» »

Katero TV Katico(tuner)?

Katero TV Katico(tuner)?

«
1
2 3 4

Kn3dL ::

Katero tv kartico mi priporočate? Uporabljal bi sobno anteno. Zanima me tudi kakšne so specifikacije oz. kaj naj bi imela dobra tv kartica. HVALA!0:)
  • spremenil: Kn3dL ()

SebaR ::

WinFast TV2000 XP Expert
Chipset: CX2388X
Video ADC:10 bit
NTSC/SECAM/PAL
WDM (98/ME/2000/XP)
Worldwide Broadcast Audio Support (NICAM, A2, FM, etc!K)
Stereo output(EIA-J, MTS)
Teletext
EPG
Video Editing
VCD/DVD/SVCD authoring



More information PA TULE :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

nodes ::

ja TV tunerjev sem probal nekaj in noben ni kja prida (da včasih ne boli glava)

WinFast TV2000 XP Expert ni slab, sam driverje ima pa Leadtech gnile

Kakšne dražje variante?

PARTyZAN ::

Zakaj naj bi bili leadtekovi driverji "gnili"? Pri meni deluje vse tako kot mora.

Good Guy ::

jst mam pinnalce kšn let pa pol pa je kr kul sam slika je včasih mal slaba
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

nodes ::

Zakaj naj bi bili leadtekovi driverji "gnili"? Pri meni deluje vse tako kot mora.

to še ne pomeni da niso gnili

če en procent ljudem ne dela kot je treba je problem samo pri teh TV tunerjih so številke mnogo večje
z driverji, ki pridejo zraven.... recimo polovica ima probleme

Kn3dL ::

SebaR hvala!:) Sem tut sam tega gledal pa cena je tut kr ugodna. Sam ni mi jasn kaj "Video ADC:10 bit" pomen....

Mogoče še kkšn predlog, lahko tudi dražje variante...tnx

riba43 ::

:\ Imam Terratec Cynergy 600 TV Radio kartico. Pod windowsi dela odlično. V Linuxu pa je nikakor ne morem aktivirati. Morda ima kdo predlog katera kartica bi bila primerna za Linux SuSE 9.2 64bit).

Jan987 ::

kup WinFast TV2000 XP Expert. Jest ga mam že 2 let pa razen tega da sm mogu druge driverje dol naložit ni bilo še nobenga problema! Mi je všeč ker ima radio, snemanje, teletekst...!

Kn3dL ::

Kateri program/i pa so dobri/najboljši za tv tuner.....za gledanje, snemanje,...? hvala!

SebaR ::

10bit pomeni (vsaj zdi se mi):
kodiranje oz. neka v čipu za še lepšo sliko...manj digit. šumenja
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

SebaR ::

Kateri program/i pa so dobri/najboljši za tv tuner.....za gledanje, snemanje,...? hvala!

Ja najboljš je da imaš kar tistega ki ga priložijo zraven kartice :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Jan987 ::

to je winfast pvr V njem res lahko nastaviš vse!

Moonman ::

Kako pa je kaj z novo theater 550 pro?


Kn3dL ::

hvala vsem! 0:) bom kupu, pa povem kako laufa...tnx

TribesMan ::

Najboljši TV tuner za svoj denar je trenutno ATI Theater 550 pro... odlična kvaliteta slike, hardwaresko MPEG2 kompresiranje in podobni bonbončki. Sam mislim da se je pri nas ne da kar tako kupiti. Druga možnost je Hauppauge ti tunerji so malce dražji, vendar podpirajo enake funkcije kot ATIjev, le kavliteta slike ni na tako visokem nivoju. Kolega je 2 tedna nazaj kupil enega od Hauppaugea, stal je dobrih 25kSIT in z lahkoto zajema filme v MPEG2 na Duronu 750... Zlo ql stvarca.

Leatek Winfast Expert je sicer zelo podobna kartica temu Hauppaugeu manjka ji le hardwaresko kompresiranje v MPEG2, čip ki pa zajema video pa je na na obeh karticah enak.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SebaR ::

Winfastova podpira hardwersko MPEG2 kompresiranje in pa še sofvwersko MPEG4 kopresiranje ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

DSmidgy ::

Sapphire - ATI Theatrix 550 PRO stane pri PCHand-u malo pod 21.000 SIT.

Testi kartic s tem čipom:
PCStats
Firing Squad

EDIT: Popravljen 1. link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

TribesMan ::

SebaR motiš se... Conexant CX23883 nima vgrajenega hardwareskega kodeka. Zato ima recimo Hauppauge, ki uporablja isti čip za zajem, na kartici še dodaten Hardwareski MPEG-2 kodek. Zato je njihova kartica tudi precej dražja. TV 2000 Expert nima nikakršne strojne podpore za kompresiranje. Sicer pa preberi tukaj. Expert vse kodira s pomočjo procesorja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Moonman ::

Se da kje v slo dobiti to theatrix 550?


TribesMan ::

Glihkar sem opazil da jo ima mlacom na ceniku... cena je 20600SIT... zlo ugodno za tako kartico.
Mislim da bom svojega Leadtkea 2000 Deluxe zamenjal z temlem sapphireom theatrix :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SebaR ::

OK TribesMan ti verjamem, ampak jaz sem to slišal od prodajalca v JAE, sedaj sem pa pošteno zmeden.:8)

Kakorkoli že...četudi uporablja navaden procesor za to, mi zadavoljivo kodira karkoli snemam v mpeg4.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

TribesMan ::

Če maš procesor z nad 3000MHz pol to vsekskor ni problem... je pa seveda bolj fino ce lahko zraven zajemanja videa se kompresiras kaksn RAR al pa compileas kernel :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jan987 ::

jest mam amd 2400+ pa z lahkoto snemam in kompresiram v mpeg 4 in zraven še kej druzga delam!

SebaR ::

Tako je!
3.0 na 3.7 :D

Zraven delam pa vse kar se mi zahoče, in ja tudi RAR veselo zraven pleše >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

SebaR ::

Aja pa še trokiranja ni pri messengerju

Sm pravkar prvič priklopil fotoaparat gor in si zrihtal tako da me kolega vidi na drugi strani. Kaj naj rečem...več kot super :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

SasoS ::

Winfast 2000PVR ima hardwarsko kodiranje, drugače pa je kartica identična Expertu. Je nekaj nad 20K u JAE.

TribesMan ::

SasoS 2000 PVR ni enaka kartica kot 2000 Expert... Expertu manjka tisti čip za hardwaresko kodiranje MPEG-2 in nekaj megabajtov RAMa...
Sicer pa si oglej tele reviewe za dokaz ;)

2000 expert
2000PVR

2000 PVR je ubistvu zelo podobna kartica kot hauppauge... če ne kar enaka.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

blackmack ::

AVerMedia Aver TV Studio 303, AVerMedia Aver TV Studio 303P,AVerMedia Aver TV Studio PVR. Največji zakon izmed vseh glede softwera. Vse funkcije se lahko vklopijo na pilotu.

SasoS ::

ja my point exactly...2000pvr = expert + hw mpeg2 :D

TribesMan ::

SasoS ja pol pa napiši tko a ne :>

Sam vseeno se mi zdi ATI boljši nakup. Če ne drugega je kartica pol manjša kuri manj štorma in ima 12 bitne AD pretvornike (namesto 10 bitnih pri 2000PVR) Cena je pa ista.

Avermedia me pa ni prepričala... sploh pa nikjer ne vidim da bi zadeva podpirala MPEG 2 hardwaresko. Tko da je ATI za moje pojme trenutno najboljši bang for the buck. Če pa hočete cheapass TV tuner pol pa nabavite Leadtek 2000 XP ki ga majo v malcomu za 6kSIT...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SasoS ::

:) Ati se je meni mal zameril pri tunerjih. Imel sem TV Wonderja in so ga totalno nehal supportirat...bi ga moral že 3 leta nazaj stran vržt če ne bi bilo dScalerja...

miguel ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje s TV kartico Leadtek WinFast TV2000 Expert pri presnemavanju VHS kasteh iz videorekorderja na PC (in naprej na DVD).

Kako se obnese in kakšen je postopek?

lp Miguel

VASkO ::

je kdo opazil, da imajo te ATIjeve kartice zelo pocasen tuner gor. preklapljanje med kanali traja vec kot 2 sekundi!

TribesMan ::

Ja sem opazil... in se ne morem odločiti kaj je slabše, to da moraš čakat 2 sekunde da kanal zamenja al to da TV tuner sesuje software, če prehitro menjam kanale (to se mi dogaja na leadteku). Sicer pa imajo podobne "probleme" vse novejše televizije, ki imajo digitalne tunerje... Zadeva sploh ni kritična... no zaren v primeru da si eden tistik, ki ne zdržijo na enem programu več kot 3 sekunde in ciklajo po kanalih kot bi bila to olimpijska disciplina...

Na koncu imam raje kvalitetno sliko kot pa hitro menjavanje...

Aja BTW, a kdo ve a se da v sloveniji kupiti originalen ATIjev TV tuner in ne Sapphirea, ker Sapphire ima en gnil daljinec zraven. ATIjev je mnogo boljši (ima gor miško, pa še radijski je tako da ni treba ciljat v sprejemnik)... Bi veliko raje odštel nekaj jurjev več za ATIja pa da je daljinec tak kot se spodobi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vikking ::

:) Ati se je meni mal zameril pri tunerjih. Imel sem TV Wonderja in so ga totalno nehal supportirat...bi ga moral že 3 leta nazaj stran vržt če ne bi bilo dScalerja...

Sasos od kod tebi to?

Za Ati tv wonder so skoz updejtal driverje, še sedaj dobiš za njega vse, imajo posodobljeno, nazadnje je bilo 17.5.2005.

Je pa res da ko so prišli ven Xp-je je bilo treba počakat par mesecev da so jih zrihtal. Pa že takrat si dobil z neta en dodatek, ki je omogočil delovanje.

Jst ga imam dela super, nobenih kakršnihkoli problemov, in je edina stvar ki že vrsto let ostaja stalnica v mojem comp-u.

SasoS ::

Vsi driverji novejši od 2001 so mi sesuval mašino. Pa MMC je deloval samo v polovični ločljivosti. Zdaj imam winfasta in teh problemov ni več :D

btw: daljinc lahk kupiš tud posebej...meni odlično služi na leadteku :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

TribesMan ::

SasoS kje pa imajo ATIjeve daljince? Iščem sam ne najdem zadeve... pa tud nekako mi je bolj všeč ta novi daljinec ki je priložen tunerju in ne remote wonder 2... Novi ima malo izboljšano ergonomijo, razpored tipk in boljso misko...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SasoS ::

no ja...jaz se mislil na remote wonder...

Keyser Soze ::

Kaj pa če bi človek rad pretvoril svoj monitor v TV. Brez da laufa računalnik. Se pravi eksterni TV tuner, ki podpira resolucijo 1280*1024(native LCD)? A sploh je kaj izbire na tem področju v Slovenij ali pa tujini?:\

P.S.: Pardon ker kradem post.

TribesMan ::

Zakaj bi pa rabil 1280*1024 native podporo? Sej LCDji znajo sami razpotegniti sliko tako da je izkoriščen cel ekran... Tuč če maš 640*480 ne bo nič hudega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Ja, kakšna je pa potem slika?

TribesMan ::

Slika je cist OK... Itaq maš na TVju stalno premikajočo sliko, tako da se sploh ne opazi da bi blo kaj narobe s sliko. Uglavnem isti šmorn je al ti LCD razpotegne sliko, al ti jo pa TV tuner ze prej... TV signal ima itaq eno svojo čudno resolucijo 720 x 576... tako da ti nič ne pomaga če je TV tuner sam razpotegne.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Ja, sej maš prav. To sem tudi jaz začel razmišljat, ko sem pisal prejšni post. Tako ali tako ima TV svojo resolucijo.

Katera škatlica bi pa bila primerna za TV tuner(zunanji)? Da lhko kaj posnameš na računalo, pa gledaš zadeve ob ugasnjenem računalniku z daljincem.

The B ::

Jst tud zdejle kupujem tv kartico. V bistvu se gre za to da bi mel v sobi tv pa nimam 30k. Zanima pa me kakšna je razlika med LEADTEK WINFAST TV2000/XP oem in LEADTEK WINFAST TV2000/EXPERT. Vsi priporočate ta drugo, ki je več kot enkrat dražja. Mene torej zanima kaj (če sploh kaj) opravičuje višjo ceno. Prebral sem si da ma expert FM tuner...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Jan987 ::

jest sem z expert zelo zadovoljen!!!!

SebaR ::

če se že odločaš med tema dvema vzemi expert - gre prdvsem za boljšo sliko
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Good Guy ::

a bi se dalo v sloveniji kupit ati theatrix al neki tazga atijevo kartico za sprejemanje fm in video signalov
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TribesMan ::

rovtar Mlacom ma Sapphitre Theatrix... ista kartica k ATIjeva... edin slabši daljinec je zraven... Original ATIja pa ni pri nas... vsaj jest ga ne najdem...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zavajon ::

Ko kupujete TV kartice, upoštevajte to, da so zelo občutljive na kvaliteto signala, dosti bolj kot televizorji.
Če imaš kabelsko TV, bo vsaka imela dobro sliko, pri sobni anteni bi si pa jaz kartico najprej sposodil in preizkusil.
Govorim o low-cost karticah kot so Winfast, Terratec, AverMedia in podobne, morda pa imajo dražje tudi boljše sprejemnike.

lp
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509820 (7629) edublin
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293217 (2454) gruntfürmich
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918285 (5257) Pyr0Beast
»

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Oddelek: Kaj kupiti
272761 (1955) Izi
»

TV Tuner - TV Kartica! Katera je najbolša!

Oddelek: Kaj kupiti
172360 (1882) nadzorni

Več podobnih tem