» »

Biti vegan

Biti vegan

««
4 / 23
»»

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Mislim, da je ta tema navadna provokacija. Špilanje žrtve da se imajo nekateri spet razlog pizdakat čez druge.


Šele sedaj ugotovil. ;)

Meni že najeda OP preko ZS.


Mlad pa neumn.:P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Meni že najeda OP preko ZS.

Znaki pomanjkanja pravega socnega burgerja, direkt z zara:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Bi mu ga zabil do dvanajsternika.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Unknown_001 je izjavil:

Jaz sem tud šu parkrat v restavracijo pa z veganskega menija kaj za foro naročil in to v družbi kolegov ki radi kakšno pripomnijo.
Sploh ni stvar v "fori". Vegetarijanske ali veganske jedi so lahko tudi zelo dobre. Nikjer ne piše, da mora biti povsod šnicl zraven.

Pred davnimi leti sem bil na neki poletni šoli na otoku Jersey. Smo bili v internatu, kjer smo imeli tudi prehrano. Na začetku so nas vprašali, če je kdo vegetarijanec, da so zanje posebej pripravili obroke. In smo hitro ugotovili, da je bila marsikdaj vegetarijanska večerja boljša od mesne.

Spock83 ::

thramos je izjavil:

Spock83 je izjavil:

S pasjo hrano.


To je?


Briketi.

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jaz sem tud šu parkrat v restavracijo pa z veganskega menija kaj za foro naročil in to v družbi kolegov ki radi kakšno pripomnijo.
Sploh ni stvar v "fori". Vegetarijanske ali veganske jedi so lahko tudi zelo dobre. Nikjer ne piše, da mora biti povsod šnicl zraven.

Pred davnimi leti sem bil na neki poletni šoli na otoku Jersey. Smo bili v internatu, kjer smo imeli tudi prehrano. Na začetku so nas vprašali, če je kdo vegetarijanec, da so zanje posebej pripravili obroke. In smo hitro ugotovili, da je bila marsikdaj vegetarijanska večerja boljša od mesne.


Jaooo

Ni bila fora v tem da sem naročil ampak je bilo mišljeno za del ko smo se mal bockali med sabo. Jaz sem vegetarijanski meni naročil ker mi je slučajno pasalo nekaj takega pojest pa rad probam kaj novega. Je bilo dobro, brez skrbi.

Kaj saj ste kdaj menda pr hiš jedl samo repo/zelje in krompir? Jaz dostikrat ker stara mama kdaj kaj takega skuha brez mesa. Dobr včasih kaki ocvirki pridejo povrh kot zabela ampak.... I hope you got my point da se ne zajebavam iz prehrane.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Po postih sodeče bi rekel da veganom nekaj primankuje v prehrani da govorijo neumnost. Po drugi strani pa bi rekel da mesojedci dobijo nečesa preveč da govorijo drugačne neumnosti.

Dejstvo je to, da ni težava v prehrani ampak ljudeh ki se ne znajo civilizirano pogovarjati.

legend ::

Vse življenje že jem meso, res pa zadnje čase mnogo manj. Je prišlo čisto spontano do tega, pač čutim, da telo ne potrebuje mesa v takih količinah, kot je v našem okolju običajno.

In potem ko malo razmišljaš lahko prideš do spoznanja, kakšna perverznost se pravzaprav res dogaja, ko se na milijone živali pobije zgolj zato, da se nahrani požrešnost in obnovijo maščobne zaloge preobilnih požeruhov, ki rabijo vse prej kot pa še tisti konec mesa za zajtrk, kosilo in večerjo.

Itak pa mislim, da bi se pojedlo precej manj mesa, če bi moral vsak lastnoročno ubiti in razrezati bitje na jedilniku.

Heavy ::

Spock83 je izjavil:

thramos je izjavil:

Spock83 je izjavil:

S pasjo hrano.


To je?


Briketi.


In so sestavljeni iz? :)
#TeamFelix

Invictus ::

legend je izjavil:


In potem ko malo razmišljaš lahko prideš do spoznanja, kakšna perverznost se pravzaprav res dogaja, ko se na milijone živali pobije zgolj zato, da se nahrani požrešnost in obnovijo maščobne zaloge preobilnih požeruhov, ki rabijo vse prej kot pa še tisti konec mesa za zajtrk, kosilo in večerjo.

Še večja perverznost pa je, da folk kljub izobrazbi in dostopu do interneta ne ve, da je za debelost v večini primerov kriv sladkor, ne pa meso...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dr_M ::

Teh ljudi 21. stoletje se ni doseglo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

Da ne govorim o tem, kako potem vegani na veliko jedo veganske sladice, kjer je namesto živalskih maščob (masla) vezivo sladkor in rastlinske maščobe, ki so v trdnem stanju ravno tako škodljive.

Ker to ni njihovo naravno stanje. So hidrogenizirane.

http://www.nutris.org/prehrana/abc-preh...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

legend ::

Invictus je izjavil:

legend je izjavil:


In potem ko malo razmišljaš lahko prideš do spoznanja, kakšna perverznost se pravzaprav res dogaja, ko se na milijone živali pobije zgolj zato, da se nahrani požrešnost in obnovijo maščobne zaloge preobilnih požeruhov, ki rabijo vse prej kot pa še tisti konec mesa za zajtrk, kosilo in večerjo.

Še večja perverznost pa je, da folk kljub izobrazbi in dostopu do interneta ne ve, da je za debelost v večini primerov kriv sladkor, ne pa meso...


Ni res, krivo je _preveč_ česarkoli. Ker je tema o veganstvu in klanju živali brez prave potrebe, sem izpostavil meso.

m0LN4r ::

Okapi je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jaz sem tud šu parkrat v restavracijo pa z veganskega menija kaj za foro naročil in to v družbi kolegov ki radi kakšno pripomnijo.
Sploh ni stvar v "fori". Vegetarijanske ali veganske jedi so lahko tudi zelo dobre. Nikjer ne piše, da mora biti povsod šnicl zraven.

Pred davnimi leti sem bil na neki poletni šoli na otoku Jersey. Smo bili v internatu, kjer smo imeli tudi prehrano. Na začetku so nas vprašali, če je kdo vegetarijanec, da so zanje posebej pripravili obroke. In smo hitro ugotovili, da je bila marsikdaj vegetarijanska večerja boljša od mesne.

A zram mesne ni blo zelenjave oz. nemesne priloge?

legend je izjavil:

Vse življenje že jem meso, res pa zadnje čase mnogo manj. Je prišlo čisto spontano do tega, pač čutim, da telo ne potrebuje mesa v takih količinah, kot je v našem okolju običajno.

In potem ko malo razmišljaš lahko prideš do spoznanja, kakšna perverznost se pravzaprav res dogaja, ko se na milijone živali pobije zgolj zato, da se nahrani požrešnost in obnovijo maščobne zaloge preobilnih požeruhov, ki rabijo vse prej kot pa še tisti konec mesa za zajtrk, kosilo in večerjo.

Itak pa mislim, da bi se pojedlo precej manj mesa, če bi moral vsak lastnoročno ubiti in razrezati bitje na jedilniku.

Cist odvisno, men se vcasih tut zalusta kila kromprijeve solate al kila fizolove.
Obvezno pa se bucno olje, kis, sol pa mogoce se kaj, ker drugace tega nemors pojest.
Pa zlicka masti od vcerajsnje pecenke nardi tako solato muchos better.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dr_M ::

Vegetarijanske ali veganske jedi so lahko tudi zelo dobre. Nikjer ne piše, da mora biti povsod šnicl zraven.


Vegetarijanska hrana je lahko odlicna, seveda, veganska pa niti ne tako zelo...
Imam pa obcutek, da si vegani predstavljajo vsejedca s kilskim sniclom pri vsakem obroku.
Jest recimo pojem v povprecju okoli 100g mesa dnevno, vcasih malo vec, kaksen dan sploh nic, pojem pa kar nekaj sira in jogurta, pa ko mi zapase, tudi nekaj kurjih jajc. Si sploh ne predstavljam zivljenja brez tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Riff ::

ja tud vegetarjanska hrana je v vredu, ampak pri meni brez mesa ne gre pa še z mesom dobiš dolčene hranilne snovi ki jih z zelenjavo žal ne ( že pozabil katere :D )

Dr_M ::

Aja, pa se nekaj. Vegani kao da ne jedo hrane zivalskega izvora, ker so proti mucenju zivali, ampak so najvecji mucitelji zivali, tisti ki imajo pse in macke.
Da bi jim jajca odrezal in pizde zasil, da se nebi razmnozevali.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Invictus ::

legend je izjavil:

Ker je tema o veganstvu in klanju živali brez prave potrebe, sem izpostavil meso.

Izpostavil si tisto kar ti je pasalo. Kot da mesojedci žremo samo maščobe... Ki jih je v zrezku res malo...

Drugače pa poznam tudi precej debele vegetarijance, sploh ženske. Ker ne dobijo dovolj energije z mesom, se nažirajo s sirom (ima tudi čez 50% maščob ;)) in sladkorjem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

mascobe v siru niso tak problem. Za pridobitev mascobe so glavni krivec prekomerni hidrati (sladkor...).

Floralys ::

Scorpia je izjavil:

Floralys je izjavil:

Samo346 je izjavil:

Biti zasmehovan čudaški nerazumljen vegan ali vztrjati v nečem kar ima smisel?
Veganska prehrana je primerna za ljudi v vseh življenjskih obdobjih, tudi za dojenčke, otroke, najstnike, nosečnice, doječe matere in športnike.

Dojenčki potrebujejo mleko. Pa ne riževega ampak mamino (živalsko).


Upam da ne mislis kravje mleko, ki je namenjeno telickom in ne cloveku... rizevo ni primerno zaradi dodajanja soli, ampak tudi nadomestki vsebujejo prevec soli, kar vidimo posledice, da so otroci mahnjeni k hrani, ker so mamice "nevede" uvajale sol se pred prvim letom.


Rajši kravje, kot katerokoli "rastlinsko mleko". Upam, da ne nameravaš delat otrok.

D3m ::

LOL rastlinsko mleko.

Prej sol in voda. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

LOL rastlinsko mleko.

Prej sol in voda. :))


Ss prav umetna hrana na cevko...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

belo mleko ::

Do danes še nisem ugotovil, ali si čudak in potem postaneš vegan ali postaneš vegan in nato čudak. Kura - jajce. A to danes ni dovolj. Zdaj je že tudi tekmovanje v netolerantnosti na xyz hranila. Posebno med žensko urbano populacijo. Le kako se ob takšnih ljudeh počutijo ljudje z resnimi boleznimi in dietami? Gre pa ponavadi tako, da so punce "špurave" in ne jedo vsega. Režejo špeh stran od zrezka. Potem so vegetarijanke, kmalu veganke in potem se pri šarlatanih testirajo za netolerantnosti. Ker to ni dovolj ugonobijo še svoje otroke če jih imajo in jih ne cepijo. Če si povabljen k takim ljudem na večerjo namesto o športu in seksu celo noč razglabljaš o beljakovinah in vlakninah v surovi kolerabi.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

FTad je izjavil:

mascobe v siru niso tak problem. Za pridobitev mascobe so glavni krivec prekomerni hidrati (sladkor...).


LOL, dej nehi trolat.

RobertDev ::

Samo346 je izjavil:

Biti zasmehovan čudaški nerazumljen vegan ali vztrjati v nečem kar ima smisel?

Veganska prehrana je primerna za ljudi v vseh življenjskih obdobjih, tudi za dojenčke, otroke, najstnike, nosečnice, doječe matere in športnike.« * Kdor bo želel in malo pobrskal po spletu bo z lahkoto našel vrhunske športnike vegane.



Težko brez prehranskih dopolnil...

Samo346 je izjavil:


Komentar psihiatra Miloša Židanika :»Živimo v družbi, ki ima nenasilje za eno najvišjih vrednot in hkrati pošiljamo vojake v Afganisan in otroke silimo, da jedo meso. Cela situacija je shizofrena in nujno prihaja do notranjih konfliktov.«*


Edino siljenje, ki sem ga doživel in videl drugod je "dej pojej še to zelenjavo", nisem videl otroka ki bi imel problem pojesti meso..

Samo346 je izjavil:


Kaj naj naredim? Naj tvegam, da bom nerazumljen, odrinjen, zasmehovan s strani znancev, sodelavcev ali naj vztrajam pri eni tistih redkih stvareh, ki se mi resnično zdijo smiselne in dobre.

Tvegaj ali bodi ovca.

jype ::

RobertDev> nisem videl otroka ki bi imel problem pojesti meso.

Torej še nisi videl prav veliko otrok.

Spock83 ::

Heavy je izjavil:

Spock83 je izjavil:

thramos je izjavil:

Spock83 je izjavil:

S pasjo hrano.


To je?


Briketi.


In so sestavljeni iz? :)


Rib in drugih sestavin. Na piscanca je alergicen. Sesalci so prevec podobni nam, da bi jih jedel.

belo mleko je izjavil:

Do danes še nisem ugotovil, ali si čudak in potem postaneš vegan ali postaneš vegan in nato čudak. Kura - jajce. A to danes ni dovolj. Zdaj je že tudi tekmovanje v netolerantnosti na xyz hranila. Posebno med žensko urbano populacijo. Le kako se ob takšnih ljudeh počutijo ljudje z resnimi boleznimi in dietami? Gre pa ponavadi tako, da so punce "špurave" in ne jedo vsega. Režejo špeh stran od zrezka. Potem so vegetarijanke, kmalu veganke in potem se pri šarlatanih testirajo za netolerantnosti. Ker to ni dovolj ugonobijo še svoje otroke če jih imajo in jih ne cepijo. Če si povabljen k takim ljudem na večerjo namesto o športu in seksu celo noč razglabljaš o beljakovinah in vlakninah v surovi kolerabi.


Ne vem. Meni se tudi zdi da se mesojedi pocutijo ogrozene, ko jim omenis vegetarijanstvo. Seveda imas vec vrst nejedcev mesa. Taki ki ti tezijo glede prehrane (Skoraj so ze kot herballifovci) in taki ki se zase brigajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Spock83 ::

Dr_M je izjavil:

Vegetarijanske ali veganske jedi so lahko tudi zelo dobre. Nikjer ne piše, da mora biti povsod šnicl zraven.


Vegetarijanska hrana je lahko odlicna, seveda, veganska pa niti ne tako zelo...
Imam pa obcutek, da si vegani predstavljajo vsejedca s kilskim sniclom pri vsakem obroku.
Jest recimo pojem v povprecju okoli 100g mesa dnevno, vcasih malo vec, kaksen dan sploh nic, pojem pa kar nekaj sira in jogurta, pa ko mi zapase, tudi nekaj kurjih jajc. Si sploh ne predstavljam zivljenja brez tega.


Vidis to je problem. Meso lahko pojes 1x tedensko pa ti ne bo nic primanjkovalo. To je samo stvar navade.

Matako ::

Ja saj, zadnje čase se je zelo povečalo število psov-veganov in tistih z vsemogočimi alergijami na posebne vrste mesa.

Naj nekdo to razišče, ker je mogoče zanimivo iz akademskega vidika. Ni vrag, da ni tukaj skrita kaka diplomska ali dve.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

FTad je izjavil:

mascobe v siru niso tak problem. Za pridobitev mascobe so glavni krivec prekomerni hidrati (sladkor...).


LOL, dej nehi trolat.


V bistvu ima prav. Sladkorji in ostali ogljikovi hidrati nasploh so glavni vir zaužite energije. Maščob se danes relativno malo uživa. Mastna hrana se ti pa tudi tudi prej ustavi pri apetitu. Če imaš energijske zaloge v presežku da jih jetra ne morejo skladiščit se naredi "tolšča" oziroma maščobna zaloga med tkivom. Ta vir energije se koristi ob pomanjkanju. To so vsi ti CH ji v presežku

Spock83 je izjavil:


Ne vem. Meni se tudi zdi da se mesojedi pocutijo ogrozene, ko jim omenis vegetarijanstvo. Seveda imas vec vrst nejedcev mesa. Taki ki ti tezijo glede prehrane (Skoraj so ze kot herballifovci) in taki ki se zase brigajo.


Prvo špilanje žrtve, zdaj pa kar junačina.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Unknown_001 je izjavil:


Dejstvo dejstvo dejstvo... Ni ga treba že zdaj oprat v nulo da bo pol drugim pridigal. Pa kdo vas zasmehuje. Fu**in shit a ste vedno tako občutljivi? Spet boste na plano privlekli svoje personal issues in vse bo spet okol vas in kako so drugi zaostali. FU!


Imaš še kak argument, da ga lahko komentiram, ali le driskaš? Kdo pa smo to "mi"?

fikus_ je izjavil:

Meni je čisto vseeno, kaj kdo da v usta. Spoštujem odločitve posameznika. Moti me pa potem pametovanje, kako smo mesojedci krivi za mučenje živali in podobno.


A nismo? Si moramo pokriti oči in peti lalala? Zaradi nas čuteče živali trpijo. Krava je le sočen steak, da pa se bi kdo dotaknil ubogega Pikija, pa bi dobil hitro pest v obraz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

c3p0 ::

Okapi je izjavil:

S kravami in drugimi industrijskimi živalmi je dovoljeno (v zakonskem in družbeno sprejemljivem smislu) ravnati bistveno slabše, kot s psi, mačkami in ostalimi živalmi. To je dvoličnost, na katero opozarjajo in jo zavračajo vegani.
To je v resnici čista laž. Boš povedal, kaj lahko delaš s kravo in ne smeš s psom ali mačko?


Daj "Pikija" v box, da se ne bo mogel niti obrniti in počakaj par dni, da pride Svet na intervju.

Netrunner ::

c3p0 je izjavil:

A nismo? Si moramo pokriti oči in peti lalala? Zaradi nas čuteče živali trpijo. Krava je le sočen steak, da pa se bi kdo dotaknil ubogega Pikija, pa bi dobil hitro pest v obraz.


Smo pač na vrhu prehrambene lestvice. V Aziji tudi pikije jedo, tam ni izjem. Razen mogoče svetih krav v Indiji.

Unknown_001 ::

c3p0 je izjavil:

Okapi je izjavil:

S kravami in drugimi industrijskimi živalmi je dovoljeno (v zakonskem in družbeno sprejemljivem smislu) ravnati bistveno slabše, kot s psi, mačkami in ostalimi živalmi. To je dvoličnost, na katero opozarjajo in jo zavračajo vegani.
To je v resnici čista laž. Boš povedal, kaj lahko delaš s kravo in ne smeš s psom ali mačko?


Daj "Pikija" v box, da se ne bo mogel niti obrniti in počakaj par dni, da pride Svet na intervju.


A ps na ketn je pa kj bolš?

Mimgrede pa dvomm da si ti sploh kdaj bil v štal.

c3p0 je izjavil:



Imaš še kak argument, da ga lahko komentiram, ali le driskaš? Kdo pa smo to "mi"?



Kdo driska. Vi ste začel z jokcanjem kako vas vsi šikanirajo ker se znate baje bolj pravilno prehranjevat. Medtem ko vam eni probavamo dopovedat da nikogar v bistvu niti malo ne briga zate vi na vse kriplje branite status žrtve - mučenika ki živi tako plemenito da se mesa pa le nikol več ne bo prtaknu. Baje

Ti bom povedal kdo: Ti in ostali "ogroženi revčki" proti katerim se je ves svet obrnil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

V bistvu ima prav. Sladkorji in ostali ogljikovi hidrati nasploh so glavni vir zaužite energije. Maščob se danes relativno malo uživa. Mastna hrana se ti pa tudi tudi prej ustavi pri apetitu. Če imaš energijske zaloge v presežku da jih jetra ne morejo skladiščit se naredi "tolšča" oziroma maščobna zaloga med tkivom. Ta vir energije se koristi ob pomanjkanju. To so vsi ti CH ji v presežku


Sladkor se v telesu zelo slabo oz. neučinkovito pretvarja v maščobe. Precej zanimiva se mi zdi zabloda, da je naše telo tako "neumno", da zaužite OHje pretvarja v maščobne zaloge, zaužite maščobe pa v glukozo.


Težko brez prehranskih dopolnil...


No, tudi mesojedci danes ne moremo brez dopolnil. Ko gre dojenček star par dni domov iz porodnišnice, staršem porinejo v roke recept za kapljice z vitaminom D. Pri parih mesecih se doda še vitamin A. V kuhinjsko sol se sistemsko dodaja jod, ker sicer veliko ljudi ne zadosti dnevnim potrebam. Podobno se dela z mlekom...

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:


Sladkor se v telesu zelo slabo oz. neučinkovito pretvarja v maščobe. Precej zanimiva se mi zdi zabloda, da je naše telo tako "neumno", da zaužite OHje pretvarja v maščobne zaloge, zaužite maščobe pa v glukozo.




O kristusove gate še eden, ki je na ušesih sedel pri biology class-u. And what if I told you da je telo že po defaultu en navaden potraten neučinkovit energetski stroj ki več kot 80% energije pretvori v toploto?

Seriously vsi povrsti FUCK OFF. I am done with this shit. Leglo oversensitive ljudi z diplomo iz internetsa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

thramos ::

c3p0 je izjavil:

Okapi je izjavil:

S kravami in drugimi industrijskimi živalmi je dovoljeno (v zakonskem in družbeno sprejemljivem smislu) ravnati bistveno slabše, kot s psi, mačkami in ostalimi živalmi. To je dvoličnost, na katero opozarjajo in jo zavračajo vegani.
To je v resnici čista laž. Boš povedal, kaj lahko delaš s kravo in ne smeš s psom ali mačko?


Daj "Pikija" v box, da se ne bo mogel niti obrniti in počakaj par dni, da pride Svet na intervju.


Po premisleku ... verjetno ima Okapi tehnično prav. Zakonodaja verjetno res ne razlikuje med psi in kravami. Zdej ... kaj bi se v praksi zgodilo, če bi s psi ravnal tako kot recimo pišanci, torej jih gojil v zaprtih prostorih in humano pobijal (ter odvrgel trupla, ker pojest jih ne smeš), je pa vprašanje.

NikolormousB ::

O kristusove gate še eden, ki je na ušesih sedel pri biology class-u. And what if I told you da je telo že po defaultu en navaden potraten neučinkovit energetski stroj ki več kot 80% energije pretvori v toploto?


Sigurno ne bo težko najti kredibilnega linka, ki jasno kaže koliko sladkorja se pretvori v maščobe.

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

O kristusove gate še eden, ki je na ušesih sedel pri biology class-u. And what if I told you da je telo že po defaultu en navaden potraten neučinkovit energetski stroj ki več kot 80% energije pretvori v toploto?


Sigurno ne bo težko najti kredibilnega linka, ki jasno kaže koliko sladkorja se pretvori v maščobe.


Lipogeneza
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

Unknown_001 je izjavil:

O kristusove gate še eden, ki je na ušesih sedel pri biology class-u. And what if I told you da je telo že po defaultu en navaden potraten neučinkovit energetski stroj ki več kot 80% energije pretvori v toploto?

Samo tudi ti nisi ravno pozorno poslušal v šoli.>:D Telo energije ne pretvarja v "odvečno" toploto, tako kot recimo žarnica, ali avtomobilski motor, ampak kuri zato, ker encimi optimalno delujejo pri 37 stopinjah. Drugače povedano, mora gret. Edino izolacija je pri ljudeh po naravni poti malo slabša kot pri kakšnih drugih živalih, ampak to rešujemo z oblačili, da preveč toplote po nepotrebnem ne uhaja v okolici.

[D]emon ::

thramos je izjavil:

(ter odvrgel trupla, ker pojest jih ne smeš), je pa vprašanje.


Mi lahko prosim citiras relevantno zakonodajo, ki bi mi prepovedovala zauzitje pasjega mesa ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smrekar1 ::

NikolormousB je izjavil:


Sladkor se v telesu zelo slabo oz. neučinkovito pretvarja v maščobe. Precej zanimiva se mi zdi zabloda, da je naše telo tako "neumno", da zaužite OHje pretvarja v maščobne zaloge, zaužite maščobe pa v glukozo.


In veš kaj? Točno to dela. Glukozo pretvarja v glikogen dokler gre, ko je prostor za to porabljen tvori maščobo. Ko rabi energijo steče obraten proces in iz maščob dela glukozo.

Če se ti zdi čudno je to zato, ker ne veš kaj je osmotski pritisk.

No, tudi mesojedci danes ne moremo brez dopolnil. Ko gre dojenček star par dni domov iz porodnišnice, staršem porinejo v roke recept za kapljice z vitaminom D. Pri parih mesecih se doda še vitamin A. V kuhinjsko sol se sistemsko dodaja jod, ker sicer veliko ljudi ne zadosti dnevnim potrebam. Podobno se dela z mlekom...


Konkretno je razlika med vegani in normalnimi v tem, da normalni včasih potrebujemo dodatke zato, da se počutimo boljše (občasno jemljem vitamin A) in da ohranimo zdravje v visoko starost (vitamin D in jod). Vegani potrebujejo dodatke za golo preživetje.

Iz tega bi moralo biti jasno za kakšno hrano smo evolucijsko prilagojeni.

thramos ::

[D]emon je izjavil:

Mi lahko prosim citiras relevantno zakonodajo, ki bi mi prepovedovala zauzitje pasjega mesa ?


Saj ga lahko, ampak ga ne smeš gojit za ta namen ali pa uvažat. Al nekako tako. Pred časom je nekdo citiral, ne da se mi iskat. Do takrat sem tudi jaz mislil, da se ne dela razlik.

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

O kristusove gate še eden, ki je na ušesih sedel pri biology class-u. And what if I told you da je telo že po defaultu en navaden potraten neučinkovit energetski stroj ki več kot 80% energije pretvori v toploto?

Samo tudi ti nisi ravno pozorno poslušal v šoli.>:D Telo energije ne pretvarja v "odvečno" toploto, tako kot recimo žarnica, ali avtomobilski motor, ampak kuri zato, ker encimi optimalno delujejo pri 37 stopinjah. Drugače povedano, mora gret. Edino izolacija je pri ljudeh po naravni poti malo slabša kot pri kakšnih drugih živalih, ampak to rešujemo z oblačili, da preveč toplote po nepotrebnem ne uhaja v okolici.


Strojniki vse kar se od energije ne pretvori v koristno delo in dissipira v toploto večinoma smatramo kot izgubo. ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Unknown_001 je izjavil:


Strojniki vse kar se od energije ne pretvori v koristno delo in dissipira v toploto večinoma smatramo kot izgubo. ;)

To delajo samo butasti.

Eni vedo, da tako kot telo, tudi nekateri stroji rabijo določeno temperaturo za delovanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

Lipogeneza


Točno tako. Zdaj pa pogooglaj kakšen je ta transformation rate iz sladkorja v maščobe. Obstajajo študije, kjer ljudi prekomerno futrajo z namiznim sladkorjem 50% in več čez njihov običajen BMR.

Konkretno je razlika med vegani in normalnimi v tem, da normalni včasih potrebujemo dodatke zato, da se počutimo boljše (občasno jemljem vitamin A) in da ohranimo zdravje v visoko starost (vitamin D in jod). Vegani potrebujejo dodatke za golo preživetje.

Iz tega bi moralo biti jasno za kakšno hrano smo evolucijsko prilagojeni.


Seveda. Zdravila na recept za dojenčke so tam zato, da se boljše počutijo. Pa sol tudi jodiramo, da imamo bolj rjavo polt al kaj, nima veze z boleznimi ščitnice.

Okapi ::

thramos je izjavil:

Zakonodaja verjetno res ne razlikuje med psi in kravami. Zdej ... kaj bi se v praksi zgodilo, če bi s psi ravnal tako kot recimo pišanci, torej jih gojil v zaprtih prostorih in humano pobijal (ter odvrgel trupla, ker pojest jih ne smeš), je pa vprašanje.
Če smo čisto natančni - predpisi določajo minimalne standarde (prostor, temperaturo ...) za vzrejo, ki so seveda pri različnih živalskih vrstah različni.

Recimo če rediš opice, mora imeti prostor od 20 do 28 stopinj, če rediš pse pa od 15 do 21 stopinj.

Kar se prostora tiče, so psi lahko v kletkah samo določen čas, sicer jih moraš rediti v ogradah. Lahko pa v kletkah rediš mačke. Majhni psi morajo imeti vsaj 0,5 m2 veliko ogrado, veliki psi pa najmanj 2 m2 veliko ogrado, zraven mora biti še enako velik "izpust". Približno enaki prostorski standardi veljajo tudi za recimo rejo prašičev.

https://www.uradni-list.si/files/RS_-20...

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Strojniki vse kar se od energije ne pretvori v koristno delo in dissipira v toploto večinoma smatramo kot izgubo. ;)

To delajo samo butasti.

Eni vedo, da tako kot telo, tudi nekateri stroji rabijo določeno temperaturo za delovanje.


Motor, če se ne bi grel, ne bi rabil bit ogret na 90 stopinj. Zato obstajajo maziva, ki imajo različne temperaturno odvisne viskoznosti. Za različne temperaturne režime delovanja. Pravtako se vse to upošteva pri dimenzioniranju. Izgube moči, ki dissipirajo v toploto so vedno nezaželene.

Nisem napisal za vse ampak VEČINOMA in to z namenom ker ponekod je obvezna tudi funkcija ogrevanja zraka, na primer sušilci ipd. Aparature. Ampak to so drugi problemi ki zadevajo termodinamiko.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

Lipogeneza


Točno tako. Zdaj pa pogooglaj kakšen je ta transformation rate iz sladkorja v maščobe. Obstajajo študije, kjer ljudi prekomerno futrajo z namiznim sladkorjem 50% in več čez njihov običajen BMR.

.


Poglej si rezultate. Ne vem kaj ima transformation rate veze. Če si svina, ki se prenažira, si pač svina .
http://10cokesaday.com/uncategorized/ho...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

belo mleko je izjavil:

Do danes še nisem ugotovil, ali si čudak in potem postaneš vegan ali postaneš vegan in nato čudak. Kura - jajce. A to danes ni dovolj. Zdaj je že tudi tekmovanje v netolerantnosti na xyz hranila. Posebno med žensko urbano populacijo. Le kako se ob takšnih ljudeh počutijo ljudje z resnimi boleznimi in dietami? Gre pa ponavadi tako, da so punce "špurave" in ne jedo vsega. Režejo špeh stran od zrezka. Potem so vegetarijanke, kmalu veganke in potem se pri šarlatanih testirajo za netolerantnosti. Ker to ni dovolj ugonobijo še svoje otroke če jih imajo in jih ne cepijo. Če si povabljen k takim ljudem na večerjo namesto o športu in seksu celo noč razglabljaš o beljakovinah in vlakninah v surovi kolerabi.

Wow, zelo dobro napisano.

Matako je izjavil:

Ja saj, zadnje čase se je zelo povečalo število psov-veganov in tistih z vsemogočimi alergijami na posebne vrste mesa.

Naj nekdo to razišče, ker je mogoče zanimivo iz akademskega vidika. Ni vrag, da ni tukaj skrita kaka diplomska ali dve.

Moj bivsi cimer, je jedel samo in izkljucno piscancje prsa in cevape.
Vse ostalo se mu je gnusilo, zaradi nekih stvari iz mladost.
Smesno je blo tudi nam, ampak kaj cmo.

In pol se naj cudim Vegicem? To je samo en level visje.

Jaz nimam nic proti, ce se vegani prezivljajo z nabiralnistvom in s tem kaj si sami pridelajo v svojem okolju.

Sem tako prijazen, da jim se kdaj pravo meso podturim :P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
4 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16732828 (27887) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132297 (99250) razerznak
»

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38190796 (77596) Smrekar1

Več podobnih tem