» »

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4

««
6 / 6
»
»»

Alexius Heristalski ::

Mogoče je signal na meji in s sprejemikom dela, na računalniku pa ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

PacificBlue ::

Mi lahko, kdo pove,ali ima LG32LB75 vgrajen dvb-t z mpeg4 ali mpeg 2?:

http://www.afterdawn.com/hardware/produ...

Hvala.

Zgodovina sprememb…

urkov ::

Ima samo MPEG-2!; pozabi na slovenske programe..

zvonko11 ::

Pozdrav!

Jas mam pinnacle PCTV hybrid stick solo, in me zanima kak lahko ulovim te nase programe??? probal sem ze vse kodeke kaj so na tem forumu napisani, nasnel vse programe, playerje kaj so omenjeni, v glanem pa mi vsi povejo enako! no DVB-T hardware! in ne si mislit da sem ne sposoben, to PCTV mam pravilno nameščeno in tudi gonilniki so najnovejši. Zakaj enostavno ne uporabim priloženega programa, zato ker ko ga poženem mi izpiše error, glede nekih grafičnih gonilnikov gonilnikov, itd.

Lahko pa ulovim nase analogne programe in avstiske digitalne se pravi MPEG-2. Gledam pa jih z pomočjo Windows media center.

Ammmm..... ce ima kdo kaksen predlog glede tehnične rešitve tega problema se mu ze v naprej zahvaljujem.

JuventusBoy ::

Pozdravljeni!

Na računalniku imam nameščen powercinema 6.0 in progDVB za testiranje DVB-T, vse kanale pravilno najde in kvaliteta je dobra (signal na vseh nad 70%) imam pa sledeči problem in sicer opažam da se slika premika hitreje kot bi se morala, naprimer če gledam nogometno tekmo se igralci premikajo hitreje kot običajno kot da bi počasi vrtel sliko naprej vendar ne tako hitro samo malo hitreje od pravilnega premikanja. To se mi dogaja v katerem koli programu in na slovenskih ter hrvaških in avstrijskih kanalih. Nameščen pa imam Windows 7 Ultimate in nek USB DVB-T Dongle za nekih 15EUR ali še manj. Prosim vas če je mel kdo podobne težave da mi pomaga zadevo rešit.

LP Dario

Tody ::

Dongle ni zmožen tako hitro dekodirati slike. Oz mu procesor premalo pomaga. To se lahko mogoče lahko reši z boljšimi ali novejšimi driverji.

ELEKTROLJUB ::

@JuventusBoy
Precej dobrodošel podatek bi bil tudi če bi povedal na kakšnem računalniku laufaš ta USB DVB.
LED svetloba je prihodnost...

BCSman ::

nabavil sem gigabyte u7300 usb dvb-t. Že priložen program Vivo popdira mpeg4. Toda opazil sem da slika ne teče tako gladko kot na tv-ju, opazno je da je manj fpsjev. Se je s tem pač treba sprijaznit al se da kaj poštmat?
PC je prenosnik core2duo 1.4 , 2gb rama, integirana grafična. Kvaliteta signala piše da je 100%, medtem ko signal: 55. Več kot 55 te številke ne pokaže kljub temu da imam direkten pogled do oddajnika in sobno anteno.
Pa daljinca se da kako sprogramirat, saj pol gumbov sploh ne dela? (verjetno bi bila boljš TotalMedia kot tale priložen software?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

cekr ::

Poskusi s kakšnonovejšo verzijo programa. Kje si pa dobil procesor z 1,4GHz?
Če ti slika cuka, je problem v moči stroja, sicer pa je problem v samem sprejemu signala. Sobne antene včasih niso ravno višek tehnologije. Poskusi na kakšni pravi anteni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BCSman ::

Ugotovil sem, da še najlepše dela v win media center in tudi daljinec je prilagojen za ta program.

cekr ::

S to tvojo ugotovitvijo se čisto strinjam. Media Center se še najbolje obnaša.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BCSman ::

btw kakšno kakovost slike imaš ti? Sem mislil, da bo enaka ostrina kot na tv, vednar je bolj "megleno", sicer vseeno gledljivo. No bom moral probat tud na kakem boljšem pc-ju, če ima kaj veze.

Romzi ::

BCSman je izjavil:

nabavil sem gigabyte u7300 usb dvb-t. Že priložen program Vivo popdira mpeg4. Toda opazil sem da slika ne teče tako gladko kot na tv-ju, opazno je da je manj fpsjev. Se je s tem pač treba sprijaznit al se da kaj poštmat?
PC je prenosnik core2duo 1.4 , 2gb rama, integirana grafična. Kvaliteta signala piše da je 100%, medtem ko signal: 55. Več kot 55 te številke ne pokaže kljub temu da imam direkten pogled do oddajnika in sobno anteno.
Pa daljinca se da kako sprogramirat, saj pol gumbov sploh ne dela? (verjetno bi bila boljš TotalMedia kot tale priložen software?)


Fora je ponavadi v razpletanju (deinterlacing).
MCE to obvlada bp, pravzaprav to obvlada MediaPlayer, ki ga MCE uporablja za predvajanje (enako velja za MediaPortal).
LP

_commandos_ ::

mene pa zanima katere dve frkvenci za mux a in b moram vnest v vlc ter na kaksno hitrost sprejema naj nastavim da lahko spremljam tv programe z nanosa.

wired ::

Nanos:
MUX A: K27 (522MHz)
MUX B: K66 (834MHz)

Posamezen multiplex je v 8MHz pasu.

Drugače pa tukaj: Apek - Delujoči_multipleksi

_commandos_ ::

spet jaz
a ve gdo kako bi združil daljinec od gigabyte u8300 da bo delal na VLCju

k4vz0024 ::

Je mogoče v VLC snemati v mp4 ali kakšnem drugem formatu?

BCSman ::

kaj vlc je bolš kot progdvb? če bi samo ugotovil kako usposobit daljinca od gigabyte u7300 v progdvbju in kere kodeke namestit da muxb ne bi sesul pc-ja z bluescreenom bi blo zakon

_commandos_ ::

zame je VLC bolši ker že ima vse kodeke vgrajene in lepo dela DVB-T na švoh mašini

k4vz0024 ::

Snemati pa se najbrž ne da?

Alexius Heristalski ::

Se da, ampak cel mux, se mi zdi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

k4vz0024 ::

Kako se nastavi, da snemaš?

Alexius Heristalski ::

Pogled -> Napredne možnosti

Pojavi se rdeč gumb za snemanje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

axee ::

Meni ne uspe gledati televizije preko VLC-ja, sem vnesel vse prave nastavitve (omenjene v tej temi) in pri dvokliku se ne zgodi nič. Kaj bi bilo lahko narobe? TV kartica je gigabyte u7300.

haha SPET v roku 5 minut ko vprašam tule začne delati :D technology loves me!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

axee ::

Evo imam eno prošnjo/vprašanje.

Bi se dalo posamezen program shraniti ločeno v playlist in se pošlje ostalim? Če bi se komu dalo bi bilo super!

Se to sploh da? Da bi namesto 3 frekvenc (HD RTV, muxA, muxB) imel seznam vseh programov?

Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

k4vz0024 ::

Pogled -> Napredne možnosti

Pojavi se rdeč gumb za snemanje.


Potem pa klikneš na gumb in se ne zgodi nič, oz. ne snema. Je potrebno še kje kaj nastaviti?
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
344383 (3197) kontra
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956558 (33270) Alexius Heristalski
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828698 (6037) KoMar-
»

Katera programska oprema za Pinnacle DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
112451 (2138) bbenci2
»

Acer Aspire 7520G - TV tuner! A dela na navadno anteno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92861 (2707) Alexius Heristalski

Več podobnih tem