» »

Kako je IT služba v Avstriji?

Kako je IT služba v Avstriji?

1 2
3
»

Bonticer ::

Danes sem šel podpisat pogodbo. Za nedoločen čas, 1 mesec poskusne dobe. Na svojo prošnjo so mi jo predhodno poslali tudi po emailu.
Tam mi je mična gospodična iz kadrovske predala nekaj papirologije. Marsikaj sem podpisal. Vse mi je razložila. Vse je bilo, seveda, v nemškem jeziku. Midva sva se pogovarjala v angleškem.

Davčno in obvezno zavarovanje mi oni uredijo. Za otroški dodatek, otroško olajšavo, olajšavo na potne stroške in glede slovenskih bolniških listov, pa moram še vprašat enega drugega iz kadrovske.

BTW, kako je zdaj z otroškim dodatkom? Ali so sprejeli zakon, da ga uskladijo na slovenski nivo? Najboljše, da še njih vprašam.

Jutri dam odpoved v Sloveniji!

Vazelin ::

Čestitke :)

Dpool ::

Bonticer, kje pa si se zaposlil? Ce ni skrivnost.

TheBlueOne ::

Ce ni skrivnost v katerem mestu oz v kateri regiji?

Firme ne želim omeniti, delal bom v Grazu.

Dpool ::

A OK, ce ni v Gratkorn, potem mi itak ni pomembno. Sem misli da si mogoce pristal v NXP. :)

FXMagic ::

A v NXP je znanje nemščine pogoj za developerja, glede na to da je multinacionalka?

dukaric1991 ::

Ko sem bil tam (NXP) so mi rekli da vsi komunicirajo v angleščini

Potrebujem pomoč glede bruto/neto izračuna. Tukaj je slika izračuna, katere pa ne razumem najbolje. Če je bruto letna plača 50k€ in upoštevam 14 plač, je to potem mesečno 3571€. Slika pa čisto nekaj drugega. Mi lahko kdo razloži to sliko.

otago ::

Link, mi pri 50k bruto p.a., da ven 3571 b. m. pri 14x

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: otago ()

Ja ta kalkulator dela ok, ta ki sem ga jaz linkal pa zgleda da ne

FTad ::

FXMagic je izjavil:

Potrebujem pomoč glede bruto/neto izračuna. Tukaj je slika izračuna, katere pa ne razumem najbolje. Če je bruto letna plača 50k€ in upoštevam 14 plač, je to potem mesečno 3571€. Slika pa čisto nekaj drugega. Mi lahko kdo razloži to sliko.

Ti si naredil povsem narobe izracun. Ti si vnesel 50k€ neto dohodka, kar je ene 88k€ bruto letno.

Zgleda da je v angleski verziji kalkulatorja neka napaka.

Torej 50k€ bruto je porazdeljeno na 14 plac, od tega sta 13. in 14. manj obdavceni. Mesecni osnovni neto dohodek je 2296€.

http://onlinerechner.haude.at/bmf/brutt...

Ok res je, če se stran prevede z google translate, izračun ne dela pravilno. :|

Trenutno delam v Avstriji dober teden. Zgleda, da sem sprejel dobro odlocitev.
Skoraj cel mesec pred novo zaposlitvijo sem bil zivcen. Tekom prvega dneva zaposlitve je zivcnost zacela popuscat, saj so me pozitivno sprejeli in mi pomagajo. Dela se zmerno.

Ce bo kaj drugace, javim cez kaksen mesec ali dva.

FTad ::

Bonticer je izjavil:

Trenutno delam v Avstriji dober teden. Zgleda, da sem sprejel dobro odlocitev.
Skoraj cel mesec pred novo zaposlitvijo sem bil zivcen. Tekom prvega dneva zaposlitve je zivcnost zacela popuscat, saj so me pozitivno sprejeli in mi pomagajo. Dela se zmerno.

Ce bo kaj drugace, javim cez kaksen mesec ali dva.

Pri meni je bilo ravno obratno. Letos je 4 leta odkar sem v AT. Na prvi delovni dan sem takoj imel Schulung (izobrazevanje) in sem takrat pred tem mislil, da znam bolje nemsko (saj sem vendar tudi na podlagi tega dobil sluzbo) ampak je bil kar sok, ko sem potem na tem izobrazevanju na A4 list zapisoval samo besede, ki jih nisem razumel :)
1 2
3
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
41095405 (11818) Eskimo
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978161475 (32034) kamiKaZaA

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

1239982 (6709) BigWhale
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10518862 (12843) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

12519359 (16334) Matko

Več podobnih tem