» »

4 LCD-ji na 1 PC

4 LCD-ji na 1 PC

Lincolin ::

Zdravo!
Moje vprašanje je za nekatere dokaj simple, sem iskal po forumu venda nisem našel nič pametnega!

Skratka na računalniku imam sedaj priklopljen 1 LCD, zanima pa me kako bi lahko priklopil še 3, da bi imel potem 4 LCD-je na enem rčunalniku?
Potrebujem 4 grafične kartice al kako bi lahko zadevo rešil čim ceneje?

L.P. Grega

kixs ::

Dovolj sta 2 graficni. Novejse imajo vse dvojni izhod. Potem pa imas tudi monitorje, ki se lahko priklopijo na USB porte.

lp

Lincolin ::

Takšn bi bila kar dobra?
More bit DIV izhod ali je lahko VGA?

L.P. Grega B.

kixs ::

Lahko je VGA (D-sub), vendar bo kvaliteta slike neprimerno boljsa z DVI priklopom. Za 2D sliko ni bistvenega pomena ali je najdrazja kartica ali skoraj najcenejsa.

bluefish ::

ekskluzivno za priklop množice monitorjev slovijo Matrox kartice. Seveda nekih iger ne gre poganjati, v 2D načinu pa so več kot dobre - tudi starejši modeli.

Lincolin ::

Tukaj se ne gre za igrice, ampak samo za borzni program!
Mislim pa da bo šlo nekako!

Hvala

bluefish ::

aha, mimogrede, ko si to omenil - za kateri program se to gre, če ime ni skrivnost?

mile ::

ali pa

AMD 780G/790 IGP & 3xxx + Surroundview

verjetno najcenejša opcija

bibip ::

ali pa tole...

Naj bi šlo do 6 monitorjev kar preko USB-ja.
Na uradni strani od DisplayLink - a je seznam monitorjev, ki to podpirajo.

ender ::

Na eni firmi imamo računalnik z on-board ATI grafiko (X1200), ki ima DVI+VGA izhod, zraven pa še X1600 z dvema DVIjema, gor so pa en 17" LCD in trije 46" LCDji. Dela brez problemov. Edino, kar moraš pri taki konfiguraciji pazit je, da vedno uporabljaš kartice istih proizvajalcev (ne mešaj ATIja in nVidiie).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Lincolin ::

Gre za VT Trader ter MT Trader trgovanje na valutnem trgu!

Hvala!

Lincolin ::

Gre za VT Trader ter MT Trader trgovanje na valutnem trgu!

Hvala!

- tuki zveste mal ve� o tem, tistemu ki ne ve ni� :

mare1411 ::

zdej odvisno za kaj rabiš. če je za doma pol vzemi dve grafični; če monitorjev še nimaš, se pozanimaj o Samsungih (vem da imajo model kjer se ekrani povežejo med seboj prek usb), če pa želiš boljšo zadevo pa imaš tu matrox grafične kartice, katere so namenjene prav temu.
še link:
http://www.matrox.com/graphics/en/produ...

lpm

ender ::

Matroxi so dragi kot žafran, za tako stvar pa ne delajo nič bolje od najcenejših nVidiinih in ATIjevih grafičnih kartic (pa še previden moraš biti, ker imajo omejitve pri podprtih ločljivostih). Matroxa rabiš samo če želiš na eno kišto priključiti res veliko ekranov (več kot 4).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Senitel ::

Zakaj za boga bi ekrane med seboj povezoval z USB??

buneech ::

To je bilo namenjeno za mašine, katerim ne moreš vgraditi grafičnih (recimo prenosniki), da lahko uporabljajo več monitorjev. Monitorji so sposobni prikazati 2D sliko do ločljivosti 1600x120 (recimo nekako tako)...

miteq ::

Za metatrader platformo ti svetujem, da si okna z grafi razporediš v stilu:

[][]
[][]

Vse je pregledno že na 19" LCDju. Pa še bolj racionalno kot pa kupovanje treh dodatnih.;)

Problem nastane edino, če poleg valutnih križev spremljaš tudi ceno nafte, zlata in kakšnega borznega indeksa.:P

EDIT: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miteq ()

Lincolin ::

Do sedaj sem imel na 22" LCD-ju po zgornji razporeditvi.
Ob uporabi večih trgovalnih sistemov ter indikatorjev nastane problem, ko sam graf postane nerazločen!

Tisto preko USB-jev deluje odlično?
Mi je zanimivo. Kolikšna hitrost slike pa je potem?

P.S. Do sedaj sem imel 4 prenosnike za to, vendar je preveč dela oziroma preveč upravljanja toliko računalnikov.
Prodajam pa 3x Aspire 5610 ter 1x HP 8710p, mimogrede malo za reklamo :) cena po dogovru!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

bluefish ::

Huh, štirje prenosniki so pa res znali biti problem.

miteq ::

@Lincolin

Ja, zna biti problem, če na vsakem grafu uporabljaš po 5 indikatorjev. :)) Načeloma je dovolj do 3, kar je več, je verjetno nepregledno. No, pač odvisno kak preferiraš.

Meni je super delovalo na enem 19" LCDju in enem 15". Na 19ki sem fural štiri valutne križe, na 15ki pa nafto, zlato, novice in 2 borzna indeksa. Če sem delal analize, sem neko specifično okno povečal čez cel zaslon.

Zdaj namesto 15" LCDja uporabljam laptop, ki je isto 15".

huelz ::

Brezveze komplicirat.
Kupis Matrox TripleHead2Go (priklopis 3 monitorje) plus obstojeci monitor. Seveda rabis gravicno z dvema izhodoma.

galop ::

matrox triplehead,ima pa catch da ne podpira popolnoma vseh aplikacij,na macu dela odlično,na pcjih je pa močno odvisno od grafične karte,nekatere ne podpira ,zato ima matrox program s katerim sprobaš ali je tvoja karta kompatibilna z matroxom..

Lincolin ::

Ali ni bilo včasih tako, da je računalnik sprejem samo 1 grafično kartico?
Lahko sedaj priklopim 2 grafične kartice?

Hvala

5er--> ::

Tudi "včasih" si lahko imel npr: eno grafično na AGP z dvemi izhodi za monitorja, integrirano in xyz PCI grafičnih.
Sedaj je bolj komot, ker ima matična lahko več PCI-E slotov, kar nisi videl vsak dan z AGP sloti.
Seveda je vprašanje koliko "včasih" misliš...

frudi ::

Nekateri modeli 3870x2, 4850x2 in 4870x2 podpirajo tudi po štiri monitorje (no, podpirajo jih vsi modeli, ampak nimajo vsi toliko izhodov).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ender ::

Ali ni bilo včasih tako, da je računalnik sprejem samo 1 grafično kartico?
Lahko sedaj priklopim 2 grafične kartice?
Ne vem, kdaj je bil ta včasih - že na 286-ki sem imel dve grafični kartici (Hercules in VGA).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Lincolin ::

Potem lahko priklopim 2 grafični kartici?

In katero grafično kartico mi priporočate, da ima 2 VGA izhoda?
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

5er--> ::

Dandanes boš že teško našel 2x VGA. Ima že skoraj vsaka vsaj en DVI. Drugače je pa skoraj čisto vseeno. S čimerkoli od ATI-ja ali Nvidie po mojem ne moreš zgrešit.

Lincolin ::

Torej pred nakupom 2-eh grafičnih kartici bi se rad prej prepričal če imam pravilno izbiro!

Skratka, nameravam nakupiti spodnji dve grafični kartici:
http://www.bolha.com/oglas382603814/gra...
http://www.bolha.com/oglas3765153/ati-r...

Vsaka ima po 1 VGA vhod ter 1 DVI vhod.
Potem dejansko lahko na posamezno kartico priklopim 2 LCD-ja...1-ga na VGA ter drugega na DVI vhod?

Zanima me še, kako se bo obneslo ko bom vstavil dve kartici v računalnik?
Bo windows XP obe sprejel ker sta različne fimre, in bo dejansko lahko uporabljal 4 LCD-je?

Ali je od matične plošče kaj odvisno, ali lahko v vsako vstavim po 2 grafične kartice?
Kje pa se potem nastavi kateri LCD naj bo sekundarni?

Hvala :)

Senitel ::

Glede matične potrebuješ tako, ki ima dva slota za grafične (PCI-Express 16x), SLI/Crossfire nima veze. Tistili tvoji izbranki nista čisto vredu, ker ima ena AGP (razen če imaš matično, ki ima AGP in PCI-Express).
Vse displaye potem v display settingsih nastaviš tako kot ti paše.

Lincolin ::

Še nekaj me zanima :D

Am kolega mi proda grafično kartico, katera ima VGA ter DIV izhod


sedaj pa me zanima, ali lahko oba izhoda naenkrat koristim, tako da bi priklopil 2 LCD-ja na to grafično kartico?

bluefish ::

Da.

Lincolin ::

in lahko prenašam namizje oz. programe?

bluefish ::

Ja, v nastavitvah grafičnih gonilnikov si to lahko prilagodiš. Če pa ne ponujajo ustreznih opcij, potem je na voljo programček Ultramon.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486790 (6042) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518011 (7143) frudi
»

Grafikulja za 3 monitorje

Oddelek: Kaj kupiti
132174 (1856) huelz
»

Povečanje delavne površine, DVI-D versus D-sub

Oddelek: Kaj kupiti
162560 (2305) opeter
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318281 (11797) Ursus

Več podobnih tem