» »

Kateri TV vam dela že lep čas?

Kateri TV vam dela že lep čas?

«
1
2

RatedR ::

Kjerkoli berem, povsod nestrinjanja ali pa pluvanje po različnih proizvajalcih TVjev, vključno s tem forumom. Danes je moje vprašanje, kateri flat TV vam dela dobro že en cajt?
Cenovni rang je do 700€, groznih zahtev pa nimam, ker s takim denarjem tudi ne kupiš kej zelo fejst. Z mojim researchom sem prišel do izbire med Toshibo / Sony / Philips.
Mnenja in izkušnje dobrodošli.

mtosev ::

Mi imamo LGja že osem let.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mitkos ::

Samsung spodaj pri starših že 10+ let.

l0g1t3ch ::

Sony Bravia dela 9 let.
Samsung in Philips sta oba crknila v mislim da 6tem letu.
Panasonic dela že mislim da že 10to leto.

LG trenutno dela 2 leti, bomo videli...

Vsi tv-ji so bili ranga 1000+ eur. Mislim da je bolj loterija kot pa znamka.

Ganon ::

IvoJan ::

philips 55 oled 6. leto prizgan vsak dan po 10ur, brez znakov burn in-a in kakrsnekoli napake. Lahko recem, da sem kar zadovoljen!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mihi666 ::

Philips mi služi že 10let je pa počasen

PacificBlue ::

TV Niš Ei Color 5608

/s


Lg 49" 4k. Kupil leta 2017.

pegasus ::

LG model iz 2010 dela bp.

IL_DIAVOLO ::

Lg-ja cca 15 let, upam da se nisem preveč zlagal.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

floyd1 ::

LG plazma 50" - cca 14 let.

janezvalva_5 ::

gorenje, kupljen 2008. še vedno dela. je pa le HD.

ttommy ::

RatedR je izjavil:

Kjerkoli berem, povsod nestrinjanja ali pa pluvanje po različnih proizvajalcih TVjev, vključno s tem forumom. Danes je moje vprašanje, kateri flat TV vam dela dobro že en cajt?
Cenovni rang je do 700€, groznih zahtev pa nimam, ker s takim denarjem tudi ne kupiš kej zelo fejst. Z mojim researchom sem prišel do izbire med Toshibo / Sony / Philips.
Mnenja in izkušnje dobrodošli.


LG LED TV 119 cm od januarja 2012 dela BP. Edino kar je crknilo, je zaradi indirektnega udara strele pobralo LAN vhod. Sedaj je že 1 leto v spalnici, v dnevni pa Philips 4K 139 cm. Philips 82 cm je pa letnik 2010 in se pred tremi leti ni več prižgal. Pozabil sem že kaj je bilo- popravilo 30€. Sedaj je v kleti na steni za uporabo trenažerja.
Gamer

raceboy ::

ne boste verjeli... Toshiba ze 10 let. vmesnik me ne zanima ker imam t2 enoto in je slika super. sem dobil takrat res poceni.

togubybe ::

Samsung, ampak pazi! Nikoli ni bil priklopljen na internet, nikoli ni imel updatanega firmwara. Kupljen je bil hkrati še z enim kolegom, ki mu je crknil leto po preteku grancije, moj pa še vztraja, 8 let za tem.

DamijanD ::

samsung UE48H6400 ~7-9 let (nimam pojma) skoz na internetu, zadnji FW.

DarwiN ::

Skratka, vse je isti šmorn oziroma je odvisno od sreče. Pred leti so verjetno najbolj crkovali Philipsi, vsaj sodeč po izkušnjah serviserjev.. Čeprav je tudi res, da se je Philipsov pri nas verjetno prodalo največ.

Ampak v zadnjih 5-10 letih so proizvajalci izluščili tiste najšibkejše člene, usrane t-con plošče in podobne komponente, saj si nobena večja znamka ne želi negativne reklame. Neko tveganje je verjetno le z no-name znamkami. Kakšne Tesle, Vivax, Vox, mogoče še Grundig in podobna jajca.

Tko da je IMHO vseeno kaj kupiš. Vsak TV bi moral zdržat vsaj 8-10 let. Seveda odvisno od uporabe in če nimaš ravno največje smole.

Do 700€ bi jaz gledal 65", osnovni model Samsung ali LG.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

d4vid ::

Sicer ne pašem v to temo - kupil na bolhi pokvarjenega philipsa za 50€ leta 2020, preveril kaj mu manjka in iz ebaya naročil nov napajalnik za 50€. Tako sem dobil za 100€ popolnoma delujoč 55" full hd televizor iz leta 2013. Najbrz ga se vedno prodam s profitom. Pač če si malo tehnični tip, se da marsikaj popravit. Najbrž bi lahko popravil okvarjen napajalnik, ampak nisem mel takrat tolk poguma, da bi se igral z njim, konc koncev je visoka napetost v igri.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlonG ::

Sony LCD Bravia KDL-40W4000, že od l. 2008. Zadnji dve leti sicer ni več primarni TV, ampak dela še zmeraj - noče crknit. :))

raceboy ::

d4vid je izjavil:

Sicer ne pašem v to temo - kupil na bolhi pokvarjenega philipsa za 50€ leta 2020, preveril kaj mu manjka in iz ebaya naročil nov napajalnik za 50€. Tako sem dobil za 100€ popolnoma delujoč 55" full hd televizor iz leta 2013. Najbrz ga se vedno prodam s profitom. Pač če si malo tehnični tip, se da marsikaj popravit. Najbrž bi lahko popravil okvarjen napajalnik, ampak nisem mel takrat tolk poguma, da bi se igral z njim, konc koncev je visoka napetost v igri.


tri komponente so v teh tv. napjalnik. tv enota(hdmi star koxialn kabl notr itd). in logicna enota (kar ti prikazuje na ekanu). ce ti skuri napajlni del zamenjas to. ce ti ne skuri...in tv ne dela... zamenjas kondezatorje in to je to :)

IL_DIAVOLO ::

Se bolj zanimiv podatek bi bil, koliko ur dnevno laufa. Pri nas kar cel dan :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

link_up ::

En nas Samsung B650 dela ze od 2009. :)
In and Out

2dark ::

RatedR je izjavil:

Kjerkoli berem, povsod nestrinjanja ali pa pluvanje po različnih proizvajalcih TVjev, vključno s tem forumom. Danes je moje vprašanje, kateri flat TV vam dela dobro že en cajt?
Cenovni rang je do 700€, groznih zahtev pa nimam, ker s takim denarjem tudi ne kupiš kej zelo fejst. Z mojim researchom sem prišel do izbire med Toshibo / Sony / Philips.
Mnenja in izkušnje dobrodošli.


Moja mama ima enega Phillipsa LCD letnik 2014 in ji še vedno lepo dela.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Pentium ::

Philips že 13-to leto brez težav. Eden prvih z LED osvetlitvijo in 800 serija. Vmesnik počasen, zaganja se kot TV na elektronke iz leta 1970. Ampak z Eon box popolnoma uporaben, slika je tudi top

Netrunner ::

37" LG 15+ let
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kixs ::

LG 42LH3010 kupljen 2009 in se en Samsung 55 kupljen 2014 - ne vem tocnega modela.

Gagatronix ::

Meni nekje en katodni Sony nabira prah. Ne vem ce je bil prizgan v zadnjih 15 letih.

Invictus ::

Sony Bravia, tam 17 let.

LCD, HD Ready.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

Panasonic Viera Plazma 65' dela že 10+ let

fikus_ ::

LG 32", 10-12 let, vmes odpovedala osvetljava ozadja, jo naročil na spletu za okrog 30€ in sam zamenjal.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

RedDrake ::

Na vikendu imam Gorenje 32" LCD, čisto prvi model, kupljen tam okoli novega leta 2006/2007, uporabljala ga je babica, po 5-6 ur dnevno do 2015. Potem smo ga selili na vikend, ko si je kupila večji model. Sedaj laufa po kakšnih 80 ur letno do danes.

Doma imam pa tudi dva "stara" TV-ja.
En je nek smart LG 43", kupljen 2014, 2020 sem mu moral zamenjati LED lučke (kar je prišlo cca 30-40 EUR z ebay-a). Ta je v uporabi po 10+ ur dnevno (včasih tudi komplet noči). Drugi je letnik 2015 čisto čisto osnovni samsung j5100, ki od 2016 laufa v povprečju kakih 500-600 ur letno. Temu ne manjka nič.
Ker je vse preko T-2 STB-jev, ali preko PC-jev, ne rabim nobenih smart funkcij. Tisti LG sicer ima, ampak je tako počasen, da ni vredno uporabe.

mkk20 ::

Panasonic plazma 42" pri starših 13 let.
Pred kratkim crknila, sta dala 100 EUR za poravilo in edela naprej. :D
Dodam še, da gre za nadpovpečno rabo, nemalokrat gori praktično cel dan....v povprečju pa vsaj 5 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkk20 ()

Lanka ::

LG55 od 2006:D

ZveeZ ::

Philips ambilight 32" (letnik '08), kupljen rabljen l.2013 za 120€.

Vintage roba:)

Utk ::

Seveda se bojo oglašali tu samo tisti, ki jim dela tv 15 let, sej to je tudi naslov teme. Ampak LGji tam okoli leta 2010 do 2015 so kar konkretno crkovali, plazme in lcd-ji. Normalno, ne čisto vsi, ampak ko je meni tretjič crknu v petih letih, sem ga zamenjal, in poznam še par drugih, ki jim je tudi crknu. Kakšen je pa tudi delal in dela še danes.

netopypy ::

razen enega starega pac se noben ni crknil zares, en samsung je imel in ima se neko horizontalno lasnico do polovice, ki se vidi samo na staticni sliki. torej ene 5 let je v uporabi, potem damo komu v krogu, ce vemo, da bi prav prislo, na smetisce sle ze uporabne stvari in tam se to pove, da se dela, ce ga kdo hoce. enega vecjega smo pa res kupili zaradi inflacijske fomo in zapakiran se caka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

Gregor P ::

Doma imajo 2 LG-ja iz leta 2007, vsaj eden dela vsak dan praktično cel dan. Velikost zaslona je 42"/107 cm, je pa to tisti model s trdim diskom (mislim da velikosti 160 GB), ki začuda še vedno delata. Potem imajo pa še enega starega 116 cm Panasonica tudi iz leta 2007, ki dela bolj občasno, a še vedno dela. Vse to so plazme.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Half-Saint ::

Sony Bravia 40EX503 1080p LCDTV. ga mam že 13 let in je super za vse vključno s starimi konzolami. Povežeš lahko gor kar češ, ker ima 2x SCART, S-Video, Composite, VGA in 3x HDMI. Kaj češ boljšega? :D
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Yossarian ::

Samsung C-652 od leta 2010, Samsung ES-6100 pa že od 2012, vse brezhibno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

pivo ::

LG 55" 4K od leta 2015. malce šteka sicer youtube ampak ostalo dela BP
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

_Denny_ ::

Moj Samsung 65" UE65H6400 je star 9.5 let in dela po 12-16h/dan kot PC monitor odkar je bil kupljen. Lani so edino začele odpadati leče, kar sem pa rešil z 20€ Kafuter K-303 epoxy lepilom iz Aliexpressa, 15€ iFixit priseski iz Bauhausa in nekajurnim mučenjem (tako je to, če noben noče pomagati in si prisiljen delati sam).

Pomojem bodo prej 8k TV-ji ratali mainstream preden ga bo pobralo...me niti ne moti kaj preveč, ker ima 2070S itak samo HDMI 2.0 izhod brez podpore za 4k 60Hz 4:4:4 in ne rabim še enega dodatnega stroška zaradi menjave.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

urbybaby ::

Samsung UE55F6400
Dela že 10 let
------
Kamena doba se ni končala, ker bi zmanjkalo kamenja...

Cveto ::

Doma sta dve Panasonic plazmi: x10 iz leta 2009 in G20 iz leta 2010. Oba TV-ja delata kot nova, edino daljinca sta razpadla (a se dobi nove, skoraj enake originalom). Slika brez burn-ina, kontrast še vedno impresiven, tudi slika, sploh iz slabših virov, včasih se mi zdi, da skoraj lepše zgleda kot na dve leti starem OLED-u, kjer se napake bolj vidijo. Tudi prikaz gibajoče slike, recimo trave pri nogometi, je še vedno boljši.

Panasonic torej NE crkne, res pa je, da tak TV ni več za dnevno uporabo, razen če imaš sončno elektrarno, saj ima parkrat večjo porabo in ekran tudi opazno greje. Poleg tega sta televiziji glede na današnje naravnost glomazni in tudi zelo težki. Za v igralnico in spalnico je pa ok, ker se uporablja parkrat mesečno.

DarwiN ::

Cveto, to so še tiste dobre stare plazme, ki imajo vgrajene ventilatorje za hlajenje? ;((
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gregor P ::

Za pozim so odlične:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bojsi ::

BlonG je izjavil:

Sony LCD Bravia KDL-40W4000, že od l. 2008. Zadnji dve leti sicer ni več primarni TV, ampak dela še zmeraj - noče crknit. :))

+1, povsem enako :)

opeter ::

27" Mirai DTL-527V200 od leta 2006.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

RatedR je izjavil:

Kjerkoli berem, povsod nestrinjanja ali pa pluvanje po različnih proizvajalcih TVjev, vključno s tem forumom. Danes je moje vprašanje, kateri flat TV vam dela dobro že en cajt?
Cenovni rang je do 700EUR, groznih zahtev pa nimam, ker s takim denarjem tudi ne kupiš kej zelo fejst. Z mojim researchom sem prišel do izbire med Toshibo / Sony / Philips.
Mnenja in izkušnje dobrodošli.

TV, ki mi dela že 8 let ( Sony KDL-50W829 ) ... ni več v prodaji in ti nič ne bo pomagalo. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DarwiN ::

OP bi moral odpret temo "Kateri TV vam je hitro crknil?", ker ljudje se po naravi radi pohvalimo in po podanih odgovorih si bo zdaj ustvaril sliko, da vsi TVji delujejo brez problema 15 let oziroma sploh ne morejo krepnit. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

No, meni je po 3-4 letih krepnil.
Crknil napajalnik.
Ker je eksterni, sem novega kupil in od takrat dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177845 (402216) antonija
»

Nakup novega TVja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
508159 (7102) Dromar
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654812 (43608) mojbrat
»

sony ali samusng

Oddelek: Kaj kupiti
191776 (1443) Dromar
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117382 (34369) Kovalchuk

Več podobnih tem