» »

Plača pri prvi zaposlitivi

Plača pri prvi zaposlitivi

1
2
»

Comandante ::

Kayzon je izjavil:

Place bi bile mnogo boljse ce bi imeli jajca ven iz Slovenije.

Res je, moja zacetna placa v avstriji leta 2013 (strojnik, 7. stopnja) je bila nekaj cez 32k€ na leto oz. preracunano povprecno blizu 2700€ bruto na mesec, place pa so manj obdavcene kot pri nas. Ko sem se v enem letu naucil nemsko in pokazal, da sem se na faksu dejansko nekaj naucil ter da znam delati z ljudmi, pa je sla hitro mocno gor. Za primerjavo, v Mariboru so mi za podobno pozicijo takrat ponujali bajnih 900e neto.

Placa, plus dobri delovni pogoji so razlog, da v Sloveniji se nimam enega delovnega dne.

zobnik ::

Kayzon je izjavil:

Place bi bile mnogo boljse ce bi imeli jajca ven iz Slovenije.

oh kolk jih je že v tujini

TheBlueOne ::

GupeM je izjavil:



Tudi pri dajatvah se ne slepari preveč. Samozaposleni ja, pa mogoče nekaj 100 EUR pri kakšnih privatnikih, kjer je osnovna bruto plača že itak max 1300 EUR. V večjih firmah se pa tega ponavadi ne grejo.

Pa mogoče je res vsak peti nad 2000 EUR mesečnega dohodka. V Ljubljani. Zapelji se malo po kakšnih manjših krajih, kjer so proizvodne hale s po 200, 300 in več zaposlenimi, ki delajo za 1100 EUR bruto, z organizirano malico, ponekod celo z organiziranim prevozom. Brez raznih dodatkov, ker so itak cel dan za trakom ali za strojem. In teh je večina v takšnih krajih.


Uf kje zivis ti. Sej sem jasno povedal, da revezi so revezi. To je prakticno cela industrija v smislu delavcev, deloma JS itn.

Na lep denar lahko skrito pridejo privatniki, ki cez palec najmanj 30% naredijo na crno. Pravzaprav vecina gleda, da si kot uradno placo izplacajo nek smesn minimum, takih pa ni malo. Potem privatniki, posebej soferji, ki vecino place izplacajo skozi dodatke. Recimo znanke foter je imel A6, hiso, kesa kolikor hoces, punca pa stipendijo za reveze.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

GupeM je izjavil:



Tudi pri dajatvah se ne slepari preveč. Samozaposleni ja, pa mogoče nekaj 100 EUR pri kakšnih privatnikih, kjer je osnovna bruto plača že itak max 1300 EUR. V večjih firmah se pa tega ponavadi ne grejo.

Pa mogoče je res vsak peti nad 2000 EUR mesečnega dohodka. V Ljubljani. Zapelji se malo po kakšnih manjših krajih, kjer so proizvodne hale s po 200, 300 in več zaposlenimi, ki delajo za 1100 EUR bruto, z organizirano malico, ponekod celo z organiziranim prevozom. Brez raznih dodatkov, ker so itak cel dan za trakom ali za strojem. In teh je večina v takšnih krajih.


Uf kje zivis ti. Sej sem jasno povedal, da revezi so revezi. To je prakticno cela industrija v smislu delavcev, deloma JS itn.

Na lep denar lahko skrito pridejo privatniki, ki cez palec najmanj 30% naredijo na crno. Pravzaprav vecina gleda, da si kot uradno placo izplacajo nek smesn minimum, takih pa ni malo. Potem privatniki, posebej soferji, ki vecino place izplacajo skozi dodatke. Recimo znanke foter je imel A6, hiso, kesa kolikor hoces, punca pa stipendijo za reveze.


Prijavi če poznaš nepravilnosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Prijavi če poznaš nepravilnosti.

Enkrat za spremembo se strinjam z Mato989, če ti gre v nos potem prijavi, če pa misliš, da lahko tudi ti, pa vzemi s.p. in gasa.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

sirotka ::

Danes je problem, da imajo vsi 2,5k in vsi njihovi kolegi tudi. Realnost slovenskih plač je ta, da je mediana pri dobrem tisočaku, avg dobrih 200€ več, tako da za prvo plačo ni slabo - si že v startu nekje na povprečni.

Kayzon je izjavil:

Place bi bile mnogo boljse ce bi imeli jajca ven iz Slovenije.


Niti 10x moje trenutne plače me ne spravi ven. Dom je le en.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

feryz ::

Pa ne samo dom. S povprečno plačo in malo možgani pri nas živiš kot car.
Cifre zunaj zavajajo. 3 jurje in več neto se sliši zelo fajn, dokler ne ugotoviš, da ti bo konec meseca še malo zmanjkalo. Za normalno življenje.

GupeM ::

TheBlueOne je izjavil:

Recimo znanke foter je imel A6, hiso, kesa kolikor hoces, punca pa stipendijo za reveze.

Ok, če poznaš 1000 ljudi in je en od njih tak, je to en promil. Če bi hotel 20 %, bi od teh 1000 moralo 200 biti takšnih.

Vidiš zdaj, kje si se zakalkuliral?

c3p0 ::

Saj lahko delaš v tujini, živiš pa doma, temu rečemo tudi delo na daljavo.

Pazit pa moraš, da ne naletiš na "socialno čuteče" podjetje, ki ponudi plačo, značilno za lokalno okolje.

TheBlueOne ::

GupeM je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Recimo znanke foter je imel A6, hiso, kesa kolikor hoces, punca pa stipendijo za reveze.

Ok, če poznaš 1000 ljudi in je en od njih tak, je to en promil. Če bi hotel 20 %, bi od teh 1000 moralo 200 biti takšnih.

Vidiš zdaj, kje si se zakalkuliral?


Pa ne verjamem. Imam za sabo nekaj projektov, kot fizicna oseba z podjetji in je skoraj pravilo, da bi nekaj po strani. Je res, da ni vedno in povsod, je pa zelo pogosto.

In pa v praksi je tako, da te bo racunovodja peljal tocno po sivi coni legalnega. Sedaj upokojeni bivsi podjetnik, ki je bil zraven tudi v zbornici in politiki je dejal, da racunovodja, ki te ne drzi na meji legalnega in maksimumu profita je neuporaben racunovodja. Tu se bolj kot ne tocno ve kaj in kako gleda inspekcija, kaj ne morejo dokazovati itn. Recimo prvi delikt, ki ga delajo prakticno vsi, je da kupijo vse za doma preko firme. Ce imas doma pisarno potrebujes opremo za ciscenje itn. Potem imas podjetja, ki ti narobe faktorirajo kaj si vzel. Ti domov peljes rastlinjak, na racunu pise, da so police itn. Pa to je samo zacetek.

FTad ::

zobnik je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Place bi bile mnogo boljse ce bi imeli jajca ven iz Slovenije.

oh kolk jih je že v tujini


jaz
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Mehanizmi Brnik plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414614 (1591) McBoby
»

Kako je IT služba v Avstriji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522119 (9884) Bonticer

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620173077 (119550) chort
»

800 € za plačo programerja začetnika (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
519115284 (86999) Mufasa

Več podobnih tem