» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
4 / 14
»»

pingme ::

jinzo je izjavil:

Če jaz prav berem kaj piše v TR appu, je točno tako. oz. 1/360. Na koncu dneva pogledajo koliko imaš sredstev gor, in izračunajo 1/360 od 4% letnih obresti. To seštevajo cel mesec in ti na koncu mesca to nakažejo. Pa če čez prst preračunam moje pending obresti, gre ta logika/izračun skup.

Je pa res da možno da se motim in tudi moj TR račun je zelo mlad.

Obrestno obrestni račun ne deluje tako. Veš koliko bi dobil, če bi vsak dan dobil 0,0111% (4/360) obresti ;-) Ogroooomno!

ReRMh ::

te mesečne obresti pripisujejo k glavnici in jo sproti povečujejo?

pingme ::

ReRMh je izjavil:

te mesečne obresti pripisujejo k glavnici in jo sproti povečujejo?

Seveda, saj je “glavnica” vse kar imaš na računu (oz. do 50k).

ReRMh ::

pingme je izjavil:

ReRMh je izjavil:

te mesečne obresti pripisujejo k glavnici in jo sproti povečujejo?

Seveda, saj je “glavnica” vse kar imaš na računu (oz. do 50k).

če za ilustracijo vzamemo 100EUR glavnice in absurdne mesečne obresti 1%, bi bilo pri klasičnem letnem pripisu obresti po enem letu stanje 112EUR, pri konformnem mesečnem obrestovanju pa 112,68EUR... tako nekako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

pingme ::

Ja. 1,01^12*100=112,68

delavec44 ::

Sedaj so objavljeni izpiski za zadnje četrtletje, pa so mi vsi 3je nekako nekoristni. Kaj za trgovanje še pride ali je treba na roke prijavljati nakupe in prodaje delnic?

DamijanD ::

https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...
Vprašanje 19 se nanaša na TR

Matevz96 ::

Mi nekdo razloži kako poteka nalaganje denarja z "bank transfer", v aplikaciji vidim IBAN na katerega naložiti denar, kaj vnesete pod ime/naslov lastnika računa?
#hooldthedoor

delavec44 ::

Matevz96 je izjavil:

Mi nekdo razloži kako poteka nalaganje denarja z "bank transfer", v aplikaciji vidim IBAN na katerega naložiti denar, kaj vnesete pod ime/naslov lastnika računa?


Sebe. Saj je tvoj račun.

simonsimon ::

Bank transfer nakazila meni ne delujejo. Z mojega na moj racun.Vsakič zavrnejo. S kartico nakazovati so pa bolane provizije. 7€ za 1000€ nakazila
lp
Simon

dunda ::

Jaz vpišem sebe, država naslova pa (če se ne motim, sedaj že nekaj časa nisem nakazoval) nastavim Nemčija.
In potem je hitro gor. Običajno v nekaj minutah (iz NLB na TR).
https://www.kacnje.eu

link_up ::

a 0,7% je veliko provizije al kako?
In and Out

mythic ::

Da pokriješ provizijo 0,7% moraš imeti denar več kot 2 meseca obrestovan po 4% obrestni meri. Tako da ja, je veliko.

Npr. Intesa Sanpaolobank ima brez provizije.

Ajnstajn` ::

trinitron1 je izjavil:

simonsimon je izjavil:

trinitron1 je izjavil:

50.000EUR , 2000 na leto, 166 na mesec.
Kolko od teh 2000 je neto?


Neto je 145.83EUR

Racunica je sledeča:
1000EUR neobdavčenega
1000EUR obdavcenega s 25% = 750
1000+750=1750/12=145.83EUR

Naj me kdo popravi če ni res

to pa se zelo lepo sliši. Če je dejansko tako


pa je pa ni...
Lahko računaš, da nevem kako dolgo tako ne bo ostalo...
EU inflation 2.8%, smo že tam tam, kmalu bo lagardova rekla, da gremo z OM dol, and show must go on. Vprašanje mesecev in takrat se bo tudi to hitro spremenilo.
Nekako dvomim da bo tako ostalo še naslednje 3 mesece.
//

Pat_MaGroin ::

Ne sanjaj, obresti se par let ne bodo spreminjal.

Ajnstajn` ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne sanjaj, obresti se par let ne bodo spreminjal.

tudi jaz bi rad verjel temu :D

da ne bom v prazno trobil, gospodična je že v torek malo namignila.
https://www.barrons.com/news/ecb-chief-...
//

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Pa si ti dobro prebral?

Lagarde told CNN International there was broad agreement that the ECB's next move, "if we have the option of either hiking or cutting, will be a cut."


"There might be a hold, and hold, and a hold, and a hold, but the next move will be downward," she added.

aborko ::

Če se TR kod ne sme objavljati bi prosil za kakšno na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

ducy ::

Če kdo potrebuje kodo/invite za TR, naj mi piše na ZS.

jocoj ::

link_up je izjavil:

a 0,7% je veliko provizije al kako?
Kdo pri zdravi pameti bi nakazoval s kartico? SEPA nakazilo je zastonj, oziroma provizija tvoje banke, ki je običajno okrog 0.5 EUR.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

gansta ::

mythic je izjavil:

Da pokriješ provizijo 0,7% moraš imeti denar več kot 2 meseca obrestovan po 4% obrestni meri. Tako da ja, je veliko.

Npr. Intesa Sanpaolobank ima brez provizije.



O kateri proviziji je tukaj govora in kaj nima Sanpaolo?

aborko je izjavil:

Če se TR kod ne sme objavljati bi prosil za kakšno na ZS.


Sem ti poslal na ZS, če še kdo rabi lahko pošljem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

gansta ::

jocoj je izjavil:

link_up je izjavil:

a 0,7% je veliko provizije al kako?
Kdo pri zdravi pameti bi nakazoval s kartico? SEPA nakazilo je zastonj, oziroma provizija tvoje banke, ki je običajno okrog 0.5 EUR.


Če imaš Revolut ali N26 je FREE...za denar gor pa uporabiš top up sploh na Revolut ;)

thramos ::

delavec44 je izjavil:

Sedaj so objavljeni izpiski za zadnje četrtletje, pa so mi vsi 3je nekako nekoristni. Kaj za trgovanje še pride ali je treba na roke prijavljati nakupe in prodaje delnic?


Tole. Mamo kaj, al na roke?

delavec44 ::

Jaz sem na roke, da imam mir. Sem imel ca. 10 nakupov in prodaj. Kaj bi bilo, če bi se s tem masovno ukvarjal pa ne vem.

Blaisus ::

simonsimon je izjavil:

Bank transfer nakazila meni ne delujejo. Z mojega na moj racun.Vsakič zavrnejo. S kartico nakazovati so pa bolane provizije. 7€ za 1000€ nakazila


Pozdravljeni!

Tudi sam se soočam z isto težavo.
Vsakič, ko poskusim izvesti SEPA nakazilo (preko NLB klik) mi transakcijo TR zavrne. Pri tem upoštevam njihova navodila (račun je samo moj, SEPA). Sem pisal (že dvakrat) na TR pa po dveh tednih še vedno nisem dobil odgovora. Če je imel kdo od vas podobne težave, prosim za kakšen hint kje bi šlo karkoli lahko še narobe? Ko naredim bančni transfer s kreditno kartico, gre normalno čez.
Hvala vnaprej!

delavec44 ::

Nakažite iz Revoluta pa ne bo nobenih problemov.

thramos ::

delavec44 je izjavil:

Jaz sem na roke, da imam mir. Sem imel ca. 10 nakupov in prodaj. Kaj bi bilo, če bi se s tem masovno ukvarjal pa ne vem.


Se dobi vse potrebne podatke iz kvartalnih poročil in pote poročila posameznega posla? Jaz imam poleg mesečnih obrestih še nekaj izplačil dividend. Kar vse skupaj res ni veliko zadev za poročat ... ampak je pri IBKR z avtomatiko bistveno lažje.

delavec44 je izjavil:

Nakažite iz Revoluta pa ne bo nobenih problemov.


Tako ja, jaz tudi preko Revoluta nimam težav. Nikakor pa mi ni uspelo s kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Blaisus ::

Hvala za hiter odgovor!
Preden se poslužim Revolut opcije, še kakšno mnenje koga, ki uspešno prenakazuje iz svojega bančnega računa?

ReRMh ::

dela - do poldneva naslednjega dneva je na računu... vsaj iz spk trr, večkrat

delavec44 ::

thramos je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Jaz sem na roke, da imam mir. Sem imel ca. 10 nakupov in prodaj. Kaj bi bilo, če bi se s tem masovno ukvarjal pa ne vem.


Se dobi vse potrebne podatke iz kvartalnih poročil in pote poročila posameznega posla? Jaz imam poleg mesečnih obrestih še nekaj izplačil dividend. Kar vse skupaj res ni veliko zadev za poročat ... ampak je pri IBKR z avtomatiko bistveno lažje.



V bistvu iz kvartalnega nič. Gledal sem pdf na samem nakupu in prodaji delnice, ki se zgenerira takoj ob dogodku. Malce več klikanja v aplikaciji, sem si jih pa sedaj shranil na backup.

tony1 ::

delavec44 je izjavil:

Nakažite iz Revoluta pa ne bo nobenih problemov.


Še ena možnost je, da odpreš trgovalni račun pri drugem brokerju. Nakazilo iz NLB na Degiro je delovalo b.p. ...

delavec44 ::

Samo TR ima 4% obresti. Po moje 90% ljudi v tej temi zanima le to, ne pa trgovanje.

thramos ::

Mja, vidim, je treba gledat vsako posamezno transakcijo.

Za Apple dividende imam vzorec iz IBKR oziroma github.com/jamsix/ib-edavki.

Kako pa je s slovenskimi delnicami, npr. Triglav:

		<Dividend>
			<Date>2023-06-01</Date>
			<PayerIdentificationNumber>??</PayerIdentificationNumber>
			<PayerName>ZAVAROVALNICA TRIGLAV d.d.</PayerName>
			<PayerAddress>Miklošičeva cesta 19, 1000 Ljubljana</PayerAddress>
			<PayerCountry>SI</PayerCountry>
			<Type>1</Type>
			<Value>nn</Value>
			<ForeignTax>nn</ForeignTax>
			<SourceCountry>??</SourceCountry>
			<ReliefStatement>10/01, 2b odstavek 10. člena</ReliefStatement>
		</Dividend>


Shema je sicer definirana tule https://edavki.durs.si/Documents/Schema...

'PayerIdentificationNumber' -Identifikacijska številka izplačevalca dividend, kaj naj bi bilo tole? Za Triglav LEI 549300KGI78MKHO38N42?
'Type' glede na https://www.uradni-list.si/files/RS_-20... predvidevam da ostane 1?
'Value' bruto znesek dividende.
'ForeignTax' 'Witholding tax' iz TR poročila.
'SourceCountry' - SI ali DE?
'ReliefStatement' - pojma nimam. TR je zadržal predvidevam da za nemški FURS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

thramos ::

Pa še za obresti za DohObr https://edavki.durs.si/Documents/Schema...

			<Interest>
				<Date>2023-02-01</Date>
				<TaxNumber>DE307510626</TaxNumber>
				<IdentificationNumber>???</IdentificationNumber>
				<Name>Trade Republic Bank GmbH</Name>
				<Address>Brunnenstr. 19-21, 10119 Berlin</Address>
				<Country>Germany</Country>
				<Type>??</Type>
				<Value>nn</Value>
				<ForeignTax>0</ForeignTax>
				<Country2>DE</Country2>
				<ReliefStatement></ReliefStatement>
			</Interest>


Prepričan nisem niti v TaxNumber. IdentificationNumber? Kaj je Type, glede na to, da večino leta ni šlo za obresti banke? Kaj je po 6. 12. 23, ko gre za obresti, a ne obresti vezane vloge?

Ribicija ::

Po moje ti ne zavraca TR, ampak tvoja banka. Jaz sem prejsnji mesec malo vecji znesek nakazal na revolut in TR pa so me takoj klicali iz BKS in preverjali ali sem res jaz dal nalog za nakazilo in ce je vse ok. Ko sem potrdil so sprostili obe transakciji. Preveri pri tvoji banki ce imajo morda kaksne info kje je problem.
Druga opcija pa je, da ne vpises pravilnih podatkov in je v tem problem.

Blaisus ::

Ribicija je izjavil:

Po moje ti ne zavraca TR, ampak tvoja banka. Jaz sem prejsnji mesec malo vecji znesek nakazal na revolut in TR pa so me takoj klicali iz BKS in preverjali ali sem res jaz dal nalog za nakazilo in ce je vse ok. Ko sem potrdil so sprostili obe transakciji. Preveri pri tvoji banki ce imajo morda kaksne info kje je problem.
Druga opcija pa je, da ne vpises pravilnih podatkov in je v tem problem.


Glede na to, da transakcijo TR prejme in mi jo potem zavrnejo (in denar prenakažejo nazaj), sklepam da je problem pri njih.
Tudi sam sem pomislil na napačne podatke ampak razen št. TR racuna (DE…), svojega imena in priimka ter svojega naslova bivanja (Slovenija) ne vem kje bi lahko bila kakšna napaka? Sicer imam v imenu šumnike ampak ker sem tudi na TR registriran s pravim imenom (vključajoč šumnike) ne verjamem da bi bila tukaj napaka. Ali pač? Karkoli drugega pa pri SEPA prenosih niti ni treba vnašati.

delavec44 ::

Meni TR helpdesk odgovori v 3 delovnih dneh. Čudno da že 2 tedna čakaš odgovor. To bi morali potem oni povedati kaj jih zmoti.

dunda ::

Tudi meni njihova podpora odgovori v dnevu ali dveh. Tudi z nakazovanjem (SEPA iz NLB) nimam težav. Celo zelo hitro se izvede. Tako hitro nikamor ne prispe moj denar :-)
Najbolje, da se še enkrat vpraša na podporo ali pa celo na svojo banko, če imajo kakšno oznako ob vračilu denarja.
https://www.kacnje.eu

dev ::

thramos je izjavil:

Mja, vidim, je treba gledat vsako posamezno transakcijo.

Za Apple dividende imam vzorec iz IBKR oziroma github.com/jamsix/ib-edavki.

Kako pa je s slovenskimi delnicami, npr. Triglav:

Kakor sem seznanjen slovenskih dividend ni treba prijavljati na FURS saj že TR sam odvede davek in je s tem davčna obveznost do Slovenije poravnana (še vedno pa moraš poročat prodaje).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

thramos ::

dev je izjavil:

Kakor sem seznanjen slovenskih dividend ni treba prijavljati na FURS saj že TR sam odvede davek in je s tem davčna obveznost do Slovenije poravnana (še vedno pa moraš poročat prodaje).


Super, hvala za info.

Ja, pr Applovih je 'Witholding tax for US issuer', pri slovenskih samo 'Whitholding tax'.
Pri enem distributing ETFju pa TR pri 'dividendah' sploh ni odvedel davka in ga je posledično tudi potrebno prijavit FURSu.

Skratka, kar 'vem' zaenkrat:

- za slovenske delnice ni treba narediti nič, davek je že plačan
- za vse tuje delnice se odda DohDiv, plača se razlika v obdavčitvi
- za TR 'obresti' do 6. 12. se odda DohObr, a ne vem s katerim tipom obresti
- za TR bančne 'obresti' od 6. 12. ni treba narediti nič, ker gre za obresti vloge na vpogled bančne institucije (veliko vprašanje :)
- za distribucijski ETF se prav tako odda DohObr, s tipom obresti 7, davek se plača v celoti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

delavec44 ::

thramos je izjavil:


- za TR bančne 'obresti' od 6. 12. ni treba narediti nič, ker gre za obresti vloge na vpogled bančne institucije (veliko vprašanje :)


Srečno s tem. Tu bi moral potem TR kot banka v EU sam sporočiti Fursu obresti depozitov. Tu je toliko odprtih točk, da me kar glava boli, od tega da uradno še nismo bili premaknjeni na banko, do tega da to sploh ni depozit. Jaz sem dal vse v 2023 pod doh-obr.
Če bo v 2024 jasno, da ni davka še toliko bolje a me skrbi, da Furs tega ne bo spustil.

ps. tip doh-obr je pa 2

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Ja, se čisto strinjam. Jaz bom tudi verjetno zaenkrat vse oddal pod doh-obr. Do naslednjega leta se bo verjetno razjasnilo. Zakonodaja je AFAIK sicer dokaj jasna in ne vem kako bi FURS lahko drugače interpretiral.

Tip 2 - Obresti od dolžniško vrednostnih papirjev, vključno z zamenljivimi dolžniškimi vrednostnimi papirji?

Na podlagi česa ta informacija? Gotovo ne gre za vrednostne papirje? Kot jaz razumem takšnega tipa "Obresti na denarne depozite pri nečemu kar ni banka oziroma hranilnica" v šifrantu niti ni.

delavec44 ::

Tako kot je FURS v preteklosti NLB varčevalne račune kjer ni bilo vezave, interpretiral kot depozite. Pa recimo bonus račun na Sparkasse in podobno. Sklicevali so se na višino obrestne mere, ki baje določa nekako obdavčitev. Se strinjam, da so zakoni drugačni ampak furs jih pa lahko po svoje interpretira. Ni malo primerov, ko se zadeve rešujejo na sodišču.

Glede tipa 2 je tako napisal pingme v tej temi 9. jan 2024, 00:01 in tako sem potem oddal. Kot si sam ugotovil, ni nekega pametnega tipa za naš primer.

thramos ::

delavec44 je izjavil:

Tako kot je FURS v preteklosti NLB varčevalne račune kjer ni bilo vezave, interpretiral kot depozite. Pa recimo bonus račun na Sparkasse in podobno. Sklicevali so se na višino obrestne mere, ki baje določa nekako obdavčitev. Se strinjam, da so zakoni drugačni ampak furs jih pa lahko po svoje interpretira. Ni malo primerov, ko se zadeve rešujejo na sodišču.


Jep, sej se strinjam. Ampak tu res ni nobenega argumenta. Obrestna mera varčevalnih se je razlikovala od navadnih računov - tu je ista. Na voljo je vsem, ne samo penzičem. Tako da me res zanima kakšna bo argumentacija.

delavec44 je izjavil:

Glede tipa 2 je tako napisal pingme v tej temi 9. jan 2024, 00:01 in tako sem potem oddal. Kot si sam ugotovil, ni nekega pametnega tipa za naš primer.


Hvala, tole sem spregledal.

delavec44 je izjavil:

Tako kot je FURS v preteklosti NLB varčevalne račune kjer ni bilo vezave, interpretiral kot depozite. Pa recimo bonus račun na Sparkasse in podobno. Sklicevali so se na višino obrestne mere, ki baje določa nekako obdavčitev. Se strinjam, da so zakoni drugačni ampak furs jih pa lahko po svoje interpretira. Ni malo primerov, ko se zadeve rešujejo na sodišču.


Jep, sej se strinjam. Ampak tu res ni nobenega argumenta. Obrestna mera varčevalnih se je razlikovala od navadnih računov - tu je ista. Na voljo je vsem, ne samo penzičem itd. Tako da me res zanima kakšna bo argumentacija.

delavec44 je izjavil:

Glede tipa 2 je tako napisal pingme v tej temi 9. jan 2024, 00:01 in tako sem potem oddal. Kot si sam ugotovil, ni nekega pametnega tipa za naš primer.


Hvala, tole sem spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jarre ::

Mislim, da je pri zavrnjenih plačilih na Trade Republic narobe to, da vpisujete svoj naslov v SEPA nakazilo.

Prejemnik: vaš Priimek, Ime,
Naslov: Naslov Trade Republic v Nemčiji.

Vsak mesec izvedem plačilo iz slovenskega TRR, brez zavrnitev.



Če kdo potrebuje kodo za TR,lahko piše na ZS.

delavec44 ::

Nelogično ampak ok. Na revolutu naslova itak ne rabiš vpisovati. Ne vem zakaj ga naše banke rabijo za sepa. Sem pa nekje bral, da se baje sploh ne pošilja naprej. Čudno, da bi to TR potem zmotilo.

dunda ::

jarre je izjavil:

Mislim, da je pri zavrnjenih plačilih na Trade Republic narobe to, da vpisujete svoj naslov v SEPA nakazilo.

Prejemnik: vaš Priimek, Ime,
Naslov: Naslov Trade Republic v Nemčiji.

Vsak mesec izvedem plačilo iz slovenskega TRR, brez zavrnitev.



Če kdo potrebuje kodo za TR,lahko piše na ZS.


Jaz za prejemnika navedem svoje ime in priimek, IBAN (pač tisti nemški) in samo kliknem država Nemčija (itak je že predlagana iz IBANa pri Kliku). In to je vse. Nikoli težav, vedno zelo hitro nakazano. Niti naslova ne pišem.

Mimogrede - če kdo potrebuje kodo za TR, lahko piše na ZS. Bolje, da mi dobimo za nekaj pic, kot pa managerji :-)
https://www.kacnje.eu

Ribicija ::

Jaz vedno vpisem svoje podatke in domac naslov. V namenu nakazila dodam se enkrat top up in svoje ime. Res pa je da nikoli sumnikov. Pri moji banki je se ta posebnost, da moram izbati SEPA placilo v tujino nalog in sepa domac promet...

Drugace pa tudi pri meni na voljo vabilo, ce ga kdo zeli.

Mimogrede kje ste ostali v cakalni vrsti za kartico?

gansta ::

Tam na 300.000, ti?


Če še kdo rabi invite mi pošljite ZS.

delavec44 ::

Jaz sem na 885.700.

Pa lahko nehate smetiti temo s temi inviti v ZS. Smo razumeli ja, vsak v tej temi lahko povabi preko ZS.
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142604 (1503) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181743 (4962) onka
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148218 (11276) kombinezon
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344689 (2934) Lonsarg

Več podobnih tem