» »

Veganska hrana v javnih ustanovah

Veganska hrana v javnih ustanovah

««
«
1 / 7
»»

premafx ::

Kdor želi, naj prosim podpiše peticijo, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...
  • spremenil: premafx ()

D3m ::

Brez veze.

Pri mojem koncu se večina šolske hrane stran meče, ker ne marajo takega obroka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sds ::

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticiji, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...


Napisite peticijo, kjer se ukine prehrana zivalskega izvora (ali vsaj mesa) v javnih ustanovah, pa podpisem. Tega ne bom podpisoval, ker je brez veze.
I have no mouth, and I must scream

WizzardOfOZ ::

sds je izjavil:

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticiji, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...


Napisite peticijo, kjer se ukine prehrana zivalskega izvora (ali vsaj mesa) v javnih ustanovah, pa podpisem. Tega ne bom podpisoval, ker je brez veze.


Še en kreten, ki ne zna živeti, brez da bi vsem ostalim vsiljeval, kaj lahko in kaj ne smejo. Točno zaradi takih, kot si ti, takih stvari ne bom nikoli podpisal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

premafx ::

Želijo dodati možmost izbire veganskega obroka, ostali obroki ostanejo, kot so.

WizzardOfOZ ::

Otroci naj jedo vse (vsake hrane v normalnih količinah), da se lahko normalno razvijajo!!! Ko bodo dovolj stari, pa naj se sami odločijo, kaj bodo jedli.

Drugače lahko uvedejo tako hrano brez peticij. Na šoli mojega otroka so uvedli brez da bi morali imet peticije. Nekje 2 otroka na razred imata tak obrok. Vendar je to potrebno sporočiti vnaprej, da bo otrok to jedel, ker ne mislijo delat ogromno take hrane, ki jo bodo potem stran metali.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

premafx ::

Niso mišljene samo šole, temveč vse javne institucije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: premafx ()

IL_DIAVOLO ::

Namesto sladic in prigrizkov naj raje forsirajo sadje, zelenjavo in orescke. Ne pa nekega veganskega sranja, ki poizkuša posnemati zivalski izvor beljakovin.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

premafx je izjavil:

Niso mišljene samo šole, temveč vse javne institucije.


Javne institucije naj se pa začnejo obnašat tako da ne zapravljajo in mečejo stran denarja in hrane.
To pomeni, da morajo mal raziskat koliko je veganov tam in koliko naj na splošno hrane (take in drugačne) pripravljajo. Ne pa da delajo ko svinja z mehom s hrano, potem jo pa stran mečejo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticijo, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...

Zakaj bi to delal, saj pa pojes samo solato in prilogo. Meso pa trejdas z nekom za se vec solate.

WizzardOfOZ je izjavil:

premafx je izjavil:

Niso mišljene samo šole, temveč vse javne institucije.


Javne institucije naj se pa začnejo obnašat tako da ne zapravljajo in mečejo stran denarja in hrane.
To pomeni, da morajo mal raziskat koliko je veganov tam in koliko naj na splošno hrane (take in drugačne) pripravljajo. Ne pa da delajo ko svinja z mehom s hrano, potem jo pa stran mečejo.

To pa je res, nekateri nosijo domov tolko hrane, da celo familijo in svoje domace ljubljencke nahranijo, da jim sploh ni treba v trgovino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SmolWhale ::

Trejdal bi solato za meso??????

donvito ::

WizzardOfOZ je izjavil:

premafx je izjavil:

Niso mišljene samo šole, temveč vse javne institucije.


Javne institucije naj se pa začnejo obnašat tako da ne zapravljajo in mečejo stran denarja in hrane.
To pomeni, da morajo mal raziskat koliko je veganov tam in koliko naj na splošno hrane (take in drugačne) pripravljajo. Ne pa da delajo ko svinja z mehom s hrano, potem jo pa stran mečejo.

+1 ne boste verjeli koliko ostane hrane od malic, me pa moti, da režejo rogljičke, krofe(četrtinke) na male kose, zakaj ne dajo cel krof oz rogljiček, pa naj bo tisti manjši. Potem pa nosijo domov višek, ne vem ali ne znajo zračunat približno koliko se poje.

wajdujc ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Otroci naj jedo vse (vsake hrane v normalnih količinah), da se lahko normalno razvijajo!!! Ko bodo dovolj stari, pa naj se sami odločijo, kaj bodo jedli.


To zveni kot kaka LBTG propaganda

m0LN4r ::

SmolWhale je izjavil:

Trejdal bi solato za meso??????

Ja seveda, ce ze izbiram med umetno zelenjavo ali umetnim mesom. Bo vegi happy pa jaz. Dve muhi na en mah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

djabi ::

Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da se preveč hrane stran meče.

Kaj pa, če bi uvedli anglosaški sistem (ko že vse kopiramo od tam), da ukinemo šolske malice itn. in naj vsak od doma prinese s sabo tisto, kar bo pojedel ... Spet boste rekli, da: ja, nekateri pa doma nimajo ničesar. Takim bi dal potem kakšne bone za hrano v kakšni menzi.

Lonsarg ::

Je kar problem otroka nafutrat dandanes, ko pa starši vzgajajo same izbrične neprilagodljive razvajance.

Veganski obrok ne bi rešil ničesar, če bi hotel da ti vsi jedo bi moral imeti vsak dan 10 različnih stvari, kar je seveda no-go.

Veganski obroki so itak problematični, ker še vegatarjanci ne zdržijo da bi jedli vedno vegansko. Najbolj zabavno je ko pride vegan v Indijo in si misli u dežela zelenjave in začimb, na koncu pa ugotovi da veganski obroki praktično ne obstajajo.

wajdujc ::

djabi je izjavil:


Kaj pa, če bi uvedli anglosaški sistem (ko že vse kopiramo od tam), da ukinemo šolske malice itn. in naj vsak od doma prinese s sabo tisto, kar bo pojedel ...

V VB se je kosilo v menzi v šoli, in "reveži" dobijo đabe. Ali kaj točno misliš z "uvedbo anglosaškega sistema"?

SmolWhale ::

Ukinit vse obroke, ker se samo krade in nosi domov, škrtarijo pri porcijah, da potem nosijo domov. Vse zapret in zgonit na cesto. Privadite se na lakoto, čimprej. Lačni in bosi bomo plesali svobodni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Cupakabra123 ::

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticijo, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...
Ne, ker ne podpiram starsev, ki svoje otroke silijo z veganstvom. Sicer pa je trava ziher pred solo.

djabi ::

wajdujc je izjavil:

djabi je izjavil:


Kaj pa, če bi uvedli anglosaški sistem (ko že vse kopiramo od tam), da ukinemo šolske malice itn. in naj vsak od doma prinese s sabo tisto, kar bo pojedel ...

V VB se je kosilo v menzi v šoli, in "reveži" dobijo đabe. Ali kaj točno misliš z "uvedbo anglosaškega sistema"?


OK, imaš prav, ta sistem je v nekaterih šolah v Avstraliji, Novi Zelandiji ter ZDA.

Ko se je zgodba o dečku, ki je svojemu sošolcu prinesel kosilo, razširila po spletu, se je Reddit odzval.
https://www.upworthy.com/after-a-story-...

Je pa zanimiv ta članek, ki razmišlja, ali je boljše s sabo prinesti hrano ali pa jesti tisto, kar lahko dobiš v šolski menzi.
Is School or Packed Lunch Right for Your Family? (Kaj je boljše za tvojo družino, šolska prehrana ali vnaprej pripravljena/pakirana?)



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

wajdujc ::

djabi je izjavil:


Je pa zanimiv ta članek, ki razmišlja, ali je boljše s sabo prinesti hrano ali pa jesti tisto, kar lahko dobiš v šolski menzi.
Is School or Packed Lunch Right for Your Family? (Kaj je boljše za tvojo družino, šolska prehrana ali vnaprej pripravljena/pakirana?)


Standard: nekaj ne deluje najbolj optimalno, DEJMO UKINIT! Naj se cigoti že znajdejo, ker mislim da se gre le o tem, ali ti je nekako prepovedano dat v rucak malco lastnemu otroku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

dexterboy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

sds je izjavil:

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticiji, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...
Napisite peticijo, kjer se ukine prehrana zivalskega izvora (ali vsaj mesa) v javnih ustanovah, pa podpisem. Tega ne bom podpisoval, ker je brez veze.
Še en kreten, ki ne zna živeti, brez da bi vsem ostalim vsiljeval, kaj lahko in kaj ne smejo. Točno zaradi takih, kot si ti, takih stvari ne bom nikoli podpisal.

+1
Se ne bi mogel bolj strinjati. Hrane je dovolj za vse in zadnja stvar, ki jo potrebujemo, je vsiljevanje lastnih pogledov drugim ljudem. Še prevečkrat pogrešam en del USA ustave pri nas...

Lonsarg je izjavil:

Je kar problem otroka nafutrat dandanes, ko pa starši vzgajajo same izbrične neprilagodljive razvajance. Veganski obrok ne bi rešil ničesar, če bi hotel da ti vsi jedo bi moral imeti vsak dan 10 različnih stvari, kar je seveda no-go. Veganski obroki so itak problematični, ker še vegatarjanci ne zdržijo da bi jedli vedno vegansko. Najbolj zabavno je ko pride vegan v Indijo in si misli u dežela zelenjave in začimb, na koncu pa ugotovi da veganski obroki praktično ne obstajajo.
Današnji otroci so itak zavožena generacija, ker so starši mentalni invalidi, nimajo pojma in ne znajo vzgajati otrok, ker se je potrebno z otrokom ukvarjati, ne pa lajkati objave na fejsu...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Šolska prehrana je dobra in zdrava. Mnogi, s tem mislim 80-90 %+ ljudi v Sloveniji vseh starosti niti približno ne jedo tako raznoliko, zdravo in z redno frekvenco, kot so obroki v šolah.

Šolska hrana ni obvezna. Tisti, ki tega nočejo in ne podpirajo, naj otroka lepo zaznamujejo pred vsemi sošolci in mu vsak dan dajo svoj veganski obrok za pojest, katerga bo nesel v šolo.

Obstajajo pa tudi zasebne šole, pa ga prepišite v tisto ustanovo in se tam potegujte za vam želene obroke vaših otrok.

Lahko ga pa tudi šolate doma.

To je to.

wajdujc ::

dexterboy je izjavil:

Današnji otroci so itak zavožena generacija, ker so starši mentalni invalidi, nimajo pojma in ne znajo vzgajati otrok, ker se je potrebno z otrokom ukvarjati, ne pa lajkati objave na fejsu...

A to se spet oglaša starejša generacija do 1970, ki je dala na svet vse te mentalne invalide?

pirat ::

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticijo, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...

Podpiram, seveda!
Predlagam celo razširitev peticije. Poleg veganskih obrokov naj bo vedno na razpolago tudi najmanj en halal obrok ter najmanj en obrok primeren za posameznike na ketonski dieti. Za
posameznike, ki prakticirajo intermittent fastening se obenem uvede gibljivo časovno okno za kosilo.
Predlagam, da se za pokritje dodatnih stroškov s pripravo specializiranih obrokov uvede višja davčna stopnja na meso (DDV v višini 32%) ter ukine davčne olajšave za investicije v podjetjih mesno-predelovalne industrije.

Vuli ::

ne vem, če vegansto in osnovno šolska prehrana lih gresta skupaj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Glugy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

sds je izjavil:

premafx je izjavil:

Kdor želi, naj prosim podpiše peticiji, da bodo vegani pridobili možnost obrokov v šolah in ostalih javnih ustanovah. Sam nisem vegan, pa podpiram, ker tudi meni včasih ustreza veganska prehrana.
https://www.peticija.online/moznost_izb...


Napisite peticijo, kjer se ukine prehrana zivalskega izvora (ali vsaj mesa) v javnih ustanovah, pa podpisem. Tega ne bom podpisoval, ker je brez veze.


Še en kreten, ki ne zna živeti, brez da bi vsem ostalim vsiljeval, kaj lahko in kaj ne smejo. Točno zaradi takih, kot si ti, takih stvari ne bom nikoli podpisal.


Če obrnemo zadevo pa uporabimo isto logiko se trenutno vsiljuje mesna prehrana. Pa nisem noben vegeterjanc al pa vegan ampak treba si je nalit čistga vina.

UkrFTW! ::

Vuli je izjavil:

ne vem, če vegansto in osnovno šolska prehrana lih gresta skupaj.

Marsikaj je onstran zdrave pameti v OŠ, drži. Še najbolj google matere.

Scaramouche3 ::


Še en kreten, ki ne zna živeti, brez da bi vsem ostalim vsiljeval, kaj lahko in kaj ne smejo. Točno zaradi takih, kot si ti, takih stvari ne bom nikoli podpisal.

Kot nekdo ki je vegi in v šoli v 90ih nikoli nisem utrujal da bi imeli to prehrano bi prej rekel da je danes kar lepa populacija otork in odraslih ki v javnih ustanovah mora biti tiho.
Če je vsiljevanje je to samo z ene strani...

WizzardOfOZ ::

Glugy je izjavil:



Če obrnemo zadevo pa uporabimo isto logiko se trenutno vsiljuje mesna prehrana. Pa nisem noben vegeterjanc al pa vegan ampak treba si je nalit čistga vina.

kje se vsiljuje? jaz še nikjer nisem videl, da bi veganom vsiljevali meso. č
recimo moj otrok ima vsak petek v šoli slovenski zajtrk, ima možnost veganske hrane in običajne hrane v šolo.
doma ima možnost jest vse kar mu srce poželi. pa še pomaga mi vse to pripravljat.
ne morem pa pomagat,če ima najraje ribe. pač večkrat jemo ribe. sicer jih tudi meni ni težko jest.

smo pa doma uvedli, da se hrane ne meče stran. obroki so malo manjši, da nič ne ostaja. in če si še lačen, poješ še kaj dodatno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Glugy ::

Ti odgovarjaš na širšo tematiko jz sam odgovarjam na to kako si zastavil svojo logiko pri prejšnjem komentarju tako da ni pila vode (logical fallacy)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

m0LN4r ::

Ma kdor otroku ne da raznolike hrane in ga nauci se raznoliko prehranjevati s tem, kar nam je mati narava dala, ko raste in se razvija se naj malo vprasa po zdravi pameti.

Kdor pa hoce furat modno muho na sihtu pa, jebiga, znajdi se. Zdaj se gremo ZASTONJ hrano prilagajat nekim posebnezem, ki se niso naucili, da se pac poje, to kaj se dobi, ne gremo se delat "izbircne" in vse to zakamufliramo v zascito zivali pa narave, kar je prirocen BS. Ja ampak zivimo v takem cudnem svetu, kjer prides na obisk, dobis za jest, pol pa reces JAZ TEGA NE JEM! Svasta. Upam, da pride res kaka vecja kriza glede hrane po trgovinah, da se naucite jesti to kar pac bo na mizi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Glugy je izjavil:

Ti odgovarjaš na širšo tematiko jz sam odgovarjam na to kako si zastavil svojo logiko pri prejšnjem komentarju tako da ni pila vode (logical fallacy)

ne drži. ti si jo vzel kot napad nase in tako tudi odgovoril.
jaz nikomur ne vsiljujem hrane, ki je meni všeč. vsak naj je kar mu paše, kuharji pa naj malo preverijo in analizirajo svoje kuhinje, da bo manj za stran metat in več raznolikih menijev za ljudi.

m0LN4r je izjavil:

Upam, da pride res kaka vecja kriza glede hrane po trgovinah, da se naucite jesti to kar pac bo na mizi.

jaz sicer upam da do tega ne pride. za to, da otroci ne bodo tako razvajeni, naj raje starši otroke naučijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

V menzi na mariborski obcini je blo ze 10 let nazaj vsaj 3-4 razlicnih glavnih jedi in ena ribja + razlicna zelenjava in priloge, nevem kaj bi se folk rad. Ce si pac vegi, ker pac hoces bit, si das malo krompirja, knedle, riz, testenine brez omake, eno zeleno solato, malo kislega zelja, pa se kaksno mesano solato z fizolom.
Pol pa se bo naredl veganski meni za 3 osebe posebej, much wow. Budalastina. Zastonj hrana je, pa se jamrali bi, te izjeme.
Fak no, marsikdo bi bil hvalezen, ce bi dobil zastonj iz davkoplacevalskega denarja za jest.

Na vsake tolko je bil tut kak tofu in pohan sojin polpet, ampak BOGNEDAJ, da se je pekel v isti ponvi kot meso ali pa na neveganskem olju, masti whatever.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Karen ::

Če bi kdo kdaj za foro poskusil prostovoljno 2 dni nič jesti, samo piti, bi verjetno na svet začel gledati z drugačnimi očmi. Če še niste, poskusite enkrat, zanimiva izkušnja, vsak bi jo moral dati skozi, da bi si malce odprl obzorja ;)

m0LN4r ::

Dva dni nic jest, pol pa povabit v steak house.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Karen je izjavil:

Če bi kdo kdaj za foro poskusil prostovoljno 2 dni nič jesti, samo piti, bi verjetno na svet začel gledati z drugačnimi očmi. Če še niste, poskusite enkrat, zanimiva izkušnja, vsak bi jo moral dati skozi, da bi si malce odprl obzorja ;)

Ali misliš, da bi bili lačni po dveh dneh brez hrane? Večina je tok prenažrta, da bi takrat šele predzadnji obrok prebavljal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

wajdujc ::

Karen je izjavil:

Če bi kdo kdaj za foro poskusil prostovoljno 2 dni nič jesti, samo piti, bi verjetno na svet začel gledati z drugačnimi očmi. Če še niste, poskusite enkrat, zanimiva izkušnja, vsak bi jo moral dati skozi, da bi si malce odprl obzorja ;)


Ja, par dni je hudo, šele po tretjem postane enostavno, ko začne telo razgrajevati maščobo, pa lakote ni več. Bi odprlo obzorja marsikateremu ki se mora nonstop nujno basat

nejc_nejc ::

Se mi sploh ne da komentirat take bedarije. Ko v razredu na roditeljskem, sediš z cca 25 let mlajsimi mamicami, se ti uciteljica, ki je tvoja generacija prav zasmili, pa ne sme odkomentirat.

Na moje vprasanje, ce predlagano kvinojo soncek je doma, je bil odgovor ne.

WizzardOfOZ ::

Seveda ne, enkrat jo je probal, pa ven pljunil, zdaj bi pa mama rada, da bi to svinjarijo vsi enako pljuval kot njen sonček. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

feryz ::

Karen je izjavil:

Če bi kdo kdaj za foro poskusil prostovoljno 2 dni nič jesti, samo piti, bi verjetno na svet začel gledati z drugačnimi očmi. Če še niste, poskusite enkrat, zanimiva izkušnja, vsak bi jo moral dati skozi, da bi si malce odprl obzorja ;)
S kakšnimi očmi pa bi gledal? Daj mi razloži, da vidim, kako si ti to predstavljaš.
Jaz trenutno jem vsak tretji dan, solato ali kakšno jabolko. Pa imam še vedno enake oči.

Človek, pustimo mulce, ki rastejo, rabi presenetljivo malo hrane. Od tistega, kar poje, jo tričetrt zavrže. Skozi eno ali drugo odprtino.

SmolWhale ::

Karen je izjavil:

Če bi kdo kdaj za foro poskusil prostovoljno 2 dni nič jesti, samo piti, bi verjetno na svet začel gledati z drugačnimi očmi. Če še niste, poskusite enkrat, zanimiva izkušnja, vsak bi jo moral dati skozi, da bi si malce odprl obzorja ;)


Tako je, danes se trudimo da nihče ni NIKOLI lačen, ne vem če je to prava pot.. No ja sam sem v najstniških letih imel eno čudno obdobje anarhije in so me starci odrezali od hladilnika, life changer, ko ne moreš mislit na nič drugega kot hrano, od takrat naprej imam drugačen pogled na osnovne stvari in jih cenim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

dexterboy ::

Osebno bi rad videl, da se po teh štacunah preneha z vsiljevanjem 1000 in ene različne konzerve, hrane, piškotov, marmelad, salam in ostalega... Žalostno je, da po vse 4000+ letih civilizacijskega napredka mozgamo, kaj bomo jedli, ker hrana pa mora biti raznolika. Ja kaj pa voda? Jo moram 5 x na teden piti iz 5 različnih izvirov? Na preprosto hrano, kot je gre(i)z, polenta, tenstan krompir, mlečni riž... pa to pri folku, ki ga poznam, ne vejo, kdaj so nazadnje kuhali. Ja, piščance po francosko s tartufi v gobovi omaki pa ravno 2 dni nazaj... Za bruhat, res!
1970 generacija, ja, to sem tudi jazst, ampak moja dva otroka pojesta, kar dobita na mizo, nobenega izmišljevanja. Še to, da eden ne je banan, ker mu "kao" ne paše okus, se bo v kratkem "nuliralo" ...
Ko sem bil mlajši in še pri starcih, sem imel nedelje za dneve brez hrane. Pa ne pol nažrtje v ponedeljek ali pa prej v soboto, čisto običajno, kot vsak dan, razen nedelje, seveda. In je bilo top! Kasneje je bilo obdobje, ko nisem jedel po dva dni. Šele takrat ugotoviš, kako malo potrebujemo kot ljudje od hrane za vsakdanji obstoj.

Zdej pa malo za recepti pogledat, kaj bo jutri za kosilo... kr ne vem, kaj bi skuhal... /S
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

Pri nas bo golaž in polenta, pa skleda solate s česnom za zraven.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SmolWhale ::

Pri nas bo star kruh z ajvarjom in 6 piksen Laškega, ker je ostalo od današnjega piknika. Dober obrok, ravno prav za te vroče dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

WizzardOfOZ ::

ti rabiš pomoč. 6 piksen na dan je že alkoholizem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SmolWhale ::

Pa saj niso vsi zame jaz, žena in otrok vsak po dva, stran ne bomo metali, naj se mali privadi pa še zaspal bo lepo po kosilu. Ja otroku dam alkohol, pri 10 letih je že skrajni čas da ga spozna, seveda pod mojim nadzoromm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

WizzardOfOZ ::

SmolWhale je izjavil:

Pa saj niso vsi zame jaz, žena in otrok vsak po dva, stran ne bomo metali, naj se mali privadi pa še zaspal bo lepo po kosilu. Ja otroku dam alkohol, pri 10 letih je že skrajni čas da ga spozna, seveda pod mojim nadzoromm.


Z vsakim postom bolj bolan? Tableti popuščajo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Netrunner ::

Otroci morajo jesti čimbolj raznoliko, da se vspostavi dobra in raznolika črevesna flora. Veganski radikalizem ne spada v šole!
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

m0LN4r ::

Pa ne pol nažrtje v ponedeljek ali pa prej v soboto, čisto običajno, kot vsak dan, razen nedelje, seveda. In je bilo top! Kasneje je bilo obdobje, ko nisem jedel po dva dni. Šele takrat ugotoviš, kako malo potrebujemo kot ljudje od hrane za vsakdanji obstoj.
Se strinjam telo rabi malo, ampak to velja, ce zelo malo gibas tiste dni in imas rezerve na sebi in v sebi. Drugace pa no go, takoj ko se malo hitro vstanes te bo pobralo. Sem sprobal za foro v studentskih letih, pa smo sli zjutraj bale na prikolco metat, popoldan sem se v sobi zlozil, ko sem neki s tal pobral.
Drugace pa ja, ce dela clovk v pisarni, rabi presneto malo kalorij. Sem dal moji na roko galaxy watch, da ji dokazem... Prakticno bi z enim kosilom lahk delala dva dni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50043234 (30859) Aston_11

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231825 (211355) BigWhale

Več podobnih tem