» »

Fly98 TV Tuner + Kabelska == Slaba slika??

Fly98 TV Tuner + Kabelska == Slaba slika??

trs ::

Hi,

nekaj cajta nisem imel tunerja v racunalu, pa sem ga po parih letih spet privleku iz prasne omare in instaliral v PC(prej sem ga lepo posesal). Takrat se spomem, da je stvar lepo delovala na kabelski, zdaj pa ko poskusam iskat kanale, pa najde _ZELO_ malo kanalov, in se te ki najde so bolj svoh, razen recimo kake Slovenije 1 etc. Pa poskusil sem vse mozne PAL settinge, od PAL-A do PAL-Z, prakticno sem sel skozi vse ;) Trenutno nimam navadne televizije, da bi tukaj poskusil kako je s tem. Kolega je namignu, da se to dogaja zaradi tega ker so TV tunerji zelo obcutljivi na slabost TV signala. Zanima me kak so vase izkusnje s tem, ter recimo ce bi pomagalo ce bi kupil tisti ojacevalec TV signala(stanejo skoraj isto kot en TV tuner iz druge roke :P) .... ali pa je le morda s tunerjem kaj narobe?

lp,
Trs

bmen ::

- operacijski sistem je ?
- katere gonilnike si naložil ?
- kateri program pa uporabljaš za predvajanje?

- snemi zadnje gonilnike s stemi www.lifeview.com.tw za svoj operacijski sistem
- predlagam da si naložiš program dscaler (4.1.9 je zadnja verzija) in poskusiš z njim
-preveri če nimaš mogoče poškodovanega antenskega kabla

djgregec ::

Ta flyvideo 98 kartica ma vzadaj 2 vhoda. Probaj jo priklopit na drugi vhod, ker tudi meni ne vleče vredu na 1 vhodu.

trs ::

Operacijski sistem je WindowsXP. Gonilnike sem pobral original zadnje od FlyTV98, poskusil pa sem tudi z enimi opensource. Za predvajanje pa ne vem... unega default sem poskusil, pa se enih par. Ne vem na pamet, ker nisem trenutno za racunalnikom. Kabel dvomim da je poskodovan, ker lovim Slo1 lepo, drugo pa je bolj svoh. Sicer res da je kabel precej stukan, kar bi znalo bit problem ...najbolje je da poskusim priklopit navaden TV gor pa videt kaj je in kaj ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564382 (3711) anjica
»

TV Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
282671 (1574) MachineKing
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564772 (22480) k4vz0024
»

Lidl in vračilo blaga

Oddelek: Loža
242550 (1863) Sims
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918948 (11988) Izi

Več podobnih tem