» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
13 / 14
»»

delavec44 ::

Tudi če je do konca marca, so hitri :D

thramos ::

Ja, res je :)

Ampak tudi npr. IBKR pripravi Dividend report šele do 15. marca.

mythic ::

Ali pravilno razumem spodnji zapis, ce si iz TradeRepublic na svoj drug TRR pri slo banki nakazem 50 eur, je za to strosek 1 eur? Ali je to misljeno za dvig na bankomatu?


"- dvigi nad 100€ zastonj, pod 100€ strošek 1€"

gansta ::

BlaY0 je izjavil:

Še enkrat, to kar imaš ti na TR ni TRR ampak klirinški račun (po vsej verjetnosti pri Deutsche Bank, preveri IBAN).


Originalen IBAN je pri meni "Citibank Europe Germany Branch", nov TRR virtualne ali fizične kartice pa ima svojo številko, logično brez IBAN saj je povezan na njega.

Torej ne razumem popolnoma zakaj ne prejmemo novega IBAN-a od Traderepublic, če ima sedaj licenco itd. Če malo pogledaš na netu ugotoviš, da ima Traderepublic denar pri bankah:

- Solaris SE, Deutsche Bank AG and J.P. Morgan SE -> zaščiteni po nemški shemi jamstva za vloge
- Citibank Europe plc -> zaščiteni po irski shemi jamstva za vloge
- HSBC Continental Europe S.A. -> zaščiteni po francoski shemi jamstva za vloge

Prav tako je sedaj dobro vprašanje kaj prijaviti na FURS?

BlaY0 ::

gansta je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Še enkrat, to kar imaš ti na TR ni TRR ampak klirinški račun (po vsej verjetnosti pri Deutsche Bank, preveri IBAN).


Originalen IBAN je pri meni "Citibank Europe Germany Branch", nov TRR virtualne ali fizične kartice pa ima svojo številko, logično brez IBAN saj je povezan na njega.

No pri meni je to Deutsche Bank, ne gre pa za plačilni račun (oziroma transakcijski kot ga imenujemo v SLO). Kako to misliš nov TRR? Če bi bil nov TRR bi imel nov IBAN. Kartica tu nima nobene veze, lahko jo priklopijo na katerikoli TRR (ali kak drug tip bančnega računa) s katerim upravljajo... tudi naknadno, tako kot je bilo recimo pri Revolut-u, ko so vsem odprli nove plačilne račune v Litvi in nanj naheftali stare plačilne kartice.

gansta je izjavil:


Torej ne razumem popolnoma zakaj ne prejmemo novega IBAN-a od Traderepublic, če ima sedaj licenco itd.

Ker so primarno trading fintech in ne bančni tako kot N26 ter se jim na tem področju očitno nič ne mudi.

gansta je izjavil:


Če malo pogledaš na netu ugotoviš, da ima Traderepublic denar pri bankah:

- Solaris SE, Deutsche Bank AG and J.P. Morgan SE -> zaščiteni po nemški shemi jamstva za vloge
- Citibank Europe plc -> zaščiteni po irski shemi jamstva za vloge
- HSBC Continental Europe S.A. -> zaščiteni po francoski shemi jamstva za vloge

Prav tako je sedaj dobro vprašanje kaj prijaviti na FURS?

Zaenkrat (po moje) na FURS še vedno ne prijavljaš računa, ker ne gre za plačilnega oziroma transakcijskega.

BlaY0 ::

mythic je izjavil:

Ali pravilno razumem spodnji zapis, ce si iz TradeRepublic na svoj drug TRR pri slo banki nakazem 50 eur, je za to strosek 1 eur? Ali je to misljeno za dvig na bankomatu?


"- dvigi nad 100€ zastonj, pod 100€ strošek 1€"


Drugo.

bajsibajsi ::

BlaY0 je izjavil:


Na TR obresti bo treba kar lepo 25% davka na vse plačat...


Tvoja trditev je zavajanje.

V-i-p ::

S pridobitvijo polne bančne licence se torej spreminja tudi obdavčitev, ki je odvisna od dovoljenja za sprejemanje depozitov. To pomeni, da bodo obresti, dosežene na (bančnem!) računu Trade Republica, neobdavčene do tisoč evrov.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mythic ::

Kje v aplikaciji so zapisani podatki o izplačevalcu dividend: firma, sedež, država, davčna ali identifikacijska številka?

Zgornje podatke je potrebno vpisati v obrazec napoved za odmero dohodnine od dividend, za Furs.

BlaY0 ::

V-i-p je izjavil:

S pridobitvijo polne bančne licence se torej spreminja tudi obdavčitev, ki je odvisna od dovoljenja za sprejemanje depozitov. To pomeni, da bodo obresti, dosežene na (bančnem!) računu Trade Republica, neobdavčene do tisoč evrov.

In še enkrat... NIMAŠ BANČNEGA RAČUNA NA TR!!!

V-i-p ::

Nehi se dret, pa ja vidiš, da so dali v oklepaj s klicajem :). Davka do jurja ni. Pika.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BlaY0 ::

Kdo je dal? Finance ali FURS? Saj piše pravilno, obresti dosežene na bančnem računu TR bodo obdavčene nad 1000 EUR. Imaš račun na TR? Če imaš račun na TR potem ga moraš prijavit FURS-u. Torej, imaš račun na TR ali ne?

LeQuack ::

Kakšen račun, transakcijski?
Quack !

V-i-p ::

Uradno od FURS-a

Vprašanje 3: Kako se davčno obravnavajo obresti, dosežene pri Trade Republic Banka (TRB), od 6. decembra 2023 dalje, ko je TRB pridobila polno bančno licenco ECB, ali po tem datumu velja oprostitev iz 133. člena ZDoh-2, ki določa, da se seštevek davčnih osnov od obresti, ki jih doseže rezident na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji ter pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU, zmanjša za 1.000 EUR;

Odgovor

Obresti, dosežene na računu odprtem pri Trade Republic Bank (TRB) po 6. 12. 2023, se davčno obravnavajo skladno z določbo 133. člena ZDoh-2, kar pomeni, da se obresti, dosežene na računu odprtem pri TRB v letu 2023 (od 6.12. do 31.12.2023), vštevajo v seštevek davčnih osnov od obresti, ki jih doseže rezident, na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji ter pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU, ki se zmanjša za 1.000 EUR.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

JN ::

Kaj so trenutno referral bonusi za novega uporabnika?

delavec44 ::

30€.

BuDi79 ::

delavec44 je izjavil:

30€.
Jaz sem dobil 10.

dev ::

Mogoče je odvisno kdaj si odprl račun in starejši računi dobijo 30€ za povabilo.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

mythic ::

Ali je v primeru virtualne TR kartice mogoče nastaviti plačevanje preko telefona, torej če je mogoče plačati pivo v lokalu s TR preko telefona? Če da, kako si to nastavim?

Mogoče je višina referral bonusa odvisna od tega v kateri državi imaš rezidentstvo?

ducy ::

@mythic.
Sam vidim ,da si lahko kartico dodam v G-pay. (nisem je (še) dodal))
Smatram, da lahko plačaš preko telefona, oz. NFCjem.

jinzo ::

Ja, lihkar probal in kljub temu da na Googlovem seznamu za Slovenijo ni Trade Republic, je šlo brez težav dodat.

m0LN4r ::

Je ze kdo placal v trgovini s fizicno kartico?

V kuverti pise Pay with PIN to activate.

Grem v Lidl, hocem placat vtipkam PIN od App in kartica je zavrnjena in se je zaklenila.

Kje je finta?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

V-i-p ::

A ta PIN si vnesel, ki ga izpiše tukaj?

Your 4-digit PIN code is the one you have set up when you ordered your Mirror or Classic card. Virtual cards do not have a PIN.

If you forgot your PIN, you can view it in the app:

Tap on Card in the top rightNext tap on Settings and SecurityIn the General section, tap on View PINRe-authenticate and your PIN will be displayed for 10 seconds.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

m0LN4r ::

Tako.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

akulp ::

m0LN4r je izjavil:

Je ze kdo placal v trgovini s fizicno kartico?

V kuverti pise Pay with PIN to activate.

Grem v Lidl, hocem placat vtipkam PIN od App in kartica je zavrnjena in se je zaklenila.

Kje je finta?


Daj poskusi najprej na bankomat... Tako foro sem imel jaz s Curve.
Lukcc

LeyaPrive ::

Pri eni drugi kartici (ne od TR) je bilo navodilo tako, da je bilo kartico treba vstaviti v terminal in vpisati PIN, samo NFC ni bil dovolj. Ali pa iti na bankomat..

Steinkauz ::

m0LN4r je izjavil:

Je ze kdo placal v trgovini s fizicno kartico?

V kuverti pise Pay with PIN to activate.

Grem v Lidl, hocem placat vtipkam PIN od App in kartica je zavrnjena in se je zaklenila.

Kje je finta?



A si dal s čipom not? Večina kartic moreš za prvo uporabo dat prov notr kartico, ne wireless.

m0LN4r ::

Evo sporocam, da kartica dela brez tezav.

Problem je bil tist dan v lidlu ocitno, sem potem placam v pekarni pa je slo.

Zdaj pa se vsepovsod nastavil to viso od amazona, netflixa, pp, shell itd. vsak cent steje ane :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

V-i-p ::

Čisto tko iz firbca, a še kdo ni dobil včerajšnjih obresti? Kolegi vsi, pri meni so še na 9. aprilu :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Sem preračunal in smo pri nas vsi na 10 dni v tem mesecu. Tako da je res pri tebi nek problem. Mogoče se bo do pripisa naslednji mesec samo uredilo.

GupeM ::

Kakšnih obrest? Jaz jih dobim prvega v mesecu. Tako sem jih dobil 1. marca in tudi 1. aprila.

delavec44 ::

V pending gredo dnevno.

GupeM ::

Kje pa to vidiš?

delavec44 ::

Pod Interest gumbom in Payouts.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

GupeM je izjavil:

Kakšnih obrest? Jaz jih dobim prvega v mesecu. Tako sem jih dobil 1. marca in tudi 1. aprila.

Zgoraj pod Cash, potem pa pod Interest levo spodaj. Kolikor imaš denarja izračunaš 4% na leto in deliš s 360. Toliko EUR na dan ti mora kapnit. Zdaj včerajšnje obresti sem dobil ja, fali samo 10. april. Bo pa konec meseca.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

bob-rock ::

Ali še kdo ima danes težave pri prejemu SMS code? Ko se hočem prijaviti v spletno stran mi ne pošlje push notificationa v app-u in tudi ne dobim sms-a.

dunda ::

Jaz sem imel jeseni tako težavo. Sem pisal na podporo in so me prestavili na drugega pošiljatelja SMS sporočil. Očitno imajo to možnost.
https://www.kacnje.eu

bob-rock ::

Problem je sploh najti kateri email njihova podpora uporablja. V Appu pa lahko pišeš v Chatu (bot), ki ti na koncu napiše, da naj bi te nekdo kmalu kontaktiral po emailu. Nimaš pa nobene druge informacije. Zaenkrat popolnoma nič.
Ali je ta pravi email service@traderepublic.com ?

delavec44 ::

Meni so odgovorili iz service-si@traderepublic.com

V-i-p ::

Ravno sva bla s kolegom na pijači. Je danes nakazal še zadnji sveženj evričev na TR, da je dosegel teh 50k, ki se obrestujejo in spet večna debata. Ali (že) prijaviti na FURS ali (še) počakati. Sva šla raje vsak svojo pot :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dunda ::

delavec44 je izjavil:

Meni so odgovorili iz service-si@traderepublic.com

Tudi sam sem komuniciral preko tega e-naslova. Ni bilo težav.
Je pa res, da vidim, da se kdaj pojavi "Chat with us" gumb, kdaj pa "Contact us". Sam bi jih sedaj kar na zgornji naslov kontaktiral.
https://www.kacnje.eu

pingme ::

Virtualno kartice sem prijavil v apple pay, sicer z nekaj težavami, ker potrditveni sms ni prišel (očitno stalna praksa na TR, žalost), zato sem potrditev naredil čez email kar je šlo ok.
Sem probal izvesti plačilo za nastanitev, pa je bila transakcija (cca. 1000€) zavrnjena, zato sem v drugo raje plačal z N26 (tudi apple pay), da ne delam gužve.
A ima še kdo težave ali je bil osamljen primer (bom šel naslednjič na bankomat testirat...).

sandy ::

Pod card-settings moraš obkljukat online payments. Meni dela dobro, tudi saveback.

pingme ::

Plačeval sem z uro čez nfc, ne vem zakaj bi to sodilo pod online payments.

prozac ::

jaz sem v trgovini placal 7€ s fizicno kartico in je slo vse brez problema.
Dobil sem sms obvestilo o transakciji in 7 centov na saveback. Teh 7 centov ne dobim v cash, ampak lahko s 7centi opravim nakup nekega financnega instrumenta.

V-i-p ::

@prozac: hvala za info, sam sem mislil, da bo šel tisti 1% nazaj v cash, ampak ok, to bi bilo itak 10EUR na zapravljenih 1000EUR. Ne bo konec sveta zaradi tega, jbg pač :). Sem pa sam danes prišel na vrsto, vzel fizično klasiko za 5EUR in to je to. V GPay sem jo pa lahko takoj dodal, samo še plačevanje enkrat zvečer testiram v štacuni :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

jocoj ::

V-i-p je izjavil:

Ravno sva bla s kolegom na pijači. Je danes nakazal še zadnji sveženj evričev na TR, da je dosegel teh 50k, ki se obrestujejo in spet večna debata. Ali (že) prijaviti na FURS ali (še) počakati. Sva šla raje vsak svojo pot :).

Ni potrebno prijaviti. Lahko pa tudi prijaviš, saj vzame 5 minut preko edavki...
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

V-i-p ::

@jocoj: thx. Zaenkrat ne bo prijavil, tudi jaz ne bom :)
@prozac: a na fizični kartici piše Visa ali debit? Kakšna je potem sploh razlika?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

prozac ::

visa, samo je debetna pomoje.
bom enkrat probal placat kaj po netu, kjer je potrebna kreditna, da vidm ce gre cez

GupeM ::

Normalno, da je debetna.
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142590 (1489) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181705 (4924) onka
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148205 (11263) kombinezon
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344688 (2933) Lonsarg

Več podobnih tem