» »

Nakup joysticka - izbira

Nakup joysticka - izbira

klemen22 ::

Torej kot že naslov pove sem se odločil za nakup joysticka da spet malo podoživim letalske simulacije katere sem včas rad preigraval.
Malo gledam ponudbo in nič pametnega. Kje so legendarni Thrustmasterjevi modeli kot je bil F-16flcs.
Kupujem kvalitetno in med ponudbo vidim kvečjemu dva modela ki sta na voljo za več kot 30k sit kar je nek garant za kvaliteto.
Torej ima kdo kakšne izkušnje z novodobnimi palicami in lahko svetuje?
Sam sem gledal ti dve:
Top gun afterburner ff THRUSTMASTER
in
Saitek X52

Za to drugo sem že nekje slišal da se odlično obnese. Za prvega ne vem. Vendar sem bil včasih predan Thrustmasterju in me zanima če so njihove palice še vedno kvalitetne
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

klemen22 ::

In še je kakšna dobra novodobna simulacija ki je vredna tega imena?
Vem da smo včasih ko nori preigravali Flight Unlimited ter Falcona.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Monster ::

saiteka nabavi če maš denar, je tipi topa roba :D
Ka zaboga...

jamiroq ::

saiteka nabavi če maš denar, je tipi topa roba :D
kakor za koga. jaz ga ne kupim več.
je pa res, da pri nas nimaš kaj praskat. še cougarja se najverjetneje ne da dobit, kamoli ch.

sicer pa saitek pripravlja x52 pro.

klemen22 ::

kakor za koga. jaz ga ne kupim več.

Ker model si ti imel? Kakega dražjega ali kakšen cenen apn za 3k sit?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

jamiroq ::

x36 nekaj let in nato x45.

Monster ::

js mam x45 pa je za super zadeva za moje pojme :)
Ka zaboga...

jamiroq ::

lepo, sem vesel zate :).
meni se je zdelo za malo se pri igranju borit proti sticku. zaradi bedastega sistema vzmetenja mi je namreč bilo blazno problematično delat majhne premike; tisti plastični disk povzroča kar precej trenja.
kakorkoli, x45 zem zamenjal za f16 flcs in tqs, ki sem ju modificiral, da delata na usbju in sem zadovoljen :).

klemen22 ::

Kako je s težo baze pri teh Saitekih? Plavajo po mizi ob malo bolj agresivni rabi?

btw. jamiroq: se še kje da dobiti tistega Thrustmasterja F16 flcs? Ker to je bila palica!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

para! ::

A Microsoft ne zna delat palc? K vem, da so neki cajta nazaj mel ene take...dost masivne đojstike višjega cenovnega razreda...

lp
Death before dishonor!

para! ::

No, je pa res, da so palce iz star warsa k ene veje prot temu sajteku. Space stuff ni kej :D

lp
Death before dishonor!

klemen22 ::

Misliš SideWinder? Ja tisto so bile res palice in pol. Jo je imel en moj frend že dolgo let nazaj in je bila res superca. Povsem primerljiva s Trustmasterji!





Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

para! ::

Enmu frendu se IIRC nabira prah na točno taki palci, kokr si jo prilepu, če te zanima, ga lahk vprašam za prodajo.

lp
Death before dishonor!

para! ::

Čeprav tale Saitek...bad-ass palca, ni kej. Vsaj po izgledu, o palcah lih nimam pojma
Death before dishonor!

jamiroq ::

Kako je s težo baze pri teh Saitekih? Plavajo po mizi ob malo bolj agresivni rabi?

meni je bila teža baze ok, čeprav igram dokaj nežno, tako da bi ti znal bit problem...

btw. jamiroq: se še kje da dobiti tistega Thrustmasterja F16 flcs? Ker to je bila palica!

na bolhi je nekdo prodajal flcs in wcs mkII. edino cena je imho previsoka; celih 18k. drugače pa je verjetno kaj še na ebayu.
računaj pa, da se stara tm oprema ne da programirat na win2k+. nujno potrebuješ dos boot disketo. poleg vsega pa z originalno elektroniko ne moreš uporabljat ant in rng gumbov kot analognih osi (čeprav sta potenciometra. omejitev gameporta pač) ter potenciometri majo na vsake toliko kakšen čuden flash, sploh če so bili dosti rabljeni (t.i. spiking; še celo pri mojem dokaj nerabljenem flcsju in tqsju se je pojavljal). z "digitalizacijo" teh problemov ni, ampak maš pa dodatne stroške in delo.

msjev sidewinder forcefeedback 2 je pa menda najboljši ff stick kar jih je.

klemen22 ::

Enmu frendu se IIRC nabira prah na točno taki palci, kokr si jo prilepu, če te zanima, ga lahk vprašam za prodajo.

Žal je zadeva že precej stara, svoje čase (precej let nazaj) pa je trgala gate (tako kot ves MS hardware). Vprašljiva je podpora za novejše Windowse in podobno. In vsekakor je bilo vmes toliko tehnološkega preboja da so današnje palice za pod 10k sit boljše od te, verjetno. Vseeno hvala za ponudbo para!.
Ja saitek od novodobnih palic po izgledu res trga gate. Čeprav mi je tisti Thursmaster ki sem ga dal v linku tudi precej všečen. Problem je le v tem da sta obe enoti na istem ohišju. Kar ni ravno ergonomsko imo. Vsekakor bolje imeti na dveh ohišjih.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

jamiroq ::

tm afterburnerja lahko daš narazen. še imbus ti priložijo :).

klemen22 ::

A pa res da je nekaj na tem:D
Se mi je zdelo da je nekako precej mučno igranje na način da sta obe enoti na istem pladnju
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

bastadu ::

Tale Cougar zgleda kr prava zadeva. Klik - iz tujine vas pride okoli 60kSIT s poštnino vred...

klemen22 ::

O kera huda zadeva. Zihr to naslednik F16flcs-a kaj
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

jamiroq ::

sicer je cena 299€ s poštnino ampak vseeno. za ta denar bi raje vzel ch fighterstick in pro throttle, kljub temu da sta zaradi visoke poštnine ~70€ dražja (na simw.com, drugje nisem gledal). je manj problemov out-of-the-box kot s cougarjem, dosti manj.

PolentozerkaTM ::

Sam imam F-22 joystick od TM, pa mi ze od kar sem ga kupil, dela same preglavice. Kje pa si dobil ti tisti digital pack ker kakor vem se ga ne da vec dobiti od gospoda, ki ga je delal. Sedaj se prasi v omari ze najmanj 5 let, odkar sem obupal s programiranjem...
Sam sem se ze poigraval z mislijo, da enostavno preselim krmilnik - vezje od enega USB joysticka ala Logitech Wingman in enostavno vse kable porezem in precinim obstojece switche na vezje iz novega joysticka. Sicer cisto vsi ne bi delali, a me to ne bi motilo. A casa za to se nisem nasel, pa ga par mesecev zal se ne bo! :'(
Ceprav pa se bom verjetno lotil predelave na FS-BUS vezje, kjer imam potem varianto naredit se throttle rocico + ... switchev.

Jaz za MS FS sedaj uporabljam CH Yoke, ki pa je perfektna in ker se grem civilno aviacijo, niti nimam vec potrebe po joysticku.

Dobre igre? MS Flight Simulator 2004 + IVAO = Slovenija party vsako soboto zvecer da se potis ko nor! Vsak vecer pa vec ko 600 ljudi po celem svetu. Letimo po VFR in IFR pravilih in se imamo bomba! Ko prava aviacija. Lahk pa se gres tudi vojno letalstvo in vem za Nizozemce, da imajo svoje squadrone in nazigajo ko nori z virtual RNLAF F-16.
Imamo pa zdaj enkrat v oktobru meeting in kogar zanima, je toplo vabljen. IVAO Slovenija

jamiroq ::

Sam sem se ze poigraval z mislijo, da enostavno preselim krmilnik - vezje od enega USB joysticka ala Logitech Wingman in enostavno vse kable porezem in precinim obstojece switche na vezje iz novega joysticka.

sej nekaj takega sem naredil 0:).
kupil sem plasmo v2 (ko je še bila naprodaj v ne-kit izvedbi) na betainnovations.com. iz flcsja in tqsja sem pobral elektroniko, zalotal potenciometre, gumbe, stikala in hate na db-25 konektorja ter vse skupaj preko 25 pinskega serijskega kabla zvezal na plasmo (ki sem jo počil v eno plastično ohišje). edini problem je bila "radirka" (mouse hat) na tqsju, ki ni običajen hat ampak nek fensi-šmensi senzor na pritisk (v ang. se reče strain-gauge; tok, ki ga spusti skozi je odvisen od pritiska). kakorkoli, če bi hotel reč priklopit (na analogni input) bi moral kupit/zgradit neko ojačevalno vezje, kar je pa odločno preveč :), tako da sem enostavno naredil nov hat. ni čisto tako lep kot originalen je pa enako funkcionalen.
dela tako vse, edino za en gumb mi je zmanjkalo inputov, tako da sem pinky gumb zvezal na shift (s tem imajo vsi gumbi in stikala dvojno funkcijo, z izjemo štirih hatov na flcsju).

klemen22 ::

Mislim da se bom odločil kar za Saiteka. Zgleda dobra zadeva. Upam da bo to to.|O
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Monster ::

pametno 8-)
Ka zaboga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joystick

Oddelek: Kaj kupiti
222240 (1688) nodrim
»

Kateri JOYSTICK?

Oddelek: Kaj kupiti
172385 (2198) kurjač
»

joystick in game z letali

Oddelek: Kaj kupiti
162770 (2553) pelican
»

LOMAC - Lock On Modern Air Combat

Oddelek: Igre
442718 (2167) mohha53
»

Đojstik-i

Oddelek: Kaj kupiti
51208 (1144) Kassad

Več podobnih tem