» »

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4

Alexius Heristalski ::

Ali je že kdo rešil problem?

Zgoraj smo rešili, če ti dela po tej poti, pa ti povej.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

cekr ::

Z novo verzijo DVB Dream je problem zaostajanja/prehitevanja zvoka in cukanje slike rešen. Sedaj zadeva deluje. Edino ena stvar je še, ki jo naj preizkusi nekdo s tv-kartcijo v računalniku(ne USB), če program lahko deluje v višji ločljivosti. Jaz imam USB in je možno, da sam hardver ne omogoča višjih ločljivosti. Sliko se da raztegnit samo z zoomom, kar pa naredi sliko kvadratkasto, tega pa od digitalne tehnike ne pričakujem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kokrneki ::

Sem naložil tudi Progdvb pa mi ta dela še več težav še zvoka ni. Ali moram kaj posebaj nastavit.

Lp

Alexius Heristalski ::

Si naložil tudi Elecardov vtičnik?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kokrneki ::

Ali je to Elecard Avc PlugIn for ProgDVB 1.0.70405 ? Če je ali ga samo naložim in je to vse.

LP

Tody ::

Kako mašino pa maš ? USB zadevce nimajo lih neke hude hardvarske zadeve notr ...

BTW men tud ni lih ratal dobit kake pametne zadeve ven... Se je zadeva bolj sesuvala kot ne...

kokrneki ::

Acer Aspire 7520G-502g32Mi
AMD Turion™ 64 2X TL60 2.0Ghz
Windows® Vista™ Home Premium
Pomnilnik: DDR II 2x1024MB
Zaslon: 17.1" WXGA+ Acer Crystal Brite
Grafika: NVIDIA® GeForce™ 8400M G TurboCache™
Trdi disk: 2 x 160GB 5.4K
TV-tuner (DVB-T Mini-card), AV-in port

tuner je že vgrajen.

bond007 ::

Tole bi služilo svojemu namenu?
Signal bi dobil preko digitalne kablske (triera oz. elektro turnšek) in na eni drugi lokaciji (Maribor tabor) pač zračno sprejemanje signala. Bi šlo to? V prenosniku je p-m 2Ghz.

Alexius Heristalski ::

Ali je to Elecard Avc PlugIn for ProgDVB 1.0.70405 ? Če je ali ga samo naložim in je to vse.

Ja, to je ta. Namesti ga in bi moralo delovati. Če se ti ProgDVB sesuva, pa poskusi drug program, recimo DVBDream. Pri slednjem Elecardov vtičnik seveda ne pride v poštev, zato si namesti drug H.264 dekoder, npr. CoreAVC ali Cyberlinkov H.264 (ta pride zraven PowerDVD-ja 7, če ga imaš).

bond007: Uh, ne vem. Preko antene bi šlo, se pravi DVB-T bi delal, če je gonilnik BDA kompatibilen (kar pomeni, da ga ProgDVB in ostali prorami znajo upravljati), za digitalno kabelsko pa nisem prepričan - nikjer ni omenjeno, da ta tuner podpira DVB-C. Drugega kot "poskusi, mogoče uspe" ne morem reči. Sem pa skoraj prepričan, da bodo delali avstrijski DVB-T programi, ker so v MPEG2 formatu. Na MB letališču jih je bp lovilo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

bbf ::

za pravilno in manj sesuvajoče delovanje progdvbja je treba nastavit:
Settings-Options-DirectShow-Graph grx file -
- TV H.264/AVC na prazno
- Render na ProgDVB Video Render

ter pri karticah, če je USB:
Settings- Device List:
BDA digital tuner (Dev1 Path1) pusti kot je
BDA digital tuner (Dev1 Path0) ZBRIŠI TA DEVICE!

pol bi mogl delat mučos bolje.

TDtrax ::

Hm fantje, meni ne dela. Pa imam enako konfiguracijo kot "kokrneki".

Acer Arcade Delux - TV JOY je totalno zmrznil.

Zdaj ne vem, morda je Visti težava, ki je že v osnovi naložena na prenosnik.

ProgDVB od verzije 5... naprej javlja napako, takoj ko zaženem program. Starejši ProgDVB tu pa tam dela, a pol ni duha ne sluha o kvaliteti in jakosti signala. Doslej mi je samo enkrat uspelo zadevo zagnat na ProgDVB-ju verzija 4 - 79% jakostjo in 85% kvaliteto signala.. Dobil sem 4kanale.. Po resetu zadeva ni več delovala..

DVBDream se povsem normalno namesti, a se zatakne takoj po izboru naprave.. Prepozna jo, a zgodi se prav nič.. program pa laufa nekje v ozadju, ne da se ga priklicat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TDtrax ()

kokrneki ::

Tdrax

jaz sem se nekaj časa ukvarjal s tem DVB-T potem sem pa obupal, ker nisem imel dovolj časa za to. Če kdo ve v čem bi lahko bil problem naj nama pomaga .Meni žal nič ne deluje, probal pa sem že vse omenjeno. Men Acer Arcade Delux - TV JOY dela normalno samo brez slike še teletext občasno pokaže.
Alexius Heristalski to kar si mi svetoval sem vse probal pa edino kar deluje je TV JOY vendar samo tako kot sem omenil.

Hvala za pomoč.


L.P.

Alexius Heristalski ::

Škoda. Predlagam lahko samo še kak drug program, recimo DVB Viewer ali AltDVB, ki pa ju sam nisem preizkusil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

migi ::

Z avermedio in ProgDVB dela ko šus.

Alexius Heristalski ::

Če se ne motim, je Avermedia pri svojih DVB-T izdelkih uradno potrdila podporo MPEG-4 AVC. Pohvalno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Deflector ::

Meni pa nikakor ne uspe predvajati .ts datoteke, moral bi biti del izrezka oddaje miljonar posnete z dvb-t, a je noben program ne odpre, dela le zvok, poskusil sem že vse mogoče kodeke a brez uspeha datoteka je: slo1-2007-09-27_204400.TS

KMPlayer najde tole:


Naj dodam še da Siolova tv na MPEG4 z CoreAVC in Frip deluje brez problema

No zdaj sem še iz te strani http://www.dododge.net/roku/ts-samples.... potegnil dol prvo .ts datoteko in jo VLC predvaja brez problema. Slika fenomenalna 8-O KMPlayer pa sploh ne. Čudna reč

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Tudi meni z različnimi predvajalniki ne delajo posnetki našega DVB-T-ja, sploh ni važno ali sem jih posnel s ProgDVBjem (Elecardov dekoder) ali z DVBDreamom (dekoder CoreAVC), ali je .ts ali .mpg. Dela samo v kombinaciji Elecard MPEG Player + Elecard AVC Plugin. Ne znam si razložiti, zakaj je tako.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Deflector ::

Evo, tukaj sem tistega miljonarja snel Klik Zdi se mi da meni niti ta kombinacija ne deluje, kot si jo omenil. Tega miljonarja lahko predvajaš?

Sem poskusil predvajati tudi z Elecardovim mpeg playerjem in AVC pluginom, pa mi ne odpre niti enega, niti drugega posnetka, VLC in Media Player Classic predvajata .ts iz Klik drug program pa noben noče.

Lahko kam drugam pošlješ tisti posnetek ki si ga naredil, iz MegaUpload ga ne dobim dol, (no download slots)

LP

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Res je nekaj čuden stream. Frip se zacikla in stalno alocira nove in nove dekoderje (dokler ne zmanjka spomina), ampak bom pogledal zakaj...

Deflector ::

@SasoS Če z Frip-om snemam mpeg4 stream od siola ga tudi noben program ne ve prebrati, media player classic je sicer neke delčke slike v črtah pokazal, to pa je tudi vse, mpeg2 stream pa se da normalno predvajat.

Alexius Heristalski ::

Tega miljonarja lahko predvajaš?

Sem preveril in dela bp.

Lahko kam drugam pošlješ tisti posnetek ki si ga naredil, iz MegaUpload ga ne dobim dol, (no download slots)

Posnetka nimam več, imam pa druge, se bom enkrat spravil nalagat drugam.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Deflector ::

Kater kodeke pa imaš vse naložene da ti dela ok?

Deflector ::

Našel sem tudi nek x264 .ts BBC HD sample na Mininovi, pa mi ga predvaja VLC z malo zatikanja in MPC, kjer pa je malce zrnata a tekoča slika.

Alexius Heristalski ::

Kater kodeke pa imaš vse naložene da ti dela ok?

Hmm, poglejmo.

Elecard MPEG Player + Elecard AVC Plugin 2.0
Media Player Classic + ffdshow + CoreAVC + Cyberlink H.264 + Haali Media Splitter + XviD + nVidia PureVideo

Slovenske posnetke DVB-T mi je do zdaj predvajal le Elecardov predvajalnik, pravkar pa sem ugotovil, da to zmore tudi WMP10, ki uporablja Cyberlinkov dekoder H.264. MPC še naprej ne kaže slike (ne glede na dekoder), temveč zgolj zvok.

Deflector ::

Cyberlinkov dekoder si dobil z Power DVD?

Alexius Heristalski ::

Pride zraven PowerDVD 7, vendar sem ga dobil po drugi poti (za izobraževalne namene :D).

Moji posnetki:
SLO1 Tednik
SLO2 Francozi
SLO2 Superpokal
SLO2 Astoria
SLO3 Soline

Deflector ::

Zanimivo, te tvoje posnetke pa Elecard predvaja, drug pa nobeden. Katero kartico pa uporabljaš in kaj vse loviš?

roCkY ::

Jaz tega ne morem predvajat s SW, ki je na računalniku.
Me pa firbec matra, ker bi rad sliko primerjal s Siol IP mpeg4 (FripTV CoreAVC), ki mi nikakor ne potegne v primerjavi z mpeg2.
Naj kdo prosim kaj UL kam in pove s čim se da pogladet.

Alexius Heristalski ::

Katero kartico pa uporabljaš in kaj vse loviš?

LifeView TV Walker Q DVB-T USB (LR506Q), lovim SLO1, SLO2, SLO3 (tu je Koper, kadar ni prenosa iz parlamenta), ORF1, ORF2, ATV, 3sat, Puls TV in ORF Sport Plus. Ti avstrijski programi so vsi v MPEG-2.

gruntfürmich ::

to vse po zraku loviš?
to imaš zunanjo al notranjo kartico?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alexius Heristalski ::

Digitalno po zraku s sobno anteno. Kartica je USB (saj piše).

Deflector ::

Dobro ti to lovi glede na to da je sobna antena :D Od kje pa sprejemaš Avstrijo?

Alexius Heristalski ::

Ne morem zagotovo reči, ampak najverjetneje z Dobrača.

jan01 ::

Za predvajanje potrebujete(delalo bo v vsakem playerju, ki podpira direct show-npr media player classic, gom player, ...)
1. elecardov mpeg demultiplexer download
2.in dekoder. Preverjeno delujoče:
-zastonj ffdshow. Zloadejte najnovejšega iz free-codecs oz uradne strani. V video nastavitvah morate imeti obkljukan h264 in mpeg2. Obklukajte se deinterlancing
ali pa
-kodeke od cyberlinka, ki jih dobite s instalavijo powerdvdja.

V media player classicu pod options pod internal codecs ODkljukajte čisto vse!

Deflector ::

Malo napredka imam z najnovejšim ffdshow-om, in Cyberlinkom sedaj mi predvaja tudi miljonarja a le z MPC, Imam pa še nek BBC h264 .ts sample file pa ima po novem v MPC spodaj črto, dočim je v VLC-ju ni

Tody ::

A ma že kdo samostojno komponento ? Ne tako ki se jo priključi na računalnik ?

bbf ::

jest mam v službi TechniSat Digit MF4-T + Neotion Plug & Play MPEG4 Module, na Common Interface reži. Dela ko šus!

Alexius Heristalski ::

bbf, cena?

Na ulici se govori, da bo pinosat kmalu (baje naslednji teden) dobil DVB-T MPEG-4 STB-je za 115-120€/kos.

bbf ::

to so testni stbji oziroma za nadzor nad oddajo. cena kulkr sm preverjal na ebaju je 150€ stb + 50€ modul. ampak to je čist individualno.
pinosat.. ne verjamem, on prodaja TotalTV, ne bo šu sebi pluvat v skledo s STBji, premal bi zaslužu na njih.
Obstajajo sicer kitajski MPEG4 DVBT, ampak oni imajo mal drugačno kodiranje - niso kompatibilno s slo-est. masivno pa kinezi ne verjamem da delajo za tako majhen trg po nizkih cenah, našim visokomaržnim oderuhom povoljnih.

Alexius Heristalski ::

Hja, ne vem, tako je on sam rekel na Telstarovem forumu ( klik).

Ali tale Neotion MPEG-4 modul dela na televizorjih s CI režo? Po vsej logiki bi moral, mar ne? Ker potem je to idealna rešitev za lastnike plazem in LCD TV-jev.

Ena super priložnost za promocijo DVB-T bi bile olimpijske igre. Pred vsakim takšnim dogodkom se prodaja TV-jev nekoliko poveča in TVS bi recimo s HDTV prenosi iz OI lahko naredila odlično reklamo. Saj prostora v multipleksu je še dovolj. Po končanih OI pa bi namesto HDTV kanala vključili Pop TV, Kanal A in TV3. Tako ali tako jih baje ne bi oddajali pred poletjem.

Zgodovina sprememb…

bbf ::

mogl bi it na vsako CI režo. problem bi bil če TV ne podpira kartice, nekatere stbje je treba upgrejdat, da delajo - pr tvjih pa to zna bit problem. no, ne bom prehit govoru, bomo vidli, kako bo.
na sedanjem multiplexu pa je res mal več kot še za en HD placa - blo bi lepo, da mal pohitijo, pa naredijo ornk promocijo dvbtja, ampak po mojih sedanjih izkušnjah se to ne bo zgodl.
ma če bi se mal obrnl, bi mel dela že 2gi multiplex zafilan, tko pa čakajo... pa čakajo.. ne vem na kva, da jih vsak ostali ponidnik prehiti?? pol pa gremo rešvat potopljeno barko, pa nepovratne donacije, pa državne injekcije pa bo spet ene par ljudi potegnl ojoj keša..
;) kter pesimizm..

Alexius Heristalski ::

Bi bilo kaj boljše, če bi Oddajnike in zveze izločili iz RTV-ja, podobno kot so to naredili na Hrvaškem? Nekateri v tem vidijo rešitev proti raznim mahinacijam, saj bi bile vse tv postaje v enakovrednem položaju.

Je pa res, da zdaj na trgu ni sprejemnikov (razen redkih dragih) in posledično tudi gledalcev DVB-T-ja ne. Mogoče zato čakajo?

edit: Čeprav, če boljše pogledam, vsi čakajo eden drugega. Sprejemnikov ni -> gledalcev ni -> programov ni (razen TVS) -> gledalcev (kupcev) ni -> sprejemnikov ni ... N'č se ne premakne!! (ali kako je že rekel Lovšin) Oz. zelo počasi ...

Ali res lovi DVB-T v Prekmurju? Je kdo preveril?

Zgodovina sprememb…

Deflector ::

Škoda da je ta slika tako majhna, ne vidim če je naprej od Ormoža proti vzhodu tudi pokrito

Alexius Heristalski ::

To je samo približna slika, ki okvirno prikaže do kod naj bi segel signal. Za kaj bolj resnega bi morali narediti matematične preračune in še preveriti stanje na terenu.

Deflector ::

Oziroma kupiti kartico in preizkusiti zadevo v praksi :D Kakšne pa so lahko antene, a te stare od analogne tv logoritemske so dobre?

bbf ::

nič ne rabiš anten menjat. Samo če imaš preko repetitorja, boš verjetn še neki časa gledal analogno. preden postavijo gapfilerje, bo trajal... pa trajal... vsaj do 2012.

Deflector ::

Kako to misliš preko repetitorja, da nisem v direktnem vidnem polju oddajnika? No, to res nisem :| Sicer imamo zato kabelsko, a me zadeva vseeno zanima

bbf ::

ne rabiš bit lih v vidnem polju, odvisno od lokacije ovire ipd, lahko da je še sprejem z glavnega oddajnika. po sloveniji je čez 200 lokacij, na katerih so postavleni repetitorji (za vsak program svoj). to je za analogno, tisti ki ne dobijo signala direktno z oddajnika, jih pokrivajo ti repetirorji.
Včasih pa ti kak hrib celo pomaga, da dobiš od njega odbiti signal do svoje bajte, ampak lahko pa da sosed zraven tebe ne dobi nič. nekje so celo posebni refleksni panoji po hribu (nad Jevnico recimo) ki odbijajo signal v male luknje. te se bodo pa same privadle digitalnega;)

Pri digitalni so pa gap fillerji, podobno kot pri analogni, le da gre tu za SFN (Single Frequency Network) način oddaje, itditd. no, teh 200 lokacij bo še mal trajal, da se jih pomenja, to pa kot že ugotovljeno traja in traja. Avstrici so podobno na nekaterih repetitorjih še vedno na alanogni (samo hiter scan na tvju je pokazal še 4 kanale) pa so šli z glavnih oddajnikov dol z analogno že pred skoraj tremi meseci.

Deflector ::

Zanimivo, Hvala za informacije :))

gruntfürmich ::

menda je treba anteno za digitalni signal samo vodoravno obrnit, pa lovi ok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
344357 (3171) kontra
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956198 (32910) Alexius Heristalski
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828629 (5968) KoMar-
»

Katera programska oprema za Pinnacle DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
112434 (2121) bbenci2
»

Acer Aspire 7520G - TV tuner! A dela na navadno anteno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92845 (2691) Alexius Heristalski

Več podobnih tem