» »

800 € za plačo programerja začetnika

800 € za plačo programerja začetnika

««
9 / 11
»»

furion ::

YesweScan je izjavil:

Država spada v klub BMK, če si ti dobil plačano, pomembno je samo da dobi prašič svoj delež.

Tocno tako.

Karaya 52 ::

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Smo razclenili v temi "Smiselnost protestov." Da se, clovek je precej trpezno bitje. V Sloveniji smo se navajeni bozati in smiliti en drugemu. To je velik del problema.

Kaki trol si ti. Oni ti je argumentiral svoje trditve s številkami, ti pa samo nabijaš.


Dvakrat se mi ne da pisati. Je pa 200€ za hrano precej visoka cifra, za nekoga, ki jamra, da ima premalo. Se mi zdi, da jih veliko tukaj zivi od mamine kuhinje in pralnega stroja. Js sm hodil stirikrat na mesec po vecje nakupe v Hofer, pustil tam cca 80€. Nekaj malega pa sem sproti dokupil, pa morm rect, da se kr dobro jem. Skratka, okol 100€ na mesec za hrano. To so realne cifre. Sj vem, nekateri bi se smilili sami sebi 24/7.

Ramon dekers ::

Sj vem, nekateri bi se smilili sami sebi 24/7.


Mislim, da ne razumeš in taki kot si ti boste stagnirali v tej zahojeni kuri. Gre se za osebni napredek, ne samo da je plača 1000€ ampak tudi to, da se ti dejansko učiš v podjetju in potem z znanjem dejansko lahko doprineseš kaj v podjetje, čemur se je včasih reklo napredovanje. Tega žal v Sloveniji več ni, ne glede na to kako priden si in kakšne predloge imaš.

Sicer pa ti priporočam da kar doma pečeš kruh če imaš čas, če si priden pa gojiš še riž tako boš prišparal vsak cent, nekateri pač zato nimamo časa in nam pomeni čas denar.

Karaya 52 ::

Mah, bmk za Slovenijo. Pisem samo o zivljenskih stroskih in da je minimalna placa vec kot dovolj za lepo zivljenje v Ljubljani. Ni pa minimalna placa zadnja postaja, jasno.

Gandalfar ::

Samo nekaj bi dodal na debato o kreditih na firmo. V preteklih letih sem imel priloznost opazovat kar nekaj firm, ki so rabile zacasne kredite, da so lahko kupile zadeve/izplacale place z denarjem, ki jim ga je drzava garantirala na razpisu. Izkaze se, da ce danes prides na firmo in imas promet in papir od drzave, da bos dobil ta denar nazaj cez 3 mesce, ko se bo izplacevalo moras se vedno jamcit z osebnim premozenjem/hipoteko.

DrYuri ::

100 eur na mesec za hrano je malo malo, mogoče če ješ zelo malo in skoraj nič mesa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DrYuri ()

Okapi ::

je minimalna placa vec kot dovolj za lepo zivljenje v Ljubljani.
No ja, pač odvisno od definicije lepega življenja. Če je zate lepo življenje, da moraš kupovati najcenejšo hrano ...

Jaz bi rekel, da se z minimalcem da za silo preživeti (in malo manj za silo, če imaš kakšno podlago - recimo podedovan flet), to je pa tudi bolj ali manj vse. Lepo življenje je, da ti ni treba gledati na vsak evro, ko greš v štacuno po hrano, da greš lahko pozimi smučat in poleti na morje ali na kakšno potovanje, ali da lahko vzdržuješ otroka ... in da lahko vsak mesec tudi nekaj prihraniš (oziroma da imaš za vsaj recimo pol leta minimalca prihrankov). Z minimalcem (brez podlage) to pri nas imho ni mogoče.

O.

dstr17_ ::

Ja otroka vzdrževati z minimalcem je definitivno premalo. Samska oseba brez otrok pa se lahko normalno preživlja, to pa ja (ob predpostavki da so delovne razmere urejene kot je treba).

DrYuri ::

dstr17_ je izjavil:

Ja otroka vzdrževati z minimalcem je definitivno premalo. Samska oseba brez otrok pa se lahko normalno preživlja, to pa ja (ob predpostavki da so delovne razmere urejene kot je treba).


kaj pa šteješ pod to normalno preživlja? odplačuje kredit za stanovanje? plačuje najemnino? če ti stanovanje nekdo da je to popolnoma res, če ne potem si malo prekratek pomoje.

Marat ::

Karaya 52 je izjavil:

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Smo razclenili v temi "Smiselnost protestov." Da se, clovek je precej trpezno bitje. V Sloveniji smo se navajeni bozati in smiliti en drugemu. To je velik del problema.

Kaki trol si ti. Oni ti je argumentiral svoje trditve s številkami, ti pa samo nabijaš.


Dvakrat se mi ne da pisati. Je pa 200€ za hrano precej visoka cifra, za nekoga, ki jamra, da ima premalo. Se mi zdi, da jih veliko tukaj zivi od mamine kuhinje in pralnega stroja. Js sm hodil stirikrat na mesec po vecje nakupe v Hofer, pustil tam cca 80€. Nekaj malega pa sem sproti dokupil, pa morm rect, da se kr dobro jem. Skratka, okol 100€ na mesec za hrano. To so realne cifre. Sj vem, nekateri bi se smilili sami sebi 24/7.


Mislim da je on pisal za dva človeka, glede na to da s punco živi.

Samski komot preživi z manj denarja. Če maš pa družino pa minimalc nikakor ne zadostuje. Pa to ni nobeno smiljenje nobenemu, ampak realni pogled na zadevo. Smiljenje je če pustiš da so stvari takšne kot so, in ne narediš ničesar da bi jih izboljšal - kot je v cartmanovem primeru to da bo šel v Kanado. Tako da ne vidim nobenega razloga zakaj ti tukaj nabijaš.

dstr17_ ::

DrYuri je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Ja otroka vzdrževati z minimalcem je definitivno premalo. Samska oseba brez otrok pa se lahko normalno preživlja, to pa ja (ob predpostavki da so delovne razmere urejene kot je treba).


kaj pa šteješ pod to normalno preživlja? odplačuje kredit za stanovanje? plačuje najemnino? če ti stanovanje nekdo da je to popolnoma res, če ne potem si malo prekratek pomoje.

Pod normalno preživlja štejem to, da lahko sam plačuje najemnino, stroške, hrano, obleke in še kakšne druge občasne stroške.

Recimo 30m^2 garsonjera v Ljubljani 250€, 100€ stroški, 200€ hrana, 50€ še za drugo.

Pravzaprav je precej na tesno.

DrYuri ::

hitr si na zlo tesnem ja :/

Karaya 52 ::

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Smo razclenili v temi "Smiselnost protestov." Da se, clovek je precej trpezno bitje. V Sloveniji smo se navajeni bozati in smiliti en drugemu. To je velik del problema.

Kaki trol si ti. Oni ti je argumentiral svoje trditve s številkami, ti pa samo nabijaš.


Dvakrat se mi ne da pisati. Je pa 200€ za hrano precej visoka cifra, za nekoga, ki jamra, da ima premalo. Se mi zdi, da jih veliko tukaj zivi od mamine kuhinje in pralnega stroja. Js sm hodil stirikrat na mesec po vecje nakupe v Hofer, pustil tam cca 80€. Nekaj malega pa sem sproti dokupil, pa morm rect, da se kr dobro jem. Skratka, okol 100€ na mesec za hrano. To so realne cifre. Sj vem, nekateri bi se smilili sami sebi 24/7.


Mislim da je on pisal za dva človeka, glede na to da s punco živi.

Samski komot preživi z manj denarja. Če maš pa družino pa minimalc nikakor ne zadostuje. Pa to ni nobeno smiljenje nobenemu, ampak realni pogled na zadevo. Smiljenje je če pustiš da so stvari takšne kot so, in ne narediš ničesar da bi jih izboljšal - kot je v cartmanovem primeru to da bo šel v Kanado. Tako da ne vidim nobenega razloga zakaj ti tukaj nabijaš.


Ves kaj je nabijanje? Da samski pride ceneje skozi kot par. Ker par si deli stroske stanovanja kot tudi ostale stroske, zlasti hrane. Imam obcutek, da si se v hotelu Mama.



Okapi je izjavil:

je minimalna placa vec kot dovolj za lepo zivljenje v Ljubljani.
No ja, pač odvisno od definicije lepega življenja. Če je zate lepo življenje, da moraš kupovati najcenejšo hrano ...

Jaz bi rekel, da se z minimalcem da za silo preživeti (in malo manj za silo, če imaš kakšno podlago - recimo podedovan flet), to je pa tudi bolj ali manj vse. Lepo življenje je, da ti ni treba gledati na vsak evro, ko greš v štacuno po hrano, da greš lahko pozimi smučat in poleti na morje ali na kakšno potovanje, ali da lahko vzdržuješ otroka ... in da lahko vsak mesec tudi nekaj prihraniš (oziroma da imaš za vsaj recimo pol leta minimalca prihrankov). Z minimalcem (brez podlage) to pri nas imho ni mogoče.

O.


Oh se da. Sam bi z minimalcem v treh mesecih pridelal 2 tedne dopusta v Maroku. Da se da. Kdor je toliko len, da se mu ne da gledati cen v trgovini ... jah, tak bo vecno brez denarja, ker na koncu niti pri nakupu avta ne bo dovolj pozoren.

vostok_1 ::

Mnogo lažje je delat in plačevat prispevke, če veš da so ok izkoriščeni in da imaš perspektivo. V Sloveniji je mračno zelo mračno, korektnost davkojemalcev pa je na nivoju ukrajine.

Delam tudi za 500 EU, če vem da me bodo v bolnici lepo porihtal oz. država učinkovito upravljala z javnimi storitvami.
S Slo zgleda, da gre še sam navzdol.

Okapi ::

Kdor je toliko len, da se mu ne da gledati cen v trgovini ...
Ni stvar v lenobi, ampak v tem, kaj ješ. Jaz na špagete pač rad dam parmezan, tisti pravi, ne nek nariban ponaredek iz Hoferja. Kot rečeno - eno je preživetje, nekaj precej drugega pa lepo življenje, četudi skromno.

O.

@nny ::

Povprečen strošek za hrano odraslega moškega je 120€. Dva prideta z 200 brez težav skozi. Treba je samo gledati kaj se meče v voziček brez zveze - gazirane pijače, čipsi, piškoti, junk food, predpripravljena hrana, milijon skutk in jogurtov.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Kdor je toliko len, da se mu ne da gledati cen v trgovini ...
Ni stvar v lenobi, ampak v tem, kaj ješ. Jaz na špagete pač rad dam parmezan, tisti pravi, ne nek nariban ponaredek iz Hoferja. Kot rečeno - eno je preživetje, nekaj precej drugega pa lepo življenje, četudi skromno.

O.


Potem zavestno menjas en uzitek za drugega. Dopust za hrano. Sj vem, ti bi imel oboje in se vec. Razumljivo, pohlep. Zato kapitalizem deluje.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Potem zavestno menjas en uzitek za drugega. Dopust za hrano. Sj vem, ti bi imel oboje in se vec. Razumljivo. Zato kapitalizem deluje.


Mislim da ne razumeš pojma quantity in quality. Lahko ješ tudi travo. Ali riž in tuno.

dstr17_ ::

@nny je izjavil:

Povprečen strošek za hrano odraslega moškega je 120€. Dva prideta z 200 brez težav skozi. Treba je samo gledati kaj se meče v voziček brez zveze - gazirane pijače, čipsi, piškoti, junk food, predpripravljena hrana, milijon skutk in jogurtov.
Ne vem sicer od kje ta podatek, da je to povprečen strošek hrane za moškega, ampak meni se 120€ zdi nekam malo. To je 4€/dan. Dvomim, da se lahko sestavi dostojen in polnovreden jedilnik za 4€/dan (in nimam v mislih nobene predpripravljene hrane, gaziranih pijač in čipsov).

Blinder ::

sej gazirane pijače čips junk food dajo največ kalorij glede na ceno :D sej zato revni ljudje so debelejjši.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ramon dekers ::

Mogoče osebe tu, ki delajo kalkulacijo jedo na bone. Pa še z boni ne prideš skozi za ta denar.

DrYuri ::

tudi meni se zdi malo, če zase izračunam pridem skoraj do 300eur za hrano na mesec... 5 obrokov na dan, veliko mesa... Zdj bo kdo reku da je to preseravanje, mogoče, samo če jem manj sem lačen, sploh če si vsak dan športno aktiven.

furion ::

Ramon dekers je izjavil:

Potem zavestno menjas en uzitek za drugega. Dopust za hrano. Sj vem, ti bi imel oboje in se vec. Razumljivo. Zato kapitalizem deluje.


Mislim da ne razumeš pojma quantity in quality. Lahko ješ tudi travo. Ali riž in tuno.

Trave ne mores jest, ker vsebuje silica vlakna, ki bi ti unicli zobe v roku 1 leta. Zto prezvekovalcem zobi stalno rastejo. Pa vsebuje toxine ki so strupeni, pa celuloze tut ne prebavljamo.

Kdor pravi, da s 100eur na mesec dobro je...verjetno je doma pri mami :) Bi ga rad vidu, kako bo s 3 eur na dan dobro jedel.

Karaya 52 ::

Ramon dekers je izjavil:

Potem zavestno menjas en uzitek za drugega. Dopust za hrano. Sj vem, ti bi imel oboje in se vec. Razumljivo. Zato kapitalizem deluje.


Mislim da ne razumeš pojma quantity in quality. Lahko ješ tudi travo. Ali riž in tuno.


Ne, js cisto dobro razumem kaj Okapi zeli povedati. Dobra hrana je razvajanje kot dopust. Kdor ima denar samo za eno ali drugo, mora sprejeti odlocitev in posledice. Ce si bogatejsi imas druge dileme. Okapi je zgleda prevec hoch za Hoferja. Vsakemu svoje. Ce mu je veselje kupovati v Maxiju pa naj tam kupuje. :)

Ramon dekers ::

Trave ne mores jest, ker vsebuje silica vlakna, ki bi ti unicli zobe v roku 1 leta. Zto prezvekovalcem zobi stalno rastejo. Pa vsebuje toxine ki so strupeni, pa celuloze tut ne prebavljamo.


Česa vsega tu ne zvem. Se pravi trava potem veže nase tudi vlago?

@nny ::

Članek je bil objavljen na Siolu, vendar ga sedaj ne najdem, velja pa za košarico za moškega nižjega socialnega razreda torej delavca. Strošek za mojo hrano bi bil 80-100€. Sem ne štejem, kar pojedo tisti, ki pridejo na obisk ali kosilo, zato seveda zapravim več.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

dstr17_ ::

DrYuri je izjavil:

tudi meni se zdi malo, če zase izračunam pridem skoraj do 300eur za hrano na mesec... 5 obrokov na dan, veliko mesa... Zdj bo kdo reku da je to preseravanje, mogoče, samo če jem manj sem lačen, sploh če si vsak dan športno aktiven.
300€/mesec je cca 10€/dan. To je pa že kar veliko, s tem zneskom pa lahko že v menzah ješ.

Marat ::

Karaya 52 je izjavil:


Ves kaj je nabijanje? Da samski pride ceneje skozi kot par.

Dva, kjer je zaposlen samo eden, pač ne. Govorimo o konkretnem primeru, o kerem je pisal cartman, ki si ga "napadel". Tako da še zmeraj nabijaš ti.

Ramon dekers ::

300€/mesec je cca 10€/dan. To je pa že kar veliko, s tem zneskom pa lahko že v menzah ješ.


Si kdaj bil v maxiju spodaj kjer je menza? Pod 5 € ne prideš skozi za kosilo. Sicer pa že samo malica pride 4-5€. Koliko pride sendvič skupaj z jogurtom=

furion ::

Ramon dekers je izjavil:

Trave ne mores jest, ker vsebuje silica vlakna, ki bi ti unicli zobe v roku 1 leta. Zto prezvekovalcem zobi stalno rastejo. Pa vsebuje toxine ki so strupeni, pa celuloze tut ne prebavljamo.


Česa vsega tu ne zvem. Se pravi trava potem veže nase tudi vlago?

Nevem na kako silico ti mislis, jaz mislim na tole:
Grass is hell on the teeth. Grass leaves contain silica spicules that have once again evolved to discourage animals from eating grass. These silica spicules are much harder than teeth and they wear away the teeth very, very fast. Animals that eat a lot of grass either have constantly growing teeth or teeth that are very, very hard. Human teeth don’t grow at all after they erupt and are relatively soft. Any person living on a diet of grass would have cavities in every molar with 12 months

dstr17_ ::

Ramon dekers je izjavil:

300€/mesec je cca 10€/dan. To je pa že kar veliko, s tem zneskom pa lahko že v menzah ješ.


Si kdaj bil v maxiju spodaj kjer je menza? Pod 5 € ne prideš skozi za kosilo. Sicer pa že samo malica pride 4-5€. Koliko pride sendvič skupaj z jogurtom=
No ta menza je očitno zelo draga, ampak mislil sem na kakšno bolj običajno kjer se računa 5-6€ za kosilo.

Ramon dekers ::

No ta menza je očitno zelo draga, ampak mislil sem na kakšno bolj običajno kjer se računa 5-6€ za kosilo.


Kje v Ljubljani pa so menze kjer dobim obrok za 3€? Razen kak kebab in macdonald.

Nevem na kako silico ti mislis, jaz mislim na tole:


v mislih sem imel tole:

Sodium silicate @ Wikipedia

Karaya 52 ::

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:


Ves kaj je nabijanje? Da samski pride ceneje skozi kot par.

Dva, kjer je zaposlen samo eden, pač ne. Govorimo o konkretnem primeru, o kerem je pisal cartman, ki si ga "napadel". Tako da še zmeraj nabijaš ti.


Ce mora vzdrzevati se eno osebo, je jasno, tezje. Se pa da. Soba za dva s stroski, 250-300EUR, hrana 200EUR. Avto je pa za nekoga na mimalcu luksuz.

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

Kje v Ljubljani pa so menze kjer dobim obrok za 3€? Razen kak kebab in macdonald.
V bistvu ne vem, ker nisem od tam. Ampak recimo če vzamemo 5.5€ za kosilo v menzi, potem ostane še 4.5€ za zajtrk, malico in večerjo. To je več kot dovolj. Ta znesek 300€/mesec za hrano, ki ga je DrYuri napisal, se mi zdi kar visok. Vsaj za tistega na minimalni plači. Tam nekje do ~180-220€ bi se dalo brez posebnih ovir zmanjšati.

Marat ::

Karaya 52 je izjavil:

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:


Ves kaj je nabijanje? Da samski pride ceneje skozi kot par.

Dva, kjer je zaposlen samo eden, pač ne. Govorimo o konkretnem primeru, o kerem je pisal cartman, ki si ga "napadel". Tako da še zmeraj nabijaš ti.


Ce mora vzdrzevati se eno osebo, je jasno, tezje. Se pa da. Soba za dva s stroski, 250-300EUR, hrana 200EUR. Avto je pa za nekoga na mimalcu luksuz.


Soba mogoče, garsonjera pa pride 400 eur s stroški (300+100). Se da preživet, ampak zame to ni lajf. Zato je pa treba v tujino. Daleč od tega da bi pri nas bilo fajn, kot hočete nekateri prikazat.

Ramon dekers ::

Zato je pa treba v tujino.


Če želiš osebnostni napredek potem sigurno. Kar mi je smešno je tudi to da primier zasluži pri nas 3000€ plače, kar je smešno. Če imaš 1000€ plače lahko rečeš in se pohvališ da zaslužiš 1/3 plače priemjeja Slovenije:))

Karaya 52 ::

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Marat je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:


Ves kaj je nabijanje? Da samski pride ceneje skozi kot par.

Dva, kjer je zaposlen samo eden, pač ne. Govorimo o konkretnem primeru, o kerem je pisal cartman, ki si ga "napadel". Tako da še zmeraj nabijaš ti.


Ce mora vzdrzevati se eno osebo, je jasno, tezje. Se pa da. Soba za dva s stroski, 250-300EUR, hrana 200EUR. Avto je pa za nekoga na mimalcu luksuz.


Soba mogoče, garsonjera pa pride 400 eur s stroški (300+100). Se da preživet, ampak zame to ni lajf. Zato je pa treba v tujino. Daleč od tega da bi pri nas bilo fajn, kot hočete nekateri prikazat.


Kdo pravi, da je pri nas fajn? Meni ni. Se pa da preziveti. Vecina pa si ne zeli oditi v tujino. Ko je bilo potrebno spakirati kufre, sem bil sam na letaliscu. Je bolj enostavno ziveti v majhni sobi v LJ na minimalcu, kot pa iti v neznano. Sicer pa lahko probas kako je v tujini. Easyjet leti za nekaj deset evrov v London. Da te ne bo v hostlu presenetila mnozica mladih, ki je tam z istim namenom kot ti.

Zgodovina sprememb…

Marat ::

Karaya 52 je izjavil:

Kdo pravi, da je pri nas fajn? Meni ni. Se pa da preziveti. Vecina pa si ne zeli oditi v tujino. Ko je bilo potrebno spakirati kufre, sem bil sam na letaliscu. Je bolj enostavno ziveti v majhni sobi v LJ na minimalcu, kot pa iti v neznano. Sicer pa lahko probas kako je v tujini. Easyjet leti za nekaj deset evrov v London. Da te ne bo v hostlu presenetila mnozica mladih, ki je tam z istim namenom kot ti.

Mam že bližnje sorodnike tako v Londonu kot v Avstraliji (sem že bil tam in vem kako je). Tudi sam bom šel, ko končam študij. Rad imam Slovenijo, ampak ne mislim polnit žepe politični in gospodarski "eliti" ki nateguje folk. Bom pa z veseljem tud finančno podprl revolucijo, ko se bo zgodila, čeprav se bo nato izrodila kot vsaka doslej. Vsaj neko očiščenje bo.

Okapi ::

Okapi je zgleda prevec hoch za Hoferja.
Jaz marsikaj kupim v Hoferju - recimo vsak mesec 2x ali 3x nabodala s kozicami.

Bistvo je tule samo definicija lepega življenja. Če misliš, da je lepo življenje, da se moraš odločati med malo boljšo hrano in počitnicami, potem to zame pač ni lepo življenje, ampak nek bolj ali manj slab kompromis, s katerim se pač moraš sprijaznit, če nimaš dovolj denarja za oboje. Nikakor pa to ni lepo življenje, se pravi življenje, kakršnega bi si človek želel. Pa nimam v mislih razkošja in razmetavanja z denarjem, ampak skromno lepo življenje.

O.

Ramon dekers ::

Zločini imperializma VB (in podobnih) niso ravno nekaj po čemer bi se lahko zgledovali. Trenutni ekonomski položaj še ne pomeni, da so do njega prišli na sprejemljiv način.


Kolikor gledam imata samo Avstralija in Kanada nek "dostojen" standard za tujce. Velika Britanija pa ima prav tako proteste z vseh strani.

Bistvo je tule samo definicija lepega življenja. Če misliš, da je lepo življenje, da se moraš odločati med malo boljšo hrano in počitnicami, potem to zame pač ni lepo življenje, ampak nek bolj ali manj slab kompromis, s katerim se pač moraš sprijaznit, če nimaš dovolj denarja za oboje. Nikakor pa to ni lepo življenje, se pravi življenje, kakršnega bi si človek želel. Pa nimam v mislih razkošja in razmetavanja z denarjem, ampak skromno lepo življenje.


Žalostno je to da najbolj obremenijo srednji sloj. In potem padeš tja kjer vrtec za mulca stane 400€.

Zgodovina sprememb…

@nny ::

Živa teža pujsa iz ekološke pridelave je 2 € na kg. Potem imaš res dva dni dela, da vse predelaš v klobase, razrežeš, scvreš zmelješ, zamrzneš. Splača se. Če se kupuje v Mečkiju 2x tedensko pripravljene svinjske zrezke, pa močno udari po žepu, jasno.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Okapi ::

Kolikor gledam imata samo Avstralija in Kanada nek "dostojen" standard za tujce.
Svet je velik in lepo se da zaslužiti marsikje. Manjši problem je, ker je svet po novem tudi majhen in ti, kamorkoli greš, ceno zbijajo Poljaki, Ukrajinci, Kitajci, Indijci ...

O.

Arto ::

@nny je izjavil:

Živa teža pujsa iz ekološke pridelave je 2 € na kg. Potem imaš res dva dni dela, da vse predelaš v klobase, razrežeš, scvreš zmelješ, zamrzneš. Splača se. Če se kupuje v Mečkiju 2x tedensko pripravljene svinjske zrezke, pa močno udari po žepu, jasno.

Zakaj se potem ne bi kar preselil na kmete in se šel kmetijstva?

Isotropic ::

Ramon dekers je izjavil:



Mislim, da ne razumeš in taki kot si ti boste stagnirali v tej zahojeni kuri. Gre se za osebni napredek, ne samo da je plača 1000€ ampak tudi to, da se ti dejansko učiš v podjetju in potem z znanjem dejansko lahko doprineseš kaj v podjetje, čemur se je včasih reklo napredovanje. Tega žal v Sloveniji več ni, ne glede na to kako priden si in kakšne predloge imaš.

lol no

Karaya 52 je izjavil:

Mah, bmk za Slovenijo. Pisem samo o zivljenskih stroskih in da je minimalna placa vec kot dovolj za lepo zivljenje v Ljubljani. Ni pa minimalna placa zadnja postaja, jasno.

ČE imas svoje stanovanje (v lj). naredi racunico, ce moras najemat.

furion ::

Isotropic je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:



Mislim, da ne razumeš in taki kot si ti boste stagnirali v tej zahojeni kuri. Gre se za osebni napredek, ne samo da je plača 1000EUR ampak tudi to, da se ti dejansko učiš v podjetju in potem z znanjem dejansko lahko doprineseš kaj v podjetje, čemur se je včasih reklo napredovanje. Tega žal v Sloveniji več ni, ne glede na to kako priden si in kakšne predloge imaš.

lol no

Karaya 52 je izjavil:

Mah, bmk za Slovenijo. Pisem samo o zivljenskih stroskih in da je minimalna placa vec kot dovolj za lepo zivljenje v Ljubljani. Ni pa minimalna placa zadnja postaja, jasno.

ČE imas svoje stanovanje (v lj). naredi racunico, ce moras najemat.

Vedno obstaja opcija, da si naredis stanovanje pod mostom :) Pol ti ostane pol minimalca v zepu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

denabiker ::

eric_cartman je izjavil:

@denabiker
Ja ampak taki živijo pri mami do 35 leta in se za to čist nič ne sekirajo..
Tisti ki pa bi bili radi samostojni je pa 700 EUR plače ena velika nula..
400 EUR je najem stanovanja, 150 EUR položnice (po tamalem), 200 EUR hrana, kje je potem še avto, bencin, parkirnine, servisi ali pa avtobusni prevozi ali pa vlak tisti ki nismo čisto iz centra Lj.. Jst porabim samo bencina za prevoz do službe 150 EUR...
Skratka to je en velik bullshit.. in ni problem v delavcih pač pa v delodajalcih, ki so škrti ko sam hudič.. Takemu, ki dela za dva bi fer delodajalec tudi plačal za dva.. Tako pa mu je še za enega skoraj preveč..
In spet smo tukaj.. Welcome to the fuc**ng Slovenia! ... where all people are living out of social support and minimal salary... yipiikayay!


večina ima najem stanovanja, kdo ti je pa rekel, da moraš biti v LJ? Sam sem živel v LJ en čas, sem se odselil, sedaj sem na deželi, svež zrak, lepa narava, mesta mi niso nkoli bila všeč zaradi onesnaženosti, hrupa, gneče,....
Delamo skoraj vsi v LJ, vozimo se z vlakom/avtom, dobimo povrnjene stroške, nekateri so na dolenjskem, drugi na štajerskem, ene par pa iz primorske...
Stroški so bistveno bistveno nižji...za hrano minimalno zapravim, zelenjavo in sadje si sam pridelam (imam pri starših velik vrt in sadovnjak, BIO pridelava).
Edini minus je izguba časa zaradi vožnje, ampak se splača, vsaj meni pomeni ogromno, da ne preživim preostali del dneva v megleni usrani LJ kotlini.

harmony ::

Karaya 52 je izjavil:

Mah, bmk za Slovenijo. Pisem samo o zivljenskih stroskih in da je minimalna placa vec kot dovolj za lepo zivljenje v Ljubljani. Ni pa minimalna placa zadnja postaja, jasno.


Kaj so pa zate življenski stroški?

Zame so življenski stroški sledeče:

- plačana najemnina s stroški,

- plačan internet,

- plačan mobitel,

- plačana hrana

!=minimalc, okej mogoče prvo točko bi lahko pokril z minimalcem.

Plus sami ste si vsi krivi, ker pristajate na take bedne plače. Sej se vidi kakšno je stanje v Sloveniji, dejansko bi moral informatik, samo za svojo pismenost dobiti 1000€ neto + ostalo za strokovno delo.

Minimalc dobi tam ena, ki prodaja kruh pa pecivo - pa še to ne zna, ko ji rečeš daj mi krof, pa te vpraša kakšnega pa želite, pa ji rečeš marmeladni, pol pa ko zagrizneš pa vidiš, da ti je dala čokoladni.

Al pa v Merkatorju kaj pa želite? Ji odgovoriš skutin zavitek prosim, pa te vpraša a skutin žepek ali zavitek. Ma fakof.

Blinder ::

Sej tista v mercatorju bi dobila 200€ neto, če nebi bilo zakonsko predpisane minimalne plače.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Badboy_ ::

Evo še mojih 5 centov. Na faksu so nam skoz govoril, kako je računalniški poklic zelo iskan in da bo tako še nadaljnih nekaj let, ker fakulteta nima teh kapacitet da bi sproducirala število diplomantov. Nakar nastopi nam vsem tako znana kriza 2008 in seveda, ker mi tistega leta poteče študentski staž, zaprosim v isti firmi kjer delam kot študent za redni staž. Seveda 3x neuspešno. Ravno ob pravem času dobim ponudbo od prijatelja, ki ima s.p. Rekel mi je da rabijo še enega programerja, ker se jim obetajo projekti v kratkem. Seveda ves "happy" se dobiva, pogledam pogodbo in vidim 760€ neto plače v pogodbi. Sledi seveda šok, amapak realnost je taka da moram sprejeti, saj rabim denar. Med tem časom sem iskal druge ponudbe in dobil ponudbo za minimalca + ostalo na roke do 1100€ neto. Kar pač nisem sprejel, ker mi nobeden ne garantira tistih ostalih na roke. Kasneje dobim še eno ponudbo od druge firme in sicer nekaj okrog 930€ neto s tem da je 20% variabilnih in je odvisnih od uspeha samega projekta. Seveda spet nisem sprejel, ker če si odvisen od drugih za svoj uspeh in pri tem nimaš neke pomembnejše vloge, nasvidenje. Po nekem času je s.p. šel "cu grund" in tako sem delal preko avtorske pogodbe. Kar je sicer bilo dobro, fleksibilen delovni čas, denarja veliko, dokler je dela, ko ga ni je suša. Po 7 mesecih iskanja sem končno našel delo za redno in sicer 1000€ neto plače, po poskusni dobi pa 1100€. Po enem mesecu sem videl, da dejansko ne delam tistega za kar sem bil zaposlen. Kmalu dobim tudi klic iz tujine za delo v Nemčiji. Po 2-eh Skype intervjujih se odpravim s trebuhom za kruhom. Prva plača 38.000 bruto (nekaj manj kot 2k neto), po 5 mesecih sem zamenjal firmo in imam trenutno 48k (2.400 neto). Prva plača niti ni bla toliko pomembna, važno je da zapustim negativizem v Sloveniji in pa grem nekam kjer dejansko lahk zamenjaš firmo, ko ti ni več všeč tisto kar delaš, ne pa da moram ostati do penzije v firmi, ker drugih opcij dejansko ni.

Marat ::

Badboy_ je izjavil:

Evo še mojih 5 centov. Na faksu so nam skoz govoril, kako je računalniški poklic zelo iskan in da bo tako še nadaljnih nekaj let, ker fakulteta nima teh kapacitet da bi sproducirala število diplomantov. Nakar nastopi nam vsem tako znana kriza 2008 in seveda, ker mi tistega leta poteče študentski staž, zaprosim v isti firmi kjer delam kot študent za redni staž. Seveda 3x neuspešno. Ravno ob pravem času dobim ponudbo od prijatelja, ki ima s.p. Rekel mi je da rabijo še enega programerja, ker se jim obetajo projekti v kratkem. Seveda ves "happy" se dobiva, pogledam pogodbo in vidim 760€ neto plače v pogodbi. Sledi seveda šok, amapak realnost je taka da moram sprejeti, saj rabim denar. Med tem časom sem iskal druge ponudbe in dobil ponudbo za minimalca + ostalo na roke do 1100€ neto. Kar pač nisem sprejel, ker mi nobeden ne garantira tistih ostalih na roke. Kasneje dobim še eno ponudbo od druge firme in sicer nekaj okrog 930€ neto s tem da je 20% variabilnih in je odvisnih od uspeha samega projekta. Seveda spet nisem sprejel, ker če si odvisen od drugih za svoj uspeh in pri tem nimaš neke pomembnejše vloge, nasvidenje. Po nekem času je s.p. šel "cu grund" in tako sem delal preko avtorske pogodbe. Kar je sicer bilo dobro, fleksibilen delovni čas, denarja veliko, dokler je dela, ko ga ni je suša. Po 7 mesecih iskanja sem končno našel delo za redno in sicer 1000€ neto plače, po poskusni dobi pa 1100€. Po enem mesecu sem videl, da dejansko ne delam tistega za kar sem bil zaposlen. Kmalu dobim tudi klic iz tujine za delo v Nemčiji. Po 2-eh Skype intervjujih se odpravim s trebuhom za kruhom. Prva plača 38.000 bruto (nekaj manj kot 2k neto), po 5 mesecih sem zamenjal firmo in imam trenutno 48k (2.400 neto). Prva plača niti ni bla toliko pomembna, važno je da zapustim negativizem v Sloveniji in pa grem nekam kjer dejansko lahk zamenjaš firmo, ko ti ni več všeč tisto kar delaš, ne pa da moram ostati do penzije v firmi, ker drugih opcij dejansko ni.


kul, lepo da ti je uspelo :) v čem pa programiraš (čist tko iz firbca)?
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139390 (29462) dope1337

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320907 (17634) BigWhale
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636534 (28945) Vitez

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620171117 (117590) chort
»

Poklicni vojak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11634337 (28884) GTX970

Več podobnih tem