» »

800 € za plačo programerja začetnika

800 € za plačo programerja začetnika

««
«
1 / 11
»»

gorenc224 ::

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu ravno zaradi potrebe slednje objave.
Sem absolvent na FRI VSŠ, kejr bom čez dober mesec redno diplomiral. Ker sem bil ves čas študija štipendist neimenovanega podjetja ta sedaj od mene zahtevam, da se pri njem zaposlim. Ker sem se že tekom študija izkazal ko se delal pri njih sem prijemal solidno štipendijo, kar pa mislim, da ne more vplivati kasneje na redno plačo, zato mi sedaj za delo programerja v Silverlightu, sicer brez delovnih izkušenj in na začetku kariere ponujajo 800 € neto plače (pravijo da šparajo) ob tem je treba upoštevati še 3 mesece prpravništva, ki se plača 80 % celotne plače. V primeru, da želim nadaljevati študij na 2. bolonski stopnji kot je bilo po mojih planih oz. da se ne odločim zadelo zahtevajo, da vračam znesek z vsemi njihovimi pripadajočimi obrestmi. Ali oni sploh lahko zahtevajo, da ne nadaljujem študij in se šele potem zaposlim, tudi če mi pogodba poteče?

Zanima kaj menite o tem absurdnem znesku, ki ga ponujajo za delo, ki je trenutno eno najbolj iskanim kadrom na trgu dela? Za tak denar dela delavec z 3 letno šolo, ki odbije 8 ur dela ne pa inžinir, ki se je moral jebat dodatnih 5 let po raznih izobraževalnih ustanovah poleg tega pa sploh ni tako luštno tudi delo sploh na začetku.

Razmišljam, da bi jim ves denar vrnil in se jim lepo zahvalil za vse dobre namene ter šel svojo pot naprej nekje kjer bodo mi dali vsaj 1000 € osnove in neko bolj perspektivno delo v katerem se bom videl na dolgi rok saj se kot programer ne vidim v življenju. Vendar pa se bojim, da v tem času ko je kriza da ne dobim niti kakega študentskega dela ka šele redne zaposlitve za nek dober denar s katerim bi se dalo v ljubljani preživet, da sploh ne razmišljam kaj nam še sledi glede na situacijo v bančnem sektorju.

Kaj menite glede plače glede na situacij in kaj bi vi naredili na mojem mestu? Kaj se sploh da naredit?

Hvala za vse informacije, nasvete, predloge.

Gwanaroth ::

Razumem tvojo bolečino, ko pristaneš "nizko", po 5 letnem jebanju na FRI VSŠ, potem pa prva zaposlitev - 800 EUR.

Ampak poglej iz druge strani.. podjetje te je ves čas študija podpiralo, ti finančno pomagalo. Sedaj si dokončal študij in ti ponujajo oz. te vabijo k sebi, kar pomeni, da imaš takoj po končanem faksu zaposlitev dalje. Se zavedaš koliko ljudi takoj po diplomi pristane na zavodu? V teh časih kot smo zdaj, lahko samo zavriskaš, da je tako. Sprejmi!

Delal boš na začetku za 800 EUR, potrudi se, izkaži se, pa boš prilezel na neko solidno plačo.

In končati FRI VSŠ še ne pomeni, da "držiš boga za jajca" in da bi ti s prve morali dati 2000 EUR. Žal smo v Sloveniji. V tujini bi bilo verjetno precej drugače.
Lights often keep secret hypnosis..

mcgeek ::

Začetnik si.
Ne pričakuj da boš plačan glede na to, kako izobrazbo imaš (to je samo v javni upravi).
Upoštevale se bodo le tvoje delovne izkušnje, ki pa jih nimaš. V privat sektorju se boš moral najprej dokazati, šele nato ponavadi sledijo napredovanja in višje plače.

Sicer pa veliko sreče.

BlueRunner ::

Kot stipendist si sklenil pogodbo v skladu s katero si prejemal stipendijo. Ce jo enostransko prekines, moras podjetju povrniti vse, kar je v tebe vlozilo. Ce jo zelis spostovati, pa moras sprejeti tiste pogoje zaposlitve, ki so zakoniti. Placa, ki te zuli, je zakonita.

Za vajo si izracunaj koliko casa in po koliko bi odplaceval dolg, koliko pricakujes, da bi zasluzil kje drugje in koliko ti bi potem po odplacevanju ostalo. Potem bos vedel kaj se ti dejansko bolj izplaca - odpoved ali sprejetje pogodbe. Casa imas, kot si sam rekel, se dober mesec.

D3m ::

Sprejmi delo zaradi delovnih izkušenj sočasno pa lahko pogleduješ drugam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IceIceBaby ::

Razmišljam, da bi jim ves denar vrnil in se jim lepo zahvalil za vse dobre namene ter šel svojo pot naprej nekje kjer bodo mi dali vsaj 1000 € osnove


Za 200 eur razlike si pripravljen vračati celotno štipendijo? Ni ravno računice.

Sicer pa preveri svojo vrednost na trgu. Mislim, da boš razočaran. Meni se 800 neto ne zdi tako zanič začetniška plača, pa še real life izkušnje boš dobil.

RockyS ::

Silverlight med najbolj iskanimi? Eja??

Blinder ::

ajej. že to da si študent na tem forumu je nezaželjeno. če pa pol še jamraš za plačo pol pa te bojo še tok bolj skur****.

pomoje polovica svežih diplomantov fri je lahko vesela, če dobi job za 560€ neto xD za začetek ane.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mcgeek ::

Delam v večjem IT podjetju - in 800€ neto je realen znesek za ljudi brez izkušenj.
Napredovanja pa so odvisna od podjetja in tvoje zagnanosti. Recimo na vsake 2-3 leta dobiš višji naziv (večjo odgovornost) - in morda tudi višjo plačo.

RockyS ::

mcgeek zanimivo, naložijo ti večjo odgovornost, večjo plačo pa morda. Katero podjetje?

mcgeek ::

RockyS je izjavil:

mcgeek zanimivo, naložijo ti večjo odgovornost, večjo plačo pa morda. Katero podjetje?

Ja, morda dobiš večjo plačo. Vsak razred napredovanja sicer ima določeno plačo od-do. Razredi pa se med seboj pri plačah tudi prekrivajo. In če si že na ravni plače naslednjega razreda - se lahko zgodi, da samo napreduješ, plača pa se ti ne zviša. Realnost.

Pa če že govorimo o začetnikih. Štejejo samo izkušnje in dokazovanje za nazaj.

jat2406 ::

Samo to bi dodal.
Če bi delavec s 3 letno šolo dobival 800€ neto, bi si obliznil vse prste.
Časopis v roke pa pogledat kaj se dogaja.
Po manj kot 500€ neto z 30 in več let delovnih izkušenj pa še ta plača je lahko neredna.

Delat, dokazat, da si zalužiš več in potem vprašat, če dajo kaj več.
Jasno, da sami od sebe delodajlci ne dajo kar tako.

shadeX ::

Mah po mojem mnenju je plača premajhna. Sicer ok za začetnika ma da bi cel lajf živel s tako plačo s končanim FRI-jem. No thanks!

BlueRunner ::

Blinder je izjavil:

pomoje polovica svežih diplomantov fri je lahko vesela, če dobi job za 560€ neto xD za začetek ane.

Ravno nasprotno. Vsak naj dobi toliko za kolikor se lahko izpogaja.

Vprasanje se nanasa na pogodbo za stipendiranje, ki je jasna... podjetje njemu denar, on podjetju delo. Ce zeli razdreti pogodbo, potem pac moras vrniti denar.

Ce najde kje delo, ki mu bo dalo visjo placo, kot je 800 + obrok za vracanje stipendije (ce se bo lahko dogovoril na obroke, seveda) ali pa podjetje, ki mu bo "odplacalo" taksen dolg, potem vsekakor... ni pa produktivno (se manj pa moralno) razmisljanje kako se izogniti izpolnitvi pogodbe.

jan_g ::

Za začetnika je plača ok, po mojih izkušnjah boš imel v dveh letih 2x višjo, če boš zagnan in produktiven.

Tilen ::

Imaš skoraj povprečno plačo v Sloveniji ter si brez izkušenj. 1200 BTO ni slaba plača za tvojo trenutno situacijo. Do povprečne plače ti manjka skoraj 400 BTO. Saj bo ;)


Sicer pa :

Povprečna mesečna bruto plača za januar 2012 je bila najvišja v osrednjeslovenski (1.705,18 EUR), najnižja pa v notranjsko-kraški statistični regiji (1.334,85 EUR).


Povprečne mesečne plače, Slovenija, januar 2012 -
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jkosen ::

Delavec dela za 600 € z raznimi dodatki do minimalca, nočno, popoldansko... in to tudi s tehnično šolo. Sam sem vodja vzdrževanja v kemični tovarni (delam še kot vzdrževalec zraven n-stvari), VSŠ FE, 5+ let delovnih iskušenj. Dobim kakšnega desetaka več, kot naj bi ti kot začetnik! Ne vem...
Rock N Roll

Okapi ::

Kar se 800 € plače tiče, je verjetno čisto OK, lahko pa kadarkoli tudi pustiš službo, če ti kje ponudijo boljšo plačo in si izračunaš, da se ti splača vrnit preostanek štipendije. Sicer si pa že sam ugotovil, da je vprašanje, ali boš kakšno drugo službo v teh časih sploh dobil, zato je v tem primeru odgovor zelo jasen & preprost - bolje vrabec v roki kot golob na strehi.

Bolj je vprašanje, ali ti smejo preprečiti nadaljevanje študija. Podrobnosti so sicer odvisne od pogodbe, ki si jo podpisal, ampak takole na pamet bi rekel, da ti ne smejo in dokler se redno šolaš tudi ne smejo zahtevati vračila štipendije.

O.

lambda ::

To, da mu ne dovolijo nadaljnega študija, je grdo. Lahko bi mu dali nek odlog zaposlitve/vračanja za število let študija na 2. bolonjski stopnji.

Plača pa kot rečeno: vreden toliko za kolikor se lahko proda. Če se ne more za večjo razliko kot bi znašalo vračilo, je to čisto v redu. Potrebno se je zavedati, da je bilo to štipendiranje/kreditiranje z razlogom: vlagali so, da bodo od tega nekaj imeli.

sirotka ::

Bolj je vprašanje, ali ti smejo preprečiti nadaljevanje študija. Podrobnosti so sicer odvisne od pogodbe, ki si jo podpisal, ampak takole na pamet bi rekel, da ti ne smejo in dokler se redno šolaš tudi ne smejo zahtevati vračila štipendije.


O seveda lahko, verjetno piše v pogodbi, ki je verjetno podpisana za časa trajanja vsš. On je končal program za katerega so ga štipendirali.

Relanium ::

To, da ti onemogočajo zaposlitev je absurd in to se nebi smelo.
Vsekakor preveri pogodbo!!

Kar se pa tiče višine plače je pač tako, žal v teh časih je že to bolj privilegij da imaš službo kot ne.
Sam imam prav tako zelo iskan in cenjen poklic, in moja začetna plača je zelo podobna tvoji.
S tem da že imam 7 stopnjo in tudi so me štipendirali.

Torej glede na tebe sem še v malo večjem dreku ker sem še več študiral.
Ampak kje v tej državi bi sploh lahko dobil dosti več?
Kje v tujini ti garantirajo da dobiš več?

Imam pa mimgrede na šihtu zelo dober kolektiv in porihtane zadeve,
to zna bit dosti vredno!!

sirotka ::

Absurd je že, vendar je to dokaj stalna praksa, vsaj pri mojih znancih in se sme.

kmetek ::

Kaj je pa narobe 800€ neto? Pa začetnik, po letu-dveh boš imel 900-1000€ neto...slabo?

IceIceBaby ::

po letu-dveh boš imel 900-1000€ neto...slabo?


Po letu-dveh bi moral imeti 2x začetno.

TheRiddle ::

IceIceBaby je izjavil:

po letu-dveh boš imel 900-1000€ neto...slabo?


Po letu-dveh bi moral imeti 2x začetno.


Po tvoji logiki potem (začetna plača)x(število let)=(trenutna plača) ... Ne vem zakaj, samo se mi zdi da v realnem svetu stvari niso take.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

gorenc224 ::

Hja ... razmišlam da bi se zaposlil potem pa potegnem črto in začnem računat ... stanovanje 300 € min, stroški stanovanja min 100 €, hrana cca 200 € ostane 200 € in kaj na pol s tem ... res grdo je da mi v bistvu nočjo odložit zaposlitev saj sem jih prosil da se šolam naprej v lastni režiji in po končanem šolanju (dokler so še zastonj šolnine) se zaposlim pri njih ampak nočjo slišat, ker glede na razpis niso dobil človeka za delo... Kot drugo zahtevajo da sem pri njih minimalno 3 leta za delo na razvoju ene aplikacije in da prej ne smem menjat šihta... poleg tega komej so pristali, da mi plačajo stroške prevoza za javni prevoz ker sem 70 km od lokacije dela, ker majo drugač nek avtobus organiziran za neke ekonomistke al krkoli ze so, da jih vozjo v LJ pa da si pol vezan na uro ker sej vemo kako je ko se zavleče...res nimam delovne dobe, mam pa že dost izkušenj bi reku delam preko študenta že od 16 leta tk da tut to mora neki pomeniti...
skratka ne vem ... kolega dela v Krki in je mi že v naprej reku če ti bodo ponudl 800 € jih odjebaj tak da ne vem kako se giblejo plače drugje (sam mi ni hotu povedat kolk je imel on kot začetnik) poleg tega še ena primerjava, kolegu na RRC so ponudil brez diplome cca 1000 € neto tk da se je za zamislit pol pa da še primerjam da sem preko študenta sicer včasih zaslužu tudi do 1400 € na mesec pa nisem delal 8 ur na dan pa tist kr me je veselil in v čemer sm bil dober.
zgoraj je nekdo omenu da bo v 2 letih 2 krat večja plača ratala ampk se zdi, da je to zelo optimistična napoved pomoje realna za kak MS ali IBM...pomoje s tako osnovo se mi plača v 10 letih ne bo dvigla na 1400 € ne vem kako sicer ...moje mišlenje

Okapi ::

Tolažiš pa se lahko tudi s tem, da še vedno lahko kaj tudi popoldan in zvečer doma delaš. Ker žal je dandanes tako, da marsikatera plača preprosto ne zadostuje za udobno življenje in je treba še kaj dodatno zaslužiti.

O.

RockyS ::

Jaz ti že zato ker primerjaš študentsko delo z redno zaposlitvijo ne bi dal 800€ pa če si boga za jajce prijel.

Glede teh štipendij je zmeraj fajn, ko folk dobiva 200-400€ na mesec, pol ko pa morajo tam delat za slabšo plačo kot prek študenta pa je firma tisti "bad guy".

Prek študenta si dobro služil, zakaj si rabil še njihovo štipendijo? Zato, da si fural luksuz. Zdaj pa ko si tega luksuza več ne boš mogel privoščit pa jamraš.

Če si nisi privoščil luksuza pa si itak nekaj prišpal in si zračunaj za ta tri leta kaj se ti najbolj splača.

P.S.
Vse imaš v pogodbi, ampak takrat ko si jo podpisal si imel vklopljen CTRL+F €

BlueRunner ::

Relanium je izjavil:

To, da ti onemogočajo zaposlitev je absurd in to se nebi smelo.
Vsekakor preveri pogodbo!!

Kako se je prislo od tega, da si on zeli nadaljevati studij, do tega, da mu podjetje karkoli prepoveduje.

IceIceBaby ::

Dolenc, star jugoslovanski pregovor pravi: "Posle jebanja nema kajanja".

V pogodbi imaš napisano koliko časa boš pri njih na tlaki, če sprejmeš štipendijo. Lahko bi vedel tudi, da plače za začetnike niso bajne. Verjetno si vedel tudi, da boš delal stvari, ki se ti ne zdijo zanimive, če se podjetje z njimi ukvarja.

Imaš dejansko samo 2 možnosti.

1. Sprejmeš službo. Iz nje potegneš čim več izkušenj, se v teh 3 letih izpogajaš za čim večjo plačo, bonuse, stimulacijo in podobno. Po tem času boš dipl. ing. s 3 leti izkušenj. Če si poleg tega še sposoben boš brez težav dobil spodobno službo.

2. Si poiščeš delo kjer boš zaslužil dovolj za vračilo štipendije in spodobno plačo. Tudi to se verjetno da, ampak brez izkušenj precej težje.

Po tvoji logiki potem (začetna plača)x(število let)=(trenutna plača) ... Ne vem zakaj, samo se mi zdi da v realnem svetu stvari niso take.


Za sposobne IT kadre so take ja. Takšna rast je sicer v prvih letih, kasneje se pa umiri.

Blinder ::

ja sam res, kasiral 1400€ preko ŠS pol pa še štipendijo je šel iskat.

povprečna plača za računalničarja je 1000-1200€ neto, tko da če čez 2 leti dobi 2x tolko kot na začetku, bi bla prava plača za začetek 500-600€ :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IceIceBaby ::

800 neto je zelo podobno kot 1400 prek študenta, če gledaš bruto zneske.

ovprečna plača za računalničarja je 1000-1200€ neto,


"računalničar" ni ravno natančna definicija. Pomožni serviser zasluži "malo" manj kot kak SAP strokovnjak.

RockyS ::

Pa še to, sedaj bo imel diplomo pa že ni zadovoljen z 800€, koliko bi hotel imet plačo če bi nadaljeval študij?

BlueRunner ::

Visina place se mi zdi postranska za bistvo. Bistvo tezave je, da je pricakoval vec oziroma ima drugacne cilje, s pogodbo pa ze je zavezal k zaposlitvi. V stirih letih studija se zivljenski cilji in pricakovanja pac lahko tudi spremenijo.

Ce je dejansko sposoben in, ce ima znanje, si lahko najde alternativno in bolje placano delo v mesecu dni, ki ga se ima. Ravno tako se da studirati in delati hkrati, ceprav je res, da to pomeni, da druge osebne nacrte do konca studija postavis na hladno.

Nikakor pa to ne spremeni dejstva, da pogodba je in odstop od pogodbe ima posledice.

jan_g ::

Malo narobe gledate na začetno plačo. Začetna plača ni tolk merodajna za naprej. Taka je, ker podjetje ne more prav dobro vedeti, kaj bo dobilo. Če se spet ozrem na svojo 'kariero' in ponderirano z inflacijo. Po, recimo temu, poizkusni dobi treh mesecev, ti jo bodo verjetno dvignili na jurja. Zatem boš v dveh do treh letih dobil dve povišici in boš prišel na ~1500. Od tam naprej je pa precej bolj tricky in se moraš za povišice kar fejst potruditi. Po mojem mnenju je 2 jurja neto (se pravi brez potnih stroškov in prehrane) skoraj maximum, kar lahko dobiš v tem trenutku kot programer in z redno zaposlitvijo v Sloveniji (seveda so izjeme ...). S tako neto plačo je bruto strošek delodajalca okrog 4100. To pa ni tako majhen denar. Za kaj več je potrebno iti na svoje ali pa malo kombinirati redno službo in s.p., da imaš vir zaslužka na več koncih.

Blazz ::

prve 3 leta je najbolj pomembno da delaš in dobiš 3 letne izkušnje. Kamorkoli se boš prijavljal in da bo boljše plačilo, vedno pričakujejo 3 leta delovnih izkušenj, da sploh na razgovor prideš.. če jih nimaš , te sploh ne kličejo na razgovor...tako da se splača stisnt 3 leta, tolk da se delovna nabere in nato iskati visoko plačljive službe... samo moje mnenje iz mojih izkušenj in mojih prijateljev....

freesty ::

Če si imel ti pri njih štipendijo 5 let recimo 300€ na mesec. Pa če moraš tam delat 3 leta za 800€ na mesec, pač porazdeli teh 300x5x12€ na 3 leta pa bos videl kaksno placo imas realno. Taksno bi tudi pomoje imel, ce nebi vnaprej ze dobival stipendije. Pač oni bojo zdaj ta denar not spravlal na racun tvoje place.

_Dormage_ ::

Dečko ne sanjaj, Solidna plača, mogoče za začetnika celo preveč.
Ne pravim, da je tako prav, ampak takšno je realno stanje.

Fizikalko ::

Za zečetek je čisto ok. Pri nas plače zelo varirajo. Začetniki imajo od 100-1500 bruto, potem pa je vse odvisno od njih. Dobri programerji lahko hitro pridejo do 3k bruto.

jype ::

dolenc224> Razmišljam, da bi jim ves denar vrnil in se jim lepo zahvalil za vse dobre namene ter šel svojo pot naprej nekje kjer bodo mi dali vsaj 1000 € osnove in neko bolj perspektivno delo v katerem se bom videl na dolgi rok saj se kot programer ne vidim v življenju.

Kot kaj se pa vidiš?

Fizikalko ::

Se popravljam, 1000-1500 bruto.

somebody16 ::

Podpisal si pogodbo, izpolni svoj del obveznosti nato pa ponovno pridejo v ospredje tvoje želje. 800€ za začetnika je v redu. Sprejmi službo, pridobi izkušnje, vmes lahko spoznaš nove ljudi in mogoče lahko delaš še kaj kar te veseli ter še na tem področju nabiraš znanje. Če imaš željo študirati na 2. stopnji ima FIŠ v Novem mestu program, ki ga izvaja le od 16:00 naprej.

Časovno zahtevna zadeva vendar so v večini tvoji dosežki odvisni le od tega kako močna je tvoja želja in kaj si pripravljen vložiti v to, da jo uresničiš.

MIHAc27 ::

Meni ni noben ponujal štipendije. Za prvi šiht sem skoraj 1 leto fehtaril naokoli.
Če ti ni všeč, da imaš vse prinešeno lepo na pladnju zavrni službo, vrni denar in si išči kar te veseli.

Če boš pa pameten, drži jezik za zobmi naslednje 3 leta, zadovoljen bodi da imaš službo in solidno plačo. Po pretečenih pogojih pa boš z lahkoto menjal službo. Preverjeno.

(Jih poznam ene par, ki bi bili 800€ na mesec zelo veseli... škoda samo, da nimajo prave izobrazbe)

b00mer ::

Nisem prebral vseh postov..ampak js in drugi, ki jih poznam (tvoji sosolci) ze dolgo iscemo studentsko delo, vendar je brez izkusenj zelo tezko( sem mnenja, da moras imeti kar sreco).

Jaz bi delal tudi za 500e, samo da dobim xp.

roba87 ::

Zakaj večina študentov računalništva misli, ko diplomira, da so prijeli boga za jajca in jim bodo kot začetniku ponudli 2000€ neto + rdečo preprogo položli pred firmo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

mikko ::

Bodi vesel, da imaš službo. Danes delajo v večini brezplačno, da pridobijo izkušnje, nekje dobijo celo minimalca... (govorim na splošno, ne samo za računalniški poklic).
Se mi zdi pa prav, da bi bili vsi in dobro plačani, mogoče bi morali zmanjšati ponudbo delovne sile in bi dosegli pravično plačilo (utopične želje).

jype ::

roba87> Zakaj večina študentov računalništva misli

Ker so jim to rekli, ko so jih vabili na faks?

Če bi med faksom počeli še kaj drugega kot zgolj izpolnjevali študijske obveznosti, potem 2k neto sploh ni na noben način nedosegljivo.

mn ::

mikko je izjavil:

Bodi vesel, da imaš službo. Danes delajo v večini brezplačno, da pridobijo izkušnje, nekje dobijo celo minimalca... (govorim na splošno, ne samo za računalniški poklic).
Se mi zdi pa prav, da bi bili vsi in dobro plačani, mogoče bi morali zmanjšati ponudbo delovne sile in bi dosegli pravično plačilo (utopične želje).


Ma daj nehajte že težiti človeku. 800 EUR je malo za nekoga kot je on. Kakor je napisal je že delal kot študent in ni popoln začetnik. Ravno tako je povsem nepomembno koliko dobijo ljudje v drugih poklicih. Kar je pomembno je, koliko bi lahko ON dobil drugje. Realna plača zanj je definitivno nad 1000 EUR neto! Seveda, pod predpostavko da je vsaj soliden v tem kar dela. Službo ima pa zato, ker je že par let delal na tem in ne zato ker ima srečo. Dajte že nehat s tem jamranjem!
@OP Preden se karkoli odločiš si dobro poglej pogodbo o štipendiranju, ki si jo podpisal. Tam notri bi moralo biti precej točno opisano kakšne so tvoje dolžnosti in kakšni bodo stroški zate, če pogodbo enostransko prekineš. Če ti kaj ni jasno, pa ti priporočam da greš s pogodbo po nasvet do kakega odvetnika, ki ti bo natančno razložil tvoje opcije. Niso odvetniki tako grozno dragi kot si misliš, je pa v igri precej denarja.

mihec87 ::

Gdo pa ni delal kot študent..bolj je pomembno kaj in kje je delal..

sidd ::

V pogodbi o štipendiranju (kadrovske) ponavadi lepo piše, da ti mora dati podjetje dovoljenje za nadaljevanje študija. Ti si sklenil pogodbo za 3 leta 1. stopnje, in to je to. Če ima podjetje za tebe delo, je seveda v interesu podjetja, da boš to delo opravljal, ne pa da boš še 2 leti študiral. Lahko pa bi ti delo odobrilo mirovanje štipendije, v kolikor te ne bi potrebovalo. Vendar so vrjetno načrtovali časovno, da te bodo potrebovali, drugače ne bi dobil štipendije...

Sicer pa za začetnika je to čisto ok plača. Če boš res sposoben, ti bo že še šla lepo gor.
no idea for signature
signed
I
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139390 (29462) dope1337

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320907 (17634) BigWhale
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636534 (28945) Vitez

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620171099 (117572) chort
»

Poklicni vojak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11634328 (28875) GTX970

Več podobnih tem