» »

Kakšna je vaša plača?

Kakšna je vaša plača?

««
4 / 13
»»

Okapi ::

Neobdavčeni oziroma s prispevki neobremenjeni dodatki k plači so itak slovenska posebnost, ki je tujci v glavnem ne razumejo, ko jim pripoveduješ o njih.

Podobno kot nadure, ki ti jih plačajo po avtorski pogodbi.>:D

O.

St235 ::

jap, in potem jim niti približno ni jasno kako ob naši dohodninski lestvici pridemo na tako visok NETO in zakaj pride do takšnih problemov, ko kdo dela v tujini, davke mora plačevati pa pri nas.

Invictus ::

St235 je izjavil:

jap, in potem jim niti približno ni jasno kako ob naši dohodninski lestvici pridemo na tako visok NETO in zakaj pride do takšnih problemov, ko kdo dela v tujini, davke mora plačevati pa pri nas.

To zadnje vsi tujci razumejo. Ker to velja po celi Evropi.

Predvsem ne razumejo kako si ljudje upajo goljufati pri davkih ... In da se davkov sploh ne plačuje. zato pa je tak problem z Grčijo ... Ni jim jasen mentalitet ... Sploh ne delovnim protestantom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cervantes ::

Razumi.
Bili so pač dolgo časa pod Veliko Porto.
Tako kot mi pod Beogradom.
:D

Nummy ::

Okapi je izjavil:

Kako dobro plača ima šele tisti, ki dobi minimalca in mu ni treba nič delati:))

Ja ko gre pa v štacuno z tistim drobižem ,ki mu ostane od položnic je pa tud zelo vesel, ko tako bajno zasluži in mu ni treba nič delati! :))

kanzyani ::

3k EUR neto, frontend dev, auckland, nova zelandija,
+nezgodno,zdravstveno in zivljensko zavarovanje
+ free food
+ do 10% letne place bonusa (glede na uspesnost)

In najbolj pomemnbo brez nadur in stresa !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanzyani ()

McMallar ::

Svica, cca 11k CHF neto mesecno z vkljucenim mednarodnim full medical paketom in zavarovanjem.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

bobster ::

Slo, Programer, 3 leta izkušenj, 1320 bruto +potni +malca. Regres in božičnica še 2k dodatno na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobster ()

simnov ::

1046€ 45nadur+8 dnevnic.

dwinxp ::

-> 2 leti 3 mesece ** SLO ** (C#, Android, Web) => 580,00€ neto/mesec
-> 1 leto 5 mesecev in se tece... ** DE ** (Front End Web Developer) => 2.160,00€ neto/mesec

simnov ::

Jaz sem pa že dva tedna doma ko se je šef dru name in nisem več zdržal do 20.8 imam še denar pol pa ne vem kako naprej.

vostok_1 ::

simnov je izjavil:

Jaz sem pa že dva tedna doma ko se je šef dru name in nisem več zdržal do 20.8 imam še denar pol pa ne vem kako naprej.


Zakaj pa se je dru?

simnov ::

vostok_1 je izjavil:

simnov je izjavil:

Jaz sem pa že dva tedna doma ko se je šef dru name in nisem več zdržal do 20.8 imam še denar pol pa ne vem kako naprej.


Zakaj pa se je dru?


Ker že 9 let zahtevam plačilno listo, ker nisem moral priti delat še v soboto kljub 45naduram ki sem jih že imel.

Longinus ::

Plača

Delo v proizvodnji (avstrija)

okoli 1500 neto/mesec
160 neto prevoz/mesec
Malica ni plačana
zagotovljen regres in božičnica
nadure obvezne

lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

nikjozo ::

Mislim da nekateri tukaj "malo" pretiravate. Pa to pomeni, da tukaj ste v večini sami miljonarji v 5-10 letih.

Glede na nivo vprašanj in debate na slo-tech forumu (ki niti ni slaba, ampak spet ne na visokem strokovnem nivoju) bi vas prej uvrstil večino do ranga 2000€ bruto.

Pa tudi ne razumem, zakaj nekateri ki zaslužite več sto ali tisoč € na dan visite na forumu. Vsak kmečke pameti bi užival na jahti, karibih, ženskah, koki, whatever....zato sklepam da tukaj nekateri bučke prodajate.

Gladi ::

In kakšne so zate nerealne številke( če ne upoštevamo padalca par postov višje)?
To kar pa ti omenjaš, pa kot prvo 1. Večina folku v IT ni smisel življenja. 2. Za tako lagodno življenje potrebuješ nekaj 10M€.

opeter ::

nikjozo je izjavil:

Pa tudi ne razumem, zakaj nekateri ki zaslužite več sto ali tisoč EUR na dan visite na forumu. Vsak kmečke pameti bi užival na jahti, karibih, ženskah, koki, whatever....zato sklepam da tukaj nekateri bučke prodajate.


Imaš prav, samo si malo fulal s kmečko pametno. Samo novodobni milijonarji ipd. trošijo na veliko, na srečo pa obstaja bolj normalni folk.

Med njimi je ta gospod:
http://www.travelerstoday.com/articles/...
http://www.dailymail.co.uk/news/article...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

St753 ::

nikjozo je izjavil:

Pa tudi ne razumem, zakaj nekateri ki zaslužite več sto ali tisoč EUR na dan visite na forumu. Vsak kmečke pameti bi užival na jahti, karibih, ženskah, koki, whatever....zato sklepam da tukaj nekateri bučke prodajate.

Tisti kmečke pameti sanjajo, kako bodo nekega dne zaslužili bajne vsote (najbolje kar brez dela), da jim potem ne bo treba nič početi v življenju. Če je to tvoj cilj v življenju, ne pomeni, da enako velja za druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: St753 ()

pikachu004 ::

900EUR neto + malica,prevoz,regres in božičnica.
Dipl. inž. strojništva, tehnolog - projektant. Na srečo brez stresa in nadur.
Zgleda da bi se mogu namesto Autocada in Solidworksa učiti Javo,C++,PHP in SQL :)

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

1800€ neto/mesec + prevoz
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Iluvatar ::

11 let delovne dobe, 4 leta v trenutnem podjetju, programer .net C# WinForms
1750 EUR Bruto, 320 EUR Neto potni stroški (154km razdalje), 120 EUR Neto malica. 29 dni dopusta, regres zakonsko minimalno določen, decembra 60 EUR bonov za BabyCenter.

Isotropic ::

pikachu004 je izjavil:

900EUR neto + malica,prevoz,regres in božičnica.
Dipl. inž. strojništva, tehnolog - projektant. Na srečo brez stresa in nadur.
Zgleda da bi se mogu namesto Autocada in Solidworksa učiti Javo,C++,PHP in SQL :)

koliko izkušenj pa imaš in kakšne zadeve delaš
to je tut zelo važno. načeloma lahko tut v tem poslu prideš na kakšne 1500 neto plače ali tam okol, sam ne sme biti firma lih cut-throat z maržami.

jaz sem sicer podobna zgodba po vsem, sam da mam nadure kdaj (ne tako redko).

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

pikachu004 je izjavil:

900EUR neto + malica,prevoz,regres in božičnica.
Dipl. inž. strojništva, tehnolog - projektant. Na srečo brez stresa in nadur.
Zgleda da bi se mogu namesto Autocada in Solidworksa učiti Javo,C++,PHP in SQL :)


no že za tehnologa imaš cca 200€ prenizko plačo, kot konstrukter bi imel 1300 do 1500 osnovo. Sicer pa odvisno od podjetja do podjetja in s čim se le ta ukvarja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Evolve ::

moja je prevelka :D

FTad ::

dwinxp je izjavil:

-> 2 leti 3 mesece ** SLO ** (C#, Android, Web) => 580,00EUR neto/mesec
-> 1 leto 5 mesecev in se tece... ** DE ** (Front End Web Developer) => 2.160,00EUR neto/mesec

Kje v Nemciji pa si? Vem, da so tam cene stanovanj kar visoke (kak Munich ipd).

Jaz:
2270EUR bruto oz 1551EUR neto v Avstriji. IT Support, 25 dni dopusta. Zaposlen sem manj kot eno leto. Diplomiran inzenir racunalnistva in informatike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

anko ::

FTad je izjavil:

dwinxp je izjavil:

-> 2 leti 3 mesece ** SLO ** (C#, Android, Web) => 580,00EUR neto/mesec
-> 1 leto 5 mesecev in se tece... ** DE ** (Front End Web Developer) => 2.160,00EUR neto/mesec

Kje v Nemciji pa si? Vem, da so tam cene stanovanj kar visoke (kak Munich ipd).

Jaz:
2270EUR bruto oz 1551EUR neto v Avstriji. IT Support, 25 dni dopusta. Zaposlen sem manj kot eno leto. Diplomiran inzenir racunalnistva in informatike.


München je itak najdražje mesto v Nemčiji. V "mojem" koncu (pa tudi ni poceni) dobiš za cca 600-700€ 3 sobno stanovanje na cca 70 m2. Če imaš srečo tudi v strogem centru.

on topic - 2000 neto + avto + stanovanje + 30 dni dopusta. "Samo" consultant na IT projektu. Nemčija.

detroit ::

pikachu004 je izjavil:

900EUR neto + malica,prevoz,regres in božičnica.
Dipl. inž. strojništva, tehnolog - projektant. Na srečo brez stresa in nadur.
Zgleda da bi se mogu namesto Autocada in Solidworksa učiti Javo,C++,PHP in SQL :)


ne se hecat programerji so kot hišniki v sloveniji, tisti trije, ki pa to niso so imeli malce sreče, malce več znanja ali pa tu gnijejo že desetletja - lahko celo pošteno dosežen staž - ma dvomim. Sicer pa prosto po titu si (random programski jezik) lahko vzameš za hobi, kot sm se jaz lotil mnogih zadev vključno 3ds maxa 15let nazaj in nekaj celo zaslužil s tem. Več znaš več veljaš pravijo...no ja jaz se tega držim čeprav v naši preljubi banani ki ima premali trg za karkoli pač to ni tako očitno.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Nummy ::

Pri nas so bolj pomembne V.I.P. (veze in poznanstva).

Bellzmet ::

@detroit: ni premali trg. Samo preveč je informatikov pa si ceno zbijate, konkurenca pač. Hvala bogu.

detroit ::

super grem ploščice polagat ali pa bit automehanik ali zobozdravnik ker več kot očitno za njih to ne drži
Skero

Blinder ::

Ne obstaja poklic kjer bi naredil 3-4 letno (mehanik) solo oz. par let homemade izobrazevanja (npr. ploscice) in da bi potem sledili solidni zasluzki ker ce bi bilo tako bi vsi sli na tako solo. Zobozdravnik pa je velika stava. Zagonis dodatnih 10 let zivljenja za studij in ob tem zivotaris in na koncu sploh ni sigurno, da bos dobil job.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Bellzmet je izjavil:

@detroit: ni premali trg. Samo preveč je informatikov pa si ceno zbijate, konkurenca pač. Hvala bogu.

Problem so amaterji, ki večinoma nimajo pojma, ampak mislijo da znajo. Le ti najbolj zbijajo ceno. Vseznalci, ki znajo vse in nič ...

Stranke pa tako ali tako nimajo pojma, pa lahko en s.p.jček lepo živi od par takih strank.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Smurf je izjavil:

Sam znate pa zakomplicirati. V bistvu se komot pogovarjas o neto placi, brez izjem, ki ti nizajo davcno osnovo. Seveda na koncu zadeve preracunas na bruto in napises to v pogodbo. Ce tega ne zna naresti vsaka firma, bi me resno skrbelo za tako firmo. Tako, da je na koncu precej trivialno kaj uporabljas. To je, ko se pogovarjas o redni zaposlitvi. Ce pac delas na projektih/storitvah se bos seveda prilagodil stranki in ji povedel koliko jo bo dejansko stalo.

Da pa zaradi takih zadev ne bi zaposlil ljudi pa je malce smesno. Seveda je to popolnoma odlocitev vsakega posameznika, ampak velja tudi obratno. Resni delodajalci ponavadi nimajo takih kapric in zaposljujejo ljudi, ki so v celoti najbolj primerni za posamezno delovno mesto.


Točno to. Zakaj za **** ***** pa bi sploh hotel delati za delodajalca s takimi kapricami že pri pogajanju o plači? Jaz sem se še vedno uspešno dogovoril o tem, koliko hočem dobiti vsak mesec na račun. To je to kar mene zanima. "Profesionalni" (citiram in se zgražam) delodajalec pa menda že ima računovodjo, ki bo to hitro preračunal v to, koliko bom stal firmo.

Aja, plača pa slaba 2k. Na račun (torej z vključenimi neobdavčenimi dodatki).

Smurf ::

detroit je izjavil:

super grem ploščice polagat ali pa bit automehanik ali zobozdravnik ker več kot očitno za njih to ne drži

Jaz kot programer zasluzim bistveno vec od punce, ki je zobozdravnica. Mogoce zadeva le ni samo odvisna od poklica.

(s tem, da imamo programerji to sreco, da nasi prihodki lahko s sposobnostjo bistveno bolj skocijo kot recimo zobozdravnikom).

Netrunner ::

Moja plača je zadovoljiva.

detroit ::

mogoče bi moral izpostavit glavno dejstvo ki sem ga pozabil, privat zobozdravniki...:)

btw. smurf a deliš kej to punco? jst zmečeme za zobarja vsako leto ...:D
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

thramos ::

Če primerjaš privat zobozdravnike (in polagalce ploščic), potem na drugi strani primerjaj lastnike IT podjetij.

Če pa primerjaš (redno) zaposlene ITjevce, potem na drugi strani primerjaj zobozdravnike v in polagalce zaposlene pri SPju.

detroit ::

imaš res, mal sem zakvačkal očitno. Sorry učeri je bil naporen dan pri dentistu, boleč za mene in denarnico:) Važno da sem zadovljen end of day...sorry za offtopic
Skero

Red_Mamba ::

anko je izjavil:

FTad je izjavil:

dwinxp je izjavil:

-> 2 leti 3 mesece ** SLO ** (C#, Android, Web) => 580,00EUR neto/mesec
-> 1 leto 5 mesecev in se tece... ** DE ** (Front End Web Developer) => 2.160,00EUR neto/mesec

Kje v Nemciji pa si? Vem, da so tam cene stanovanj kar visoke (kak Munich ipd).

Jaz:
2270EUR bruto oz 1551EUR neto v Avstriji. IT Support, 25 dni dopusta. Zaposlen sem manj kot eno leto. Diplomiran inzenir racunalnistva in informatike.


München je itak najdražje mesto v Nemčiji. V "mojem" koncu (pa tudi ni poceni) dobiš za cca 600-700€ 3 sobno stanovanje na cca 70 m2. Če imaš srečo tudi v strogem centru.

on topic - 2000 neto + avto + stanovanje + 30 dni dopusta. "Samo" consultant na IT projektu. Nemčija.


obvladas nemscino al v ITju te tud z anglescino vzamejo?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Invictus ::

Red_Mamba je izjavil:


obvladas nemscino al v ITju te tud z anglescino vzamejo?

Nemščina je velik plus, če imaš precej generalna znanja.

Za specialna znanja ponavadi ni problem, vendar pri približno enakih izkušnjah vedno vzamejo nemško govorečega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

anko ::

Red_Mamba je izjavil:


obvladas nemscino al v ITju te tud z anglescino vzamejo?


Fino je, da znaš nemško. Znanje na nivoju B1 je dobra referenca. Kolikor sem delal teste naj bi bilo moje znanje nekje B2/C1.
V našem projektu bi sicer težko funkcioniral samo z znanjem angleščine. Sicer, kot sem zasledil, večino ljudi zna angleško, ampak so sestanki in work-shopi v nemščini. Se pa zna to vsaj prehodno spremeniti, ker se pripravlja verzija za angleško govoreče področje.

Drugače pa nekatere firme tudi ponudijo tečaj nemščine.

Red_Mamba ::

anko je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:


obvladas nemscino al v ITju te tud z anglescino vzamejo?


Fino je, da znaš nemško. Znanje na nivoju B1 je dobra referenca. Kolikor sem delal teste naj bi bilo moje znanje nekje B2/C1.
V našem projektu bi sicer težko funkcioniral samo z znanjem angleščine. Sicer, kot sem zasledil, večino ljudi zna angleško, ampak so sestanki in work-shopi v nemščini. Se pa zna to vsaj prehodno spremeniti, ker se pripravlja verzija za angleško govoreče področje.

Drugače pa nekatere firme tudi ponudijo tečaj nemščine.


moja nemscina je mal zarustana. Sicer razumem vse kar mi poves v nemscini. Rabim pa nekaj casa da ufuram nazaj k je treba govorit :)
Bi pa v vsakem primeru mogu it na tecaj saj se nisem nikoli nemscine ucil kot take. Ampak sem jo potegnil iz TVja ko sem bil se v osnovni soli
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Mare3 ::

Preletel temo in ugotovil da dejansko sploh ni krize ker ima večina 1000€+ plače veliko tudi nad 2000€. Dejte vi z takimi plačami še nam ki delamo za 600€ kaj zrihtat :)

FTad ::

Red_Mamba je izjavil:

anko je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:


obvladas nemscino al v ITju te tud z anglescino vzamejo?


Fino je, da znaš nemško. Znanje na nivoju B1 je dobra referenca. Kolikor sem delal teste naj bi bilo moje znanje nekje B2/C1.
V našem projektu bi sicer težko funkcioniral samo z znanjem angleščine. Sicer, kot sem zasledil, večino ljudi zna angleško, ampak so sestanki in work-shopi v nemščini. Se pa zna to vsaj prehodno spremeniti, ker se pripravlja verzija za angleško govoreče področje.

Drugače pa nekatere firme tudi ponudijo tečaj nemščine.


moja nemscina je mal zarustana. Sicer razumem vse kar mi poves v nemscini. Rabim pa nekaj casa da ufuram nazaj k je treba govorit :)
Bi pa v vsakem primeru mogu it na tecaj saj se nisem nikoli nemscine ucil kot take. Ampak sem jo potegnil iz TVja ko sem bil se v osnovni soli



Ko sem jaz zacel delati v avstrijski firmi, sem mislil, da je moje znanje nemscine solidno. Po prvem delovnem dnem (kjer sem imel cel dan solanje oz predstavitev produkta, ki ga nudimo) sem ugotovil, da je to dalec od tega. Na sreco so (bili) sodelavci in vodstvo izredno razumevajoci in mi dali cas, da se s casom naucim vse strokovne besede itd. Sedaj je lazje.

Nummy ::

Mare3 je izjavil:

Preletel temo in ugotovil da dejansko sploh ni krize ker ima večina 1000€+ plače veliko tudi nad 2000€. Dejte vi z takimi plačami še nam ki delamo za 600€ kaj zrihtat :)

Velika večina jih bull-shita na polno.
Prvo kot prvo niti nobenega dokaza o taki plači ne bodo dali.
Kot drugo pa lahko sanjaš kukuruz, da ti bo kdo kaj rihtal, ker ti bodo rekli, da si jim potem "konkurenca"...
Za IT se da dobiti nekje 1000 plače na mesec, kar je povprečje za slovenistan, kaj več bo pa treba v tujino.

thramos ::

No no, po stat.si je povprečna neto plača za J INFORMACIJSKE IN KOMUNIKACIJSKE DEJAVNOSTI v osrednji Sloveinji za maj 1348,63 €. Če prišteješ še vsa prikrita izplačila zaradi utaje davkov (fejk SPji, previsoki potni stroški, ...) pa verjetno še par 100 € višja.

Invictus ::

Mare3 je izjavil:

Preletel temo in ugotovil da dejansko sploh ni krize ker ima večina 1000€+ plače veliko tudi nad 2000€. Dejte vi z takimi plačami še nam ki delamo za 600€ kaj zrihtat :)

In kaj si naredil do sedaj? Imaš sploh CV? Kakšna znanja?

Si se pripravljen čez noč spokat na avion in odleteti kamorkoli?

Če nisi, pol ne išči pomoči od dobro plačanih ljudi.

Nummy je izjavil:


Velika večina jih bull-shita na polno.
Prvo kot prvo niti nobenega dokaza o taki plači ne bodo dali.
Kot drugo pa lahko sanjaš kukuruz, da ti bo kdo kaj rihtal, ker ti bodo rekli, da si jim potem "konkurenca"...
Za IT se da dobiti nekje 1000 plače na mesec, kar je povprečje za slovenistan, kaj več bo pa treba v tujino.

Glede na to, da ga niti ti nisi dal, dokaza namreč, ti nismo nič dolžni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gansta ::

Kaj ste sami IT, nobeden ni npr. UNI/magister/doktor strojništva ali npr. elektrotehnike...? Kake plače se pa tukaj gibljejo ?

Lion29 ::

trenutno ~630 eur / dan
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Invictus ::

Lion29 je izjavil:

trenutno ~630 eur / dan

To pa ni slabo. Za današnje čase ...

Kje delaš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321275 (18002) BigWhale
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528179 (22160) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530785 (27760) Matko
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831377 (26461) Invictus
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422237 (19690) St235

Več podobnih tem