» »

Od kdaj smo vozniki sodniki za prekrške?

Od kdaj smo vozniki sodniki za prekrške?

«
1
2 3

V-i-p ::

Prvič vidim kolegov dopis iz policije, zato me resno to zanima, ne zanj, bo že uredil. Skratka, en dan se zjutraj pelje v službo, nič posebnega, prehiti en avto, ta se vozi potem za njim, kolega ga ima poln kufer, nalašč vozi počasneje, voznik zadaj ga hoče prehitet, kolega pelje hitreje, da ga ne more in to je to. Danes dobi obvestilo policije, da ga je voznik prijavil in da je storil dva prekrška (tisto prvo prehitevanje in potem, ko mu ni pustil mimo). Prekrška seveda sta, to me ne briga, meni je zanimivo, da mora v petih dneh javit ime in priimek voznika, v nasprotnem kazen in pike dobi on kot lastnik. Se pravi, policija kar na podlagi pričanja enega voznika določi prekrške drugega voznika? Zanimivo mi je, da obvestilo nikjer ne omenja, da lahko pojasni ali je ali ni res, ampak naj javi kdo je vozil, da dobi kazen in pike. Od kdaj se to tako dela? :)

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sbawe64 ::

Da ni prehiteval policaja ?
Tole je delo za odvetnika.
2020 is new 1984
Corona World order

OZZY ::

Lahko je pa tisti imel kamero v avtu in je snemal in je na podlagi tega dal prijavo??
Go with the flow.

OracleDev ::

Snemat ne sme oz. posnetki niso vredni nič. Tole se men bl sliši kot nateg.

MIHAc27 ::

Sej, ko rabiš taki videopsnetki niso dokazno gradivo (or so i heard)

Iz mojih izkušenj... prvi, ki policiji nekaj prijavi govori resnico, in drugi se mora zagovarjat. Če drugi usput omeni še večji prekršek prvega, to nima veze. Mora drugi podati ločeno prijavo, če ne ne bo nič.

Jaz bi podal izjavo, da vozil sem, o prekršku pa ne vem nič in naj dajo dokaze.

pirat ::

Skratka: bil je idiot in pri tem je bil ujet. Zdaj pa problematizira, da so mu pri tem bile kršene ustavne pravice do anonimnega zajebavanja ostalih udeležencev v prometu?

val46 ::

Kaj pa če bi slikal cel dopis, da vidimo če tvoje "trditve" glede prekrška resnično obstajajo, ali je bilo morda nekaj drugega? Če so pa tvoje trditve dejansko resnične. potem je morda resnično šlo za snemanje voznje, ker je tisti voznik imel morda kamero. In ja, pravite da snemat ne sme, da policaji ne smejo podati kazni na račun snemanja druge osebe, še več, lahko ti to drugo osebo tožiš. A po drugi strani je vse več takih in drugačnih prijav, kot tudi kazni iz strani policije, na račun snemanja in prijavljanja državljanov.

Je pa tako kot je pirat napisal. Naj poda izjavo, plača kazen, naslednjič naj pa dobro premisli, preden ima namen zajebavat nekoga na cesti s take vrste vožnjo. Bi znal solatko kaj povedat o takih primerih ;)

CiClon ::

To bo padlo na vsaki stopnji, če mu pred izdajo odločbe niso dali možnosti, da se izjasni o okoliščinah. Ampak dvomim, da ga niso, ker se taka stvar ne "pozabi". Meni bolj deluje kot kakšen radar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

Aston_11 ::

Tipično slovensko jokcanje. Whats next?

Adder ::

OracleDev je izjavil:

Snemat ne sme oz. posnetki niso vredni nič. Tole se men bl sliši kot nateg.

To je svinjarija da se posnetek avto kamere ne uporabi kot dokaz.

pirat ::

CiClon je izjavil:

To bo padlo na vsaki stopnji, če mu pred izdajo odločbe niso dali možnosti, da se izjasni o okoliščinah. Ampak dvomim, da ga niso, ker se taka stvar ne "pozabi". Meni bolj deluje kot kakšen radar?

Saj so mu dali možnost. To je namreč ta dopis. Pa verjemi, da je razlog da OP ni prilepil celega dopisa :))

DamijanD ::

Ali bi lahko v takem primeru posnetek uporabil kot obrambo. Torej ne da pokažeš kaj je nekdo naredil narobe, ampak da pokažeš, da si sam delal po pravilih?

eventyrer ::

CiClon je izjavil:

To bo padlo na vsaki stopnji, če mu pred izdajo odločbe niso dali možnosti, da se izjasni o okoliščinah. Ampak dvomim, da ga niso, ker se taka stvar ne "pozabi". Meni bolj deluje kot kakšen radar?


Ga je že "taprav človek" videl da je znal zadevo pravilno prijaviti. Morda je pa OP težil kakšnemu policistu ali pa sodniku za prekrške. :D

Sigurno je dober razlog da OP ni objavil celega dopisa :P :D


Očitno se da tudi s pričo ali posnetkom prijaviti nekoga:
https://www.zurnal24.si/avto/prijavite-...

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/av...
Policija svetuje, da si zapomnimo registrsko število in znamko avtomobila ter to sporočimo na telefonsko številko 113. Policija ob takem obvestilu stori vse, da takšnega voznika ustavi. Zoper voznika uvede postopek o prekršku, v katerem zbira obvestila in pridobiva dokaze o prekršku. Zelo je delo olajšano, če ogroženi voznik sodeluje kot priča.

OracleDev ::

Aja, da se to da nardit, noro. No pa sem se naucil nekaj novega.

Jure14 ::

DamijanD je izjavil:

Ali bi lahko v takem primeru posnetek uporabil kot obrambo. Torej ne da pokažeš kaj je nekdo naredil narobe, ampak da pokažeš, da si sam delal po pravilih?


Ja, lahko uporabiš posnetek kot svojo obrambo.
Lahko ga uporabiš, da dokažeš, da nekdo drug laže.
Ne moreš pa ga uporabiti za dokazovanje krivde drugega.

eventyrer ::

Jure14 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Ali bi lahko v takem primeru posnetek uporabil kot obrambo. Torej ne da pokažeš kaj je nekdo naredil narobe, ampak da pokažeš, da si sam delal po pravilih?


Ja, lahko uporabiš posnetek kot svojo obrambo.
Lahko ga uporabiš, da dokažeš, da nekdo drug laže.
Ne moreš pa ga uporabiti za dokazovanje krivde drugega.


Nikar tako na pamet glede trditve "da ne moreš uporabiti videa za dokazovanje krivde nekoga drugega". Glede prvih dveh vrstic pa imaš prav.

Poseg v pravico do zasebnosti bi bil pod določenimi pogoji dopusten, vendar bi moralo v pravnem postopku za izvedbo dokaza, pridobljenega s kršitvijo pravice do zasebnosti, obstajati posebej utemeljene okoliščine. Izvedba takšnega dokaza bi morala imeti poseben namen za izvrševanje neke ustavno zavarovane pravice. V takšnem primeru mora sodišče upoštevati načelo sorazmernosti in skrbno prisoditi, kateri pravici je treba dati prednost (že omenjena Odločba US opr. št. Up-472/02).
link:
https://www.iusinfo.si/medijsko-sredisc...

OP je nekoga direktno ogrožal, pravico do zasebnosti je s tem očitno izgubil.

Kakšni dokazi so bili proti njemu uporabljeni pač ne vemo, najbrž niti OP ne ve (kar se mi zdi čudno) saj mu najbrž policija ni dolžna povedati na kakšen način so pridobili dokaze proti njemu. To bo najbrž izvedel šele pred kakšnim sodnikom za prekrške.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

V-i-p je izjavil:

Prvič vidim kolegov dopis iz policije, zato me resno to zanima, ne zanj, bo že uredil. Skratka, en dan se zjutraj pelje v službo, nič posebnega, prehiti en avto, ta se vozi potem za njim, kolega ga ima poln kufer, nalašč vozi počasneje, voznik zadaj ga hoče prehitet, kolega pelje hitreje, da ga ne more in to je to. Danes dobi obvestilo policije, da ga je voznik prijavil in da je storil dva prekrška (tisto prvo prehitevanje in potem, ko mu ni pustil mimo). Prekrška seveda sta, to me ne briga, meni je zanimivo, da mora v petih dneh javit ime in priimek voznika, v nasprotnem kazen in pike dobi on kot lastnik. Se pravi, policija kar na podlagi pričanja enega voznika določi prekrške drugega voznika? Zanimivo mi je, da obvestilo nikjer ne omenja, da lahko pojasni ali je ali ni res, ampak naj javi kdo je vozil, da dobi kazen in pike. Od kdaj se to tako dela? :)


Nekaj podobnega se je meni zgodilo. Omejitev 50 km/h, voznik vozi 35-40 km/h z Volvotom. Tabla konec naselja MB in omejitev 90 km/h, voznik vozi 35-40 km/h. S svojo kosilnico (55 KM) se odločim prehitevat, ko me voznik Volva zagleda da ga prehitevam in ga že skoraj prehitim, on pospeši. Peljem se že 110 km/h, voznik Volva štric z mano in se mi smeje. Nasproti iz preglednega ovinka na koncu ravnine mi pridirka avto (omejitev 90 km/h), jaz po bremzi, voznik Volva po brezmi. Druga mi ni preostalo, ko da enkrat cuknem v njega in v naslednjem trenutku se odločim, da se zaletim v Volvota in ga probam izrinit iz ceste. V tistem Volvo potegne in ga več nisem dohitel. Če bi ga, se mu ne bi dobro pisalo.

Nauk zgodbe: škoda, da nisem vedel, da bi ga lahko prijavil. Idiot od idiota je vozil v naselju 35-40 km/h in še kakšnih 100-150 metrov izven naselja, dokler ga nisem s svojo 55 konjsko kosilnico začel prehitevat. Pol pa mu je ego zrastel. To se je zgodilo pred več kot 15 leti. Voznik Volva je bil možakar v penziji ali tik pred penzijo.

eventyrer ::

Drugič kar prijavi in pojdi za pričo. Ni treba nič dirkati za njim in svojega življenja ogrožati. Kaj pa bi naredil ko bi ga dohitel? Bi ga pretepel?...potem bi te on prijavil :D

misek ::

kamiKaZaA je izjavil:

Peljem se že 110 km/h, voznik Volva štric z mano in se mi smeje.
Nauk zgodbe je, da pametni odneha :)

kamiKaZaA ::

misek je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Peljem se že 110 km/h, voznik Volva štric z mano in se mi smeje.
Nauk zgodbe je, da pametni odneha :)

Želel sem ga prehiteti, ker je vozil krepko pod omejitvami preden sem ga začel prehitevati. Še več. Ko sem jaz po bremzi stopil je on tudi. Kak bi odnehal? Dekl mi je dvigno, da sem naredil en manever v njega in popravil avto in v naslednjem manevru sem se želel zaletiti (pa naj bo kar bo) in bi se tudi, če on ne bi pospešil takrat. Če bi ga dobil (bil sem mlad pa nor), bi mu polomil vse kosti.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

kamiKaZaA je izjavil:

Če bi ga dobil (bil sem mlad pa nor), bi mu polomil vse kosti.


In on bi te prijavil (in te civilno tožil), ti pa bi mu moral odplačati odškodnino za nastale poškodbe.

Ti bi seveda njega lahko prijavil za prvotni dogodek vendar tvoj fizičen telesni napad na to osebo ni opravičljiv s tem kar je on pred tem storil tebi.
Previdno :)

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

eventyrer je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Če bi ga dobil (bil sem mlad pa nor), bi mu polomil vse kosti.


In on bi te prijavil, ti pa bi mu moral odplačati odškodnino za nastale poškodbe.

Res je. In bi mi bilo krepko žal. Bil pa sem tudi krepko sprovociran in še možnost čelnega trčenja je bilo, ker me ni spustil predse in še kasneje spet bremzal, da me je že panika zagrabila, kaj naj sedaj? In sem se odločil en manever, ker me še ni spustil, sem se odločil ga izriniti iz ceste, pa naj bo kar bo. Pa je takrat krepko pospešil. Pred tem pa vozil krepko pod omejitvami.

eventyrer ::

Ja saj te razumem samo napišem kot opomin ostalim. Takšne reči v prometu se dejansko da prijaviti.

kamiKaZaA ::

eventyrer je izjavil:

Drugič kar prijavi in pojdi za pričo.

Tega sploh vedel nisem do tega trenutka na tem forumu. Seveda bom storil to, če se mi še kdaj zgodi. Izpit imam več kot 15 let in sem do sedaj imel samo 1 taki primer. Pa so me v tem času že mnogokrat drugi prehitevali in ko sem zagledal, da me nekdo prehiteva sem po bontonu spustil gas, da me je hitreje prehitel.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Odgovorili so večino že ostali. Torej prijava vsekakor je mogoča tudi če to trdi zgolj voznik sam.

Bi pa še dodal glede uporabe posnetkov, kjer večina povsem pavšalno trdi da njihova uporaba ni dovoljena. Drži, da zgolj na podlagi posnetka (praviloma) ni mogoče izreči kazni. Vendar pa je posnetek vseeno lahko dodaten indic za policijo v fazi postopka in tudi podlaga za njihovo nadaljnje zbiranje dokazov (npr. poziv drugi osebi na izjasnitev).

P.s. OP upam da kolega dobi kazen, takih idiotov je žal na cestah preveč.

kamiKaZaA ::

Groot je izjavil:


P.s. OP upam da kolega dobi kazen, takih idiotov je žal na cestah preveč.

+1

Se zelo strinjam.

eventyrer ::

Groot je izjavil:

Drži, da zgolj na podlagi posnetka (praviloma) ni mogoče izreči kazni. Vendar pa je posnetek vseeno lahko dodaten indic za policijo v fazi postopka in tudi podlaga za njihovo nadaljnje zbiranje dokazov (npr. poziv drugi osebi na izjasnitev).


Razen če sodišče odloči da se posnetek lahko uporabi saj s tem ni bila kršena pravica do zasebnosti ker je pezde v posnetku storil nekaj kar je huje od kršitve zasebnosti in ima zato kaznovanje tega prioriteto pred zasebnostjo posameznika...torej se video lahko uporabi kot dokazno breme.

kot v tem primeru ko je policija zgolj na podlagi posnetka (pač so prosili javnost za pomoč in nekdo je ta dva mulca prepoznal) našla in kaznovala osumljenca ki je mačko vrgel iz mosta:
https://www.24ur.com/novice/svet/mladol...

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Mene je road rager prisilil ustavit sred tunela in hotel obračunavat. Vse iz razloga, ker se nisem takoj umaknil iz prehitevalnega, ko je z 200km/h blendal za mano. Nisem bil počasen, sem peljal 150km/h in nisem se mogel čisto takoj umaknit.

Drugo možnost sem imel, da se zabijem vanj sredi tunela. Valjda je bilo to res too much, sem klical policijo in povedal vse podatke. Policaj te (pametno) eksplicitno vpraša, če želiš ovadit.

kamiKaZaA ::

OracleDev je izjavil:

Aja, da se to da nardit, noro. No pa sem se naucil nekaj novega.

Jaz tudi. Do danes nisem vedel, da se da prijaviti takšne idiote na cesti. Naslednjič to obvezno storim (sicer močno upam, da več ne bom imel opravka z idioti na cesti).

eventyrer ::

Nimam izkušenj s tem tako da nimam pojma kako mora policija potem dokazati da je bil človek z avtom, ki si ga prijavil, res tam.

Samo enkrat sem prebral nekje da se to da in pač tu delim.

Je pa prometni prekršek pač..prekršek kot vsak drug.

Tudi če ti recimo sosed galami celo noč ga lahko za ta prekršek prijaviš in greš za pričo, policist pa se mora vseeno prepričati da je sosed res glasen ko pride trkat na vrata (če sosed takrat spi pač...sori, ne boš dosti uspel s tvojo prijavo). Sosed ne bo avtomatično dobil kazni zato ker si ga ti prijavil..policjia mora ugotoviti če prekršek res obstaja.

Vsak prekršek lahko prijaviš in greš za pričo.

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Snemanje ni prepovedano, je pa prepovedano posnetke kakor koli posredovati javnosti. V kolikor pa s posnetkom zajameš neko kaznivo dejanje, pa ga s prijavo, kot dokaz, lahko posreduješ policiji.
Je pa res, da bomo s kamerami postali pravi "špiclji".

Groot ::

eventyrer je izjavil:

Groot je izjavil:

Drži, da zgolj na podlagi posnetka (praviloma) ni mogoče izreči kazni. Vendar pa je posnetek vseeno lahko dodaten indic za policijo v fazi postopka in tudi podlaga za njihovo nadaljnje zbiranje dokazov (npr. poziv drugi osebi na izjasnitev).


Razen če sodišče odloči da se posnetek lahko uporabi saj s tem ni bila kršena pravica do zasebnosti ker je pezde v posnetku storil nekaj kar je huje od kršitve zasebnosti in ima zato kaznovanje tega prioriteto pred zasebnostjo posameznika...torej se video lahko uporabi kot dokazno breme.

kot v tem primeru ko je policija zgolj na podlagi posnetka (pač so prosili javnost za pomoč in nekdo je ta dva mulca prepoznal) našla in kaznovala osumljenca ki je mačko vrgel iz mosta:
https://www.24ur.com/novice/svet/mladol...


Drži, ampak se namenoma nisem spuščal v tole, ker je res močno močno odvisno od primera do primera. Tule na forumu pa vsi radi kar neko generalno pravilo ven potegnejo.

Sam osebno sicer že dolgo čakam kakšen napredek v tej zvezi, bodisi s strani zakonodajalca bodisi s strani informacijske pooblaščenke. Kamere v avtih so danes v tujini ponekod skorajda že standard in vsaj po mojem mnenju lahko precej pripomorejo k neki splošni prevenciji. Mislim da bi kdorkoli malce bolj premislil, če bi vedel da je velika možnost da ga drug avto snema.

V-i-p ::

Lahko prilepim, prej nisem imel časa vsega brisat iz dopisa. Se pa strinjam za kazen, naj jo faše, jaz samo sprašujem, od kdaj velja beseda drugega voznika kot dokaz, da je res vozil tako in tako po tem in tem členu. Za konec še enkrat: kazen me ne zanima, ker je očitno že zaslužena, zanima me to, ker dopis že tako izgleda, kaj če ti drug voznik naklofa še ene par prekrškov zraven, te pozna pa nista v dobrih odnosih in laže? On pove svoje, ti pa dokazuj, da ni bilo tako?


Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

eventyrer ::

Saj so mu lepo navedli rok za pritožbo, kjer lahko izpodbija izjave prijavitelja in dokaže da se je z avtom takrat nahajal na drugi lokaciji ali pa da se je zgodilo nekaj povsem drugega.


Tudi čisto korektno so navedli rok v katerem lahko ta človek navede resnična dejstva (kaj se je dogajalo) brez da bi obremenjeval sebe ali bilokoga drugega.
Pač pove naj kaj točno se je zgodilo in počaka da bo sodnik presodil kaj se je res zgodilo. :) Ali pa naj bo tiho...kakor želi. Sodnik je najbrž laganja vajen in bo hitro videl če bo ta človek se želel zlagati da ne bi prejel kazni.

V-i-p je izjavil:

od kdaj velja beseda drugega voznika kot dokaz, da je res vozil tako in tako po tem in tem členu


Od nekdaj, tako od se že od nekdaj lahko bilokoga prijavi za karkoli (recimo da si videl kdo ti je vlomil v hišo).

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

eventyrer je izjavil:

Saj so mu lepo navedli rok za pritožbo, kjer lahko izpodbija izjave prijavitelja in dokaže da se je z avtom takrat nahajal na drugi lokaciji ali pa da se je zgodilo nekaj povsem drugega.

V-i-p je izjavil:

od kdaj velja beseda drugega voznika kot dokaz, da je res vozil tako in tako po tem in tem členu


Od nekdaj, tako od se že od nekdaj lahko bilokoga prijavi za karkoli (recimo da si videl kdo ti je vlomil v hišo).

Hja, glej, njegov znanec tudi policist mu je povedal, da kar je prijavitelj izpovedal, mora on sedaj dokazat, da ni vozil tako kot se mu očita ali pa dokazat, da je bil takrat recimo v službi. Če tega ne moreš si kriv, ker spanja doma v postelji pač ne moreš dokazat in ta del je meni sporen, zato sem se vpiknil v ta dobis ki mi ga je pokazal (poslal na Viber).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CiClon ::

Zdaj je jasno, da to, kar si napisal v prvem postu, ne drži.

Zanimivo mi je, da obvestilo nikjer ne omenja, da lahko pojasni ali je ali ni res, ampak naj javi kdo je vozil, da dobi kazen in pike. Od kdaj se to tako dela? :)


Bo pa zanimivo, kaj se bo zgodilo, če bo/ko bo voznik podal izjavo, da je on sicer takrat vozil avtomobil, ampak niti pod razno ni storil nobenega od naštetih prekrškov.

eventyrer ::

V-i-p je izjavil:

Če tega ne moreš si kriv, ker spanja doma v postelji pač ne moreš dokazat in ta del je meni sporen, zato sem se vpiknil v ta dobis ki mi ga je pokazal (poslal na Viber).


Jaz imam recimo vključeno beleženje lokacije telefona na google zemljevidih in vsakič ko tankam fotografiram račun ter zapišem kilometre na števcu.

Znotraj tega je sicer seveda možen nek margin of error (sploh v korona časih ko se nič ne vozimo okoli) ampak v predkoronskih časih sem pospravil 1 tank goriva na teden ali dva. Komot bi takrat te reči uporabil kot dokaz o tem kje sem se nahajal.

Naprimer takole:
Za službo naredim toliko kilometrov, od zadnjega tankanja (da sem takrat tankal komot preverijo na kamerah bencinske črpalke) sem naredil X kilometrov. Fucking shit, ne nisem bil na Dunaju prejšn četrtek ob 3 zjutraj, fuck off. Problem rešen.



Glede na to da so tega voznika dobili najbrž na poti v službo ali iz službe pa mora dokazat da ni vozil tako kot mu očitajo...kar bo pa težko :)

Zgodovina sprememb…

dxx ::

eventyrer je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Če tega ne moreš si kriv, ker spanja doma v postelji pač ne moreš dokazat in ta del je meni sporen, zato sem se vpiknil v ta dobis ki mi ga je pokazal (poslal na Viber).


Jaz imam recimo vključeno beleženje lokacije telefona na google zemljevidih in vsakič ko tankam fotografiram račun ter zapišem kilometre na števcu.

Znotraj tega je sicer seveda možen nek margin of error (sploh v korona časih ko se nič ne vozimo okoli) ampak v predkoronskih časih sem pospravil 1 tank goriva na teden ali dva. Komot bi takrat te reči uporabil kot dokaz o tem kje sem se nahajal.

Naprimer takole:
Za službo naredim toliko kilometrov, od zadnjega tankanja (da sem takrat tankal komot preverijo na kamerah bencinske črpalke) sem naredil X kilometrov. Fucking shit, ne nisem bil na Dunaju prejšn četrtek ob 3 zjutraj, fuck off. Problem rešen.



Glede na to da so tega voznika dobili najbrž na poti v službo ali iz službe pa mora dokazat da ni vozil tako kot mu očitajo...kar bo pa težko :)

Imaš pa res veliko časa... Pišeš kilometre, slikaš račun, svaka čast. Jaz tankam in peljem. Čas zgubljat s slikanjem in beleženjem km, brezveze. Moj čas je kot kaže predragocen. Ko boš znal ceniti čas, se pa oglasi.

eventyrer ::

mah, nekoč sem se navadil da je avto imel višjo vrednost, ker sem ga itak imel namen prodati v nekaj letih.
Ob vseh dokazih kako sem za avto skrbel (vsi računi za kvalitetne svečke, kvalitetno motorno olje, voski za barvo, račun materialov za zvočno izolacijo vrat avta, računi audio opreme) so se kupcem cedile sline. moj čas je pač hudo dragocen zato se mi zdi butasto nižati vrednost avta da bi moral potem delati da bi nadoknadil izgubo ob prodaji.

Pri temu bi bilo res vseeno če tega ne bi delal ker ga ne nameravam prodat dokler ne bo zgnil.

Pač navada železna srajca.
Tista sekunda da pofotkam račun na tak način da se v ozadju vidi tudi števec kilometrov je pa zastonj.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

eventyrer, tole z beleženjem je dobra ja. Jaz sem pač tak, da vedno predelam vse možnosti in za tole sploh vedel nisem, prvo sem pomislil, ja pi*da, kaj pa če te hoče nekdo nalašč zaj**t, kaj boš storil, če je njegova proti tvoji, ti pa ne moreš dokazat, da si doma sam v gatah spal v postelji :). Je pa šel v službo ja, pravi, da mu je šel na živce ker se ga je skoz oklepal zadaj po tistem, ko ga je prehitel. Pravi, da je mel dost lufta med prehitevanjem tega glede na nasprotno vozilo, kar bi mu verjel, ker gre za poklicnega voznika z 30+ letnimi izkušnjami.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

eventyrer ::

Ja saj kako bo pa dokazal da ni vozil tako kot tisti opisuje? :)
Nimam pojma, je kar jeba če pomislim ja.

Če tako pomislim imaš prav....

Kdorkoli lahko reče da je nekdo vozil tako da je glavo molil skozi okno kot nek pes in divje driftal po cesti tako da je nekoga skoraj zrinil iz ceste. Kako zavraga naj človek dokaže da tega ni storil, če pa je takrat res vozil na tej cesti?

Dokazati da takrat nisi bil na neki cesti je v bistvu precej bolj enostavno (če imaš trdne dokaze) kot dokazat da nisi vozil kot nekdo trdi, da si.

Zgodovina sprememb…

dxx ::

Če ves ta porabljen čas pretvoriš, si na zgubi. Lahko se kupcem cedijo sline, pa kaj.? Dobiš, recimo 600eur več, kot bi lahko, a zato recimo 5 let sam sebe "drkaš" beležiš kilometre, avto pereš in vzdržuješ, da bo kot nov. Hvala lepa, jaz kupim nov avto, operem enkrat na leto v avtopralnici, 2x letno posesam, po petih letih ga pa dam "staro za novo". Če pa se oklepaš starih škatel in orgazmiraš na svojo super zgodovino vozila, kupci pa kar jokajo ko vidijo kako porihtano 5 let staro škatlo imaš, potem je tvoj čas premalo vreden. Danes kupiš nov avto za 20k, kar ni nek denar. Čez 5 let je še vedno vreden cca 8k, spoliran ali ne, kupiš novga in zgodba zaključena.

eventyrer ::

Ne če imaš avto ki je zanimiv ljubiteljem.

Pri puntotu verjamem da je razlika samo 600 EUR ja.

Zgodovina sprememb…

dxx ::

eventyrer je izjavil:

Ne če imaš avto ki je zanimiv ljubiteljem.

Ja. Imam 2 taka. Letnik 1990, oba.

eventyrer ::

Kar imej, mojega spoštovanja nimaš saj ni čutiti niti kanjčka ljubezni do strojev od tebe.

Že samo to da si omenil da ju pereš v avtopralnici pove vse.

lp

dxx ::

eventyrer je izjavil:

Kar imej, mojega spoštovanja nimaš saj ni čutiti niti kanjčka ljubezni do strojev od tebe.

Že samo to da si omenil da ju pereš v avtopralnici pove vse.

lp

V avtopralnici perem daily driverja, jebe se mi za njih. Pred morjem in po zimi. Eden gre drugo leto, staro za novo, drugi pa 2023. Starodobnika pa počivata pod nadstreškom. Vikend avtomobila...

Mojster. Sem mehanik, imam trenutno 6 avtomobilov. Verjetno res nimam nobenega občutka za stroje...
Nekaj je ko ti avto služi za dnevni namen, nekaj je pa gušt, za ob vikendih. Da bi pa daily driverje zapisoval kilometre, pa čuval, pa rihtal, pa glancal. Brezveze. Nimam časa. Tankam in vozim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

eventyrer ::

ti imaš pač cigodrom doma. 2 avta stara 31 let in 2 avta ki ju uničuješ ker se ti za njih totalno jebe...2 avta si pa še iz riti potegnil.

jaz sem nekoč kupoval avte ki sem jih želel izkusiti in nato sem jih spustil nazaj v divjino.
Tega se mi sicer ne da več početi zato sem kupil stroj ki bo postal nekoč pri meni oldtimer.

dxx je izjavil:


Mojster. Sem mehanik, imam trenutno 6 avtomobilov. Verjetno res nimam nobenega občutka za stroje...


so what, jaz sem programer pa imam trenutno usrano pisalno mizo. Niti ni važno če ljubiteljsko kaj ustvarjam iz lesa ali kdaj je bila naoljena. Če jo zdele dam na bolho me nihče ne bo poklical. :P :D
Iz tvojih postov sodim da tako kot jaz z mojo pisalno mizo ti delaš s tvojimi avti. Vsemi.

Zgodovina sprememb…

dxx ::

Hah. Cigodrom. 31let stara sta 20 let pri hiši, za v službo in otroke v vrtec sta 2x dačia na plin:), za v hribe je suzuki sx4 scross, pa še ena toyota auris 2.0 se valja doma za do štacune pa nazaj. Ciganija? Ciganija, je da slikaš kilometre ob tankanju in zapisuješ svoje bedarije. Avto je za tankat in vozit, če pa ti iz tega delaš znanost, je pa tvoj problem.

Oljiš pisalno mizo? Do tell more... Haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

zobnik ::

Prijave so seveda tudi take, čudi me da tega nisi vedel.
Ljudje majo kamere v avtu tako da le te lahko brez težav posredujejo na PP in jih bodo tud pogledal in ukrepal.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143970 (26182) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187775 (52771) Darko!
»

Kazen za prometni prekršek dan po dogodku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22736124 (30230) babilon007
»

Policija - kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20132055 (25222) St235
»

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33347809 (29975) CaqKa

Več podobnih tem