» »

Zimske pnevmatike 2023

Zimske pnevmatike 2023

«
1
2 3

xeroxan44j ::

Pozdravljeni,

kupujem zimske pnevmatike dim. 205.55.16. Letno pozimi naredim prbl. 5-10k kilometrov.
Se izplača gume kupiti sedaj pred sezono ali kasneje ko je zimska sezona.

Glede na teste in ceno, se najbolj izplača kupiti kleber KRISALP HP3 (73€/kom) ali hankook W462 Winter i*cept RS3 (78€/kom).
Zanima me vaše mnenje, izkušnje z temi pnevmatikami.

feryz ::

A te žre ali je bolje dati 73 evrov v predsezoni ali 74 evrov v sezoni?
Pravzaprav imaš prav, pri 4 gumah, bo 4 evre razlike. To je pa že kar nekaj denarja.

Oboje so smeti, gume v tvoji dimenziji se pričnejo pri 100 evrih. Te tvoje so več kot odlične za voznike, ki avta ali dobrih lastnosti gum v bistvu ne rabijo. Jaz svojega življenja ne bi zaupal takim gumam.

xeroxan44j ::

Zato pa sprašujem, je razlika v 1,2,3€ ali 5,10,15€ ker to pa hitro z kakšno poštnino znese 30,40€ za 4 gume.

Zakaj je potem npr. hankook na vseh testih boljša po snegu in dežju kot katera od teh ko je 100€+ ?

Kapitan Jack ::

Na podlagi cesa kupujes gumo? Ce na podlagi cene, potem vzemi tisto gumo, za katero si pripravljen maksimalno dati denar.

Pravilen pristop bi bil, da zacnes razmisljati, kje se vozis, kaksne temperature lahko pricakujes zunaj v zimskem casu, bo veliko snega, bo veliko dezja itd itd.

Dez - vzemi Uniroyal Winter Expert
Sneg - vzemi Nokian Snowproof 1

Glede na to, da nimas pojma vzemi Hankook in ne bos falil.

d4vid ::

Jaz sem jih vzel prejšnji teden 195/65R15. Vzel continental wintercontact 870 za 65€/kos. Zamenjal bom konc meseca, da se ognem gužvi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mugen999 ::

Dimenzija 205 55 16 je najcenejsa dimenzija gum glede na velikost gume. Tako da dati več kot dobrih 60 eur po gumi je neumnost. Kumho vzami.

rafunc ::

Jaz se držim načela da za svoj avto v dimenziji 205/60/16 kupim gumo, ki je tisto leto pač na testu najboljša. Letos je pač to Dunlop. Govorim o AMZS oz. ADAC testu. Pa ni treba velik študirat, pogledaš, kupiš in si miren. 5 min.
https://www.google.com/search?q=amzs+te...

Utk ::

mugen999 je izjavil:

Dimenzija 205 55 16 je najcenejsa dimenzija gum glede na velikost gume. Tako da dati več kot dobrih 60 eur po gumi je neumnost. Kumho vzami.

Mislim, ravno zarad tega, ker je najcenejša, je brez veze ekstra šparat. Kumho ni tako slab, ampak za 10-15 evrov več na gumo se pa tudi kaj boljšega dobi.

DePalmo ::

Gume se vedno splača kupovati izven sezone. Ampak je ta sezona že pred vrati, če ne celo kar tukaj.

Kar se pa tiče katere vzeti. Sem imel marsikaj in zelo mešane občutke. Naprimer: Sava S3 - ni vredna denarja, Continental TS850 - vrhunska guma, TS860 - najslabša, je bilo z njimi nekaj narobe a mi tega ni nihče priznal, Kleber Kristal HP3 - povprečna guma, Fulda (pojma nimam katera, pač ena zimska) - zadovoljiva, Kumho - zadovoljiva, Goodyear UG7 - vrhunska, UG8 - še kar, UG9+ - dobra, Sava Eskimo HP2 - zelo dobra.

Trenutno bom imel UG 9+ drugo zimo in če me bo kaj hecala (poleti sem jo moral montiral ker so bili prazniki, jaz pa z letnimi povozil žebelj - mi je drsela po mokri cesti), kupim Eskimo HP2. Mogoče celo Hankook, sedaj jo imam prvič za letno in me zelo pozitivno preseneča.

Bi raje premium Continental, ampak zaradi izkušnje s TS860 in ker me je slovenski uvoznik jebal v glavo, jih ne kupim več. Čeprav bi raje dal več in da imam preverjeno dobro gumo.

Horas ::

rafunc je izjavil:

Jaz se držim načela da za svoj avto v dimenziji 205/60/16 kupim gumo, ki je tisto leto pač na testu najboljša. Letos je pač to Dunlop. Govorim o AMZS oz. ADAC testu. Pa ni treba velik študirat, pogledaš, kupiš in si miren. 5 min.
https://www.google.com/search?q=amzs+te...


neumnost. imaš kak srednji rang in tudi nižji rang iste zmogljivosti za vleiko € manj. pač zaverovanci ste malo...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

rafunc ::

Mislim da ti s svojimi sposobnostmi/občutki ne moreš parirat testnim voznikom in pa poligonom, kjer se lahko objektivno ocenijo lastnosti pnevmatik. Pač če vam je 10 ali 20 eur po gumi škoda dat za malo več varnosti, pol ne vem kaj naj rečem.
Mogoče še tyrereviews.com internetna stran in pa yt kanal. Ta je res strucko za gume

m0LN4r ::

Ja to je res en tak fenomen, ce moras sparat 3€ na mesec za boljso gumo. Katero imas vsak dan ko si na cesti na avtu.

Ce je teh recimo 3€ na mesec problem, zakaj potem imeti avto.

pri katerem glavna ocena pnevmatike sloni na dveh stebrih - varnosti in okoljskih lastnosti
bmk za okolje pri gumi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Horas ::

3€?? po 15€ in več na gumo pa res
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ahim ::

Horas je izjavil:

3€?? po 15€ in več na gumo pa res

Napisal je "na mesec". Preracunaj.

Miha 333 ::

Pač vzameš nekaj z vrha testa. Če res šparaš, pa vsaj nekaj z oznako priporočljivo ter brez večjih slabosti na mokrem. Itak so ti testi za nove gume in vprašanje kakšno je razmerje med njimi po letu, dveh.

Neon87 ::

Gume Sebring SNOW, mnenje, izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Utk ::

Pa kje jih najdete? Če nimate za normalne gume, kupite vsaj faking savo, fuldo, nekaj v tem rangu.

Neon87 ::

Utk je izjavil:

Pa kje jih najdete? Če nimate za normalne gume, kupite vsaj faking savo, fuldo, nekaj v tem rangu.

Saj so to neke Avstrijske gume.. ne vem.. mogoče ne bi bankrotirali na gumah.

Runner71 ::

A 60-70€ na spodobno in varno gumo je bankrot???

Neon87 je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa kje jih najdete? Če nimate za normalne gume, kupite vsaj faking savo, fuldo, nekaj v tem rangu.

Saj so to neke Avstrijske gume.. ne vem.. mogoče ne bi bankrotirali na gumah.

Utk ::

Če so avstrijske, so pa ziher ok, ja...ne more jodlar nekaj slabega naredit, kaj šele kupit kitajsko in dat svoj štempelj gor.

Neon87 ::

Runner71 je izjavil:

A 60-70€ na spodobno in varno gumo je bankrot???

Neon87 je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa kje jih najdete? Če nimate za normalne gume, kupite vsaj faking savo, fuldo, nekaj v tem rangu.

Saj so to neke Avstrijske gume.. ne vem.. mogoče ne bi bankrotirali na gumah.


Predlagaj mi drugo (boljšo gumbo Sebring) gumo v rangu 60€-70€, dimenzija 205 50 R17. Hvala

Utk ::

Đizus krajst. Če ti Sava v tej dimenziji stane 90 evrov, potem pač ne išči gume za 60. Prodaj ta avto pa si kupi takega, ki si ga dejansko lahko privoščiš.

BlaY0 ::

Utk je izjavil:

Če so avstrijske, so pa ziher ok, ja...ne more jodlar nekaj slabega naredit, kaj šele kupit kitajsko in dat svoj štempelj gor.

A Kitajci vozijo kitajske gume?

Blinder ::

Utk je izjavil:

Pa kje jih najdete? Če nimate za normalne gume, kupite vsaj faking savo, fuldo, nekaj v tem rangu.


nekje drugje na svetu se nekdo zgraža, da kje človek najde savo namesto, da bi kupil sebring
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fikus_ ::

Če naročiš dovolj gum ali dovolj plačaš za njih, ti kitajci nanje napišejo tudi Čunga Lunga Tik Tak.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::


nekje drugje na svetu se nekdo zgraža, da kje človek najde savo namesto, da bi kupil sebring

Čist lahko da. Pa kaj? Tam, če tak kraj obstaja, se sebring ne prodaja za 30% pod Savo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ales ::

Višja cena nečesa ne pomeni nujno tudi večje kvalitete. Pomeni le, da je izdelek na tržišču sposoben doseči večji donos. Ali so kvalitetnejši izdelki pravilom dražji? Ja, ampak to ni pravilo, še manj pa je sorazmerno povezano.

Kdor se ne želi kaj dosti ukvarjati z gumami, pač kupi neko njemu poznano znamko. Neko, kjer je name branding naredil svoje. Nekdo drug pri tem gleda bolj na ceno in kupi, kar se mu zdi smotrno glede na strošek.

Za korak od tega so kupci, ki preberejo teste in brez poglabljanja izberejo eno od bolje ocenjenih gum.

Za še en korak od tega so kupci, ki teste dejansko preberejo do podrobnosti, še za en korak tisti, ki pogledajo tudi metodologijo testa in sami malo preračunajo, katera lastnost kaj prinese. Potem je verjetno še ena kategorija tistih, ki znanstveno potestirajo še sami, najbrž zelo redka.

Koliko bo kdo zapravil časa za vse to, je stvar presoje vsakega posameznika... Vprašanje je tudi, kdo bolje pride čez, ko se potegne črta pod vse skup. >:D

Utk ::

Ja...ampak če je nekaj tretjino cenejše od gume, ki je milo rečeno bolj povprečna - pa ne da je kaj narobe z njo, ampak obstajajo tudi boljše in še bistveno dražje, potem ti bi to moralo nekaj povedat. Jaz z veseljem kupim kaj cenejšega. Ampak če bi videl recimo xiaomi telefon za 300 evrov, potem pa "enak" telefon za katerga prvič slišim za 200 evrov...ne bi ravno sklepal, da je zares enak.

bemfa ::

17" za 60, ta je dobra ja :D Veliko sreče na cesti, upam da se ne srečamo.

Utk ::

Glavno da je passat, ni važno če na kitajskih gumah.

DamijanD ::

A niso enkrat policaji kupili neke el cheapo gume in potem ugotovili, da se skoraj ne morejo vozit?

iso2000 ::

Jaz sem trenutno tudi pred nakupom gum in sem se nekako odločil za model Continental WinterContact TS 870 P. V moji dimenziji je cena za gumo pri nas nekje med 190-200 €/kos. Pa grem za hec gledat malo cene po spletu in glej ga zlomka, v Nemčiji enaka guma pod 160€. To je pri 4 kosih že kar prihranek in preverjam kako bi jih dobil iz DE. Kakšna ideja?

Blinder ::

Utk je izjavil:


nekje drugje na svetu se nekdo zgraža, da kje človek najde savo namesto, da bi kupil sebring

Čist lahko da. Pa kaj? Tam, če tak kraj obstaja, se sebring ne prodaja za 30% pod Savo.


sorry, sem mislil, da sebring ni tako poceni
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Neon87 ::

Če se lahko vrnem prvotnemu vprašanju, je to ok guma razmerje cena\kakovost, če ima kdo mogoče? Mogoče dobim kakšen odgovor.

Horas ::

bemfa je izjavil:

17" za 60, ta je dobra ja :D Veliko sreče na cesti, upam da se ne srečamo.


jaz imam gripmax suregrip pro winter 205/45/17 za 56EUR po komadu, in so odlične vozim jih tudi poleti
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Ales ::

Blinder je izjavil:

Utk je izjavil:


nekje drugje na svetu se nekdo zgraža, da kje človek najde savo namesto, da bi kupil sebring

Čist lahko da. Pa kaj? Tam, če tak kraj obstaja, se sebring ne prodaja za 30% pod Savo.


sorry, sem mislil, da sebring ni tako poceni

Mogoče je pa Sava postala (pre)draga. >:D

fikus_ ::

Savo delajo Poljaki, ker so cenejši, v Kranju se pa dela Goodyear.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Horas je izjavil:

bemfa je izjavil:

17" za 60, ta je dobra ja :D Veliko sreče na cesti, upam da se ne srečamo.


jaz imam gripmax suregrip pro winter 205/45/17 za 56EUR po komadu, in so odlične vozim jih tudi poleti

Ma kaj odlične, fenomenalne so...
Resno, kako zjeban avto moraš imet, da ne ločiš ali se voziš z dobrimi ali zanič gumami? Greš kdaj nad 60?

blaz5 ::

fikus_ je izjavil:

Savo delajo Poljaki, ker so cenejši, v Kranju se pa dela Goodyear.


Moja Eskimo hp2 je bila narejena v Nemčiji. Na drugem avtomobilu pa v Franciji.

fikus_ ::

Zanimivo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Ales ::

Utk je izjavil:

Horas je izjavil:

bemfa je izjavil:

17" za 60, ta je dobra ja :D Veliko sreče na cesti, upam da se ne srečamo.


jaz imam gripmax suregrip pro winter 205/45/17 za 56EUR po komadu, in so odlične vozim jih tudi poleti

Ma kaj odlične, fenomenalne so...
Resno, kako zjeban avto moraš imet, da ne ločiš ali se voziš z dobrimi ali zanič gumami? Greš kdaj nad 60?

Ko takole zeza druge uporabnike foruma, gre 100 /uro.

100 tolololov /uro. :D

Na enem vaškem Caddyu tu imamo tudi Savo in so Made in Germany. Moram enkrat pogledati, koliko so stare, da me ne bo kap, ko se pozimi ne bo več z mesta premaknil. :))

PacificBlue ::

Savo je pred leti prevzel Goodyear, zato jo izdelujejo v razlicnih drzavah v Evropi
Tyres are produced in Slovenia (by Sava), Poland (by Dębica), France (by Goodyear and Dunlop), Turkey (by Goodyear) and Germany (by Fulda and Dunlop)

Zgodovina sprememb…

Runner71 ::

Bom raje v kislo jabolko ugriznil....jaz osebno na avto ne dam gume, ki je cenejša od 90€, najsi bo letna ali zimska.....ampak vsak se odloča o svoji varnosti, dokler ni vpleten še kdo drug...


Neon87 je izjavil:

Runner71 je izjavil:

A 60-70€ na spodobno in varno gumo je bankrot???

Neon87 je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa kje jih najdete? Če nimate za normalne gume, kupite vsaj faking savo, fuldo, nekaj v tem rangu.

Saj so to neke Avstrijske gume.. ne vem.. mogoče ne bi bankrotirali na gumah.


Predlagaj mi drugo (boljšo gumbo Sebring) gumo v rangu 60€-70€, dimenzija 205 50 R17. Hvala

PacificBlue ::

Bom raje v kislo jabolko ugriznil....jaz osebno na avto ne dam gume, ki je cenejša od 90€,


Pa to je cist relativno, odvisno od velikosti pnevmatik. Za najbolj razsirjeno dimenzijo 195/65/15 dobis top gume iz adac testa za manj kot 90eur.

m0LN4r ::

Ajd gre se za varnost na cesti, dajmo preracunat za neko ljudsko dimenzijo (205 55 pa neki) kok je treba bankrotirat za gumo.
Nankang, Nexen, Sava, Matador, Barum vse tam tam ca. 250EUR za komplet. Dunlop Winter neki 320 pa ajd gremo se mal naprej.
Ajd Goodyear ultragrip 9+ ali Pirelli Cinturato komplet ene 350EUR
Ajd Michelin Alpin 6 je res 400EUR ampak to kupis, ce se res mal hitreje vozis tut pozimi in ne cijazis.

Dobr pa vzamimo razliko med 250 in 350, oboje bos imel vsaj 3 leta, ce jih pravcas menjas preden jih vozis na 20+C asfaltu.
Na tri leta je to 2,8EUR razlike na _mesec_ torej za eno pivo na mesec, imas namesto budget gume eno uveljavljeno, boljso.

Tudi Michelin Alpin 6 se splaca, ker ze v startu kupis vec profila, ker pri poceni gumah tudi tam sparajo in je mesanica profila narejena tako, da manj kot ga je, mehkejsa je mesanica in imas oprijem 4 leta se vedno boljsi, kot na tisti Nankang cez 3 leta. (Poglejte si kak video o razlagi sestave profila gume) in tocno tam sparajo "budget" proizvajalci.

Pol pa recmo 250EUR za 3 leta Nankang ali 400EUR za top gumo za 4 leta, kjer se ne sekiras ce gres micken hitrej in ves kaj kupis.
250 / 36 = 7EUR
400 / 48 = 8,4EUR

Na koncu prisparas 1,4EUR za eno kavo na mesec, ce se vozis z budget gumo pozimi.


PS: Pa da nebo kdo dobil epilepticni napad slucajno. Ce se kdo jajca ze po suhem, ko pa zapadejo 3 snezinke pelje polovico od omejitve, pol je itak vseeno kaksno gumo mas.
PS2: Seveda pa obstajajo tudi sportne zimske gume, kot recimo Pirelli Winter SottoZero, ampak to je povsem nekaj drugega. Taksne gledam jaz, ker snega prakticno v nizinah vec sploh ni, pa da se komot peljem 100+ po ovinkih tut pr -10.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BlaY0 ::

Med prvimi desetimi gumami na testih so razlike v obnašanju zanemarljive (razen mogoče za kakega Maxa Verstappna), razlike v ceni pa tudi do 20 EUR na komad. Torej zakaj bi kdo hotel dobesedno stran vreči med 50 in 80 EUR? Razen seveda, če rečeš šefu naj ti namesto, da v službenem cajtu pogledaš teste in prebereš par recenzij, raje za tisti mesec da 80 EUR k plači.

m0LN4r ::

Fora je glih obratno, boljsa guma bo "slabsemu" vozniku bolj prav prisla. Dober voznik, bo tudi s slabo gumo vedel kaj dela glede na razmere. Z dobro gumo imas kot slab voznik, vec tolerance za napake oz. ti guma vec oprosti in resuje situacijo.

razlike v ceni pa tudi do 20 EUR na komad.
Oz. eno pivo na mesec, ce jih vozis 3 leta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BlaY0 ::

OK, pojdi recimo ti na pivo, ampak ga samo plačaj ter reci kelnarju naj ti ga pač ne prinese.

Saj niso boljše, enako dobre so, samo dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Ales ::

BlaY0 je izjavil:

Med prvimi desetimi gumami na testih so razlike v obnašanju zanemarljive (razen mogoče za kakega Maxa Verstappna), razlike v ceni pa tudi do 20 EUR na komad.

Niso čisto zanemarljive, poglej recimo zavorne razdalje. Razlike pri zavorni razdalji, od recimo 80 km/h na 0 km/h, nanesejo tudi na več metrov. To tudi čisto povprečnega voznika lahko reši pred karambolom, če pride do zaviranja v sili. In to niti ni tako redko, da je potrebno pohoditi bremzo.

Poleg tega so končni rezultati testov lahko zavajajoči. Vzemimo za primer gumo, ki je zelo dobra v snegu in zanič na suhem in v dežju ter gumo, ki je dobra na suhem in v dežju, pa na snegu malo slabša.

Na testih se lahko zgodi, da se prva znajde pred drugo v razvrstitvi. pa vprašanje, ali druga ne bi bila precej boljši nakup za naše razmere. Niso tako majhne razlike to.

V tisti drugi temi smo se več pogovarjali o tem, tukaj recimo je test z možnostjo prilagajanja rezultatov.

m0LN4r ::

BlaY0 je izjavil:

OK, pojdi recimo ti na pivo, ampak ga samo plačaj ter reci kelnarju naj ti ga pač ne prinese.

Saj niso boljše, enako dobre so, samo dražje.

V robnih primerih ti dobra resi rit, druga pa ne.
No saj se ne bom kregal, ce vam to ni vredno teh par evrov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958524 (750) WizzardOfOZ
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158489532 (20829) Leko
»

letne gume (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11517582 (4224) m0LN4r
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778194 (48976) slemarko

Več podobnih tem