» »

Kajenje..... ZAKAJ?!!!

Kajenje..... ZAKAJ?!!!

«
1
2 3 4

antonija ::

A mi lahko nekdo (verjetno bo "nakdo" moral biti kadilec) razlozi zakaj kadi? Ne razlog zakaj je zaceu, ampak kaj je vzrok da zjutraj ko vstane hoce vcasih celo pred zajtrkom najprej kadit cigarete, pol pa lahko normalno zivi cez dan. To mi je nekako izven dosega....:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jst ::

Meni tudi. Pa prva stvari, ki jo naredim zjutraj, ko vstanem - prižgem cigareto.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

antonija ::

Ja, ampak zakaj? Zakaj bi blo tko hudo/tezko/narobe/nesprejemljivo przivet vsaj jutro (ce ze ne cel dan->teden->leto->zivljenje) brez cigarete?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Daedalus ::

Probaj, pa boš videl>:D

Glede na to, da smo kadilci (vsaj tisti redni) zasvojeni z nikotinom, si lahko misliš, kaj telo zahteva po nekaj urah spanja brez vnosa nikotina. Zasvojenost pač. Še ena razlaga pa bi bla, da je to pač del jutranjega "obreda" zbujanja. Jaz npr. ko se zbudim še napol v spanju odtavam pod tuš, pol pojem zajtrk, spijem kavo (če mam čas) in zraven obvezno čik. Če karkoli od tega manjka, znam biti rahlo tečen.

/čeprav sem bolj prepričan, da je prvi odgovor najbolj točen:O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zlabo ::

Pravijo da telo postane odvisno od nikotina.
Sem bral en interviju z enim ozdravljenim odvisnikom od heroina. Odvadil se je heroina (dolgotrajno zdravljenje), a ne more se odvadit cigaret.
Foter kadi več kot 25 let, vmes je zdržal več kot dve leti zdaj pa spet kadi. Sem ga že jaz spraševal če se je res tolk težko odvadit, pa je reku da to sam kadilc ve, da nekadilc si to ne more predstavlat

Daedalus ::

>Sem bral en interviju z enim ozdravljenim odvisnikom od heroina. Odvadil se je heroina (dolgotrajno zdravljenje), a ne more se odvadit cigaret.

Marsikak nekdanji heroinski odvisnik nadomesti svojo odvisnost s čim drugim. V tem primeru so to pač čiki. En moj znanec se je pa po prihodu iz komune neusmiljeno nalival z viskijem. Do zdaj je sicer konkretno zmanjšal dozo, samo vseeno ni srečen, če se ga enkrat na teden ne napije.

Pri čikih je pa itak, tako kot drugod, odvajanje pač zahteva korenito spremembo življenjskega stila. Ne moreš samo prenehat kadit, spremeniti je potrebno tudi kaj drugega... To pa zahteva kar nekaj odločnosti in doslednosti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

To je podobno kot kava, caj, krof, cokolada, televizija...
Karkoli, na kar se navadis in ti res pase.
Nikakor pa ne verjamem da se je od trde droge tezje odvadit kot od cigaret (ceprav prvega nisem imel moznost sam preverit). Je pa mogoce malo psihicno, ker ves kaj ti naredi heroin in kako relativno nedolzne so cigarete. In se ne sekiras ce odlozis odvajanje za kaksno leto.

GregiB ::

Hja, minilo je že 7 let, odkar sem 25. januarja ob 14:45 v Grobelnem pri Šentjurju prižgal zadnji cigaret... 8-)
In zakaj sem kadil? Zato, ker mi je pasalo, čisto nbenga druzga razloga, ker je kava bila boljša s cigaretom, ker je sitost po obroku bila prijetnejša s cigaretom, da ne omenjam kakih drugih "pikantnosti"...
In zakaj sem nehal? Zaradi zdravja... Pa nehati sploh ni tak problem... gre bolj za to, da mora res biti želja, če ni želje, hitro najdeš opravičilo, da pržgeš samo enga, pa še nato enga, pa še.... in skuriš škatlico...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

antonija ::

Sej jst sm nacelno kadiu kaksno leto ko sem biu se v srednji soli (pa filing mam da je zlo mal ljudi ki niso kadil v srenji soli:D ), ampak nikol pa nisem obcutu ene zasvojenosti od tega. Sm tud biu celo srednjo solo vsak vikend pijan ko zolna (petek+soboto, pa vcasih se mal ob nedeljah ce se je le dal), pa mi je prepizdil pa sm komot zdrzu eno leto brez da bi popil kapljico alkohola (se griot nism jedu:D ). Se zmeri zlo rad kadim konopljo, in to ponavadi pocnem vedno v druzbi s kolegi in kolegicami, ampak ni mi pa problem ne kadit pa tud ce vsi ostali okol mene kadijo (cel zadnji stavek se nanasa na kajenje konoplje).

Od vseh zgoraj nastetih stvari povzrocajo vse substance zasvojenost. Pa pri nobeni od teh nisem osebno obcutil prevelike potrebe po ponovnem jemanju, ce sem ali zavestno ugotovil da mi stvar skoduje (primer je cigaret za zajtrk da nisi siten cez dan, ali pa jutranja kava da sploh lahko mislis), ali pa mi stvar preprosto ni vec bila vsec (cigaretni dim mi je zacel smrdet in postal zadusljiv).

Nekaj vec tezav sem imeu ko sem probaval ce sem zasvojen s cokolado (I LOVE CHOCOLATE!!!:D ), ampak tudi pri tem mi ni bil problem daljse obdobje zdrzat brez te substance...

Tle nekako ne razumem a je med kadilci res toliko takih ki:
- ne vejo da kajenje skoduje zdravju
- jih boli organ za uriniranje da kajenje skoduje zdravju
- zlo dobro vejo da skoduje ampak si rado skodujejo

Poleg tega so pa ciki zelo dragi in se za tak dnar (ena skatlica na dan po 350SIT je 10kSIT/mesec) da res kej bolj pametnega narest....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Daedalus ::

>Tle nekako ne razumem a je med kadilci res toliko takih ki:
- ne vejo da kajenje skoduje zdravju
- jih boli organ za uriniranje da kajenje skoduje zdravju
- zlo dobro vejo da skoduje ampak si rado skodujejo

Kadilec, ki ne ve, da kajenje škodi zdravlju, je zelo butast kadilec. Pri večini ljudi je tako, da odrinejo na stran razne glasove, ki jim pravijo, da to ni najboljše. Pač dajejo to na ignore mode, dokler jih ignore ne vseka po glavi... Ko se začnejo razne težave, pa iščejo vzroke drugje. Za tem se pa skriva kvečjemu totalna nesposobnost/neodločnost spremeniti življenjski cilj in bognedaj kakšno vrednoto. Da si pa kdo rad škoduje, pa ne verjamem. Seveda so vsepovsod izjeme, sam so v manjšini...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

antonija ::

Potemtakem za to da nehas kadit rabis samo veliko angaziranost pa je to to? Pol so vsi, ki nehajo kadit enkrat na leto (navadno ob novem letu ali ob podrazitvi cigaret), samo preleni da bi se res odvadil?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Daedalus ::

Za odvajanje od vsake zasvojenosti potrebuješ angažiranost in močno voljo. Pa včasih še strokovno pomoč, sam mislim, da kajenje ne spada v to kategorijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Hm, jaz tud probal nisem nikoli... It kinda stinks...

antonija ::

Jst sm probu zato ker ponavadi probam vecino stvari ki niso (vsaj takoj) zdravju nevarne in sele pol govorim okol a je kej dobro a ni (kot recimo kuhani morski jezki). Sam kajenje se mi je pa od srednje sole naprej zdelo nekak redundantno. Tko kot pitje kave. Neki kar ima premalo koristi zame in prevec slabih strani...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GregiB ::

Menim, da pri nehanju kajenja zelo pomaga kakšen strah ali zdravstvene težave, pa ne, da jih komu privoščim. Pri meni so bile recimo resne prebavne motnje, pa je bilo prenehanje kajenja the least I could do... Najlepše pa je, ko po parih letih uvidiš, koliko bolje se počutiš odkar ne kadiš...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pingo76 ::

Kot kadilec (redni) lako opišem malo mojo situacijo.
Morda bo razlaga malo huda li tako si jo jaz predstavljam. :D
Živim zelo stresno in me zelo pomirja tobačni zvitek iz naslednjih razlogov:
1. Nekaj vrtim med prsti (sem zelo aktivne sorte)
2. Čas ki ga namenim za cigaret je namenjen večinoma njemu in ga lahko smatram kot pavza.
3. Ker z vdihavanjem vseh sort svinjarij in predvsem zmanjšam vnos kisika ter zvečam vnos ogljikovega monoksida, dušika (vsaj mislim) me to kaj hitro potolče tako da energije za "hiperaktivni stres" zmanjka v minuti kar me posledično lepo umiri.

Je pa davek za to "pomiritev" prevelik. Zaradi zasvojenosti se mi stres pogosto pojavlja (kriza) zato ga moram hitro "umirit" kar posledično pomeni, da sem kronični kadilec namesto občasen v akutnih trenutkih.

Če se razume kar sem želel povedati prav, če ne pa tudi prav.

Kajenje je ena velika svinjarija. Ne mislim pa še nehati (čeprav me to veliko stane in vem da mi dolgoročno zelo škodi).

Sedaj kadim 3/4 škatle na dan. Zmanjšal pa sem iz 2 škatel/dan.

antonija ::

Lahko pa vse te stvari nadomestis s cim drugim pa je stvar resena:
1. Med prsti lahko veljas mnogo stvari, od vseh svincnikov ki so v pisarnah in steklovine v laboratorijih... Mas clo ene zogice za stress release
2. Cas ki ga namenis za cigaret lahko namenis za valjanje drugih stvari po rokah in ga pravtako smatras za pavzo.
3. Vdihavanje svinjarij sicer nima direktnega ndomestka, ampak najblizje kar se zdele spomnim je dihanje v vrecko. Tam tud vdihnes zmeraj vec CO2ja kar zmanja raven kisika v krvi in posledicno pomiri cloveka.

Seveda pa poleg tega obstaja nesteto drugih variant za sproscanje in odganjanje stresa in vecina od njih deluje. Drugace receno: Vsak si ziher lahko najde vsaj eno varianto ki ga zelo pomiri in ki ni uzivanje drog (cigarete, kava, alkohol, konoplja,...). Je pa res da bi to vzel vsakemu kar nekaj casa (torej je investicija del casa) na zectku, vendar bi se mu pomojem ta cas tud povrnu ker ga nebi vec porabu za kajenje...

Upam da me ni kdo narobe razumeu: Moj namen ni prepricat ljudi da bi nehal kadit, ampak mi nikakor ni jasno zakaj bi nekdo, ki pri vseh drugih situacijah ravna v skladu z logiko (torej dela tisto kar mu prinasa vec koristi kot slabosti; kriterije korist/slabost si postavi vsak sam), pri cigaretah ne ve zakaj kadi in nima namena nehat kadit. Pa tud zakaj nima namena nehat kadit ne ve... To mi pa nikakor ne rata jasno...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Sergio ::

Isto se to lahko aplicira na tvoje pitje, pohanje ter zretje cokolade, Antonija. Zakaj si se zapicil potem ravno v kajenje?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

antonija ::

Sej glih tje je poanta, da kokr jst opazam, velik ljudem ni problem ne pit ko grejo zvecer ven ali pa ne pohat ko grejo zvecer ven, ampak cigareti pa zmeri spadajo v eno svojo kategorijo in jih vsi uzivalci obravnavajo drugace kot pijaco in konopljo. Men bi blo vse jasno ce bi ble zadeve enake, sam kot opazam niso, pa se trudim razumet zadevo....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Daedalus ::

>Zakaj si se zapicil potem ravno v kajenje?

Zato, ker je moderno. Testno vprašanje za udeležence debate: kaj je v Slo. večji problem, če primerjaš dele populacije, ki pretiravajo pri kajenju oz. pitju alkoholnih pijač?

a) kajenje in njega posledice
b) pitje alkohola in posledice le-tega

In čemu namenjajo mediji in zakonodaja več pozornosti? Kje je družba manj strpna? Da o raznih opozorilnih nalepkah ne govorimo...

>Upam da me ni kdo narobe razumeu: Moj namen ni prepricat ljudi da bi nehal kadit, ampak mi nikakor ni jasno zakaj bi nekdo, ki pri vseh drugih situacijah ravna v skladu z logiko (torej dela tisto kar mu prinasa vec koristi kot slabosti; kriterije korist/slabost si postavi vsak sam), pri cigaretah ne ve zakaj kadi in nima namena nehat kadit. Pa tud zakaj nima namena nehat kadit ne ve... To mi pa nikakor ne rata jasno...

ljudje nismo strogo racionalna bitja. Še daleč od tega. In tako lahko najdeš pri vsakem posamezniku nekaj posebnosti, ki jih z racionalnega stališča ne moreš pojasniti. To bi pa že lahko vedel.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sid_dabster ::

Ok meni se zdi kajenje gunje veliko bolj negravzna stvar kot cigaret, saj je dim zelo smrdljiv (ampak to je samo moje osebno mnenje) in poleg THC-ja in vseh ostalih "ucinkovin" vdihnes ravno toliko nikotina, katrana in ogljikovega monoksida kot pri cikih. Ne poznam namrec nikogar, ki bi si ga zvil brez tobaka.

Kar se pa tice opuscanja kajenja, je pa tako:
Dolgo casa sem kadil cike in v trenutku nehal (ko sem se zares zavedel, kako skodljive so cigarete).
If there is a will, there is a way.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Sergio ::

Kaj točno te je prepričalo, če smem zvedet?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

sid_dabster ::

Bila je ena zanimiva oddaja (mislim, da na Discoveryju), kjer so pokazali, kako negravzno izgleda trenutek, ko kadilec potegne dim v pljuca. Videlo se je, kako kapilare kar "eksplodirajo". Res ogabna stvar. Vsakemu, ki si zeli opustiti kajenje, pa ne zbere moci, priporocam, da si jo ogleda.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

pingo76 ::

Lahko pa vse te stvari nadomestis s cim drugim pa je stvar resena:

1. Med prsti lahko veljas mnogo stvari, od vseh svincnikov ki so v pisarnah in steklovine v laboratorijih... Mas clo ene zogice za stress release

Žogice imam ampak bi jih najraje vrgel v glavo tistemu ki jih je "izumil".

Vdihavanje svinjarij sicer nima direktnega ndomestka, ampak najblizje kar se zdele spomnim je dihanje v vrecko. Tam tud vdihnes zmeraj vec CO2ja kar zmanja raven kisika v krvi in posledicno pomiri cloveka

Ta je sicer dobra zamisel a kaj ko nima tistih opojnih substanc katere rabi odvinež. Lahko sicer vrežko po uspešnem "dihanju" zažgem in nato nafleširam ob vonju zažgane plasike. Bojim se le da nebi kočal kot kak punker z lepilom...

Sicer pa nemalokrat se rešujem stresa tako, da grem crtat mojega ljubkega sivo-črnega tigra (maček, samec, 9Kg in to ne da bi bil debel!) ki je zelo nežen in hvaležen za ročne spretnosti in masaže (prede kot tank:D ) in nato rade volje zaspi v naročju. Ker ga nerad budim marsikateri cigaret zato odpade. Ko je pa hudo pa kar grem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

antonija ::

Pri kajenju konoplje in cigaretov 1:1 je sigurno konoplja bolj skodljiva. Samo jst ne poznam nobenga ki bi v enem dnevu pokadil 25 jointov (sej tolk je cikov v skatlici, a ne?), ce jih pa ze tolk pokadi pol pa spet pretirava kar pa nikol ni zdravo.

Sej vecina mojih prijateljev kadi cigarete (in konopljo kadar so v druzbi). Ubistvu VSI moji prijatljei kadijo cigarete razen moje punce, tko da o nestrpnosti jst vsaj v mojem primeru nebi govoru. Sam mi pa noben od njih ne zna razlozit zakaj to pocnejo. SIcer so probal, ampak so vsi bolj kreativne duse in njihove razlage kajkmalu nimajo vec podlage za razmisljanje, ampak samo se za obcutke. Jst bi pa to rad razumu, ker obcutu bom sele ko bom odvisen od tega, to pa jst nocem.

@pingo76: A ti to cist tapravga tigra? Tazga k ne dela "mjav", ampak "grrrrr"???8-O
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Jaz sicer proti kadilcem nimam nic, bi pa jih omejil na nek zaprt prostor. Nekadilci z nekajenjem ne motijo ostalih. cigaretni dim pa marsikaterim ne disi... :)


Se mi pa zdi, da clovek, ki zna dost dobro poskrbeti zase in za svoje probleme, ne bo posegal po cigaretah. Tisti, ki pa kadijo zato ker so vsi ostali kadili, so pa ze tako weak in spirit.... Mnjah...

Highlag ::

Zakaj kadilci kadijo?

Znani psihiater Dr. Rugelj je enkrat rekel, da so čiki nadomestek za bradavice in vlečenje čikov sesanje mleka. Ostalo si pa sami sestavite. :D

Proti kadilcem načeloma nimam nič dokler tega ne počnejo v moji bližini. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

leonius ::

Kot kadilec se zavedam posledic kajenja in prepričan sem, da je tako tudi pri večini kadilske populacije.

Smo pač pri razumskem tehtanju užitek/smrt izbrali prvo. In je naše življenje v funkciji užitka.

V čem je problem?

Mene pa zanima kaj žene ljudi, da preživijo 5 ur/dan pred računalnikom(med te spadam tudi jaz). Je to mogoče informacijska odvisnost? Je preživeti toliko časa pred računalnikom škodljivo?

Jst ::

pingo76: Se podpišem pod tvoj prvi post.

Ne predstavljam si programiranja 8 ur brez cigareta. Ne pradstavljam si po šihtu učenja za fax brez cigareta. Žal. Enkrat sem probal nehat kaditi in sem zdržal celih 4 ure in 15 min.
Razmišljam pa, da ko bom končal fax, se bom vpisal na zdravljenje kadilcev v klinični center (vsaj misim, da imajo tako zdravljenje).

Kajenje ti postane rutina, del življenja, del tebe. In ko se ti tako vcepi v možgane...

Glede motenja drugih: če mi kdo reče, da ga moti cigaretni dim, se takoj umaknem stran. Razumem, da jih cigaretni dim moti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PersonaRudis ::

Jaz imam eno teorijo. Torej, človek ki NI nikoli kadil(niti probal) in nikoli NI pil alkohola, nebo nikoli probal droge. Kaj menite vi o tem?

pingo76 ::

Jaz imam eno teorijo. Torej, človek ki NI nikoli kadil(niti probal) in nikoli NI pil alkohola, nebo nikoli probal droge. Kaj menite vi o tem?


Na kratko... oslarija.

Mnogo ljudi ki se je "šparalo" je nato prav lahko seglo po mamilih misleč ah saj bom samo enkrat (pa še pijem, kadim ne...) za žur...
Nekatere je povlekel feeling, drugim pa je dalo mislit in posledično opustiti zadevo.
Videl osebno in si mislil: Kje je bil ta ubogi kristus, ko so delili pamet?

Jaz kadim, pijem kavo (v zmernih količinah) in ne pijem alkohola (niti za novo leto) ker mi skoraj nikoli ne paše. Sicer pa se ne štejem med nealkoholike. Drogiram se pa ne ker nisem idiot ter sem že itak dovolj "friznjen" po naravi. Če bi se še fleširal bog pomagaj... :D :D :D

Btw, tema ni o mamilih (mnja, no... saj vesete kaj mislim).

PersonaRudis ::

Vsako teorijo da se ovržt.:D Sicer pa kdo hoče kadit, naj kadi, samo potem pa naj ne njavka da so vsi drugi krivi, da on kadi.8-O

pingo76 ::

Meni je sicer všeč izraz splet okoliščin. :D :D :D
Ja ja... vem da sem sam kriv.

Jst ::

Vsako drogo povezuje isti motiv. Pa naj bo to nikotin, kofein, tein, alkohol, tch... Moje mnenje. Jaz ne pijem kave oz. občasno (zelo, zelo redko). Alkohol tudi pijem redko kdaj. Mogoče sem pijan enkrat na mesec, dva. Droge... try to stay away. Človeški možgani so pa nagnjeni k spreminjanju zavesti. Sem gledal enkrat oddajo o tej temi. To se ni spremenilo skozi stoletja. Drogirajo se tudi živali. Opice jejo gnile banane (= alkohol), tigri v pragozdu psihadelične grme, severni jeleni tudi...itd. Če kdo uspe ugotoviti razlog, zakaj je tako, potem bo tudi odkril zdravilo. Do takrat pa - abstinece rather than indulgence.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

gonzi: če kdo obtožuje za kajenje/pitje/drogiranje druge ljudi, je z takim nekaj hudo narobe.

+ glede denarja: meni trenutno ni žal niti tolarja, ki sem ga dal za cigarete. To je pri kadilcih nekako tako, kot pri voznikih zavarovanje avtomobila. Ko država poveča trošarino... pač tako je, nimaš kaj...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

antonija ::

"Ena teorija" na zalost res ne drzi... Sm nazalost vidu velik dokazov za to. Pa ce je tle slucajn se kdo ki misl da je pot do zasvojenosti dolocena kot cigareti->alkohol->konoplja->x->............->overdose nej se enkrat premisli al pa vprasa koga ki ma s tem izkusnje.

Ce pa povzamem zdele odgovore za razlog za kajenje:
- Eni ste premislil kaj mate rajs, kajenje (in njegove posledice) ali pa zivcnost ko ne kadite (in brez posledic kajenja) in se odlocili za kajenje. Racionalna odlocitev, ki jo lahko razumem.
- Pri drugih pa sicer ne vem zakaj sploh se kadijo, ampak zgleda da v tem uzivajo do te mere, da so pripravljeni potrpeti vse posledice ki jih lahko doletijo. Niso pa naredil premisleka o razlogih za/proti.

Se eno vprasanje za kadilce: Ce bi vas nekdo, ki se ni kadil vprasal, ca se mu splaca zacet kadit ker je dostkrat zivcen, kaj bi mu odgovorili? Pa odlocitev je popolnoma v njegovih rokah, vi mu dajete le nasvet...

edit: Sm pa zlo veseu da je tle vecina kadilcev uvidevna do nekadilcev. Poznam prevec primerov kjer to ne drzi...:(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Jst ::

anatonija:

> Pa ce je tle slucajn se kdo ki misl da je pot do zasvojenosti dolocena kot cigareti->alkohol->konoplja-> >x->............->overdose nej se enkrat premisli al pa vprasa koga ki ma s tem izkusnje.

To nisem nikoli trdil, saj preprosto ni res. Jaz samo pravim, da vse to povezuje isti motiv. Nič drugega.


Glede vprašanja:

Moj odgovor: če nisi nikoli kadil ne probaj! Če si nehal kaditi ne začni še enkrat, saj je pot do opustitve vedno težja. Raje si omisli kakšene relaxacijske vaje:) Če bo meni uspelo nehati kaditi, potem UPAM, da nikoli več ne bom prižgal cigarete.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Daedalus ::

>Se eno vprasanje za kadilce: Ce bi vas nekdo, ki se ni kadil vprasal, ca se mu splaca zacet kadit ker je dostkrat zivcen, kaj bi mu odgovorili? Pa odlocitev je popolnoma v njegovih rokah, vi mu dajete le nasvet...

Pametn bodi, pa se raje s športom/kvačkanjem/barvanjem pirhov sproščaj. Je kajenje preveč škodljivo, da bi ga komu priporočal...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pingo76 ::

Se eno vprasanje za kadilce: Ce bi vas nekdo, ki se ni kadil vprasal, ca se mu splaca zacet kadit ker je dostkrat zivcen, kaj bi mu odgovorili? Pa odlocitev je popolnoma v njegovih rokah, vi mu dajete le nasvet...

Hja nasvet... Rekel bi najbrž takole: Probaj vsako zdravo alternativo proti stresu (čohanje mačk rulz!) in šele nato probaj še cigarete. Če te bo vrag vzel zaradi kajenja bo to najverjetneje kasneje kot infarkt posledica pretiranega stresa.
Sicer pa najboljši možen odgovor (ki pa je zelo redko izvedljiv): Uniči/prepreči/odstarni vir tvojega stresa pa ne reabiš nič! Programerji, serviserji, ipd. naj se grejo cvetličarje :D. Rožice ne težijo, nimajo garancije, ter rastejo točno določen čas, nič več nič manj).

edit: Sm pa zlo veseu da je tle vecina kadilcev uvidevna do nekadilcev. Poznam prevec primerov kjer to ne drzi...
Jaz si ne morem privoščiti kaditi pri strankah. Dostikrat delam tudi po 3-4 ure pri njih in se že skoraj tresem za en čik. Poleg tega pa je kar grdo videt serviserja računalniške poreme s cigaretom v ustih še posebej ko veš in poveš ostalim da je zmes katrana in prahu korozivna za elektroniko. Joj kako bi rad kadil za računalnikom ko se stvar zakomplicira... A kaj ko se (in tudi drugi bi se morali) obnašati profesionalno kar pomeni imeti obzir do drugih in še kaj se najde.

Doma kadim le na balkonu odkar sem videl kako je to neprijetno mojim dvem mačkam. Sicer sem kadil le v moji sobi ter jo prezračeval, a kaj ko vseeno nekaj zbeži. Zdaj pa imam sobna vrata odprta in mi tekom dnava pride kateri od svizcev spat v naročje in malo zaprest.
Poleg tega pa še pokadim neprimerno manj.

yabadak ::

Kadim že 10 let. Vmes sem sicer nekajkrat nehaval toda brez uspeha. Kar pa je zanimivo pri vsem tem pa je to, da se bistveno razlikujem od ostalih kadilcev. Kadim namreč striktno v lokalih ob pijači. Da bi si zjutraj prižgal cigaret ...NE SERI...BLJAK....Tako lahko tudi par dni skupaj ne kadim. Zato mi ni jasno zakaj bi bil zasvojen?
Nehati je popolnoma lahko, je pa res, da mora biti težje tistim, ki kadijo cel dan. Zračunal sem si povprečje in sem prišel na 10 cigaret na dan.
Naj mi kdo odgovori, ali potemtakem obstaja razlika med tistimi, ki skadimo 10 cigaret in med tistimi ki skadijo 40 cigaret na dan?
Kdo prej umre?
Poletje je toplo in zima je hladna

antonija ::

A je ze kdo probu nehat kadit s pomocjo hipnoze? Jst sm to enkrat vidu, sam sm bio zlooooo majhen se takrat. Neki je tip eni teti reku da ji bojo ciki smrdel tko kot zazgane cunje (prej jo je uprasu kva ji najbolj smrdi), pa je przgala en cik, ga je pol skadila, pol pa ugasnila in do konca vecera ni vec kadila. Jst je pa pol tud vec nism vidu, ker se je blo bolj zabavno igrat v peskovniku...:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pingo76 ::

Jaz bi se zelo rad dal hipnotizirati in si dati dopovedati da je to fuj, da sploh ne kadim, in da nikoli nisem kadil. :D :D :D

Brane2 ::


Uniči/prepreči/odstarni vir tvojega stresa pa ne reabiš nič! Programerji, serviserji, ipd. naj se grejo cvetličarje


Sele "cvetlicarji" so pod stresom, saj prihajajo novi zakoni, ki obravnavajo neavtorizirane dostope do rozic itd... :D

Kar se kajenja tice, sem svojcas kadil, kar je trajalo nekaj let. Nehal sem pred nekako 4-5 leti.

Zacel sem zaradi zivcev, nehal pa sem, ko sem dokoncno uvidel, da mi cigareti sploh ne pomagajo. Le prikrivajo probleme. Se ene parkrat sem se zazrl vase in ugotovil da se prehudo zanemarjam in unicujem.

Je pa res, da dokler se mi ni zagravzalo, nisem mogel odnehat. Zakaj bi ? Cigaret mi je zapolnil neko zunanjo praznino.

Yeah, z njim bom mogoce umrl za rakom, a brez njega sem tezko delal. In ker je treba jesti vsak dan...

V glavnem, razumem kadilce. Kakorkoli se clovek ze odloci, mora znati prenesti posledice svojih odločitev. Da ne bo potem joka nad mesarstvom kirurgov itd itd...

attackiko ::

Evo, za malo oddiha je tukaj še en malo starejši oglas:



Zadnje čase takih stvari ne vidimo več, so pa zato bolj popularni oglasi proti kajenju. Tržniki pravijo, da so precej neučinkoviti, ker se jih potrošniki hitro navadijo in ob mrtvaških glavah si mislijo "to se meni ne more zgoditi". Še najbolj učinkoviti naj bi bili oglasi, ki svarijo pred impotenco:

gumby ::

nehat kadit ni taki problem, kot vsi pravijo... samo trdo voljo moras met in en teden ne smes na nobeno zurko/pijaco v gostilo

vem, ker sem sam nehal po 7-8 letih kajenja:)

in zdaj se mi ciki gabijo do nezavesti

boych ::

Odvajanje od cigaretov s pomočjo hipnoze deluje! Vsaj pri meni je!
Ko sem bil v vojski je en sovojak obvladal hipnozo, pa smo se mal igrali!
Po seansi, ki jo je opravil z mano res štirinajst dni nisem kadil in so mi čiki smrdeli, tudi ugasnjeni! Po štirinajstih dneh pa bi kao moral obnoviti seanso, pa sem se ga rajši izogibal in začel lepo počasi kaditi!
Sicer pa sem pred letom in pol pustil cigarete iz danes na jutri(skadil sem tudi po 4 škatle dnevno, še posebaj ob koncu tedna),pa do danes še nisem pokadil niti enega cigareta!
Upam da mi bo ratalo do konca življenja, čeprav je govoriti o tem dvorezni meč,saj vemo da se zarečenega kruha največ poje!

Lp

SmoKey ::

Resno razmišljam da bi nehal kaditi. Iz razlogov ki so precej preprosti, npr. za antonija ;) , za kakšne strastne kadilce pa niti ne; to je zdravje. Živiš enkrat in tudi umreš enkrat in upam da čim kasnej. In zdravo življenje je velik pogoj za kaj tazga. Star sem 22 let in kadim od 14 leta. Neprestano. Včasih manj včasih več.

Zdej k cele dneve presedim za CNC mašino in sem skoz na imternetu mi je dolgcajt in kadim cigarete. Na konc dneva me pa glava boli od monitorja pa še od čikov;( . Res mi gre na slabš. Brez heca. Sej hodim na fitness pa se rekreiram ampak je učinek pol manjši:\

Kofe brez čika npr., to bom težko preživu:D ,pa žurke s pivom in drugim alkoholom :D , to bo najtežji.

To pa pravim ker BOM nehal kaditi. Zdej pa če je delo skupinsko in je zraven spodbujanje in ''timsko'' delo gre menda lažje (k varianta AA, samo prek neta). In bom tukaj pisal beležil kake pol leta vsak teden kako mi gre hehe:D
Če se mi kakšen kadilec pridruži super, če pa ne pa tok slabš zanga.

Zadnji čik ugašam ko pišem tole--->START!:D :)) :D

Držte pesti, LP, Juš
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Vesoljc ::

ni švoh ideja tole...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

pingo76 ::

Jaz grem na čik...

noraguta ::

Kadilci smo se pac sprijaznili , da nic ni vecno. Sparvili smo se z bogom in z uzitkom vdihavamo aromate katere nam je sonce zapeklo v tobacni list.

Vecina nas ve ,da se znamo malo matrat pri umiranju ampak nobena stvar ni za vse.

Grem jaz za pingotom
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102103 (26499) Ajrina
»

Kajenje in "sporne" grožnje na cigaretnih škatlicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786952 (5175) BigWhale

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191870836 (39991) BigWhale
»

parodija na cigaretne nalepke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505504 (4415) Dr_M
»

KAJENJE PRI 13-TIH??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
946517 (5461) blue96

Več podobnih tem