» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
17 / 22
»»

energetik ::

Kako bi moralo biti, je primer npr. Bitstamp. user/pass + TOTP. Tudi če mi hkrati crknejo vse moje naprave, se s podatki iz password managerja čez 1 minuto komot prijavim. + to, da že sam Bitstamp (web ali app) rock-solid. Ne razumem tega nategovanja s telefonskimi številkami. user/pass + TOTP je neodvisen od telefonske, mejla, naprav. Sej podobno je pri IBKR, če izgubiš svojo mobilno telefonsko iz bilokakšnega razloga, si obsojen na telefonijo s helpdeskom. Leta 2024, ko imamo na voljo univerzalno rešitev - passkey.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

gort ::

energetik je izjavil:

Kako ni hudo? Takim platformam ne moreš zaupati svojega premoženja, če klient ne more dostopati do svojega portfelja, se mora to zrihtati v urah, ne pa dnevih ali tednih.

Ne se odjavljat je glup nasvet. Ne more prijava temeljit na sreči, da se slučajno ne odjaviš...

Kaj naj rečem, se načeloma strinjam in pač ne imej toliko, da te nekajdnevni nedostop ne vrže iz tira ampak kvečjemu na forum (in mahanje supportu preko mobile-desktop websitea), to vendarle ni Slovenija in delnice KBMR... Sicer se je res za mobile app uredilo v enem ali dveh dnevih (bi moral it pogledat), če se ne motim, je sicer bil vikend/praznik, dopust brez pc pa zagotovo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

BuDi79 ::

gort je izjavil:

Sicer se je res za mobile app uredilo v enem ali dveh dnevih (bi moral it pogledat), če se ne motim, je sicer bil vikend/praznik. :D
Ne se ni. Slučajno sem zagnal TR brez internetne povezave, vrglo me je ven iz appa in sedaj ne morem nazaj ker ni Slovenije. Vse imam updejtano in lokacijo omogočeno.

gort ::

Sočustvujem, meni je delovalo, ko sem napisal... Morda je to res problem...

Shit, res, sem šel preverit, se namenoma odjavit in spet ni Slovenije v mobile app!

AUUUUCHHH!!!

(Spet) Prijavite se preko weba in zasujte support, če hočejo, da zaprete account!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

V-i-p ::

Upam, da bo kaj pomagalo, sem jim poslal obširen mail in napisal težave, ki jih vsi tu omenjamo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

In odgovor:


Hello V-i-p,
 
Thank you for getting back to me!
 
As much as I would like to state another our team of experts is still working on it, and you will receive an update from us as soon as possible, further contact is not necessary.
 
I apologise for any inconvenience caused! We really appreciate your understanding!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matejjjjj ::

Probam še desktop, obljubili so, da mi pošljejo SMS čez 36000 sekund LOL
Prvič ko se prijavim grem dol iz tega sranja. To je app za mularijo z 12 eur

support v mejlu pa obljublja, da bodo eksperti zadevo zrihtali

gort ::

Samo to je neugodno... Mobile app to verjetno sproti bere iz nekega backenda in ni fiksno, če enkrat prikaže, po odjavi pa spet ne kaže več. Nimajo tam kakšne matrike/pravil pravilno nastavljene za Slovenijo, ker smo predrobne ribe ali kaj?

m0LN4r ::

Na racunalniku dela tip top nonstop
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

link_up ::

to ni za vas, ce tripnete na vsakih 10k izgubljenega denarja...

Stokrat sem ze rekel, denar se da zasluzit, zabava pa ni samoumevna.
In and Out

tony1 ::

energetik je izjavil:

Kako bi moralo biti, je primer npr. Bitstamp. user/pass + TOTP. Tudi če mi hkrati crknejo vse moje naprave, se s podatki iz password managerja čez 1 minuto komot prijavim. + to, da že sam Bitstamp (web ali app) rock-solid. Ne razumem tega nategovanja s telefonskimi številkami. user/pass + TOTP je neodvisen od telefonske, mejla, naprav. Sej podobno je pri IBKR, če izgubiš svojo mobilno telefonsko iz bilokakšnega razloga, si obsojen na telefonijo s helpdeskom. Leta 2024, ko imamo na voljo univerzalno rešitev - passkey.


Mobilno applikacijo so morali narediti zaradi Gen-Z, ki se ji zdi desktop web nekaj takega kot meni pisalni stroji. Da je pač ne znajo narediti kot je treba je neke sorte davek na napredek :D

karafeka ::

m0LN4r je izjavil:

Na racunalniku dela tip top nonstop


S slovensko telefonsko številko?

tony1 ::

Ja. Tam tega problema ne opažam.

karafeka ::

Mnja, +386 je na seznamu pri spletni prijavi, ampak zadnjič nisem dobil SMS-a oz. mi je napisalo, da moram počakati ne vem koliko tisoč sekund (podobno kot pri Matejjjjj). Danes je sicer delovalo s SMS-jem.
Na telefonu v seznamu držav, pa še vedno ni Slovenije (poizkusil na dveh telefonih).

Mam občutek, da bojo skenclali Slovenijo. Verjetno jim furs preveč teži :).

gort ::

karafeka je izjavil:

Mam občutek, da bojo skenclali Slovenijo. Verjetno jim furs preveč teži :).

Upam, da te občutek vara. Namreč, zdaj spet dela, pa nisem vmes pipnil telefona...

PS: Zdaj naj kdo drug preveri postopek prijave... :D

V-i-p ::

Je šlo iz prve. Odjava, vnos telefonske, PIN kode in sem nazaj.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matejjjjj ::

Evo, tudi pri meni dela

gort ::

Uff, neverjetno, že drug dan in še dela... Človek bi včasih pomislil, da ne gre samo za slutnje... :D

m0LN4r ::

Ziher mate neke xiaomije pa hofer kartice
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

gort ::

Če bi vsaj bilo tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

gardener ::

Od včeraj zvečer tudi meni zopet prikazuje +386 možnost pri registraciji, tako da sem pač ponovno poskusil, ko sem že ravno imel par minut časa...

SMS ni prispel, ugasnem VOLTE, brez razlike; rebootam mobi, in seveda bi moral ponoviti registracijo, ki pa jo bom lahko šele čez 300+ ur, ker sem pač ravnokar vpisal svojo številko.

Skratka, ponovno porazna izkušnja. Morda spet poskusim čez par tednov.
"I Ain't Been Dropping No Eaves, Sir." Samwise Gamgee

Matejjjjj ::

m0LN4r je izjavil:

Ziher mate neke xiaomije pa hofer kartice


Poslovni paket Telekom, služben telefon, službena naročnina, brez omejitev. Zdaj deluje. Težava pri njih je ta, da jih preko njihovih algoritmov za pomoč ne moreš kontaktirati, saj se ne moreš loginat, sms pa tudi ne prispe. Rešitev je v mejlu, ki ga je delil kolega tu. In to sem jim tudi sporočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Fizikalko ::

Še kdo ne more dvigniti denarja, ker SMS (s PIN-om) ne prispe? Še kak mesec nazaj je delalo, sedaj pa nikakor. Skratka: še kdo ne more do svojega denarja? kaj storiti (support se ne odziva)?

BuDi79 ::

Fizikalko je izjavil:

Kaj storiti (support se ne odziva)?
Dvigneš s kreditno, če si jo že dobil, pa pozabiš na TR?

tony1 ::

Prebereš zadnji dve strani teme in vidiš kateri je pravi e-mail za support?

V-i-p ::

Fizikalko je izjavil:

Še kdo ne more dvigniti denarja, ker SMS (s PIN-om) ne prispe? Še kak mesec nazaj je delalo, sedaj pa nikakor. Skratka: še kdo ne more do svojega denarja? kaj storiti (support se ne odziva)?

Zanimivo. Ravokar sprovedel 100€ za test in je SMS takoj priletel. Drugače pa ja, kot smo že večkrat napisali:
service-si@traderepublic.com
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Fizikalko ::

Javljam vsem, ki imajo težave s prejemanjem SMS: očitno je moćno, da tudi operater blokira SMS-je, saj sem poklical na Telekomov support in so uredili.

tony1 ::

Točno to smo tudi svetovali dve strani nazaj...

m0LN4r ::

Tok se prijavljate ocitno, da ste pri telekomu aktiviral spam filter za smse
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Fizikalko ::

Prbolem ni bil na Telekomu, ampak internacionalni.

karafeka ::

Kdaj oz. ali sploh dobiš chargeback? In kje je to prikazano? Imam samo virtualno.

dev ::

Tukaj se omenja, da se pripravljajo na full bank account

(okoli 13:32)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

andrija29 ::

nakazuje kdo na TR iz NLB,pa da uspešnno nakaže?

prosim za nasvet,kako nakazati, 2x dobil vrnjen znesek

lp

link_up ::

gpay pa naj se j...dol pa s kartico.
In and Out

tizz ::

Dodajam še en bizaren bug, ki se navezuje na probleme s SI telefonskimi številkami. Pred dobrim mesecem sem si probal prek iOS appa ustvariti račun, pa me je na prvem koraku, kjer se vpiše tel. številka, ustavil error message "We're sorry, but your entry is temporarily not possible.". Po mesecu dni ping ponganja s TR supportom, sem danes ugotovil, da blokira samo mojo številko, če vnesem katerokoli drugo naključno +386 številko, pa me spusti na naslednji korak.

Support trdi, da moja tel. številka še ni v njihovem sistemu in da ni na nobenem od black listov. Edina rešitev naj bi bila, da zamenjam številko. Lol.

Je slučajno še kdo imel podobno izkušnjo?

tony1 ::

Žal ne. V osnovni šoli še nismo imeli ozonske luknje in si cele dneve vadil dvokorak, ne?

V enem YT videu ti Katja Buda razloži: "Lej... nismo vsi za vse."
https://youtu.be/NHoJu9yhUd4?t=96

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

tony1 ::

andrija29 je izjavil:

nakazuje kdo na TR iz NLB,pa da uspešnno nakaže?

prosim za nasvet,kako nakazati, 2x dobil vrnjen znesek

lp


Nekaj strani nazaj sem prilepil moje zapiske za uspešno nakazilo.

Fizikalko je izjavil:

Prbolem ni bil na Telekomu, ampak internacionalni.


Pohvale za javljeno rešitev problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

V-i-p ::

@tizz: daj poskusi še na:
service-si@traderepublic.com v kolikor še nisi.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

LeQuack ::

Fizikalko je izjavil:

Javljam vsem, ki imajo težave s prejemanjem SMS: očitno je moćno, da tudi operater blokira SMS-je, saj sem poklical na Telekomov support in so uredili.


A to deluje tudi če od Amazon ne prejemaš SMS ali samo za TR?
Quack !

pingme ::

Introducing the Trade Republic current account, uncapped interest on all cash deposits and the end of the card waitlist.

Trade Republic Card:
With over one million card users, the card is now available for immediate order.

Trade Republic Current Account:
We're rolling out the current account feature in stages. Initially, customers can upgrade to a Trade Republic IBAN, gaining early access to banking features like sending and receiving money instantly.

4 % Interest Uncapped:
Trade Republic continues to pass on the ECB interest rate, currently 4 % interest to customers. Now unlimited on all cash deposits, removing the previous €50,000 limit for all Trade Republic IBAN holders.

The rollout begins today in Germany and will continue over the coming weeks.

delavec44 ::

Kdaj bo to live? To defacto pomeni, da obresti več niso obdavčene.

J.McLane ::

Obresti nad 1000 eur so vedno obdavčene
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

delavec44 ::

Ne niso. Avista obresti na tvojem TRR niso obdavčene. Saj je precej debate o tem v tej temi.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Nad 1000€ mislim da so.

GupeM ::

Ne, obresti za avista vloge (vloge na vpogled) niso obdavčene. To so obresti, ki jih prejmeš na navadnem plačilnem računu. Obdavčene so obresti na varčevalnem računu (vezane vloge in podobno).

Na plačilnih računih so obresti običajno itak tako majhne, da bi rabil kakšen milijon na računu, da bi v enem letu mogoče prilezel na 1000 EUR obresti.

Gre namreč za neinvestirana denarna sredstva in obresti od teh niso obdavčene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

delavec44 ::

Niti nima veze meja 1000€, ki jo tu mešate. Ti imaš lahko že na drugi banki več kot 1000€ obresti na depozitu ampak se avista še vedno ne prištevajo zraven. Sploh se ne poročajo.

dev ::

Že zdaj je bila zadeva nejasna ali gre za avista obresti, s to spremembo pa izgleda, da bo TR res postala najbolj davčno ugodna banka v EU za nas :D
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

delavec44 ::

Upa kdo dati vec kot 50k€ gor, ko bodo omejitve odpravljene? Do 100k je zavarovano?

DamijanD ::

A mislite, da bo TR s to spremembo kaj vplival tudi na ostale banke (pač konkurenca pa to)?

energetik ::

ECB bo ravnokar začela zmanjševati obresti. Tehle 4% ne bo več dolgo tudi na TR.
vires in numeris
««
17 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
734153066 (919) BlaY0
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
780187964 (669) energetik
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562134751 (9515) _janezvalva_
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344985 (3230) Lonsarg

Več podobnih tem