» »

TradeRepublic

TradeRepublic

Temo vidijo: vsi
««
27 / 29
»»

mitosan ::

gruntfürmich tisti 1 cent ki si ga dobil na banko vsebuje v namenu PUK za recovery računa. Saj to vse piše. TR račun v Sloveniji ni plačilni, saj lahko nakažeš le iz svojega in na svoj bančni račun. Načeloma se takšni računi ne prijavljajo, v ozadju tudi (še) ne obstaja "fizično" ločen iban, ampak je ta "virtualni" IBAN uporabljen zgolj za to, da pridejo sredstva do tebe.

gruntfürmich ::

thx
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gort ::

Menda res, ja. Edorta, to poglej, niso to edine težave navkljub 'trading' pridevniku v imenu in trivialnosti same funkcionalnosti sortiranja (po donosu) brez nekih hudih backend procesiranj. Tony1 ima, na žalost, prav - čeprav bi z boljšim vmesnikom lahko dvignili storitev na 'nov nivo' :D

link_up ::

Edorta je izjavil:

Niti ETFjev ne moreš posortirati po donosnosti. To je pa ja osnova a ne? A da ni?
Če tega ne zmorejo, je dobro, da zmorejo vse ostalo.

https://prnt.sc/ozikl4Uwf6DR


predstavljaj si, da ti apple da gumb za max/min/close na levo...
In and Out

Edorta ::

Bitpanda te že na osnovni strani prosi, da stejkaš vsaj 50€ in imaš tako možnost, da si potem izžreban za nagrado 1000€
Do 5.9. Samo do takrat je čas.
Mislim, da tudi za burek nimajo.

https://prnt.sc/y-F5X-qZ0dM2

Nesta ::

Ste prijavili Trade Republic na FURS?

tony1 ::

Ne, že 37-tič v tej temi.

Nesta ::

tony1 je izjavil:

Ne, že 37-tič v tej temi.


Hvala potem ne bom prijavljal.

gruntfürmich ::

jst sem. saj je čisto vseeno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dev ::

Jaz sem prijavil.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

link_up ::

kaj ste pa prijavili?
In and Out

gruntfürmich ::

v edavke da imaš bančni račun v tujini.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Edorta ::

TradeRepublic ni bančni račun.

jinzo ::

Valda nebomo spet nove runde tega se šli. Če je kaj očitno pri tej temi, je to da se ne strinjamo kaj je bančni račun (in kake grozne posledice so, če ga vseeno prijaviš na FURS). Tak da naj se vsak po svoje odloči, iz miljonov vpisov že v tej temi in drugod. Res ne rabimo še ene runde istih argumentov.

Jaz osebno sem ga prijavil, ker mi je vzelo manj kot 5 minut in bom dost lažje FURS-u "zagovarjal" zakaj sem mislil, da je bančni račun, kot zakaj menda ni. Ampak to je moja osebna odločitev, ker tudi razumem, zakaj si eni tolmačijo da zadeva ni bančni račun.

m0LN4r ::

V tej temi je ocitno tudi, da je nekatere Fursa zelo strah, ali pa bi radi tja nalagali denar iz prodaje trave
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

GupeM ::

Valda da bi radi tja nalagali denar od prodajanja trave. Jaz vsak teden nesem gotovino na HQ od TradeRepublic, pa mi naložijo na račun.

mythic ::

Kako lahko vnesem vec svojih trrjev v traderepublic, ne da bi si prej s tega racuna nakazal denar?

delavec44 ::

Preko helpdeska. Pa dokazilo boš moral dati, da je TRR tvoj.

Nisem pa prepričan, da ti jih dovoli več za izplačilo ali gre vedno na zadnjega prijavljenega. App je drugače narejen tako, da ga tam izbereš.

BlaY0 ::

Dovoli več. Pač vsi morajo biti tvoji.

mythic ::

Kje pa sploh najdem helpdesk oziroma mesto, da jim posljem sporocilo? Vse karkoli kliknem komuniciram z robotom, kjer ne pridem do odgovora.

BlaY0 ::

Ko začneš chat session napiši da bi rad komuniciral s pravo osebo. Potem te vrže iz bot mode-a in čakaš na pravo osebo. Zna trajat par dni. Email naslov kamor lahko pišeš pa je bil objavljen tukaj v tej temi že najmanj ene 10x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jinzo ::

Al pa nakažeš 5€ pa je? :D

metalc ::

Z 18.9. se obr. mera zniža na 3,5%: https://x.com/traderepublic/status/1834...

chrush ::

So ze dobili dovolj uporabnikov, da to lahko naredijo :)
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Pro ::

Ne. ECB je danes depozitno obrestno mero znižala za 0,25 odstotne točke, po novem znaša 3,5 %.

delavec44 ::

Meni bi bilo bolj sumljivo, če bi dajali višjo od ECB kot je to ponekod drugod.

J.McLane ::

Kje drugod dajejo višjo?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ducy ::

Napaka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ducy ()

delavec44 ::

J.McLane je izjavil:

Kje drugod dajejo višjo?


Trading 212.

Steinkauz ::

Ja t212 daje 4.2%, samo ni banka, tko da odbij 25%. No pa podpiraš državo s temi 25% :))

BlaY0 ::

Če imaš 50k, potem daš za max. "izplen" 30k na TR, 20k pa na T212.

delavec44 ::

Steinkauz je izjavil:

Ja t212 daje 4.2%, samo ni banka, tko da odbij 25%. No pa podpiraš državo s temi 25% :))


T212 ravno ne zanima slo davčna politika. Debata je kdo ti da najvišje obresti in od kje pride denar.

Drugače pa teh 1kEUR olajšave za depozit skuriš že, če daš pri nas na eno banko dolgoročno vezati 30kEUR. Tako da meni je čisto vseeno kaj je banka in kaj ni, ker povsod plačam 25%. Razen na XEON.

V sosednji temi imamo normirance, ki služijo 150kEUR letno. Verjamem, da vsi tu ta popust na depozit hitro porabijo.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

ČE daš v kripto sploh ni obdavčen.
Quack !

delavec44 ::

Kar popolnoma spada v temo o TR :D

Tudi kripta se bodo enkrat lotili, če gledamo druge države.

blblb ::

delavec44 je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Ja t212 daje 4.2%, samo ni banka, tko da odbij 25%. No pa podpiraš državo s temi 25% :))


T212 ravno ne zanima slo davčna politika. Debata je kdo ti da najvišje obresti in od kje pride denar.

Drugače pa teh 1kEUR olajšave za depozit skuriš že, če daš pri nas na eno banko dolgoročno vezati 30kEUR. Tako da meni je čisto vseeno kaj je banka in kaj ni, ker povsod plačam 25%. Razen na XEON.

V sosednji temi imamo normirance, ki služijo 150kEUR letno. Verjamem, da vsi tu ta popust na depozit hitro porabijo.


Lahko poveš banko (slovensko), ki da take obrestne mere? S tem da pri vezavi nimaš denarja na razpolago...

lp, blblb

delavec44 ::

In zakaj je pomembno, da imaš denar na razpolago, če planiraš, da bodo šle obrestne mere dol? Nimaš raje fix. obresti za daljše obdobje?

Če misliš pod take to, da za 30k€ dobiš 1k€ na leto. Vse slo banke so dale 3%+ obresti. Sam imam na Sparkasse eno malenkost ravno za ta depozit bonus. 35k€ za 2,9% od 20.10.2023 do 10.09.2028. Če bi bil nova stranka, bi dobil 3,1%.

Zaenkrat se v tujini še dobi več. Ne vem pa če bo vseh 5 let tako. Pri nas so že zmanjšali in kdor je zamudil je pač zamudil do naslednjega vlaka.

V-i-p ::

A kdo priporoča obveznice na TR in zakaj ja/ne? Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BlaY0 ::

Državne obveznice so načeloma low risk, razen če državi grozi default - se pravi credit rating CCC.

Načeloma je dobra praksa, da če nimaš kam z denarjem, ga 30% porineš v obveznice.

Gledal sem romunske obveznice ki zapadejo februarja 2034. Če jo kupiš danes (88,5%), letno dobiš ven ~4,2% + še na koncu ~13%. Recimo da jih kupiš 50:

* plačaš 44250 EUR
* vsako leto dobiš 1875 EUR
* na koncu dobiš nazaj še glavnico (face) 50000 EUR

...po 9,5 letih si torej na 44250 EUR pridelal (po davku) ~42,15%.

Zdaj, kaj vse se bo v 10ih letih zgodilo je težko rečt, ampak če vmes na trg pride kakšna zate bolj ugodne obveznice, lahko te prodaš in kupiš druge.

V-i-p ::

@BlaY0: hvala, res lepo razloženo! Jbg, tu sem pa res laik.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CallMeAl ::

Obveznice na TR so OK, tudi prikaz v aplikaciji je po mojem mnenju za laika OK. Treba je samo razumeti, da si ob nakupu obveznice "zapečeš" nek letni donos; romunska 2032 je npr nekaj čez 5%, francoska 2072 okoli 3%, avstrijska 2120 nekaj čez 2% ... malo za feeling kako velike razlike v donosih in ročnostih so na voljo. Po nakupu se bo cena obveznice spreminjala; če gredo pričakovanja o prihodnjih obrestnih merah gor (npr dvignejo se inflacijska pričakovanja), bo cena obveznic padla, kar pomeni zvišanje donosov obveznic. V TR ti v tem primeru kaže, da si naredil market value minus, ker bi obveznico prodal po nižji ceni kot si jo kupil. Ampak če je ne prodaš in čakaš do zapadlosti, boš dobil tisto obrestno mero, ki si jo kupil ob nakupu. Če uspešno špekuliraš na padec obrestne mere, pa lahko po višji ceni prodaš že prej... na obrestno mero so bolj občutljive cene daljših obveznic (=več let do zapadlosti).
Del donosa obveznice prinese letni kupon, ki ga boš dobil izplačanega na račun. Po koncu leta ne smeš pozabiti teh izplačil kuponov prijaviti FURSu, ker se nanje plača 25% davka (davek na obresti, podobno kot na bančne obresti nad 1000 EUR, samo da tukaj ni prvih 1000 EUR obresti neobdavčenih).
Na koncu pa je treba opozoriti, da "there's no free lunch". Trg z razlogom od Romunov zahteva višjo obrestno mero kot od Francozov in Avstrijcev. Vedno obstaja možnost (credit risk), da pride do "credit eventa", kar pomeni, da ostaneš brez dela obljubljenega denarja. Praviloma so te verjetnosti majhne, ampak je pametno, da ni vseh jajc v isti košari oz. da več riskiraš z denarjem, ki ga ne boš nujno rabil.
Glede pričakovanj pri obrestnih merah pa ne vem... osebno verjamem, da se bo inflacija v naslednjih mesecih spet okrepila (ne glede na to kaj delajo centralne banke), nimam pa občutka kakšna pričakovanja so vgrajena v donose obveznic. Veliko je argumentov tako na strani višje dolgoročne inflacije (=slabo za cene obveznic - predvsem koliko denarja je napumpanega v sistem in kakšni so nivoji zadolženosti + geopolitična trenja) kot tudi na strani nižanja dolgoročne inflacije (=tehnološki razvoj (AI, energija itd), padanje rasti populacije). Taka zmešnjava, da je bolje imeti srečo kot pa biti pameten :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CallMeAl ()

BlaY0 ::

CallMeAl je izjavil:

Veliko je argumentov tako na strani višje dolgoročne inflacije (=slabo za cene obveznic - predvsem koliko denarja je napumpanega v sistem in kakšni so nivoji zadolženosti + geopolitična trenja) kot tudi na strani nižanja dolgoročne inflacije (=tehnološki razvoj (AI, energija itd), padanje rasti populacije).

Se pravi, če se inflacija viša, naj bi cena obveznic padala. To pomeni da jo tudi sam dobiš na trgu ceneje in imaš potem, v primeru da jo držiš do konca, pri izplačilu glavnice dodaten profit. Recimo da je padla na 85% prvotne cene in zapade čez 11 let. V tem primeru boš ob zapadlosti dobil poleg letnega kupona še glavnico, ki ti bo po obdavčenju (to je trenutno 15%, ker lastništvo > od 10 let) prinesla dodatnih 15% (še malo več, ker nisem upošteval 2% normiranih stroškov, ki dodatno zmanjšajo davčno osnovo za tisto leto).

Po drugi strani, če je cena obveznice višja od 100%, imaš na koncu pri vračilu glavnice "izgubo" (ne gre za kumulativno izgubo, ker si le to že v štartu vkalkuliral v kumulativni profit), le to pa upoštevaš pri zmanjšanju davčne osnove v tistem letu. Recimo da je bila ena obveznica (nominalna vrednost 1000 EUR) s 5% letno obrestno mero ob nakupu vredna 105% in jih kupiš 20... plačaš za njih 21000 EUR. Ob zapadlosti imaš 1000 EUR "izgube", hkrati dobiš zadnji obrok obresti, se pravi 1000 EUR, ki pa v celoti ne bo obdavčen, saj se davčna osnova v tem primeru zmanjša prav tako za 1000 EUR.

Osebno menim da Romunija v naslednjih 10 letih ne bo bankrotirala, ker je že lep cajt zasidrana na "lower medium grade" (za primerjavo, Slovenija je v "upper medium grade").

delavec44 ::

Koliko pa za slo obveznico dobiš?

BlaY0 ::

A tazadnjo? 3,4% letno s 1000 EUR olajšave pri obdavčitvi (skratka kot vezane vloge).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

GupeM ::

Minus stroški brokerjev.

nejc311 ::

Zadnje znižanje je bila za 0,30% in ne za 0,25%. Gre za malenkostno razliko, ampak omenim v kolikor še kdo programsko preračunava natančne obresti in nima več točnega izida.

Trade Republic je namreč spremenila način izračunavanja obresti. Do sedaj so uporabljali ECB konvencijo beleženja obresti, kar je pomenilo navedena obrestna mera na 360 dni in ne na celo leto. Kot so imeli zapisano na spletni strani: "To calculate the interest passed on to you, our partner banks use the ECB day-count convention (current/360 days)". Obresti so bile tako do sedaj na celoletni ravni malo višje kot oglaševane in sicer 4,06% namesto 4,00% in 3,80% namesto 3,75%.

Pri zadnjem znižanju so pa zgornji zapis odstranili iz spletne strani. Hkrati ob zadnjem znižanju ni bilo več obvestila z zapisom: "Trade Republic continues to pass the ECB interest rate to all existing and new customers", ki je bil naveden pri prejšnjem, saj ne drži več dobesedno. Sedaj samo omenjajo kolikšna je nova obrestna mera.

Po ta novem manjši delež obresti, ki jih dobijo od ECB-ja obdržijo zase, in ne prenesejo več vsega komitentom.
N26 je sicer to počela že vedno; Ko so imeli 4% na Metal računu je to pomenilo točno 4%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc311 ()

link_up ::

nejc311 je izjavil:

Zadnje znižanje je bila za 0,30% in ne za 0,25%. Gre za malenkostno razliko, ampak omenim v kolikor še kdo programsko preračunava natančne obresti in nima več točnega izida.

Trade Republic je namreč spremenila način izračunavanja obresti. Do sedaj so uporabljali ECB konvencijo beleženja obresti, kar je pomenilo navedena obrestna mera na 360 dni in ne na celo leto. Kot so imeli zapisano na spletni strani: "To calculate the interest passed on to you, our partner banks use the ECB day-count convention (current/360 days)". Obresti so bile tako do sedaj na celoletni ravni malo višje kot oglaševane in sicer 4,06% namesto 4,00% in 3,80% namesto 3,75%.

Pri zadnjem znižanju so pa zgornji zapis odstranili iz spletne strani. Hkrati ob zadnjem znižanju ni bilo več obvestila z zapisom: "Trade Republic continues to pass the ECB interest rate to all existing and new customers", ki je bil naveden pri prejšnjem, saj ne drži več dobesedno. Sedaj samo omenjajo kolikšna je nova obrestna mera.

Po ta novem manjši delež obresti, ki jih dobijo od ECB-ja obdržijo zase, in ne prenesejo več vsega komitentom.
N26 je sicer to počela že vedno; Ko so imeli 4% na Metal računu je to pomenilo točno 4%.


v mejlu dva dni nazaj so napisali tole:

We will keep passing on the full deposit facility rate to you. You continue to earn monthly interest on your cash.
:)
In and Out

nejc311 ::

link_up je izjavil:

v mejlu dva dni nazaj so napisali tole:

We will keep passing on the full deposit facility rate to you. You continue to earn monthly interest on your cash.
:)

Aha. Nisem dobil maila. Ampak trditev ne drži. Obresti so zdaj točno 3,50% in ne več po ECB konvenciji. Dnevne obresti se mi namreč do centa ujemajo samo po točno 3,50% meri. Razen, če mislijo ob izplačilu popraviti razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc311 ()

BlaY0 ::

Torej, po moje: "ECB interest rate" != "full deposit facility rate". Po moje niso te dikcije spremenili kar tako v tri dni.

nejc311 ::

ECB jo omenja kot deposit facility rate. Torej ali gre za napako v mailu, ali pa za napako v izračunu v appu, ali pa za malenkostno zavajanje.

link_up ::

jaz bi rekel, da so pozabili v mailu popravit...thx za info nejc!
In and Out
««
27 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23851401 (255) ducy
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
519157658 (709) delavec44
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744164059 (10188) Utk
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345803 (4048) Lonsarg

Več podobnih tem