» »

Vegetarijanec / vegan pride na večerjo

Vegetarijanec / vegan pride na večerjo

«
1
2 3
...
5

yury ::

Zanima me, kaj naredite, če organizirate zabavo s hrano, in je med povabljenimi tudi vegeterjanec / vegan. Naredite za njega posebno jed (njemu primerno) ali poskrbite da bo lahko izmed ponujene hrane lahko nabral tudi nekaj njemu primernega ali popolnoma ignorirate njegove potrebe ali kaj drugega?

Zanima me tudi mnenje vegetarijancev / veganov, kaj pričakujejo v takšnih primerih. Kaj naredijo oni, ko dobijo na večerjo “vsejede”.

Jaz npr. poskrbim da bo lahko vegetarijanec / vegan med ponujeno hrano izbral takšno kombinacijo, da bo tudi njemu ustrezala, kar po navadi pomeni, da moram še kaj malega dodatnega zanj skuhati.

NuMaN ::

naredi vegansko za vse pa ne bo problemov ...

Morda zgolj zgubiš nekaj prijateljev, ta pravi pa bodo ostali.

Baja ::

Zanima me tudi mnenje vegetarijancev / veganov, kaj pričakujejo v takšnih primerih. Kaj naredijo oni, ko dobijo na večerjo "vsejede".


ee, to mene še najbolj zanima.

NuMaN ::

Vsejedi jedo vse, torej tudi vegetarijansko večerjo.

Saj zaradi tega ne bo konec sveta.

mojsterleo ::

Pripraviš vegetarijansko, meso ponudiš posebej. Namesto mesa so dobre razne alternative: npr. vegi polpeti - sojini, zelenjavni, popečen tofu.

Magic1 ::

Narediš take jedi, da sta meso in zelenjava ločena. Priloge so itak nemesne. Potem pa lahko je kdorkoli karkoli mu paše. Če je kdo ekstra zbirčen, si lahko svojo hrano prinese. Definitivno pa ne bom samo nemesno delal. Tako bomo imeli, če bomo šli k vegijem. Ne vem zakaj bi se vedno med druženjem samo z nemesnim futral, sploh če se gre samo za kakšnega posamezika.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

wcpapir ::

Imamo nekaj veganov v familiji in ko pridejo ponavadi delamo veganske krvavice, ki so tako dobre, da jih še mesojedci rade volje jejo.

Recept najdeš v fb skupini Ljubitelji mesa in mesnatih izdelkov.

Djuro ::

wcpapir je izjavil:

Imamo nekaj veganov v familiji in ko pridejo ponavadi delamo veganske krvavice, ki so tako dobre, da jih še mesojedci rade volje jejo.

Recept najdeš v fb skupini Ljubitelji mesa in mesnatih izdelkov.


Saj razumeš, da se tvoj post bere ... meseno? Veganske krvavice. Krvav-ice.
V krvavici je ena od ključnih sestavin kri. Po tem ima tudi ime.

d4vid ::

Pač veganskega pujsa spraviš v klobase in maš veganske krvavice :))

Drugače je samo jed, ki na videz spominja na krvavico...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

velikBrokoli ::

Djuro je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Imamo nekaj veganov v familiji in ko pridejo ponavadi delamo veganske krvavice, ki so tako dobre, da jih še mesojedci rade volje jejo.

Recept najdeš v fb skupini Ljubitelji mesa in mesnatih izdelkov.


Saj razumeš, da se tvoj post bere ... meseno? Veganske krvavice. Krvav-ice.
V krvavici je ena od ključnih sestavin kri. Po tem ima tudi ime.


Da ne boš presenečen, ko boš jedel arašidovo maslo, tam notri ni masla… prav tako baby šampon ne vsebuje dojenčkov.

Netrunner ::

NuMaN je izjavil:

naredi vegansko za vse pa ne bo problemov ...

Morda zgolj zgubiš nekaj prijateljev, ta pravi pa bodo ostali.


Se pravi se morajo vsi prilagoditi eni osebi?

Jaz ga ne bi povabil, ker ne znam delati veganskih zadev.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

M-XXXX ::

yury je izjavil:

Zanima me, kaj naredite, če organizirate zabavo s hrano, in je med povabljenimi tudi vegeterjanec / vegan. Naredite za njega posebno jed (njemu primerno) ali poskrbite da bo lahko izmed ponujene hrane lahko nabral tudi nekaj njemu primernega ali popolnoma ignorirate njegove potrebe ali kaj drugega?

Zanima me tudi mnenje vegetarijancev / veganov, kaj pričakujejo v takšnih primerih. Kaj naredijo oni, ko dobijo na večerjo “vsejede”.

Jaz npr. poskrbim da bo lahko vegetarijanec / vegan med ponujeno hrano izbral takšno kombinacijo, da bo tudi njemu ustrezala, kar po navadi pomeni, da moram še kaj malega dodatnega zanj skuhati.

Če prav razumem glede na napisano (ednina).
Narediš vse normalno.
Veganec se bo prilagodil oziroma mu daš eno nekomplicira (zate časovno ne potratno) obcijo.
Z drugimi besedami po liniji najmanjšega odpora.

Ob enem pa vprašam obratno : je smiselno od veganske družbe pričakovati, da se bodo prilagajali/delali vse drugače zaradi enega mesojeda?
V obeh primerih je odgovor ne.
Nekaj zraven ponudiš, problem rešen.
Če to ni ok naj poskrbi zase.

Osebno sem alergičen na čokolado. Bom zaradi tega pričakoval, da se bodo drugi prilagajali meni?
Ne pričakujem in ni pravilno da se bi. Se bom že sam znajdel. Moja težava, moja rešitev.

NuMaN ::

Netrunner je izjavil:

NuMaN je izjavil:

naredi vegansko za vse pa ne bo problemov ...

Morda zgolj zgubiš nekaj prijateljev, ta pravi pa bodo ostali.


Se pravi se morajo vsi prilagoditi eni osebi?

Jaz ga ne bi povabil, ker ne znam delati veganskih zadev.


V skrajnem primeru lahko nabaviš sadje, oreške in kje kake veganske kolačke.

Bo preživel tudi na tem.

Zgleda da je dandanes lažje organizirati kako orgijo kot pojedino. /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Nikonja ::

Narediš to kaj si mislil, in dodaš še kaj ekstra zelenjave ker nisi "šupak".

Ja vem, vegetarijanc niti pod razno ne bo zate mesa pripravil, ampak če treba nabija ure in ure kako je bolj zdravo ali ekološko jest samo zelenjavno - tukaj so ta prvi in to mi tko gre na k... Zavedam se da mesa ni treba jest vsak dan, ampak ne bom ga nehal jest.

Glugy ::

vege pizza je dost dobra, skor ne morš zgrešit. drgač pa kot zbirčnojed ne pričakujem da se drugi men prilagodijo če le ne pričakujejo da sem za mizo in nimam nič za jest medtem ko drugi jejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Netrunner ::

M-XXXX je izjavil:

...
Veganec se bo prilagodil oziroma mu daš eno nekomplicira (zate časovno ne potratno) obcijo.
Z drugimi besedami po liniji najmanjšega odpora.

Ob enem pa vprašam obratno : je smiselno od veganske družbe pričakovati, da se bodo prilagajali/delali vse drugače zaradi enega mesojeda? ....


Vsejedci imajo večinoma vedno kaj vegetarjanskega / veganskega pri roki, kar pa ne moremo trditi obratno. Vegan ne bo nikoli imel pri roki kaj za vsejedce :)

.. kakorkoli, načelima bi ga povabil na druženje vendar bi ga prej opozoril, da bo kosilo / večerja, katera ne bo prilagojena njemu in razen sadja in kakšne solate naj ne pričakuje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

NuMaN ::

Kako pa je s parčkanji?

Ali je bolje že prej minirati, preden se kaj več razvije.

c3p0 ::

Juha je komot veganska, ostali si lahko dodajo kako žlico smetane, če je kremna juha. Sladica enako.

Ostane le del glavne jedi, marsikateri vegi bo enostavno izpustil tisti šnicl in pojedel več zelenjave.

velikBrokoli ::

Nastimaš kakšen humus, dober kruh, mogoče lečin tatarec (ga dobiš danes praktično povsod), čips, par dipov, pa je :) zdej ajde, če imate neko proper kosilo/večerjo, prej pomisliš in kej bolj ornk pripraviš, če se ti da.

PacificBlue ::

Nikonja je izjavil:

Narediš to kaj si mislil, in dodaš še kaj ekstra zelenjave ker nisi "šupak".

Ja vem, vegetarijanc niti pod razno ne bo zate mesa pripravil, ampak če treba nabija ure in ure kako je bolj zdravo ali ekološko jest samo zelenjavno - tukaj so ta prvi in to mi tko gre na k... Zavedam se da mesa ni treba jest vsak dan, ampak ne bom ga nehal jest.


S tem nimam nekih težav, tudi poleti kdaj kakšen žar obrnem z mesom, za mesojedce.
Ožje sorodstvo, dovolj mešana družba vegetarijancev in mesojedcev, tudi enega celiakaša imamo vmes.
Zelenjavo bolj ali manj vsi radi jemo, mogoče kakšn otrok oz najstnik je malo bolj izbirčen.
Nisem pa preveč navdusen nad sojo, raje posegam po jedeh iz čičerike, kot recimo falafeli, krompirjevi in grahovi polpeti, razni narastki, lazanje.., nazadnje sem jedel arancine..pač odvisno koliko časa mislis vložit v pripravo. Najlazje je kupit zamrzjeno, ni pa to nek presežek.

2dark ::

Pripraviš jim regrat z jajčki. To je to. Zaradi posameznih čudakov se ne obremenjuješ.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

NuMaN ::

Vegani ne konzumirajo jajčk.

Ne vem kako je z gobami recimo ...

PacificBlue ::

Sicer pa, če dam svoj pogled iz moje perspektive, mi je bilo večkrat sitno, ker so se ljudje ubadali s tem, kaj bom pa jaz jedel ob takih in drugačnih priložnostih.

Ja, vegani jedo gobe. Pač ne jedo hrane zivalskega izvora ali pa hrane, ki jo proizvajajo živali, kot recimo med.

ginekk ::

Jaz se ne oziram kaj posebej, pač bodo jedli samo priloge, lahko preskočijo do sladice.

Saj normalen vegetarijanc/vegan itak ne bo kompliciral.
Isto ko grem vegetarijancu/veganu, ne pričakujem da bo stregel meso.

Samael ::

Prilogo imaš tako ali tako verjetno brezmesno. Kot da je težava zdaj še tisti sojin polpet 5 minut cvreti v ponvi ali 15 - 20 minut pečti v pečici.
Če se ti da, narediš recimo namesto sojinega polpeta kaj v smislu polnjenih bučk, kjer pa tudi sama priprava ne vzame več kot 10 minut časa in potem še peka recimo 25 minut.

Tako malo časa in znanja je potrebno vložiti v to, da res ni potrebe po kompliciranju.
Samael != Samuel

111111111111 ::

Na pikniku je vedno solata, surova zelenjava, pomfri, pečene bučke (edini problem je če vegan komplicira, da se prej meso pekel na rešetki), kaka francoska za vegetarijance in seveda glavna jed zorjeni zrezki iz katerih teče kri ko ga prerežeš ali navadna prepečena vratovina, če kdo ne je zorjenega mesa in seveda kakšna nabodalca za otroke.

Vsak najde nekaj zase. Ne umanjka pa tudi skleda sadja. Ko povabijo kolegi nimajo težav ocvreti kakšen zmznjen dunajc za otroke, takrat se pač prilagodim, ker verjamem, da se jim gravža surovo meso po rokah metat. Nimamo pa nič proti kakšnim dobrim zelenjavnim polpetom, ne bomo komplicirali, če smo na obisk prišli.

Opažam pa da imajo precej težav z zdravjem, predvsem tisti vegani/vegetarijanci, ki sestavine za svojo prehrano kupujejo v trgovini. Tisti, ki si zelenjavo pridelujejo doma imajo manj problemov z zdravjem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Netrunner ::

111111111111 je izjavil:

Opažam pa da imajo precej težav z zdravjem, predvsem tisti vegani/vegetarijanci, ki sestavine za svojo prehrano kupujejo v trgovini. Tisti, ki si zelenjavo pridelujejo doma imajo manj problemov z zdravjem.


To velja za vse, tudi meso je bolje kupiti od poznanega lokalnega kmeta kot iz supermarketa. Danes vsi delajo na temu, da hrana lepo izgleda in je čim dalj sveža. Hranilna vrednosti in način priprave ne igra nobene vloge več.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

infiniteLoop ::

V bodoce vegetarjanca/vegana pac ne povabis.
Ali pa ponudis vegetarijansko opcijo po tem sistemu.
None of us is as dumb as all of us.

mertseger ::

Veganu v jed vmesaš meso, na koncu ko jo pohvali mu poveš kaj je jedel :)), no resno pač mu narediš tofu in solato....z mesom:))

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Meni gre najbolj na zivce ko sem povabljen k veganu in nardi veganske burgerje vse ok

Pol ga jaz povabim in se pricakuje zanj veganski meni fuck off pri njemu smo vsi morali vegansko jest zakaj pri meni ne bi vsi dobli samo meso??????
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NuMaN ::

Ker je vegan, ti pa vsejed?

A je treba narisati še kak diagramček da bo jasno?

Sicer prav orto mesojedci nabašete na vegane ... A jih je toliko že med nami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

DamijanD ::

Narediš perutnino - po tisti Srbski? fori, da vegetarjanci jejo perutnino, če že ne jejo mesa :D
Drugače to kar opisuješ je pri nas standard za vsako kosilo :D

Za vegetarijance je enostavno poskrbeti, za vegano malo težje. jaz pretiraval ne bi. Odvisno od tega kaj bodo ostali dobili narediš nekaj ekstra kuhane/pečene zelenjave, mogoče kakšen sir, fake hrenovke, kakšni sojini/zelenjavni polpeti, tofu, imaš sojine koščke, ki jih skoraj lahko uporabiš kot zmleto meso.
Če imaš pa bolj narezek stil: imaš pa "zeleno poli", kakšne zelenjavne/gobove paštete,...
- tole je bolj ali manj na voljo v vseh trgovinah...

BorutO ::

stvar je preprosta ... če je vegan med povabljenimi, se pravi, da si ga ekstra povabil, se tudi njemu ali njej pripravi posebna hrana, mogoče ne v takšni količini kot pri vsejedcih, ampak vseeno mu moraš nekaj pripraviti, če ga že ekstra povabiš. To je tako, kot da bi nealkoholiku rekli, naj pride na zabavo, kjer se bo točil samo alkohol - verjemi, počutil se bo nezaželeno in bo gnjavil tisti osebi, s katero je prišel, da gresta čim prej domov, pa po vsej verjetnosti več ne bo nikoli prišel na tvojo zabavo. Neko vegi juho skuhaj tej osebi, preveč pa ne kompliciraj, pa ji pač reči, da ne znaš preveč dobro vegeterjanskih jedi pripravljati, da si se pa vseeno potrudil, da si nekaj skupaj spackala, nekaj v tem smislu ...

Recimo, moja žena je alergična na svinjino ... ko pridemo domov k mojim staršem na obidk sli kosilo, mi jemo svinjino, za njo pa ekstra pripravi perutnino.

asdf_jklc ::

Prinese si s sabo, oziroma sej je trava povsod zuni. Ne ukvarjam se s tem.

Mato989 ::

NuMaN je izjavil:

Ker je vegan, ti pa vsejed?

A je treba narisati še kak diagramček da bo jasno?

Sicer prav orto mesojedci nabašete na vegane ... A jih je toliko že med nami?



Boli me kurac kaj je tako kot se jaz prilagodim se naj on

BorutO je izjavil:

stvar je preprosta ... če je vegan med povabljenimi, se pravi, da si ga ekstra povabil, se tudi njemu ali njej pripravi posebna hrana, mogoče ne v takšni količini kot pri vsejedcih, ampak vseeno mu moraš nekaj pripraviti, če ga že ekstra povabiš. To je tako, kot da bi nealkoholiku rekli, naj pride na zabavo, kjer se bo točil samo alkohol - verjemi, počutil se bo nezaželeno in bo gnjavil tisti osebi, s katero je prišel, da gresta čim prej domov, pa po vsej verjetnosti več ne bo nikoli prišel na tvojo zabavo. Neko vegi juho skuhaj tej osebi, preveč pa ne kompliciraj, pa ji pač reči, da ne znaš preveč dobro vegeterjanskih jedi pripravljati, da si se pa vseeno potrudil, da si nekaj skupaj spackala, nekaj v tem smislu ...

Recimo, moja žena je alergična na svinjino ... ko pridemo domov k mojim staršem na obidk sli kosilo, mi jemo svinjino, za njo pa ekstra pripravi perutnino.



Nekaj je biti alergicen na nekaj drugo pa tvoja osebna kaprica

Kot bi povabil prijatla ki hoce pit samo 200 eur vredno pijaco in ti bi mu to kupil ker je to njegovo prepricanje

Enako je z vegani in vegiji
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

yury je izjavil:

Zanima me, kaj naredite, če organizirate zabavo s hrano, in je med povabljenimi tudi vegeterjanec / vegan. Naredite za njega posebno jed (njemu primerno) ali poskrbite da bo lahko izmed ponujene hrane lahko nabral tudi nekaj njemu primernega ali popolnoma ignorirate njegove potrebe ali kaj drugega?

Zanima me tudi mnenje vegetarijancev / veganov, kaj pričakujejo v takšnih primerih. Kaj naredijo oni, ko dobijo na večerjo “vsejede”.

Jaz npr. poskrbim da bo lahko vegetarijanec / vegan med ponujeno hrano izbral takšno kombinacijo, da bo tudi njemu ustrezala, kar po navadi pomeni, da moram še kaj malega dodatnega zanj skuhati.

Ne gremo se dvojnih meril. Ce hoce neke posebnosti, si jih naj prinese.
Zelenjave oz. priloge pa je itak dovolj.

wcpapir je izjavil:

Imamo nekaj veganov v familiji in ko pridejo ponavadi delamo veganske krvavice, ki so tako dobre, da jih še mesojedci rade volje jejo.

Recept najdeš v fb skupini Ljubitelji mesa in mesnatih izdelkov.

Jejo jih iz vljudnosti oz. usmiljenja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

Meni gre najbolj na zivce ko sem povabljen k veganu in nardi veganske burgerje vse ok

Pol ga jaz povabim in se pricakuje zanj veganski meni fuck off pri njemu smo vsi morali vegansko jest zakaj pri meni ne bi vsi dobli samo meso??????

Je kolegica tut knam privlekla neke kemijske burgerje, pa je pakunga izgledala ista kot od pravih:lidl

Pa sem, jebiga, zamenjal. Se dans ji nisem povedal, videl sem sele ko sem drug dan odprl hladilnik.

Long Story short, prezivela je, se pohvalila je kako dobro sm sprekel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PacificBlue ::

Eni ljudje ste pa res omejeni v glavi.
Ko beres take komentarje, lahko bi bilo vas sram.

Xserces ::

Dejansko imaš sedaj toliko veganske ponudbe v trgovini da je precej lahko narediti obrok za povabljenega. Osebno mnenje je če povabim vegana potem tudi pripravim vegansko jed za osebo ki sem jo povabil. Isto bi pričakoval zase če bi bil vegan. Če povabiš in veš da je oseba vegan potem pripraviš enako kot za ostale obrok (kosilo).

Kot bi povabil prijatla ki hoce pit samo 200 eur vredno pijaco in ti bi mu to kupil ker je to njegovo prepricanje


Ja ker veganske stvari so 200EUR. Cene so na koncu ko potegneš črto tam tam. In če ti je težko za prijatelja oziroma prijateljico ali karkol drugega težko kupit neke veganske stvari potem pač ne vabiš oziroma si slab prijatelj.

Prinese si s sabo, oziroma sej je trava povsod zuni. Ne ukvarjam se s tem.


nekateri še zmeraj za leseno žlico ali še lovite čarovnice po vaseh?

Sam nisem vegan imam pa kar nekaj kolegov/kolegic ki to so.

Eni ljudje ste pa res omejeni v glavi.
Ko beres take komentarje, lahko bi bilo vas sram.


Slotech v vsem svojem čaru. Eni in isti primitivni osebki. Se moraš navadit kako so lahko ljudje zahojeni.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

c3p0 ::

Bo jih enkrat en vegi okoli obrnil, naredil v zahvalo iz črvov pleskavico in bodo hvalili.

Xserces ::

Baja je izjavil:

Zanima me tudi mnenje vegetarijancev / veganov, kaj pričakujejo v takšnih primerih. Kaj naredijo oni, ko dobijo na večerjo "vsejede".


ee, to mene še najbolj zanima.


Ko sem povabljen k veganu (kar nekajkrat) sem na krožnik dobil že ogromno stvari. Meso, ribo, testenine na 100 načinov, veganska musaka, veganska lazanja (ki je top),... Tako da odvisno od človeka. Ne igra vloge tukaj ali je vegan ali vsejed. Samo ali si zategnjen ali ne. Kot nekateri tu na forumu.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

m0LN4r ::

Eni bi kr za vsakega gosta posebej kuhali, ce kaj ne mara, vrtec.

En ne mara rib, drugi strocnic, tretji noce tofuja, cetrti ne je cebule, peti je intoleranten na jajcevce

c3p0 je izjavil:

Bo jih enkrat en vegi okoli obrnil, naredil v zahvalo iz črvov pleskavico in bodo hvalili.

To se slisi celo boljse, kot tisti polpeti iz zagovine in en a4 list kemije :))

Xserces je izjavil:

Baja je izjavil:

Zanima me tudi mnenje vegetarijancev / veganov, kaj pričakujejo v takšnih primerih. Kaj naredijo oni, ko dobijo na večerjo "vsejede".


ee, to mene še najbolj zanima.


Ko sem povabljen k veganu (kar nekajkrat) sem na krožnik dobil že ogromno stvari. Meso, ribo, testenine na 100 načinov, veganska musaka, veganska lazanja (ki je top),... Tako da odvisno od človeka. Ne igra vloge tukaj ali je vegan ali vsejed. Samo ali si zategnjen ali ne. Kot nekateri tu na forumu.

Jaz sem dobil rizoto s sampinjoni poleti, sem mislil, da me zajebava, a se ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

redtech ::

Veganski tulec, ki spominja na krvavico.

Sestavine
voda, ječmenovi zdrob, črni fižol, kokosovo olje, pšenični zdrob, sojina omaka (voda, sojina zrna, pšenica, sol), začimbe, arome, barvila (rastlinski ogljik, maltodekstrin).

Nevem, kot vsejed bi potem raje izbral fižolovo juho, gres, pivo... brez dodanih arom in barvil :)

Ne razumem, zakaj se trudijo delati veganske izdelke podobne mesnim po 2x ceni, če vegani hočejo stran od tega.

Utk ::

Prebranec, tudi če brez špeha, in šobska...jaz komot preživim samo s tem, čeprav mi zraven pašejo še čevapi.

Oberyn ::

Po mojem mnenju je najbolj osnovni temelj človeških medsebojnih odnosov recipročnost. Iz tega izhaja, da bom v takem primeru presodil kudos level dotičnega človeka in ravnal recipročno. Če je strpen, tovariški, pripravljen pomagati, ne posiljuje s svojimi kapricami in mamili (npr. nikotin), potem dobi prvovrstno vegansko / vegetarijansko / whatever-ansko obravnavo in mi ne bol žal truda. V nasprotnem primeru se zgodi nasprotni primer. Čeprav, ta moj pogled je na relaciji do veganov zgolj teoretičen, ker do sedaj z to vrsto nisem imel stika. Jaz osebno se deklariram kot vegetarijanec, kar izhaja iz tega, da jem tudi zelenjavo, predvsem poleti.

Machete ::

Netrunner je izjavil:

NuMaN je izjavil:

naredi vegansko za vse pa ne bo problemov ...

Morda zgolj zgubiš nekaj prijateljev, ta pravi pa bodo ostali.

Se pravi se morajo vsi prilagoditi eni osebi?


Tako kot 20 avtov pešcu na zebri, ki ga niti ne poznajo. Dobrodošel v civilizacijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nejc_nejc ::

Če si malo vešč v kuhinji sploh ne vidim problema.
Zanimivo pri teh debatah mi je, da si vegetarijanci izmisljujeji neke nadomestke za polpete, krvavice itd.
Mislim totalno bolano....kaj zdej ali so vegetarijanci ali niso ali so veg. ampak vseeno bi krvavico.
????

matevz1337 ::

nejc_nejc je izjavil:

Zanimivo pri teh debatah mi je, da si vegetarijanci izmisljujeji neke nadomestke za polpete, krvavice itd.
Mislim totalno bolano....kaj zdej ali so vegetarijanci ali niso ali so veg. ampak vseeno bi krvavico.
????

Men je bolj bolano, da se čisto vedno v takih debatah najdejo ljudje ki jim ni jasno, da se večina vegeterjancev/veganov ne odloči za tak način prehranjevanja, ker jim ni dober okus mesa, ampak ker nočejo mrtvih živali na svojih krožnikih.

alekskac ::

En veganski stir fry skup spacaš v 10 minutah. Jedli bodo praktično vsi, mogoče bodo čisto mesojedi malo vihali nos. Zato pa dodatno ene čiken fingerse napohaš, ali pa svinske stripse, in si jih lahko folk po volji doda. No, tud govedino v trakcih. Stvar ni nerešljiva. Paziš da nimaš isti vok za vse to, pa lahko nafutraš vse sorte jedcev.

Ganon ::

Ni nikomur žalostno, da je avtor teme vprašal, ali naj popolnoma ignorira povabljenca?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30327682 (17655) nejclp

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50043242 (30867) Aston_11
»

Posedi in varna hrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413047 (10569) jype

Več podobnih tem