» »

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost!

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost!

PaX_MaN ::

Pomoje bi moral počakati vsaj da bi oni ustrelil.

Hjah:
Segel je v žep, nato pa iztegnil roko proti Boberi, kot bi nameraval streljati, zraven pa še kričal, da bo sprožil.

nurmaln ::

Ma ne no, to še ni dost, kr Pyr0ta vpraši. On ve da kako morajo policisti ravnat. Ve boljekot sami policisti, sodišče...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Goldee ::

Evo vam malce zanimivega branja :)

1/7

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

St235 ::

hja, bolj pirova zmaga, če si hotel dejansko dokazovat, da so policaji nekorektno izpeljali postopek. Vsekakor si pa izognil kazni.

kmetek ::

stroški postopka bremenijo proračun -> davkoplačevalci ->vsi plačamo :D

Goldee ::

Mah, tisto je blo itak postranskega pomena... ni se mi dalo spuščat še v tožbo policista. Sem pa imel možnost. Važno, da je zmagala pravica!

kmetek je izjavil:

stroški postopka bremenijo proračun -> davkoplačevalci ->vsi plačamo :D


Ja, zahval se policistu... :/
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Avenger ::

Nč ni pirova zmaga, v sodbi piše, da očitano dejanje ni dokazano.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

St235 ::

Pirova glede na naslov teme. Daj preberi kaj več od privh dveh besed mojega posta...

Goldee ::

No, glede na naslov teme zmage ni, upam pa, da je bil policist vseeno sankcioniran.

Še eno vprašanje - kako je s temi prekrški? Se vidijo v sistemu, čeprav sem bil po krivem obtožen?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

BlaY0 ::

Iz tega razsodila je jasno to... da bo vsak občan/državljan raje pogledal vstran, ko se dogaja kakšna pizdarija, kot pa da bi klical policijo. Policija bi praviloma morala popisati najprej njega to pa jasno nikomur ne diši. V tem primeru recimo modela niso popisali in zato je zadeva padla v vodo... obnašanje policista dejansko ni vplivalo na razsodilo.

Pyr0Beast ::

nurmaln je izjavil:

Ma ne no, to še ni dost, kr Pyr0ta vpraši. On ve da kako morajo policisti ravnat. Ve boljekot sami policisti, sodišče...


Če mene vprašaš, streljaj v noge/roke če že moraš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Pyr0Beast je izjavil:

Če mene vprašaš, streljaj v noge/roke če že moraš.

Hja, lažje rečeno kot storjeno. Rad bi videl tebe s pištolo pred tarčo na strelišču(brez dodatnih motečih dejavnikov, s katerimi se soočiš, ko moraš uporabit strelno orožje po službeni dolžnosti).

V policiji je zelo veliko podpovprečnih strelcev. Če ne celo slabih. Samo imajo druge kvalitete, ki jih naredi primerne za delo policista, plus zelo verjetno jim ne bo treba uporabit strelnega orožja (streljat z njim). Tako da, žal nimamo luksuza zaposlovat samih "snajperjev", ki so poleg tega primerni za delo z ljudmi.
OM, F, G!

nurmaln ::

Pyr0Beast je izjavil:

Če mene vprašaš, streljaj v noge/roke če že moraš.


Ko je ogroženo tvoje življenje boš naredil karkoli da bi rešil svoje življenje. Če bo nekdo proti meni naperil pištolo in grozil da me bo ustrelil, ga definitivno ne bom ciljal v nogo ampak med oči. Če ga zadanem v nogo ali roko mu nič ne preprečuje da bi me vseeno ustrelil.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pyr0Beast ::

No, če bo meni kdo grozil da me bo ustrelil bom spizdil stran.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nurmaln ::

Ti že, k si očitno dost natreniran. Samo kaj pa mi ostali reveži ki ne tečemo hitreje od naboja iz pištole?

Pa spet zate ne vem, ampak nekateri si ne želimo da nas varujejo policisti, ki ob grožnji pobegnejo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Phil ::

Torej da se je tale (banalna) zadeva rešila je trajajo dobra tri leta? Jezus ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Goldee ::

Iz tega razsodila je jasno to... da bo vsak občan/državljan raje pogledal vstran, ko se dogaja kakšna pizdarija, kot pa da bi klical policijo. Policija bi praviloma morala popisati najprej njega to pa jasno nikomur ne diši. V tem primeru recimo modela niso popisali in zato je zadeva padla v vodo... obnašanje policista dejansko ni vplivalo na razsodilo.

What?


Torej da se je tale (banalna) zadeva rešila je trajajo dobra tri leta? Jezus ...

Ja, pri nas je že tako...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

St235 ::

Goldee je izjavil:

No, glede na naslov teme zmage ni, upam pa, da je bil policist vseeno sankcioniran.

Še eno vprašanje - kako je s temi prekrški? Se vidijo v sistemu, čeprav sem bil po krivem obtožen?


Nikakor ne, že tako je evidenca o prekrških minimalna, če pa se seveda ugotovi,da nisi kriv pa se take stvari vržejo ven iz sistema. Nikakor pa za prekršek ne dobiš kartoteke, tudi če si kriv.

Obstaja sicer zapis o postopku sojenja in odločitev sodišča, samo do tega rpaktično nihče ne more. Recimo če te policaj na cesti ustavi niti pod razno ne more ugotoviti, da si bil kdaj osumljen, obdolžen ali oproščen kakšnega prekrška.

Goldee ::

Ne ne, sej vem, da ne dobiš kartoteke. Kartoteko dobiš za kaznivo dejanje in ne za prekršek (kokr je meni znano). Sem samo mislil, da se vseeno naredi kakšen remark, ki je potem na zahtevo lahko viden.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Keyser Soze ::

Pyr0Beast je izjavil:

No, če bo meni kdo grozil da me bo ustrelil bom spizdil stran.

Ti že, jaz tudi morda, pa kdo drug tud. Policaj pa niti ne sme zbežat. On ima dolžnost letet v največje sranje.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

nurmaln je izjavil:

Ti že, k si očitno dost natreniran. Samo kaj pa mi ostali reveži ki ne tečemo hitreje od naboja iz pištole?

Pa spet zate ne vem, ampak nekateri si ne želimo da nas varujejo policisti, ki ob grožnji pobegnejo.


Nekateri si ne želimo da se policisti 'žrtvujejo' samo zato ker enim tako paše.

Keyser Soze je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

No, če bo meni kdo grozil da me bo ustrelil bom spizdil stran.

Ti že, jaz tudi morda, pa kdo drug tud. Policaj pa niti ne sme zbežat. On ima dolžnost letet v največje sranje.


S tem lahko zlahka povzroči še večje sranje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Pyr0Beast je izjavil:

S tem lahko zlahka povzroči še večje sranje.

Ja in kako si ti predstavljaš policijsko dejavnost, če bi ob nekem uličnem ropu policaj enostavno pobegnil namesto da uredi situacijo kot mu velevajo pravila in tisto, kar se je naučil tekom usposabljanja?
OM, F, G!

toms ::

V premislek:
Zlikovec ropa žrtev.
Policist lahko v tem trenutku poskuša ustaviti zlikovca, ta pa vzame žrtev za talca. Torej z ukrepanjem lahko položaj žrtve poslabša.

Zlikovec je oropal žrtev in beži.
Žrtev ni več ogrožena. Policist lahko lovi zlikovca. Ta na pregon reagira z divjo vožnjo po cesti in ogroža okolico. Z ukrepanjem bi lahko poslabšal varnost mimoidočih.

Kaj lahko torej policist naredi?
Zbira kvalitetne informacije (opis, smer bega, plen) prikrito s pomočjo drugih policistov zasleduje in na primernem mestu, kjer ne bo nihče razen zlikovca ogrožen, s presenečenjem in prevladujočo silo (blokada ceste, onesposobitev vozila, posebna enota) onesposobi zlikovca.

Raje vidim, da so policisti pametni, kakor pa "trigger happy".

roscha ::

Polcaji pa pametni, ti to resno? Če bi bilo tako ne bi bili policajai ampak znansveniki na IJS. Dokaz: preberi zadnjih 6 strani (kako se pametni policaji zmišljujejo prekrške), obenem pa mi še razloži zakaj tvoji "znalci" pri zbiranju dokazov proti tavelikim ribam (Šrot, Bavčar, Tovšak, Zidar, Černigoj etc) vedno nekaj zajebejo? Verjetno zaradi izjemno zagnanega dela in še večjega IQja...

Nazaj na temo. Svinjarija je, da tole jajcanje po sodiščih plačamo vsi. Plačat bi moral dotični smrkec, bi se vsaj naučil da jebanje ljudi v glavo za brezveze in pisanje izmišljotin med drugim ni zdravo za niti za njegov žep.

nurmaln ::

@toms
V premislek:

Policija ima kar dobro definirana pravila kako v določenih situacijah ukrepat. In ta pravila so osnovana na desetletjih prakse in spisana s strani strokovnjakov na področju varnostnih ved.

Sam imaš prav, res bolje da mal po ST pogledajo, kaj toms misli, da bi bil primeren pristop.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Keyser Soze ::

toms je izjavil:

V premislek:
Zlikovec ropa žrtev.

V premislek:

Zlikovec po opravljenem ropu posili žrtev in ji prereže vrat. Zgolj preventivno, zaradi kasnejše identifikacija. Seveda policaj ves ta čas to opazuje izza vogala in "zbira informacije ter obvestila o dogodku". Pridn policaj.

Verjemi, da je približno tako, kot je napisal nurmaln. Seveda v praksi malenkost odstopa zadeva, ker nastopijo živčki ter posledično zmedenost in pozabljivost. Ampak bistvo je, da policaje usposabljajo na takšne dogodke strokovnjaki, ne pa "common sense" mimoidoči.
OM, F, G!

kmetek ::

roscha je izjavil:

Polcaji pa pametni, ti to resno? Če bi bilo tako ne bi bili policajai ampak znansveniki na IJS. Dokaz: preberi zadnjih 6 strani (kako se pametni policaji zmišljujejo prekrške), obenem pa mi še razloži zakaj tvoji "znalci" pri zbiranju dokazov proti tavelikim ribam (Šrot, Bavčar, Tovšak, Zidar, Černigoj etc) vedno nekaj zajebejo? Verjetno zaradi izjemno zagnanega dela in še večjega IQja...

Nazaj na temo. Svinjarija je, da tole jajcanje po sodiščih plačamo vsi. Plačat bi moral dotični smrkec, bi se vsaj naučil da jebanje ljudi v glavo za brezveze in pisanje izmišljotin med drugim ni zdravo za niti za njegov žep.


Točno tako, sodnik bi moral kaznovati potem policaja in mu izdati položnico BN02.....ne da proračun plačuje!

A če mi mali ljudje naredimo karkoli/kjerkoli napako, plača proračun?

Goldee ::

Sam res, vsako ovrženo kazen bi moral policaj sam plačati, ali pa vsaj dobiti neko črno piko in ko bi bilo teh pik nekaj, bi vsako naslednjo ovrženo kazen plačal iz svojega žepa. Tako bi se tudi policaji naučil, da je zafrkavanje ljudi v glavo in izkazovanje moči nesmiselno.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

nurmaln ::

Goldee je izjavil:

Sam res, vsako ovrženo kazen bi moral policaj sam plačati, ali pa vsaj dobiti neko črno piko in ko bi bilo teh pik nekaj, bi vsako naslednjo ovrženo kazen plačal iz svojega žepa. Tako bi se tudi policaji naučil, da je zafrkavanje ljudi v glavo in izkazovanje moči nesmiselno.

Seveda. Če policist nekoga osumi umora, proti njemu poda kazensko ovadbo. Če potem ta ovadba na sodišču pade, je edino pravilno da gre policist sam za 15 let v zapor. Da bi si zapomnili ti prekleti policaji!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

St235 ::

kakšen zapor? da bo spet trošil davkoplačevalski denar. Če je nekoga osumil umora potem je edino logično, da kasira metek v glavo. Pa da ne bo pomote njegovi družini je treba ta metek seveda zaračunat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

nurmaln ::

Se popravljam in podpišem pod Lakotnikov post.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Meizu ::

Ljudje, ne mešajte težjih prekrškov z lažjimi. Nekoga osumit umora iz upravičenega domnevanja je logično, da spregledamo in se osumljenca vseeno prek vseh sodnih mlinov obdela.

Kar se pa tiče takšnih neumnosti, s katerimi je OP imel opravka je pa IMO nedopustljivo. Čisto izkazovanje "policijskega tiča" če mene vprašaš.

nurmaln ::

Ti malo mešaš stvari. Ni bilo govora o konkretnem primeru ampak je bilo rečeno:
Sam res, vsako ovrženo kazen bi moral policaj sam plačati, ali pa vsaj dobiti neko črno piko in ko bi bilo teh pik nekaj, bi vsako naslednjo ovrženo kazen plačal iz svojega žepa. Tako bi se tudi policaji naučil, da je zafrkavanje ljudi v glavo in izkazovanje moči nesmiselno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Meizu ::

Aha, ok, sem spregledal, se posipljem s pepelom.

Sims ::

Se da vsaj okvirno ugotoviti, kolikšni so bili stroški tega vsega sojenja v teh treh leti?

Goldee ::

nurmaln je izjavil:

Ti malo mešaš stvari. Ni bilo govora o konkretnem primeru ampak je bilo rečeno:
Sam res, vsako ovrženo kazen bi moral policaj sam plačati, ali pa vsaj dobiti neko črno piko in ko bi bilo teh pik nekaj, bi vsako naslednjo ovrženo kazen plačal iz svojega žepa. Tako bi se tudi policaji naučil, da je zafrkavanje ljudi v glavo in izkazovanje moči nesmiselno.


Narobe sem se izrazil. Ampak lahko bi razbral iz konteksta kaj sem mislil.
Vsak tak in podoben prekršek, ki bi ga policaj napisal kar tako (kot v mojem primeru - ko se je tako očitno zlagal, da je videl mene, da kar glava peče) bi moral potem policaj sam plačat.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

DOOM_er ::

bom kr sm napisov ker se očitno spoznate. Ali lahko policaj, ko ima nekoga v postopku, se pravi mu piše kazen, zraven pa en isto gre mimo isto v prekršku ustavi potem še drugega in hkrati obravnava oba oziroma da drugi počaka, in se potem nanj spravi? Gre za srednje težko kršitev. Jst sm bil prvi da se ve, sem naredil prekršek, vendar je drugega spustila mene pa oglobila.
Robots will steal your job. But that's OK

;-) ::

Zakaj nisi vprašal policaja tam ?

nurmaln ::

Karkoli počne kdo drug, tebe ne odvezuje odgovornosti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

DOOM_er ::

sem vprašal policaja, je rekla da: Ja zej sva midva v postopku ga bo že en drug ustavu.

@nurmaln
Ja to vem ampak ne morš met takih dvojnih meril. Je pa bivši policaj rekel da so te pritožbe tk tk in da je večinoma to scanje proti vetru in da ona načeloma lahko to naredi ampak če pride do pritožbe se ji to zelo pozna potem na letni oceni oziroma zaradi česa takega s čimer bi zaj**** policistko, kar pa načeloma nočem ravno delat. Pač bom očitno plačal polovičko, če jo pa srečam se bom pač pomenil z njo.
Robots will steal your job. But that's OK

BigWhale ::

DOOM_er je izjavil:


Ja to vem ampak ne morš met takih dvojnih meril. Je pa bivši policaj rekel da so te pritožbe tk tk in da je večinoma to scanje proti vetru in da ona načeloma lahko to naredi


Kaksna dvojna merila? Torej predlagas, da se tam postavi kar cestna zapora in se ustavi vseh 300 avtomobilov, pa magari ce potem stoji promet se tri ure? :>

Za kaksno srednjo krsitev pa je slo?

DOOM_er je izjavil:

Pač bom očitno plačal polovičko, če jo pa srečam se bom pač pomenil z njo.


Pomenil? A bo prijateljski pogovor. No sej vazn, da te skrbi, da ne bo take hude napake ponavljala in se ne bo sla dvojnih meril. ;>

gulfstream ::

bom kr sm napisov ker se očitno spoznate. Ali lahko policaj, ko ima nekoga v postopku, se pravi mu piše kazen, zraven pa en isto gre mimo isto v prekršku ustavi potem še drugega in hkrati obravnava oba oziroma da drugi počaka, in se potem nanj spravi? Gre za srednje težko kršitev. Jst sm bil prvi da se ve, sem naredil prekršek, vendar je drugega spustila mene pa oglobila.

Veš da lahko ustavi/spusti drugega. Saj je policaj, on lahko dela vse. Ker ima kos pozlačenega pleha v žepu in pištolo za pasom, kar ga naredi glavnega daleč okoli.

Pa še multitasking ni ravno za njih, če ti načeloma že 2 nista sposobna napisati ene kazni brez 5 slovničnih napak.

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

s kolesom sem se moral peljati 30m po napačni strani kolesarske poti v lj.
Robots will steal your job. But that's OK

Furbo ::

DOOM_er je izjavil:

bom kr sm napisov ker se očitno spoznate. Ali lahko policaj, ko ima nekoga v postopku, se pravi mu piše kazen, zraven pa en isto gre mimo isto v prekršku ustavi potem še drugega in hkrati obravnava oba oziroma da drugi počaka, in se potem nanj spravi? Gre za srednje težko kršitev. Jst sm bil prvi da se ve, sem naredil prekršek, vendar je drugega spustila mene pa oglobila.


Če ravno ne opazi ropa banke, te ne bo kar spustil. Bo pač tisti drugi voznik kdaj drugič nabasal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DOOM_er ::

ja sej zej sm mal prespal zadevo, ne bom nč al pa kej. Brezveze zgublat živce :). Shit happens
Robots will steal your job. But that's OK

CaqKa ::

DOOM_er je izjavil:

s kolesom sem se moral peljati 30m po napačni strani kolesarske poti v lj.

Lani so začeli s temi glupimi akcijami. treba je pritisnit na ministrico, pa na tistega ko je odgovorn za izgradnjo tako butasto zasnovanih kolesarskih poti. z kolesarsko mrežo smo v mb pokazali, kako okrog riti v žep se moreš pelat, da se pelješ legalno. samo zato da prideš do občine, europarka ali pa bolnice.
ljubljanksa kolesarska mreža: http://lkm.kolesarji.org/
njih konktaktiraj, pa se pozanimaj kako je zadeva s pravnega vidika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

St235 ::

Seveda, in ker se treba peljat 500 dlje, je rešitev vožnja v napačno smer. Ko te pa v križišču spregleda avto, ker pelješ iz NAPAČNE smeri je pa budala za volanom kriva, ker ne vidi...

DOOM_er ::

oprosti ampak je, bi tebe rd vidu to delat, na križiščih moraš pa itak vedno pazit ker skoraj noben voznik avtomobila ne gleda nikamor drugam kot pa naprej na cesto, in zavija levo desno, dostikrat brez smerokazov. Take idiote srečujem dnevno ko se s specialko podim po gorenjski.
Robots will steal your job. But that's OK

St235 ::

In rešitev je vožnja v napačno smer?

ABX ::

Kolesarji nimajo kaj delat na cesti dokler ne začnejo plačevat cestno takso.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588057 (71101) darkolord
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318236 (15643) BlueRunner
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26092844 (81247) fosil
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931546 (9850) Mehmed

Več podobnih tem