» »

Race Driver: GRID

Race Driver: GRID

Jst ::

Igram na gamepad, pa se mi igra sploh ne zdi lahka. Res pa je, da do sedaj nisem igral dirkačin. Kaj se je spremenilo? Poškodba živca in tako ne morem uporabljati normalno levega zapestja in prstov. Zato igram na gamepad, kjer imam levi joystick za zavijanje ter na desni strani tipke za gas in bremzo. Kot totalni začetnik športnih simulacij/arkad mi težave dela že basic težavna stopnja. je pa tudi res, da gamepada sploh nisem navajen in sem ga uporabljal vseskupaj v življenju le nekaj ur.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

ps: Kako zvozite ovinke v obliki "V"? Jaz se skoraj vedno čisto ustavim in spet speljem. Sem probaval različne načine, pa, ali se zabijem v s stranjo avta v zid ali pa naredim pirueto.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jeanmike ::

Najbolš da probaš igrat na extreme ker ni razlike v tezavnosti. Vsaj jst je nism vidu. Za "V" ovinke pa voziš po zunanji strani dokler ne prideš v ovinek, upočasniš, zaviješ proti notranji strani ovinka in postopoma dodajaš gas da lepo spelješ mimo vrha, in ko si enkrat mimo pospešuješ tako da te nese proti zunanji strani izhoda iz ovinka.

Mene pa zanima če ve kdo kako se uštima Force feedback v igri ker je volan popolnoma mrtev.(mam naštimano da je FF na on in moč do konca)

Jst ::

> Zato igram na gamepad, kjer imam levi joystick za zavijanje ter na desni strani tipke za gas in bremzo.

Ne morem počasi dodajati gasa. Lahko samo pritiskam na hitro, da me ne obrne, če kam zavijam.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Meizu ::

Doom_er in Urc - če mi ne verjameta, potem pač vaš problem. Zaradi mene se mi lahko danes zglasite pri meni doma, pa vama odpeljem nekaj dirk. Ni problema.

Tale teden, pa, kot pravim nimam časa. Imam pač svoje osebne stvari, za katere ni treba da jih vsi veste. OK? Če pa ne morte do drugega tedna počakat, pol ste pa razvajeni neučakanci.

PINki ::

Bomo počakal do naslednega tedna.:D

Meizu ::

prou

DOOM_er ::

okej... pazi tipkovnco de navs skuru :D
Robots will steal your job. But that's OK

Meizu ::

Tipkovnico sm pravkar prevlekel s protipožarno mastjo. Ne sam nejeverni pa ste ej... Če človk obrne neko stvar na extreme, to še ne pomeni, da ga morate jebat u glavo... -.-

SM pa ugotovu, da imam zadeve tko poštimane:

Težavnost - extreme
Traction control - on
Brake assist - off
stability control - off
pro mode on

Očitno je tale traction control tisti, ki naredi zadevo res malce težavnejšo. Sm poskusu, pa je kr dosti težje prit na prvo mesto. Sej na navadnih progah ni tko težko, sam v mestu se pa stvar zakomplicira...

DonMatejo ::

bomo sprobal...

t3hn0 ::

se da kje savegame dobit? :)

jst sm formateru pa sm bil ze cist prot koncu...pa se mi ne da se 1x znova obracat k traja
^.^

3furious ::

> Zato igram na gamepad, kjer imam levi joystick za zavijanje ter na desni strani tipke za gas in bremzo.

Ne morem počasi dodajati gasa. Lahko samo pritiskam na hitro, da me ne obrne, če kam zavijam.


Analogne kontrole delajo samo na XBox360 gamepadu, konec tedna pa naj izšel popravek, ki bo dodal podporo za Logitechov Rumblepad 2. ;)

Jst ::

Nope, meni Logitechov gamepad dual action lepo dela. Če joystick premaknem malenkost v levo, bo avto malenkost tudi zavil. Če pa dam do konca v levo, bo avto kolikor lahko zavil.

+en patch že imam.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

ps: je pa res, da mi na začetku gamepad ni delal, a sem potem na nekem forumu (I think na supportu codemastersov za igro grid) prebral, da naj bi z novo verzijo "Logitech Profiler 5.02" GRID lepo delal in tudi dela. Prej sem imel 5.01 namreč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

3furious ::

Imam naloženo najnovejšo verzijo 5.02.114, pa mi ne dela pravilno:| A si tipke nastavil v profilerju ali v špilu?

Edit: Patch je zunaj, takoj prepozna gamepad, končno dela tako kot je treba, tudi vibration feedback :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3furious ()

Jst ::

V špilu sem nastavil joystick ter ostale tipke. V Profilerju pa desni joystick.click kot enter ter še eno tipko za escape, da mi od zagona špila ni potrebno se dotakniti tipkovnice ter tako lahko vse naredim iz naslonjača.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Eno vprašanje:

Na entertainment računalu sem posodobil OS (na novo inštaliral). Iz XP v Visto x64.

Kaj moram sedaj storiti, da bom ohranil profil?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darius ::

verjetno so ti ostale mape na rač od windows XP. Profil pa je verjetno pod Moji dokumenti? poglej.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Jst ::

Iskal, iskal, iskal, pa pravijo, da tudi slepa kura zrno najde, vendar nisem našel. Sem si pa na en disk, ki mi počiva v omari naredil kopijo particije, kjer so počivali xpji, tako, da mi ni problema karkoli poikati. Tudi ves registry sem izvozil, ker sem tako nazadnje več iger igral brez ponovne inštalacije.

Če googlam race driver grid where does it saves profiles, oz. v tem smislu, dobim večino rezultatov za xbox360...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

3furious ::

Profil imaš pod C:/Documents and settings/slepa kura/My Documents/Codemasters/Grid/...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3furious ()

Jst ::

Hvala, hvala, in še enkrat najlepša hvala.

Ker jaz sem našel še neke čudne par sto kb velike filete pod all users codemasters, ki pa sem imel slutnjo, da to niso profili.

Hvala!

I'm once again proud member of slo-tech!


ps: kam pa to spravi Vista?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rotaidal ::

enako....:))

Jst ::

Spet težave. Kot omenjeno, Vista x64 sp1, GRID update-an.

Včerej sem med vožnjo pritisnil pavzo in me ni bilo nekaj ur. Pridem nazaj, igra še vedno v pavzi. Alt-tab, ker sem imel eno telefonsko zapisano na desktopu. In mi javi, da se je GRID sesul in začne Vista iskati solution to the problem in mi zapre igro.

Danes zaženem in opazim nenavadno velike fpsje z frapsom. Grem v nastavitve in vidim, da mi je iz ULTRA vse dalo na medium. Dam nazaj na ultra, spremenim resolucijo na 1680x1050, shift in vse vklopim na ultra, on, high, skratka, tako kot sem imel prej. Igra se ponovno zažene in nastavitve spet na medium!!!

Ker sem imel backup config, ročno spremenim vse vrednosti, kot naj bi bile za vse do fulla. Ampak igra mi jih spet da na medium!

Kaj se mi to dogaja? Z Visto x64 sp1, nvidiinimi driverji, pa še sedaj s tem špilom imam same težave.

Jaz hočem ultra, ker mi je omogočal 60+fps. Kako naj to igro to prepričam?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PINki ::

Meizu, čakamo tvoj video!

DOOM_er ::

točn tko :D
Robots will steal your job. But that's OK

rapz0r ::

Sami nejeverni Tomaži. Predvidevam, da meni tudi ne verjamete da delam 700M drifte v sedmih krogih...

Skrajni cajt da posnamem video in ga uploadam na youtube.

Jst ::

Meni, kot začetniku uporabe gamepada,.... mi največje probleme dela ravno drift kategorija. Ne morem in ne morem se naučiti driftanja.

Prve dve stopnji sem (od spodaj navzgor) sem večkrat restartal race in enkrat mi je uspelo awsome super 4x drift, tako, da sem dobil 120.000 točk in to je bilo dovolj. Sedaj pa.... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tommy boy ::

Z občutkom po gasu pa bo :D

darius ::

Tudi na ravninah probaj driftat, da Combo ostane.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Jst ::

Gas (in bremzo) nimam na analogni joystick, ampak na tipke. Verjetno me to je*e.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rotaidal ::

Ja... če igraš na tipkovnico ne moreš ravno imet dobrega občutka za gas 8-)

Sba ::

Vprašanje ... Se da savegama not montirat? Ker baje se v DiRT ni dalo. Format pa to, pa se mi ne da še enkrat vsega čez dajat.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

rapz0r ::

Imaš v My Documents.

janwoolf ::

Drift :D
Dobil sem 12584867točk :D guinessov rekord!!

C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Jst ::

Prejšnje težave - ko mi ni igra pustila spremeniti garične natavitve maxed-out ter po ponovnem zagonu spet medium - sem rešil z reinštalacijo igre.

Žal pa to ni vse. Opazil sem, da se mi igra ne zapre. Sicer pride nazaj v Winse, a v Task Managerju ostane "grid.exe x86" z nekaj porabljenega rama in tako moram vsakič "End Process." Nisem edini, na codemasters forumu, namenjenemu igri Grid, je kar nekaj ljudi z enako težavo. Ki jo povzroči patch 1.2.

Čakamo na 1.3.......
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tilinho20 ::

A mi lahk kdo pomaga. Imam težavo ker na gamepad malo zavijem mi v igrci na polno. Zdaj pa če mi lahko kdo pomaga. Ker drugače bom *******.

Jst ::

Main Menu - Options - Driving Options - Advanced

GRID



Imaš mogoče "Steering Saturation" na minimumu?

Če imaš Logitechovo zadevo, uporabljaš Logitech Profiler? Up to date? Mogoče imaš tam kaj čudno nastavljeno. Daj New Profile, izberi GRID in štartaj iz Profilerja. Možnosti zakaj se ti tako obnaša je več. Lahko, da imaš mapirano tipko na joystick, tako, da sploh ne uporablja analogen signal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

tilinho20 ::

Aja. Pozabil povedat ker gamepad imam. Imam logitech rumblepad 2. Seiver sem dal vse načine i igri pa tudi malo zajeba*** v driverjih, pa ni nič pomagalo.
Če ima kdo to igro pa da ima gamepad takšnega kot jaz (ali pa vsaj Logitechov) naj mi pošle screenshot da vidim kako ima narejeno.

faceonline ::

Najboljša online dirkačina do sedaj....
Enostavno brez konkurence kar se online play tiče..

tilinho20 ::

Meni je pa še vedno najboljša dirkačina F12002. Mogoče se mi je tale Grid zameru prav zaradi te težave ki jo imam.

3furious ::

Jaz imam isti gamepad, pa mi dela normalno brez dodatnih nastavitev. V Logitech profilerju sem si nastavil samo enter, esc ter smerne tipke za premikanje v menijih, da mi ni treba uporabljati tipkovnice. Levo gobico imam za zavijanje, desno za gas/bremzo.

Grid controls

In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

tilinho20 ::

Saj tako imam tudi jaz. Daj slikco kako imaš v driverjih. plis

3furious ::

Verjetno si mislil Profilerja

Profiler

In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

tilinho20 ::

Aja. To sem mislil, ja.

tilinho20 ::

Kako imaš pa tam naštimano Axis properties? To je klik na levo spodaj za te gobice (Left Stick x/y-axis).

Jst ::

3furious: Jaz sem si enako nastavil, da se lahko pomikam po menujih, replay, instant replay, vse na gamepadu, tako, da se tipkovnice ne rabim dotakniti od klika za zagon igre. Samo da imam jaz dual action, ker mi je bil rubmle pretežek.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

3furious ::

Axis properties imam na default. Probleme sem imel le pred izidom patcha 1.1, potem pa mi je začelo delovati brez dodatnih nastavitev. Prestavil sem si le dodatne tipke (prestave, ročna zavora) ter nastavil tipke za premikanje v menijih.
Delati mora tudi brez nastavitev v Profilerju, tako da jih kar pobriši. Če ne bo pomagalo, ga pa na novo naloži.

Jaz sem vzel gamepad predvsem zaradi rumbla, ker izboljša igralno izkušnjo IMHO. Recimo začne tresti, ko se ti zadnja kolesa vrtijo v prazno oz. ko ti odnaša zadek. Nasploh ti da več povratnih podatkov, kaj se dogaja z avtom.
In the age of information, ignorance is a choice.

Nevihta ::

jest mam tud en problem in sicer špil zalaufa, tist intro movie se odvrti, potem pa dobim samo črte (sive,črne), tam ko bi moral izbirati.
Kaj je razlog? Kako rešiti?

Imam HD2600XT AGP Omega drivers (tazadnje) sem imel tud 3.8...., pa imam patch 1.2

HELP
Nevihta

Jst ::

-Probaj reinstall igre,
-UnInstall driverjev,
-uporabi guru3d driver sweeper,
-install zadnjih driverjev.

Če uporabljaš Visto 64 sp1, je z GRID patch-om 1.2 nastal problem, da se igra ne zapre totalno: prideš sicer v winse, a grid.exe *32 ostane v memoriji, vidiš ga z task managerjem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0f0x ::

Heyo,

mene pa zanima, če ima kdo enake probleme kot jaz. Imam Q6600, 4GB Rama,9800 GTX, WinXP SP3 in 2 problema :D.

Ko sem inštaliral DIRT mi je od začetka delal BP nakar mi je naenkrat začel po intervalih upočasnjevat za kako sekundo (v meniju in med igranjem). Ima kdo kako rešitev. Sem že znova inštaliral pa ni haska.

EDIT:

LordFebo
Starostna oznaka: 3
Ogled človečkovega profila

post 3.06.2008, 09:45


QUOTE (LmDogg @ 3.06.2008, 09:49) *
Jaz sem tudi imel precej problemov z grafiko. Imam 8800GTS 320MB in ne glede na resolucijo, če v igri vklopim katerokoli stopnjo AA mi že v menijih tako šteka, da moram špil ugasniti s Ctrl-Alt-Del. Tako, da zdaj skozi driver forcam 4x multisampling, v špilu pa je izklopljen in sem se lepo znebil utripanja in dela tekoče na 1600x1200. Ampak mi gre vseeno na živce, ker mi je že dvakrat sredi dirke grafični driver odpovedal poslušnost in sem bil prisiljen v reboot.


Hvala, to je resnicno pomagalo, kajti poprej sem sicer napisal, da mi v 1280 dela normalno, a mi je scasom zopet zacelo stekat. Zdaj igram v 1920 in s sistemskimi prisiljenim 4xAA.
VIR: JOKER - Mn3njalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0f0x ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dirt 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10917120 (3698) Buggy
»

Grid 2 Uradna Tema (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
515322 (3443) PugPlug
»

DiRT 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15815938 (8200) TechBeats
»

F1 2010 by Codemasters (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18330549 (22919) Jst
»

Need for Speed: Shift, Nitro & World Online (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9313369 (9594) thebaloh

Več podobnih tem