» »

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje

«
1
2

Bye ::

A je morda kdo našel cenejše avto zavarovanje od WIZ-a?

jakan123 ::

Cenejše ne, enako ceno pa skoraj povsod. Pokažeš agentu ponudbo in ti dajo popust. Sem se šel ping pong prejšnji teden ko sem moral podaljšati zavarovanje. Agent pri Grawe je spustil na skoraj enako ceno, Adriatic pa na enako. S tem, da pri Grawe in Adriaticu ni odbitne franšize pri poškodbah stekel, parkinga, vandalizma in divjadi.

Bye ::

Hvala.

WhiteAngel ::

Obvezno ne. Kasko je pa predrago zame :)

Mare2 ::

WhiteAngel je izjavil:

Obvezno ne. Kasko je pa predrago zame :)


Tudi sicer, starejša vozila lastniki ponavadi ne zavarujejo kasko. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bye ::

Se opravičujem, govora je o obveznem.

zobnik ::

Da G24, cenej ne bo šlo.

bambam20 ::

jakan123 je izjavil:

S tem, da pri Grawe in Adriaticu ni odbitne franšize pri poškodbah stekel, parkinga in divjadi.



To ni nikjer.

jakan123 ::

Pri Wizu je

Utk ::

Cenejše ne, enako ceno pa skoraj povsod. Pokažeš agentu ponudbo in ti dajo popust. Sem se šel ping pong prejšnji teden ko sem moral podaljšati zavarovanje. Agent pri Grawe je spustil na skoraj enako ceno, Adriatic pa na enako. S tem, da pri Grawe in Adriaticu ni odbitne franšize pri poškodbah stekel, parkinga, vandalizma in divjadi.

Ok, nazadnje si sicer dobil brez odbitne franšize, ampak zanima me kaj te je gnalo od agenta do agenta, če si imel na internetu po treh klikih ponudbo za katero si "vedel", da boljše ne bo?

jakan123 ::

Želel sem dobiti vsaj enako ponudbo brez odbitne franšize, ker parking sem v zadnjih 4 letih uvelavljal vsaj enkrat letno...

feryz ::

Torej daj parking posebej. Od kdaj pa ima parking odbitno franšizo?

Mare2 ::

feryz je izjavil:

Torej daj parking posebej. Od kdaj pa ima parking odbitno franšizo?


Pri nekaterih zavarovalnicah je možno sklenit parking z ali brez odbitne franšize.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Cowboy6 ::

Jaz sem letos kasko sklenil pri Allianz. Cenejši kot ostali.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Mare2 ::

Cowboy6 je izjavil:

Jaz sem letos kasko sklenil pri Allianz. Cenejši kot ostali.


Kakšno asistenco so ti pa dali zraven? Si kaj prebral splošne pogoje? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Utk ::

jakan123 je izjavil:

Želel sem dobiti vsaj enako ponudbo brez odbitne franšize, ker parking sem v zadnjih 4 letih uvelavljal vsaj enkrat letno...

Pol pa ni čudno, da je bil wiz "drag". Wiz ima tudi opcijo brez odbitne, samo potem ni več poceni. Če si prijavil kakšno škodo vsako leto pa sploh ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Cowboy6 ::

Mare2 je izjavil:

Cowboy6 je izjavil:

Jaz sem letos kasko sklenil pri Allianz. Cenejši kot ostali.


Kakšno asistenco so ti pa dali zraven? Si kaj prebral splošne pogoje? :)


Po pravici rečeno nisem :) Zavarovalni agenti je dejal, da imajo iste pogoje kot pri AS. Lahko pa sam preletiš in mi poveš, če sem se kaj zaj... http://www.allianz.si/file/Kasko-zavaro...
Tukaj naj bi bil moj podpis.

matobeli ::

Kaj pa je najcenejše osnovno z AO+ zavarovanje?

Morm mojmu agentu mal predstavit alternative, ker se ne trudi več tolk kot leta nazaj >:D

Darko! ::

Meni izračuna takole:

Obvezno
AO+
Asistenca

------------------------

WIZ 134 EUR
G24 251 EUR
Triglav 251 EUR

Agenti WIZ-u ne morejo konkurirat.

Lansko leto sem "agentu" povedal izračun cene kaska na WIZU, pa mi je rekel:

"ja potem se pa ob škodi pogovarjaj z računalnikom".

Sem se mu zahvalil za sodelovanje.
In sklenil WIZ kasko.

Na srečo nisem imel škode tako, da komunikacije na WIZ-u ne morem komentirat.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

MeGreat ::

Zanimivo, pri meni je pa tako.
Obvezno + asistenca

WIZ 185 EUR
Grawe 165 EUR

Utk ::

"ja potem se pa ob škodi pogovarjaj z računalnikom".

Kaj ima pa agent s škodo? Mislim v resnici. Sej vsak kliče najprej agenta, ta malo popametuje, v tem so mojstri, ni kaj, ampak v resnici z njim ne boš nič rešil.

Darko! ::

Utk je izjavil:

"ja potem se pa ob škodi pogovarjaj z računalnikom".

Kaj ima pa agent s škodo? Mislim v resnici. Sej vsak kliče najprej agenta, ta malo popametuje, v tem so mojstri, ni kaj, ampak v resnici z njim ne boš nič rešil.



Ja nič.

Še zadnji patetični poizkus modela, da je "oseben stik" s stranko tisto kar odtehta (se ne spomnim, tam okrog 70-80 EUR) razlike.

Ti zastopniki mi grejo po definiciji na živce.

Večina njih spominja na tiste, ki hodijo s Svetim pismom ali drugimi svetimi spisi od vrat do vrat in obljubljajo rešitev s sprejemom tega ali onega modreca v svoje življenje;

ali še bolj patetičen primer modelov, ki prodajajo (ali pa so prodajali) posodo, jogije in sesalce penzijonistom za 1500 - 3000 EUR na kos ali komplet !

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

madebenc ::

Kako je z wiz zavarovanjem? Vem, da velja od datuma, ki ga navedeš. Ampak ali začne veljati šele s plačilom ali takoj s sklenitvijo preko spleta velja (če navedeš isti datum, ko izpolnjuješ obrazec)?

Pac-Man ::

Kolikor se spomnim moraš tako ali tako dati kreditno, tako da ni mogočih mučk.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

krneki ::

Pri meni Wiz pride najceneje (95EUR) za drugi avto, kjer imajo opcijo do 6000km.

klihk ::

krneki je izjavil:

Pri meni Wiz pride najceneje (95EUR) za drugi avto, kjer imajo opcijo do 6000km.


Te imajo tudi po km: https://www.zav-luic.si/zavarovanja/avt...

Sicer jih ne poznam, zgleda da so cenejši kot Wiz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klihk ()

nirm ::

meni je hi3 najcenejši, sploh za manj močne avte - fiksna cena cca 3e za kw za ao. za ao+ se doplača še ca 1e za kw. wiz je zelo drag za voznike, mlajše od 30. drugače pa se splača vedno direktno vprašati, če imaš dobrega agenta in potem primerjati.

krneki ::

Če maš 30kW avto...potem se pa res splača!
Luic nima več tega, vsaj zdi se mi ker 1. preko njihove strani ne prideš več do MojAvtokm strani 2. Link na mobilno aplikacijo ne dela več

jero_no1 ::

madebenc je izjavil:

Kako je z wiz zavarovanjem? Vem, da velja od datuma, ki ga navedeš. Ampak ali začne veljati šele s plačilom ali takoj s sklenitvijo preko spleta velja (če navedeš isti datum, ko izpolnjuješ obrazec)?


Zavarovanje ti mora veljat od datuma sklenitve (oz. ko ti poteče staro, če podaljšaš), to ali boš plačal takoj ali kasneje na veljavnost zavarovanja ne sme imeti vpliva.
Jaz tud pri Savi dobim račun v roku enega meseca od sklenitve (ki je ponavadi nekaj dni pred potem stare police).

Bye ::

Lani sem zavaroval pri WIZ-u, letos pa pri G24, saj so mi pri WIZ-u izračunali celo višjo (?!) premijo kot lani; tj. pozor, NE priznavajo bonusa.

hp98 ::

Bye je izjavil:

Lani sem zavaroval pri WIZ-u, letos pa pri G24, saj so mi pri WIZ-u izračunali celo višjo (?!) premijo kot lani; tj. pozor, NE priznavajo bonusa.


A oni nikoli ne priznavajo bonusa?

2dark ::

Bye je izjavil:

Lani sem zavaroval pri WIZ-u, letos pa pri G24, saj so mi pri WIZ-u izračunali celo višjo (?!) premijo kot lani; tj. pozor, NE priznavajo bonusa.


Kaj to pomeni? Da ti bonus, ki si ga imel od prej izgine?

Lonsarg ::

Kolikor sem poklikal vse te nizkocenovce vsi gledajo namesto bonusa nekaj v stilu "število nesreč v zadnjih 5 letih". Če imaš enkrat polni bonus prideš pri navadnih blizu ali izanačiš ali z kakim agentom celo kak majhen profitiraš. Če začenjaš od nule bonusa pa te nizkocenovci komot pridejo tudi faktor 2 ceneje.

Je pa res da potem nikoli nimaš bonusa in moraš pri takih ki ga ne gledajo tudi ostati, me prav zanima kako se bo to v prihodnosti dogajalo, če so to zgolj prvi začetki in bodo kar vsi bonuse ukinjali oziroma postopoma vedno manj upoštevali.

@belidihur, bonus praviloma zapade po treh letih, če si torej na takem ki ne upošteva bonusa 3 leta bi jaz ugibal da to pomeni da zgine. Znajo pa to precej hitro spremeniti, ko bo vedno več strank brez bonusa in se bo tudi take hotelo pridobivati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bye ::

2dark je izjavil:

Bye je izjavil:

Lani sem zavaroval pri WIZ-u, letos pa pri G24, saj so mi pri WIZ-u izračunali celo višjo (?!) premijo kot lani; tj. pozor, NE priznavajo bonusa.


Kaj to pomeni? Da ti bonus, ki si ga imel od prej izgine?


Očitno. Seveda so to lani pozabili povedati. Pri G24 pa ne, zato sem prešaltal k njim.

Utk ::

Pa si sam poklikal kaj hočeš ali so ti oni poslali novo polico?

Bye ::

Ne. V dokumentih je navedeno, da me bodo 30 dni pred iztekom police sami kontaktirali oz. ponudili novo, pa se to ni zgodilo. Zato sem jih poklical za izračun, nakar so me presenetili z višjo premijo od lanske. Tako sem potem presedlal na G24.

Utk ::

Čudno. Očitno so se te hoteli znebit. Jaz sem dobil novo polico z isto ceno. Sem pa imel že od prej najnižjo.

Bye ::

Potem imajo preveč strank, če se želijo znebiti ravnokar prispelih...

Likalnik ::

Živjo, da obudim temo....kakšna nova informacija glede ugodnega zavarovanja.

na Savi so mi izračunali zavarovanje 170kw avtomobila za 469€ (notri je všteto, AO, AO+, odkup prve škode, stekla, svetlobna telesa) => brez parkirišča, toče..sem trenutno v 6 premijskem razredu....naj bi mi pa agent dal 40% variabilnega popusta.

če bi pa hotel samo osnovno recimo AO in AO+ pa pride 513€...kao, v paketu je ceneje....če bi pa hotel še parkirišče pa 610€

so razni WIZ in G24 cenej...pač konkretno ceneje...če bo na koncu 20€ razlike je vseeno.

Utk ::

V tem času ko si to pisal, bi ti wiz že izračunal. Kako naj mi vemo kolk te bi tam prišlo?

Likalnik ::

Sej sem tudi izračunal...nič ceneje 30€:(

hojnikb ::

sam tolk v vednost; Wiz je precej vezan na tvojo lokacijo in starost. En mozakar srednjih let z dupleka bo mel občutno cenej zavarovanje kot študent z ljubljane za isti avto.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mirancar ::

g24/wiz (zdaj je to ista firma - generali) je hofer med zavarovalnicami
greš na stran in naklikaš, ne rabiš se nič menit z ljudmi, zato so tud cenej
kaki agenti lol, njegove ure dogovarjanja so vštete v tvojo ceno

fikus_ ::

Kaj pa, ko jih rabiš? Tudi poklikaš po nujihovi internetni strani?

PS Mirancar, ne leti direktno nate. Hočem samo povedat, da pri zavarovanju ni pomambna samo cifra €, ampak tudi dostopnost s strani zavarovalnice, ko jih dejansko rabiš.

No ja, en jih ne rabi v svojem življenju (saj veste koga mislim). >:D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Ko jih rabiš, odpelješ avto na uradni servis in jim daš polico.

mirancar ::

fikus_ je izjavil:

Kaj pa, ko jih rabiš? Tudi poklikaš po nujihovi internetni strani?

PS Mirancar, ne leti direktno nate. Hočem samo povedat, da pri zavarovanju ni pomambna samo cifra €, ampak tudi dostopnost s strani zavarovalnice, ko jih dejansko rabiš.

No ja, en jih ne rabi v svojem življenju (saj veste koga mislim). >:D

tukaj so izkušnje zlo variabilne, eni npr. hvaljo triglav kako nič ne komplicira
ampak je mel zdaj ravno kolega težave in mu niso odobril kaska ker nekje v drobnem tisku piše da ti more na parkirišču drugi avto poškodovat šipo in ne vandal

pri obveznem pa itak nima veze kje si zavarovan

moje osebno mnenje bo vedno ostal enako: več kot obvezno ne rabiš, če si ne moreš privoščit morebitne škode, potem itak voziš predrag avto

wcpapir ::

mirancar je izjavil:

g24/wiz (zdaj je to ista firma - generali) je hofer med zavarovalnicami
greš na stran in naklikaš, ne rabiš se nič menit z ljudmi, zato so tud cenej
kaki agenti lol, njegove ure dogovarjanja so vštete v tvojo ceno

Že eurotax kode vozila se pri wiz ne doloci pravilno. Na alltrack passatu s panoramo nisem imel kritja na ta način.

Lonsarg ::

mirancar je izjavil:


moje osebno mnenje bo vedno ostal enako: več kot obvezno ne rabiš, če si ne moreš privoščit morebitne škode, potem itak voziš predrag avto
Meni je pa ravno iz tega razloga, torej zajebancij in birokracije pri majhnih škodah, npr. na parkirišču, zelo všeč odbitna franiza.

V zameno za odbitno franšizo se ti kasko konkretno poceni (tudu do faktor 3!). S tem si še vedno zavarovan za hujše primere (škode z visokim stroškom, totalke, kraje,...), torej še vedno si zavarovan pred dogodki kjer bi te bolela denarnica, ker plačaš zgolj odbitni del. Nisi pa zavarovan za manjše škodne primere, ker jih zaradi odbitne franšize plačaš sam, tako da za manjše stvari sploh ne rabiš prijavljat, ker že veš da boš sam kriv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jekson44 ::

Zdravo,

Mene zanima nekaj podobnega. Trenutno sem preverjal zavarovanje pri Wizu. Zanima me če je kje je mogoče dobiti cenejše ali boljše zavarovanje. Predvidevam da je vedno najcenejši, vendar se mogoče kje obetajo kakšne akcije. Iščem dokaj osnovno zavarovanje, zavarovanje voznika, AO plus z asistenco in nek kasko. Wiz mi je naračunal 520 €.

Lp

TheTrick ::

Najceneje ti bo preko agenta, saj majo ti možnost dat komercialne popuste. Jaz imam pri Triglavu že ves čas in je daleč cenejše kot bi bilo kjerkoli drugje. Online je najslabše.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843208938 (1875) wcpapir
»

Zavarovanje dražjega avta

Oddelek: Na cesti
223571 (2378) gruntfürmich
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669662 (37253) ;-)
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524993 (19895) theBill

Več podobnih tem