» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
18 / 23
»»

dev ::

Če si upaš 50k, zakaj ne 100k? :D
Klasične banke niso konkurenca neo bankam. Povsem drug poslovni model (krediti).

Pravkar opazil tudi, da so dodali limite na kartici, ki jih lahko nastaviš po želji v appu.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

dev ::

Through its new IBAN and current account, Trade Republic continues to pass the ECB interest rate to all
existing and new customers. Now, every customer receives uncapped interest on all cash deposits. This
was previously capped at 50,000 euro per user. Cash reserves continue to be distributed among escrow
partner banks, such as Deutsche Bank, HSBC or J.P. Morgan and for higher balances are further diversified
into liquidity funds.
Therefore, customers benefit from the deposit protection of several escrow partner
banks as well as the unlimited segregation of fund assets. By earning the current ECB rate, customers
further benefit from the high interest rate environment, uncapped, for all their cash. Currently, new and
existing customers receive 4 percent p.a. interest daily accrued, monthly distributed.

https://assets.traderepublic.com/assets...

Glede na zgornje, pa nisem prepričan ali bo to avista ali ne :|
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

delavec44 ::

Samo kaj nas briga kaj oni naprej delajo s tem denarjem? Saj slo banka tudi nima likvidnosti, da pokriva vsa sredstva na TRR. Sigurno jih po svoje nalagajo dalje.

Drugače bi bilo jamstvo 100k€ brez veze saj nobena banka ne bi mogla propasti do te mere, da izgubi sredstva komitentov.

Nikonja ::

Sej nobena banka na svetu ni likvidna, to je dejstvo, ker itak plasirajo več kreditov kot imajo denarja. Zato tisti kateri želi varnost naj kupi zlato palco ali kot vsak ta prav balkanec kupiš nepremičnino!

V-i-p ::

energetik je izjavil:

ECB bo ravnokar začela zmanjševati obresti. Tehle 4% ne bo več dolgo tudi na TR.

Ima kdo "napoved" za koliko bo šlo dol?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pro ::

EBC naj bi znižal za 0.25 %. Tako pričakujem da bo za toliko znižal tudi TR.

energetik ::

Slišal sem, da tudi julija sledi še eno tako nižanje. Medtem ko FED morda letos sploh ne bo nižal.

Bolje kar vse € na TRR menjati v USD?
vires in numeris

DamijanD ::

Ampak temu bodo sledile verjetno vse banke, tako da relativno gledano bo TR še vedno ugoden.

dev ::

Mogoče bo res bolje držati cash v $ in tako koristiš še malo večjo obrestno mero. Sicer pa nekaj vseeno zgubiš na valutnih konverzijah.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

J.McLane ::

Cilj TR je da privabi stranke, zdaj imajo nekateri samo denar gor in nič ne trgujejo, ko bodo šle OM dol (povsod) bo velika verjetnost, da bo ta denar iskal neke druge finančne naložbe, cilj dosežen.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Ajnstajn` ::

GupeM je izjavil:

Ne, obresti za avista vloge (vloge na vpogled) niso obdavčene. To so obresti, ki jih prejmeš na navadnem plačilnem računu. Obdavčene so obresti na varčevalnem računu (vezane vloge in podobno).

Na plačilnih računih so obresti običajno itak tako majhne, da bi rabil kakšen milijon na računu, da bi v enem letu mogoče prilezel na 1000 EUR obresti.

Gre namreč za neinvestirana denarna sredstva in obresti od teh niso obdavčene.


delavec44 je izjavil:

Niti nima veze meja 1000€, ki jo tu mešate. Ti imaš lahko že na drugi banki več kot 1000€ obresti na depozitu ampak se avista še vedno ne prištevajo zraven. Sploh se ne poročajo.



res je, z obema se strinjam da avista obresti niso obdavčene, ampak pri trade republic so, ker jer tako povedal Furs.
Zakaj?, ker pač lahko.
//

V-i-p ::

Pa saj na TR (še) nimamo avista obresti.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ajnstajn` ::

V-i-p je izjavil:

Pa saj na TR (še) nimamo avista obresti.


kaj pa je potem teh 4%, ki jih dobiš?

Ima že kdo njihovo kartico? dobil semmožnost za njihovo kartico.
//

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Jaz jo imam, dela bp.

delavec44 ::

Furs ni še nič rekel kaj bo, ko dobiš plačilni račun. Skeptiki so pisali, da bodo potem obresti pa sigurno na depozitnem ločenem računu pa sedaj iz te novice ne kaže tako.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Ajnstajn` je izjavil:

res je, z obema se strinjam da avista obresti niso obdavčene, ampak pri trade republic so, ker jer tako povedal Furs.
Zakaj?, ker pač lahko.

Ne drži. Pri TR so obresti nad 1000 EUR res obdavčene. Ampak ne zato, ker pač lahko, ampak zato, ker ne gre za plačilni račun (nimaš svojega IBAN-a, s katerega lahko nakazuješ na poljuben IBAN. Nakažeš lahko samo na točno določen IBAN, s katerega si nazadnje nakazal denar na TR, računa tudi ni potrebno prijaviti FURS-u). Ker račun ni plačilni, gre za investirane vloge, podobno kot vezava na banki, le da tukaj ni vezave.

Če pa se TR odloči in nam dejansko odpre plačilne račune, pa te obresti postanejo avista obresti, račun bo pa potrebno prijaviti FURS-u. Takrat na te obresti ne bo nobenega davka. No, vsaj ne bi smel biti, če se držimo črke zakona.

Je pa zadeva trenutno nekoliko v sivi coni, ker račun načeloma res ni plačilni, lahko pa dobiš kartico, s katero lahko plačuješ v trgovini. FURS se glede tega še ni izjasnil, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

atubbuta ::

Totalno sranje!

Dal sem denar gor, zdaj ga pa že 3 tedne ne morem dol dobiti! Hodim okoli pri raznih svetovalcih, naročam razne dokumente pri NLB in še vedno nič. Dolgo časa so mi tvezili, da rabijo ta dokument, od trenutka dalje, ko sem jim ga poslal, se pa več ne javljajo oz. ne odgovarjajo več na e-pošto.

Kaj naj rečem?! Raje kupujte zlato ali pa naložite v delniški sklad. Bo bolj sigurno, definitivno pa dosti bolj likvidno.
:)

dev ::

Kje se pa ustavi ko hočeš denar prenakazat nazaj na svoj referenčni račun?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

atubbuta ::

Ko dam "send" mi pokaže začetno stran, da moram počakati 2 delovna dneva za "verified" in na koncu je kljukica pred "Withdraw". Tu ne morem na nič klikniti, ker je slepa stran in lahko grem samo nazaj.
:)

DamijanD ::

Kaj imajo dokumenti pri NLB veze z nakazovanjem iz TR?

atubbuta ::

Ja, dvignil naj bi tako, da si nakažem na TRR od NLB.

Oni so po njihovih besedah se želeli prepričati, da sem res jaz lastnik.
:)

m0LN4r ::

delavec44 je izjavil:

Upa kdo dati vec kot 50k€ gor, ko bodo omejitve odpravljene? Do 100k je zavarovano?

Jaz si upam bolj dat tja, kot pa na kak lesen SKB, NLB, nkbm
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

dev ::

atubbuta je izjavil:

Ja, dvignil naj bi tako, da si nakažem na TRR od NLB.

Oni so po njihovih besedah se želeli prepričati, da sem res jaz lastnik.

Si mogoče nakazoval gor z različnih računov?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Upa kdo dati vec kot 50k€ gor, ko bodo omejitve odpravljene? Do 100k je zavarovano?

Jaz si upam bolj dat tja, kot pa na kak lesen SKB, NLB, nkbm
Res? Pri takem servisu, kjer imaš 1-2 tedna onemogočeno prijavo v app? Kjer ni odgovora na helpdesku, ti pa ne moreš prenesti svojih sredstev na drug TRR? Če se kaj takega zgodi na SLO banki, se pojaviš najkasneje drug dan v poslovalnici z osebno in se zrihta točno takrat.
Jaz imam zelo slab občutek tudi pri Revolutu in ga uporabljam izključno kot banko za spletna plačila (super izvedeno manipuliranje s plačilnimi karticami), gor imam zgolj nekaj tekočih sredstev do 1k; ne bi pa si upal gor naložiti pol svojega premoženja.

Še na IBKR imam slab občutek, ampak tisto je ogromna, stara firma z velikim renomejem.
vires in numeris

gort ::

No, zdaj, ko tako strašite, sem moral it preverit te katastrofizme glede polovice premoženja. Zaenkrat je šlo gladko skozi, SMS prejet, na otrr pa moram priliv šele videti, res pa je, da ne uporabljam NLB, ne vem, če ga kdaj sem.

delavec44 ::

Pri nas si eno leto brez, ko daš vezati depozit. Ni sedaj en teden neka panika. Bolj je važno, če ga sploh dobiš.

gort ::

Samo zanima me, ker še nisem ničesar nikdar pošiljal kontra :D

GupeM ::

energetik je izjavil:

Če se kaj takega zgodi na SLO banki, se pojaviš najkasneje drug dan v poslovalnici z osebno in se zrihta točno takrat.

Nope. Oni ti rečejo, da ne morejo nič in da bojo zadevo posredovali naprej in te obvestijo, ko bo kaj novega. Ko se po 14 dneh znova oglasiš tam, rečejo da še nimajo odgovora, ker je ravno avgust in je 3/4 folka na dopustih.

V-i-p ::

atubbuta je izjavil:

Ko dam "send" mi pokaže začetno stran, da moram počakati 2 delovna dneva za "verified" in na koncu je kljukica pred "Withdraw". Tu ne morem na nič klikniti, ker je slepa stran in lahko grem samo nazaj.

Narobe delaš!!! Sem zdaj preveril pri sebi. To kar si opisal si dal "Link your bank account" in tu ti pokaže lepo tvoj IBAN kamor moraš nakazat in piše ti, da traja dan do dva in pri withdraw je kljukica. Zato pa je slepa stran, če ti samo pokaže kako nakazat, da bo nov račun viden :). En korak nazaj imaš add account, to kar si ti dal, spodaj pa moraš imet že registriran svoj TRR in tu daš izplačilo... brat je treba, brat.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

klemenSLO ::

Je morda kdo vključil 1% Saveback?
Kot vidim ni avtomatsko saveback, ampak moraš 50€/mesec invenstirat da to deluje ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

energetik ::

GupeM je izjavil:

energetik je izjavil:

Če se kaj takega zgodi na SLO banki, se pojaviš najkasneje drug dan v poslovalnici z osebno in se zrihta točno takrat.

Nope. Oni ti rečejo, da ne morejo nič in da bojo zadevo posredovali naprej in te obvestijo, ko bo kaj novega. Ko se po 14 dneh znova oglasiš tam, rečejo da še nimajo odgovora, ker je ravno avgust in je 3/4 folka na dopustih.
Ne bi vedel, v 30 letih se mi nič takega še ni zgodilo na SLO bankah. Vedno je vse delovalo oz. sredstva na voljo za uporabo. Še vedno pa imaš v fizični poslovalnici vsaj takojšen feedback, kaj se dogaja, lahko zahtevaš vodjo, itd.
Je pa res, da mi tudi Revolut že 2 leti dela brezhibno, nakazila, pošiljanja, kartice.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

pingme ::

klemenSLO je izjavil:

Je morda kdo vključil 1% Saveback?
Kot vidim ni avtomatsko saveback, ampak moraš 50€/mesec invenstirat da to deluje ?

Saveback ne dobiš v denarju, ampak v savings plan. Malce je pa neumno, da za saveback opravijo ločeni nakup, če si recimo dobil 2€ čez saveback bo opravljen nakup za 2€ (torej ločeno 50€ in 2€ - dva nakupa in dva ločena dokumenta).

Kar se pa dviga denarja tiče, je pa najboljša opcija virtualna kartica in enostavno porabiš za nakupe ali pa dvigneš na bankomatu. In ni težav z raznimi nedostavami smsov ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

atubbuta ::

dev je izjavil:

atubbuta je izjavil:

Ja, dvignil naj bi tako, da si nakažem na TRR od NLB.

Oni so po njihovih besedah se želeli prepričati, da sem res jaz lastnik.

Si mogoče nakazoval gor z različnih računov?


NE

V-i-p je izjavil:

atubbuta je izjavil:

Ko dam "send" mi pokaže začetno stran, da moram počakati 2 delovna dneva za "verified" in na koncu je kljukica pred "Withdraw". Tu ne morem na nič klikniti, ker je slepa stran in lahko grem samo nazaj.

Narobe delaš!!! Sem zdaj preveril pri sebi. To kar si opisal si dal "Link your bank account" in tu ti pokaže lepo tvoj IBAN kamor moraš nakazat in piše ti, da traja dan do dva in pri withdraw je kljukica. Zato pa je slepa stran, če ti samo pokaže kako nakazat, da bo nov račun viden :). En korak nazaj imaš add account, to kar si ti dal, spodaj pa moraš imet že registriran svoj TRR in tu daš izplačilo... brat je treba, brat.


Enako velja zate. Ni add acount ampak samo add.

Mišljena pa so dodatna sredstva na njihov račun in ne dodaj račun za nakazilo.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

V-i-p ::

No, ampak šlo pa bo zdaj izplačilo? Si ugotovil kaj si delal narobe?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

atubbuta ::

Ne vem, kaj bi lahko delal narobe.

Tega nisem ugotovil ne jaz, ne moji svetovalci, očitno pa tudi ne sama banka "Trade Republic". Glede na to, da so me ghostal.
:)

buttcrack ::

spet en, ki misli, da se sonce okoli njega vrti :)

jinzo ::

Včasih, ko še nismo bli tak fejst politično korektni, smo takim stvarem rekli PEBKAC.

Ker glede na logičnost vpisov tukaj, močno dvomim da so "kompleksne" operacije ki jih potrebuješ pri TR primerne za vsakega.

tony1 ::

Hej, nije žvaka za seljaka...

Če bi v mladosti igrali igrice namesto metali žogo na koš, vas vsaj en dvig s TRja ne bi zje6al...

atubbuta ::

buttcrack je izjavil:

spet en, ki misli, da se sonce okoli njega vrti :)


Kaj si ti to izjavil?

Daj lepo pojdi kupovati vse pokvarjene izdelke, ki ti jih bodo v trgovini svetovali. Ker se pač sonce ne vrti okoli tebe?

Mislim, no!!! Pa gledam zadevo in še zdaleč nisem edini s podobnimi težavami pri Trade Republic.

Tako, da, ... Raje se vzdrži takih imbecilnih izjav!

tony1 je izjavil:

Hej, nije žvaka za seljaka...

Če bi v mladosti igrali igrice namesto metali žogo na koš, vas vsaj en dvig s TRja ne bi zje6al...


Si zelo dobrodošel, da mi prideš pomagati in rešiš zadevo. Me zanima, kako boš potem še lahko pametoval, ko isto tako, kot jaz nikamor ne boš prišel.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

buttcrack ::

atubbuta je izjavil:

buttcrack je izjavil:

spet en, ki misli, da se sonce okoli njega vrti :)


Kaj si ti to izjavil?

Daj lepo pojdi kupovati vse pokvarjene izdelke, ki ti jih bodo v trgovini svetovali. Ker se pač sonce ne vrti okoli tebe?

Mislim, no!!! Pa gledam zadevo in še zdaleč nisem edini s podobnimi težavami pri Trade Republic.

Tako, da, ... Raje se vzdrži takih imbecilnih izjav!

tony1 je izjavil:

Hej, nije žvaka za seljaka...

Če bi v mladosti igrali igrice namesto metali žogo na koš, vas vsaj en dvig s TRja ne bi zje6al...


Si zelo dobrodošel, da mi prideš pomagati in rešiš zadevo. Me zanima, kako boš potem še lahko pametoval, ko isto tako, kot jaz nikamor ne boš prišel.

kolega... meni in večini dela vse BP. vmes je res bila težava ker ni bilo +386 ali ni prišel SMS, kar pa se je dalo tudi rešiti (sicer pa ne vem zakaj se sploh odjavljate?!). Withdrawal je pa samo par klikov in skoraj noben nima te težave, ti si menda prvi... Torej???

gort ::

atubbuta je izjavil:

Mislim, no!!! Pa gledam zadevo in še zdaleč nisem edini s podobnimi težavami pri Trade Republic.

Zafrkavanju navkljub, lahko kaj več o tem?

atubbuta ::

gort je izjavil:

atubbuta je izjavil:

Mislim, no!!! Pa gledam zadevo in še zdaleč nisem edini s podobnimi težavami pri Trade Republic.

Zafrkavanju navkljub, lahko kaj več o tem?


Tujina, odlogiranje, več tednov za prijavo nazaj. Beri temo.
:)

gort ::

Nezanimivo. Sem imel podobno težavo tudi sam, pa očitno sem načel to v tej temi, pa se je uredilo po nekaj dnevih tudi v mobile app.

Ma je bilo zoprno, ne pa za paniko, pa itak se takšne stvari uredijo.

Je še vedno je delovalo preko weba, kot so nekateri napovedali, če si na mobilcu dal preklop na desktop webpage iz mobilnega.

Žal nisem videl, kaj si ali česa nisi storil ti, da imaš takšne težave, ker stvar je zagotovo rešljiva.

Zato sem vprašal bolj konkretno, če pa se tebi ne ljubi odgovarjati, pa čao bao, jokaj v kotu sam. :D

V-i-p ::

Čakaj, atubbuta, dejansko SI edini s tem "problemom". Se pravi, ko odpreš app, tapneš levo spodaj na Transfer in potem na Send, je tako? Potem pod Bank accounts vidiš svojega, to je tisti iz katerega si nakazal na TR. Drži? No, tapneš tega, pokaže ti razpoložljivo stanje in vneseš znesek, ki si ga boš nakazal. Daš naprej in Send, ter vneseš 4 mestno kodo, ki jo dobiš na SMS. Torej?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

atubbuta ::

gort je izjavil:



Zato sem vprašal bolj konkretno, če pa se tebi ne ljubi odgovarjati, pa čao bao, jokaj v kotu sam. :D


Ne, ne. Da se mi, le narobe sem razumel vprašanje (da naj razložim kake težave imajo drugi).

Torej zgodi se mi, da vse to, kar V-i-p razlaga jaz sploh ne morem narediti. Jaz pridem do send. Potem mi nič ne kaže mojega bančnega računa ampak samo slepo stran, ki pove kakšen je postopek, da bom lahko dvigoval. Problem je, da ta postopek traja že 3 tedne, zahtevajo od mene potrdilo, da sem jaz zares lastnik tega računa. To potrdilo sem od NLB pridobil, jim ga poslal in nakar so mrknili. Ne odgovarjajo več. Jaz pa še vedno po 4 dneh, od kar so mrknili ne morem dvigovati z računa.
Lahko, da ima moj Android kako specifiko, ampak na take specifike bi morali biti oni pripravljeni.

Zanimivo pa je tudi, ko sem naredil SEPA nakazilo na moj račun pri Trade Republic, je NLB blokirala moje podatke. Dobili so samo nakazilo in številko računa iz katerega je bilo nakazano. To nakazilo so zaradi tega zavrnili. Zdaj se pa sprašujem tudi, ali ima NLB tudi prste vmes, da malo ponagaja?

Odprl sem pa račun preko aplikacije, ki sem jo potegnil iz Androidove trgovine z aplikacijami. Upam, da ni bila kaka fake! Če je bila, potem imitirajo vse skupaj zelo profesionalno. Vse se lahko zgodi.
:)

tony1 ::

"Problem je, da ta postopek traja že 3 tedne, zahtevajo od mene potrdilo, da sem jaz zares lastnik tega računa."

Pojma nimam, za kaj gre. Tega od mene pri registraciji niso zahtevali, pa sem se registriral letos. (Včasih se je dalo v Kliku potegniti dol bančni izpisek, kjer je pač gor tvoj naslov in IBAN. Zakaj ne bi bilo to dovolj?)

Mislim, da so pri moji registraciji hoteli potrdilo o naslovu prebivališča, ki sem ga naložil. Potem so klasično zaspali, po enem tednu sem jim napisal reply, da jih že en teden čakam. Nato so v enem dnevu odobrili account.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

atubbuta ::

Ej thanx. Zdaj vidim vsaj, koliko potrebujejo za sprocesirati zadevo.

Torej verjetno lahko računam na to, da se bo zadeva uredila v 1 tednu od potrdila. Torej bom verjetno čakal še 3 dni.

Vsaj vem na čem sem. Še 1x hvala.
:)

gort ::

Ne morem svetovati preko foruma, če nimam situacije pred seboj, pač v izogib ponavljanju ali napačnemu razumevanju. 22 let obstoja računa je vendarle nekaj drugega kot nov vsak ljubi dan :D

bajsibajsi ::

V-i-p je izjavil:

Čakaj, atubbuta, dejansko SI edini s tem "problemom". Se pravi, ko odpreš app, tapneš levo spodaj na Transfer in potem na Send, je tako? Potem pod Bank accounts vidiš svojega, to je tisti iz katerega si nakazal na TR. Drži? No, tapneš tega, pokaže ti razpoložljivo stanje in vneseš znesek, ki si ga boš nakazal. Daš naprej in Send, ter vneseš 4 mestno kodo, ki jo dobiš na SMS. Torej?


Samo za info, pri meni v appu levo spodaj ni Transfer.

Druga zanimivost, trije sodelavci, vsi imamo Droida, isto verzijo appa in pri enem kaze drugacen dizajn (kar nekaj reci je na drugem mestu, ne samo en gumb malo nizje ali visje).

Na splosno mi je (ne)smesno brati, kako en folk slepo zagovarja TR. Sam imam gor dejansko vecjo kolicino sredstev, nekih resnih tezav se nisem imel, pa vseeno pravim, da je app slabo narejen.
@tony1 Pa sem v mladosti treniral kosarko in dolge ure prezivel pred racunalnikom, HA, kaj pa sedaj?!

V-i-p ::

Pardon, sem narobe napisal :). Desno spodaj sem mislil, levo je Browse. Se pravi na desni tapneš Transfer in potem Send...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
««
18 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
784189446 (792) CoreySteel
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744154892 (1021) Utk
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562135044 (9808) _janezvalva_
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345031 (3276) Lonsarg

Več podobnih tem