» »

IL2 - Sturmovik Forgoten Battles dedicated server

IL2 - Sturmovik Forgoten Battles dedicated server

««
2 / 32
»»

borinho ::

Ma res hvale ste ful prjazni (sej zdej mam pa problem joystick spedenat (nimam game porta pa sm drugo audio kartico notr dal pa nekako ne dobi free resourcov za game port)) :) tko da morm še to spedenat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borinho ()

BaRtMaN ::

Uf, moram povedat, da je muka letet brez joysticka. Pa pod Win2k mi igra iz neznanega razloga kar freezne po x časa in pomaga le hard reset. Sigurno so Detonatorji krivi.
Ki-84 je zelo dobro letalo za začetnika, priporočam. Le merit se bo treba naučit, ker spray&pray varianta ni dobra zaradi malo municije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

borinho ::

No upam da jutr začnem letet (dons se morm še učit ker mam jutr izpit) zvečer še joystick spedenam pa bo.
Ker vidm da ste sami letalski navdušenci me zanima če tut kej knjige berete o letalcih druge svetovne vojne, moja najljubša je Samuraj by Saburo Sakai pa tut od Clostermann so dobre zadeve.

BaRtMaN ::

No, jaz sem ravno ti dve prebral. Obe sta iz zbirke Ti vražji fantje v letečih škatlah :D:
Reynolds, Quentin James - Bojevali so se za nebo
Townsend, Peter - Dvoboj orlov
Clostermann, Pierre - Nebo v plamenih
Clostermann, Pierre - Veliki cirkus
Sakai, Saburo - Samuraj!
Brickhill, Paul - Sklati zvezde z neba
Boyington, Gregory - Črne ovce
Scott, Alan - SOS za 747
Deighton, Len - Bombnik
Gallaj, Mark - Čez nevidne ovire
Bach, Richard - Podarjena krila
Gann, Ernest Kellogg - Usoda je lovec

Dobite jih v vaši lokalni knjižnici, niso pa vse o 2. svetovni vojni.

borinho ::

He he glih ene dve mi manjkata iz tega seznama, zakon :D

root987 ::

Hm... En "problemček" z fiziko. Kako, ko te enkrat "zagrabi" v spin oz. stall, uideš temu stanju in vrtenju. Včeri sem 10 ali 15 spitfirejev uniču zarad tega, vendar pa mi je samo enkrat ali dvakrat dejansko uspelo narediti vsaj mali napredek, ko sem umiril letalo tako, da je padalo "naravnost" proti tlem, vendar pa sem do takrat, ko sem ga umiril, že preveč padel in je bila eksplozija neizbežna... [:\\] Kak nasvet?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BaRtMaN ::

Rudder in ailerone obrnit v smer izven vrtenja.

ali3n ::

Bartman je napisal čtivo, jaz pa bom dodal ww2 filme:

a. WW2 - LETALSKI
- Dark BLue World - verjetno najboljši film z "dogfighti"
- Battle of Britain
- Memphis Belle
- Memphis Belle - dokumentarc 1944
- Twelve O'Clock High - 1949 - ta je "tko tko"

Par screenshotov iz Dark Blue World:


b. WW2 - PEŠADIJA
- Band of Brothers - 10 delna serija; a MUST SEE!!!
- When Trumpets Fade
- A Bridge Too Far
- serija dokumentarcev "Battlefront"

Tule je Band of Brothers nedvomno v veliki prednosti pred vsemi; predstavljajte si, da gledate 11 ur začetka "Saving Private Ryan"... noro... screenshoti



Vsi ki ste igrali Call of Duty boste lovili sapo in doživljali "dejavu" v tej seriji >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

ali3n ::

Pa še eno obvestilo glede IL2FB 1.22 serverja: včeraj sem hostal cel večer, a očitno UBI-ju spet nekaj ne dela; dodali so 2 nova lobija - AEP Dogfight in AEP Coop; ne glede da sem izbral lobi 1.22 me je vrglo v AEP lobij, kjer je bil server viden, a se je meni uspelo povezati le 3/7 poskusov. Glede na "pritožbe" na uradnem forumu sklepam, da je problem na UBIjevi strani; Upam da bo problemček urejen čimprej. Do takrat pa pridno nabirajte ure! :-)))
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BaRtMaN ::

Danes sem šel malo sprobat prek neta špilat in sem po domače povedano pušil... še vedno čakam na joystick, grafa ne prebavlja dobro zahtevnih scen. Japonci majo hudo okretnejša letala od Američanov.

mesoreznica ::

Moja najljubša knjiga je Leteči cirkus od Clostermana, tudi saburo Sakai ni slaba.

Kar se pa okretnosti japonskih letal tiče: res so ful okretna, vendar jih mustang pelje scat če se pravilno uporablja. Moraš upoštevat tudi moč motorja in pospeške. Nič ti ne pomaga okretnost recimo Zerota ali Ki-ja, ker ko bom letel z Mustangom se ne bom pustil zaplesti v pasje dvoboje in kroženje ampak bom vsilil borbo pri veliki hitrosti 400 km/h + in vertikali. V tej taktiki pa Mustang poseče vsako japonsko letalo. Vic je pa v tem jaz te lahko prisilim, da se boriš na moj način, ker ti drugega ne preostane, drugače se bom znašel nad tabo. Ti pa mene na žalost ne moreš prisili, da se bom boril v počasnih dvobojih.>:D >:D

Pa pozabili ste na KingCobro, ki z lahkoto sledi Ki-ja v vseh zavojih, slabša je edino v Roll rate-u pri velikih hitrostih, vendar to kompenzira z boljšimi pospeški in hitrejšim dviganjem.>:D

Upam da se naslednji vikend srečamo na netu. Ti bom v praksi pokazal kaj mislim.

LP

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

A ve kdo če je kje pri nas na voljo knjiha od Hartmana?

LP

BaRtMaN ::

Blonde Knight in the Sky misliš? Kakor sem gledal ne. Tud na amazon.co.uk sem gledal pa nič, imajo pa Gallandovo The First and the Last.

No, moram še omenit, da si imel na tem serverju na izbiro ameriške P-40 in P-47 ter B-17, pri Japoncih pa A6M (zero), Ki-84 ter Tu-2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

mesoreznica ::

Krasen server. P-40 in Zero sta bila nasprotnika, P-47 in Ki-84 pa nikoli. Če se srečate na majhni višini nima P-47 šanse proti Ki-84, čisto drugače je če bi se srečala na 7.000 metrih ali višje. Tam je P-47 kralj. Kje si pa našel ta server? P-47 je zelo specifičen za letenje. Pri strmoglavem poletu recimo prehiti vsa letala, ki letijo v IL-2 FB. Vsi tudi reaktivci se razpadejo pri 1100 km/h. P-47 pa gre skoraj 1200 km/h navzdol. >:D Je pa res, da moraš vedno imeti prednost v višini , razen nad 7.000 m kjer leti naravnost fantastično. Pač višinski lovec in treba, ga je leteti v skladu z tem. Čisto B&Z letalo.

Kar se tiče primerjave Zero - P40 pa: Probaj leteti z Zerom 400 km/h+ in se zavrti okoli osi. Isto ponovi z P40, takrat boš videl kako se da zera znebit. V vsem drugem pa je Zero fantastičen. Zavija tako ostro, da se še Spitfire-u komot zavrtiš po notranji krožnici in ima odlične pospeške.

Vsi imajo svoje dobre in slab elastnosti.8-) To dela ta špil tako zanimiv.

Bartman od kje pa si?

LP

jamiroq ::

mesoreznica: ne vem kako ti je ratalo, ampak meni je pri vseh treh variantah P-47 potrgalo krila pri 1020-1030Km/h (na speedbaru)...

ali3n ::

mogoče si imel slabo serijo >:D
(ne morem komentirat, ker ne letim P-jev..)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BaRtMaN ::

Sem iz Novega mesta.

Server je bil kar eden na random, sem rekel, da sem prvič igral prek neta.

mesoreznica ::

Kdaj pa si začel zravnavat letalo? In na kakšni višini si se začel izravnavat? Ni namreč vseeno na kateri višini to počneš. Jaz se začnem izravnavat nekje okoli 970-980 km/h kar znese na koncu maksimum cca: 1150 km/h. Višina 3000 km. Pod to višino z Thunderboltom v igri sploh ne grem ker potem je zelo težko prit nazaj na varno višino. Sploh če te začne lovit kak K-4.:\

Drugače pa tako ali tako letim Mustanga. Zame Ultimate D9 killer. Prej sem letel D9, pa sem zaradi teh bednih 20 mm topov zamenjal letalo.0:)

JamiroQ katero FW letiš?

Škoda, da so tolk pokvarli letne lstnosti od A9. Tista dva MK108 st abila zakon. Topovi, ki ne odpuščajo.>:D 8-)

LP

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

nope, karkoli naredim mi pri 1030Km/h potrže krila (še prej pa krmilne površine).. delal sem pa takole: 90° dive iz 10Km, pri ~900Km/h sem začel (počasi) izravnavat, nekako ravno sem letel pri ~3100m višine, nato sem presegel 1000Km/h, kjer mi je začelo trgat krmilne površine in pri 1030Km/h pa so šla še krila. bho.. ma sej je vseeno :D....

edit: uh, letel sem večinoma A-8 ali F-8.. sej ne, da sem ju znal koristno izrabit ;) (no, proti AIju je kar šlo, online pa nisem kaj dosti igral).. zadnje cajte pa letim vsakega po malem (še posebno YP-80 s tistimi šrotarcami :D, ali pa Gotho, ki je tudi zakon :D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

mesoreznica ::

Heheh, šrotarce a?

Zdaj veš zakaj imam tak nick, ko ima Mustang isto 6 teh šrotarc.:D :D

Katerga P-47 pa si letel? Ker mi ni glih najbolj jasno zakaj se ti tolk hitro razpade?8-O

A boš v petek zvečer kaj na netu? Tam bomo ziher Jabalaze (Bf K-4), Ali3n (Ki-84) in jaz z Zero. Pa ne bi bilo slabo imeti še enga A8-A9.8-)

BTW: Če boš letel na netu reaktivca, se pripravi, da te bo polovica ljudi gor lovila.

LP

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

uh, sem probal z vsemi tremi.. najnovejši je razpadel celo pri 1020Km/h 8-O

A boš v petek zvečer kaj na netu? Tam bomo ziher Jabalaze (Bf K-4), Ali3n (Ki-84) in jaz z Zero. Pa ne bi bilo slabo imeti še enga A8-A9.

bom ja, lahko tudi prej kot v petek... bom probal tudi kaj narediti, ne samo igrat tarčo :P :D

btw bi kdo probal lo-mac preko neta (recimo kakšen mud-moving coop, če najdem kakšno easy misijo)?

ali3n ::

btw bi kdo probal lo-mac preko neta (recimo kakšen mud-moving coop, če najdem kakšno easy misijo)?

jaz bi bil takoj za, sam mam prešvoh mašino... tk da bom kar pri propeleraših ostal...

našel sem en fin video - Me262 maketa - 9MB wmv
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mesoreznica ::

Jabalaze in Ali3n bota ziher med tednom gor. Jaz pa samo čez vikend.

LP

ali3n ::

"vikendaš" :P
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BaRtMaN ::

Jaz sem tud men vikendaši. Mam med tednom preveč dela za šolo. V petek se gre večinoma ven pri meni, tako da ostanejo še sobote in mogoče nedelje. :|

ali3n ::

v petek bo postavljen dedicated 1.22, ker AEP še ni na voljo (po 20. marcu); najdete ga na UBI.com - verjetno na AEP Dogfight - tok da veste (UBI še zmer čudno dela);
obstaja možnost, da bo postaljen Teamspeak server - programje najdete tule (TS2 Win32 Client (RC2))
dodatna navodila (IP, username,....) bodo sporočena naknadno; v vednost: teamspeak pomeni veliko prednost pred ostaimi - jih bomo klali ko prasce >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

root987 ::

Mnja, en "mali" problem. V poskuso da bi ohranil IL2FB+1.22, sem celoten direktorij zazipal, nato pa FB1.22 odstranu ter dal gor FB clean+ ACE. Problem? Ko odzipam in poskušam pognat il2fb.exe mi sporoči da rts.dll ni mogoče najti v direktoriju tiste mape, niti v WINNT(pa še nekaj poddirektorijih kot je npr. system in system32). Any idea? Mogoče problem ker se sedaj odzipani il2fb nahaja na drugi lokaciji(prej d:\UBI\IL2FB, sedaj pa kar d:\IL2FB)? V prejšnjem direktoriju je IL2FB+ACE, tak da se mi to še najbolj verjeten problem zdi...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ali3n ::

imam tako kot ti, pa nimam problemov; probi spremenit naslov 1.22 direktorija..
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Partizanen ::

Gorazd, zdravo!

Se ti javljam na mejlček, poslan Triglavu vis a vis LAN partya na morju. Odgovor je da, seveda, takoj :) Ti pošljem mejl, ko se pogovorim z ostalimi PE člani. Trnk v forum sem že vrgu.

Anyway, za vse vas letalce IL2 FB pa par informacij, da se ne boste preveč lovili:

http://www.partizanska-eskadrila.com

člani iz cele bivše Juge, pa par ostalih s celga sveta. Pogovorni jezik angleščina (al pa slovensko, če nas je dost, samo itak nima smisla, v zraku je učinkovita le angleščina, brevity code/izrazoslovje pa te zadeve...Saj veste: "this is no.5, no.4, check boogie on your 8 high, alt 40, v240 blah blah. Zdaj pa to prevedte v slovenščino, lol.)
PE forum najdete tule:
http://tc12f.phpnet.org/forum/pe/index....

Na PE FTP serverju boste pa našli manuale za letenje posameznih letal v FB, navodila za air-gunnery - ciljanje tarč v zraku (nekdo je zgoraj spraševal, zakaj nič ne zadane. Ciljaj PRED tarčo, metki neki časa rabjo do tja, in tarče takrat ni več tam, ne? Zlato pravilo je, da ko ciljaš PRED tarčo, ciljal 2xtoliko, kolikor se tebi zdi pravilno. Ker VSI premal pred tarčo ciljamo, trust me.), brevity codes za komuniciranje v zraku, formacije v zraku, defenzivne in ofenzivne taktične fore pa kup dugih goodijev.

PE je (upam, lol) pravi naslov za vse tiste, ki so ob čitanju zgoraj navedenih knjig (fine, ja, Sakai rulz!!!!!) poštekal, da ti rit na 5000 metrih reši le in izključno teamwork. Izpolniš prijavnico, izbereš partizansko ime, greš v trenažo, potem pa v boj. Cca. 60 nas je, vedno med prvih 10 po uspešnosti v misijah, tko da niti nismo tko švoh.

-----------------------------------------------------------
Letimo s pomočjo HypperLobby-ja http:
//hyperfighter.jinak.cz/
kjer se vsak dan nabere do jurja pilotov. Ubiserverji imajo kup laga. Forget it. Pa 90% je noobov.

-----------------------------------------------------------------------
Pretežno se tepemo v telih dveh virtualnih vojnicah:

http://66.114.65.249/vov/site/main.htm
torej Virtual Eastern Front, tam zelo zelo težko ostaneš živ, eh.

in

http://www.vow-hq.com/
VirtualOnlineWar, podobno, samo da so misije ročno narejene (VEF ima generator, host samo izbere število aviončkov na posamezni strani, njihovo vlogo in voila, misija narejena. Anyway, poglejte si linke pa FAQ)

-----------------------------------------------------
www.teamspeak.org
in
www.ventrilo.com

sta naslovčka za DL comms software. Brez tega res ne gre. Če ne morš poklicat na pomoč, si mrzu, ne? In ko imaš human asa na riti, pozabi na tipkanje v FB chat vindou. Si že v pretekliku.

ONLINE LETENJE:
- join squadron (glej zgoraj, to ne bo problem);
- use comms;
- treniraj z boljšimi in poslušaj njihove nasvete. Oziroma ukaze, se bolj prime. Pri nas je inštruktor PE_Martin, drgač bivši RL inštruktor na Orlu in MiGu v ex JNA. Se mi zdi, da kr neki ve, hehe.
- be afraid. very. or u die

- NE LETET DRUGAČE KOT NA FULL-REAL + SPEEDBAR (pa še to le zarad tega, ker se kompasa ne vidi dobr).
Zakaj? Ko sem sam 2 leti nazaj začel, sem bil hudo pameten in na začetku uporabljal pomagala, češ, počas pa zihr, bom šel na vedno težje. Big mistake. Slej ko prej boste prišli do stopnje, ko vas drugo kot full real ne bo zanimal. Problem bo seveda, da boste takrat avion sicer dobr peljal, obenem pa kurl mašino, ker ne boste navajeni na CEM al' pa kej v tem stilu, pa orientacije ne bo, ker bo kabina naokoli, ne pa tist arkadš front view.

Anyway, da ne pametujem, pri meni, in enako velja za vse ostale, je bilo takole: baby steps-baby steps-frustracija-now what? Potem pa prešaltaš na full real in voila, learning curve se izstreli pod strop. No joke.

In ko enkrat prvič PRISTANEŠ po fullreal coop misiji, recimo VEF, 16 proti 16 lovcev pa par bomberjev še srečaš, poka povsod, predvsem pa po tebi, to je jasno, takrat šele res uživaš. Se splača najprej mal matrat.

Dogfight serverji so pa kvečjemu za ogrevanje pred coop misijami. Tisti klasični furballi z 10-20 avioni v DFserverju se v coop misijah ne dogajajo. Razlog? Simple. U die.

Skratka, hop na HypperLobby, najdl me boste pod PE_Niko ali FZG_Niko (ja, tud za švabe letim, tisti njihovi autobahn avioni so tok fejst), če vam kaj ne bo jasno, page me. Al' pa kogarkoli od ostalih PE članov, nice bunch, radi pomagajo.

Salute!

PE_Niko:)

P.S. AEP je pred patchem POPOLNOMA neuporaben. Letite 1.22, čez 14 dni bo pa patch za AEP zunaj, potem bodo vsi šaltal na novo, zaenkrat pa nima smisla.

ali3n ::

Niko :D - dajva kontaktirat prek mejlov,da ne bova tule mešala stvari... :-)))

ti - a maste nov (prenovljen) forum?!8-O
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

ali3n ::

kako napredujete fantje? Bartman ma novo "palico veselja" - verjetno se pripravlja na petkovo klavnico?>:D

(v petek bo od cca. 18.00 naprej laufal dedicated server - "www.slo-tech.com 1.22")
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root987 ::

Ljudstvo nestrpno pričakuje petek... (vsaj jaz) ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mesoreznica ::

Vidim, da bo veselo. >:D >:D 8-)

LP

Febo ::

Živ!
Tudi jast sem začel mal letet in morem rečt, da je bolj mučenje kot letenje. Prosim dajte mi čim več nasvetov ali navodil kako se lotit letenja pri samem začetku.
LP

mesoreznica ::

Igraj misije.

Opozorilo, že na začetku si nastavi vse razen pogledov na polno realnost. Če se boš navadil leteti brez stall-ov, vplivov vetra, z neomejeno municijo...... bo groza na serverju.

Svetujem ti lahko samo leti, leti in leti. Za čistega začetnika svetujem letala kot so: Yak3, Zero in Spitfire, vsa ta letala pa zahtevajo ročno upravljanje hladilnika. Na začetku ga nastavi na pozicijo 8 ali Open. Nobeden ni zahrbten. Ko se boš navadil letet pa lahko posežeš po kakem FW-ju, Bf 109, P-47....

Pa navadi se, da moraš biti vedno neže z ročico. Bolj je kritičen manever bolj nežno in počasi moraš ravnati z ročico.

Zdaj pa samo leti, leti in leti. Počasi bo prišlo samo od sebe.8-)

LP

Zgodovina sprememb…

root987 ::

@mesoreznica: Vidim da si še kr veteran... Povej, na kateri razdalji bi se naj odpru ogenj da zasuješ sovražnika? Nekako sem gledal in nad 500m bore malo trofiš (z ali kanoni ali mitraljezom). Aja, pa še neki. Če streljaš z topom in mitraljezom se natančnost zelo zmanjša kajne?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mesoreznica ::

Zelo odvisno od letala. Jaz navdno odprem ogenj na 200m ali še rajši 150m.

Recimo če letiš letalo, ki ima samo strojnice (Mustang, Thunderboolt), moraš zadržat rafal na nasprotniku za kako sekundo in to iz bližine. Če se greš B&Z taktiko to svetujem da si nastaviš konvergenco za vso orožje na 200m. Streljat začneš nekje na 300m oddaljenosti in zadržiš rafal do 100m, takrat se umakneš navzgor ne glede na izid.

Če pa letiš T&B taktiko potem pa se približaš nasprotniku na vsaj 200m in začneš streljat. Kako dolgo lahko zdržiš rafal je odvisno od količine streliva, ki ga nosi tvoje letalo. Najučinkovitejši pri topovih so deflection shoot-i (streljanje pod kotom), med tem ko se strojnice odlično obnesejo pod katerim koli pogojem. Če igrate proti računalniku strojnice niso tako učinkovite. Proti nasprotnikom na netu so pa grozljivo orožje.>:D

Čelni napadi so specifika zase in vedno tvegani. Jaz navadno letim z Mustangom do razdalje 700m odprem ogenj malo raztresem izstrelke, na 0.5 se pa z hitrim sodčkom umaknem.

Vedno streljam z strojnicami in topovi, razen v primeru da imam en težek top z zelo malo streliva. Recimo KingCobra ki ima 1x37mm, ki strelja zelo počasi in ima samo 30 nabojev in dve težki strojnici. V tem primeru streljam samo z strojnicami če nimam vsaj 90% sigurnega zadetka.

Mislim pa, da nisem noben veteran. Pač povprečen letalec na netu.

LP

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

Na 500+ metrov boš zadel samo če se pišeš Silvester Stallone in snemate najnovejšega Rambota >:D no way, sploh pa ne na internetu (prištej še 100-300 pinga); v praksi se izkaže, da se zanesljivo zadeva (s kančkom sreče) na razdaljah manjših od 300m; pa vaja, vaja, vaja... sploh deflection shoot - nekaj o tem je pisal že Niko (glej par postov višje);
Čelnim dvobojem se pa jaz osebno izogibam kakor se le da (včasih res ne gre drugače...);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mesoreznica ::

Čelni napad je recimo najučinkovitejši odgovor na B&Z taktiko. Se pravi če nasprotnik skoraj navpično strmoglavlja nate(Boom & zoom), je kakršno koli manevriranje in zavijanje čista loterija in v večini primerov zanesljiva sestrelitev. Če vidiš visoko nad sabo letalo ranga Mustang ali FW 190 ti priporočam, da poačakš da začne strmoglavi napad, nato se obrneš navpično navzgor(čelno proti njemu) in odpreš ogenj iz vseh cevi.

Moja priljubljena tehnika je B&Z z Mustangom in vem, da so mi trn v peti igralci, ki izvajajo čelne napade navzgor. Vse ostalo je neuporabno, ker te v več kot 90% primerov prestrežem v kakeršnem koli manevru in ti vsej na pol uničim letalo če ne drugega.>:D

Kar se tiče ciljanja pred tarčo pri deflection shoot-ih pa ni vs etako preprosto. Recimo strojnice zadevajo pri relativno malih predtekih. Medtem ko če streljate z FW 190 naciljajte pred letalo za 2 še raje 3 dolžine letala, da ga boste zadeli.

LP

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Ali3n ne nakladaj. Oba vema, da Rambo zadane globoko čez 1000m tudi če strela z fračo.:)) :)) :D :D :D :D

LP

ali3n ::

Mesoreznica - sej teb ne preostane drugega, kot da trosiš tiste "fižolovke" naokol po nebu, švigneš mimo in se oddrajsaš nazaj med oblake; maš pač tak (neuporaben>:D ) frčoplan...

to da bi šel čelno na nekoga, ki name strmoglavlja 600+ kmh pa ne vem.. bi blo za probat/razmislit; zaenkrat se mi zdi, kot da je to bolj "samomor iz zasede"... bomo probal.

O Rambotu se pa sploh nočem pregovarjat - model je itak car, sokolovo oko, pa še kaj... dobro da ne špila IL2FB! :D

PS: ka teb trnje raste v kabini, da maš skoz prešpikane pete?!!! dej mal popucaj no! 8-O :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

mesoreznica ::

Glavno je, da ste vsi presrani ko padajo fižolovke po vas.:)) :)) :D

LP

root987 ::

@mesoreznica: no, ne preveč jezn bit na nas - pust nas letet. We fly in peace. :PP
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mesoreznica ::

@root987 a pol se vidimo dans na netu?

Kaj pa letiš? Ruska drevesa, ameriške avtobuse, nemške vlake ali japonske palidrvice?:D :D

LP

ali3n ::

mesoreznca ni nikol jezen... tud kadar ga kdo neprestano tolče, ko je še na letališču... dober po duši, ogromno srce :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root987 ::

Jap, precej verjetno pridem. Sicer sem pa še n00b, tak da se še odločam kaj bi sploh naj. Mustang je fin, a mi je žal da ni topov, spitfire se mi zdi precej v redu, sicer pa še kdaj yak-a. Nemci mi niso všeč ker, ne vem a je to samo pri men problem al tut pri drugih, je merek "zamankjen" na levo in ne vidim centra, pač pa samo 20% desne strani merka. Z časom se bom pa že našu :)

Aja, danes še velja ob 1800?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

ali3n ::

Aja, danes še velja ob 1800?

yep, a pazi - server bo verzija 1.22 ne AEP !!!! za AEP še niso dal dedicated serverja... postavljen bo tudi teamspeak server - IP sporočim naknadno (okol 18h).

e merek "zamankjen" na levo in ne vidim centra, pač pa samo 20% desne strani merka.

Toggle gun sight - SHIFT+F1 :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BaRtMaN ::

Je serber 1.22 ali ACE expansion?

mesoreznica ::

1.22.

root987 ::

Okej, in kakšen je sedaj ip?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
««
2 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

War Thunder (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11915109 (6361) ziga1990
»

Falcon 4.0, Lock-On, ... moderne simulacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
756660 (3787) SLO_Robert
»

simulacije letenja

Oddelek: Igre
403622 (2645) jamiroq
»

Fly igre

Oddelek: Igre
282400 (2058) San
»

Prvi popravek za IL2 - Sturmovik: Forgotten Battles

Oddelek: Igre
71578 (1507) ali3n

Več podobnih tem