» »

IL2 - Sturmovik Forgoten Battles dedicated server

IL2 - Sturmovik Forgoten Battles dedicated server

««
3 / 32
»»

ali3n ::

IP za Teamspeak server je: 193.77.18.180; login as Anonymus user, password: "st"

Il2FB dedicated server najdete pa prek UBIjevega foruma; loggy IL2:FB - Dogfight; server "www.slo-tech.com 1.22"
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

frenk ::

kater joystick s force feedbackom priporočate?...jest sm dons skor kupu cyborg evo, ampak ko sm vidu da je brez FF sm se takoj premislu...x45 je premajhen za mojo roko, pa še nekoliko predrag...rabm nekj kar ma zlo dober FF...pa vsaj en gumb:D

...pol se vam pa mogoče tu jest pridružm >:D

ali3n ::

am - FFja si ne želiš, to je fino samo za punce... smo probal (mel 3 mesece) pa bistvenih prednosti ni; EDINO kar je, je to, da prej "začutiš" stall; VSE ostalo so slabosti (rukanje sticka ob streljanju, boleča roka ko letiš z večjimi hitrostmi,..) jaz sem ga prodal; imel sem Logitech Force "neki"...

Zakaj noben dražji joystick nima FFja? >:D

Evo seka all the way, X45 še bolj,... potem ostane le še Cougar.

Moje skromno mnjenje... zdaj grem pa posekat trnje v Mesorzničino kabino...>:D :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

frenk ::

ampak verjetno je občutek bolj realen?...pri volanih je razlika 100% med nonFF in FF...sej če roka boli ni problem, problem je če joystick BP vrtiš v vse smeri pri vseh hitrostih

...a je FF pri joystickih tolk močnejši?...jest morm met na volanu do konca, ker drgač je prešvoh(microsoft sidewinder ff)

ali3n ::

jaz sem probal samo enga - Logitech® Force™ 3D - in otrdi pri večjih hitrostih .> po eni uri te boli roka; tudi tresenje pri streljanju z topovi je precej moteče (še težje kaj zadaneš); up to you dude - sam osebni ti ne priporočam FFja; itak je pa Evo precej boljši od Logija..
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mesoreznica ::

@frenk. Glej jaz sem tudi užival v vožnji z FF volanom. Joystick je pa nekaj drugega. Tu se ti samo palca trese ali otdi. In to je to. Meje do katere zaviješ boš kasneje tako ali tako imel v glavi. Še pred boš recimo potegnil palico boš vedel kaj se bo z letalom zgodilo. Mogoče bi tu ali tam kak Stall z FF res lahko preprečil, ampak boš imel več slabih lastnosti kot dobrih. Ne govori, da boleča roka ni problem. Na netu se ti hitro zgodi, da leti 4+ ure, in če te boli roka teško izvajaš milimetrsko natančne popravke.

Še nekaj, kako hudiča ti je X45 lahko premajhen?

LP

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

frenk je "klen gurenc" - ma "šape", ne roke :D

frenk, ne vem - men se zdi Evo "best low budget stick", ki se ga dobi pri nas; x45 je naslednji korak, potem še pedala,... končaš pa pri Cougarju >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

frenk ::

evo dons sm skor nabavu evo-ta, ampak sm si sreku da bom še mal razmislu:D

kako mi je x45 lahko premajhen?...jah ne vem ampak men roka ne gre lepo not, oz. mi je v napoto tist gumb ki ga pritiskaš z mizincem...pa še spin vrtenja nima...it SUCKS

...sicer bi blo zlo lepo probat FF varianto in FF-less varianto ampak pomoje bom kar evo-ta vzel...samo počakat morm še da me prsti začnejo srbet>:D

ali3n ::

X45 ima Rudder control na levi ročki - dva progresivna knofa; menda dela ok; in to je pomoje boljše kot da bi imel rudders na desnem sticku... zakaj? ti povem iz lastnih izkušenj, da se večkrat zalotim da letim "pošrek" - nevede "zavijem" stick (rudderse)... sicer pri evotu skoraj ne, ker ima precej trd rudders... (na logitechu je pa to bil stalen pojav - mehak rudder)

naslednja opcija so pedala (verjetno predrago - dobra so 100 USD)...

-mal probavaj v "tvoji štacuni" - če maš čas... :D

nasvet: če te simulacije še niso zasvojile, nikarte kupovat 20+k sit sticka; kaj pa če špil ne pritegne!?
kupi nekaj "v srednjem razredu".. in potem - ko boš zastrupljen menjaj

OffTopic: Mesoreznica ima hude probleme z razraščanjem trnjavega grmovja v kokpitu; pred dobro uro je letel na Spitu, pa ga je "en Zero" neprestano klatil - verjetno zarad trna v peti?! - a ma kdo kake dobre škarje za posodit?! >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BaRtMaN ::

Kjer Spitfeuer nagaja, FockeWulf pomaga! :P

root987 ::

ali3n, ne, če je to od nekoga prva simulacija letenja, je najbolje da si joystick sposodi od kolega. Ker tudi 5 ali 10k je malo veliko, če bo po dveh tednih joystick samo še ležal v kotu.

Spiti so prav fina bitja. [>:D]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ali3n ::

no seveda - izposoja je najboljša varianta...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mesoreznica ::

Ahahaha Ali3n, zero me je sklatil samo enkrat.>:D

Bolj grozno je zgledalo, ko je eden dotični P-40, sklatil Zerota.:D >:D >:D

Sramota, če si bral Sakaia ti je jasno, da moraš naredit samomor stari. Totalno inferioren letalček, te je dol skino.:D :D :D

LP

BaRtMaN ::

mesoreznica: ti bi pa ja moral vedet, da je konkurečnost pilota veliko bolj odvisna od sposobnosti pilota samega in v manjši meri od letala, ki ga sposoben pilot pilotira.

ali3n ::

dobra! >:D

ne.. sej priznam - klatimo drug grugega

Kot pravjo Čuki:
enkrat en, drugič drug,
jih dobi po glav'
:D

smo pa ravno danes ugotovili, da smo v enem letu precej napredovali (kar pa ne pomeni, da smo mojstri...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

Zanimiva je starostna struktura igralcev FBja (na UBI forumu - How old are you):

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ali3n ()

mesoreznica ::

Bartman, ne bi se čisto strinjal z tabo. Zero je bil tako nadmočen nad P-40, da je lahko čisti začetnik zbil izkušenega pilota.8-)

Pa ne mislim zdaj kaj slabega glede letenja Ali3n-a, ker se je v glavnem trudil, da bi zaščitil bombnik, v tem primeru jo pa hitro skupiš.>:D

Problem je bil tudi ker smo bili vedno razdeljeni med sabo. Zadeva je huda ko smo Ali3n, Jabalaze in jaz skupaj. Takrat je zelo malo nasprotnikov, ki nam konkurirajo.>:D

Se je že zgodilo, da smo uleteli na server kjer je bilo 5 klanovcev z začetnico Mud_. Napdli so nas takoj ko smo se odlepili od steze. Končalo se je tako, da smo 4 sneli še preden smo dobro vzleteli. Po tem so reveži samo padali dol. Na koncu so sesuli server in ga zaklenili, da nismo več mogli gor.>:D >:D


LP

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

hehe.. tistim smo pa dali vetra ja.. dogfighti nad 3000 metri... neverjetna uskajenost >:D

tist je bil res špas!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

frenk ::

evo sm si nabavu saitek cyborg evo...zdej morm samo še na špil počakat:)

ali3n ::

odlicna izbira... velik srece ob delanju profila za saitek.. ce rabis ti poslem svojga... pa ga mal dodelas po svojih potrebah...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BigWhale ::

Je kdo F-17 FLCS usposobil pod Windowsi?

In se podpvrasanje ali IL-2 dela pod Wine-om? Ne bo ga rad kupil in potem debelo gledal... Mogoce bi se vam se jaz kdaj pridruzil... :)

BaRtMaN ::

Če tik kej pomaga, uporablja tako OpenGL in DirectX. Preko OpenGL baje ela boljše.

ali3n ::

BW - direkt Linux programja ni, vem pa da so se trudili z dedicated serverji (ne z igro samo!) - pa nekak ni delal oz. so bli problemi; več info na forumu -> http://www.il2sturmovik.com/ -> search....
PS: testna verzija je na travnikih... probaj!

edit...
ja, OpenGL je ful boljš (bolje optimiziran)... vsaj na ATIju...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

root987 ::

Tudi na nvidii...

@BigWhale: Ne, mislim da ne dela. Kolikor vem na winex ni uradno podprta... ampak za ta špil se splača met dual boot. Ubistvo je to ena redkih stvari zaradi katerih še dejansko imam dual boot. [:D]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Hm, dual boot... ;> Nedavno mi je disk crknil... :P Po mojem, bom Gaby masino zasedel :))

Anyway, bom malo pogledal. :)

FLCS ne dela na WinNT/2000/+ ce ne naredis digital upgrade. Which kinda sucks...

Sicer pa za IL2 po mojem ne nucas HOTAS... Lack of radar and other fancy gadgets makes that possible... Man not the machine! :P

root987 ::

Man not the mashine ja... [:D]

Aja, menda bi naj v nekem novem (free) patcho tam okrog 19. prišli neki novi spitfireji (zdaj so sam Mk 1 kolkr vem). Morda kdo ve kiri bodo novi? Mk2, Mk3/4?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jamiroq ::

zdej so not mk.V (navadne in clipped-wing variante)...

BigWhale: kaj pol ne moreš ULjat profila niti iz kakšnega VMWarea ali VirtualPCja (na katerem laufa pure DOS)? (ker FLCS in TQS v Win2k/XP preizkušeno delata dobro, če ti le rata uljat profil nanju)

BigWhale ::

Mah, rabis direkt dostop do tipkovnice, Win keyboard driver ti ga pa ne pusti... Bleeh...

Drugace potem dela ja... :)

mesoreznica ::

Verjetno bo MK IX spit.

@BigWhale: - HOTAS ni potreben zaradi pomanjkanja elektronike in radarja?

Motiš se zelo se motiš.

HOTAS sicer ni nujen nikjer samo pa močno izboljša vodenje. Če bi imel 15 gumbov na joysticku bi vse izkoristil

LP

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Hm, a je mozno, da da IL2 kosta v stacuni 5 jurjev?

jamiroq ::

navaden IL2 (torej ne Forgotten Battles) pride iirc 4k; FB pa so (ponekod) po svetu s prihodom ace expansiona oz Forgotten Battles Gold tudi dali v bargain bin; dvomim pa, da se bo pri nas tako hitro pocenil... no ja, lahko se zgodi čudež :) (kot recimo z LO-MAC, ki je v Müllerju teden ali dva po izidu stal ~4.5k :D)

BigWhale ::

Potem sem zgleda videl navaden IL2 in ne forgotten battles...

Bleeh... Saj sem nekaj gledal okrog, pa vidim, da pride okrog 8k....

Mnjah.. mogoce drug mesec... :)

BigWhale ::

No jest bom to instaliral, ce ne dans pa jutri...

Khm, ima kdo kako elektronsko obliko manuala, da bi pred spanjem bral?

ali3n ::

originalni - priložen igri je "tema" - skoraj nič ne piše;

mislim da je še največ na www.mudovers.com (trnutno offline) oz na uradnem forumu je par linkov.. samo je treba brskat 8-) ; mam pa "skeniran" original manual za Spite :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jamiroq ::

na drugem CDju je tudi nek advanced manual (maš opise letal, pa malenkost bolj napredno šolo letenja).

root987 ::

ali3n, a ga pošlješ sem? [:D]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jamiroq ::

root (in ostali): na BAC.Авиационная библиотека mate malo morje flight manualov; večina jih je skeniranih, nekateri so celo OCRjani, ene par pa jih je tudi v .PDFjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

BigWhale ::

Zanimalo me je tisto kar je igri prilozeno. V stilu keyboard commands in ostalo, vsaj osnovni opis letalnega modela, osnovne karakteristike letal...

Bom se mal brskal..

jamiroq ::

zraven dobiš keyboard reference/instrumentation (ruski/nemški/ameriški inštrumenti, japonskih, poljskih etc. žal ni), en basic manual z navodili za konfiguracijo, osnovami letenja in navodili za mission builder ter reklamni pildek za Corgi die-cast makete ;).
na cdjih maš še reference card, advanced manual (v katerem so historical campaign backgrounds, tutorial, flyable aircraft guide in še par malenkosti), IAS/TAS chart in prej omenjeni basic manual.

imho je dokumentacija (tako tiskana kot elektronska) sicer izjemno borna, že če primerjaš s starinami kot je kakšen 1942: Pacific Air War Gold...

BigWhale ::

Ok, zdaj ko sem zacel letet imam nekaj vprasanj. Precej sumim, da je moj FLCS ze dotrajan ampak vseeno me zanima ali je fligh model res tak. Letala se nekako cudno odzivajo na komande. Yaw in pitch recimo, najprej dolgo casa nic, potem pa stick se malo premaknem in letalo oddivja v tisto smer, ali pa tudi ne. Level flight je nekaj o cemer lahko sanjam :P (to se mi zdi, da je more or less ok, no FBW...), na ravnost lahko leti samo avtopilot.

Potem so tukaj instrumenti, katerih visibility je recimo malo vecja kot 0. Da bi zvedel svojo hitrost, smer in visino moras uporabljat misko (kar je malo nerodno, ker nimam dveh desnih rok :P)

Kompas je pa sploh stvar zase, saj imam obcutek, da se vrti v napacno smer.... :))

Sem pa razocaran nad grafiko, saj je na AthlonuXP 2000 z 1GB rama in Geforce2 z 65MB Rama zadeva v locljivosti 1024x786 precej pocasna, OpenGL in DirectX mode...

Pogresam tudi sort of 'free flight' mode, kjer izberes letalo in startas na pisti in lahko letas.

Pa tudi 'tutorials' so res samo tutorials, si moras delat zapiske, ce hoces zadeve potem sprobavat... ;)

Grem se malo probavat, mogoce bom celo uspel koga zadet... ;)

BigWhale ::

> Yaw in pitch

Govora je bilo jasno o Roll & Pitch... Yaw is just fine :)

jamiroq ::

za roll in pitch si moraš nastavit občutljivost v Hardware Setup->Input; recimo, če daš vseh deset trakcev na 100 pomeni, da bo krivulja občutljivosti linearna od 10 do 100 (ali od 0 do 100, nisem prepričan).

glede kompasov pa: uporabljaj speedbar (tisto v spodnjem levem kotu, ki ti kaže heading, hitrost in višino), ker se pri nekaterih letalih kompasa ne vidi ravno dobro; drugače imaš pa v FB dva tipa kompasov, navadni magnetni (tisti trakec, ki kaže heading v stopinjah) in repeater kompas, ki kaže smer do naslednjega waypointa. ruska letala imajo iirc oba tipa, ameriška tudi, pri nemških je pa vse v enem inštrumentu; repeater je tisto letalce v sredini, magnetni kompas pa je na zunanjem obodu. pri ameriških letalih (vsaj v mustangu) lahko trenutni heading odčitaš tudi iz repeaterja (tisti dve puščici, ki se vrtita).

za level flight pa enostavno drži variometer na 0 ;) sicer bi bilo bolj realistično, da bi letalo natrimal, vendar glede na to, da je trim namenoma pokvarjen nimaš kaj praskat...

ali3n ::

za boljšo čitljivost inštrumentov (sploh če letiš v smeri sonca) pomaga če prižgeš lučko (mislm da je CTRL+L); :D

dugač pa - skalibriran joystick "u nulo" je skoraj nuja; men je to uspelo šele s saitekom - tam res spustim stick in gre level flight (pa ga pol mal strimam); malo se igraj z dead zone pa tisto krivuljo si poštimaj.
Glede zatikanja - daj na 800x600 - GF2MX je malo "švoh" za tole :\

men dela na spodnji konfiguraciji tekoče na 1280*960 (32bit), le na velikih mapah se zatika (npr. Ardennes):
Celeron Tulc 1.4@1.75 GHZ (133 fsb)
512 DDR (pride še 512 v kratkem)
R9000 PRO 64MB



edit: glede free flighta - uporabi quick mission builder, po želji dodaj nasprotnike (al pa tud ne, če hočeš samo letat...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

BigWhale ::

Ma saj ni problem z razpoznavanjem instrumentov in branjem le teh, problem je v tem, da se skoraj ne vidijo... :P

Sem gledal obnasanje joysticka v hardware setup in je WEIRD... Ko pocasi vlecem stick v spodnji levi kot, potuje normalno, potem pa kar naenkrat preskoci v kot, vmes pa se malo poplese po celem podrocju... Ocitno je moj skoraj deset let stari rahlo zgonjeni FLCS odsluzil svoje... Skoda, zdaj razmisljam, ce se mi je amortiziral ;>

Aja, pa se to. Ko dam joystick v null-zone daje ven vse sorte vrednosti... hehe... In ta odstopanja niso tako zelo majhna ampak lahko tudi v max... Res cudno :P

> Glede zatikanja - daj na 800x600 - GF2MX je
> malo "švoh" za tole

To je pa v bistvu precej traparija... Oz zalostno... sem reduciral detajle in zadeva je se kar znosna.

Hm, kako pa drugace kaj letate? Padlock view? Cockpit on all the time? CTRL-F1 je precej prakticna in uporabna zadeva ;>


PS:

Kaksno je kaj stanje s flight sticki pri nas na trziscu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Vikking ::

logitech cordless freedom 2.4 joystick, razutra sm ga kupu in je res 1a je mal drag vendar vreden svojega denarja, kar se tiče Feedback joystickov pa ga po večini vsi odsvetujejo ker povzroča samo težave in prekinja dinamično letenje!

važnjo je da ima joystick twist za rudder ker potem je letenje še lažje in bolj kontrolirano,,, pa še logitech profiler je ena dobra zadeva da ti ni potrebno posebi nastavljat nastavitev, ampak so to že storili drugi za mnogo število igrc!

jamiroq ::

Sem gledal obnasanje joysticka v hardware setup in je WEIRD... Ko pocasi vlecem stick v spodnji levi kot, potuje normalno, potem pa kar naenkrat preskoci v kot, vmes pa se malo poplese po celem podrocju... Ocitno je moj skoraj deset let stari rahlo zgonjeni FLCS odsluzil svoje... Skoda, zdaj razmisljam, ce se mi je amortiziral ;>

probaj očistit potenciometre oz. jih zamenjaj (znan problem pri vseh "high-end" TM joystickih, pri tako starih pa sploh :D)

Hm, kako pa drugace kaj letate? Padlock view? Cockpit on all the time? CTRL-F1 je precej prakticna in uporabna zadeva ;>

padlock ne sploh :) uporabljam Freelook, kokpit pa imam tudi vedno vklopljen, ker lahko v CTRL-F1 pogledu delaš take deflection shote, da je že prav brezveze...

BigWhale ::

> probaj očistit potenciometre oz. jih
> zamenjaj (znan problem pri vseh "high-end"
> TM joystickih, pri tako starih pa sploh )

Ja vem... To imam namen narediti (pucanje), ne bom menjal ampak bom najbrz kupil drug joystick, ki se ga da programirat tudi na Win... :) Enkrat... :)

Freelock.... ja, zgleda fino... me zanima, kako se obnese v praksi.... Moram se kamero izbrskat in jo prilimat na monitor...

heh

PS: Tole je zlo fajn za indijce, ki imajo ze default rdeco piko sredi cela... ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

jamiroq ::

Freelock.... ja, zgleda fino... me zanima, kako se obnese v praksi.... Moram se kamero izbrskat in jo prilimat na monitor...

heh

PS: Tole je zlo fajn za indijce, ki imajo ze default rdeco piko sredi cela... ;>

:) če jim tista pika sred čela ne sveti jim ne pomaga kaj dosti; pasivni tracking je namreč praktično neuporaben :/ (tako, da moram met ledico na kapi, da dela)...

drugače pa dela presenetljivo dobro, verjetno sicer ni primerljiv s kakim TrackIRjem, vendar je tudi cena toliko nižja :>.. bom zvečer posnel kak track v FB....

mesoreznica ::

@BigWhale jaz imam: AMD 3200+, 1 GB rama, FX 9950 pa lahko samo sanjam o vseh efektih na full pri 1280x1024.

Fora je v tem, da dokler imate vse nastavljeno na Excellent je vse OK (dela tudi na 1600x1200). Problem nastane ko postavite zavihe na Perfect.

GF2 MX je vsekakor bil najnižja možna izbira že za IL2, za FB pa je vsaj 4200 Ti že skoraj nuja.

LP

root987 ::

AMD 2000+
256mb ram
gf2mx
win2k

Teksture na medium, grafika pa na 1024 dela prav fino(razen velike mape in boji z več kot 8 letali - če jih seveda naenkrat vidiš, pa še takrat po navadi dela ok), vendar imam zaradi "udobja" raje na 800x600.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()
««
3 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

War Thunder (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11915137 (6389) ziga1990
»

Falcon 4.0, Lock-On, ... moderne simulacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
756671 (3798) SLO_Robert
»

simulacije letenja

Oddelek: Igre
403629 (2652) jamiroq
»

Fly igre

Oddelek: Igre
282404 (2062) San
»

Prvi popravek za IL2 - Sturmovik: Forgotten Battles

Oddelek: Igre
71583 (1512) ali3n

Več podobnih tem