» »

Retro trip...

Retro trip...

Brane2 ::

Končno sem uspel dobiti staro legendo- QLa :)

QL



Pravzaprav dva kosa.

Ker je brez dodatne opreme bolj malo uporaben in microdriveov ni v vsaki štacuni, bo treba ponoviti vajo in narediti razširitev.

Tokrat bi to rad naredil bolj pošteno kot včasih in bi počil gor pravo 68000 na ene 60MHz, USB porte pa tamali HDD ali mogoče raje kar Compactflash kartico. Pa seveda DVI izhod za LCD monitor. Pa par socketov za solidno količino NOR Flasha...
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

opeter ::

Zanimivo! Od kje si boš priskrbel stare komponente? eBay?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

68000 bos tezko na 60MHz spravil... morda kaksno 040 ali 060 (gre se na kaj vec) ;)

Brane2 ::

68000 sem spravil brez problema na 60+ MHz. 68EC000 namreč, SEC verzija bi pa morala leteti še višje.

Sploh pa se mi zdi to dobra priložnost,da se preizkusim v programiranju FPGAja in spravim 68000 kar tja not, skupaj z ostalim čiperajem in še čim.

Glede CPUja je tu rahel problem, saj recimo 68020 ne prinaša gromozanskega speed-upa, 030/040/060 pa so preogresivno dražji, 060-ka pa prav nagravžno draga, čeprav gre samo do IIRC 60 MHz ( so jo pa navili na 80MHz).

Potem je tu Coldfire, ki sicer frči na 300+MHz in je nasploh luštkan, ampak mu manjka kar nekaj ukazov 68000-tke, tako da jih pač moraš SW emulirati, kar je c**p. Pač ColdFire je namenjene printerjem in podobnim zadevam in nihče se tu ni sekiral okrog Mac kompatibilnosti.

Potem je pa tu še problemček FPUja. Sinclair jeimel svoje ideje okrog formata FP spremenjlivk, tako da ti tu vdelani FPU ne pomaga toliko kot bi lahko.

Suma summarum, kak Xilinxov Spartan bi se lahko fino ulegel...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW, a je kdo že uspel dobiti kje datasheet za kak soliden NAND flash čip ?

Kolikor gledam, proizvajalci te zadeve skrivajo. NOR Flash ali pa serijski FLASH ni problem, paralellni NAND velikih kapacitet pa...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za nostalgike: Viva Amiga (dokumentarec)

Oddelek: Strojna oprema
444258 (3368) opeter
»

30 let x86 arhitekture (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kiberpipa
22521703 (10160) BigWhale
»

HiFi Internet Radio Unit [IRU] (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
514576 (3790) Nejc Pintar
»

Rad bi naredil OS. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
1699081 (6053) Brane2
»

Moj najbolj eksotičen kos hardwarea je...

Oddelek: Strojna oprema
202045 (1257) rkovac

Več podobnih tem