» »

Kateri kavni aparat

Kateri kavni aparat

alese ::

Kupujemo kavni aparat. Vaše izkušnje. izkušnje imamo z vrhunskimi aparati lavazza na kapsule. odlična kava. Problem tega je, ker je to drago, če kupuješ kapsule, vsaj 30 evrov mesečno. V prodaji je cel kup aparatov in vprašanja so. katerega imate vi, da ven priteče kvalitetna kava, da je malo kremasta in ne tista scav.....kot pri turški kavi recimo. Tisto nam gre na bruhanje.Iščemo aparat, ki bo iz kave ven potegnil vse do maksimuma, da bo kava kalitetna okusna, seveda ne bodo kuhali teh cenenih kav. Odlična kava nam je lavazza in gor. Baje da ne to vpliva koliko ima pritiska ta pumpa v aparatu, ki vodo potisne čez kavo, in vsi ti aparati danes imajo vsaj 15 barov pritiska, kar je več kot dovolj. Ali se v te aparate daje katerakoli kava , mislim, kupiš, zmelješ in not daš, ali mora biti kava namenska že mleta za kavne aparate. Hvala

teslam2 ::

codeMonkey ::

Jaz imam podoben model dve leti (malenkost starejsi):
https://www.ceneje.si/Izdelek/40800192/...

Je bil moj prvi aparat in namenoma sem zelel barista varianto, da lahko eksperimentiram in vkljucim pripravo kave v celoten obred. Aparati na kapsule so tako odpadli ze v startu. Aparat sicer res ni profi, ni pa tudi entry level in je cisto OK za domaco rabo.

Kava bo dobra ce se ti da eksperimentirati, ker je kar nekaj parametrov zraven (grobost mletja, doziranje, temperatura vode in trajanje). Ker milincek ni profi (noben vgrajen ni), moras tu malo eksperimentirati z razilcnimi vrstami kave, ker ni ravno primeren za vse sorte. Vseeno se mi zdi bolje imeti ta mlincek, kot kupovati mleto kavo. Dobra stvar je tudi, da si lahko spenis mleko in naredis tudi cappuccino ali pa caj (otroka si ga pripravljata sama na masini brez problema).

Eden najvecjih minusov mi je predvsem to, da je tezko narediti dober klasicen espresso (25-30 ml) in precej lazje dvojnega na taki masini. Dvojni mi pac ne ustreza vedno, oz. ne delam kave vedno za dve osebi. Saj se da z enojnim, ampak je precej bolj obcutljivo vse skupaj s parametri za dober okus.

Ce gledas nekaj v tem stilu se moras tudi zavedati, da v primerjavi s kapsulami, bos tu imel precej vec dela za pripravo in ciscenje po njej. Meni to ustreza, ni pa to za vsakogar. Pa tudi vzdrzevanje je potrebno (filtri, odstranejvanje vodnega kamna, ...).

Zgodovina sprememb…

Tribal ::

1. Aparat kateri z pritiskom sam naredi vse ali aparat, katerega se ročko daje gor in kavo stresa in čisti po vsaki uporabi?
2. Mora imeti še mlinček?

TheBlueOne ::

Jaz sem sel iz konstelacije, kjer je samo espresso masina nova 1600EUR na stroj, ki stane med 400EUR in 500EUR in ima vgrajen mlin. Naceloma delas zelo OK kavo, je pa tale (trnutno visoka cena):

https://www.amazon.de/Lelit-PL042TEMD-K...

Sem pa imel v mislih tudi:

https://www.amazon.de/Rocket-Appartamen...

Ampak pri tem potrebujes se mlin, kar se mi ne izide optimalno.

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem sel iz konstelacije, kjer je samo espresso masina nova 1600EUR na stroj, ki stane med 400EUR in 500EUR in ima vgrajen mlin. Naceloma delas zelo OK kavo, je pa tale (trnutno visoka cena):


Kaj je bil razlog in kje so razlike? Jaz sem vedno racunal iti v obratno smer :)

tonttu ::

@TheBlueOne jaz sem imel prej Apparamento zadnje leto in nekaj pa nekaj "malo boljsega" od Lelita in mi na misel ne pride vec, da bi se kadarkoli premisljeval od cem podobnem kot je Apparamento. Precej predrag pa zares precej uboga masina, medtem ko za dobrih 500eur vec dobis dual boiler, pressure profiling itd. In ja jebiga pri teh cenah 500eur vec ni ravno nek strasen denar :)

TheBlueOne ::

@codeMonkey, dalec najbolj glavni razlog za downgrade je bil prostor v kuhinji. Drug plus je, da je vsa umazanija v stroju. Potem pa sem za v pisarno preizkusal soroden stroj in kava sploh ni bila slaba.

Najvecji minus tega slabsega je, da je stelanje tezje. Ce se ne motim ima mlin skalo od 1 do 12, stelam pa ga med 1.5 in 2, kjer je v niansni 0.5 stopnje razlika kot noc in dan. Od da skoraj nic ne pritece, do polne salice. Ampak vseeno ni zelo problematicno. V primerjavi z boljsimi ima smesen zvok, boljsi predejo tale pa bolj ropota. Meni je tole ropotanje samrmantno. :)

Sem pa zadovoljen in ga lahko priporocam.

tonttu je izjavil:

@TheBlueOne jaz sem imel prej Apparamento zadnje leto in nekaj pa nekaj "malo boljsega" od Lelita in mi na misel ne pride vec, da bi se kadarkoli premisljeval od cem podobnem kot je Apparamento. Precej predrag pa zares precej uboga masina, medtem ko za dobrih 500eur vec dobis dual boiler, pressure profiling itd. In ja jebiga pri teh cenah 500eur vec ni ravno nek strasen denar :)


Sem imel priliko testirati Lelita v klasi nad 1000EUR, brez mlina. Sicer menda single boiler ampak je bila razlika v izdelavi skoraj na nivoju igracka proti orodju, ce primerjam z mojim za 500EUR.

V bistvu Rocketa nisem se zares testiral, samo vsec mi je ze dlje casa. Drugace je Lelit kupil Breville, menda da zapolni hipster niso, tako da vprasanje kaj bo z Lelit brendom, cenami, kakovostjo...

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Lavazza je VRHUNSKI. Illy pa tudi ni tako slab.

Mi je pa zanimivo v kakšne podrobnosti greste, pitje kave je postalo cela sub-kultura. A ima kdo doma še stare ročne mlinčke in kupuje striktno kavo v zrnih?

Ne bi rad smetil, morda obstaja kakšna druga tema, ampak kaj so te finte pri pripravi kave o katerih eni govorijo: Vroča voda vs. hladna voda, kava brez mleka itd.?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

TheBlueOne ::

Malidelničar je izjavil:



Mi je pa zanimivo v kakšne podrobnosti greste, pitje kave je postalo cela sub-kultura.


Jaz nimam zelje iti v detajl samo pri kavi. Subkulura je morda biti geek, ker mnoge zadeve teras v detajl. Sploh pa je kuhanje kave zelo sorodno s tem kar pocnem v tehnicnem smislu.

Malidelničar je izjavil:


Ne bi rad smetil, morda obstaja kakšna druga tema, ampak kaj so te finte pri pripravi kave o katerih eni govorijo: Vroča voda vs. hladna voda, kava brez mleka itd.?


Ce ti razlike v ekstraktih niso ocitne, torej ne vidis nekih razlik med kavarnami, potem je zate brezpredmetno. Ce jih opazis in te zanima od kod prihajajo, potem moras iti v detajl. Pri kavi niti ni zelo komplicirano.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

kila kave je ze 30+...pa jo sam porabim v mesecu dni. :) Aparat imam pa neki Bosch, ki mi pa ni prevec vsec in mi boljso kavo pripravi Jura. Kafe je pa od Lavazze.
In and Out

tonttu ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem imel priliko testirati Lelita v klasi nad 1000EUR, brez mlina. Sicer menda single boiler ampak je bila razlika v izdelavi skoraj na nivoju igracka proti orodju, ce primerjam z mojim za 500EUR.

V bistvu Rocketa nisem se zares testiral, samo vsec mi je ze dlje casa. Drugace je Lelit kupil Breville, menda da zapolni hipster niso, tako da vprasanje kaj bo z Lelit brendom, cenami, kakovostjo...

Bianca zares ni narejena nic kaj slabse (kar se materiala tice) kot Rocket, groupset je tako ali tako standarden, od znotraj pa je zares narejena neprimerno boljse kot Appartamento. Je pa res, da sama izdelava je pa... well italjanska. Za masino ki pride kar nekaj cez 2 jurja bi vseeno pricakoval, da se malo pomatrajo in jo naredijo vrhunsko, pa ceprav je glede na funkcionalnost in featurje v rangu masin za 6000eur in vec. Saj ni da je narejena zanic, ampak imas majhne detajle, ki so narejeni po italjansko, pa bi pri taksnem cenovnem rangu vseeno pricakoval, da se nekdo malo pomatra in jih naredi kot je treba. Ampak kar se pa same kave in priprave ter moznosti ki ti jih omogoca, tice pa kot sem rekel, Appartamento je zares precej boga stvarca v primerjavi s tem. Ampak se pa strinjam... v zacetku vsi padejo na Rocket. Rocket je pac naredil hype na tem podrocju in je zares bolj kot ne edino ime, ki ga pozna vecina. V resnici sp pa precej precenjene masine, s precej omejeno oz. raje receno pomanjkljivo funkcionalnostjo.
Breville je kupil Lelit ze par let nazaj. Zaenkrat nekih sprememb ni opaznih, kaj pa se bo, se bo pa videlo. Glede kvalitete izdelave, gre verjetno lahko samo na boljse :))

TheBlueOne ::

Ja, glede kvalitete koncne izdelave je simpatcno slabo. Sem ze nekoliko pozabil, samo pri moji Lelit Aniti menda plastika pod grinderjem ne pase 100% na jekleni del. :) Pa ceprav masinco delajo ze dlje si ocitno niso vzeli casa, da bi popravili kalup ali pa jekleni del.

54j0 ::

https://www.mimovrste.com/rocni-espress...

Odlična kava. Za boljšo ceno malo pobrskaj, nekje od 150EUR dalje je. Nočem kritizirati "poznavalcev" kave, ki spremljate Hoffmana, ampak tip bo šel iskati razliko še med t.i. razbijalci grudic, ki so sami po sebi vprašljiv pripomoček. Nekje je tudi geekovstvo 2much. Lp.

P.s. aparat ki sem ga linkal, je sicer med njegovimi top 5 za manj od 300EUR, ne vem če ne celo top model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

TheBlueOne ::

Nima mlina, pri teh pa je para za mleko pogosto svoh. Zato pa je Lelit Anita dober konkurent. Ko je v akciji, kar je kar pogosto, ga dobis tudi za 400€.

xseki ::

Lani oktobra sem kupil kavni aparat PHILIPS EP3246/70. Zaenkrat zelo zadovoljen. Zrna kupujem pa pri Escobar.si, 1kg je tam nekje 30€, odvisno od porekla kave itd... Kava je malo 'kremasta' in zelo kvalitetna. Noter lahko daš kavo v zrnju ali pa mleto kavo.

asdf_jklc ::

Miele.

negot ::

Jura

noob96 ::

negot je izjavil:

Jura


...ti ga utura


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
524103306 (1108) NuMaN
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640748 (998) nokken
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31361194 (2036) nokken
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33893079 (1484) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
4810030 (8886) karosha

Več podobnih tem