» »

Kakšna je vaša plača?

Kakšna je vaša plača?

««
12 / 13
»»

detroit ::

Ne razumem sicer hofer hatinga (ne poznam lidla) ampak če kolega, ki se poslovno ukvarja z testiranjem kvalitete hrane rad kupuje v hoferju medtem ko bere vse etikete na embalažah, ne more pomeniti da imajo shit. Imajo pa TUDI shit, kot vsaka druga trgovina...lumpi anyone. Sicer pa hud offtopic. Mogoče se bo admin našel da mal pocleara tole
Skero

sift ::

bambam20 je izjavil:

sift je izjavil:

ah dej kašn lidl hofer in ta šit.. prosim. Mercator , špar so neprimerljivo boljši od teh ostalih poceni.

Hrana je velik strošek se strinjam, ampak če imaš dobro plačo pol ni ravno pametno kupovat drugorazredne izdelke iz lidla hoferja eurospina

že k smo pri hrani, danes sm porabil 7€ za zajtrk. spet me je obšla računica da če bi to vsak dan delal, bi porabil 210€ na mesec samo za zajtrk. wtf not good. sm se pa najedu ko žival in komaj se premikal po obroku.





Hahah.. Ja a ne. v hoferju so žitni izdelki od ŽITA slabši kot v Šparu pa mercatorju a ne? Pa Fructalovi sokovi so tudi slabši. Verjetno dostavljajo v Hofer meso 2 katerogirje slovenskih proizvajalcev. :))

ja, ja. tako kot boš ti rekel.

A zato so v šapru premenil sistem popustov in zdaj takoj dobiš % ,če maš kartico? NIč več tistih njihovih jebenih pik . :D


Jaz sevsak dan najem kot" žival" za zajtrk in to za precj manj denarja. Mleko, maslo, kruh, med...

Očitno kupuješ v Mercatorju :))

sift je izjavil:

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mhm. Vidimo kako slab dodatek dobivajo, ker se oblačijo cenejo. :D Ceneno robo prepoznam "na kilometer". Med nama seveda .

Da ne govorim o tem, da se ne znajo obleči skladno, nepraivlne dolžine hlač, suknjičev, itd... Čevlji z gumijastim pdoplatom, umetno usnje :)), kravate za 10EUR


Ker gledaš samo uslužbence slovenskih bank, ki tega dodatka ne dobivajo že od leta 2004, ko ga je janševa vlada ukinila za celo slovenijo.


Iskreno. Jaz sem oblečem, če je potreba, kot da sem najhujši milijonar. pa nisem. Razumeš? Imam občutek za oblačenje in estetiko. ;)


js tud dost porabim na oblačilih. L'abito fa il monaco


veliko ali pa pametno ni enako. Primer je recimo lacoste. Sam nizkocenovni shit, ki se mečka, huje, k da bi kupoval v MANI. :))



Ah pač neki porabim na oblačilih ampak ne zdej tisto bolano kot nekateri.

Glede zajtrka, je to blo v špar restavraciji, ker sem delal celo noč sem bil FUL lačen in je bil to moj 'zajtrk' ko je v praksi blo kosilo.

Seveda bi treba da jem neki kot ti praviš za zajtrk, danes je bla izjema da prvi obrok je bil 7€ ..

tud recimo da bi blo kosilo in večerja 7e. 7€ x 2 = 14 x 30 = 420€ samo za hrano. Treba lepo kuhat doma ni druge.

Ja a ti samo te fructal soke pa žito zadeve gledaš iz tam? Lol, okej očitno si spregledal ostale stvari. Nisi ravno ekspert. Glede ŠPAR kartice pa samo tiho, označeni izdelki ti filajo kartico in pol kr naenkrat maš gor keš in se hitro nabere verjemi.

Mufasa ::

Regularnih 2k net (3300 brut) v SLO je lepa plača če:

1.a nimaš še jurja kredita/stroškov za bajto / flet
1.b 800 za najem trosobnega stanovanja z stroški
2 otrok
3 partnerko z primerljivo plačo.

Sicer si totalno mediocore, samo en dopust bolje situiran od onih ko en dela minimalc, drug jurja.., za vrtec gre 50€, stanovanjski problem pa rešen (dedovanje, tašča, starši, prizidek,...)

Lahko seveda optimiziraš in se preseliš v vukojebino a imaš potem druh problem (vozit otroke okoli, vzdrževanje min 2h avtov, 2h+ vsak delovnik na cesti...)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

sift ::

Mufasa je izjavil:

Regularnih 2k net (3300 brut) v SLO je lepa plača če:

1.a nimaš še jurja kredita/stroškov za bajto / flet
1.b 800 za najem trosobnega stanovanja z stroški
2 otrok
3 partnerko z primerljivo plačo.

Sicer si totalno mediocore, samo en dopust bolje situiran od onih ko en dela minimalc, drug jurja.., za vrtec gre 50€, stanovanjski problem pa rešen (dedovanje, tašča, starši, prizidek,...)

Lahko seveda optimiziraš in se preseliš v vukojebino a imaš potem druh problem (vozit otroke okoli, vzdrževanje min 2h avtov, 2h+ vsak delovnik na cesti...)


je dost lažje z partnerko jup. sam to ponavadi pomeni met otroke česar jaz nočem. ne bi bil dober oče, mogoče se kaj spremeni v prihodnosti.

bambam20 ::

sift je izjavil:


Glede zajtrka, je to blo v špar restavraciji, ker sem delal celo noč sem bil FUL lačen in je bil to moj 'zajtrk' ko je v praksi blo kosilo.


Ja a ti samo te fructal soke pa žito zadeve gledaš iz tam? Lol, okej očitno si spregledal ostale stvari. Nisi ravno ekspert. Glede ŠPAR kartice pa samo tiho, označeni izdelki ti filajo kartico in pol kr naenkrat maš gor keš in se hitro nabere verjemi.



Haha. Špar ma drago restavravcijo. Tuš jih poseka s svojo po ceni in kvaliteti. Se naješ za manj kot 5€ kot hrček. ;)

Omenil sem ŽITo, fructal ( čeprav ni več slovenski) ampak to je vseeno en renome znamk.

Na Špar kartico gredo zgolj pike od njihovih Budget izdelkov. Druga nič Tist njihov budget hrana pa še za prašiče ni dobra.

detroit je izjavil:

Ne razumem sicer hofer hatinga (ne poznam lidla) ampak če kolega, ki se poslovno ukvarja z testiranjem kvalitete hrane rad kupuje v hoferju medtem ko bere vse etikete na embalažah, ne more pomeniti da imajo shit. Imajo pa TUDI shit, kot vsaka druga trgovina...lumpi anyone. Sicer pa hud offtopic. Mogoče se bo admin našel da mal pocleara tole



Jaz tudi poznam eno žensko, ki dela poslovno, ko testirajo kvaliteto mesa.

NIma veze,. eni se bolje počutijo.

A, ja. pa veš, da v mercatorju dobijo zamik plačila , da lahko cel mesec jedo ko pujseki. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Aston_11 ::

sift je izjavil:

ne bi bil dober oče, mogoče se kaj spremeni v prihodnosti.
Ti se vsaj zavedaš, čeprav najbrž nimaš prav. Polovica njih ali več pa se tega ne zaveda, pa jih vseeno ima.

Jerry000 ::

Madona ste dosadni...nekateri dajo več za avto, drugi za bivalni prostor, tretji za hrano,...ne vem kaj je tle čudnega če z dobro plačo greš v Hofer...saj je trgovina kot ostale, druga roba. V LJ je velikokrat BMW, Porše parkiran pred trgovino. A mislite da se da folku ubadat z drugmi? A mislte da bom jaz razglabljal zakaj je ta z poršejem v hofer trgovini? Pa lepo vas prosm no, mate preveč cajta res da se z takmi ubadaste. Men hrana ni tok pomembna (v tem smislu da nekateri res top izdelke kupujejo) in grem v hofer tudi ker mi je bližje...pa verjetno oni z poršejem gre tudi v hofer ker mu je ali bližje ali pa je ravno tam. "Kravatarje" vidiš povsod.

Mufasa ::

sift je izjavil:

je dost lažje z partnerko jup. sam to ponavadi pomeni met otroke česar jaz nočem. ne bi bil dober oče, mogoče se kaj spremeni v prihodnosti.


/offtopic

Verjetno je to za neko drugo temo ampak...odkar imam otroke veliko bolj respectam folk ki (odgovorno) ima in vzgaja otroke. In se veliko manj stressam na šiht čeprav sem vmes postal key človek v podjetju. Tko nekak mi služba ni več na 1. ali celo 2. mestu in se mi zdi da zato tudi sicer lažje prenašam stres, kot prenekateri vrstniki samci.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Jerry000 ::

Mufasa je izjavil:

sift je izjavil:

je dost lažje z partnerko jup. sam to ponavadi pomeni met otroke česar jaz nočem. ne bi bil dober oče, mogoče se kaj spremeni v prihodnosti.


/offtopic

Verjetno je to za neko drugo temo ampak...odkar imam otroke veliko bolj respectam folk ki (odgovorno) ima in vzgaja otroke. In se veliko manj stressam na šiht čeprav sem vmes postal key človek v podjetju. Tko nekak mi služba ni več na 1. ali celo 2. mestu in se mi zdi da zato tudi sicer lažje prenašam stres, kot prenekateri vrstniki samci.

Misliš offtopic offtopicu?

Mufasa ::

Jerry000 je izjavil:

Misliš offtopic offtopicu?


Maš prov...the Purge is comming to this thread...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Smrekar1 ::

detroit je izjavil:

Ne razumem sicer hofer hatinga (ne poznam lidla) ampak če kolega, ki se poslovno ukvarja z testiranjem kvalitete hrane rad kupuje v hoferju medtem ko bere vse etikete na embalažah, ne more pomeniti da imajo shit. Imajo pa TUDI shit, kot vsaka druga trgovina...lumpi anyone. Sicer pa hud offtopic. Mogoče se bo admin našel da mal pocleara tole


Hofer svoje znamke naštimane tako, da dobijo fenomenalne ocene na raznih testiranjih, zadeva je pa večinoma (obstajajo izjeme) poden. Njihovi namazi so recimo res dobri ko jih poskusiš prvič. Drugič že dosti manj, tretjič je zame zadnjič ko jih še lahko jem - pa ne ker bi se pokvarili, okus mi ni več dober. Na testiranju jih očitno poskusijo samo enkrat in tako dobijo dobro oceno, s katero se potem lahko reklamirajo.

Cela ponudba Hoferja je naravnana tako, da bo dobila vrhunske ocene, čeprav je zadeva v bistvu milo rečeno sranje. So seveda izjeme, v obe smeri - dobil sem tudi že piščančja prsa, ki je imela notri več maščobe (in to ne piščančje) kot mesa in so smrdela, čeprav niso bila pokvarjena. Imajo tudi nekaj dobrih izdelkov, ampak tam so cene večinoma primerljive s klasičnimi trgovci. Morda obstaja tudi kakšna izjema, kjer ima Hofer dejansko zelo ugodno razmerje med kakovostjo in ceno (kruh?), ampak to so res izjeme. V Hofer posledično ne hodim kaj dosti.

Glasujem, da se tema razdeli na nekaj podtem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

sift ::

bambam20 je izjavil:

sift je izjavil:


Glede zajtrka, je to blo v špar restavraciji, ker sem delal celo noč sem bil FUL lačen in je bil to moj 'zajtrk' ko je v praksi blo kosilo.


Ja a ti samo te fructal soke pa žito zadeve gledaš iz tam? Lol, okej očitno si spregledal ostale stvari. Nisi ravno ekspert. Glede ŠPAR kartice pa samo tiho, označeni izdelki ti filajo kartico in pol kr naenkrat maš gor keš in se hitro nabere verjemi.



Haha. Špar ma drago restavravcijo. Tuš jih poseka s svojo po ceni in kvaliteti. Se naješ za manj kot 5€ kot hrček. ;)

Omenil sem ŽITo, fructal ( čeprav ni več slovenski) ampak to je vseeno en renome znamk.

Na Špar kartico gredo zgolj pike od njihovih Budget izdelkov. Druga nič Tist njihov budget hrana pa še za prašiče ni dobra.

detroit je izjavil:

Ne razumem sicer hofer hatinga (ne poznam lidla) ampak če kolega, ki se poslovno ukvarja z testiranjem kvalitete hrane rad kupuje v hoferju medtem ko bere vse etikete na embalažah, ne more pomeniti da imajo shit. Imajo pa TUDI shit, kot vsaka druga trgovina...lumpi anyone. Sicer pa hud offtopic. Mogoče se bo admin našel da mal pocleara tole



Jaz tudi poznam eno žensko, ki dela poslovno, ko testirajo kvaliteto mesa.

NIma veze,. eni se bolje počutijo.

A, ja. pa veš, da v mercatorju dobijo zamik plačila , da lahko cel mesec jedo ko pujseki. :))



Spet krneki. Torej TUŠ restavracija je tle v kopru dražja od šparove in majo slabšo ponudbo IMO. Danes sm pa vzel še ogromno solato, če ne bi blo manj

Glede špar 'točk' , nope ni res da se sam budget izdelki nabirajo. Nabira se ti keš gor če kupiš izdelek k piše 'tolko in tolko damo na špar kartico' , zato te vedno na blagajni vpraša 'a je špar kartica'

bambam20 ::

Mufasa je izjavil:

sift je izjavil:

je dost lažje z partnerko jup. sam to ponavadi pomeni met otroke česar jaz nočem. ne bi bil dober oče, mogoče se kaj spremeni v prihodnosti.


/offtopic

Verjetno je to za neko drugo temo ampak...odkar imam otroke veliko bolj respectam folk ki (odgovorno) ima in vzgaja otroke. In se veliko manj stressam na šiht čeprav sem vmes postal key človek v podjetju. Tko nekak mi služba ni več na 1. ali celo 2. mestu in se mi zdi da zato tudi sicer lažje prenašam stres, kot prenekateri vrstniki samci.



Mhm. In ko tisti,ki imajo otroke stresajo svoje frustracije in nezadovljstvo na une, ki s(m)o samski. Sicer podzavestno pa vseeno.

>Offtopic.

Otrok ni strošek pač pa investicija v prihodnost. Če ga boš dobro vzgojil ti bo verjetno tudi vrnil, mogoče celo doplačal za dom za ostarele.

zdaj se pa še iskreno vprašajte, kdo je v vezi izrazil večjo željo po otroku. Vi ali partnerica.

Aston_11 ::

sudo purge offtopic
(bi še kaj ostalo od teme)

bambam20 ::

sift je izjavil:



Spet krneki. Torej TUŠ restavracija je tle v kopru dražja od šparove in majo slabšo ponudbo IMO. Danes sm pa vzel še ogromno solato, če ne bi blo manj

Glede špar 'točk' , nope ni res da se sam budget izdelki nabirajo. Nabira se ti keš gor če kupiš izdelek k piše 'tolko in tolko damo na špar kartico' , zato te vedno na blagajni vpraša 'a je špar kartica'



ne morem ti pomagat,če si v Kopru. V Celju je Tuš restavraciija top po okusu in ceni. :).

A, ja. pa primorska more bit dražja. na koncu živiš v obomorskem turističnem kraju. :D

Ne kupujem izdelkov " damo na kartico",

Klasični izdelki s popustom ne gredo kot denar na kartico. Seveda pa potrebujemo kartico.

lp

Mufasa ::

bambam20 je izjavil:

Otrok ni strošek pač pa investicija v prihodnost. Če ga boš dobro vzgojil ti bo verjetno tudi vrnil, mogoče celo doplačal za dom za ostarele.


/offtopic

http://lmgtfy.com/?q=how+much+does+rais...

Tko nek "konsenz" cifra na zahodu je cca 250k€ na otroka.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

bambam20 ::

Mufasa je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Otrok ni strošek pač pa investicija v prihodnost. Če ga boš dobro vzgojil ti bo verjetno tudi vrnil, mogoče celo doplačal za dom za ostarele.


/offtopic

http://lmgtfy.com/?q=how+much+does+rais...

Tko nek "konsenz" cifra na zahodu je cca 250k€ na otroka.


Haha.. a ga imaš namen preživljat do 50 leta?

Mufasa ::

Sam tega nisem izračunal...

poglej gor fellow S&Thovca ki pri 2k neto plači v SLO plačuje 377EUR na mesec za vrtec od 1-6 leta se pravi 5 let * 12 mesecev * 400EUR (jasli so še dražje) pa si na 25.000EUR NETO (bruto verjetno 40kEUR ker se to naloži na progresijo) za prvih pet let za 1 otroka...pa mu še nisi dal nič za jest in kupil oblek in plenic...računaj še cca 150EUR NETO (bolj 250bruto) za plenice / obleke / hrano / dodatke za vrtec / varstva...in si na SKUPNO 35kEUR NETO (recmo 50k bruto ker se naloži na progresijo) za prvih 5 let ENEGA otroka ko še ni v šoli...toliko sva dele čez prst naračunala da stane enega EN otrok ki ima 2knet plačo v slo prvih 6 let...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

negotiator ::

Mufasa je izjavil:

Sam tega nisem izračunal...

poglej gor fellow S&Thovca ki pri 2k neto plači v SLO plačuje 377EUR na mesec za vrtec od 1-6 leta se pravi 5 let * 12 mesecev * 400EUR (jasli so še dražje) pa si na 25.000EUR NETO (bruto verjetno 40kEUR ker se to naloži na progresijo) za prvih pet let za 1 otroka...pa mu še nisi dal nič za jest in kupil oblek in plenic...računaj še cca 150EUR NETO (bolj 250bruto) za plenice / obleke / hrano / dodatke za vrtec / varstva...in si na SKUPNO 35kEUR NETO (recmo 50k bruto ker se naloži na progresijo) za prvih 5 let ENEGA otroka ko še ni v šoli...toliko sva dele čez prst naračunala da stane enega EN otrok ki ima 2knet plačo v slo prvih 6 let...


Je pa treba prej premislit a hočeš met otroka ali ne, ne pa se potem pritoževat, ko je že prepozno ;)
All easy problems have already been solved.

nightrage ::

A, ja. pa primorska more bit dražja. na koncu živiš v obomorskem turističnem kraju.

Nekdo je izjavil da mora biti primorska restavracija dražja. Jaz vem zakaj??? Ker na leto prodajo na miljone ton soli, kaj imamo pa v Celju? Ničččččččččččččč. :D:D
Evo malo šale, samo tale tema je neverjeten offtopic.

Rok Woot ::

jype je izjavil:

nebivedu> Čim si pa ti zaposlen ali pa zunanji sodelavec v eni izmed bank (pa ni važno pri nas ali pa v tujini), ne moreš v trenirki in šlapah prit v službo, ker imaš nenapisano pravilo, da se to pač ne spodobi.

Jaz sem v obe banki, kjer sem bil zunanji sodelavec, vedno šel v trenirki. Zelo dobro so se zavedali, da oni bistveno bolj potrebujejo mene, kot jaz potrebujem njih.

nebivedu> Tebe in mene verjetno nebi motilo, če bi bil za šalterjem umazan človek, neobrit in raztrgan, večino pa bi, zato se to pač ne sme zgoditi.

Noben direktor ni za šalterjem.


Ja sam tudi direktorja banke v trenerki pa tudi nisem videl.

Kar pa se nebivedu-ja tiče. Moj stric dela v eni večjih investicijskih bank. In ja so mu rekli, da mora zamenjati stanovanje, ker je premalo fancy. Res pa, da mu služba plačuje stanovanje, problem tu so tudi sodelavci. Če šef vidi, da lahko vodja oddelka živi v fletu za relativno malo denarja, potem lahko to posledično zahteva tudi od njegovih poddrejenih, tako da ne marajo takih.

Še vedno lahko voziš Priusa pa ti nobeden ne bo rekel nič ali pa v službo prideš s kolesom (v Londonu je to sicer zelo nevarno).

In ne tudi med bogatimi nisi daily car če voziš v8. Sploh se ne spodobi, da hodiš v službo, če si bogat. Delajo reveži. Mogoče si pa privoščiš toliko, ker nimaš dovolj prostega časa?

Kar se pa golega preživetja tiče, pa na srečo jaz nimam take nevarnosti. Meni varnost pomeni, da imam relativno veliko stanovanje, ki so mi ga dali starši, ter za pa sto tisoč €, ki sem jih prislužil sam. Mogoče bi še zakopal kak kontejner hrane in kakega ak-ja. In ja ko ti ne gre več za golo preživetje, je dobro, da narediš nekaj za skupnost.

Ena zgodba za intermezzo. Eden zelo uspešnih high-frequency traderjev, katerga cela družina je bila zelo izobražena, eden od njih je prejel nobelo nagrado itd, je naredil veliko denarja. Ko so očeta vprašali, če je ponosen na njega, je rekel, da čaka da ga bo pamet srečala. Mogoče sem kak detajl spremenil, saj je minilo nekaj časa od kar sem gledal ta intervju.

Treba je paziti tudi na zdravje in življenje v velikem mestu je že samo po sebi nezdravo. Kar pa se fancy trgovin tiče je pa tudi vprašanje, še zmeraj bolj zaupam svoji njivi in sosedovi kravi.

Pa boli me za Four Seasons hotel v New Yorku na primer. Nebi najel tam suita tudi če bi bil miljarder.

Samo povem, upam da te nisem užalil, ker ne mislim nič slabega in sem vesel, da še vedno z veseljem hodiš kampirat. Sam tko povem, da neboš preveč not padu med te snobe. Našprai čim več čim hitrej pa pejd kam drgam, preden te čist pocuza, to je moj predlog :) Ti pa želim veliko sreče.

next3steps ::

nightrage je izjavil:

A, ja. pa primorska more bit dražja. na koncu živiš v obomorskem turističnem kraju.

Nekdo je izjavil da mora biti primorska restavracija dražja. Jaz vem zakaj??? Ker na leto prodajo na miljone ton soli, kaj imamo pa v Celju? Ničččččččččččččč. :D:D
Evo malo šale, samo tale tema je neverjeten offtopic.

Motiš se.
Uvožene avtomobile. To imajo.

korenje3 ::

v danfoss trata imajo izgleda kar dobre plače.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

D3m ::

Jup.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Arctander ::

Če smo že tolk offtopic ...

Eden od mojih naročnikov (direktor) hodi v pisarno v kavbojkah in starem puloverju. Vozi se z 10 let starim avtom, ki ga nihče ne bi povohal, tudi če bi ga prodajal za 200€. Če je treba, gre v skladišče in se usede na viličarja.

Drug naročnik (direktor) vedno v obleki, nov Audi A6, član Rotary kluba, nek se vidi, ni da ni.

Kaj mislite, kdo na leto obrne več denarja, dela večji dobiček, posluje mednarodno?

Prvi. Ja, ni vse v obleki in videzu.

korenje3 ::

Ne, drugi. tisti v kavbojkah ne more poslovati mednarodno. Se vidi da si fizikalec in zagovarjaš fizični napor in ne znanje, ki je realni prinašalec denarja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Arctander ::

Ti že veš, ane. ;((

Aja, Facebook tudi samo v USA posluje. Pa Ikea samo na Švedskem.

Jerry000 ::

Če smo že tok offtopic, kaj jeste za zajtrk? Že kar nekaj časa jem marmelado+kruh+mleko ali pa jogurt+kosmiče+banana+med, pa iščem malo ideje.

jype ::

korenje3> Ne, drugi. tisti v kavbojkah ne more poslovati mednarodno. Se vidi da si fizikalec in zagovarjaš fizični napor in ne znanje, ki je realni prinašalec denarja.

Se vidi, da nimaš znanja, pa si potem domišljaš, da je to povezano z garderobo.



Pa še en drug poslovnež, ki na sestanek pride v kolesarski majici:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

maco-maco ::

Ta prvi oblačila kupuje na na bolšjem trgu.
Kaj?

korenje3 ::

izpostavljate ekstreme. eni to delajo ravno zaradi tega, da se ne prikažejo kot da nekaj imajo. dober primer je steve jobs, ki je imel polno garderobo istih majic in hlač.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MasterTade ::

korenje3 je izjavil:

Ne, drugi. tisti v kavbojkah ne more poslovati mednarodno. Se vidi da si fizikalec in zagovarjaš fizični napor in ne znanje, ki je realni prinašalec denarja.


A če si oblečen v 2000€ vredne cote vsrkaš dodatno znanje :D

Jerry000 ::

Svaka čast...

korenje3 ::

dejstvo je da tisti ki prinašajo denar veliko služijo in živijo višji standard. če izključimo take ki se principalno oblačijo kot reveži.
nekdo ki ima 10kEUR mesečno plačo ne bo šel po tomtailor hlače, prej verjetno v kakšno luksuzno trgovino kjer ga bo prodajalka oblekla. verjetno je to povezano tudi s tem da imajo taki malo časa in namesto da se šetajo po trgovini in obremenjujejo kaj bodo oblekli, dajo malo več denarja in to opravijo v bolj resnih trgovinah.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

chort ::

korenje3: ne, ne bom šel po tomtailor hlače, ker so grde. Še manj v luksuzne trgovine, raje grem v skate shop ali dechatlon. Na sestanke (tudi z direktorji) partnerskih firm hodim strogo v baggy cargo hlačah in razvlečeni majici, pa me zaradi tega še nihče ni postrani gledal. Tudi če bi me, bi me za to bolela kita. Od DotCom booma je pri večini tehnoloških podjetij in organizacijah poslovna obleka le še priporočilo, ali pa še to ne. Reklc, hlače in kravato oblečem samo za koncerte pevskega zbora.

Trenutni šef in lastnik firme z 250 zaposlenimi in 6 raziskovalnimi ladjami se vozi v Citroen XM letnik 90. Za zabavo lovi ribe na svoji 5m pasari ali smuča po celcu, živi v 100m veliki hiši ker več ne rabi. Posluje izključno mednarodno (svet), letni promet reda 50mio €.

MasterTade ::

To je pač drug značaj, vsakemu svoje, poniževalen do nekoga ker si manj privošči zaradi raznih razlogov pa ni treba biti, kar nekaterim tu dela težave vidim

korenje3 ::

ta chort je še bolj na tekočem kaj njegov šef dela kokr sam. si pri njemu štel kvadrate stanovanja?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

krneki0001 ::

chort je izjavil:

korenje3: ne, ne bom šel po tomtailor hlače, ker so grde. Še manj v luksuzne trgovine, raje grem v skate shop ali dechatlon. Na sestanke (tudi z direktorji) partnerskih firm hodim strogo v baggy cargo hlačah in razvlečeni majici, pa me zaradi tega še nihče ni postrani gledal. Tudi če bi me, bi me za to bolela kita. Od DotCom booma je pri večini tehnoloških podjetij in organizacijah poslovna obleka le še priporočilo, ali pa še to ne. Reklc, hlače in kravato oblečem samo za koncerte pevskega zbora.

Trenutni šef in lastnik firme z 250 zaposlenimi in 6 raziskovalnimi ladjami se vozi v Citroen XM letnik 90. Za zabavo lovi ribe na svoji 5m pasari ali smuča po celcu, živi v 100m veliki hiši ker več ne rabi. Posluje izključno mednarodno (svet), letni promet reda 50mio €.


V bistvu na tem forumu velika večina tistih, ki komentira, izključno rine iz ene skrajnosti v drugo in vlečejo zraven ljudi s 50 miljoni prometa, kar je za to temo čisto nepomembno. Ljudje, ki pa sprašujejo v tej temi, pa sprašujejo za srednjo pot in ne za ene in druge skrajnosti, sprašujejo o tem da imajo cilj 50k evrov bruto plače. In ker tukaj govorimo o teh navadnih delavcih, ki bi radi 50k bruto plače in ki bi radi prišli stopnico višje, bodo zaenkrat še morali biti delovnemu mestu primerno oblečeni. Tudi tisti, ki jim je uspelo, so preden so uspeli v reklcih hodili naokoli. (tudi Jobs)

chort ::

korenje: sem, ko sem tam poleti nazadnje prespal po žurki. Pa po garaži sem mu šaril in avto vozil. Si misliš?

nebivedu, se strinjam, tole postaja offtopic offtopicov. Problem zame nastane, ko je to kar imaš oblečeno pomembneje od tega kar govoriš in tega osebno pač ne sprejemam niti s takšnim podjetjem nočem imeti posla. Morda se je samo meni ta taktika obrestovala, ker se ni nikoli nihče (razen mame in none) obregnil ob to v kaj sem oblečen, Morda me bo to kdaj teplo, ampak zaenkrat ne kaže na to. Če delaš s strankami in je policy uniformiranost, potem si pač uniformiran. Če ne izbiraš obleko po svoje.

Za prit do 50k bruto na leto pa po mojem osebnem mnenju človek ne rabi obleke, ampak sposobnost reševanja problemov in nekaj malega samoprodaje in osnovne sproščene komunikacije. In najpomembneje, nekoga ki mu bo za njegov skill plačal.

krneki0001 ::

Samo jaz sem govoril o tem, da sposobnost reševanja problemov že ima, sedaj bi rad pa malo več plače. Torej se mora znat prodat. In v sloveniji še vedno gledajo s kakim avtom se pripelješ v službo in kako si oblečen.


Ena zanimiva prigoda;
Tip s svojo dobro stoječo firmo, se pripelje popravit blagajno v neko trgovino. Pripelje se v starem avtu in v spranih kavbojkah. Ko ga šef trgovine vidi, mu reče, vi pa ne boste pri meni šraufali zadev, vi ste pa en razcapanec in vas ne rabim tukaj, ter ga odslovi. Potem pa pokliče šefa firme (človeka, ki ga je odslovil) in se pritoži, kakšne raztrgance pošilja v njegovo trgovino, da to pa ne zgleda,....
Seveda se gre tip domov preoblečt in se usede v nov avto, ki je stal v garaži, ter se odpelje nazaj v to trgovino. Seveda je sedaj šef trgovine lizun, ker vidi, da tip pa nekaj ima pod palcem. Ko seriser zaključi, izda račun, ki pa je z dvojnim zneskom. Seveda se šef trgovine buni, ampak tip mu lepo pove; zaradi vas sem se moral it domov preoblečt in to je tisti dodaten znesek.

FTad ::

Arctander je izjavil:

Če smo že tolk offtopic ...

Eden od mojih naročnikov (direktor) hodi v pisarno v kavbojkah in starem puloverju. Vozi se z 10 let starim avtom, ki ga nihče ne bi povohal, tudi če bi ga prodajal za 200€. Če je treba, gre v skladišče in se usede na viličarja.



Pri meni je bilo tako, da ko sem dobil vabilo za razgovor, da je dress code business casual. Jst se potem temu primernu zrihtam, ko pa pridem v prostore, je bil pa model, ki me je intervjuval neki x majico in neke x hlace, v bistvu, kot da bi bil navaden študent na fri-ju :)

Invictus ::

Kar se oblačenja tiče je nepomembno samo do takrat, ko ti nek mulc v obleki z macbookom spizdi posel.

Prej se ne bo nihče nič naučil.

Za Anglijo lepo velja v povprečju hlače (ne kavbojske ali podobno) plus srajca. Sploh če delaš s strankami. Sploh na začetku.

V Nemčiji sem preprosto vprašal. Pa je bilo casual. Ampak to ne pomeni starih, raztrganih, prešvicanih bombažnih majic.

Če je vodja projekta IBM, se smatra business casual hlače plus srajca. Razen v petkih, ko imaš lahko kavbojke ;).

@chort
Ravno za prvih 50k rabiš obleko.

Ampak, če se grebeš za 50k letne plače, si v osnovi falil. Ljudje, ki imajo denar, ne delajo za plačo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

nightrage je izjavil:

A, ja. pa primorska more bit dražja. na koncu živiš v obomorskem turističnem kraju.

Nekdo je izjavil da mora biti primorska restavracija dražja. Jaz vem zakaj??? Ker na leto prodajo na miljone ton soli, kaj imamo pa v Celju? Ničččččččččččččč. :D:D
Evo malo šale, samo tale tema je neverjeten offtopic.


OFF TOPIC.

Kaj nimamo? Imamo Cinkarno Celje in zelo onesnažen zrak :))

bambam20 ::

korenje3 je izjavil:


nekdo ki ima 10kEUR mesečno plačo ne bo šel po tomtailor hlače, prej verjetno v kakšno luksuzno trgovino kjer ga bo prodajalka oblekla.



Ni res. Nekdo , ki služi 10k€ mesečno ne boš šel v komercijalno trgovino, da mu bo študentka stregla pač pa si bo dal sešiti privat pri krojaču obleko.

Drugače pa "pametujete" v resnici se pa tukaj 90% ne znate kvalitetno in elegantno oblečt.

To vidim, ker imamo tudi temo o oblačenju in večina slo.-tehovcev nima pojma o oblačenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

bambam20 je izjavil:


To vidim, ker imamo tudi temo o oblačenju in večina slo.-tehovcev nima pojma o oblačenju.

oh, the horror

detroit ::

bambam20 je izjavil:

korenje3 je izjavil:


1. nekdo ki ima 10kEUR mesečno plačo ne bo šel po tomtailor hlače, prej verjetno v kakšno luksuzno trgovino kjer ga bo prodajalka oblekla.



Ni res. Nekdo , ki služi 10k€ mesečno ne boš šel v komercijalno trgovino, da mu bo študentka stregla pač pa si bo dal sešiti privat pri krojaču obleko.

2. Drugače pa "pametujete" v resnici se pa tukaj 90% ne znate kvalitetno in elegantno oblečt.

To vidim, ker imamo tudi temo o oblačenju in večina slo.-tehovcev nima pojma o oblačenju.


1. ni res
2. brez zamere mislim, da sem super oblečen - in ja moj stil je gotovo najboljši zame, saj je moj. Je pa casual, business casual in še sporty odvisno od namembnosti:). Pa na kupujem bolano dragih stvari. Časi ko je denar prinesel kvaliteto so mimo na žalost.


yay for offtopic
Skero

jype ::

rupsi31> Drugače pa "pametujete" v resnici se pa tukaj 90% ne znate kvalitetno in elegantno oblečt.

Ti pametuješ. Kvalitetna obleka je tista, v kateri se posameznik počuti udobno, ne pa tista, za katero ti misliš, da je vizualno privlačnejša ali bolj podobna takšni, kakršno nosiš sam.

knesz ::

korenje3 je izjavil:

izpostavljate ekstreme. eni to delajo ravno zaradi tega, da se ne prikažejo kot da nekaj imajo. dober primer je steve jobs, ki je imel polno garderobo istih majic in hlač.

Jobs je imel polno garderobo istih hlač in majic zato, da mu ni bilo treba razmišljati iz izgubljati časa s tem, kaj bo zjutraj oblekel. Ampak Jobs je bil človek na poziciji in bi si lahko privoščil sestanek v pižami, pa bi vseeno izpeljal posel.

bambam20 ::

detroit je izjavil:


1. ni res
2. brez zamere mislim, da sem super oblečen - in ja moj stil je gotovo najboljši zame, saj je moj. Je pa casual, business casual in še sporty odvisno od namembnosti:). Pa na kupujem bolano dragih stvari. Časi ko je denar prinesel kvaliteto so mimo na žalost.


yay for offtopic


To ti misliš. v poslovnem svetu ni pomembno kaj ti misliš ampak kako te ostali vidimo, da si oblečen, če se že gremo. Če ne dobiš niti en pohvale v stilu, kako dobre čevlje imaš, kje si kupil suknjič, full ti paše obleka, vau, kakšna krvata potem nisi oblečen odlično!

Denar še vedno prinese kvaliteto. Samo ne greš kupovat v emporiuma. :))

knesz je izjavil:


Jobs je imel polno garderobo istih hlač in majic zato, da mu ni bilo treba razmišljati iz izgubljati časa s tem, kaj bo zjutraj oblekel. Ampak Jobs je bil človek na poziciji in bi si lahko privoščil sestanek v pižami, pa bi vseeno izpeljal posel.


Jobs je bil posebnež in je fural svoj kult osebnosti s svojimi fanatičnimi sledilci. V resnici je bil oblečen zanič. Okus nula. Ampak to je bil Jobs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jype ::

rupsi31> Okus nula.

~650 miljard dolarjev pravi, da se motiš.
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321286 (18013) BigWhale
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528201 (22182) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530797 (27772) Matko
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831391 (26475) Invictus
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422248 (19701) St235

Več podobnih tem