» »

Veganska hrana v javnih ustanovah

Veganska hrana v javnih ustanovah

stara mama ::

Bučke in zeleno :)

judoka ::

Unchancy je izjavil:

Kaj jest namesto na primer krompirja v keto? Ker to je vedno komplikacija.


Kot priloga al prav kot krompir?

Priloge pogugli, jih je neomejeno. "Krompir" v pire izvedbi mas iz cvetace recepte, zlo fajn, posebi kot sestavina v
musaki.

m0LN4r ::

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Veganstvo je prirocen odgovor za vse njihove komplexe. Sem ze videl, kako se vegani skregajo med sabo, ki nimajo razciscenih robnih primerov in "zrdravega" jedilnika. Zacensi s tistim, ki je vegan in vsak dan je neke umetne instant veganske jedi iz mikrovalovke, vceraj veganske bajerske klobase. mmmm. na drugi strani pa skrajnez z veganskim jabolcnim sokom.


Sem že videl kako so se na pikniku skregal jedci mesa, ker je vsak najpametnejši kako mora biti pečeno.
Očitno je mesojedstvo povzroča neke komplekse.
Ti si zamesal kuhanje (nacin) nasplosno z nerazscisceno sivo cono, kaj sme pravi vegi jest in kaj ne oz. kaj je tabu, no-go, bi moral jest ali pa ne rabi jest.
Vsejedci se ne kregajo o tem katero meso je dovoljeno jest, to ni isto kot primerjava kosov mesa. Menda to locis?
Dovoljeno, nedovoljeno, boljse, slabse?
Vegi soncnicno olje, navadno soncnicno olje, svinjska mast?
Jajce, jajce v prahu, fejk jajce?
Testenine z jajci, brez jajci?

Potem imate problem s polži. Pri nas je tu in kam kaka luknjica, daleč od kakega streljanja s šibrovko.
mamo, ca 20 polzev na dan pobijemo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jabe ::

Samo zato ker so aktivisti glasni, kar je v dobi interneta se posebej enostavno, še ne pomeni, da imajo. Zadeva ni premosorazmerna z glasnostjo. Ponavadi je prej obratno.

Velja za vse grupe, tudi za vegane.

Mike_Rotch ::

Vsejedci se ne kregajo o tem katero meso je dovoljeno jest, to ni isto kot primerjava kosov mesa. Menda to locis?


Seveda se :) Še tukaj v temi se nekateri oglašajo, da piščanec ni pravo mesto, da pravi moški ne je tega :)

c3p0 ::

judoka je izjavil:


..je cista laz. Zdrav keto bazira na dnevnem vnosu zelenjave. Ce ne baziras na dnevnem vnosu zelenjave je itak jeba v vsakem primeru.
In to da omejuje whole grains in low fat stuff je samo poz. ce pomislis kako se to prideluje in OBDELUJE.
A je naklucje da se st fat ppl in vseh bolezni povezanih s tem povecuje kljuc temu da nam tumbajo od malih nog o 5 obrokih in cimvec zitaric & stuff? I think not.

Zdrav keto+prekinitveni post = zmaga

Preverjeno, ne poguglano.


IF delam tudi jaz, 1-2 obroka na dan, a brez keto. Restriktat moraš zelenjavo, tu ni nič napačno napisanega, ker mnogo zelenjave vsebuje dosti OH.

Telesu je lažje delat energijo iz OH, kot pa iz ketonov, to je fakt. Če to preveč obremenjuje organe in bo na dolgi rok škoda, je pa stvar debate.

Le na svojem primeru pa težko sodiš, saj se še okoli "China study" se kregajo že 17 let kaj so v resnici ugotovili. Ampak OK, if it works for you...

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Veganstvo je prirocen odgovor za vse njihove komplexe. Sem ze videl, kako se vegani skregajo med sabo, ki nimajo razciscenih robnih primerov in "zrdravega" jedilnika. Zacensi s tistim, ki je vegan in vsak dan je neke umetne instant veganske jedi iz mikrovalovke, vceraj veganske bajerske klobase. mmmm. na drugi strani pa skrajnez z veganskim jabolcnim sokom.


Sem že videl kako so se na pikniku skregal jedci mesa, ker je vsak najpametnejši kako mora biti pečeno.
Očitno je mesojedstvo povzroča neke komplekse.
Ti si zamesal kuhanje (nacin) nasplosno z nerazscisceno sivo cono, kaj sme pravi vegi jest in kaj ne oz. kaj je tabu, no-go, bi moral jest ali pa ne rabi jest.
Vsejedci se ne kregajo o tem katero meso je dovoljeno jest, to ni isto kot primerjava kosov mesa. Menda to locis?
Dovoljeno, nedovoljeno, boljse, slabse?
Vegi soncnicno olje, navadno soncnicno olje, svinjska mast?
Jajce, jajce v prahu, fejk jajce?
Testenine z jajci, brez jajci?
Ni nobene sive cone, vegan je oznaka za človeka, ki ne uživa živalskih produktov. Pika. Ti je to tako težko zastopit? Če se pa vegani med sabo kregajo o tem kaj je "dovoljeno", so pa tudi meni smešni.

Glede OP, kaj točno je narobe, če menza ponudi veganski obrok poleg vseh ostalih? Če bo zanimanje, ga bodo pač skuhali več, sicer manj. Ponudba povpraševanje.
Je pa tako, da v tipični gostilni veganskega obroka ne dobiš (Od vegetarijanskih obrokov pa je tudi sam šrot), razen če vzameš res samo navaden riž in solato. Ampak to ni normalen obrok, to je neko polovičarstvo. Pač se jim ne da kuhat in razmišljat drugače. Pravi kuhar bo seveda znal skuhat tudi zelo okusno vegansko jed.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IL_DIAVOLO ::

Restrikcija vitaminov, res smart af.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Veganstvo je prirocen odgovor za vse njihove komplexe. Sem ze videl, kako se vegani skregajo med sabo, ki nimajo razciscenih robnih primerov in "zrdravega" jedilnika. Zacensi s tistim, ki je vegan in vsak dan je neke umetne instant veganske jedi iz mikrovalovke, vceraj veganske bajerske klobase. mmmm. na drugi strani pa skrajnez z veganskim jabolcnim sokom.


Sem že videl kako so se na pikniku skregal jedci mesa, ker je vsak najpametnejši kako mora biti pečeno.
Očitno je mesojedstvo povzroča neke komplekse.
Ti si zamesal kuhanje (nacin) nasplosno z nerazscisceno sivo cono, kaj sme pravi vegi jest in kaj ne oz. kaj je tabu, no-go, bi moral jest ali pa ne rabi jest.
Vsejedci se ne kregajo o tem katero meso je dovoljeno jest, to ni isto kot primerjava kosov mesa. Menda to locis?
Dovoljeno, nedovoljeno, boljse, slabse?
Vegi soncnicno olje, navadno soncnicno olje, svinjska mast?
Jajce, jajce v prahu, fejk jajce?
Testenine z jajci, brez jajci?



Sploh ni res. Eni ne bi morskih sadežev, drugi ne bi piščanca, tretji ne bi svinjine, ...

Če gremo po logiki ST mesojedcev, potem je najbolše, da se kuha samo hrano, ki je v osnovi veganska. Taka prava veganska hrana, ne neke cenene fore z rastlinskimi zrezki in ocvrtimi bučkami.

Za tiste, ki nujno rabijo meo, pa se posebaj popeče še par kosov mesa, pa ga lahko vzamejo kot prilogo, če rabijo. Dve muhi na en mah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

free_rider ::

Če kot vegan v javnih ustanovah nimaš svoje hrane, pa menda ni težko ven na kakšen travnik stopit.
Travnik, grmovje, živa meja, neki se že najde.

Mike_Rotch ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Restrikcija vitaminov, res smart af.


Kakšnih vitaminov?

energetik ::

free_rider je izjavil:

Če kot vegan v javnih ustanovah nimaš svoje hrane, pa menda ni težko ven na kakšen travnik stopit.
Travnik, grmovje, živa meja, neki se že najde.
Ni potrebe za glupe poste.

Sicer pa - itak so cene obrokov tudi v menzah postale nenormalne. Sem se kar navadil nosit s sabo, kar si pripravim doma, tisto se ni nič podražilo, pa še polnovredni obrok si lahko pripravim.
vires in numeris

PrimoZ_ ::

free_rider je izjavil:

Če kot vegan v javnih ustanovah nimaš svoje hrane, pa menda ni težko ven na kakšen travnik stopit.
Travnik, grmovje, živa meja, neki se že najde.


Enako.
Stopi ven in ulovi, miš, podgano, zajca, ptico, ... Če si nesposoben ti ostanejo deževniki, črvi, žuželke, ...

UkrFTW! ::

Mike_Rotch je izjavil:

Vsejedci se ne kregajo o tem katero meso je dovoljeno jest, to ni isto kot primerjava kosov mesa. Menda to locis?


Seveda se :) Še tukaj v temi se nekateri oglašajo, da piščanec ni pravo mesto, da pravi moški ne je tega :)

Za ribe isto oglašuje pol Slovenije.

judoka ::

c3p0 je izjavil:



IF delam tudi jaz, 1-2 obroka na dan, a brez keto. Restriktat moraš zelenjavo, tu ni nič napačno napisanega, ker mnogo zelenjave vsebuje dosti OH.

Telesu je lažje delat energijo iz OH, kot pa iz ketonov, to je fakt. Če to preveč obremenjuje organe in bo na dolgi rok škoda, je pa stvar debate.

Le na svojem primeru pa težko sodiš, saj se še okoli "China study" se kregajo že 17 let kaj so v resnici ugotovili. Ampak OK, if it works for you...


Model to ni res. Zelenjavo restriktiras samo krompir in strocnice, pa se to ne vse. Zelenjava je moja primarna hrana na dnevni bazi, brez zelenjave itak ne bi slo.
Ja, telesu je lazje delat energijo iz oh-jev, ampak ketoni so bolsi/optimalni vir energije, tudi za mozgane. Le da telo potrebuje cas da spremeni modus operandi.
Kako se s tem obremenjujejo organi in kako skodo mislis mi pa ni jasno. Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.
Moji zakljucki ne bazirajo na meni, mas miljon studij in informacij, le da sem jaz dejansko sel sprobat.

Kot receno, pri vsakem nacinu prehrane bos nasel x pro/against virov in vsak nacin prehrane je lahko skodljiv.

energetik ::

judoka je izjavil:

Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.
Ne bi rekel da bazira na OH, vsaj ne takih kot so v stročnicah in polnozrnatih žitaricah. Pri večini takih bazira na mesu, nasičenih živalskih maščobah in čistem cukru. V kombinaciji s stalnim prenažiranjem.
vires in numeris

IL_DIAVOLO ::

Mike_Rotch je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Restrikcija vitaminov, res smart af.


Kakšnih vitaminov?


Sadje in zelenjava.

Osebno sicer jem zelo raznoliko, kar se tice zelenjave in prilog. Ampak kaj pa jeste veganskega namesto mesnih virov beljakovin? Ribe, jajca, piščanec/svinjina?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.


Malo ljudi se prehranjuje po klasični prehranski piramidi. Tisti, ki se, načeloma nimajo zdravstvenih težav zaradi hrane. Prehranska piramida, ki v ospredje postavlja zelenjavo, sadje in veliko OHjev iz žit, stročnic, krompirja itd. je precej blizu optimalni prehrani.

Tipična zahodnjaška prehrana ni niti blizu klasični prehranski piramidi, ki jo poznamo.

Ampak kaj pa jeste veganskega namesto mesnih virov beljakovin? Ribe, jajca, piščanec/svinjina?


Raslinske vire beljakovin. Stročnice, zelenjavo, žita...

judoka ::

energetik je izjavil:

judoka je izjavil:

Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.
Ne bi rekel da bazira na OH, vsaj ne takih kot so v stročnicah in polnozrnatih žitaricah. Pri večini takih bazira na mesu, nasičenih živalskih maščobah in čistem cukru. V kombinaciji s stalnim prenažiranjem.


Jah na dnu piramide mas zitarice, krompir, riz...to so OH-ji. Potem upostevas se kaksne so te zitarice v zdajsnjih casih + kako in koliko obdelane/predelane.

IL_DIAVOLO ::

Mike_Rotch je izjavil:

Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.


Malo ljudi se prehranjuje po klasični prehranski piramidi. Tisti, ki se, načeloma nimajo zdravstvenih težav zaradi hrane. Prehranska piramida, ki v ospredje postavlja zelenjavo, sadje in veliko OHjev iz žit, stročnic, krompirja itd. je precej blizu optimalni prehrani.

Tipična zahodnjaška prehrana ni niti blizu klasični prehranski piramidi, ki jo poznamo.

Ampak kaj pa jeste veganskega namesto mesnih virov beljakovin? Ribe, jajca, piščanec/svinjina?


Raslinske vire beljakovin. Stročnice, zelenjavo, žita...


To nima vseh potrebnih aminokislin, ki jih imajo zivalske.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimoZ_ ::

judoka je izjavil:

energetik je izjavil:

judoka je izjavil:

Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.
Ne bi rekel da bazira na OH, vsaj ne takih kot so v stročnicah in polnozrnatih žitaricah. Pri večini takih bazira na mesu, nasičenih živalskih maščobah in čistem cukru. V kombinaciji s stalnim prenažiranjem.


Jah na dnu piramide mas zitarice, krompir, riz...to so OH-ji. Potem upostevas se kaksne so te zitarice v zdajsnjih casih + kako in koliko obdelane/predelane.


OH same po sebi niso kar napačne.
Problem je, da je za večino ljudi OH, bela moka, bel riž, sladkor in krompir.

mn ::

> Jah na dnu piramide mas zitarice, krompir, riz...to so OH-ji. Potem upostevas se kaksne so te zitarice v zdajsnjih casih + kako in koliko obdelane/predelane.

OK, vse kar je škodljivega zaradi načina pridelave v žitaricah imaš v mesu še bolj skoncentrirano. Kaj misliš, da živali pa jedo samo ekološko pridelano krmo?

> To nima vseh potrebnih aminokislin, ki jih imajo zivalske.

Kakor vem imata riž in fižol skupaj vse potrebne aminokisline.

c3p0 ::

free_rider je izjavil:

Če kot vegan v javnih ustanovah nimaš svoje hrane, pa menda ni težko ven na kakšen travnik stopit.
Travnik, grmovje, živa meja, neki se že najde.


Po teh kriterijih si mesojed gre ven po vrabca, veverico, če je slab lovec pa vsaj nabere par črvičkov v zemlji.

PrimoZ_ je izjavil:


Stopi ven in ulovi, miš, podgano, zajca, ptico, ... Če si nesposoben ti ostanejo deževniki, črvi, žuželke, ...


Ah, si me prehitel. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

jabe ::

Take debate so samo v druzbah, ki niso NIKDAR lacne. Cista dekadenca. Malo tako za intermeco, ko se tako jamra, kako vbkurcu je vse.

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:

judoka je izjavil:

energetik je izjavil:

judoka je izjavil:

Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.
Ne bi rekel da bazira na OH, vsaj ne takih kot so v stročnicah in polnozrnatih žitaricah. Pri večini takih bazira na mesu, nasičenih živalskih maščobah in čistem cukru. V kombinaciji s stalnim prenažiranjem.


Jah na dnu piramide mas zitarice, krompir, riz...to so OH-ji. Potem upostevas se kaksne so te zitarice v zdajsnjih casih + kako in koliko obdelane/predelane.


OH same po sebi niso kar napačne.
Problem je, da je za večino ljudi OH, bela moka, bel riž, sladkor in krompir.
Tako je, poleg tega se niti ne držijo piramide.

mn je izjavil:



> To nima vseh potrebnih aminokislin, ki jih imajo zivalske.

Kakor vem imata riž in fižol skupaj vse potrebne aminokisline.
Je tako, pa tudi kombinacije pšenica/stročnice in podobno. Torej pravi vegan obrok ni bel riž in solata ali umetne klobasice, ampak takole in podobno:


vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

c3p0 ::

judoka je izjavil:


Model to ni res. Zelenjavo restriktiras samo krompir in strocnice, pa se to ne vse. Zelenjava je moja primarna hrana na dnevni bazi, brez zelenjave itak ne bi slo.
Ja, telesu je lazje delat energijo iz oh-jev, ampak ketoni so bolsi/optimalni vir energije, tudi za mozgane. Le da telo potrebuje cas da spremeni modus operandi.
Kako se s tem obremenjujejo organi in kako skodo mislis mi pa ni jasno. Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.
Moji zakljucki ne bazirajo na meni, mas miljon studij in informacij, le da sem jaz dejansko sel sprobat.

Kot receno, pri vsakem nacinu prehrane bos nasel x pro/against virov in vsak nacin prehrane je lahko skodljiv.


Dokler se držiš osnovnih živil, brez preveč procesirane hrane, si OK. In seveda z ničim pretiravat. Na zahodu smo preveč obsedeni s čim manj podkožne maščobe. Je pa meja, pod katero ni zdravo it. Problem OH je, da se jih poje preveč, maščobe se težje prenažreš. Jaz sem v pol leta vrgel dol 13kg, brez nekega odrekanja in na OH. Športanja zelo malo. Nič čudežnega, nobene diete. Le manjši obroki in manj snackanja, thazz it.

Če pride do kakih vojnih stanj, pa malo več podkožne maščobe nikakor ne škodi. Dandanes se prepperjem ne posmehujemo več (toliko kot smo se).

judoka ::

OH same po sebi niso kar napačne.
Problem je, da je za večino ljudi OH, bela moka, bel riž, sladkor in krompir.


Ce mas izi dostop do zdravih virov hrane, potem itak jes vse. Ok razen ce si vegetarijanc/vegan.

OK, vse kar je škodljivega zaradi načina pridelave v žitaricah imaš v mesu še bolj skoncentrirano. Kaj misliš, da živali pa jedo samo ekološko pridelano krmo?


Itak, zato pa jem minimalno mesa in ga v stacuni prakticno ne kupujem. Probam dobit grass feed meso ali ne gojene ribe.

c3p0 ::

energetik je izjavil:

Torej pravi vegan obrok ni bel riž in solata ali umetne klobasice, ampak takole in podobno:




Saj so cele kulinarike, ki bazirajo na manj mesa, ali celo nič, kot npr. celotne regije Indije (več 100M ljudi).

Krompir, sojin polpetek in solatka pa je to kar povprečen mesojedec vidi, da vegi/vegan žre vsak dan.

PrimoZ_ ::

Jaz sploh nisem vegan. Niti vegeterjanc.

Sam es pa ne morem bit tiho ob vseh neumnostih določnih vaških tepčkov, za katere je veganska prehrana to, da vzameš stran šnicl.

m0LN4r ::

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Veganstvo je prirocen odgovor za vse njihove komplexe. Sem ze videl, kako se vegani skregajo med sabo, ki nimajo razciscenih robnih primerov in "zrdravega" jedilnika. Zacensi s tistim, ki je vegan in vsak dan je neke umetne instant veganske jedi iz mikrovalovke, vceraj veganske bajerske klobase. mmmm. na drugi strani pa skrajnez z veganskim jabolcnim sokom.


Sem že videl kako so se na pikniku skregal jedci mesa, ker je vsak najpametnejši kako mora biti pečeno.
Očitno je mesojedstvo povzroča neke komplekse.
Ti si zamesal kuhanje (nacin) nasplosno z nerazscisceno sivo cono, kaj sme pravi vegi jest in kaj ne oz. kaj je tabu, no-go, bi moral jest ali pa ne rabi jest.
Vsejedci se ne kregajo o tem katero meso je dovoljeno jest, to ni isto kot primerjava kosov mesa. Menda to locis?
Dovoljeno, nedovoljeno, boljse, slabse?
Vegi soncnicno olje, navadno soncnicno olje, svinjska mast?
Jajce, jajce v prahu, fejk jajce?
Testenine z jajci, brez jajci?



Sploh ni res. Eni ne bi morskih sadežev, drugi ne bi piščanca, tretji ne bi svinjine, ...

Če gremo po logiki ST mesojedcev, potem je najbolše, da se kuha samo hrano, ki je v osnovi veganska. Taka prava veganska hrana, ne neke cenene fore z rastlinskimi zrezki in ocvrtimi bučkami.

Za tiste, ki nujno rabijo meo, pa se posebaj popeče še par kosov mesa, pa ga lahko vzamejo kot prilogo, če rabijo. Dve muhi na en mah.

Morski sadezi so "meso" to jejo tut vegetarjanci

PrimoZ_ je izjavil:

free_rider je izjavil:

Če kot vegan v javnih ustanovah nimaš svoje hrane, pa menda ni težko ven na kakšen travnik stopit.
Travnik, grmovje, živa meja, neki se že najde.


Enako.
Stopi ven in ulovi, miš, podgano, zajca, ptico, ... Če si nesposoben ti ostanejo deževniki, črvi, žuželke, ...

On je rekel, ce nimas svoje hrane. On jo ima, ker jo je vecina in ne posebnezi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

judoka je izjavil:

energetik je izjavil:

judoka je izjavil:

Glede na st. sladkornih in srcnih bolnikov ki pridejo iz sistema klasicne prehrambene piramide, torej prehrani ki bazira na oh, to niti ni dober point tudi ce bi drzal.
Ne bi rekel da bazira na OH, vsaj ne takih kot so v stročnicah in polnozrnatih žitaricah. Pri večini takih bazira na mesu, nasičenih živalskih maščobah in čistem cukru. V kombinaciji s stalnim prenažiranjem.


Jah na dnu piramide mas zitarice, krompir, riz...to so OH-ji. Potem upostevas se kaksne so te zitarice v zdajsnjih casih + kako in koliko obdelane/predelane.


OH same po sebi niso kar napačne.
Problem je, da je za večino ljudi OH, bela moka, bel riž, sladkor in krompir.
Tako je, poleg tega se niti ne držijo piramide.

mn je izjavil:



> To nima vseh potrebnih aminokislin, ki jih imajo zivalske.

Kakor vem imata riž in fižol skupaj vse potrebne aminokisline.
Je tako, pa tudi kombinacije pšenica/stročnice in podobno. Torej pravi vegan obrok ni bel riž in solata ali umetne klobasice, ampak takole in podobno:



To na sliki mam jaz vedno zraven snicla, kje je problem?
Ena stvar vec = se bolj raznoliko.

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sploh nisem vegan. Niti vegeterjanc.

Sam es pa ne morem bit tiho ob vseh neumnostih določnih vaških tepčkov, za katere je veganska prehrana to, da vzameš stran šnicl.

Ampak v bistvu je to, ker kakrsnokoli vegansko jed lahko z na trakce narezanim mesekom spremenis v hrano za VSEjede, medtem ko veganska osnova ostaja ista.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:


PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sploh nisem vegan. Niti vegeterjanc.

Sam es pa ne morem bit tiho ob vseh neumnostih določnih vaških tepčkov, za katere je veganska prehrana to, da vzameš stran šnicl.

Ampak v bistvu je to, ker kakrsnokoli vegansko jed lahko z na trakce narezanim mesekom spremenis v hrano za VSEjede, medtem ko veganska osnova ostaja ista.


1. Če je dobra veganska/vegeterjanska jed, potem so tisti trakci mesa popolnoa nepotrebni.
2. Večina vsejedov itak zahteva šnicl pa krompir in se bo nad nečim podobnih kot je na zgornjih slikah zmrdovalo pa čeprav bi bilo meso zravn

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

To na sliki mam jaz vedno zraven snicla, kje je problem?
Ena stvar vec = se bolj raznoliko.
Problem je, ker take jedi v povprečni gostilni ali menzi ne dobiš. In da se v povprečju poje nepotrebno velike količine mesa.


PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sploh nisem vegan. Niti vegeterjanc.

Sam es pa ne morem bit tiho ob vseh neumnostih določnih vaških tepčkov, za katere je veganska prehrana to, da vzameš stran šnicl.

Ampak v bistvu je to, ker kakrsnokoli vegansko jed lahko z na trakce narezanim mesekom spremenis v hrano za VSEjede, medtem ko veganska osnova ostaja ista.
Vsejed po definiciji je VSE, torej ni potrebno nobenih trakcov od meseka. In kot rečeno, dobro narejena in začinjena veganska jed ne rabi nobenega meseka, da bi bila uravnotežena in slastna.
P.s. tudi jaz nisem vegan/vegetarijanec, ampak so mi dobro narejene veganske jedi odlične in jih jem raje od mešano-mesnih.
vires in numeris

Mike_Rotch ::

To nima vseh potrebnih aminokislin, ki jih imajo zivalske.


Ni res. Praktično vse rastlinske beljakovine so "popolne", kar pomeni, da vsebujejo vse esencialne aminokisline.

Tole je vsebnost aminokislin v različnih živilih. Kot vidiš le oreškom manjka nekaj lizina do tega, da zadostijo vsem našim potrebam.

m0LN4r ::

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sploh nisem vegan. Niti vegeterjanc.

Sam es pa ne morem bit tiho ob vseh neumnostih določnih vaških tepčkov, za katere je veganska prehrana to, da vzameš stran šnicl.

Ampak v bistvu je to, ker kakrsnokoli vegansko jed lahko z na trakce narezanim mesekom spremenis v hrano za VSEjede, medtem ko veganska osnova ostaja ista.


1. Če je dobra veganska/vegeterjanska jed, potem so tisti trakci mesa popolnoa nepotrebni.
2. Večina vsejedov itak zahteva šnicl pa krompir in se bo nad nečim podobnih kot je na zgornjih slikah zmrdovalo pa čeprav bi bilo meso zravn

1. Se ne strinjam. Sem ze poskusil veliko veganskih jedi, ker sem si rekel fuck it, pa ti iskreno recem, da se pojest, ne bom se pa roko na srce pretvarjal, da je to to. Pac neki manjka, pa je lahk se tako superduper, skoda dnara.
Kot zelena solata brez cesna, je tut brezveze.

energetik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To na sliki mam jaz vedno zraven snicla, kje je problem?
Ena stvar vec = se bolj raznoliko.
Problem je, ker take jedi v povprečni gostilni ali menzi ne dobiš. In da se v povprečju poje nepotrebno velike količine mesa.


PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sploh nisem vegan. Niti vegeterjanc.

Sam es pa ne morem bit tiho ob vseh neumnostih določnih vaških tepčkov, za katere je veganska prehrana to, da vzameš stran šnicl.

Ampak v bistvu je to, ker kakrsnokoli vegansko jed lahko z na trakce narezanim mesekom spremenis v hrano za VSEjede, medtem ko veganska osnova ostaja ista.
Vsejed po definiciji je VSE, torej ni potrebno nobenih trakcov od meseka. In kot rečeno, dobro narejena in začinjena veganska jed ne rabi nobenega meseka, da bi bila uravnotežena in slastna.
P.s. tudi jaz nisem vegan/vegetarijanec, ampak so mi dobro narejene veganske jedi odlične in jih jem raje od mešano-mesnih.

Izraz nepotrebno veliko so si izmislili vegani. Zal nimava iste izkusnje, jaz imam meso od doma, ki me stane skoraj 0€ - za zelenjavo pa zapravim 300€ za dve osebi po novem, pa kupujem cenejso zelenjavo, neki fensi smensi vegi bio paradajz za 9€ na kilo.

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sploh nisem vegan. Niti vegeterjanc.

Sam es pa ne morem bit tiho ob vseh neumnostih določnih vaških tepčkov, za katere je veganska prehrana to, da vzameš stran šnicl.

Ampak v bistvu je to, ker kakrsnokoli vegansko jed lahko z na trakce narezanim mesekom spremenis v hrano za VSEjede, medtem ko veganska osnova ostaja ista.


1. Če je dobra veganska/vegeterjanska jed, potem so tisti trakci mesa popolnoa nepotrebni.
2. Večina vsejedov itak zahteva šnicl pa krompir in se bo nad nečim podobnih kot je na zgornjih slikah zmrdovalo pa čeprav bi bilo meso zravn

Vecina, ja se strinjam, zato ker je dunajc s pomfrijem se vedno bolj poceni od dobrega vegi menija v gostilni.
Vecima vegijev je pa instagram vegijev, sploh ne rabim razlagat alipac?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mn ::

m0LN4r je izjavil:


1. Se ne strinjam. Sem ze poskusil veliko veganskih jedi, ker sem si rekel fuck it, pa ti iskreno recem, da se pojest, ne bom se pa roko na srce pretvarjal, da je to to. Pac neki manjka, pa je lahk se tako superduper, skoda dnara.
Kot zelena solata brez cesna, je tut brezveze.


Jaz pa menim, da je to zgolj stvar navade. Sklepam, ker je tudi pri meni tako. Brez mesa mi kar nekaj manjka pri obroku. Ni pa to argument, niti za zdravo prehrano, v kateri je malo, mogoče celo nič mesa, niti za to da niti en obrok v menzi ne bi smel biti brezmesni. Še v vsaki menzi v kateri sem jedel, sem imel običajno več obrokov na voljo.

Tudi ideja o dnevih brez mesa v menzah ni neumna po moje. Itak ga preveč pojemo.

Jaz zato občasno poskušam veganske recepte, ker si želim najti okusne brezmesne jedi - zato da malce razširim jedilnik.

IL_DIAVOLO ::

Fizol povzroča vetrove, mlečni izdelki itak nikoli niso bili pojem zdravja, semena in oreščki so kaloricni.

Meso je nekako najboljše razmerje in popoln obrok poleg zelenjave in stročnic, ki jih dodas k obroku.

Oresckov in semen pa pri nas nimamo za kosilo, sredi poletja pa ne jemo corb. Se ni take krize :P


When we think of dietary protein, foods like beef, chicken and fish usually come to mind. Aside from the ongoing health debate regarding meat, animal protein sources are still considered a great way to get protein as they are complete protein sources. What makes a protein complete or incomplete depends on whether or not it contains all of the essential amino acids that our body cannot make.

Out of the full range of 20 amino acids, or the "building blocks" of protein, there are 9 essential amino acids that need to be consumed in your diet. The other 11 amino acids can almost always be made within our bodies (except in certain rare diseases or disorders). Meat, fish, milk and eggs are all examples of complete proteins, as they have all 9 essential amino acids in large quantities. Our bodies are able to utilize these proteins to the fullest, and their essential amino acids can be used to repair tissue and form hormones, enzymes, and neurotransmitters, among performing other functions. However, there are many plant-based eaters in the world that don't have such wide accessibility to complete protein sources and amino acids. There are a few vegetarian sources that contain all 9 essential amino acids, including eggs and dairy (for those lacto-ovo vegetarians), as well as quinoa, buckwheat, hemp seeds, chia seeds, and spirulina.

Other foods such as nuts, seeds, legumes, grains and veggies are considered incomplete proteins because they are missing one or more of the essential amino acids.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

1. Se ne strinjam. Sem ze poskusil veliko veganskih jedi, ker sem si rekel fuck it, pa ti iskreno recem, da se pojest, ne bom se pa roko na srce pretvarjal, da je to to. Pac neki manjka, pa je lahk se tako superduper, skoda dnara.
Kot zelena solata brez cesna, je tut brezveze.
To je samo tvoje mnenje. Meni je solata s česnom zanič, smrdim še cel dan po njem.
Manjka ti zato, ker si navajen oz. podzavestno nočeš sprejet dejstva, da je tudi veganski obrok lahko polnovreden in okusen.

m0LN4r je izjavil:

Izraz nepotrebno veliko so si izmislili vegani. Zal nimava iste izkusnje, jaz imam meso od doma, ki me stane skoraj 0EUR - za zelenjavo pa zapravim 300EUR za dve osebi po novem, pa kupujem cenejso zelenjavo, neki fensi smensi vegi bio paradajz za 9EUR na kilo.

Sploh ne gre za ceno mesa. Gre za to, da obdelujemo ogromne površine samo zato, da na njih pridelamo zelenjavo za živali, ki jo potem z bednim izkoristkom predelajo v meso. Predelaj vso SLO koruzo v polento, pa mi povej koliko prebivalstva lahko nahraniš z njo?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IL_DIAVOLO ::

Obdeluje se ogromne povrsine z minimalnim vlozkom. A bos sadil koruzo, kjer se hodit ne mores, a bos raje pasel živino? V Lj imate sploh brege?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

energetik ::

Če nimaš živine, ampak kar sam poješ vse pridelke, ne rabiš sadit na bregih in jih pustiš da se zarastejo.
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

PrimoZ_ je izjavil:

2. Večina vsejedov itak zahteva šnicl pa krompir in se bo nad nečim podobnih kot je na zgornjih slikah zmrdovalo pa čeprav bi bilo meso zravn


Motiš se. Večina vsejedov je vse. So pa seveda izjeme, ki bi stalno jedle panirane šnicle al pa pohan sir in zraven krompir (tega pri nas ni bilo že dolgo časa na meniju, pa smo vsejedci).

Hrano na tistih dveh slikah bi jaz jedel, vendar brez riža. Lahko kake riževe rezance zraven, navaden riž mi pa ne paše več.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Daniel ::

energetik je izjavil:

Če nimaš živine, ampak kar sam poješ vse pridelke, ne rabiš sadit na bregih in jih pustiš da se zarastejo.


Tako ja, dajmo pustit, da se nam vsi hribi zarastejo in spremenimo turistični slogan. Slovenija, okusite pridih džungle v srcu Evrope. Varuhi medvedov in volkov že leta skrbno delajo na tem, da se kmetijstvo v tistih področjih bolj ali manj uniči, da bojo lahko oni nudili vodene oglede...

Sicer pa, eno je to, kar lahko narediš z večjim izkoristkom, nekaj povsem drugega pa je to, kar je dejansko okusno za pojesti. In ker smo si ljudje različni pač nekomu, ki mu je všeč okus mesa ne boš zgolj z vztrajnim ponavljanjem, da je polenta ful dobra spremenil mišljenja, naj sedaj 365 dni na leto tolče samo veganske jedilnike, če mu pač niso dobri. Živimo samo enkrat in slej ko prej ugotoviš, da je dobro, če ne živiš zgolj zato, da bi se konstantno odpovedoval raznoraznim stvarem, ker ima polenta boljši izkoristek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

cvalsr ::


Potem pa nosijo domov višek, ne vem ali ne znajo zračunat približno koliko se poje.


Seveda znajo in to zelo dobro. Tako da naročijo / pripravijo dovolj, da imajo še za domov odnest!

Mike_Rotch ::

In ker smo si ljudje različni pač nekomu, ki mu je všeč okus mesa ne boš zgolj z vztrajnim ponavljanjem, da je polenta ful dobra spremenil mišljenja, naj sedaj 365 dni na leto tolče samo veganske jedilnike, če mu pač niso dobri.


Okus ni prirojen ampak naučen.

Sicer pa govorimo o hrani v javnih ustanovah. Vsaj za šole in bolnice lahko iz lastnih izkušenj rečem, da so kuharjem tam gurmanski užitki zadnja skrb.

l0g1t3ch ::

WizzardOfOZ je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

2. Večina vsejedov itak zahteva šnicl pa krompir in se bo nad nečim podobnih kot je na zgornjih slikah zmrdovalo pa čeprav bi bilo meso zravn


Motiš se. Večina vsejedov je vse. So pa seveda izjeme, ki bi stalno jedle panirane šnicle al pa pohan sir in zraven krompir (tega pri nas ni bilo že dolgo časa na meniju, pa smo vsejedci).

Hrano na tistih dveh slikah bi jaz jedel, vendar brez riža. Lahko kake riževe rezance zraven, navaden riž mi pa ne paše več.



Prvo rečeš da bi jedel, na koncu pa že da ne bi riža.
Sam sebe demantiras.

Delal sem že v večih firmah in nikol ni blo problem dobit folka za na pico, v menzo, na burek,...
Pa vedno je precej omejen krog ljudi ki bi šel na tajsko, korejsko, Vegi,...
Večina folka ima confort zone tm okol krompirja in snicla.

premafx ::

peticija je še vedno na voljo https://www.peticija.online/moznost_izb...
pri pidpisu lahko skrihete svoje podatke

l0g1t3ch ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Obdeluje se ogromne povrsine z minimalnim vlozkom. A bos sadil koruzo, kjer se hodit ne mores, a bos raje pasel živino? V Lj imate sploh brege?


Če bi gor rasel na hribovski kmetiji kot jaz bi vedel da sam od trave živina sila počasi dobiva na masi.

Ce bi pridelovali meso samo na travo, ki zraste v bregu, bi bilo to tako drago da bi ga vsi jedli samo 1x na teden :)

Utk ::

Tudi tam kjer nekdo na ravnem posadi hektar koruze, repe ali nekaj za prašiče, in ima s tem par dni dela na leto, se ne bi kar našel nekdo, ki bi gor prideloval jagode, ker je to čisto drug rang dela.

m0LN4r ::

Pozimi jagode ne rastejo. Tudi v slabem vremenu ne. Suse, poplave, bolezni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Danes bo bograc na odprtem ognju, ce hoce kdo veganskega se lahko zmenimo da poberemo ven meso in dobi par kock nangka oz. jackfruita.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50043243 (30868) Aston_11

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231839 (211369) BigWhale

Več podobnih tem