» »

Poseg v delo novinarjev

Poseg v delo novinarjev

mtosev ::

24ur

Jaz mislim da je to hudi poseg v delo medijev/novinarjev in slobode tiska.

Mislim da bi zadari te afere rabli nekateri letet.

Komentirajte.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Pa kaj pol če je bla nekje omenjena? Kaj pa če je podkupovala koga? Če smo že pri tem... Mah vsi ki imajo kaj moči se trudijo bit nedotakljivi. Treba jih dotolčt, ne pa še podpirat. Zdravnike, kmete, tovornjakarje, novinarje, učitelje pa še koga. Namesto da bi sami boljše delali drugim ne pustijo da jih kritizirajo, nadzorujejo. So se hišniki kdaj po televiziji pritoževali?

mtosev ::

Še kdo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Daedalus ::

Policija naj bi nezakonito zbirala podatke o celjski dopisnici POP TV Damjani Seme. Primer je v novinarskih krogih sprožil vrsto odzivov.

Če je to res (nezakonito namreč), naj kr letijo glave. Več ko jih bo letelo, boljše bo.

/pol pa se zbudim, pa pogruntam, da v Slo itak ne letijo glave. Če je niso sneli Erjavcu, je tudi zaradi "kr ene novinarke" ziher ne bojo komerkoli.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr Evil ::

Ja sej,ko je Erjavec storil tako grozen zločin:\ :\

Mikroaferica nevredna dveh vrstic,ki so jo umetno napihnili,saj vemo kdo.

mercutio ::

Hmmm.... na primer Petek smo počasi že pozabili, kjer je bil malo hujši poseg v svobodo tiska.

Tudi tam na žalost niso letele nobene glave.

Daedalus ::

Ja sej,ko je Erjavec storil tako grozen zločin

Nelegalno je prečkal državno mejo in tisti, ki bi mu to morali preprečiti, tega niso storili. Kak prekršek pa to je - pa lahko sprobaš na lastni koži. Pridi enkrat do mene v Rogaško, pa te bom poslal na prehod čez Sotlo in poskrbel, da bo obmejna o tem obveščena. Si upaš? Sej to je samo "majhen" prekršek. Ziher se bojo samo nasmehnili, zamahnili z roko pa rekli: "Bomo pustili pubeca kr na miru, sej to pa ja ni nič.":\

V smislu pravne države - je Slovenija še vedno razdeljena na vsaj dva razreda. tiste, ki lahko in tiste ki ne smejo. In primer Erjavec je to samo potrdil.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mtosev ::

Vsaj kazen bi rabo plačat. Kakih 300.000 da mu malo v spominu ostane.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

acheron ::

Dej ne serte s tem. Ali se to mogoče dogaja v Ameriki. A tam mogoče serje kdo zarad nepravilnega vstopa/izstopa iz države obrambnega ministra. S helikopterjem lahko pristane na kateremkoli travniku ali podobno. Tko da to je za mene bullshit. Z muhe so naredili slona.

Daedalus ::

acheron, ti ne seri. Si že slišal za enakost pred zakonom? Veš, da bi naj to čudo veljalo tudi pri nas? Pol mi pa razloži, zakaj minister ni kaznovan za prekršek, za katerega bi jaz, ti al pa sosedov Janez doživeli marsikako neprijetnost s strani policije?

Lahko pa seveda rečeš, da se ministru ne sme nič zgoditi - in s tem pristaneš na to, da si drugorazredni državljan.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Utk ::

In zakaj bi moral on letet? Ga je policija prijavla, kaznovala? Če je kaj kriv ga naj da, če ga ne, naj leti nekdo v policiji. To je stvar policije. Ko bo kaznovan pa naj odstopi, če je blo kaj narobe.

Daedalus ::

Ups, se opravičujem - pozabil sem omenit, da je tud policija zajebala v tem primeru. Hvala za popravek. Sicer pa če se ne motim, je itak policija izjavila, da je nelegalno prečkal mejo. Tak da bi lahko takoj odletel, za njim pa še tisti, ki mu tega niso preprečili. Ampak itak ne bo nič - izredni nadzor je mimo, policija ne ukrepa. Že videno, v "rdečih" kot tudi "demokratičnih" časih.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

acheron ::

Koker js vem je kriva policija. Ker če bi mu rekli da ne more tam pač ne bi šel tam. Glede enakosti pred zakonom: Koker js vem je šlo za stvar države in ne za privatno stvar, tko da res nevem če je to res tko velka napako koker so jo nardili mediji.

Daedalus ::

Nepoznavanje zakona te ne opraviči krivde. Če ni vedal - žali bog. Zdaj ve. Poleg tega je sam zaukazal izkrcanje na vojaškem delu - po lastnih besedah je hotel zaščitit ženo pred evil novinarji (kaj sploh je počela žena zraven na službenem potovanju, pa kdo je plačal njene stroške?)
Ni važno, stvar države/privatna stvar - v vsakem primeru je naredil bedarijo, ki bi v vsaki normalni državi imela posledice. Tako znotraj policije kot na ministru samem. Ampak - Kura pač ni normalna država, ker pri nas politiki očitno spadajo v višjo kasto. Pa kot sem napisal - sej smo že vajeni a ne? Tud prejšna oblast je počela take gluposti - s temi sedaj si pa nova "Prinašamo spremembe" oblast dela zelo slabo uslugo in pravzaprav kaže, da se ne razlikuje dosti od prejšnje... Isto sranje, drugo pakovanje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr Evil ::

Zakaj pa se je Aurelija Jurija toliko zagovarjalo ko je neupravičeno trošil davkoplačevalski denar na mobitelu?Ali pa ko je Kučan Letici "zrihtal" prihranke v Novi ljubljanski banki?Ali pa ko je Rop,predsednik države SKRIVOMA se udeležil sestanka FORUMA 21?NE to ni nič,ker so te prekrške storili prvi med enakimi.


Pa da ne pozabimo na nešteto primerov gospodarksega kriminala,ko so se izplačevale neupravičeno hudo previsoke odpravnine tistim direktorjem,kateri so od njih namerno zavoženo firmo kupili za drobiž.To je bilo divje NEZAKONITO NELIGITIMO kriminalno lastninjenje tistih,ki so člani partije,ups FORUMA 21.

In potem ti ravno taki tulijo o legalnosti in celo legitimnosti.;(

mercutio ::

Daedalus:
"kaj sploh je počela žena zraven na službenem potovanju, pa kdo je plačal njene stroške?"
Žene vseh obrambnih ministrov, ki so se udeležili srečanja, so bile povabljene s strani organizatorja srečanja. Kaj je zdaj s tem narobe?

jype ::

Vsi so glih, to je narobe. Dajati bi morali zgled, ne pa da ga svirajo sem in tja. Ne glede na to kaksne barve pravijo da so, so pod kozo vsi [izberi apoliticno barvo].

borchi ::

Ali pa ko je Rop,predsednik države SKRIVOMA se udeležil sestanka FORUMA 21?

rop ni nikoli bil predsednik države in forum 21 nikoli ni bilo ilegalno združenje. in ne obstaja neupravičeno trošenje davkoplačevalskega denarja, če svinger jurij plačuje boniteto za uporabo mobilnega telefona. ok?!
l'jga

Dr Evil ::

in ne obstaja neupravičeno trošenje davkoplačevalskega denarja, če svinger jurij plačuje boniteto za uporabo mobilnega telefona. ok?!


Vidiš,če bi o aferi "jurij" bil seznanje nekoliko temeljiteje,potem bi vedel,da je bil eden redkih,kateri te "bonitete" ni plačeval oziroma ni namenil določen znesek iz svoje plače za to.Torej je nelegalno trošil davkoplačevalski denar.


Kar se tiče Ropa,ja res ni bil predsednik države,ampak "le" vlade.In če se ta skrivoma udeležuje raznih interesnih skupin,potem je to vsekakor stvar legitimnosti in verjetno tudi legalnosti.

borchi ::

Vidiš,če bi o aferi "jurij" bil seznanje nekoliko temeljiteje,potem bi vedel,da je bil eden redkih,kateri te "bonitete" ni plačeval oziroma ni namenil določen znesek iz svoje plače za to.Torej je nelegalno trošil davkoplačevalski denar.

se opravičujem. res je, svinger scene očitno ne poznam tolk dobr kot ti. kar seveda ni opravičilo. pepel, pojoča travica...

Kar se tiče Ropa,ja res ni bil predsednik države,ampak "le" vlade.In če se ta skrivoma udeležuje raznih interesnih skupin,potem je to vsekakor stvar legitimnosti in verjetno tudi legalnosti.

verjetno bi ga ti prbil na križ že samo zato, ker je v stranki (interesno združenje) in prasec tega niti ne skriva več!

si sploh ne upam pomislit kaj bi naredil z ruplom, ki je bil pravzaprav hkrati v dveh strankah, v še enem interesnem združenju (zbor za slovenijo) in član lokalnega ego krožka.
l'jga

borchi ::

dr evil, ko si bolj v svinger sceni. dej ti men povej kk je pol mel svinger zmenjeno za telefon. dobu je od državnega zbora telefon za katerega mu niso obračunavali bonitete? kar bi, kolker js vem, po zakonu morali. tu svinger pravzaprav ne more bit nič kriv.

dej mal razjasn to komunajzarsko svinjarijo, plis.
l'jga

Daedalus ::


Žene vseh obrambnih ministrov, ki so se udeležili srečanja, so bile povabljene s strani organizatorja srečanja. Kaj je zdaj s tem narobe?


S tem ni nič narobe. Mene samo zanima, kdo je plačal to. Ker kolko vem, žena ni lih uradna oseba, ki mora biti prisotna tam;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mtosev ::

S tem ni nič narobe. Mene samo zanima, kdo je plačal to. Ker kolko vem, žena ni lih uradna oseba, ki mora biti prisotna tam;)

Tam je da moža čuva da nebi drugo našo. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr Evil ::

Oprosti borchi,ampak da to veš ti ni treba bit swinger.Pisalo je v mariskaterem časopisu.Verjamem pa da v mladini ne.In uporaba mobitela stane tudi poslanca,ne toliko kot za navadne smrtnike,ampak nekaj le.In še tega Jurij ni hotel plačat.


Kar se tiče pribijanja,pa je to menda "vaša" specialiteta.Sploh če pogledam kaj ste z Erjavcem naredili samo zato,ker je par brezdelnih jugooficirjev odpusti.Da ne govorimo o mladininem sataniziranju "desnice".

borchi ::

o "naših" specialitetah in mladini ti ne znam velik povedat.

bolj me zanima, če mi boš odgovoril na vprašanje. kako je možno, da svinger ne plačuje bonitete (btw. to ni njegova odločitev, kot tu poskušaš prodat)? kot prvo bi mu državni zbor moral vzet mobitel, kot drugo bi morala davčna haklat državni zbor. nekaj v naši državi očitno ne štima.

upam, da bojo naši kekci končno začeli delat tako kot je treba in da ne bodo davkoplačevalskega dnarja razmetavali. ja, niti za opozicijske poslance ga ne bi smeli!

torej, dej mi še enkrat povej, kako je svinger postal enemy of the state, plis!

za tončka ti očitno mormo verjet na besedo.
l'jga

Dr Evil ::

Pri boniteti je prišlo do različnega razumevanja te besede.Ti si očitno mislil na plačevanje spolnega občevanja medtem ko sem jaz to besedo razumel kot prednost nižje tarife telefonskih klicev.Menda je tak.

torej, dej mi še enkrat povej, kako je svinger postal enemy of the state, plis!



Postal je tako,da je lagal in neupravičeno trošil davkoplačevalski denar.Nekaj takega kot Rupar,a v bistveno obširneje,s tem da Rupar ni lagal.(Če si tudi afero Rupar zaspal pa ti jaz nisem kriv.):\

borchi ::

Pri boniteti je prišlo do različnega razumevanja te besede.Ti si očitno mislil na plačevanje spolnega občevanja medtem ko sem jaz to besedo razumel kot prednost nižje tarife telefonskih klicev.Menda je tak.

aha, pol o bonitetah kej dost očitno ne veš. torej bomo morali tisto o neupravičenem trošenju davkoplačevalskega denarja dat na hladno. vsaj dokler ne pojasniš točno kako in kaj.

v bistvu me najbolj zanima kako se lahko izogneš plačilu bonitete brez da te hakla davčna (oz. tvojega delodajalca).

očitno ma tale svinger še druge talente. pogruntu je nekej kar ne zna noben direktor v sloveniji. pa še reč, da komunajzerji niso superiorni.
l'jga

Daedalus ::

Kar se tiče pribijanja,pa je to menda "vaša" specialiteta.Sploh če pogledam kaj ste z Erjavcem naredili samo zato,ker je par brezdelnih jugooficirjev odpusti.Da ne govorimo o mladininem sataniziranju "desnice".

Kako nakladanje. Mi je popolnoma vseeno, koga je ali ni odpustil. Naredil je glupost, kršil zakon in zdaj pričakujem, da za to plača, kot bi jaz al pa ti. Mladine pa itak ne berem. Isto sranje je kot kak Mag:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr Evil ::

Zarad mene naj plača,ampak potem ne sme bit edini,ki plača.Enaka pravila za vse,v kar pa upravičeno dvomim.

borchi ::

Enaka pravila za vse,v kar pa upravičeno dvomim.

in ob tem ti uspe za to okrivit levico, čeprav vlada desnica?

dr evil, zdej te pa morem vprašat, na čem si? pol ko prideš k seb mi boš povedal skrivnost o tistem davčnem triku? hvala!
l'jga

Daedalus ::

Ja, sej si jaz prav enako želim. Pri prekoračitvi pooblastil in kršitvah zakonodaje plačaš svoje, neodvisno od politične barve. Sam mam občutek, da tega ne bom doživel:|
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jst ::

Dr Evil:

Zakaj pa se je Aurelija Jurija toliko zagovarjalo ko je neupravičeno trošil davkoplačevalski denar na mobitelu?Ali pa ko je Kučan Letici "zrihtal" prihranke v Novi ljubljanski banki?Ali pa ko je Rop,predsednik države SKRIVOMA se udeležil sestanka FORUMA 21?NE to ni nič,ker so te prekrške storili prvi med enakimi.


Pa da ne pozabimo na nešteto primerov gospodarksega kriminala,ko so se izplačevale neupravičeno hudo previsoke odpravnine tistim direktorjem,kateri so od njih namerno zavoženo firmo kupili za drobiž.To je bilo divje NEZAKONITO NELIGITIMO kriminalno lastninjenje tistih,ki so člani partije,ups FORUMA 21.




Mi, ultra levičarji, seveda obsojamo napake, prekrške in kazniva dejanja VSAKOGAR. Iz tega tvojega citata lahko namreč sklepamo, da ti s tem legitimiraš napake današnje, Janšove oblasti. Opravičevanje v stilu "saj je to počela tudi prejšnja vlada" kaže na omejeno razmišljanje in naivnost. Napake, ki jih je počela Ropova vlada jih obsojamo in pričakujemo, da se ne bodo ponavljale. Pa saj smo ravno zato izvolili novo oblast, a ne?

Jst ::

Kar se pa tiče topica.

Novinarji, kolikor je meni znano, namreč nimajo nikakršne zaščite pred državnimi organi, kar pomeni, da so novinarji, tako kot vsak drug posameznik pod istimi pogoji, pod očesom policije. To se meni ne zdi prav, ampak pustimo to. Če oseba ni osumljena kaznivega dejanja, je tajno opazovanje mogoče zgolj izjemoma, kadar bi opazovanje te osebe pripeljalo do osumljenca, ampak samo, če policija z drugimi ukrepi ne more dobiti teh podatkov. In v tem primeru mora zadaj stati odločitev sodišča.


...

Intervju z Goranom Klemenčičem, višjim predavateljem za kazensko pravo in policijska pooblastila fakultete za policijsko-varnostne vede o primeru novinarke POP TV Damjane Seme:

Ali lahko pristojna parlamentarna komisija policiji odredi nadzor nad delom konkretnega novinarja?

Glede konkretnega primera je odgovor popolnoma jasen in glasen: NE! Zakon o parlamentarnem nadzoru obveščevalnih in varnostnih služb komisiji ne daje tega pooblastila, niti ga ji s stališča primerjalnopravne prakse delovanja tovrstnih organov ne bi mogel dati. To bi bilo v nasprotju z načelom delitve oblasti, pravne in demokratične države.

...

Najbolj smotrno bi bilo počakati, da se zgodba razvije, da podrobnosti objavijo mediji, tako, da se izognemo debatiranju samo o ugibanju, brez dokazov.

Jst ::

Zato, ker če je res šlo za prekoračitev pooblastil in nadzor nad samim novinarjem, potem je to znak za alarm, da je nekaj hudo narobe s pravno državo.

Daedalus ::

Zato, ker če je res šlo za prekoračitev pooblastil in nadzor nad samim novinarjem, potem je to znak za alarm, da je nekaj hudo narobe s pravno državo

Heh, je že dosti drugih znakov, da je pravna država pri nas s stegovanjem politike vsepovsod, resno ogrožena. Sem dal primer Erjavca - za moje pojme popolnoma zadosten znak. Al pa kaka SIB banka, da me ne bo kdo obtoževal pristranskosti - se je dogajalo vseskozi. Kar je zaskrbljujoče je to, da očitno menjava oblasti ni pomagala, ker tudi JJ očitno ne namereva vsekati konkretno različne poti od njegovih predhodnikov. Edina razlika je pravzaprav, da se sedanja oblast še uči in ji razni podmukli prijemi se uidejo v javnost - kar je LDS precej boljše obvladala.

In ko tu ostanemo brez alternativ, kaj pol? To je aktualno vprašanje. Kam z državo, kjer so vsi vodilni politiki isti?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desnica razpada? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82996160 (79500) poweroff
»

SOVA (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
91443893 (30532) Jst
»

Prigode in nezgode nove vlade (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
905943 (4561) Ziga Dolhar
»

Meja zasebnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
514287 (3544) poweroff

Več podobnih tem