» »

Vegetarijanec / vegan pride na večerjo

Vegetarijanec / vegan pride na večerjo

1 2
3
4 5

Utk ::

A je kje zaželjeno? Mene bi bolj skrbeli kraji, kjer bi starši govorili, o ko bi le moj sinček bil gay.

Vseeno mora bit pa strašna vukojebina, da je to nekaj zarad česa bi kdo imel probleme s sosedi, sokrajani itd.

asdf_jklc ::

2dark je izjavil:


Da veganke ne jedo mesa, se pa rade davijo na tičih in goltajo spermo ( beljakovine pač).

Najboljse je, ko se ga vegan napije, potem mu pa narocis cevape, itak vse pozre, naslednji dan pa mu prilimas video na njegov profil. Ko smo bli mlajsi, nebroj takih primerov 🤣🤣

FireSnake ::

NuMaN je izjavil:

naredi vegansko za vse pa ne bo problemov ...

Morda zgolj zgubiš nekaj prijateljev, ta pravi pa bodo ostali.


Zakaj si pa agresiven?

Magic1 je izjavil:

Narediš take jedi, da sta meso in zelenjava ločena. Priloge so itak nemesne. Potem pa lahko je kdorkoli karkoli mu paše. Če je kdo ekstra zbirčen, si lahko svojo hrano prinese. Definitivno pa ne bom samo nemesno delal. Tako bomo imeli, če bomo šli k vegijem. Ne vem zakaj bi se vedno med druženjem samo z nemesnim futral, sploh če se gre samo za kakšnega posamezika.


Tako!
Ločeno in vsak najde nekaj zase.
Vsi so dobrodošli, če pa komu kaj ne paše pa ne rabi priti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mato989 ::

Ločeno in vsak najde nekaj zase.


Potem pa prideš nazaj k veganu na piknik on pa ne naredi nič mesa ker mučil ne bo živali in moramo vsi jesti vegansko... Res lepa recipročnost kajne?

Veste kako že gre ona slikica, vržeš vse ljudi v messenger grupo (kolege) jih povabiš na piknik in vprašaš kdo ne je mesa, pa tisti ki se javi ga vržeš ven z grupe >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

FireSnake ::

Kontra seveda ne velja, ker smo vsejedi bolj prilagodljivi.
Če so oni agresivni ne rabimo biti še mi.

bciciban je izjavil:

LOL.

Sami nestrpneži.

P.S.
Nisem vegan, niti vegeterjanc.
Vegane tipa "meat is murder" poznam samo iz YT posnetkov, tistih par iz RL v ničemer ne izstopa in dolgo časa sploh nisem vedel da so vegani.


Tudi sam poznam enega zelo vredu. Žal pa to ni splošno pravilo: zlo radi moralizirajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

stara mama ::

t827950 Naredite za njega posebno jed (njemu primerno) ali poskrbite da bo lahko izmed ponujene hrane lahko nabral tudi nekaj njemu primernega ali popolnoma ignorirate njegove potrebe ali kaj drugega? [/st.citat naj bi izjavil:


Seveda!
Kupiš in pripraviš čevape, za njega seveda mal drugačne (da bo razlika že na oko) ter mu pokažeš pakungo od kakih veganskih čevapov.
Pa bo vegan sit in mesa

Seveda!
Kupiš in pripraviš čevape, za njega seveda mal drugačne (da bo razlika že na oko) ter mu pokažeš pakungo od kakih veganskih čevapov.
Pa bo vegan sit in mesar srečen :)

Zgodovina sprememb…

bciciban ::

Mato989 je izjavil:

Ločeno in vsak najde nekaj zase.


Potem pa prideš nazaj k veganu na piknik on pa ne naredi nič mesa ker mučil ne bo živali in moramo vsi jesti vegansko... Res lepa recipročnost kajne?

Veste kako že gre ona slikica, vržeš vse ljudi v messenger grupo (kolege) jih povabiš na piknik in vprašaš kdo ne je mesa, pa tisti ki se javi ga vržeš ven z grupe >:D


Ampak mi smo VSEjedi, torej kje je problem če dobimo vegansko jed ? S takimi posti samo kažeš svojo primitivnost.

Na veganskemu pikniku sicer nisem še bil, niti me ne vleče jest nekih veganskih fejk čevapov in klobasic. Bil pa sem parkat na veganskem kosilu in je bilo odlično, z zelenjavo, rižem, stročnicam in pravimi začimbami lahko narediš neverjetne zadeve.
Vsakodnevno natepavanje kosa mesa in krompirja bolj kaže na manjko domišlije kot pa kaj drugega.

P.S. še manj kot 100 let nazaj so ljudje 3/4 časa preživeli ob krompirju, polenti in fižolu. Meso je bil za tavelke praznike. Zdej pa bo nekatere skoraj konec če bo eno kosilo brez mesa :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

stara mama ::

bciciban je izjavil:

Zdej pa bo nekatere skoraj konec če bo eno kosilo brez mesa :))

Še dobr, da ne vejo kako malo mesa dejansko pojejo.
(dost manj, kot ga trgovcu plačajo >:D )

Miki N ::

Saj tudi vegići ne vejo točno kaj jejo - no saj tisti ki padajo bolj na "vegan" nalepko - gre za večinoma tako ultraprocesirano robo, da po mojem še proizvajalcu ni več čisto jasno kaj.

energetik ::

bciciban je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ločeno in vsak najde nekaj zase.


Potem pa prideš nazaj k veganu na piknik on pa ne naredi nič mesa ker mučil ne bo živali in moramo vsi jesti vegansko... Res lepa recipročnost kajne?

Veste kako že gre ona slikica, vržeš vse ljudi v messenger grupo (kolege) jih povabiš na piknik in vprašaš kdo ne je mesa, pa tisti ki se javi ga vržeš ven z grupe >:D


Ampak mi smo VSEjedi, torej kje je problem če dobimo vegansko jed ? S takimi posti samo kažeš svojo primitivnost.
Točno tako. Sin je alergičen na jajca, konkretno. Ko povabimo na rojstni dan, seveda naredimo ali naročimo torto brez vsebnosti jajc. Vsi jemo isto in nikomur ne pride na misel, da bi jamral, še več, pohvalijo jo.

Glede vegana - jasno, če je pikinik in se kaj žari na žaru, se bo speklo tako meso, kot tudi veganska hrana. Saj je itak na voljo dobra veganska hrana, od prebranca, do kislega krompirja in popečene zelenjave.

Če bi šel pa kuhat prav kosilo brez roštiljade, bi naredil komplet vegansko in bi vsi jedli enako. Dobro pripravljena veganska hrana je odličnega okusa in vsaj pri naši druščini noben ne bo jamral, zakaj ni mesa.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

trancer01 ::

Serviraš mu meso in rečeš, da je trava.>:D

bciciban ::

trancer01 je izjavil:

Serviraš mu meso in rečeš, da je trava.>:D


Ne ne.
Reči moraš da se identificira kot trava :)

trancer01 ::

To je še boljše, ja.>:D

feryz ::

Jaz sem včeraj pripravil kosilo.
Čemaževa juha, pečen krompir, motovilec in regrat, pohane bučke, pohani šampinjoni in za mulca malo pohane piške.
Poham vse skupaj v namenski fritezi.
Sem vprašal babe, vegije, če lahko spoham v fritezi tudi za mulca.
Itak da lahko, ampak šele po zelenjavnem pohanju. Ok, ni problema.

Naslednjo nedeljo bom pa isto vprašal. ;)

P.S. Olje ni še za menjavo.

AgJ1 ::

feryz je izjavil:

Jaz sem včeraj pripravil kosilo.
Čemaževa juha, pečen krompir, motovilec in regrat, pohane bučke, pohani šampinjoni in za mulca malo pohane piške.
Poham vse skupaj v namenski fritezi.
Sem vprašal babe, vegije, če lahko spoham v fritezi tudi za mulca.
Itak da lahko, ampak šele po zelenjavnem pohanju. Ok, ni problema.

Naslednjo nedeljo bom pa isto vprašal. ;)

P.S. Olje ni še za menjavo.

Se mi zdi vse skupaj zelo dobra rešitev razen dela pod PS. Ne razumem zakaj ljudje šparajo pri najcenejši surovini za kosilo (razen vode) - olju. En liter arašidovega olja je cca 5 EUR.

feryz ::

En liter specialnega olja za cvrtje je 1,6 evra v 10 litrških kanistrih.
Kar pa ne pomeni, da ga je treba stran metati, če je še dobro.
V teh fritezah se ne žge, drobtine in ostalo padejo itak pod grelec.

Sync ::

Lahko nabaviš tudi prvo brezmesno poli na osnovi grahovih beljakovin.

Eduardo ::

bciciban je izjavil:



Ampak mi smo VSEjedi, torej kje je problem če dobimo vegansko jed ? S takimi posti samo kažeš svojo primitivnost.


Kdo je to mi? Daleč ni tako. Vedno bolj popularna je tista dieta, kjer nekateri jedo samo meso.

Carnivore diet @ Wikipedia

S tem pride v te diskusije zanimiva točka, ker veganstvo rine bolj v ideologijo, če niso pripravljeni pripravljati tudi mesnih zadev.

St235 ::

Res je, če trdiš da si na mesni dieti , zato ker se ne strinjaš s tem, da nekdo ne je mesa je to samo in le stvar ideologije. Velika večina ljudi je dejansko vsejedih, v smislu da niso omejeni samo na eno vrsto živil in takih popolnoma nič ne gane če kak dan ne jejo mesa.

Mene predvsem fascinira, kako so nekateri obupani nad svojim socialnim življenjem do te mere, da morajo jamrat kako so reveži na edinem pikniku na katerega so povabljeni v zadnjih 10 letih morali jesti samo solato. Fascinantno kako obupan moraš bit, da sprejmeš povabilo na dogodek, ki tako močno ogroža tvoj lasten ego.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CiClon ::

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?

2dark ::

FireSnake je izjavil:

Kontra seveda ne velja, ker smo vsejedi bolj prilagodljivi.


Nismo. Ker ne rabimo bit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

D3m ::

St235 je izjavil:

Res je, če trdiš da si na mesni dieti , zato ker se ne strinjaš s tem, da nekdo ne je mesa je to samo in le stvar ideologije. Velika večina ljudi je dejansko vsejedih, v smislu da niso omejeni samo na eno vrsto živil in takih popolnoma nič ne gane če kak dan ne jejo mesa.

Mene predvsem fascinira, kako so nekateri obupani nad svojim socialnim življenjem do te mere, da morajo jamrat kako so reveži na edinem pikniku na katerega so povabljeni v zadnjih 10 letih morali jesti samo solato. Fascinantno kako obupan moraš bit, da sprejmeš povabilo na dogodek, ki tako močno ogroža tvoj lasten ego.


Če prideš samo na solato to ni piknik ampak koncentracijsko taborišče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NuMaN ::

Zgleda da se bi večina verjetno izognila mojemu današnjemu kosilu ...

Mato989 ::

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?


Saj ni problem jesti vegansko hrano, problem pa je ko povabiš nekoga in moraš zanj nekaj posebej delat ker je on nekaj posebnega od ostalih 17tih recimo...

Jaz komot grem na piknik od vegana in jem veganski burger... enako pa pričakujem da vegan ko pride na moj piknik ne pričakuje veganske pleskavice ampak si bo pač naredil burger s tem kar ostali vsejedci imajo za burgerje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

D3m ::

NuMaN je izjavil:

Zgleda da se bi večina verjetno izognila mojemu današnjemu kosilu ...


Evo to je solata

|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?


Saj ni problem jesti vegansko hrano, problem pa je ko povabiš nekoga in moraš zanj nekaj posebej delat ker je on nekaj posebnega od ostalih 17tih recimo...

Jaz komot grem na piknik od vegana in jem veganski burger... enako pa pričakujem da vegan ko pride na moj piknik ne pričakuje veganske pleskavice ampak si bo pač naredil burger s tem kar ostali vsejedci imajo za burgerje
Če nekoga povabiš, ti je ta oseba verjetno pri srcu in mu boš z veseljem naredil nekaj posebej. Zakaj bi ga sicer vabil?
Če ti je težko, pa pač narediš za vse enako brez mesa in je to to.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?


Saj ni problem jesti vegansko hrano, problem pa je ko povabiš nekoga in moraš zanj nekaj posebej delat ker je on nekaj posebnega od ostalih 17tih recimo...

Jaz komot grem na piknik od vegana in jem veganski burger... enako pa pričakujem da vegan ko pride na moj piknik ne pričakuje veganske pleskavice ampak si bo pač naredil burger s tem kar ostali vsejedci imajo za burgerje
Če nekoga povabiš, ti je ta oseba verjetno pri srcu in mu boš z veseljem naredil nekaj posebej. Zakaj bi ga sicer vabil?
Če ti je težko, pa pač narediš za vse enako brez mesa in je to to.


Ja ampak ko sem jaz povabljen bil na veganski piknik sem tudi bil pri srcu tistemu ampak on mi ne bo naredil mesa ker prepričanja da je to mučenje živega bitja... Fair enough jaz to sprejmem, samo pol je treba tudi kontra sprejet da razvajenosti ne podpiramo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NuMaN ::

D3m je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Zgleda da se bi večina verjetno izognila mojemu današnjemu kosilu ...


Evo to je solata



Ni surovih kumaric videti ... Pohvalno.

St235 ::

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?


Saj ni problem jesti vegansko hrano, problem pa je ko povabiš nekoga in moraš zanj nekaj posebej delat ker je on nekaj posebnega od ostalih 17tih recimo...

Jaz komot grem na piknik od vegana in jem veganski burger... enako pa pričakujem da vegan ko pride na moj piknik ne pričakuje veganske pleskavice ampak si bo pač naredil burger s tem kar ostali vsejedci imajo za burgerje

Res ne razumem kaj tocno je problem, tako ali tako se nihce ni prisel na tvoj piknik, ker se te ljudje izogibajo kot hudic kriza.

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?


Saj ni problem jesti vegansko hrano, problem pa je ko povabiš nekoga in moraš zanj nekaj posebej delat ker je on nekaj posebnega od ostalih 17tih recimo...

Jaz komot grem na piknik od vegana in jem veganski burger... enako pa pričakujem da vegan ko pride na moj piknik ne pričakuje veganske pleskavice ampak si bo pač naredil burger s tem kar ostali vsejedci imajo za burgerje
Če nekoga povabiš, ti je ta oseba verjetno pri srcu in mu boš z veseljem naredil nekaj posebej. Zakaj bi ga sicer vabil?
Če ti je težko, pa pač narediš za vse enako brez mesa in je to to.


Ja ampak ko sem jaz povabljen bil na veganski piknik sem tudi bil pri srcu tistemu ampak on mi ne bo naredil mesa ker prepričanja da je to mučenje živega bitja... Fair enough jaz to sprejmem, samo pol je treba tudi kontra sprejet da razvajenosti ne podpiramo.

Spostovanje prijatelja in njegovih idej je zate razvajenost? Ja, hudic je to ko je clovek tako hudo moten narcisoid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?

Ocitno je vecina v tej temi tako obupana, ker so ostali okrog njih samo se taki in drugacni dusevni bolniki. In potem pa sprejmejo vsako vabilo in so veseli da vsaj kdo pride ko oni vabijo.

Jaz v zivljnju nisem cutil potrebe da bi domov vabil ljudi, za katere mi je tezko naredit kako malenkost. Ali da bi obiskoval ljudi, ki se pozvizgajo na moje interest in zelje.

2dark ::

energetik je izjavil:


Če ti je težko, pa pač narediš za vse enako brez mesa in je to to.


Lol. Piknik brez mesa, kot da bi šel v javno hišo, pa bi tam bile 10 letnice.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

zlobcek ::

Pripraviš normalno večerjo pa naj si vegan/vegetarijanec sam ven izbere zelenjavo.

A si na glavo padel, da boš zaradi enega človeka prilagajal menu. Saj ni treba da vsi pridejo oz. jejo.

Seveda če je povabljenec edini poleg tebe in je huda bejba za katero računaš na happy end... Bi prvič tudi jest verjetno zrihtal vegansko hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

energetik ::

zlobcek je izjavil:

Pripraviš normalno večerjo pa naj si vegan/vegetarijanec sam ven izbere zelenjavo.

A si na glavo padel, da boš zaradi enega človeka prilagajal menu. Saj ni treba da vsi pridejo oz. jejo.
Zamenjaj vegana z nekom, ki ima celiakijo. Boš zaradi njega prilagajal meni? Četudi je to morda tvoj brat ali mama. ;((
Mislim, kakšne glupe imate. Če si ga želiš na obisku, boš verjetno kar storil zanj. Ali pa se to zbirate sami sociopati na mesnih piknikih?
vires in numeris

matobeli ::

zlobcek je izjavil:

happy end...


A da nekdo drug pomije po kosilu?

2dark ::

energetik je izjavil:

Če si ga želiš na obisku, boš verjetno kar storil zanj.


Kje piše, da si ga želiš na pikniku. Mogoče pač pride zraven. Saj lahko grizlja čebulo, paradižnik, kumare in pečen krompirček.

yury je izjavil:



Jaz npr. poskrbim da bo lahko vegetarijanec / vegan med ponujeno hrano izbral takšno kombinacijo, da bo tudi njemu ustrezala, kar po navadi pomeni, da moram še kaj malega dodatnega zanj skuhati.


Manjšine so lahko sploh srečne, da lahko sobivajo med normalno populacijo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

zlobcek ::

Energetik primerjaš zdravstveni problem z življenjsko odločitvijo posameznika.

Jabolka in hruške.

Matobelli hahahah good one.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

NuMaN ::

zlobcek je izjavil:

Pripraviš normalno večerjo pa naj si vegan/vegetarijanec sam ven izbere zelenjavo.

A si na glavo padel, da boš zaradi enega človeka prilagajal menu. Saj ni treba da vsi pridejo oz. jejo.

Seveda če je povabljenec edini poleg tebe in je huda bejba za katero računaš na happy end... Bi prvič tudi jest verjetno zrihtal vegansko hrano.


In bi bil zelo uspešen pri tem, še poročila bi se nazadnje.

Si pomislil tudi na to?

(Seveda bi ostala zaprisežena veganka).

zlobcek ::

Če mi ne soli pameti o futru in bi še naprej jedel meso, ok.

Drugače pa ni govora, da se poročim s čim takim. Sem že prestar za pamet mi solit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

CiClon ::

To je nekaj takega, kot da nekdo ne je rib in mu vse morsko obrača želodec. Ti to veš, ga povabiš na večerjo in pripraviš.... ribe?

Zamenjaj ribe s poljubno hrano. Recimo vampi.

PacificBlue ::

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?


Saj ni problem jesti vegansko hrano, problem pa je ko povabiš nekoga in moraš zanj nekaj posebej delat ker je on nekaj posebnega od ostalih 17tih recimo...

Jaz komot grem na piknik od vegana in jem veganski burger... enako pa pričakujem da vegan ko pride na moj piknik ne pričakuje veganske pleskavice ampak si bo pač naredil burger s tem kar ostali vsejedci imajo za burgerje


Verjetno ne poznas nekoga s celiakijo, kako moras biti sele tam previden.
Eh bi ti ga tako pustil, pa cetudi umre..

zlobcek ::

CIClon ma ni to isto. Večina folka je tudi ribe. Če jih ne je, jih ni na meniju pa je. Da bi pa imel 5 ljudi, od tega enga vegi. Ma ni pogojev da je na mizi veganska hrana. Govorimo izključno. Ne rečem, da bi sedaj v vsako jed tlačil meso zanalašč. Pač je tam ena solata pa naj tisto natepava boli mene.

Če dobro pomislim verjetno še za ribe nebi naredil tega. Tudi zraven rib bi bila solata pa naj tisti, ki ne je rib, je solato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

PacificBlue ::

zlobcek je izjavil:

CIClon ma ni to isto. Večina folka je tudi ribe. Če jih ne je, jih ni na meniju pa je. Da bi pa imel 5 ljudi, od tega enga vegi. Ma ni pogojev da je na mizi veganska hrana. Govorimo izključno. Ne rečem, da bi sedaj v vsako jed tlačil meso zanalašč. Pač je tam ena solata pa naj tisto natepava boli mene.


Saj vas odnos je vas problem. Ljudje se pac druzijo s tistimi v kateri druzbi jim je prijetno. Ne vem zakaj bi bila to znanost.

zlobcek ::

PacificBlue je izjavil:

zlobcek je izjavil:

CIClon ma ni to isto. Večina folka je tudi ribe. Če jih ne je, jih ni na meniju pa je. Da bi pa imel 5 ljudi, od tega enga vegi. Ma ni pogojev da je na mizi veganska hrana. Govorimo izključno. Ne rečem, da bi sedaj v vsako jed tlačil meso zanalašč. Pač je tam ena solata pa naj tisto natepava boli mene.


Saj vas odnos je vas problem. Ljudje se pac druzijo s tistimi v kateri druzbi jim je prijetno. Ne vem zakaj bi bila to znanost.


100%. V bistvu je res bolj ideja, da se nimaš kaj sekirat. Če nekdo pride k tebi na večerjo in veš da je vegetarjanec. Zraven jih je še 5, ki jejo vse. Ti imaš eno od jedi solato, ostalo pa zrezke in dec ali dekle na polno rita ali se grdo drži - vrata, adijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

zlobcek ::

SEVEDA... Če k sebi povabiš 6 ljudi in je 5 vegetarjancev, potem pa nevem kaj bi naredil... ;D

Verjetno jih nebi povabil. To je potem inženirski problem, težko pametno rešljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

PacificBlue ::

Vegetarijanec.
Beseda izhaja iz latinske besede vegetus(čil, zdrav).

Normalni ljudje in tisti, ki so dobri gostitelji z veseljem pripravijo tudi za nemesojedce.

Zgodovina sprememb…

AgJ1 ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Sam res. Če je tak problem jest vegansko hrano, zakaj sploh greste na to večerjo/piknik?

In če je tak problem pripravit vegansko hrano - zakaj vabite vegane na večerjo/piknik?


Saj ni problem jesti vegansko hrano, problem pa je ko povabiš nekoga in moraš zanj nekaj posebej delat ker je on nekaj posebnega od ostalih 17tih recimo...

Jaz komot grem na piknik od vegana in jem veganski burger... enako pa pričakujem da vegan ko pride na moj piknik ne pričakuje veganske pleskavice ampak si bo pač naredil burger s tem kar ostali vsejedci imajo za burgerje
Če nekoga povabiš, ti je ta oseba verjetno pri srcu in mu boš z veseljem naredil nekaj posebej. Zakaj bi ga sicer vabil?
Če ti je težko, pa pač narediš za vse enako brez mesa in je to to.


Ja ampak ko sem jaz povabljen bil na veganski piknik sem tudi bil pri srcu tistemu ampak on mi ne bo naredil mesa ker prepričanja da je to mučenje živega bitja... Fair enough jaz to sprejmem, samo pol je treba tudi kontra sprejet da razvajenosti ne podpiramo.

Otročji si, resno. Odrasti.


Ja, hudic je to ko je clovek tako hudo moten narcisoid.



Ja, ali pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

lolipop2 ::

Tu je samo vprašanje, ali ti je ta vegan prijatelj ali ne oz. ali ga še želiš ob sebi. Pa bo odgovor samodejno prišel...

Miki N ::

Jaz sem mislil, da se bo naslov teme nekako nadaljeval.

Npr: Vegeterjanec pride na večerjo in vpraša kaj bo na mizi, gostitelj pa: "Pečen vegeterjanec, LOL!". :))

111111111111 ::

Utk je izjavil:

A je kje zaželjeno? Mene bi bolj skrbeli kraji, kjer bi starši govorili, o ko bi le moj sinček bil gay.

Vseeno mora bit pa strašna vukojebina, da je to nekaj zarad česa bi kdo imel probleme s sosedi, sokrajani itd.

Mah ni tako samoumevno. Se pa res tudi potrudita da ne izstopata, nobenih parad, mavričnih zastav, kar mislim, da gre ljudem na jetra. Včasih debata nanese na LGBT, nita ravno proti, prevelika zagreteža pa tudi nista. Tako nekako kakor imamo mi politično opredelitev.

Mato989 je izjavil:

Ločeno in vsak najde nekaj zase.


Potem pa prideš nazaj k veganu na piknik on pa ne naredi nič mesa ker mučil ne bo živali in moramo vsi jesti vegansko... Res lepa recipročnost kajne?

Veste kako že gre ona slikica, vržeš vse ljudi v messenger grupo (kolege) jih povabiš na piknik in vprašaš kdo ne je mesa, pa tisti ki se javi ga vržeš ven z grupe >:D

:D

Mah, ljudje naj jedo kar želijo in pripravijo kar želijo. Je pa na tebi, da se odločiš kakšen želiš biti. Na veganskem kosilu težiti vsem okoli sebe, da nisi dobil mesa ali povedati, da je zadeva solidna. :D

stara mama je izjavil:


Še dobr, da ne vejo kako malo mesa dejansko pojejo.
(dost manj, kot ga trgovcu plačajo >:D )

Kupujemo pri kmetu. Sosedu. Kila mesa in 2 krompirja, brez težav za kosilo. Sam potem ni treba večerje, sploh.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

111111111111 je izjavil:

Se pa res tudi potrudita da ne izstopata, nobenih parad, mavričnih zastav, kar mislim, da gre ljudem na jetra. Včasih debata nanese na LGBT, nita ravno proti, prevelika zagreteža pa tudi nista. Tako nekako kakor imamo mi politično opredelitev.


Aha to sta pa potem t.i. "mtosev vegeterjanca" - to je dobro, sredinska usmeritev je najboljša!
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30327986 (17959) nejclp

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50043591 (31216) Aston_11
»

Posedi in varna hrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413166 (10688) jype

Več podobnih tem