pogoji in v ZDA!
Tko kot če bi mafijskemu šefu sodili drugi mafijci.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Hvalabogu, da so talibani odklonili! So jih vsaj razsuli.

Bodo Afganistanci lahko nekoliko zadihali.

Se bo vsaj začel islamski fundamentalizem krhat.

Ja, kaj pa civilisti, ki so umrli ob tem.

Tragedija za vsakega in za tiste, ki jih je pustil za sabo.

Toda dosti manjše število tragedij, kot se v takem sistemu dogajajo sicer.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Uh Thomas ne se slepiti, da je Severno zavezništvo kaj boljše. Morda na kratki rok dolgoročno pa sigurno ne. Prva znamenja so že tu: zavrnitev britanskih specialcev, ki kobajagi "niso bili povabljeni".
So še svetlobna leta od demokratičnosti tile Afganistanci.

Ah še nekaj: danes sem prebral da naj bi obnovili kipe Bude, ki so jih Talibani razsuli... V tolažbo tistim na forumu, ki so takrat jamrali kako to ni prav... Upam da vam je v zadoščenje. Buda je rešen

Thomas ::

Ni kaj kovati Severne zveze v nebo! V Afganistanu ne bo dobro, dokler ne bo uveden "Western way". Dokler tja ne prodre Zahodna civilizacija in se Islam umakne kot se je krščanstvo na Zahodu.

Proti čemur zlasti močno nasprotujejo tamkajšnji verski voditelji, podivjane antiglobalistične tolpe na Zahodu in še nekateri drugi zagovorniki starega.

Odstranitev telebanov je bil le prvi nujni korak. Kako bodo pa sledili drugi - pa težko rečem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osama bin Laden dead! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
707150006 (14689) FoxKnox

Ameriški interesi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
604232 (3549) Thomas

Kaj za božjo voljo se dogaja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28114936 (11563) TheJack
»

Torej, začelo se je! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25771993 (68874) burekar
»

Diskriminacija kot posledica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
905332 (4355) Thomas

Več podobnih tem