» »

Katerega od plextorjev?

Katerega od plextorjev?

SebaR ::

Danes grem kupit DVD pečko in me zanima katerega od teh dveh se mi bolj splača?

PX-716A ali
PX-740A.

Nekje sem že prebral da je model 740 v bistvu BenQ1640, ampak ima 'le' 2mb pred pomnilnika, podpora cd-jem in dvdjem je pa ista.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

mtosev ::

Meni je Plex Premium šo po gobe v manj kot enem letu. ;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SebaR ::

Veš kaj je zanimivo da prvi stane 30k drugi pa 20 000 v comtronu :\
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

mtosev ::

DVD RW*16 PLEXTOR PX-716A/T3 Dual Layer 30.150,00 SIT 28.944,00 SIT

Koliko jaz vidim stane toliko v ComShopu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SebaR ::

In zakaj je takšna razlika če je PX-740A novejši?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

mtosev ::

Jaz bi ti priporačal da rajše NEC 3540, LiteON ali LG GSA-4163B vzameš.

NEC je dost boljši od Plexa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr Evil ::

LG je v reviji CHIP zasedel prvo mesto.Plextor komaj tretjo.S tem,da je LG še precej cenejši.

SebaR ::

Odločil sem se da bom vzel Plextor740A če ga pa ne bodo imeli na zalogi bom pa vzel LG-ja ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

sajmonmofo ::

nec boljsi od plextor ;DD

samo lol ti recem

Dr_M ::

no ja, nec in plextor sta kvecjemu precej izenacena.
ma pa nec boljso neuradno podporo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Razmisljanje o nakupu 2x oz. ze skoraj 3x drazjega Plextor 716 od "ostalih" enot za enega na navadnega uporabnika je nesmiselno. Plextor 716 so od ostalih enot razlikuje le po njegovih dodatnih funkcij.. in ce jih nekdo ne misli uporabljat dosti je nakup prakticno nesmiseln in zgresen. Po kvaliteti pecenja in hitrosti namrec ni nic boljsi oz. vcasih je tudi slabsi kot LG, Nec ali BenQ. Plextor 740 je identicen BenQ-ju 1640... zato tudi nima vseh teh "bonbonckov", ki jih ima 716.. (like 8 MB predpomnilnika, ki sicer kaj dosti tudi ne pomaga, ko se pise pri 16x z "peak" 22 MB/s, moznost overburnanja na DVD+R medije je tudi ena od teh lastnosti 716, ki je drugi nimajo) in nakupa ne bi priporocal zaradi cene, ker dobis BenQ 1640 mnogo bolj poceni (ampak je na voljo le v tujini). Torej v primeru nakupa Plextor 740 placas vecinoma le ime "Plextor" namesto "BenQ" ali "Philips", ki je prisotno na sprednji strani pogona.

Kar se tice BenQ 1640 (in tako tudi Plextor 740 in Philips 1628 oz. 1648, ki bo na trg prisel Avgusta) pa velja za enega "najboljsih" pekacev na trziscu (sicer razlike med pekaci dandanes so zelo majhne in najboljsega pekaca ni.. ravno zaradi tega, ker noben ne iztopa tako mocno, da bi ga lahko imenovali najboljsi).. po dodatnih funkcijah je takoj za Plextorjem (zato se je Plextor vrjetno tudi odlocil za njega).. z "magicnim" firmware-om bo v prihodnjosti prav tako omogocal podobno moznost ucenja peke, ki je prisotna v taksni obliki trenutno le v Plextor 716 in se pri Plextorju imenuje "Auto Strategy" v BenQ 1640 oz. Philipsu 1628/1648 pa "SolidBurn". Prav tako bo omogocal "OverSpeed" oz. pisanje z vecjo hitrostjo od deklarirane na mnogo medijev oz. se vec, kot njegov predhodnih 1620, ki velja za pekac z najvecjo taksno podporo.

Kar se tice LG-ja 4163.. je trenutno za po ceni/kvaliteti zelo dober nakup... prav tako Nec 3540 in Philips 1640P (modeli 1620K, 1625K, 1640K, 1645K - identicni BenQ 1620). Med temi se je zelo tezko odlocit katerega vzet.. saj so vsi dobri pekaci in vsak ma kaksno pomankljivost in prednost pred ostalima, ko gres v detajle.

Ker imam vse te tri lahko povem, da sem trenutno najbolj zadovoljen se vedno z Philipsom 1640P zaradi odlicne kvalitete pri dobrih (najboljsih) medijih kot recimo MCC (Verbatim) in TY.. ceprav ne pri najvisji mozni hitrosti.. pomankljivost pa nasplosno DVD-R pecenje na srednje dobr medije, nato sledi LG 4163 predvsem zaradi hitrosti 16x snemanja z dobro kvaliteto na DVD-R in tudi DVD+R medije, kjer je nepremagljiv, Nec 3540.. hja kar hitro in v mojem primeru ne prevec kvalitetno snemanje pri 12x, 16x (vrjetno zaradi slabsega primerka ko sem ga dobil), zato pa izvrstno merjenje PIE/PIF in hitrost branja, ki ga LG ne premore. Lahko bi se razpisal in nastel vse pomankljivosti enega proti drugemu in obratno.. ampak se mi ne da, ker bi lahko pisal 3 dni dalec. =) Nasplosno vecina pomankljivosti ni tako hudih in so za nezahtevnega uporabnika ali "transparentne" ali nepomembne oz. se z njimi da zivet. =)

Sam bi pa rajsi izbral recimo 2 od zgornjih omenjenih pekacev kot pa Plextor 716.. in bi prisel na koncu na priblizno isto ceno.

BTW. razlika v ceni med 740 in 716 je zaradi tega ker 740 ni bil misljen, kot "high end" pekac ampak kot konkurenca pekacem za Plextorja nizjen cenovnem razredu... kar ze pokaze, da 740 ni naredil Plextor sam. 716 je se vedno Plextorjev glavni pekac vse dokler ne bodo naredili novega.. ce ga sploh kdaj bodo.

SebaR ::

No danes ni bilo ničesar na zalogi tako da imam še nakaj časa še za razmišljat.

Se pravi da Plextor v nobenem primeru en ker cena vključuje ime.
LG me prepričuje kar ima izredno dobro peko, ampak me moti podpora :\

Ali je možno da se bo to še kdaj odpravilo v katerem od firmwarov?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

mtosev ::

Maš tudi moddane FWare za pekače. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Quikee ::

Kaksna podpora ? LG podpira dosti (prakticno vse kvalitetne.. srota od medijev pa se ne splaca kupovat prav zaradi male razlike v cenah medijev) medijev pri certificirani hitrosti.. ampak malo medijev, ki pisejo hitreje od certificirane hitrosti. Sicer pa pisanje pri 8x traja le ~7:40.. kar je med najhitrejsimi 8x.. zato tudi razlika, ki LG pise pri 8x in povprecnim casom drugih pekacev pri 16x (~ 6:00) ni velika. Prav tako je pomembno pisanje pri 16x.. saj bodo 8x medije pocasi nehali izdelovat. MCC je pred kratkim rekel, da bodo proizvodnjo 8x medijev opustili.

mtosev: moddanih firmware-ov je malo... mas pa MCSE s katerim lahko sam moddas to pa je res ja.

mtosev ::

LG kup pa je. Aja nima rad poceni medijev (se muči ali jih uniči GSA 4120B).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SebaR ::

jep tako je. Odločil sem se :D

LG bo v ponedeljek v moji kištici
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Quikee ::

mtosev: sej noben pekac ne mara nizkokvalitetnih medijev.. finta je, da ni nujno da so nizkokvalitetni mediji poceni... in visokokvalitetni medije dragi. =) Pri nas je kaos kaj se medijev tice in naredi teme o medijih in testiranje medijev zelo smiselne, sploh ce isces najboljse razmerje med ceno in kvaliteto.

Kar se tice LG 4163 se mi do zdaj ni unicil nobenega od medijev, ki jih imam..to so predvsem srednjekvalitetni in visokokvalitetni SL WORM mediji.

Trenutno najboljsi mediji (prav tako najboljsi glede na cena/kvaliteta) za LG-ja 4163 so po mojem mnenju Verbatim 16x DVD-R (MCC03RG20), ki so za ceno ~2.900 SIT (printable).. najboljse izkazejo pri 16x pisanju.. vsaj dokler ne bo pri nas na voljo TY 16x medijev.

Primer:

Zapisan pri 16x (5:17!) na LG 4163.

Brainstorm ::

Plextor Px-708a mi je crknu po letu in pol sam sem dobil novega ker majo plextorji 2 leti garancije kar mislim da majo druge firme sam 1 leto, al pa se motim.

Quikee ::

LG (vsaj moj) ma 2 leti... prav tako mislim da Philips.. Nec pa po navadi 1 leto.

Caligula ::

Jaz mam pri NECu 2 leti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527109 (12868) GrimReaper
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34526896 (11847) e-marko
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525213 (4551) YenLoWang
»

px-716a; px-130a Dvd Read Speed

Oddelek: Strojna oprema
6758 (708) ta-mau
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897619 (5202) AtaStrumf

Več podobnih tem