» »

[divXvid] Gran prix predvajalniki

[divXvid] Gran prix predvajalniki

murphyboy11 ::

sigurno to ze kje pise samo iskanje mi ne dela pise da morm bit registriran uporabnik v temi dvd divx pa je tolko strani da sem pri 12 strani ze zgubu zivce in ugasnu kisto .. uglavnem imam grand prix dvd predvajalnik in me zanima ce je mozno dobiti kak firm ware za podnapise enga sm najdu na forumu in ne delajo drugace pa ta gran prix nima nobene podpore nikjer vsaj jst je nism najdu lahko edino najdes kaj na nemskih forumih sam men je nemscina cisto tuja. bil bi zelo hvalezen za kak koristen odgovor
lp
  • spremenil: CaqKa ()

dexter_II ::

tale Silva/Schneider oz. Gran Prix je bl za en ku...mislim support

sam mam 505-tko, po podnapisih nimam potrebe (skate pa snow filmi...) ceprav bi bli fajn kdaj

medion naj bi bil isti, isti chipset, daljinec tud...mal poglej, daj si stran v BabellllllFish

firmware je pa tukaj za download

mal preglej, mogoce ne gre/gre??? (nisem se prevec ubadal)

Kaj dobis za ene cifre na playerju (pritisnes SETUP/1379), da vidim ce je kaj drugacen 505?

LP:|
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

CaqKa ::

nekdo bi moral reskirat in ofnat zadevo da se pogleda kater čip je noter.. potem se bo najlažje vedlo kako in kaj..
če je čip isti potem je najslabše kaj se lahko zgodi, da daljinec več nebo delal..
sicer pa itak firmware niti gor ne paše...

sam imam tudi silvo schneiderja...

najbolje bo če murphiboy ofnaš tvoj player pa poiščeč čip in slike prilimaš v to temo: [DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

dexter_II ::

jest mam 504-ko

in sem preveril, mam 2.04 firmware

očitno so zlo različni flash Micro prog (Atmel ;FS..) pa to dosti zaj... folk pri upgradih

če najdeš kak, ki je na spisku da je ratalo, je mogoce za probat, sam podnapisov se zmeri ni, mogoce boljsi play support,sinhro...
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

Stepni Volk ::

Glede na temo: Divx/Xvid komponente, 24 stran, predzadnji odgovor spodaj = Grand Prix 404 opremljen z rezinico (chip-om) po imenu Mtk 1390GE...
Še vesela novica, ploškosuk E-boda 555X s to isto rezinico ima centrirane podnapise in meni za izbiro velikosti znakov pri podnapisih, sodeč po prispevku Piki64 v temi Yakumo DVD Master DX4..
Potrebujete le korenjaka, ki bo vstavil naše šumnike v nabor znakov ali pogumneža, ki si bo upal povzeti FW vašega podobnika E-boda, da boste imeli še centrirane podnapise:D.
Seveda najprej upoštevajte zgornji nasvet in pokukajte v škatlo 405-ice, kater cjip je notri.

Zgodovina sprememb…

CallMeAl ::

tukaj je firmware, ki podpira slovenske .srt podnapise (ti so centrirani in v največ dveh vrsticah) za predvajalnike Silva Schneider (Gran Prix) 404, Medion MD7457 in sorodne z GE čipom. firmware je enak kot na strani md7457.tech.nu - dodana je le podpora za vzhodno-evropske znake. navodila za pripravo CDja za flashanje firmwarea so v datoteki (natančno preberite!). za morebitne ubite predvajalnike ne prevzemam odgovornosti, lahko pa povem, da sem svojega Gran Prixa 404 večkrat (ob iskanju ustreznega fonta za podnapise) uspešno flashal. če znate malo nemško in bi radi tveganje čimbolj zmanjšali, lahko pogledate še sem.

ker nastavi update region code na 2, naj še enkrat spomnim na proceduro za spreminjanje region codea na teh predvajalnikih:
- predvajalnik prižgete s tipko "open/close" na predvajalniku (ne na daljincu)
- pritisnete "clear" na daljincu
- vtipkate številko 1369 + željeno region code (0 do 6)
- predvajalnik ugasnete s "standby" tipko na predvajalniku.
region code preverite tako, da v meniju Setup/Preferences vtipkate številko 1379.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CallMeAl ()

dexter_II ::

CallMeAl, a je mozno enoto popravit ce bo slo kaj po zlu?
Mislim, flesat preko racunalniskega com porta?

Bi probal nalozit na Silva dvd 504, model ki je bil kake pol leta kasneje kot 404 v Hofer-ju, ima pa isto Ge chip in trenutni firmware 2.04
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

dexter_II ::

Bil sem mal neucakan, pa sem kar fleshal (no risk no profit scena :D)

Potrjujem, da flesh dela na Silva (Gran Prix) 504, subtitli zgledajo super:) .

Hvala, CallMeAl (dolžan sem rundo, dve če se kje vidimo,LJ-GOR)
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

robio ::

Hoj,
jst sm pa kupil Gran prix 604-dcr Divx predvajalnik. Načeloma je ok, moti me pa predvsem to, da ne prikaže celotnega imena datotek na posnetem dvdju. Opazil sem, da obstajajo firmware-ji, kateri to odpravijo vendar ga nikjer ne najdem za moj predvajalnik. Še več: Google sploh ne najde ničesar o tem predvajalniku.

A se komu slučajno sanja, kam lahko še pogledam?

Hvala

robio ::

Evo sem ga še odprl in notri ima čip MT1389DE.
Ima kdo kakšno idejo, kater firmware uporabiti?

Hvala

CaqKa ::

hmm če si jim povedal čip potem zdaj samo malo počakaj kako in kaj.
verjetno bo kater od že obstoječih FWjev pasal gor.. samo bodo tipke za daljinca verjetno pomešane.

tak da bo treba preverit.

robio ::

A nebo nič? A mogoče vsaj kdo pozna kakšno stran, na kateri bi lahko to pogledal? Pa po možnosti vsaj angleško.

Hvala
Robi

murphyboy11 ::

živjo hmm ta firmware dela lepo na 504 hvala za pomoč samo nekaj me zanima podnapisi so samo vsake toliko časa kaka črka zmanjka in je malo nadležno a je kak popravek za to ?????

bruce ::

CallMeAl, na pomoč!!!

Očitno nisem bil dovolj hiter, ampak noben link v tvojem postu za Silva Schneider (Gran Prix) 404, Medion MD7457 in sorodne z GE čipom ne dela (več). Pliz, objavi še kakšen link al pa uploadaj firmware nekam na net, kr si neskončno želim upgrade. Glupci na silvi schneider ne šljivijo mojih mailov 5%...

Hvala 1000x,

Bruce

P.S. Prosim tudi kogarkoli drugega, da objavi delujoč link.


Poslano: 30.10.2004 23:48:47 | odgovori
tukaj je firmware, ki podpira slovenske .srt podnapise (ti so centrirani in v največ dveh vrsticah) za predvajalnike Silva Schneider (Gran Prix) 404, Medion MD7457 in sorodne z GE čipom. firmware je enak kot na strani md7457.tech.nu - dodana je le podpora za vzhodno-evropske znake.

bruce ::

Če kdo slučajno išče firmware za Silvo Schneider (Gran Prix) 404, Medion MD7457 in sorodne z GE čipom, je povezava tukaj (fajl Medion7457_1250_v5_Mtz)

Podnapisi so centrirani in v dveh vrsticah, s tem da v drugi vrstici zna odškrknit kakšen znak ali šest (čeprav je npr. krajša od prve).

Navodila v nemščini so tukaj - pod 'Durchführung des Updates'

Ko poženete datoteko, se sama zapeče na CD, tako da lahko navodila 'Anleitung zum brennen der Update CD' preskočite.

Na koncu si še spremenite region code nazaj na 0:
- predvajalnik prižgete s tipko "open/close" na predvajalniku (ne na daljincu)
- pritisnete "clear" na daljincu
- vtipkate številko 1369 + željeno region code (0 do 6)
- predvajalnik ugasnete s "standby" tipko na predvajalniku.
region code preverite tako, da v meniju Setup/Preferences vtipkate številko 1379.

Še enkrat hvala CallMeAlu, od katerega sem prečrpal celotno znanje.

Bruce

CaqKa ::

škoda jaz imam silva schneider 504

CallMeAl ::

@murphyboy11 & CaqKa
Ker zadeve nisem sam sprobal, ne bom trdil, da 100% deluje, ampak malo višje v tej temi je dexter_II zapisal, da je uspešno nadgradil model 504. Mogoče ga lahko za vsak slučaj še enkrat povprašata in preverita, da je v tem modelu res GE čip; ampak mislim, da bi moral isti upgrade tudi tukaj delovati.

lp

CaqKa ::

eh meni player super deluje.
pa podnapisov ne rabim.
upgrejdo bom šele takrat ko bom imel z pcjem povezano in dol prebran firmware ki je gor :)

B-Stard ::

To sem čakal :D Najlepša hvala vsem, ki ste pomagali predvsem CallMeAl, ki se je resno zavzel in rešil pereč problem, ki je težil to komponento že od samega začetka. Komponenta se je poflashala brez problema, edino sedaj imam malce drugačen uvoden zaslon, kar pa me sploh ne moti.

thx a much

brezza1 ::

Tudi jaz sem uspešno nadgradil svoj SILVA 404 player. Samo nekaj me zanima. Sedaj so vsi meniji v francoščini, ali se jih lahko spremeni v angleščino.
brezza1

B-Stard ::

V setup-u izberi angleščino :)

tabornik ::

Moja Silva 404 je nadgrajena, ampak še zmeri ne zna pokazat vseh črk v drugi vrstici podnapisov. Je že kdo našel kaka zdravila?

B-Stard ::

Zanima me tudi če mogoče kdo ve kako bi spremenil da bi imel večje fonte?

sergejp ::

B-Stard ::

Novi firmware, ki popravi velikost subov

http://mtz.softpedia.com/index.php?opti...

brezza1 ::

Uspešno sem nadgradil svojo Silvo 404. Podnapisi so večji, bolj spodaj, še vedno ne pokaže vseh znakov v drugi vrstici, ampak samo če je podnapis daljši. Deluje tudi če je podnapis v formatu sub.
brezza1

brezza1 ::

Imam eno vprašanje. Imam nekaj filmov v formatu 800x336@23.976 pa mi jih Silva 404 noče predvajati, vsaj slike ne, zvok dela brez problema pa tudi podnapise kaže. Ali morda kdo ve, če obstaja tudi popravek za to, da bi prikazoval tudi sliko.
brezza1

sergejp ::

@ B-Stard
@ Brezza1

Imam Silvo 404 z MT1389 GE čipom v notranjosti.

Kateri fw od MTZ-ja naj uporabim?

- Silva Schneinder 404: http://mtz.softpedia.com/index.php?option=com_weblinks&catid=91&Itemid=4

ali

- Medion7457: http://mtz.softpedia.com/index.php?option=com_weblinks&catid=72&Itemid=4


Hvala za info!


Lp, Sergej

brezza1 ::

jaz sem uporabil link od Silve , mislim pa da je drugi link isti kot prvi, samo ko daš popravek na DVD player ti na ekran napiše Silva, v drugem primeru pa Medion
brezza1

samson1967 ::

PLEASE
A IMA KDO FIRMWARE ZA GRAN PRIX PT-3688 PRENOSNI DVD Z LCD-JEM?KUPLJENO V HOFERJU.ŠUMNIKI NE DELUJEJO.
HVALA ZA POMOČ OBUPANEMU
SAMSON
tak je

Zgodovina sprememb…

slokii ::

Pozdravljeni,
starsi so si kupili GranPrix 803 (DVD 206 M). Gre za nek poceni player iz Hoferja.

Zanima me ali kdo od vas morda ve kako je z nadgradnjo FW, kako lahko pogruntam kir cip je noter oziroma ce so sploh kaksne moznosti, da se zadeva malo poboljsa (slovenski podnapisi, in kaksnikoli bonboncki..)

Hvala za odgovore... in vesele praznike vsem!

bluegod ::

Rabim pomoc glede dvd predvajalnika Gran Prix 803 (DVD 206 M)..

No.. ko mi predvaja filem XviD in zdraven podnapisi mi pri podnapisih neprikaze sumnikov (Č,Š,Ž)..

A obstaja kasen firmware ali pa kaj podobnega da bi opravil to napako?

Hvala in lep pozdrav.

zmaki ::

V Hoferju se dobi hišni kino "Gran Prix SM-307 DVD".

Ali je kdo preizkusil ali ta zadeva prikazuje zunanje SRT podnapise s šumniki (蚞ȊŽ) v DivX-filmih ?
.

jure1 ::

Živjo!

Jaz sem pa v Hoferju kupil prenosni DVD predvajalnik Gran Prix PTV278 inn pravtako ne delajo šumniki v podnapisih pri DivX filmih.

Ali tudi za to tipo obstaja kakšen firmware, da bi to odpravil. Pri DVD filmih delujejo šumniki odlično.

Hvala za pomoč in LP

Jure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divxvid] United predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
478166 (1238) markozlak
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856803 (12904) darexx
»

[DivXviD] Silva Schneider predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5812504 (4624) primozzzz
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870559 (18378) koks2005

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531221 (14474) Stepni Volk

Več podobnih tem