» »

Katero TV Katico(tuner)?

Katero TV Katico(tuner)?

1
2
3 4

Good Guy ::

sej to sm mislu tnx kok pa je
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Kn3dL ::

Ok, zdej mi ni jasn čist dobr?!

Imam računalnik P900Mhz, 512 mb rama, pa tv tuner bo na sobno anteno. A potem bi se mi bolj splačal sapphire theatrix, al kej druzga za moje specifikacije. Rabu bi ga predvsem za gledanje, pa fajn bi blo da ma še teletekst. Kokr sm vidu ga sapphire teatrix nima! Hvala za odgovor/e! 8-)

Kn3dL ::

Kdo kkšn predlog?? tnx

UNIVERZUM ::

No da ne odpiram nove teme, bom kr tukaj vprašu.

Tisti ki uporabljate winfastove kartice:

-ali imaste nameščen sp2
-kateri paket kodekov imate installiran
-in ko\če snemate film\oddajo na hdd kateri kodek uporabljate
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

SebaR ::

-ja
-k-lite codec pack
-mpeg2 z programom potem kompresiram v 3ivx
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

UNIVERZUM ::

Ker jst mam pa sledeč problem.

Če ujamem screenshoot je čist ok

Če pa hočm snemat tv mi pa smema z hreščanjem in črtami, kot da je signal zelo slab (pa ni) (amd 2400+, 2x512 mb).

mislm da bi to moralo zadostovati, vsaj do pred kratkim je.

Je možno da nagajajo gonilniki od grafe al pa sp2.

Winsi so od sobote, ravno zaradi tega problema.;( ;( ;( ;( ;( ;(
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

VASkO ::

naj uganem, imas nforce2 cipset? ce ja, pol je tu problem, je nekaj zbugan, sem mel isti problem s tunerjem na nforce2 maticni.

UNIVERZUM ::

Ne via čipset mam. Point je da je to že druga plata na tem naboru k mi dela take probleme.

Pri prvi sm skuru plato in proc, pa se je pojavil ta problem.

Zdej pa sta plata in proc čist ok ker ju ne morem navijat. Pa mam spet ta problem. Je možno da je lahko vzrok tudi zaporedje namestitve gonilnikov?

GPU
TV
ZVOK

;( ;(( ;( :O :O :O :O
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

The B ::

Eno hitro vprašanje:
Koliko je razlike med 8 in 10 bitnim dekoderjem? Kupujem namreč deluxe verzijo in ne Expert pa me zanima kolk zgubim.
Hvala!

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

O hudo... Hvala za info Alexius ;)

Tole bo verjetno kmalu v moji kištici :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Jaz bi tud, ampak govori se, da nima teleteksta? Ali pa sem ga v specifikacijah spregledal?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SebaR ::

Pomoje ima,ampak če ga ni me ne mika...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Moonman ::

No, končno v Sloveniji.


Alexius Heristalski ::

Kako misliš, končno? Že prej sta ga imela Pc.hand in Mlacom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Moonman ::

Mlacom ima veliko stvari na ceniku, ...
Pri Pc-handu pa res nisem pogledal.


UNIVERZUM ::

No jst sm pa na pc.hand-ov servis poklicu pa so rekl da podpira teletext tale ati 550 pro.:D :D :D :D :D :D
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

UNIVERZUM ::

Aja pa če mal po netu pogledaš boš vidu da pri povercolor-ju piše da podpira ttx ima pa isti čip od ati-ja.8-O
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Alexius Heristalski ::

Hvala.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Mi lahko en razloži, v čem je razlika med tem in tem (povezava, ki sem jo dal zgoraj)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Auslander ::

tudi jaz ze kar nekaj casa kolebam z nakupom malo bolj napredne tv kartice, v monitorju so objavili test kartic, kar pa je mojo odlocitev o nakupu tv kartice se bolj zamajalo.
tako se sedaj nemorem odlociti med temi tremi:
- Hauppage WinTv PVR 500 (enaka kot 150 samo da ima 2 tunerja on board)
- Leadtek WinFast PVR2000
- Sapphire Theatrix 550

ce naredim povzetek testov teh kartic:
Hauppage je sicer vredu vendar trosi kar nekaj procesorske moci poleg tega ne omogoca snemanja direktno v divx, kakor tudi ne snemanje radia.

Sapphire ima odlicen harder, vendar ga prilozena programska oprema ne izkorisca, tako recimo ne omogoca time shifting kakor direktno stiskanje v divx

Leadtek je vse super fino fajn podpira vse kar si srce pozeli kritika pa je na softwer da se rad obesa.

opazil sem da ima vecina od vas prav WinFast tv kartico pa me dejansko zanima je res tako problematicen softver? oz kako ste zadovolni?

ima kdo od nastetih kartic v uporabi je to res kar so zapisali v monitorju? ker me bega to da so mi iz hauppaga v tech supportu rekli da teleteksta ne podpira nobena njihova tv kartica v monitorju so pa zapisali da ga...

SasoS ::

Ne bom rekel da je winfastov program čudo tehnike ampak je uporaben in zaenkrat nisem imel težav z njim. Prav tako ti noben ne brani da ne uporabljaš sploh kak drug software...

SebaR ::

Ti si samo potegneš z njihove strani najnovejše s katerim je še najmanj težav (jaz jih do sedaj nisem imel)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

UNIVERZUM ::

ma jst mam pa slabe izkušnje z winfastom.;(( ;(( ;(( ;((

če odklopim anteno (zaradi menjave različnih komponent, mam ob priklopu še kakšna dva dneva slabo sliko in jo moram natavljat. vsakič ko izpulim kabel se izpuli tudi konektor ki je pritrjen na kartico.;(( ;(( ;(( ;((


sicer za novejše ne vem ampak jst bom še ta mesec presedlal na ati.:D :D :D

glede softvera pa je tako, da najnovejši gonilniki men delajo probleme, tako da uporabljam tiste z priloženega cd-ja. Program winfast PVR je pa zadnja verzija in ne povroča nobenih težav (vsaj meni ne).


če ti pa ni pomemben ttx in imaš dovolj denarja pa si kupi plextor Klik
boljše robe ni, saj sam brez obremenitve cpu direktno kodira v divx:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

PARTyZAN ::

TV2000 Expert user tle.. :)

Glede programske opreme...se NIKOLI se mi ni zadeva sesula (Uporabljam pa najnovejse driverje iz leadtekovega paga)

Auslander ::

jaz bi rad predvsem to da mi lahko snema direktno v divx, ker imam vedno premalo prostora na disku :\ ce uporabim drug softver ali bo ta opcija omogocena? in ali ni to odvisno od gonilnikov kartice? ti pa so najbolsi ponavadi od proizvahalca, ki strojno opremo najbolje poznajo.

SasoS ::

Snemanje direktno v divx ni odvisno od driverjev oz. originalnega softwara. Namreč vse (razen zadnjič je nekdo dal link od ene kartice ki to počne strojno) kartice v divx snemajo programsko. Predstavljaj si tako - gonilniki kartico predstavijo kot DirectShow (ali VFW) napravo za zajemanje, program s standardnimi sistemskimi klici dostopa do kartice od koder dobiva nekompresirano sliko. Kaj z njo počne je potem popolnoma odvisno od njega. Zadeve se zakomplicirajo edinole pri karticah ki znajo kodirati strojno, saj mora tu program dostopati direktno do kartice (to sicer zna bit odvisno od gonilnikov...če so dobro spisani se da hw zajemanje opravit tudi prek DShowa). Za primer WinFasta ti lahko povem da deluje zajemanje v avi s poljubno kompresijo (mjpeg, divx) tako preko originalnega softwara kot IUVCR recimo...dočim ChrisTV program obvlada tudi hw zajemanje v mpeg2.
Drugače pa je kodiranje v divx priporočljivo samo kot timeshifting (nekaj posnameš, pogledaš in zbrišeš) saj je kvaliteta dosti nižja kot če najprej zajemaš v kak manj stisnjen format in nato video obdelaš.

UNIVERZUM ::

jst sm videl zadevo delovati na athlonu 1500 xp in je bil procesor obremenjen zgolj 3-5% ker je plextor sam z vgrajenim čipom kompresiral v divx.

Jaz imam pa 2400 xp pa mi procesor dela 100% če kompresiram v divx pa še to ne morem v najvišjo kvaliteto.

Tudi za urejanje je cool saj samo reklame vn zrežesš pa sestaviš nazaj, je dela cca 30 min ker ne potrebuješ dodatne kompresije.


To sm vidu kakšn teden nazaj ko jo je kolega nabavu.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Auslander ::

malo sem brskal se po drugih forumih, kjer omenjajo da se kvaliteta tv kartice vidi predvsem v kakih sportnih prenosih, kjer se objekti na slikah hitro spreminjajo in ponavadi tv kartica v takem trenutku zamegli sliko. je temu res tako? je to res sploh opazno?

SasoS ::

Načeloma ne...težave ki jih omenjaš so povezane z odpravljanjem prepletenega signala (deinterlace) kar pa večina kartic sploh ne dela strojno. Ti dobiš sliko tako kot je (s črticami), na tebi je da to odpraviš z deinterlace filtrom ali pa pustiš tako kot je (recimo za dvd, ki sprejme interlace sliko).

lm44 ::

Sam imam Winfastovo kartico in imam velike probleme pri snemanju na disk. Snemam v MPEG2, problem pa nastane, ko hočem recimo porezat reklame. Pride do zamika zvoka! Težava je v tem, da ta kartica za zvok uporablja zvočno. ATI-jeva kartica pa že sama procesira zvok. Vse filme, ki so daljši kot eno uro, je nemogoče uskladiti.

Zato komaj čakam, da namestim Teatrix Pro.

Auslander ::

torej ce sem prav razumel je bistvo pravzaprav dober softver in in dobra procesna moc racunalnika da zmore vse te operacije izvajat?

torej kateri softver je potem najprimernejsi?

RC14 ::

Ja tale ATI Theatrix 550 PRO je po mojem kr dobra zadeva. Js mam v svoji mašini Terratec cinergy 400 in sem zelo zadovoljen z njim. Ampak vseeno rahlo razmišljam da bi mogoče prodal (imam kupca) in nabavil to Atijevo kartico.

Me pa zanima, ali bi oz kaj bi pridobil z nakupom te ATI Theatrix 550 PRO kartice, mislim predvsem glede kvalitete slike, zajemanje videa (sedaj zajemam direktno v DivX, ker se mi ne da naknadno obdelovat posnetkov)... Imam pa prikljopljeno na kabelsko. Hvala.


Lp

uskusatek ::

Hojla!
Prosim vas ,za nasvet.Imam kamkorder video8. Katero tv kartico mi priporočate, da bom lahko
kasete presnel na racunalo (s čim manj izgubami na kvaliteti slike) . Kamera ima 2x chinch izhod. Hvala!
lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uskusatek ()

cojss ::

Meni je ta Ati-jeva kartica kar zanimiva. A je že kdo sprobal tole Saphhire-ovo verzijo, ker me zanima kaj vse lahko upravljaš z daljincem? A se da kontrolirat miško ali pa media player?

Auslander ::

trenutno testiram Sapphire theatrx 550 pro (pci) (3. dan), no ja prvi vtisi so taki:
dalinec katerega prilagajo zdraven je od Cyberlinka, s prilozenimi programi ga je moc uporabljati samo v power cinema pa se to je ogromno tipk nedelujocih omogocili jih bodo v kasnejsih razlicicah progama! dalinec je tako se kar neuporaben, niti ni estetski, je pa zacuda zelo ergonomicen in lepo pase v roke.
z dalincem bi omenjene stvari mogoce lahko upravljal s pomoznim programom Girder (nisem se preiskusil)

power cinema program, ki je prilozen kartici, je prav tako neuporaben sicer izgleda res kot wmindows media... vendar nastavitev za nastavljanje kanalov po lastni volji je nemogoce niti razporeditve kanalov ne omogoca, da ne omenjam podrobnejsih nastavitev kot so deinterlacija, kvaliteta snemanja.... program televiziski signal za bufferira, kaj je sicer vredu slika vedno lepo tece, vendar je ob preklaplanju med kanali to zelo motece saj onemogoca hitro preskakovanje med njimi poleg tega live TV ni live ampak ima 10s delay. timeshifting in snemanje sicer lepo delujeta vendar roko na srce to tudi od tovrstnih programov pricakujemo.

seveda kartico lahko uporabljamo s kopico drugih programov, ampak ti programi so univerzialni in podpirajo siroko paleto tv kartic najveckrat pa ne izkoriscajo vseh lastnosti kartice tako je zelo pogosto da za snemanje ne izkoriscajo strojnega stiskanja v MPEG2 ampak za to obremenjujejo procesor racunalnika. prav tako je podpora kakim dalincem jim spanska vas (sicer se dobijo plug-ini za neketere tipe (najpogosteje za Hauppage) vendar za Cyberlinkovega jih nisem nasel).
prav zanimivo pa je da so programi, ki so brezplacni celo boljsi od placljivih. zelo dobro se mi je dosedaj obnesel program Gb pvr. zelo prirocen sem zdi tudi Chris tv.

sama kartica je zadovoljiva kvaliteta slike je dobra, dokaj ostra, tudi barve so zive, slika je mirna. moti pa pri driverjih to da ne omogoca streama na tak nacin da bi jo bilo mozno uporabljati v povezavi z kamkorderjem kot web kamero.


kartica ima veliko potencila, ki je zaenkrat se ne izkoriscen, upam da bo stevilo njenih uporabnikov naraslo in posledicno s tem se izpopolnjeval software.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Auslander ()

lm44 ::

Tudi sam sem nabavil ATI Theatrix. Z eno besedo: katastrofa! Priložen program je popolnoma zanič, po iskanju programov mi najde samo dva, imam sobno anteno z ojačevalcem. Za primer: Winfast 2000 kartica mi najde vse! Sam sem imel preko scarta pripet videorekorder na tv kartico, slika je bila lepša. To pri ATI-jevi ni možno, seveda s priloženim programom. Iščem nek drug program, ki bi zadevo podpiral, vendar zaenkrat ni bilo uspeha.Na forumu http://forums.hexus.net je 112 strani posvečeno omenjeni kartici. V glavnem se ljudje pritožujejo glede priloženega programa, ampak do danes se stvari še niso izboljšale! Kartico sem takoj pospravil v škatlo, namestil nazaj Winfast in čakam na boljše dni!
Skupna ocena - porazno!!!

tonccy ::

A bi šlo takole: Sapphire ATI Theatrix 550 PRO, zraven pa "Showshifter" software namesto priloženega, ki naj ne bi izkoriščal vseh zmogljivosti kartice.

RC14 ::

V neki reviji sem bral, da je zelo dobra tv kartica LEADTEK WINFAST PVR 2000. Ima zelo podobne lastnosti kot ta ATI-jeva(torej strojno podpira MPEG-2, radio, kvalitetna slika in snemanje programov,...), vendar lahko pri tej snemamo radio kanale v MP3, kar pri atiju tega ni. Slika je baje zelo dobra pri tem PVR2000, pa me zanima če jo kdo ima doma in kako se obnese. Cena je pa tudi okoli 24k.


Lp

lm44 ::

Za Showshifter ne vem. Možna je uporaba programov, kot so Chris TV, Beyond TV, Sage TV. Nisem jih pa še uporabil in ne vem, kako izkoriščajo zmogljivost kartice. Tudi daljinc verjetno ne pride v poštev pri drugih programih. Me pa zanima, če je v redu, da imaš nameščeni dve TV kartici?Obdržal bi staro Winfast, istočasno pa testiral novo, ATI-jevo?

tonccy ::

Zanimivo vprašanje, to zanima tudi mene, imam namreč en jajc od MSI-ja TV@nywhere.

L.P.

tonccy ::

Fantje in dekleta, pa ja uporablja kdo "Showshifter"?
Ali podpira Theatrix 550 PRO s strojnim kodiranjem na kartici?

L.P. tonccy
P.S. Upam, da bo počitnic in dopustov čimprej konec, ker se bodo sicer forumi zamastili.

UNIVERZUM ::

tALE ATI PODPIRA SHOWSHIFTER AMPAK JE SLIKA PORAZNA.
Sm nabavu kartico "tale ati" in se mi kr dopade, vsaj na prejšnjo.

Ima pa nekaj slabih lastnosti
- se hudičevo fajn greje;(( ;((
-priložen program ni ravno naj, naj
-ni priloženih pravih gonilnikov (sm rabu teden dni da sm to ugotovil):D :D :D
-predvajanje tv signala je cca 5 sekund zakasnjeno, in je zelo moteče če nekdo blizu gleda isti program (sploh poročila)
-slab sprejem ttx;(
-ni mogoče nastaviti kam naj ti shrani posneti video;((

pa dobrih
-lahko pavziraš tv se oglasiš na telefon in potem gledaš dalje brez da bi kaj zamudil:))
-Super zvok:)) :))
-še boljši daljinec:D :D :D :D
-kvaliteten priključek za anteno (kar sem zelo pogrešal pri winfastu)
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Kami ::

Zaj tud jaz razmišlam o nakupu ene TV kartice, pa me zanima kaj predlagate.

Čim cenjša naj bo pa čim boljša :P Sploh nerabi bit kaka pro pač ena "osnovna"

Ko sem uporabil iskanje in prebrskal temo razmišlam o tej?

Se splača?

Sicer sem prebral temo ampak so komentarji različni.

UNIVERZUM ::

Mislm da sm v prejšnjem postu napisal kaj je tej kartici v plus in kaj ne.

Če imaš kabelsko in če te zamik signala ne moti potem je to najboljša izbira ta hip za ta denar.

Pa daljinca ne boš dobil zraven nobene od ostalih tv kartic, ki bi se lahko primerjal z tem.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Jan987 ::

jest mam win fast 2000/xp expert pa sem zraen dobu polhen kablovja, delinca. Res je vredu za ta denat k se dobi edin driverji zraen so za v koš

Izi ::

Mal pozn sem se vključil v to debato ampak vseeno ni prepozno da dodam moja 2 centa :D

Že leta uporabljam TV kartice. Televizije sploh nimam, ker vse gledam na monitorju (22" >:D )

Probal sem skoraj vse kar obstaja in trenutno je zame daleč najboljša TV kartica "Leadtek WinFast PVR2000"
"Atijeva Sapphire Theatrix 550 Pro" se lahko skrije pred PVR2000.
Sicer ne rečem, da je ATIjeva kartica precej slabša od PVR2000 je pa kot ponavadi programska oprema in driverji od ATIja precej slaba.

Ne primerjajte PVR2000 z ostalimi Leadtek karticami (DV2000 in TV2000), ker to je kot noč in dan. PVR2000 je ogromen skok naprej v kvaliteti in zmagljivosti od ostalih Leadtekovih TV kartic, ki jih osebno ne bi priporočil nobenemu.

PVR2000 ima najboljše driverje, najboljšo programsko opremo (mogoče je za moj okus vse malo preveč nakrancljano in migetajoče ampak 100% dvse deluje kot mora)
ima daleč najlepšo sliko
Ima strojno kodiranje, ki zasede samo 0 - 2% procesorja (praktično nič) tako da lahko med snemanjem filma normalno igrate igre ali karkoli drugega.
Ko sem probal ATIjev Sapphire Theatrix je rabil okoli 10% mojega procesorja pri kodiranju v MPEG-2

Če hočete najboljše, trenutno sploh ni debate.
Je pa en sam problem in sicer, da je ta kartica tudi najdražja od vseh vgradnih TV kartic. Ampak razmerje cena/kvaliteta je kljub najdražji, še vedno najboljše.

Vem da zvenim kot Top-Shop ampak ta kartica si to zasluži. Od ostalih pa trenutno ne morem priporočiti nobene,
razen Atijevega Sapphire Theatrix 550 Pro v primeru, če bi ATI močno popravil driverje in programsko opremo v kar pa dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

markomad ::

Zivjo!

Jaz sem pred kratkim dobil idejo da bi rad digitaliziral VHS posnetke. Mam neke stare košarkarske posnetke. Zaj pa me zanimajo vaši predlogi kaj nabavit za eno čudo oz. kako to najlažje naredit?

Mam pa bolj svohen mlinček amd duron 800 712 rama pa nekaj Gb diskovja.. razmišljam o tej ATI kartici oz. pvr2000.

thenks za pomoc

Alexius Heristalski ::

Lahko kupiš snemalnik DVD, mislim, da se jih dobi že za 50 jurjev. To je najbolj enostavna rešitev (sicer malo dražja), presnameš, pa je in se ne rabiš zafrkavat s tv karticami in na pol delujočim softverom.
Če pa se ti da zezat s tem, je Leadtek PVR2000 okoli 25 jurjev, Sapphire Theatrix pa tam 19,5-21.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

PARTyZAN ::

Kje se dobi PVR2000 v sloveniji? Jaz sem do zdaj bil cisto zadovoljen z TV2000 Expert... Zal jo je strela spohala :P
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509820 (7629) edublin
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293217 (2454) gruntfürmich
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918285 (5257) Pyr0Beast
»

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Oddelek: Kaj kupiti
272761 (1955) Izi
»

TV Tuner - TV Kartica! Katera je najbolša!

Oddelek: Kaj kupiti
172360 (1882) nadzorni

Več podobnih tem