» »

Veganska hrana v javnih ustanovah

Veganska hrana v javnih ustanovah

Utk ::

Sem dal moji na roko galaxy watch, da ji dokazem... Prakticno bi z enim kosilom lahk delala dva dni.

Spusti je kdaj iz bajte.

m0LN4r ::

Saj jo, do sihta in nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Master_Yoda ::

Ni mi jasno zakaj ste toliko proti da je dodatna opcija za brezmesni obrok. Saj ga ne rabite narociti. Ali pa hocete biti isti kot so najslabsi vegani (ker iz izkusenj niso vsi vsiljivi - so samo najglasnejsi in najbolj opazeni) in drugim vsiljevati kaj naj jejo ?
Dovie'andi se tovya sagain.

m0LN4r ::

Zato, ker se ne splaca v menzi za 3 ljudi posebej kuhat in kupovat sestavine in posebej olja, ter posode zapravljat.
Brezmesna hrana je ze tam, ampak kdor je noce videt, si je sam kriv. Si pac das vse drugo na kroznik, razen zrezka ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Master_Yoda je izjavil:

Ni mi jasno zakaj ste toliko proti da je dodatna opcija za brezmesni obrok. Saj ga ne rabite narociti. Ali pa hocete biti isti kot so najslabsi vegani (ker iz izkusenj niso vsi vsiljivi - so samo najglasnejsi in najbolj opazeni) in drugim vsiljevati kaj naj jejo ?

Saj brezmesne obroke imajo skoraj povsod.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Akira_ ::

m0LN4r je izjavil:

Zato, ker se ne splaca v menzi za 3 ljudi posebej kuhat in kupovat sestavine in posebej olja, ter posode zapravljat.
Brezmesna hrana je ze tam, ampak kdor je noce videt, si je sam kriv. Si pac das vse drugo na kroznik, razen zrezka ane.


Veganska hrana je mnogo več kot to, da ne vzameš šnicla.

Si pač mentalni revež in ne vidiš mimo svojih plašnic.

rejven ::

Mam kolega vegana, to je pa res... Vegetarjanc ni panike, jejo vse, vegani te pa sprašujejo, za vsako neumnost ( a je mleko, smetana, jajca...). Kuhat za enga vegana za ne vem 100+ zaposlenih ne gre. Če ti vegetarjansko ni ok, si nosi sam. Vegaterjanski obroki so pa stalnica povsod. Da si vsak pa norc spomne kaj bo jedu in kaj ne, tko ne gre. Šolška/službena menza rata potem v bistvu restavracija ? la carte.

PS: men osebno najboljš teknejo pujski, ki jim predvajojo klasično glazbo, so bolj mehki. Hočem take pujske za malco!!:D

c3p0 ::

Netrunner je izjavil:

Otroci morajo jesti čimbolj raznoliko, da se vspostavi dobra in raznolika črevesna flora. Veganski radikalizem ne spada v šole!


Vsekakor, zato pa tudi kakšnega debelega črva, kobilico, hrošča, za praznik pa muceka ali peseka. Vse te živali so del raznolike prehrane v raznih kulturah po svetu.

WizzardOfOZ ::

c3p0 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Otroci morajo jesti čimbolj raznoliko, da se vspostavi dobra in raznolika črevesna flora. Veganski radikalizem ne spada v šole!


Vsekakor, zato pa tudi kakšnega debelega črva, kobilico, hrošča, za praznik pa muceka ali peseka. Vse te živali so del raznolike prehrane v raznih kulturah po svetu.

Govorimo za svet ali za državo Slovenijo? Tukaj, na srečo, zaenkrat še nimamo navade jesti črvov, kobilic, hroščev, mačk in psov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Master_Yoda ::

m0LN4r je izjavil:

Zato, ker se ne splaca v menzi za 3 ljudi posebej kuhat in kupovat sestavine in posebej olja, ter posode zapravljat.
Brezmesna hrana je ze tam, ampak kdor je noce videt, si je sam kriv. Si pac das vse drugo na kroznik, razen zrezka ane.



Potem pa nebo problem malo vec crnila uporabiti in kreirati obrok z brezmesno hrano ki je ze tam ne ?

P.S. Glede brezmesne hrane ki je bila pecena v olju kjer je bila tudi mesna pa ena prispodoba: A bi ti jedel hrano speceno v olju kjer je bilo prej peceno macje meso recimo ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

mertseger ::

A to so otroci vegani po svoji izbiri ali po izbiri staršev. Ker potem je bolje da to ne gre skozi da lahko meso vsaj v šoli je če mu ga že starši doma ne privoščijo.

Mike_Rotch ::

sds je izjavil:

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticiji, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...


Napisite peticijo, kjer se ukine prehrana zivalskega izvora (ali vsaj mesa) v javnih ustanovah, pa podpisem. Tega ne bom podpisoval, ker je brez veze.


To bi tudi jaz podpisal.

Serviranje hrane živalskega izvora v javnih ustanovah je nesmiselno metanje denarja skozi okno. V primerih, ko gre za visoko predelano hrano (paštete, predelane mesnine, razne topljene sire...) pa poleg vsega še negativno vpliva na zdravje.

stara mama ::

Mike_Rotch je izjavil:


Serviranje hrane živalskega izvora v javnih ustanovah je nesmiselno metanje denarja skozi okno.

Seveda. Tudi najcenejši cukrani jogurti, bel kruh, večinoma testeninska baza obroka in kruh sami po sebi niso dovolj poceni.
Najboljše da vsakmu damo kar en list solate, pa je!

Mike_Rotch ::

Torej, od hrane poznaš cukrane jogurte, kruh in solato?

stara mama ::

V javnih ustanovah kjer je po tvoji logiki treba šparat, da.
Zato pa doma mularija namesto vsega tega nadoknadi s čem drugim (vključno z mesom, belim in rdečim)

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Najlažje je spečt enga dunajca v fritezi, pa ga vreč med 2 kosa krzha, dodat mal čebule solate in preliv, pa to vreč na pladenj. Pa verjetno tudi najceneje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

miraldi ::

Folk k ma otroke in jih sili jest samo vegan hrano bi blo treba sam gazit...
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Mike_Rotch ::

V javnih ustanovah kjer je po tvoji logiki treba šparat, da.


Mogoče bi si lahko potem vzel malo časa in se izobrazil o prehrani. Obstajajo namreč bistveno boljše in cenejše alternative paštetam in cukranim jogurtom.

Folk k ma otroke in jih sili jest samo vegan hrano bi blo treba sam gazit...


Zakaj? Vegani so v povprečju precej zdravi, imajo precej zmanjšano tveganje za določene bolezni.

Meni se zdijo večji problem starši, ki imajo polne omare sladkarij in poln hladilnik visoko procesirane hrane.

Tudi številke kažejo, da zaradi veganske hrane še nobenem ni bilo hudega po drugi strani pa je število kroničnih bolezni pri otrocih zaradi neustrezne prehrane v porastu.

Utk ::

Vegani so v povprečju precej zdravi, imajo precej zmanjšano tveganje za določene bolezni.

Meni se zdijo večji problem starši, ki imajo polne omare sladkarij in poln hladilnik visoko procesirane hrane.

Ja, ampak prvo drži predvsem zato, ker se vegani vsaj malo, drugače pač ne bi šlo, ukvarjajo s tem kar jejo. Če se s hrano vsaj malo ukvarjaš, boš avtomatsko na boljšem, bolj zdrav itd, in ne boš kupoval cukra.
Ti drugi grejo pa po liniji najmanjšega odpora in ti drugi ponavadi jejo tudi meso.
Jih je pa tudi kar nekaj vmes, ki pazijo kaj jejo, pa vseeno jejo tudi meso, pa tudi kakšno sladkarijo kdaj.

Mike_Rotch ::

Jih je pa tudi kar nekaj vmes, ki pazijo kaj jejo, pa vseeno jejo tudi meso, pa tudi kakšno sladkarijo kdaj.


To je večinoma res, ampak nima veze s temo.

V javnih ustanovah imamo ljudi, ki bi morali vsaj približno vedeti kako pripraviti zdrav obrok. In pripraviti zdrav obrok brez živalske hrane ni noben problem, pa še bistveno cenejše je.

Utk ::

Jaz bi reku, da tam kjer je tolk pa tolk odjema in od teh tolk pa tolk veganov, naj bo še en tak meni. Ne more pa neka šola dvem nekaj drugega kuhat.

Mike_Rotch ::

Saj zato bi bilo bolj smiselno kuhati samo vegansko hrano.

Utk ::

A da bi? Zarad 5% veganov, če še tolk, se mora 95% prilagodit njim?

Mike_Rotch ::

Ne, saj sem povedal zakaj.

1. Ja, zaradi teh 5%. Ampak ni glavni faktor.
2. Zato, ker je veganska hrana cenejša in javne ustanove bi morale z denarjem ravnati gospodarno.
3. Zato, ker je veganska hrana bolj zdrava od tega kar se trenutno kuha po šolah in bolnicah.
4. Zato, ker tako država posledično spodbuja odgovorno ravnanje z denarjem in okoljem.

Utk ::

1. ne, ne more se 95% prilagajat petim.
2. hrano v javnih ustanovah plača uporabnik.
3. lahko je, lahko ni.
4. za to bi lahko imeli posebno temo, pa tudi smo je že imeli, in ni tako enostavno. Recimo, koze in krave se lahko pasejo marsikje, kjer zelenjave ne moreš sejat. Te površine bi ostale neizkoriščene. Zelenjava pa že tako ni spet tako poceni.

stara mama ::

Najboljše da še vsem kuhajo brezglutensko (ker ga 5% ne prenese), brez laktoze (spet nekih 5% ne prenese), brez oreščkov (ena dva imata alergijo), brez še česa drugega...
Kaj boš pol skuhal sploh?

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

2. hrano v javnih ustanovah plača uporabnik.


Ne vedno, vsaj ne neposredno. Pa tudi tam, kjer plačamo uporabniki bi bilo denar smiselno porabiti drugače.

Je pa zanimivo kako glasen si v določenih temah glede potratnega javnega sektorja in razmetavanja z državnim denarjem. Ko je kak konkreten predlog na mizi pa se pokaže, da te v resnici ne moti razmetavanje denarja ampak kaj drugega.

Najboljše da še vsem kuhajo brezglutensko (ker ga 5% ne prenese), brez laktoze (spet nekih 5% ne prenese), brez oreščkov (ena dva imata alergijo), brez še česa drugega...


Na alergije se že zdaj gleda. A misliš, da otrokom, ki so alergični na arašide dajejo arašidovo maslo za jest?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Moti me razmetavanje denarja, ampak še bolj me moti vsiljevanje neke svoje agende vsem ostalim.

Mike_Rotch ::

Kakšne agende? Take, da želimo prihraniti denar in ljudi hraniti z zdravo hrano in mogoče zraven vsaj potencialno nekoliko vplivati na dobrobit planeta?

Utk ::

Da. Najbolj zdravo, najcenejše in najboljše za planet je nič jest (se lahko nekdo spomne). Vse od tu dalje je strošek in slabo za planet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mike_Rotch ::

Ne razumem. To se popolnoma sklada s tvojo agendo o državi, ki gospodarno ravna z denarjem.

Najbolj zdravo, najcenejše in najboljše za planet je nič jest (se lahko nekdo spomne). Vse od tu dalje je strošek in slabo za planet.


Ne, nič jest ni zdravo.

In ne, ni vse kar delamo slabo za planet. Še manj je vse enako slabo za planet. Ljudje smo sposobni živeti na zemlji brez, da si uničimo življenjski prostor.

Utk ::

Ne, nič jest ni zdravo.

Kdo si ti, da boš odločal?

In ne, ni vse kar delamo slabo za planet. Še manj je vse enako slabo za planet. Ljudje smo sposobni živeti na zemlji brez, da si uničimo življenjski prostor.

Tudi živali. Ali, tudi z živalmi. Niti živali niti zelenjava pa ne pomenijo uničenja ali neuničenja.

eventyrer ::

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticijo, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...


podpišem peticijo proti temu.

Namen šole je da se otrok nauči preživeti v svetu, ne da se jih ujčka. V svetu je treba preživeti tudi tako da poješ kar se pojesti da. Če hočeš imeti kaprice, jih imej doma pod svojo streho.

Za otroke ki so vegani iz zdravstvenih razlogov pa naj bi bilo že poskrbljeno.

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Kdo si ti, da boš odločal?


Nekdo, ki očitno razume, da ljudje ne laufamo na fotosintezo.

Če hočeš imeti kaprice, jih imej doma pod svojo streho.


Se strinjam. Če želiš jesti paštete, krenovke in pica žepke, lahko to počneš doma. V javnih ustanovah pa naj bo poskrbljeno za zdravo in cenovno ugodno hrano.

SmolWhale ::

Že to, da se dovoljuje preseravanje na podlagi vere bi moral ukinit.

c3p0 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Otroci morajo jesti čimbolj raznoliko, da se vspostavi dobra in raznolika črevesna flora. Veganski radikalizem ne spada v šole!


Vsekakor, zato pa tudi kakšnega debelega črva, kobilico, hrošča, za praznik pa muceka ali peseka. Vse te živali so del raznolike prehrane v raznih kulturah po svetu.

Govorimo za svet ali za državo Slovenijo? Tukaj, na srečo, zaenkrat še nimamo navade jesti črvov, kobilic, hroščev, mačk in psov.


Kar sem želel povedat je, da raznoliko zate, je nekaj druga kot za aborigina, kitajca, inuita, ALI vegana.

mertseger je izjavil:

A to so otroci vegani po svoji izbiri ali po izbiri staršev. Ker potem je bolje da to ne gre skozi da lahko meso vsaj v šoli je če mu ga že starši doma ne privoščijo.


So otroci mesojedi po izbiri staršel, ali po svoji izbiri?

Rakotvorno, z antibiotiki nabasano meso, kaj šele procesirano ali temno meso, je za otrokov razvoj skrajno nepotrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

WizzardOfOZ ::

SmolWhale je izjavil:

Že to, da se dovoljuje preseravanje na podlagi vere bi moral ukinit.

Vere bi moral ukinit, pa nebi bilo verskega preseravanja. Pa še ena pedofilska agencija manj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

VladarP ::

Po bibliji neprimerna za ljudsko prehrano je svinjina, rakovice in skoljke. Svinja ker je vsejed, morski plodovi zato ker jih je Bog ustvaril za ciscenje v naravi. Nasplosno odsvetujem uzivanje velike kolicine mesa, obroke pa zmanjsati kokr se le da.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

Furbo ::

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticijo, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.

Saj imajo solato, kaj bi rad?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Vegani lih noste diht v glavo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lonsarg ::

Vsak clovek bi se spodobilo da je 90% ponujene hrane ko je izven svojega doma, karkoli drugega je preseravanje.

Ima pa vsak pravico cesa jesti vec in drugega manj. Striktno pretivavanje v katerokoli smer (da celo druzino hranil blokiras, naprimer nic zelenjave ali nic mesa) je pa napacno in znak slabe vzgoje.

Mike_Rotch ::

Saj imajo solato, kaj bi rad?


Solata sama po sebi ni dovolj.

Striktno pretivavanje v katerokoli smer (da celo druzino hranil blokiras, naprimer nic zelenjave ali nic mesa) je pa napacno in znak slabe vzgoje.


Katero družino hranil pa blokiraš s tem, ko ne ješ mesa?

VladarP ::

Lonsarg je izjavil:

Vsak clovek bi se spodobilo da je 90% ponujene hrane ko je izven svojega doma, karkoli drugega je preseravanje.

Ima pa vsak pravico cesa jesti vec in drugega manj. Striktno pretivavanje v katerokoli smer (da celo druzino hranil blokiras, naprimer nic zelenjave ali nic mesa) je pa napacno in znak slabe vzgoje.



Velikokrat se zgodi, da po pivu z druzbo zavijemo do Mekdonaldsa. Tudi ce mi castijo vse tam krat tri, jaz se tistega nebi dotaknil. Ce pa zavijemo do horsa, si pa privoscim konjski prsut ali konjski burger z polnozrnato bombeto(upam da je polnozrnata, ker mi vseeno prevec svetla deluje) in obilico zelenjave brez namazov seveda. Da bi pa moral pojesti, kar mi nekdo servira iz bontona pa ni res. Jem malo in tisto, kar odgovarja meni in mojemu organizmu.
Akhmat sila

WizzardOfOZ ::

VladarP je izjavil:

Po bibliji neprimerna za ljudsko prehrano je svinjina, rakovice in skoljke. Svinja ker je vsejed, morski plodovi zato ker jih je Bog ustvaril za ciscenje v naravi. Nasplosno odsvetujem uzivanje velike kolicine mesa, obroke pa zmanjsati kokr se le da.


Pravljične knjige? Si tudi ti en izmed debilnih vernikov?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

VladarP ::



Islamski ucenjak o prenajedanju. Za muslimana je haram, da ima trebuh in da ni "šlank" vitek oz. britka sablja.
Akhmat sila

WizzardOfOZ ::

VladarP je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Vsak clovek bi se spodobilo da je 90% ponujene hrane ko je izven svojega doma, karkoli drugega je preseravanje.

Ima pa vsak pravico cesa jesti vec in drugega manj. Striktno pretivavanje v katerokoli smer (da celo druzino hranil blokiras, naprimer nic zelenjave ali nic mesa) je pa napacno in znak slabe vzgoje.



Velikokrat se zgodi, da po pivu z druzbo zavijemo do Mekdonaldsa. Tudi ce mi castijo vse tam krat tri, jaz se tistega nebi dotaknil. Ce pa zavijemo do horsa, si pa privoscim konjski prsut ali konjski burger z polnozrnato bombeto(upam da je polnozrnata, ker mi vseeno prevec svetla deluje) in obilico zelenjave brez namazov seveda. Da bi pa moral pojesti, kar mi nekdo servira iz bontona pa ni res. Jem malo in tisto, kar odgovarja meni in mojemu organizmu.


Ker je hors tok boljši od mc-a? Za mc vsaj veš, da je 90% soja, pa 10% mesa, kaj je pa v horsu?
Pa za tist denar greš komot na sardelce, pa še malo ostane, ker je porcija sardelc cenejša.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

VladarP ::

WizzardOfOZ je izjavil:

VladarP je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Vsak clovek bi se spodobilo da je 90% ponujene hrane ko je izven svojega doma, karkoli drugega je preseravanje.

Ima pa vsak pravico cesa jesti vec in drugega manj. Striktno pretivavanje v katerokoli smer (da celo druzino hranil blokiras, naprimer nic zelenjave ali nic mesa) je pa napacno in znak slabe vzgoje.



Velikokrat se zgodi, da po pivu z druzbo zavijemo do Mekdonaldsa. Tudi ce mi castijo vse tam krat tri, jaz se tistega nebi dotaknil. Ce pa zavijemo do horsa, si pa privoscim konjski prsut ali konjski burger z polnozrnato bombeto(upam da je polnozrnata, ker mi vseeno prevec svetla deluje) in obilico zelenjave brez namazov seveda. Da bi pa moral pojesti, kar mi nekdo servira iz bontona pa ni res. Jem malo in tisto, kar odgovarja meni in mojemu organizmu.


Ker je hors tok boljši od mc-a? Za mc vsaj veš, da je 90% soja, pa 10% mesa, kaj je pa v horsu?
Pa za tist denar greš komot na sardelce, pa še malo ostane, ker je porcija sardelc cenejša.


Ne recem da je dobro, je pa bolje od Meka. Za, ribe se strinjam pojem ogromno rib, najraje divje seveda.
Akhmat sila

stara mama ::

Ker je cockta bolj zdrava od kokakole?

Utk ::

stara mama je izjavil:

Ker je cockta bolj zdrava od kokakole?

Normalno, če je pa domača.

VladarP ::

stara mama je izjavil:

Ker je cockta bolj zdrava od kokakole?



Oboje imata ogromne kolicine visoko fruktoznega sirupa, ki povzroca vnetje in alergije.
Akhmat sila


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50043240 (30865) Aston_11

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231835 (211365) BigWhale

Več podobnih tem