» »

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4

bbf ::

totalmedia je kr kul, dela v redu, poraba pri meni je v MPEG4 rahlo nižja od progdvbjeveka kodeka.
a se komu sanja, zakaj mi analogni del tunerja na Pinnacle PCI kartici nekje med preklapljanjem digital/analog tv naredi sliko sivo:


tega se ne morem znebit, pomaga samo reset mašine.
??

Alexius Heristalski ::

Wtf! Pojma nimam ... Kakšen overlay mogoče?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

filip007 ::

No vglavnem sem naročil Gigabyte GT-PTV-TAF-RH...dobim kmalu
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
to pa zato ker podpira MCE pa še Nero ima en program...

Na eni strani sem najdel da naj bi bila dva tipa DVB-T analogni in digitalni ???
http://www.sk.co.yu/2007/09/sktd11.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

KoMar- ::

DVB-T je samo digitalen, heh. Imajo pa nekateri TV tunerji tako analogni kot digitalni vhod, da lahko gledaš programe iz obeh načinov oddajanja.

Alexius Heristalski ::

Na eni strani sem najdel da naj bi bila dva tipa DVB-T analogni in digitalni ???
http://www.sk.co.yu/2007/09/sktd11.html

Nisi pravilno razumel. Piše, da kartica sprejema tako analogni signal kot digitalni signal (digitalni=DVB-T, saj ti že ime Digital Video Broadcasting – Terrestrial pove). Tako da DVB-T ne more biti analogni, logično. :)

edit: marko me je prehitel. Če smo še pikolovski, ne gre za vhod, ker je samo eden, pač pa kartica zna dekodirati oba načina oddajanja, torej ima dva čipa za sprejem signala. Poenostavljeno rečeno, dva tunerja sta noter.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

No OK...tam na Apek.si pa tisti merkator tuner piše da podpira standardni in visoko ločljivostni...signal
http://dvb-t.apek.si/forum?read&9,61

Kaj pa je to pol pomeni...

KoMar- ::

Nič, ker DVB-T pri nas oddaja samo v standardni ločljivosti. Več o HDTVju si pa lahko prebereš na Wikipediji in Googlu :P

Tody ::

Sprejemnik je možen predvajanja HD signala, čeprav tista verzija istega sprejemnika k sem jest sprobaval, ni znala takrat POPTV ko je poskusno oddajal v HD odkodirat, vsake 10 sekund se mu je posrečl kak frame vn vržt.

Nova verzija sprejemnika pa baje že zna to :)

filip007 ::

PoPtv pomeni ja odaja potem v DVB-T vsaj standard signal...kaj pa A Kanal ali nič od tega ?

Tody ::

Trenutno nič od tega... Baje se selijo 15.6. v nov studijo in vrjetno bodo od tam začel odajat tudi v HD-ju.

filip007 ::

Po 2 urni muki je program HT TV-Plus 4 inštaliral WMV9 VCM kodek pa je vse začelo delati kot je treba...zakaj to ne napišejo na škatlo.

Vedno je tako naprej vse programe sprobat pol pa dela...ane

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

filip007 ::

Analog dela, DVT-B pa ne dela...kateri kodek rabim zdaj ???

filip007 ::

Sploh ni fora s kompatibilnostjo ampak z močjo signala...DVB-T
DVB-t dela samo z boljšo sobno anteno tisto kar dajo zraven je bolj zasilo...
Dobil sem na našem kuncu samo Austrija programe v DVB-t...ostalo ne prime vsaj pri meni ne...

Če se kdo spozna...

Austrija:
DVB-T Parameters
Multiplexes 3
Operational Bands UHF
Carrier type 8k
Guard interval 1/4
FEC 3/4
Modulation 16QAM
Reception model indoor, portable & fixed
MFN and SFN SFN
Middleware MHP
Channel bandwidth 8MHz

Slovenija:
DVB-T Parameters
Number of multiplexes 6 (1 operational)
Operational bands UHF
Carrier type 8k
Modulation 64QAM
Reception model fixed, portable, mobile
MFN and SFN MFN and SFN
Channel bandwidth 8MHz UHF, 7MHz VHF

Podatki pobrani s http://www.dvb.org/about_dvb/dvb_worldw...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Tody ::

Ni cela slovenija pokrita z DVB-T tako da lahko komot analogno dobiš, digitalne pač ne boš :) Austrija razen da ma mpeg 2 nima nič stem.

teddy81 ::

Oj... super program za gledanje DVB-T v Sloveniji je ArcSoft TotalMedia. Res popolnoma priporočam... deluje samodejno na mpe4 in mpeg2 brez težav.

Aha pa še to...
Pisal sem na rtvslo...tem strokovnjakom za DVB-T in pripravlja oz. v zadnji fazi montaže je OC KUM in pričakujejo, da bo kmalu vključen oddajnik za DVB-T.

No, lep pozdrav.
T

filip007 ::

ArcSoft TotalMedia podpira MPEG4 pa še daljinec dela od Gigabyte DVB-T tunerja

teddy81 :):D:))8-) You're the man..

 Acer P223w + Gigabyte DVB-T+ TotalMedia

Acer P223w + Gigabyte DVB-T+ TotalMedia


Pa sobno anteno priporočam čim boljšo ne "šparat" jaz mam Visa Electronics z močnim ojačevalcem, ker tisto kar dajo zraven je bolj za hobi...
http://www.visaelectronics.com/index.ph...

Samo še free combo paket POPTV in A-kanal manjkata pa je to to...ma kakšen SiolTV pa ostala navlaka ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

USS Liberty ::

Bojda bo v LJ in okolici možno spremljati olimpijske igre v HD ločljivosti...

www.monitor.si

KoMar- ::

Mamljivo...

neki4 ::

hja, jest sem glih na meji signala. Kot sem videl, naj bi ponudili signal kabelskim operaterjem, baje da bo naš glih sedaj začel z digitalno, upam da zaradi olimpijskih, lepo bi bilo da bo zastonj hd.

Tody ::

You wish :) Kableski operaterji bodo dobil mpeg4 HD strem (če ga bodo) kar pomeni da boste mogl imeti na drugi strani tudi sprejemnik ki bo to znal odkodirat :) Glede na to da plazme pa lcd sicer HD znajno odkodirat bodo pogoreli pri mpeg4 :D

iztok04 ::

A PopTv in Kanal A že oddajata digitalno?

Tody ::

njet :)

cekr ::

Ne!
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

iztok04 ::

Eh, pa rečeno je bilo, da bi morala že konec prejšnjega leta.
Še dobro, da imamo italijo blizu in si lahko z njihovimi digitalnimi kanali pomagamo.

bbenci2 ::

BISMARK

A daljinec ti dela?

Jaz mam Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330E in mi daljinec v total media ne dela!! A ima kdo crack, namreč jaz sem si potegnil trial version.

filip007 ::

bbenci2
Daljinec mi dela od Gigabyte v vseh programih nekje ne dela CH+ ali CH- ostalo pa vse...
Ali imaš MCE certified in imaš itak boljšo podporo povsod...zato sem jaz nabavil od Gigabyte

No vglavnem se zadeva spreminja v X-files...

Pod Visto in Media Center...
SLO1 slaba slika
SLO2 slaba slika
TV3 povrečna slika
-> POPTV se pokaže pod DVB-T kot Future Use dobra slika

Pod XP TotalMedia
SLO1 odlična slika
SLO2 poprečna slika
TV3 odlična slika

Pod Visto TotalMedia
Najde vse kot pod XP samo vse šteka...s popravkom za Visto ni nič dosti bolje
http://www.arcsoft.com/support/download...

PowerCinema 5.1 vleče DVB-T Mpeg 4 samo nima opcije za raztegnit sliko 16.10 kot ima TotalMedia in ne najde Future Use (PoPtv) kot Media Center.


 POPTV DVB-T

POPTV DVB-T


Če bi bil to analogen signal potem bi spodaj pisalo kaj je...potem ni

Bom še sprobal kakšno je stanje pod CrisTV...kaos pa tak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Tody ::

Torej pop tv oddaja ? grem stestirat :D

filip007 ::

No OK...kaj je tisto kar dobim ali Media Center skenira oba kanala Analog/Digital ker jaz sem tam izbral DVB-T in mi je najdel PoPTV pod DVB-T kot Future Use...???

BlazeHDTV podpira vse signale in bom kar tega uporabljal...še DIVX dela s podnapisi s ffdshow in je problem rešen.
Pod Visto šteka digital in tale Blaze...Spet XP gor.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

cekr ::

POPtv ne dela v DVB-T in ga še en čas ne bo. Za nič denarja se ne da oddajat na državnem oddajniku.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

KoMar- ::

Bismark: Kako lahko ocenjuješ kvaliteto slike, ko bi pa le-ta morala biti povsod enaka, če gre za DVB-T. Ti imaš očitno analogni sprejem...

Alexius Heristalski ::

POPTV se pokaže pod DVB-T kot Future Use dobra slika

To je analogen POPtv, meni pokaže isto Future use v MCE na Sapphire Theatrixu (analogen tv tuner). Isto pri Kanalu A. Teh dveh kanalov v DVB-T multipleksu še ni, ker se še pogajajo. Oni bi imeli kar vse zastonj, LOL.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

filip007 ::

Komercialna TV je itak zastonj, TVSLO je pa itak 20let zadaj.

Zanima me na keteri frekvenci so te programi ker mi BlazeHDTV skenira vse pa na XP nič ne najde, pod Visto mi je že ratalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

KoMar- ::

bbenci2 ::

A mi lahko kdo, da linke za podobne programe kpot je npr. ArcSoft Total Media in podobne, ki so za gledanje DVB-T v mpeg4? Kdo ve za kake podobne, ker mi v tej ne dela daljinec.

Hvala.

iztok04 ::

Uporabljam Pinnacle PCTV USB Nano Stick. Tisti program, ki je priložen dela obupno - najprej sem moral 2 uri skenirat, da je karkoli našlo, potem pa se med delovanjem sesuva in zmrzuje, preklop med kanali je obupen! Zgleda, da tudi MPEG-4 dekoder ni ravno OK, ker se v sliki slovenskih programov pojavljajo motnje v obliki utripajočih lis, ki so podobne bar kodi.
S TotalMedia pa dela brez težav, pa tudi slika SLO programov je super:
http://www.arcsoft.com/products/totalme...

V Okolici Kopra od DVB-T programov lovim SLO 1, 2, 3, TV3, TV Koper in še cca 20 ITA DVB-T programov (Italia 1, Canale 5, Rete 4, Rai uno, Rai due, Rai tre, Rai Sport, LA7, SportItalia,...)

Deflector ::

@iztok04 In kako se obnese ta zadeva na USB v smislu obremenitve procesorja in kvalitete slike? Jaz bi sicer verjetno potem vzel hibrid ker imamo še analogno kabelsko.

Zgodovina sprememb…

bbenci2 ::

@iztok04

Saj jaz uporabljam TOTAL MEDIA, tu mi dela vse ok, razen daljinca. Sprašujem pa če še kdo pozna kake programe, podobne kot TOTAL MEDIA, da bi mi delal daljinec.

iztok04 ::

@Deflector: Zadovoljivo dobro. Med predvajanjem je procesor (Celeron 2.8GHz, RAM 512MB) cca 20-30% obremenjen. Slika je tudi zadovoljiva, glede na to, da sem do sedaj preko analogne TV bil vajen, da je včasih skakala in plesala ;) Zaenkrat se ti najbrž res splača vzet hibrid.
@bbenci2: Do sedaj sem preizkusil že ProgDVB, TotalMedia in aplikacijo pinnacle-a, ki pride zraven kartice in izkušnje so sledeče: Vsi tri so se mi že obesile, z nobeno pa daljinc ne dela 100%. Vender je, kolikor sem brskal po netu, večina programov plačljivih, sploh takih, ki podpirajo MPEG4. ProgDVB basic, ki je free, je sicer v redu, a nima podpore za MPEG 4, ki je podprt v Pro (€) verziji.

bbenci2 ::

Kar se tiče Pinnacle TV Centra, meni s tem originalnim programom dela daljinec brezhibno in to vsaka tipka.

soso ::

Imam acer-ja 7520G. Vklopim TV- joy in zvok je , pokaže poln signal ni pa slike. Probal sem že spremenit na austria, croatia pa vedno isto. Kaj ste naredili ,da vam dela?

LP
Ah ni nam lahko!!!

Tody ::

Mel smo sprejemnik ki je bil sposoben prebavit MPEG4 kodek

Kato ::

Zdravo prosil bi vas za pomoč. V dnevni imam plazmo pa dovolj močan računalnik za HD mkv filme, rad bi gledal pa olimpiske v HD-ju, če razumem pravilno rabim le:

tole kartico

to programsko opremo

In pa neko sobno anteno. Sem pa v bloku in ta antena bo v skrajnem delu sobe (v tem delu ni okna) bo to vseeno lovilo. Mi lahko kdo ,da link do antene ki jo uporablja.

Hvala za pomoč

Tody ::

Če si kje doma in imaš pogled na Ljubljanski grad, je prvi pogoj, kartica more znat pomoje HD, mpeg4 pa bi pomoje lahko nadomeščal računalnik, samo ali imaš HDMI na računalniku?

Kato ::

Ne nimam ravno pogleda na grad sem pa iz Viča. Povezava s računalnika na TV je preko VGA in pa audio kabla ,ker imam neke probleme s HDMI-jem

Tody ::

Jebeš pol HD :) Isto kot če bi imel na navadno anteno :) Ker SD preko DVB-T na velikih TV je naravnost ogaben!

Kato ::

Pa ti opaziš razliko med HDMI in VGA, ker jaz je ne vidim? Ali v čem je fora ,ker sem nekaj časa predvajal HD ripe preko HDMI-ja pa nisem videl razlik med tem in VGA-jem.

Tody ::

VGA: Video Graphics Array: “standard” screen size of 640 by 480 pixels.
HD: HD is a loose term to define any resolution standard over 1280x720 pixels

Pri tem ubistvu HDMI je samo priključek, važna je ubistvu vsebina in HD ima toliko vsebine da je navadni priklučki ne morejo prebavit, vsaj kakovostno ne. HDMI pa mislim da ima specifikacijo do 5 gb na sekundo

cekr ::

Pri meni povezava HD FULL (1920x1080) čisto lepo dela preko VGA priključka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Kato ::

Pa sej jaz lahko nastavim resolucijo na VGA tudi na 1920x1080 torej ne vem zakaj naj bi bilo to slabše kot HDMI, OK limitacija je zvok in pa HDCP, a mogoče kaj pozabljam?

cekr ::

Slabše je zato, ker je VGA analogni signal. Pa že mnogo v letih je.
V novih TV jih je priključek samo še za to, ker na se marsikaterem novem prenosniku blešči samo ta priključek. Ne vem, zakaj je nekaterim tako pri srcu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
344357 (3171) kontra
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956198 (32910) Alexius Heristalski
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828629 (5968) KoMar-
»

Katera programska oprema za Pinnacle DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
112434 (2121) bbenci2
»

Acer Aspire 7520G - TV tuner! A dela na navadno anteno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92845 (2691) Alexius Heristalski

Več podobnih tem