» »

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost!

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost!

miko 55 ::

če je policaj korekten mu pomagam in ne težim, če pa je high ga mal j*** v glavo.:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

imallears ::

Men so enkrat na železniški postaji trije mladi nadebudneži policijski zažnaral za 20min sam zato k so slišal k sma se s kolegom pogovarjala o Hitlerju (pač snov iz šole). Jim je blo treba ene 10x povedat da ne bo šlo na noben način da nama kej naprtijo pol so se pa dolgih nosov pobral.

Druga zadeva: na podeželju za reko v nedeljo zjutraj ob 11h s punco na sprehodu naju legitimira policijska patrulja. men nč jasn. ne bi reku d bi blo kak zbirališče narkomanov al pa bilokaj, neee, lepo na suho:\ . Me zanima čemu jim služijo potem ti podatki, kje pa kdaj pa kdo, katere tkole zabeležujejo ob takih in drugačnih priložnostih?!

Roadkill ::

Jah to je random popisovanje. Lahko da se je v okolici zgodila kaka pizdarija in zberejo par ljudi, ki so bilo v bližini, da imajo koga za zaslišat, če pride do tega.

Tudi sam sem mel že izkušnjo s prepotentnim policajem, ki je na vsak način želel kričat na kogarkoli - pa ni bil nihče ničesar kriv.
Drugače s cestnimi patruljami imam pa zaenkrat vredu izkušnje.
Ü

slowie ::

Hamax : Ko berem tvoje vrstice o tem, kaj se je zgodilo prijatelju me je GROZA! To ni samo prekoračitev popolnoma vseh pooblastilm, ampak pravo izživljanje človeka, ki sploh ni ne moralno ne čustveno odrasel , kaj šele da bi bil dorasel svojemu poklicu. Kako lahko tak človek sploh postane policaj ?!? Noro, res! ;(
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

overlord_tm ::

Kako lahko tak človek sploh postane policaj ?!?


Demokracija, ki jo poganja kapital je odgovor :D

hamax ::

se strinam.
no sicer je biu tud moj kolega kr dobr pijan in mu je najverjetneje kej siku nazaj(sam je reku, da ne) ampak usen
je to primer za pred sodišče, če bi le lahko karkol dokazu. glede na to, da ga je en policaj uklenu, drug pa uzgou
najverjetneje nebi pricala drug proti drugem.

ShowDown ::

@Goldee: Se popolnoma strinjam, da je to neprofesionalno. Mogoče se je drugače razumelo. Hotel sem samo povedat da prodajalkino neprijaznost ignoriraš, kazni pa ne moreš kar tako ignorirat.:)

Nejc Pintar ::

Kaka dva meseca nazaj so naju s prijateljem ustavili policaji, ker sem se na moorju zadaj peljal brez čelade, zahteva dokumente, mu jih dam, gre v avto, pride čez nekaj časa nazaj, pravi: "ja, boš dobil kar sodnika," rečem prav, nakar z zvišanim tonom odgovori: "A ti kej ni prou," mu rečem "ne, saj sem samo rekel da mi je prav," nato pa je poražen dal nekaj za podpisat in sta se odpeljala naprej. :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

fRiK0 ::

Brat in kolega sta prišla v lokal in naročila pivo (oba polnoletna). Kelnarca je rekla da so mel dost problemov z inšpekcijo in če lahko pokažeta osebno, da potrdi njuno polnoletnost. Pokažeta osebne in kelnarca gre. Nakar prideta dva policaja, ju popišeta in gresta...

Ali te lahko kar tako popise, brez da bi povedal zakaj gre?

edit: typo
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

SkIDiver ::

Imam tudi dobre izkušnje s prometniki. Z ostalimi pa ne. Začuda se ne vtikajo vame.
Sem pa že slišal za marsikateri domači prevzgojni ukrep prepotentnih policistov in policistk:D Prevzgojiteljem pa dam v tem primeru povsem zeleno luč;)

Roadkill ::

fRiK0: To se lahko zgodi zgolj iz preventive... če bi bile pizdarije bi vedeli na koga se obrnit za informacije. Po drugi strani pa taka preventiva tudi preprečuje, da bi se pizdarije zgodile, ker če te popišejo je zelo majhna šansa, da boš še isti dan nekde delal probleme.

Isto se je meni lani zgodilo na morju, ko sva s frendom šla na pivo v nek lokal, nakar prisedejo trije policaji v civilu in naju popišejo. Po tem, ko so videli, da midva očitno ne povzročava problemov so tudi povedali, da delajo random popise, ker se je več ljudi pritožilo nad obnašanjem neke skupine mladeničev, ki so hodili od lokala do lokala, žalili ljudi in razbijali kozarce.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Pyr0Beast ::

Hehe, sta morala ta dva kvote izpolnit do konca meseca :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kekz ::

Včeraj so me po nekaj letnem premoru spet dobili na laserski merilnik hitrosti.
Po magistralki sem peljal skozi naselje neverjetnih 63 km/h. Redkokdaj vidim tam koga voziti tako počasi. Mogoče končno lovijo počasneže?
Očitno se pričakuje povečan primanjkljaj v proračunu. Pa policajev imamo preveč. :\

Postopek je bil korekten. Policaji povsem običajno polpismeni (en je znal brati, drugi pisati) in sta mi družno napačno spisala zapisnik.

Goldee ::

Heh, danes sem srečal tega policista v mestu. S sodelavcem sva se odpravila na malico in ko sva prečkala Prešernov trg sem od daleč opazil eno znano postavo... jaz sem njega prepoznal in tudi on je mene. Ko smo šli že eden mimo drugega sva se oba obrnila in še enkrat pogledala. Nato mi je on naglas rekel:"Ti si tisti, ki je napisal pritožbo ne?" (bila sva oddaljena cca 10m) Jaz sem z nasmeškom odgovoril:"Ja!" Nato pa on odvrne:"Ne bo ti uspelo!" Heh, malce patetično. Nato smo nadaljevali pot, vsak v svojo smer. Zanimivo, da se me spomni ne? No, mogoče izstopam z višino (193cm)...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

mtosev ::

:| No comment.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ejsi_Disi ::

He he, meni je uspelo s pritožbo. No, le toliko, da nisem plačal oz. primer je zastaral. Sreča za policista.
Rock n' roll ain't noise pollution!

iskra ::

Goldee, naredi uslugo "sosedu" iz Gorice: ko srečaš spet tega tipa, mu reči, naj pošlje par ljudi popisovat popevkarje k Tramvaju med 2. in 5. uro zjutraj (križišče pri Tobačni - KMŠ). Tam se dobi marsikateri "talent" ki zna sredi noči kar se da na glas in kar se da brez posluha odpeti vse slovenske narodne med čakanjem zelene luči. Nekateri se še odločijo nam pozvoniti na domofon in lepo zbudijo celo stanovanje ;((

Ja, študente motijo študentje pri spancu :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

TekO ::

Pol nej gre rajš na Fužine, d00h. ^^

Policist lahko od tebe zahteva osebni dokument, katerega si ti dolžan imeti pri sebi, če si nad 18. Če ga nimaš in ne zgledaš ravno 80, mu pač rečeš da si mladoleten..
Imajo pa pravico popisat kogarkoli, kadarkoli. Ne vem kaj se sekirate pri tem.

Heh enkrat je bilo veselo.. smo se zbirali pred neko štacuno, bil sem tam še manj kot minuto, nakar se iz ovinka pripeljejo 3 policijski avtomobili. Nam rečejo za osebne dokumente..no fora je pa bla pa v tem, da mam totaly fejkano dijaško iz 89 -> 88 :D. In ko pride eden od njih do mene, da pobere dokument, je seveda opazu, da mam v mesečni dijaško in jo hotu vidt. No on tist pogleda napiše podatke in mi jo vrne lepo, js sm se pa tresu od razburjenosti >:D

Zanimivo je blo da od 9ih, ki so bli tam, je bil eden zelo "pameten" in glasen. Npr. spraševal nas je s kje smo in kaj delamo (aja razlog za popis je bila kraja v štacuni..seveda nismo mi kradli..ker kret*n bi šel nekaj ukrast potem pa se zbiral in malo pil pred štacuno)..in ko mu je en kolega odgovarjal na ta vprašanja mu ta "pametni" zadirčno reče "kaj me gledaš?!" in take.. Ko je šel en krog okoli štacune smo se čisto lepo pogovarjali z ostalimi policisti (mau je mankal pa bi jim ponudl še kšn per :D ). Potem pride ovi nazaj in nam lepo zaželi naj gremo stran z ekzaktnimi besedami "spelte se, da vas ne vidm več tle".
Lep primer obnašanja neke uradne osebe, ki je bila cca 5 let starejša od nas (23-25)..

Ali te ima policaj pravico pregledati kadar se mu zahoče? ali mora imeti kakšen utemeljen sum ali kaj podobnega?
Ideas are bulletproof.

WarpedGone ::

Policist lahko od tebe zahteva osebni dokument, katerega si ti dolžan imeti pri sebi, če si nad 18.


Kolikor vem je blo tole res v ranjki YU. Danes ni nujno vedno in povsod s seboj nosit dokumentov. V kontra me lahko prepriča le navedek iz zakona.
Zbogom in hvala za vse ribe

morpheus367 ::

Zakon o osebni izkaznici

Državljan s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji, ki dopolni 18 let starosti in nima veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, ki jo je izdal državni organ, mora imeti osebno izkaznico.

Z globo od 30.000 do 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek državljan:
1. ki nima osebne izkaznice ali veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, ki jo je izdal državni organ (drugi odstavek 2. člena);
2. ki na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, noče dati na vpogled osebne izkaznice ali javne listine (prvi odstavek 3. člena);
3. ki svojo osebno izkaznico da ali posodi drugi osebi ali uporabi tujo osebno izkaznico kot svojo (drugi odstavek 3. člena);
4. ki v vlogi za izdajo osebne izkaznice navede neresnične podatke (četrti odstavek 13. člena).
Grega

The only thing necessary for the triumph of evil is for good man to do nothing.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Nikjer v tem členu ne piše, da morm met izkaznico VEDNO PRI SEBI.

Nalaga mi, da jo morm dat narest in da ma policaj pravico povprašat po njej. Js pa mu ne smem rečt "Te nič ne briga". Če mu rečem "Sm jo pustu doma, ker nimam žepov" me bo štrafal?
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

morpheus367:

Zdej bo pa treba še ugotovit, da/če/kdaj je policaj pooblaščen zahtevat identifikacijo.
https://dolhar.si/

kekz ::

Nimam osebne. Namesto osebne s sabo nosim potrdilo o usposobljenosti za upravljanje z VHF postajo. :D

morpheus367 ::

Zakon o policiji

35. člen:
Policisti lahko ugotavljajo identiteto osebe, ki:
– jo je treba prijeti, privesti, ji odvzeti prostost ali jo pridržati;
– je na območju, na katerem je prepovedano ali omejeno gibanje;
– je na območju, v kraju ali objektu, v katerem se izvajajo ukrepi za iskanje ali izsleditev storilca kaznivega dejanja ali prekrška ali predmetov in sledi, ki so pomembne za kazenski postopek ali postopek o prekršku;
s svojim obnašanjem, ravnanjem in zadrževanjem na določenem kraju ali ob določenem času vzbuja sum, da bo izvršila, izvršuje ali je izvršila kaznivo dejanje ali prekršek;
– je po opisu podobna iskani osebi;
– je očitno nebogljena in je ugotavljanje identitete nujno za zagotovitev pomoči;
– bi lahko dala koristne podatke za opravljanje uradnih nalog policije.


Tako da je čista presoja policista.

WarpedOne druga točka zakona o osebni izkaznici se lahko bere, da te lahko štrafa z 30 do 100 jurji, če nimaš osebne pri sebi :). Ne vem pa točno. Mene vedno strašijo, da me bodo štrafal, ker ponavadi nimam nič s sabo, še vozniškega ne.
Grega

The only thing necessary for the triumph of evil is for good man to do nothing.

BluPhenix ::

Ah to policijsko pisanje je pa res klasično.

Primer moje tete:
Kjer dela je problem s parkiranjem, zato se parkira tudi tako, da koga zaparkiraš, ampak ker se tam vsi poznajo ni problem. EN dan pride policaj popisovat avtomobile. Teta pride ravno z malice in ga zagleda, mu reče, da bo umaknila avto on pa jo vpraša katerega pa. Teta mu pokaže njen avto in reče, da ga bo res takoj umaknila, sakm po ključe skoči. No, gre po ključe, pride ven in tip stoji pri njenem avtu in ji piše kazen, ona ga vpraša zakaj ji ni kar direktno rekel, da ni treba hoditi po ključe ker je je itak nameraval napisati kazen, pa ji on odvrne "Zato, da sem lahko v miru napisal plačilni listek". Nakar ji da listek in se odpravi proč (drugih avtov ni popisal). Teta pogeda listek in na njem piše ura: 20.00. Zadeva se je zgodila ob 8ih zjutraj ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

SkIDiver ::

Cca 3 tedne nazaj H1 odsek Trebnje. Peljem se v koloni pred mano šleper in dva osebna avtomobila. Desni zavoj, prekinjena črta jaz pa na levi pas. Nasproti se je peljal šleper ampak je bil dovolj daleč. Začnem prehitevat osebni avto pred mano in opazim gručo policistov na postajališču cca 400m naprej. Veselica. Prehitim osebni avto pred mano in se vrnem v kolono. Ko pridemo do postajališča steče kadet na cesto. Šleper in osebnega pred mano spusti dalje mene pa potegne vn:8)
Pristopi policist in zahteva dokumente. Sledi oštevanje za nevarno prehitevanje, ko mi je nasproti peljalo 40 ton. Se z vsem strinjam in opravičim za moje dejanje. Načeloma je bilo res nesmiselno prehitevanje vendar nevarno ravno ne po mojem mnenju.
Moral sem pokazat obvezno opremo in pojasnit kolikokrat in s kakšnim razlogom se vozim po tej cesti. Policist odide v avto, pregleda ZVCP in pride nazaj ter mi našteje kazni8-O Še prehitro mi je bilo žal, da sem prehiteval;(( Ko našteje vse kazni stojiva, se gledava in jaz mirno čakam na položnico. Nakar me pogleda in reče "a bo opozorilo dovolj"8-O. Bolj se nisem mogel strinjat:D Dobim nazaj dokumente, se mu zahvalim ter zaželim lep dan in se odpeljem dalje.

Kolk je blo tole poučno? Vrjetno več, kot pa če bi mi napisal kazen, ker je argumentirano povedal zakaj naj ne prehitevam na tej cesti in kaj mi prehitevanje lahko prinese in kaj vzame. Defenitivno mi je dalo drugače mislt kot pa če bi dobil debelo položnico samo z besedami to in to ste ga polomili s temle se boste pa "odkupili" za napake.

C_maniak ::

ja zalostno, da ti mora skif povedat, da si neki narobe naredu oz. da ti sele pol kapne, da ne bi smel, namesto da sploh ne bi naredu tega.
in kam mislis da bi prisli, ce bi skifi samo opozarjali brez kazni?

Super Sonic ::

Nič ni žalostno - vse je le del našega življenja.

Smo ljudje in delamo napake. V sistemu, kjer se vsaka napaka raje kaznuje kot ne, se ti sigurno zapiše v spomin takšen dogodek.

1. Je preživel. Namreč s tem dejanjem je bolj ogrozil svoje življenje, kot če ne bi prehiteval.
2. Ni mu potrebno plačati nič.

Dvojna sreča, ki se zgodi redko. Lahko je srečen, pa še človek mu privošči. Vsaj jaz.

Smo pa vsi samo ljudje in ne roboti. In dokler bo to tako, bodo na cesti mrtvi in Policija bo pridno pisala kazni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

C_maniak ::

sej jaz mu tudi privoscim. se mi je fino zdelo, ko sem prebral, da jo bo odnesel z opozorilom, ampak sem pol razbral kot da naj bi ves čas to delali, sej nas bo izučilo (ajde, par % že, pa taki itak niso problem). sicer pa kazni tudi niso prava rešitev.

bryden ::

Jst sem do letosnjega novega leta zelo spostoval policaje. Same dobre izkusnje, kadarkoli sem jih rabil, so prisli. In to od enga 7 leta naprej, ko sem jih prvic klical ... Kazni in redno preverjanje ponoci na poti domov, so pač nujno zlo za zagotavljanje varnosti.

Tu pridemo do letosnjega decembra, ko mi ob sedmih zvecer ukradejo avto izpred fakultete za sport. Klicem policijo. Po eni uri čakanja, se pripeljeta kriminalista v civilu. Gremo na postajo narest zapisnik. Pustimo to, da sem se do postaje drzu na zadnjih zicih ko klop. 100 na uro kjer je omejitev 40, 70 v rdeco in ovink v desno, neprivezana, sofer govori po telefonu, sem in tja pa se po postaji ...
Naredita zapisnik, totalno nezainteresirana, ampak korektna. Na koncu me zapelje eden izmed njiju do doma. Plus.


Cez en teden greva s kolegom na Vič po tretjega kolega, potem pa v center na kuhanca. Nasproti pripelje enak avto, kot sem ga imel. Brez sprednje tablice. Sumljivo. Obrneva, greva za njim. Frajerji najprej pospešijo, potem ustavijo in stopijo trije iz avta. Jeba. 3:2, pa se midva sva brez vsega, kaj majo oni ne veva. Hitro greva se po tretjega :)

Pridemo nazaj, frajerji še vedno stojijo na parkirišču, neki zavpijejo, ko nas vidijo, se vsedejo v avto in spizdijo. Imam ravno prav časa, da pokličem na policijo 113. Zvoni kake pol minute do minuto, preden nekdo dvigne. Dober dan, prosim preverite mi tablico.

Preverjanje traja dodatno minuto, frajerji že spizdijo. Operater sporoči, da registrska ne pripada avtu. Jeba, avto je zavil levo proti centru, a lahko preverite? Operater predlaga, naj avto zasledujemo in pokličemo nazaj ko se ustavi. WTF!?

Kot prvo frajerji bežijo, majo navit avto, vozijo čez rdeče ... mi nej jih pa s "karjolo" ujamemo. :\ Kot drugo, vejo da smo jim za ritjo. Telefonski klic, pa bo njih 50, mi pa trije. Kurac, zarad avta se ne splača glave nosit na tnalo.

.......

Ob enih se vračamo iz mesta. Najprej zapeljeva kolega domov. Potem prosim kolega, ki je vozil, naj za hec zapelje mimo parkirišča, kjer smo jih prej videli. Avto je parkiran, okoli njega stoji ene 5 modelov in kadijo. Ja nč, mimogrede domov se bova ustavila na policijski postaji pa prijavila. Sej bi poklical, pa ne vem ulice. Tja pa tud ne grem gledat, ker me bojo 100% opazili.

Zapeljeva se do policijske postaje moste, kjer je bila narejena tudi prvotna prijava. Stopim not in očitno dežurnega policaja zbudim. Razložim mu zakaj sem prišel in da bi podal prijavo.
Živčen udgovor policaja: ja jaz ne morem vzet prijave, zakaj ste sm prisli? Pejte na policijsko postajo Vič, samo oni lahko vzamejo prijavo.

Mislim si WTF?!? Povem vam kje se nahaja avto, ki ima ukradeno registrsko tablico, če že moj ni. In vi mi boste zdej birokracijo v glavo metali.

Vztrajam, da vzame prijavo. Model postane čisto živčen, zadiričen. Vmes me začne tikat. Ampak kliče na vič, naj preverijo. Potem se zatakne pri naslovu. Jst ga normalno ne vem, vem samo opisno. Vsaj petkrat zahtevam zemljevid, da mu lahko povem natančen naslov. Ga noče dat. Uradni odgovor: pejt nazaj na vič do avta in počakaj marico.



Ma ko te jebe. Spet 3 ure zmrzovanja, da mi bo na konc en idiot v modrem spet zapisnik delal. Hvala lepa. Grem domov spat. Od avta se poslovim, naslednji dan kupim oglasnik in začnem iskat novega. Policaji pa bolš da me ne ustavijo več, ker jih vidit ne morem. To da majo plače 150k in da se jim zaradi tega ne da nevem kok trudit razumem, ampak to so vedeli še preden je šel na kadetsko.


Nočni dogodek je bil 26.12.2006 ob 2.00 na PP Moste, sodeloval je pa policist A. Košir
Pritožbe nisem pisal, ker so itaq preglupi da bi jo znali prebrat.

BluPhenix ::

Pritožbe nisem pisal, ker so itaq preglupi da bi jo znali prebrat.

NApaka, zelo huda. Tako bo najebal tudi nekdo, ki bo prišel za tabo. Sicer pa naslednjič na najbližjo PP, ali pa bi poklical policaje, pa jim opisno povedal kje je, ali pa se zapeljal v sosednjo ulico in jim rekel, da jih čakaš tam.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Loki ::

pritozbe se posilja na pritozbe@mnz.si
I left my wallet in El Segundo

gzibret ::

bryden - jaz imam drugačne izkušnje.

Dvakrat so mi ukradli avtoradio, tako, da sem do tatov takrat bil skrajno nastrojen. OK, vidim, kako pod blokom enemu vlamljajo v avto. Hitro grem na PP Vič, povem, da tam nekje blizu kradejo iz avta. V hipu je bilo 5 policajev, hitro gasa v avto, med vožnjo jim povem, kateri blok je bil, pred blokom greta dva policaja naokoli, avto jih zablokira in onadva tipa dobijo. Skratka bili so zelo hitri in odzivni, akcija v filmskem stilu; mislim, da od tega, ko sem videl, kako kradeta pa do tega, da smo se s policaji pripeljali na kraj kraje ni minilo 2 ali 3 minute.

No, na žalost (ali pa na srečo) se na koncu izkaže, da si je tipo zaklenil ključe v avto in da v bistvu hoče vlomit v svoj lastni avtomobil :D
Vse je za neki dobr!

SkIDiver ::

C_maniak ne vem kaj je tu žalostno. Zavoj je dolg in povsem pregleden. Nisem prehiteval strnjene kolone in po mojem mnenju tudi nisem prehiteval v škarje. Vendar je policist tako menil in bi bil v prvi vrsti tepec, če bi mu pri tem ugovarjal. Raje sem se opravičil in priznal napako, ker je on roka, ki štrafa.
Prehitevanje je bilo iz mojega pogleda kvečjemu nesmisel, ker smo se bližali AC vendar sem hotel stisnt mimo.

Kam bi prišli, če bi opozarjali brez kazni ne vem. Vem pa, da sem dobro premislil njegove besede in malo premislim ali bom prehitel ali ne. Z zagotovojstjo trdim, da so njegove besede in dejanja bistveno drugače vplivale na moj pristop do prehitevanja.

B-Stard ::

Policija ima premajhna pooblastila, vse preveč je retardov ki mislijo kaj so. Pretepst pa v zapor brez vprašanj!!!

kekz ::

Policija ima premajhna pooblastila, vse preveč je retardov ki mislijo kaj so. Pretepst pa v zapor brez vprašanj!!!

Za 200 skozi naselje obvezno na mestu ustreliti. >:D

NiMH ::

lol kekz...

Meni pa gre na živce pri policajih da te včasih ko se pelješ 5km/h preveč tako v glavo je*ejo...Pol pa vidiš norce, ki se 150 km/h vozijo pa mu niti blizu ne morejo...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

flipflop ::

Dobro za 5 na uro preveč ne verjamem da te je kdo jebu v glavo? Vem pa da razni prijetelji/sorodniki policajev delajo pizdarije po cesti in niso kaznovani. Se potem še hvalijo s tem okrog, poznam nekaj takih patronov. Tudi nekateri policaji sami. Je pa tudi dosti takšnih ki so korektni in življenski in ne diktatorji v uniformi.

hamax ::

moj fotr je placu, ker je vozu natanko 6km/h prevec.
pa se klanc dol je biu.

ko mu je napisu kazen mu je v slovo reku. drugic pa bl pocas, gospod.

KandazaR ::

Dovoljena toleranca je pa 5km. Ravno en preveč.

NiMH ::

mya kandazar...eni pa ko se vozijo ogromno preveč a tiste bodo pa pustili pri miru??? To se mi ne zdi prav...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

KandazaR ::

Nekje je treba začeti. Koliko pa naj bo toleranca 10, 15, 20,... A potem bi bilo prav če bi nekomu spregledali 6km preveč, ustavili bi pa recimo tistega, ki gre 9km preveč? Tak je zakon in tega žal nemoremo spremeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Ejsi_Disi ::

Da ni bilo tako, da je vozil 66 km/h. Toleranca aparata 5 pa še števca 5 in je skupaj 10 km/h. In naj bi šel 'samo' 6 km/h preveč. Najnižji plačilni razred. Torej mu je pogledal skozi prste. Lahko pa da se motim.:\
Rock n' roll ain't noise pollution!

KandazaR ::

Tolk veliko toleranco aparat pa spet nima. Teh 5km je toleranca za hitrost, ker nemoreš peljati ravno 50km ampak pelješ tam od 48-52km na h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Roadkill ::

>> mya kandazar...eni pa ko se vozijo ogromno preveč a tiste bodo pa pustili pri miru??? To se mi ne zdi prav...

Res... vecina ljudi se odloci za poklic policista samo zato, da bodo lahko "pogledali stran", ko bo kdo pripeljal 150kmh mimo radarja v naselju.
Ü

kekz ::

Števci imajo vsi napako in kažejo preveč. Tako da vožnja po števcu v resnici pomeni počasnejšo vožnjo. Preverjeno in izmerjeno.

Meni gre predvsem na živce, da je bilo še do pred nekaj let dovoljeno po naseljih 60, danes ti pa pridigajo, kako nevarno voziš, če voziš teh nekdaj dovoljenih 60. ;((

Grem staviti, da niti ni neke raziskave, ki bi potrdila, da je zdajšnjih 50 znatno povečalo varnost proti prejšnjim 60 in sploh ne verjamem, da se statistično res dejansko kaj pozna.

Da ne omenjam, kolikokrat sem včasih plačal kazen, ko sem še vedno vozil po stari navadi 60 tam, kjer so že govorili, da bodo postavili table 70, pa jih kar nekaj časa niso in so lepo kasirali vsakogar, ki je presegel 50. Npr. Lj. Celovška.

KandazaR ::

Večina vozi več kot je to dovoljeno. Namesto 50 vozijo 60 (Dolenjka). Če pa bi bila omejtev 60 bi pa zihr vozil celo 65-70km/h. Tako da je to čist prav. Itaq pa imaš na vpadnicah (tržaška, šmartinska, celovška) omejitev 60km/h.

Roadkill ::

kekz, torej si ti ZE TOLIKOKRAT placal, ker si peljal 60, tam kjer je omejitev 50?
Govoris, kot da bi te vsak mesec ustavili na radar ravno takrat, ko si peljal tocno 60kmh.

Pretiravas.

Pa se tako govoris, kot da tudi po stari navadi se vedno vsak mesec placo hitro v marke zamenjas.. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

kekz ::

Moj pogovor s policajem na eni vpadnic v Kranju je bil po nekaj kaznih tak:
Ali je bilo spet 61? Policaj: točno, kako pa veste? Iz navade, tole je 4-ič letos in vedno je isto. Policaj: Potem imate pa zelo točno naštelano nogo na tej cesti :D.

Potem so na srečo končno postavili tiste 70 znake in od takrat imam mir.

Tako približno, v Kranju na Laborah so me ujeli 5x, mimo kasarne 2x, v Lj. po Celovški 2x ... Največ je bilo 65, zdaj je na vseh teh mestih že nekaj časa dovoljeno 70.

Plačilu sem se dostikrat izognil, ker nisem plačal, pa je zastaralo. Dokler sem bil študent, me niso nikoli terjali, kasneje pa tudi ne vedno.

Plače v marke nisem nikoli menjal, čeprav ne vem, kakšno ima to vezo. Samo v srednji šoli ene 2x štipendijo.


Največ, kar sem kdaj presegel hitrost, pa je bilo na avtocesti pred cestninsko (imam ABC). Policaj pravi: tam, kjer je že znak 60 ste peljal 156:O. Če boste plačal, bo 750 SIT, sicer pa gre prijava sodniku. Jasno, da sem plačal :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

MEDENA ::

fak skidriverju opozorilo ostalim k vozimo nekaj km/h preveč pa takoj kazen...in pravica enaka za vse je kje že? ;(

me prav zanima kaj se je on iz tega naučil "sem hotel stistni mimo"...nesrečo bo povzroičil to bo.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53589031 (72075) darkolord
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318411 (15818) BlueRunner
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26093056 (81459) fosil
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931781 (10085) Mehmed

Več podobnih tem