» »

Joystick... levo pa desno ne dela ok

Joystick... levo pa desno ne dela ok

Lunik ::

Moj joystick (Logitech Wingman Extreme Digital) me je zadnje čase nekaj začel zafrkavati.

Če npr. premaknem palico v levo, najprej gre malo na desno, pol pa če dam še bolj na levo, začne skakat od leve na desno in nazaj. Ko dam do konca na levo, je ok. Na desno, naprej in nazaj dela ok. Včeraj sem ga odprl, ampak se ne spoznam najbolj in je noter vse zgledalo ok.

Kaj mi je storiti???
  • spremenil: Lunik ()

Koci ::

pejd na control panel, pa jojstick oziroma kaj že maš, nekaj podobnega bi moral imeti in ga scentriraj

Lunik ::

ja to sem že naredil. že približno desetktat sem ga konfiguriral in vrtil palico v krogu pa centriral pa to. nič ne pomaga.

Koci ::

pol je pa mogoče kaj z grogličnim ležajem (če ga ma) narobe.

Lunik ::

ko sem ga odprl nisem opazil nobenega krogličnega ležaja... narejeno je drugače, samo ne znam povedat kako...:8)

CCD ::

Prnes u šolo. Bo striček Omas pogledal...:D

Freak ::

J3st: strinjam se z omasom! Prnes!:D

Lunik ::

Mislim sta pametna... A res mislita, da bom v Lj. nesu joystick, samo zato, da bosta pol lohk ugotovila, da ne znata popravt :D
Ne resno, a kdo ve kaj bi lahko blo?

miranpozar ::

Po mojem je pokvarjen in bo to težko kar tako preko foruma rešiti. Lahko je samo kabel precvikan... amapak če ne vidimo, ne moremo vedeti!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

kuki ::

v kolikor ga še nisi spet sestavu očisti potenciometer ki je za levo in desno funkcijo z alkoholom ali WD40-boljša varjanta . na žalost boš moral tega prav tako razmetat če boš hotu zadevo uredit kot se sliši. ko pa si že pri tem pa očisti še ostale potenciom.
s tem manjšim kirurškim posegom sem jaz mojega rešu pred bližnjim srečanjem s steno namreč zdajl dela ko nov.
Upam da tibo ratalo.Kaj upam vem.
8-)

Lunik ::

Je ratalo :D In sicer sem ga spet razstavil, potem pa sem ugotovil, da potenciometra ne morem odpret. Tako sem ga malo migal naprej pa nazaj, parkrat fino pihnil not, ga prklopu in je delalo. Zgleda, da je bla ena svinjarija notr v potenciometriu. Pol sem si pa še naložil najnovejši Logitech WingMan software in zdaj dela boljše kot nov. (POV je prej delal samo 4 smreno, zdaj 8:D)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Race Driver: GRID (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
28624143 (8340) uro1001
»

Joystick

Oddelek: Kaj kupiti
222249 (1697) nodrim
»

Statika- trenje

Oddelek: Šola
232527 (2174) gzibret
»

IL2 - Sturmovik Forgoten Battles dedicated server (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Igre
158569224 (27833) CrustyDOD
»

Nakup joysticka - izbira

Oddelek: Kaj kupiti
241694 (1484) Monster

Več podobnih tem