» »

Zimske pnevmatike 2023

Zimske pnevmatike 2023

1
2
3

BlaY0 ::

Ales je izjavil:


Niso čisto zanemarljive, poglej recimo zavorne razdalje. Razlike pri zavorni razdalji, od recimo 80 km/h na 0 km/h, nanesejo tudi na več metrov.

Zanimivo da to omenjaš, no najdražje v tem kontekstu definitivno niso najboljše. V mokrem je Blizzak najboljša in jo dobiš pod 60 EUR (195/65 R15). Torej v tem primeru ti bo rit rešila cenejša izmed dobrih gum.

m0LN4r je izjavil:


V robnih primerih ti dobra resi rit, druga pa ne.
No saj se ne bom kregal, ce vam to ni vredno teh par evrov.

Tako je, samo dobra ni nujno tudi najdražja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

m0LN4r ::

Od najdrazjih smo dalec.
400 za michelin 4 zime ali 250ish za budget za 3 zime.
Razlika v ceni je manjsa kot na prvo zgleda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Leko ::

m0LN4r je izjavil:

Od najdrazjih smo dalec.
400 za michelin 4 zime ali 250ish za budget za 3 zime.
Razlika v ceni je manjsa kot na prvo zgleda.

Pa daj tipo nehaj že nabijat k pojma nimaš. Že večkrat dokazano pa še kar nabija. A maš ti sploh izpit, pa avto!
A samo GT nabijaš v kleti!
Pa zakaj mora bit istočasno odprti toliko tem o zimski guma.
Zimske gume?
Katere zimske gume?
Zimske pnevmatike 2023
Kje ste šalabajzeri moderatorski! A boste naredil kaj reda!!!

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

Od najdrazjih smo dalec.
400 za michelin 4 zime ali 250ish za budget za 3 zime.
Razlika v ceni je manjsa kot na prvo zgleda.

Očitno nisi prebral kaj sem napisal. Napisal sem da če vzameš prvih 10 na testu, ki so po kakovosti vse tam tam (kakšna je malo boljša na snegu, druga na mokrem, tretja je tišja...) so med njimi že razlike v ceni do 20 EUR na komad. Najcenejša ki jo jaz še gledam je Hankook W462 in me pride malenkost nad 50 EUR na komad, najdražja pa Michelin Alpin 6 za okrog 70 EUR na komad. Na mokrem je recimo v moji kategoriji Hankook boljša od Michelinke. Ker ne delam toliko kilometrov je tudi obraba irelevantna, saj jo zamenjam prej kot pa mi "zmanjka" profila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Leko ::

Pa že večkrat povedano, da je Mišelinko klump posebej glede na ceno.
Hankook pa je več ali manj v vse velikosti boljša od Mišelinkota.
Pa ne toliko v mokrem(tam je najboljša Bridgestone Blizzak LM-005)
Hankook Winter i*cept RS2(3) W452 pa je najboljša v snegu in ledu.
Mišelinkotove zimske so pa najboljše v suhem LOL

stara mama ::

Ampak vse te razlike v gumah so (prva tri leta) minimalne in praktično neopazne. Opazna je pa luknja v denarnici.

m0LN4r ::

Leko je izjavil:

Pa že večkrat povedano, da je Mišelinko klump posebej glede na ceno.
Hankook pa je več ali manj v vse velikosti boljša od Mišelinkota.
Pa ne toliko v mokrem(tam je najboljša Bridgestone Blizzak LM-005)
Hankook Winter i*cept RS2(3) W452 pa je najboljša v snegu in ledu.
Mišelinkotove zimske so pa najboljše v suhem LOL

To pravis ti, brez kredibilnosti,testi pa pravijo nekaj drugega od ljudi, ki jim je to sluzba/hobby.
Jaz verjamem ta drugim in je zaenkrat blo res.

BlaY0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Od najdrazjih smo dalec.
400 za michelin 4 zime ali 250ish za budget za 3 zime.
Razlika v ceni je manjsa kot na prvo zgleda.

Očitno nisi prebral kaj sem napisal. Napisal sem da če vzameš prvih 10 na testu, ki so po kakovosti vse tam tam (kakšna je malo boljša na snegu, druga na mokrem, tretja je tišja...) so med njimi že razlike v ceni do 20 EUR na komad. Najcenejša ki jo jaz še gledam je Hankook W462 in me pride malenkost nad 50 EUR na komad, najdražja pa Michelin Alpin 6 za okrog 70 EUR na komad. Na mokrem je recimo v moji kategoriji Hankook boljša od Michelinke. Ker ne delam toliko kilometrov je tudi obraba irelevantna, saj jo zamenjam prej kot pa mi "zmanjka" profila.

Jaz sem tudi podal kriterije, kdaj katero je za vzeti.
Nevem kaj je problem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Horas ::

Ales je izjavil:

Utk je izjavil:

Horas je izjavil:

bemfa je izjavil:

17" za 60, ta je dobra ja :D Veliko sreče na cesti, upam da se ne srečamo.


jaz imam gripmax suregrip pro winter 205/45/17 za 56EUR po komadu, in so odlične vozim jih tudi poleti

Ma kaj odlične, fenomenalne so...
Resno, kako zjeban avto moraš imet, da ne ločiš ali se voziš z dobrimi ali zanič gumami? Greš kdaj nad 60?

Ko takole zeza druge uporabnike foruma, gre 100 /uro.

100 tolololov /uro. :D

Na enem vaškem Caddyu tu imamo tudi Savo in so Made in Germany. Moram enkrat pogledati, koliko so stare, da me ne bo kap, ko se pozimi ne bo več z mesta premaknil. :))


nič ne trolam, pišem resnico. vas mogoče boli, ker ne upate na kako noname znamko probat? raje se preseravate in mečete denar skoz okno.

sam pač vozim na leto 10-12k km in so take zimske čisto dovol za 3-4 lete. in veliko je takih.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

feryz ::

Za vožnjo po omejitvah so dobre resnično katerekoli.
Edino polnim, trdim se izognite. Malo preveč tresejo ko se bližaš 104 km/h na AC.

Leko ::

m0LN4r je izjavil:

Leko je izjavil:

Pa že večkrat povedano, da je Mišelinko klump posebej glede na ceno.
Hankook pa je več ali manj v vse velikosti boljša od Mišelinkota.
Pa ne toliko v mokrem(tam je najboljša Bridgestone Blizzak LM-005)
Hankook Winter i*cept RS2(3) W452 pa je najboljša v snegu in ledu.
Mišelinkotove zimske so pa najboljše v suhem LOL

To pravis ti, brez kredibilnosti,testi pa pravijo nekaj drugega od ljudi, ki jim je to sluzba/hobby.
Jaz verjamem ta drugim in je zaenkrat blo res.


Kaj je bilo res:)) Če že nekaj nakladaš in citiraš potem napiši, kaj sem ni res kar sem napisal!
Tvoja kredibilnost izhaja iz špilanja Grant Turismo in hobby YouTube posnetkov. Moja kredibilnost pa izhaja iz dolgoletnih izkušenj na cesti, ko si se ti vozil še v vozičku al pa te fotr še v načrtu ni imel. Komu ti verjemeš je tvoj problem samo pazi kaj priporočaš drugim, da ne boš imel koga na vesti. Nehaj trollat in pisat neumnosti, ker te nobeden več ne jemlje resno.
Ti lahko šopaš samo še stare mame in pa mlade voznike.

stara mama ::

Da bi imel nekdo nekoga na vesti ker mu je namesto dunlop priporočal hankook?
Kolk majo na vesti šele proizvajalci motornih koles.
Al pa graditelji cest (ter občine za neukrepanje na problematičnih odsekih) na vesti ljudi!!
Al pa DARS, ker je dovolil ljudem vozit 130!
Al pa ......

Vsi so odgovorni!!! samo vsak zase nikakor!!

m0LN4r ::

Leko ima mentalne probleme, nihce ni rekel, da je njegova ljubica hankook slaba guma.
Ampak mishelin je pac Top guma na samem vrhu in to podkrepijo marsikateri testerji kakor tudi poznavalci motosporta.

Ampak Leko je se vecji poznavalec pravi, ker je 50 let nazaj imel eno slabo izkusnjo pa dal 10€ vec, pa ga se danes pece in ne more mirno spat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Leko ::

Ja ja ti mišelinko že veš :)) Si vse dokazal na forumu tako da nateguješ lahko katerga druzga. Ko ti zmanjka itak ne znaš drugega kot žalit. Dokaz tvojega nivoja. Te pravljice pripoveduj komu drugemu. Ko boš dovolj star svojim otrokom:))
Sedaj pa hitro en GT odigrat, da vidiš kolk ti mišelinke držijo:))

m0LN4r ::

Tocno o tem sem pisal. Evo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

miraldi ::

Zraven avtomobila sem dobil 225/45/17 Sava HP2, DOT4020.

Kake so te gume?
Na prejšnjem sem imel TS850.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Ales ::

Dobre v snegu in *zanič* na mokrem in suhem, sodeč po testih. Nizka poraba goriva, nizka obraba.

DOT iz septembra 2020 pa pač je, kar je...

Utk ::

Če so se prvič vozile v zimi 20/21, so morda še za ponucat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

pegasus ::

Mogoče vprašam kar tu ... je kak "napreden" vulkanizer, kjer se da online naročiti gume in urediti termin, da te čakajo tam in ti jih takoj premontirajo? Lj ali okolica, hvala.

msms ::

Je boljše vzet celoletne ali zimske za vožnjo po obali. Kot gledat bi znale bit celoletne boljše po mokrem in tukaj nimamo snega. Za poleti imam že letne.

d4vid ::

Po tujih forumih sem bral, da folk natika v takih pogojih (brez snega) na avto čez zimo uniroyal rainsport gume. Gume so sicer letne, a se po mokrem peljejo super (po suhem niti ne). Obraba pa... obupna. Radira jo nenormalno.

Glede na to, da maš letne gume, ne bi kompliciral. Vržeš ene ketne za vsak slučaj in se voziš, če si skoz na obali...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

m0LN4r ::

msms je izjavil:

Je boljše vzet celoletne ali zimske za vožnjo po obali. Kot gledat bi znale bit celoletne boljše po mokrem in tukaj nimamo snega. Za poleti imam že letne.

Celo zimo ne gres v kraje kjer bi lahko zapeljal v sneg? Potem ja.
Ce hoces kompromis pa za milo zimo vzames celoletne, bodo zdrzale 5-6 sezon.

d4vid je izjavil:

Po tujih forumih sem bral, da folk natika v takih pogojih (brez snega) na avto čez zimo uniroyal rainsport gume. Gume so sicer letne, a se po mokrem peljejo super (po suhem niti ne). Obraba pa... obupna. Radira jo nenormalno.

Glede na to, da maš letne gume, ne bi kompliciral. Vržeš ene ketne za vsak slučaj in se voziš, če si skoz na obali...

Ja ampak ketne lahk das gor samo, ce je dovolj debel sneg. Drugace unicis ketno, po moznosti pretrgas in unicis cel blatnik in felgo.
Na alu felge pa jaz ketne nebi deval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Miha_T ::

Za po severni Gorenjski, malo km (hitrost obrabe nima veze). DUNLOP Winter Sport 5 205/60R16 ali MICHELIN ALPIN 6 195/60 R16 89T
Obe gumi dobim po podobni ugodni ceni. Gre se za primerjavo boljših rezultatov na različnih testih (Dunlop pred Michelin) in ožje gume (195 pred 205).

m0LN4r ::

Z ozjo bos kak deci manj porabil, z sirso pa bos na suhem lahko malo bolj suvereno sel po ovinkih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Miha_T ::

Poraba me ne boli, ker ni veliko km.

z sirso pa bos na suhem lahko malo bolj suvereno sel po ovinkih.

Ravno to premlevam. Na suhem naj bi bila Dunlop 205 slabša od Michelin 205. Bo ožja 195 Michelin slabša od Dunlop 205? Podobno vprašanje za v sneg. Michelin je pri enaki širini gume slabša. Kaj pa če je ožja? :)
Jasno, da je en kup faktorjev, ki bolj vplivajo na oprijem kot pa tale primerjava, ampak mi ne da miru :|


Koliko so ti testi verodostojni naj bo debata za drugič :D

Utk ::

Dej ne kompliciraj, eno kupi, tisto boš imel in vozil dokler boš in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Miha_T ::

Utk je izjavil:

Dej ne kompliciraj, eno kupi, tisto boš imel in vozil dokler boš in to je to.


:)) Točno to si govorim že ves čas

m0LN4r ::

Miha_T je izjavil:

Poraba me ne boli, ker ni veliko km.

z sirso pa bos na suhem lahko malo bolj suvereno sel po ovinkih.

Ravno to premlevam. Na suhem naj bi bila Dunlop 205 slabša od Michelin 205. Bo ožja 195 Michelin slabša od Dunlop 205? Podobno vprašanje za v sneg. Michelin je pri enaki širini gume slabša. Kaj pa če je ožja? :)
Jasno, da je en kup faktorjev, ki bolj vplivajo na oprijem kot pa tale primerjava, ampak mi ne da miru :|


Koliko so ti testi verodostojni naj bo debata za drugič :D
Sirsa itak, tu ni debate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Leko ::

Miha_T je izjavil:


Ravno to premlevam. Na suhem naj bi bila Dunlop 205 slabša od Michelin 205. Bo ožja 195 Michelin slabša od Dunlop 205? Podobno vprašanje za v sneg. Michelin je pri enaki širini gume slabša. Kaj pa če je ožja? :)

Če kupuješ zimske gume jih verjetno za zimske razmere-sneg.
Ožja itak, tu ni debate.
Na suhem verjetno ne boš vozil rallya. Za dež so pa itak spet druge gume.
Če pa pogledamo na splošno pa ti v širini ne boš občutil razlike ne v enih ne v drugih.
Jaz ti nobene od teh dveh ne priporočam sploh pa ne mišelink.

feryz ::

Če pomisliš, da ti bo ožja guma prišla prav enkrat v letu, ali pa še to ne, je malo vprašljivo, zakaj bi se tega šel.

Miha_T ::

m0LN4r je izjavil:

Sirsa itak, tu ni debate.

Leko je izjavil:

Ožja itak, tu ni debate.


Ej, hvala fantje. Brez vas se ne bi mogu odločit :))

Ta ozke sm vzel ;)

m0LN4r ::

Z Michelin nisi nic na slabsem, najvec gume za svoj denar
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Leko ::

Miha_T je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Sirsa itak, tu ni debate.

Leko je izjavil:

Ožja itak, tu ni debate.


Ej, hvala fantje. Brez vas se ne bi mogu odločit :))

Ta ozke sm vzel ;)

OK ozka, tu ni debate. Samo ne mišelinka. Najbolj precenjena guma za denar, ki se prodaja. Samo ne poslušaj tega trolla molnarja. Njegov doseg so youtube posnetki, na cesto še ni prišel:))
BRIDGESTONE LM005 Blizzak že nekaj sezon boljša(najboljše) v vseh zimskih pogojih in tudi cenovno od tistega klumpa mišelinka ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leko ()

Dipling ::

Se strinjam. Meni Michelin Alpin 5 nikak niso odgovarjale. Ena slabših gum, kaj sem jih imel. Tak, da zdaj tudi iščem nekaj drugega za 215/65 R17.

Miha_T ::

Očitno bom lahko ponovno izbiral. Iz gumenadom so mi poslali več kot 3 leta stare gume.
BRIDGESTONE LM005 Blizzak so že naročene :). Upam, da bodo mal mlajše kot prejšnje.

Buggy ::

Sem imel LM005 tudi sam ze v kosarici, predvsem zaradi dobrih latnosti na mokrem, kar vecinoma pozimi to je vecji delez razmer na cesti.
https://gumenadom.si/p-2577-zimske-pnev...
...pa pride danes Motorevija od AMZS na dom in prelistam, pa se na njihovem testu LM005 BLIZZAK, sicer ne popolnoma isti dimenziji, odrezejo overall slabse kot pa ULTRAGRIP PERFORMANCE 3 XL, ki je bila tudi kadidatka, ker sem s trenutnimi letnimi GY zelo zadovoljen.
https://gumenadom.si/p-56084-zimske-pne...
glede na to da imam 4x4 traktor in dostikrat zjutraj ze pred cestarji "pluzim" cesto je vazno tudi kako se v snegu/ledu obnasa im LM005 ne briljira ravno v teh pogojih, GY pa v mokrem tudi ne zaostaja tako mocno.
...pol pa gledas na temu page-u deklaracije so pa LM005 v obeh ocenah boljse...ma nej gre nekam to vse skup :D

Drugac pa TS 870 in TS870P ni ista guma (tudi profil zelo drugacen)...P razlicico sem imel pred casom na 850 al pa 840 ne vem cist dobro, pa je bila crap( takrat se na 2WD pogonu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Miha_T ::

Jaz sem se ravno zaradi dobrih lastnosti na mokrem odločil za LM005. Zadnje zime so bolj mokre kot snežene :)
Pa če iz gumenadom dobiš stare gume pričakuj kar nekaj pregovarjanja preden ti jih bodo zamenjali. Shrani si stran, ko boš naročil, ker kasneje spremenijo opis, in rečejo, da si sam slabo prebral opis. Mene je googlov cache rešil.

Denis24 ::

Da poizkusim se v tej temni...

tudi sam moram letos kupiti nove zimske gume in sicer dimenzije 215/55/R17. Gledal sem Hankook icept evo3, vendar jih za to dimenzijo nisem nasel.

Katere gume predlagate? Iscem nekaj price/performance in ne ravno gume za 200€/kos.

Kaksnd so kaj Hankook i cept evo2 v primerjavi z evo3?

Hvala

Ahim ::

Denis24 je izjavil:

Da poizkusim se v tej temni...

tudi sam moram letos kupiti nove zimske gume in sicer dimenzije 215/55/R17. Gledal sem Hankook icept evo3, vendar jih za to dimenzijo nisem nasel.

Katere gume predlagate? Iscem nekaj price/performance in ne ravno gume za 200€/kos.

Kaksnd so kaj Hankook i cept evo2 v primerjavi z evo3?

Hvala

Najdrazja zimska guma v navedeni dimenziji na bartog.si pride 189€/kos, tako da ...

vinkop ::

Miha_T je izjavil:

Jaz sem se ravno zaradi dobrih lastnosti na mokrem odločil za LM005. Zadnje zime so bolj mokre kot snežene :)
Pa če iz gumenadom dobiš stare gume pričakuj kar nekaj pregovarjanja preden ti jih bodo zamenjali. Shrani si stran, ko boš naročil, ker kasneje spremenijo opis, in rečejo, da si sam slabo prebral opis. Mene je googlov cache rešil.

saj moraš napisat, da hočeš gume z letnikom izdelave 2023...jaz sem vedno to napisal pod opombe in nisem nikoli imel težav...

GrimReaper3 ::

Sava HP2 so ratale trde po 3 sezonah, potem še 3 + 1 letno sezono (še dobro, ker ravno preden sem dal letos dol letne, so med zadnjo deževno vožnjo pri 3mm že malo aquaplanirale, na srečo sem se odločil voziti za ostalimi 100km/h, če bi potegnil po pospeševalnem 140, bi verjetno splaval) sem pa pač vozil s trdimi in prišel do 5 mm profila. Še najbolj se pozna pri pospeševanju v mokrem kjer niti tretja prestava s 3/4 in več plina ne dobi oprijema (avto ima 300 Nm), ampak to ne vpliva na varnost, razen če greš speljevat levo pred tovornjakom s preveč plina v prvi prestavi. Med zaviranjem nisem imel enega problema, pa se mi večkrat sproži opozorilo za nalet, v 99% primerih za brezveze, ker bi moral imeti vsaj 10 let stare gume, da bi bilo to opozorilo dejansko koristno. Hitrost po AC v mokrem noben problem do 160, 200 pa v mokrem ne bi vozil niti z novimi gumami.

Kar hočem povedat, če premium znamke kot so Goodyear, Continental in Michelin ne ostanejo mehke vsaj 4 sezon, potem je to metanje denarja preč. Če jaz v 200KM avtu nisem rabil boljših, ostali ne rabite boljših, izjema je samo feryz.
Nekako normalno ceno imajo itak samo še Goodyear, Conti imajo sedaj že premium Michelin cene. Ampak kot pravim, so ravno toliko dražje od Save, da bi morale zdržati vsaj 1 sezono več, da bi se splačalo. Če že hočeš vedno dobre gume, potem bolje menjati Savo na 3 leta kot Goodyear na 6 let.

Zgodovina sprememb…

bemfa ::

Jaz sem vozil Continentalke 6 zim (30kkm), pa so še bile uporabne, prodal komplet naprej, dobil skoraj za eno novo gumo. Vzel jo je dealer, tak da bi lahko iztržil še več.

LeQuack ::

Kaj je fora da so še vedno samo tri dimenzije, ki se dajo dobiti po normalni ceni. To je tista standardna 205/55/R16 in še ena za 15 in 17. Vse ostalo je pa drago kot da bi nabavljal gumo za Ferrarija. Pa čeprav večina novih avtov zdaj ni več teh družinskih ala Golf ter limuzin, ampak raznih mini SUV-jev, ki imajo druge dimenzije kot standard. A se bodo proizvajalci gum kdaj prilagodili trgu ali bodo po novem vse premium znamke vsaj 150€ na gumo?
Quack !

m0LN4r ::

Ponudba povprasevanje, pac najbolj razsirjene dimenzije, top tri so pac cenejse. Manj kot se jih proda, drazje so - to se vcasih prekriza z vecja guma, vec materiala. Pol pa se ugotovis, da ima vsak proizvajalec svojo najbljubso dimenzijo oz. je povezana z avtoindustrijo, za OEM gume.

Poglejmo isto gumo recimo Dunlop Winter Sport /Bridgestone Blizzak/Hankook evo3 za mestni SUV:
215/65 R17 - 150EUR/155EUR/137EUR
235/55 R18 - 189EUR/195EUR/165EUR
255/45 R19 - 315EUR/228EUR/270EUR
255/40 R20 - 338EUR/329EUR/270EUR

Najceneje je kupit pred oktrobrom ali pa od maja naprej:



LeQuack je izjavil:

Kaj je fora da so še vedno samo tri dimenzije, ki se dajo dobiti po normalni ceni. To je tista standardna 205/55/R16 in še ena za 15 in 17. Vse ostalo je pa drago kot da bi nabavljal gumo za Ferrarija. Pa čeprav večina novih avtov zdaj ni več teh družinskih ala Golf ter limuzin, ampak raznih mini SUV-jev, ki imajo druge dimenzije kot standard. A se bodo proizvajalci gum kdaj prilagodili trgu ali bodo po novem vse premium znamke vsaj 150EUR na gumo?

Avti so zrasli, razne 15,16 felge so samo se pri osnovnih malckih ala clio, polo, yaris. Boljse opremljeni malcki imajo ze 17 col.
Bohnedaj da vidis ceno zimskih za kak Elektricni SUV 20 col.

Zato pa vidis drage avte z velikimi felgami na najbolj poceni gumah, ker gume so pa "drage"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

LeQuack ::

Ja sej so res drage. Včasih je bila razlika recimo ali si vzel budget gumo za 50-60€, ali pa premium za recimo 80€. Zdaj imaš pa budget gumo npr. 70-80€, premium pa od 140€ naprej. Po moje z naraščanjem teh nestandardnih dimenzij se bodo morali premium proizvajalci prilagoditi, sicer bodo vedno manj konkurenčni.

Drugače je če bi imel nek super športni avto za 50+k, ampak take cene so za npr. Opel Corsa, VW Polo in podobno. Se pravi kupiš budget avto, potem pa ti rečejo da moraš dati celo bogastvo za gumo, logično da bo folk glasoval z denarnico.
Quack !

2dark ::

LeQuack je izjavil:

Ja sej so res drage. Včasih je bila razlika recimo ali si vzel budget gumo za 50-60€, ali pa premium za recimo 80€. Zdaj imaš pa budget gumo npr. 70-80€, premium pa od 140€ naprej. Po moje z naraščanjem teh nestandardnih dimenzij se bodo morali premium proizvajalci prilagoditi, sicer bodo vedno manj konkurenčni.



Sej lohk hodiš peš. Plače tud niso več 500€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

m0LN4r ::

LeQuack je izjavil:

Ja sej so res drage. Včasih je bila razlika recimo ali si vzel budget gumo za 50-60€, ali pa premium za recimo 80€. Zdaj imaš pa budget gumo npr. 70-80€, premium pa od 140€ naprej. Po moje z naraščanjem teh nestandardnih dimenzij se bodo morali premium proizvajalci prilagoditi, sicer bodo vedno manj konkurenčni.

Drugače je če bi imel nek super športni avto za 50+k, ampak take cene so za npr. Opel Corsa, VW Polo in podobno. Se pravi kupiš budget avto, potem pa ti rečejo da moraš dati celo bogastvo za gumo, logično da bo folk glasoval z denarnico.

Nekoc so imel ti avti 13 colske, danes pa imajo 16/17 v neosnovni izvedbi. Pa baje je se neki inflacije vmes blo.
Pa nevem, ce je tako grozno. Leta 2017 so ble Nokian 215/40 R17 recimo 100-110€
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

@LeQuack
Poglej recimo kako brutalna je razlika med 185/60 R16 in 185/65 R15 pri zimskih. Zadnje recimo je skor 3x tolko izbire in skoraj pol ceneje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

m0LN4r je izjavil:


Nekoc so imel ti avti 13 colske, danes pa imajo 16/17 v neosnovni izvedbi. Pa baje je se neki inflacije vmes blo.
Pa nevem, ce je tako grozno. Leta 2017 so ble Nokian 215/40 R17 recimo 100-110EUR
Pretiravat ni ravno treba. Mnogo modelov v nižjem srednjem razredu ima še vedno 15 col jeklenke ali 16col alu pri stopnjo boljši opremi. Recimo ko sem 2 leti nazaj izbiral med I30 CW in Corollo TS, sta imela oba modela pri osnovni opremi 15" jeklenke, na moji sem dobil 16" alu (karavan, dolg 4,7m). Kar je odlično, saj zdaj lahko nabavljam najbolj ugodne gume.

S colami glede na videno močno pretiravajo EU proizvajalci. Ne razumem tega fetiša, da ima že vsak malček kolesa kot kočija.

Sicer da ne bo off, z 205/55/16 Eskimo HP2 grem v 3. zimo, še vedno držijo kot je treba tudi na mokrem. Profil 8mm.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

m0LN4r ::

S colami glede na videno močno pretiravajo EU proizvajalci. Ne razumem tega fetiša, da ima že vsak malček kolesa kot kočija.
To ni noben fetis, pac avti postajajo tezji in rabis vecjo sticno povrsino, da ga ustavis.
Ja nevem mogoce je pri azijcih tako, sem sel pogledat in ce ne vzames osnovnega cliota in polota imas najmanj 16 col, pri vecjih avtih pa minimum 17 col, ja tudi pri i30 manj kot 17 vec ne dobis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

S colami glede na videno močno pretiravajo EU proizvajalci. Ne razumem tega fetiša, da ima že vsak malček kolesa kot kočija.
To ni noben fetis, pac avti postajajo tezji in rabis vecjo sticno povrsino, da ga ustavis.
Ja nevem mogoce je pri azijcih tako, sem sel pogledat in ce ne vzames osnovnega cliota in polota imas najmanj 16 col, pri vecjih avtih pa minimum 17 col, ja tudi pri i30 manj kot 17 vec ne dobis.
Am, zdajle sem pogledal cenik za I30. Osnovna oprema še vedno 15" jeklenke, Style oprema 16" alu, Premium oprema 17" alu.
Za stično površino ne rabiš ogromnega premera same feltne. Poglej si kolesa od F1.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45959436 (1662) WizzardOfOZ
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158493224 (24521) Leko
»

letne gume (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11517725 (4367) m0LN4r
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778494 (49276) slemarko

Več podobnih tem