» »

Biti vegan

Biti vegan

««
23 / 23
»
»»

c3p0 ::

kingsix je izjavil:

@BigWhale
Če je tako enostavno, kako to, da ima 50%+ veganov b12 deficiency, vse-jedcev pa medtem manj kot 1%?


Saj je napisal, ker živalim preko krmil dodajajo B12. Zakaj pa ostalih 50% veganov nima B12 deficiency je boljše vprašanje IMO :)

m0LN4r je izjavil:


Zalostno pa je, ko jih veliko poskusi Veganstvo, so nekaj let zelo pametni. Potem jih pa srecas cez 10-15 let na hamburgerju :))
Al pa na skrivaj neki mesnega prigriznejo :P


Jim aplaudiram, škoda le, da mislijo, da se morajo skrivat. Le občasno zaužitje mesa bi živalim dalo bolj dostojno življenje, okolje ne bi tako trpelo in ljudje bi bili načeloma bolj zdravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

c3p0 ::

kingsix je izjavil:

A vegan "industrija", ki prodajajo cheap-shit rastilnska olja z blaznimi dobički ter fanatični vegani pa nimajo moči zavajat?


Kakšna olja pa so to? Tisto zelo škodljivo bio virgin coconut oil?

jype ::

c3p0 je izjavil:

Kakšna olja pa so to? Tisto zelo škodljivo bio virgin coconut oil?
To je trolanje tistih, ki jim je nerodno, da uživajo toliko mesnih izdelkov, pa morajo sami pred seboj nekako upravičiti svoje početje.

Smrekar1 ::

c3p0 je izjavil:

Zakaj pa ostalih 50% veganov nima B12 deficiency je boljše vprašanje IMO :)


Niti ne, odgovor na to je preprost: zaradi zalog v jetrih še iz časov, ko so jedli normalno hrano.

Po standardih po katerih ima omembe vreden delež omnivorov pomanjkanje vitamina B12 v plazmi ima pomanjkanje tudi >95% veganov. Tu se debata ali je veganska hrana primerljivo primerna za človeka kot normalna prehrana ustavi: veganska prehrana ni primerna za človeka.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

ima pomanjkanje tudi >95% veganov.
Vir?

Aha, nimaš ga.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Vir?

Aha, nimaš ga.


Te govorice so močno pretirane.

https://slo-tech.com/forum/t701176/p555...

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Te govorice so močno pretirane.
Ne govorimo o propagandi mesne industrije, temveč o resni študiji. Propagando lahko poiščem tudi jaz.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Ne govorimo o propagandi mesne industrije, temveč o resni študiji.


Res je, ne govorimo o propagandi, temveč o resnih študijah. Si hotel s tem kaj povedati ali si samo komentiral kako je znanost enostransko proti veganstvu?

Propagando lahko poiščem tudi jaz.


O tem ne dvomim. Dvomim pa, da si sposoben ločiti resno študijo od propagandnega bloga.

jype ::

"Znanost", ki jo financira mesna industrija, je podobna kot "znanost", ki jo financira tobačna industrija.

thramos ::

Conflict of Interest TJK is a member of the Vegan Society, UK. The other authors declare no conflict of interest, financial or otherwise.

jype ::

Ja, saj - vegani so pošteni, drugim pa ni pametno zaupati.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Ja, saj - vegani so pošteni, drugim pa ni pametno zaupati.


Torej verjameš študiji, ki kaže, da je pri večini veganov prisotno pomanjkanje vitamina B12, ki je sicer zelo redko med ljudmi z normalno prehrano?

Zanimivo kako se to obrne, ni kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

thramos ::

Ej, samo en je vegan! :))

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

thramos je izjavil:

Ej, samo en je vegan! :))
Mhm, to je tko kot SCOTUS "Citizens United" odločitev.

m0LN4r ::

Za pravega vegana se stejes samo ce od rojstva pa do smrti nisi jedel mesnih izdelkov.
Vsi ostali so cheaterji z eno vmesno vegipavzo.

Mam jaz tudi vegipavze tu pa tam, samo mi ni nerodno in ne odpiram take teme, ker trajajo samo par dni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Za pravega vegana se stejes samo ce od rojstva pa do smrti nisi jedel mesnih izdelkov.
Vsi ostali so cheaterji z eno vmesno vegipavzo.

Mam jaz tudi vegipavze tu pa tam, samo mi ni nerodno in ne odpiram take teme, ker trajajo samo par dni.


Težko se je izogniti materinega mleka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za pravega vegana se stejes samo ce od rojstva pa do smrti nisi jedel mesnih izdelkov.
Vsi ostali so cheaterji z eno vmesno vegipavzo.

Mam jaz tudi vegipavze tu pa tam, samo mi ni nerodno in ne odpiram take teme, ker trajajo samo par dni.


Težko se je izogniti materinega mleka.

To ne steje, ker ni zival oz. se ni mucila oz. se naj nebi ;P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

To ne steje, ker ni zival oz. se ni mucila oz. se naj nebi ;P
Vidm da še nisi vidu, kako dojenje zgleda.

D3m ::

Saj bo še videl.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Heavy ::

D3m je izjavil:

Težko se je izogniti materinega mleka.


Razen če niso tvoje starši hardcore vegani, pa tega CSD ne predčasno opazi.
#TeamFelix

jype ::

Heavy je izjavil:

Razen če niso tvoje starši hardcore vegani, pa tega CSD ne predčasno opazi.
Začuda kljub vsem veganskim hipijem še vedno pogosteje umirajo otroci tistih, ki niso vegani.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Začuda kljub vsem veganskim hipijem še vedno pogosteje umirajo otroci tistih, ki niso vegani.


Ja, ker jih je več. Če iz populacije 1 000 000 normalnih in 1000 veganov umre 10 normalnih otrok in 1 veganski letno bo povprečen veganski fanatik zaključil, da je veganstvo kul, ker umre 10x manj veganskih kot normalnih otrok.

Ostali vemo, da gre za dingove ledvičke.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Ja, ker jih je več.
Vsak izgovor je dober!

Smrekar1 je izjavil:

Ostali vemo, da gre za dingove ledvičke.
Ja, na onkološkem postelje zasedate predvsem taki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Vsak izgovor je dober!


Opa, jype je potrdil, da je moje rezoniranje povsem pravilno.

Kul. Če se kdo strinja z vegansko interpretacijo računice ga ne bom popravljal. Prosim ga samo, naj se ne razmnožuje ali udeležuje volitev.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Opa, jype je potrdil, da je moje rezoniranje povsem pravilno.


Tudi če ga pes na repu prinese.

Smrekar1 je izjavil:

Prosim ga samo, naj se ne razmnožuje ali udeležuje volitev.
Te je strah, da bo zdravstveni sistem ostal brez dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Te je strah, da bo zdravstveni sistem ostal brez dela?


Ne, samo ne želim, da po nepotrebnem povzroča trpljenje otrok in države.
Kot zagret zagovornik veganstva bi to res moral razumeti.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

trpljenje otrok in države.
Otroci, ki jedo zdravo hrano, ne trpijo.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Otroci, ki jedo zdravo hrano, ne trpijo.


Ja, Jype, o tem govorim. Pravilno.

Nitpick: Ni nujno res tako, otroci lahko trpijo tudi zaradi drugih stvari kot hrana, ampak ne govorimo o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

m0LN4r ::

jype je izjavil:

Heavy je izjavil:

Razen če niso tvoje starši hardcore vegani, pa tega CSD ne predčasno opazi.
Začuda kljub vsem veganskim hipijem še vedno pogosteje umirajo otroci tistih, ki niso vegani.

Ko bo veganov toliko, kot neveganov in neveganov toliko kot veganov, bo obratno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Ja, Jype, o tem govorim. Pravilno.
Saj sem registriran kot darovalec organov, no. Ne skrbi.

m0LN4r je izjavil:

Ko bo veganov toliko, kot neveganov in neveganov toliko kot veganov, bo obratno.
Neodvisne raziskave kažejo, da se motiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Saj sem registriran kot darovalec organov, no. Ne skrbi.


Saj zate me ne skrbi.

Samo ne razmnožuj se in ne udeležuj se volitev in bo. Dogovorjeno?

Neodvisne raziskave kažejo, da se motiš.


Ti ne ločiš med neodvisno raziskavo in plačanim oglasom v časopisu.

c3p0 ::

Smrekar1 je izjavil:


Niti ne, odgovor na to je preprost: zaradi zalog v jetrih še iz časov, ko so jedli normalno hrano.


Če to drži, jih je potrebno ozaveščat, da naj suplementirajo B12 v obliki dodatkov. Problem solved.

http://www.lekarnar.com/izdelki/boost-v...

Smrekar1 ::

c3p0 je izjavil:


Če to drži, jih je potrebno ozaveščat, da naj suplementirajo B12 v obliki dodatkov. Problem solved.

http://www.lekarnar.com/izdelki/boost-v...


Pomanjkanje vitamina B12 pri veganih predstavlja dokaz, da veganska prehrana ni človeku primerna. Z ustrezno suplementacijo namreč ostaneš zdrav tudi na SAD, ampak je zato najbrž ne bi nihče priporočal, kajne?

janex ::

^Hmm, čudno da ljudjem ki jejo neuravnoteženo prehrano (vsejedci) ni treba jemati dodatkov za preživetje, tako kot ljudjem ki jejo uravnoteženo prehrano. Hmm, človek se res zamisli.

dice7 ::

janex je izjavil:

^Hmm, čudno da ljudjem ki jejo neuravnoteženo prehrano (vsejedci) ni treba jemati dodatkov za preživetje, tako kot ljudjem ki jejo uravnoteženo prehrano. Hmm, človek se res zamisli.
Ker pri teh ze krave dobijo vsa prehrambena dopolnila. So pac leni ljudje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Smrekar1 ::

dice7 je izjavil:

Ker pri teh ze krave dobijo vsa prehrambena dopolnila. So pac leni ljudje


Tole sem že tolikokrat povedal, da moraš biti že nekoliko prizadet, da ne razumeš.

Dodatki, ki se jih daje krmi, praktično nimajo vpliva na koncentracije B12 ali česa drugega v mesu.

Nadalje tule predvidevaš, da je poglavitno meso, ki ga jemo normalni ljudje, govedina. To ne drži.

Toliko o tem.

dice7 ::

Pa vendar se dodajajo krmi. Manjka kravam mesa? Ali le pravilna prehrana?

Smrekar1 ::

dice7 je izjavil:

Pa vendar se dodajajo krmi. Manjka kravam mesa? Ali le pravilna prehrana?


Hitreje lahko rastejo in tako proizvedejo več mesa v določenem času. Izboljša se učinkovitost kmetije in finančni donos.

B12 v prehrani živine ima točno toliko veze s preskrbljenostjo populacije z B12 iz prehrane kot ima gnojenje polj veze s preskrbo populacije z gnojem v prehrani.

m0LN4r ::

dice7 je izjavil:

janex je izjavil:

^Hmm, čudno da ljudjem ki jejo neuravnoteženo prehrano (vsejedci) ni treba jemati dodatkov za preživetje, tako kot ljudjem ki jejo uravnoteženo prehrano. Hmm, človek se res zamisli.
Ker pri teh ze krave dobijo vsa prehrambena dopolnila. So pac leni ljudje

Od katerega leta naprej pa to velja?

dice7 je izjavil:

Pa vendar se dodajajo krmi. Manjka kravam mesa? Ali le pravilna prehrana?

Mi je ze moj praded govori, kako so namesto pase in sena, davali kravam pa svinjam Olimp proteine pa tablete.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kingsix ::

m0LN4r, pri nas smo vedno prisegali na Weider dodatke. Krave so kar skakale od veselja, tako, da smo morali postavit višje pastirje/ograje.
Z dodajanjem Weider proteinov ter drugih dodatkov smo dosegli, da je imelo meso krav tudi bistevno višje vsebnosti beljakovin ter mikrohranil.
Morali bi posledično videt mojega dedka in očeta - oba totalno nabita in to brez fitnesa. Le od tega mesa. No kasneje, ko smo prenehali z vzrejo krav, sta imela velike težave z opustitvijo omenjenega mesa, saj kot so nam tudi tukaj vegani povedali, le to povzroči izredno močno odvisnost. Pot je bila izredno težka, vendar sta z trdim delom in leti mučenja le prešla na perutnino in sta danes brez odvisnosti... le nabita nista več tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

dice7 ::

Smrekar1 je izjavil:

Hitreje lahko rastejo in tako proizvedejo več mesa v določenem času. Izboljša se učinkovitost kmetije in finančni donos.
Tako kot pri rastlinah. Sreca se solata z domacega vrta ne ubada s temi tezavami

Smrekar1 je izjavil:

B12 v prehrani živine ima točno toliko veze s preskrbljenostjo populacije z B12 iz prehrane kot ima gnojenje polj veze s preskrbo populacije z gnojem v prehrani.
Gnoj je pa poln b12, tako da cim vec gnoja v prehrani; saj ves kak pravijo nase stare mame - otrok se ne sme konstantno v vato zavijat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

janex ::

dice7 je izjavil:

Gnoj je pa poln b12


Hočeš povedat da ti ne rabiš B12 iz zunanjih virov?

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Tole sem že tolikokrat povedal, da moraš biti že nekoliko prizadet, da ne razumeš.
Še vedno je BS, jasno.

BigWhale ::

Dosegli ste dno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
««
23 / 23
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16732830 (27889) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132309 (99262) razerznak
»

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38190809 (77609) Smrekar1

Več podobnih tem