» »

Bo šolski jedilnik kmalu na voljo tudi brez svinjine?

Bo šolski jedilnik kmalu na voljo tudi brez svinjine?

1
2
»

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce bi bilo res tako, bi se danes jedel beli kruh, pasteto, krofe in buhtlje.

Solska prehrana in telovadba je nekaj najslabšega kar se lahko naucis.

Pol nam pa ti en tedenski meni sestavi.
Pa za telovadbo tudi.

GupeM ::

Pusti ga. Pri telovadbi se lahko poškoduješ. To ni zdravo.

IL_DIAVOLO ::

Ce vzamemo telovadbo kot primer. Od osnovne sole dalje so nas učili raztezanja kot ogrevanje pred fizicno aktivnostjo. In vemo, da je to napaka. Mišice moras pred fizicno aktivnostjo ogreti, ne raztezati, ker se le ta poškoduje ce ni ogreta.

Raztezanje pride na koncu, po oddelani fizični aktivnosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Pa jih to še vedno učijo?

Ker so nas tudi pri drugih predmetih marsikaj učili, pa se je kasneje izkazalo, da so nas učili popolnoma narobe, delno narobe ali pa zgolj pomanjkljivo.

Ali je razlog političen (ali so bolj carji partizani ali domobranci), verski (razmnoževanje človeka), splošno nepoznavanje določene zadeve (kdaj so se pojavili prvi dinozavri), ali zgolj zaradi poenostavitve (ne moreš dat -1 pod koren), niti ni pomembno. Povsod nas učijo tudi napačne stvari.

wcpapir ::

Naj odidejo od kamor so prišli, če jim jedilnik ni ok.

nekikr ::

Vedno smo se ogrevali, nikoli raztezali. Če smo se že raztezali, pa nikdar ni bilo tako, kot bi ti rad predstavil. Če daš roke malo narazen s tem ne boš nobene škode naredil.
Mislim tudi, da si šolskega jedilnika nisi ogledal že od svoje šole naprej. Daj vrzi uč na menije, da ne boš v prazno nabijal. Šolski meniji so danes dobri, upam si trditi, da večina otrok doma ne je niti približno tako dobro in raznoliko.

Danes pri naših:

Zajtrk:
umešana jajca3
črni kruh1
zeliščni čaj

Malica:
ajdov kruh1
mlečni namaz7
slive
jabolčni sok

Kosilo:
piščančji zrezek v naravni omaki1
kruhov cmok1,3

Popoldanska malica:
žemlja z otrobi1
probiotični jogurt7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

BuDi79 ::

Težka raznolikost.
Isto kot kakšna bolnica.
Temelji na naravnih zrezkih, jogurtih pa polnozrnatih zadevah.

Machete ::

Predlog je bil dejansko samo nacistično opletanje s kito.
A se komu dejansko zdi, da bodo rekli starši oh ok, potem pa jejte svinjino, če šola tako pravi. Ne otrok bo lačen in še nekaj stigmatiran. Na otrocih bojevati 'vojne tradicij in ideologij' je brezjajčno, nestrokovno in preprosto imbecilno otročje.
Take predloge imajo ponavadi neki nedonošeni zafrustriranci, ki na drugi strani že 20 let niso kupili slovenske knjige al vstopnice za kako predstavo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

feryz ::

A kravje in ovčje meso v šolah je košer ali ne?
Drugače je brez veze prepoved svinjine v šolah, ker ne bo nobene razlike.

mtosev ::

A Židi ne jedo meso, če ni košer?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

feryz ::

Če se greš, se greš ornk ali nič.

PovemVfaco ::

Brezvezna vžiganja, eni sektaši bi se kao borili za svinjino, če jim jo v petek serviraš, pa cvilijo ko muslimani. Zdj še halal menijev ne bo, čez 30 let pa bojo, pa se lhk eni pa drugi na trepalnce mečjo.

s1m0n ::

Se kdaj vprašate kaj vse vaš otrok v šoli ne je? Kolkiko krat vam reče, da je kosilo jedel v resnici pa ga ni ker pa tega kar je bilo na jedilniku ne rad je?
Vam rečem vsak 5 otrok kak dan v šoli kosila ne povoha in je nato doma lačen! Vam pa bo rekel, da ga je jedel...

Miki N ::

s1m0n je izjavil:

Se kdaj vprašate kaj vse vaš otrok v šoli ne je? Kolkiko krat vam reče, da je kosilo jedel v resnici pa ga ni ker pa tega kar je bilo na jedilniku ne rad je?
Vam rečem vsak 5 otrok kak dan v šoli kosila ne povoha in je nato doma lačen! Vam pa bo rekel, da ga je jedel...


Joj no. Saj če je kak dan lačen ravno umrl od tega ne bo. V svetu preveč kalorij je mogoče še celo dobro.

Ko bo pa RES lačen bo pa še kako vohal in jedel tudi tisto, kar prej ni. Saj teh lekcij tudi manjka.

s1m0n ::

Saj zato se gre, če kak dan ne bo jedel se svet ne bo porušil. Ni nam sedaj potrebno zaradi par otrok še dodajati drug meni, ko je že trenutno stanje takšno, da se veliko hrane zavrže, pa vedno išče delovno silo v šolskih kuhinjah. Ne bi bili na koncu na nič boljšem.

spenstar ::

A ni tako da svinjskega mesa ni na jedilniku v solah ze desetletje?! Kar se spomnim pri otrocih, svinjine ni bilo ne v vrtcu in soli.
SPENSTAR--builder

asdf_jklc ::

Popolnoma nobene potrebe ni, če jim ne paše jest, nej ne jejo, če jim ne paše tu v šolo hodit, naj gredo od koder so prišli.

Miki N ::

spenstar je izjavil:

A ni tako da svinjskega mesa ni na jedilniku v solah ze desetletje?! Kar se spomnim pri otrocih, svinjine ni bilo ne v vrtcu in soli.


Kako se je pisal ravnatelj? ;)

toro69 ::

mtosev je izjavil:

Še en glas za en veganski meni. To reši zadevo za vse.


Mi žal ne jemo zelenjave, tako da to nič ne reši. :)

enemon ::

Evo, očitno so že presegli tistih famoznih 8% prebivalstva, ko začnejo večini vsiljevati svoja prepričanja.

Jih pa mora biti res ogromno, verjetno uradnega podatka ni, saj kamorkoli se obrneš vidiš zadekane ženske in moške s košatimi bradami. Žalostno, pa še par let nazaj je bilo čisto drugače.

mr_chai ::

Vsaka šola bi morala imeti mcdrive.

ginekk ::

iso2000 je izjavil:


Kaj menite? Bi morale šole popustiti zahtevam, ali se strinjate, da naj se muslimani prilagodijo lokalnim "običajem"? Jaz sem mnenja, da se je treba prilagoditi. Tudi sam ne jem vsega kar dobim na krožnik, pač pustim, če ne gre drugače. Enako je bilo tudi v šoli - če se samo spomnim na jetrne cmočke v goveji juhi, pa jetrca v omaki;((



Ti kar predvidevaš, da so muslimani zgolj priseljenci. :)

Pač niso, obstajajo Slovenci, rojeni tu, ki so muslimani. Analogno obstajajo tudi judi, harekrišne, pravoslavci, ipd. Na srečo je Slovenija sekularna država in vse religije veljajo enako.

Sicer pa je to res brezvezno razpihovanje problema, ki ga ni. V vsaki šoli imajo na izbiro vegetarijanski meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

feryz ::

Saj ne gre za to, da imajo veganski meni.
Svinjo je treba ven vreči iz jedilnika zato, da se vegancem sline ne cedijo med žvečenjem veganskega menija.

Mato989 ::

kow je izjavil:

mtosev je izjavil:

Še en glas za en veganski meni. To reši zadevo za vse.


Nisi premislil. Ukinitev hrane v solah bi resnicno "resila zadevo".



Tako, hrano ukinit v šolah pa si naj vsak zraven nosi pa je...

ginekk je izjavil:

iso2000 je izjavil:


Kaj menite? Bi morale šole popustiti zahtevam, ali se strinjate, da naj se muslimani prilagodijo lokalnim "običajem"? Jaz sem mnenja, da se je treba prilagoditi. Tudi sam ne jem vsega kar dobim na krožnik, pač pustim, če ne gre drugače. Enako je bilo tudi v šoli - če se samo spomnim na jetrne cmočke v goveji juhi, pa jetrca v omaki;((



Ti kar predvidevaš, da so muslimani zgolj priseljenci. :)

Pač niso, obstajajo Slovenci, rojeni tu, ki so muslimani. Analogno obstajajo tudi judi, harekrišne, pravoslavci, ipd. Na srečo je Slovenija sekularna država in vse religije veljajo enako.

Sicer pa je to res brezvezno razpihovanje problema, ki ga ni. V vsaki šoli imajo na izbiro vegetarijanski meni.



Pač niso.. a poznaš koga ki ima prednike iz Slovenije (področja) vsaj dio Avstroogrske nazaj pa da je musliman... taki resničen da moli 5x na dan itd...? Ne tisti Bošnjak?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Zimonem ::

Kaj pa laktozna in glutenska intoleranca?

Osebno sem pa alergičen na sezam in arašide.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

nejc_nejc ::

vseeno kakšna je hrana
ali se sploh zavedate, koliko subvencionirane hrane se dnevno iz šol stran zmeče.....

Lejga ::

Na SŠ moje tamale je tako, da če naročiš malico in jo ne prevzameš, jo moramo starši plačati, čeprav je zastonj. Po drugi strani pa naročeno malico, ki ni prevzeta lahko drugi dijaki, ki je niso naročili prevzamejo. Glede svinjine, to so naši pradedi sanjali, jaz živim njihove sanje in tega si ne bom pustil vzeti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanec / vegan pride na večerjo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23112551 (5969) 111111111111

Strateški svet za prehrano. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25023395 (17610) trancer01
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19334236 (10966) mn
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30331531 (21504) nejclp

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144248067 (227597) BigWhale

Več podobnih tem