» »

Iskra Mehanizmi Brnik plače

Iskra Mehanizmi Brnik plače

1
2
»

IL_DIAVOLO ::

Pri nas noben ne kofetka, vsi so tam, da delajo. Kofetkanje in zabusavanje se dogaja pri slovenskih lastnikih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zobnik ::

Kofetka v bifeju ne tam kjer se dela, kjer se dobi tud kava iz avtomata na sedežu firme...mislil sem bife.

martincek1 ::

Mene pa ti, ki dopoldne kofektajo po bifejih motijo, ker so v veliki meri na socialni.

IL_DIAVOLO ::

zobnik je izjavil:

Kofetka v bifeju ne tam kjer se dela, kjer se dobi tud kava iz avtomata na sedežu firme...mislil sem bife.


Aja, pozabil da si socialar in se imas za rešitelja slo gospodarstva, ki ze 10 let strajka na socialni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

Nima veze... nekdo ki konča faks bi moral znat vsaj večinsko ok ocenit svojo vrednost napram iskanosti na trgu dela.


Nima veze a maš doktorat al pa osnovno šolo, zaplankana in družbeno nevpletena oseba ne bo zmogla pravilno oceniti kolikšne so plače na različnih položajih in kolikšna bi morala biti njihova plača. To spoznaš na delovnem mestu, med sodelavci, kolegi, na kariernih centrih, sejmih itd... Tega ne izveš v nobenem učbeniku, na nobenem fakultativnem seminarju ali predavanju.

chaddicus ::

JaVonTech je izjavil:

Vidim, da bi morali strojni (pa verjetno še eno za elektro) inženirji, tako kot programerji, vsako leto narediti anketo kakšne so plače glede na delo, izobrazbo, delovne ure, izkušnje. Bi omogočilo nekaterim pravilno ovrednotiti svoje delo.


Lahko na hitro vsi sodelujoči dodamo zneske..... Kemijski inzenir, UN bolonjski, delovno mesto tehnolog v proizvodnji, 5.5 let delovne dobe 1400 neto brez malce pa potnih... Naslednji....

digitalcek ::

IM61 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PS: 700 evrov netto je kaj, najemnina, poloznice, hrana in si ze vse porabil. Kje je tu se vse ostalo.

Za lahko preživetje mi je jasno da 1000EUR ni dovolj, to rabiš vsaj nekih 2000EUR neto. Ampak slovenske plače so 1000EUR, take so in bodo še vsaj 50 let in pika. In če imam jaz 1000EUR, sem potem lahko zadovoljen.
Za 2000EUR neto moraš biti pri nas vodja, in to ne kar vsak, ki je zamenljiv čez noč, tisti so bolj pri 1500EUR ali manj. En povprečen človek kot sem jaz lahko v življenju pričakuje kvečjem 1400EUR neto in nič več, se pravi sem glavnino dobil že do sedaj. Glede na sedanje povišice sem tudi siguren da bom imel toliko čez 30 let. Službe sigurno ne bom menjal, če je nisem 10 let, ker nisem človek, ki rad menja delovno okolje.


Iz odlične knjige Dejana Krajlaha: Učbenik uspeha.

Pametnim bo odlomek dal misliti... Citiram avtorja:

Denar je pomemben, to dobro veste, Tako, kot je pomemben partner. In kaj bi storil partner, če bi mu rekli, da vam ni pomemben? Zbežal bi proč.

Enako bo storil denar. Vsi vaši problemi in težave v življenju bodo ostali, vi pa brez denarja.
Si tega res želite?
Denar potrebujete, brez njega ne bo šlo. In zanj se vam ni treba odreči ničemur.
Lahko imate denar in ste hkrati dober človek. Nihče vam tega ne brani, še najmanj pa vesolje.

Našli boste način, kako obogateti, zagotovo ga boste našli. Našla ga bo vaša podzavest in vam življenje oblikovala tako, da boste to tudi dosegli. Brez skrbi. Ko bo prišel pravi trenutek, boste vedeli. Le izstopiti morate iz okvirjev standardnega razmišljanja.

Zrasli smo v prepričanju, da je edini način služenja denarja služba. Služba v tradicionalnem načinu, da se nekje zaposlite, tam oddelate potrebno število ur in za to na koncu meseca prejmete plačilo. In to velika večina ljudi tudi počne.
Nekateri zaslužijo na ta način kar lep denar, večina pa ne. Večina zasluži bistveno manj, a se s tem ne obremenjujejo – prepičani so namreč, da je to največ, kar lahko dosežejo. Da jim je tako usojeno.
Živijo v tistem konceptu, po katerem je življenje pač tako, kot pač je, zato, ker je znotraj omejitev, do katere segajo. Po nekaterih izračunih tako živi 96% prebivalstva.

Dobrine, ki so lahko dosegljive, so seveda poceni. Na primer voda. Ker je povsod okrog nas, je poceni. Zlata je manj, diamantov še manj, zato so tako dragi. Smiselno, ne?
Tudi vi imate svojo ceno, za katero se prodate svojemu delodajalcu. Tudi vaša cena se podobno oblikuje.
Če opravljate delo, ki ga zna opravljati vsak, na primer pometate tla, dobite zato zelo nizko plačilo.
Če pa sprejemate za podjetje ključne odločitve in psopisujete miljonske pogodbe, pa ste za to izdatno nagrajeni, ker takih ljudi ni veliko. Nobene zarote ni tukaj, kapitalističnih izkoriščanj, ali podobnega. Je le čista logika.
Količina denarja, ki ga v podjetju zaslužite, je neposredno odvisna od potrebe po tem, kar počnete, vaših sposobnosti, da to počnete in predvsem od tega, kako težko vas je nadomestiti.

Hemi426 ::

digitalcek je izjavil:

IM61 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PS: 700 evrov netto je kaj, najemnina, poloznice, hrana in si ze vse porabil. Kje je tu se vse ostalo.

Za lahko preživetje mi je jasno da 1000EUR ni dovolj, to rabiš vsaj nekih 2000EUR neto. Ampak slovenske plače so 1000EUR, take so in bodo še vsaj 50 let in pika. In če imam jaz 1000EUR, sem potem lahko zadovoljen.
Za 2000EUR neto moraš biti pri nas vodja, in to ne kar vsak, ki je zamenljiv čez noč, tisti so bolj pri 1500EUR ali manj. En povprečen človek kot sem jaz lahko v življenju pričakuje kvečjem 1400EUR neto in nič več, se pravi sem glavnino dobil že do sedaj. Glede na sedanje povišice sem tudi siguren da bom imel toliko čez 30 let. Službe sigurno ne bom menjal, če je nisem 10 let, ker nisem človek, ki rad menja delovno okolje.


Iz odlične knjige Dejana Krajlaha: Učbenik uspeha.

Pametnim bo odlomek dal misliti... Citiram avtorja:

Denar je pomemben, to dobro veste, Tako, kot je pomemben partner. In kaj bi storil partner, če bi mu rekli, da vam ni pomemben? Zbežal bi proč.

Enako bo storil denar. Vsi vaši problemi in težave v življenju bodo ostali, vi pa brez denarja.
Si tega res želite?
Denar potrebujete, brez njega ne bo šlo. In zanj se vam ni treba odreči ničemur.
Lahko imate denar in ste hkrati dober človek. Nihče vam tega ne brani, še najmanj pa vesolje.

Našli boste način, kako obogateti, zagotovo ga boste našli. Našla ga bo vaša podzavest in vam življenje oblikovala tako, da boste to tudi dosegli. Brez skrbi. Ko bo prišel pravi trenutek, boste vedeli. Le izstopiti morate iz okvirjev standardnega razmišljanja.

Zrasli smo v prepričanju, da je edini način služenja denarja služba. Služba v tradicionalnem načinu, da se nekje zaposlite, tam oddelate potrebno število ur in za to na koncu meseca prejmete plačilo. In to velika večina ljudi tudi počne.
Nekateri zaslužijo na ta način kar lep denar, večina pa ne. Večina zasluži bistveno manj, a se s tem ne obremenjujejo – prepičani so namreč, da je to največ, kar lahko dosežejo. Da jim je tako usojeno.
Živijo v tistem konceptu, po katerem je življenje pač tako, kot pač je, zato, ker je znotraj omejitev, do katere segajo. Po nekaterih izračunih tako živi 96% prebivalstva.

Dobrine, ki so lahko dosegljive, so seveda poceni. Na primer voda. Ker je povsod okrog nas, je poceni. Zlata je manj, diamantov še manj, zato so tako dragi. Smiselno, ne?
Tudi vi imate svojo ceno, za katero se prodate svojemu delodajalcu. Tudi vaša cena se podobno oblikuje.
Če opravljate delo, ki ga zna opravljati vsak, na primer pometate tla, dobite zato zelo nizko plačilo.
Če pa sprejemate za podjetje ključne odločitve in psopisujete miljonske pogodbe, pa ste za to izdatno nagrajeni, ker takih ljudi ni veliko. Nobene zarote ni tukaj, kapitalističnih izkoriščanj, ali podobnega. Je le čista logika.
Količina denarja, ki ga v podjetju zaslužite, je neposredno odvisna od potrebe po tem, kar počnete, vaših sposobnosti, da to počnete in predvsem od tega, kako težko vas je nadomestiti.


Pa to so osnove ekonomije.
V bistvu je delitev dela že osnova človeka par tisočletij,
Bolj si kvalificiran in pomemben za podjetje, bolj si vreden z višjo plačo, bolj se lahko pogajaš.

In itak, da je denar pomemben, saj je osnovna nit našega ekonomskega sistema.

Sposodi si kakšen dejanski učbenik za npr.1. letnik SŠ Ekonomski tehnik, ti bo še bolj odlična knjiga kot od tega prodajalca megle :D

IL_DIAVOLO ::

Človek je v penziji ugotovil, kdaj se lahko pogajas in izsilis od delodajalca višjo plačo.

Lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

Hemi426 je izjavil:


Sposodi si kakšen dejanski učbenik za npr.1. letnik SŠ Ekonomski tehnik, ti bo še bolj odlična knjiga kot od tega prodajalca megle :D


Tole, kar je Karlah napisal, je le del enega poglavja.

Knjiga pa govori o preprogramiranju podzavesti.

O tem pa ne govori praktično NOBENA ŠOLSKA knjiga, kot da pozavest ne bila (skoraj) najbolj pomembna za človekovo življenje, početje, če hočete kariero.

Sam sem to spoznal nekaj let nazaj, večina državljanov ne bo tega spoznala nikoli.
Se raje delajo norca iz psihiatrije, psihiatrov, pri tem pa imamo Slovenci vsaj 250.000 posameznikov, ki bi morali intenzivno zdraviti njihovo psiho. In to takoj.

Pa pojdimo nazaj na zadovoljstvo velike večine državljanov z njihovimi dohodki 1000 ali 1200€ neto mesečne plače.

Žal so ljudje s takim zadovoljstvom zadovoljni tudi z ukrepi, z zmanjševanjem človekovih pravic. Zadovoljni so celo z faš......, ki se počasi plazi v Slovenijo.

korenje3 ::

Utk je izjavil:

Človeka ne moti njegova slaba plača, zadovoljen je z njo, motijo ga višje plače drugih. Mislim, da se takemu človeku strokovno reče idiot.


idiot je tisti, ki opravlja isto delo za manj kot drugi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

sbawe64 ::

Se je op že izjasnil, kaj 'programira' ?
In kakšen je namen odprte teme ?

Ako želi večjo plačo, sem prebral njegov jutranji post, in je kot kaže nenadomestljiv - naj reče šefu, da hoče pomembnosti v podjetju primerno plačo, drugače daje odpoved.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

zobnik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kofetka v bifeju ne tam kjer se dela, kjer se dobi tud kava iz avtomata na sedežu firme...mislil sem bife.


Aja, pozabil da si socialar in se imas za rešitelja slo gospodarstva, ki ze 10 let strajka na socialni.


Bodo kofetkarji začel delat, ko boste požreuhi ponudl 1000 neto začetne plače.
Boš pol gledal prazne kafiče dopoldne, jih boš pa zvečer gledal polne, ko se bodo zadovoljni ljudje vrnil iz delovnega mesta, da pa je stanje v tej državi dobro.

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kofetka v bifeju ne tam kjer se dela, kjer se dobi tud kava iz avtomata na sedežu firme...mislil sem bife.


Aja, pozabil da si socialar in se imas za rešitelja slo gospodarstva, ki ze 10 let strajka na socialni.


Bodo kofetkarji začel delat, ko boste požreuhi ponudl 1000 neto začetne plače.
Boš pol gledal prazne kafiče dopoldne, jih boš pa zvečer gledal polne, ko se bodo zadovoljni ljudje vrnil iz delovnega mesta, da pa je stanje v tej državi dobro.

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.



Saj lahko odpreš svoje podjetje pa boš imel jahte, bmwje in luksuzno bajto...

OP, pa ne vem kaj jamra, če je očitno zadovoljen s svojo plačo in misli, da je 1000€ neto super plača za programerja :))

zobnik ::

Točno tako, svoja polena mečeš med svojimi nogami, odpreš firmo in začneš delat....kofetkarje pa pustiš na mir.:D

-žiga- ::

zobnik je izjavil:

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.


Kater BMW (ugibam, da nov, serije 5 naprej, če se že omenja v istem stavku kot jahte) pa pride 30-40 jurjev? :D

settler ::

Vse kar moraš narediti je, da pri sebi razčistiš kaj bi rad. Sam se po poklicu mag. elektrotehnike, prvo sem delal za 1800€ bruto in to kar nekaj let. Potem pa mi je bilo dosti in sem pač šel drugam, sedaj sem na 2400€. So pa v podjetju tako togi, da se po pogajanjih ne da dobiti več kot kak procent od sedanje plače. Sem šel v drugo firmo na razgovor in tam pa smo pristali na 3k€.

Tako da, praktično vse kar moraš narediti je, da se podaš na trg in to je to! Dela je dosti povsod :D

Kvatebrigic ::

IM61 - ne bluzi in ne širi neresnic. Iskra Mehanizmi je firma, ki ima med boljšimi, če ne najboljše plače kar si tiče ostalih Isker. Vem, da so vse v privat lasti in nimajo med sabo nobene veze, le mnogih ostalih se (upravičeno?) drži slab glas.

Ti sigurno nisi programer v razvoju, ker bi imel plačo vsaj 2x višjo. Verjetno si programer (nastavljalec strojev?) v proizvodnji. Poglej, če imaš pravi naziv delovnega mesta, če štima sistematizacija in plačni razred. Če ne, na to opozori. Če meniš da si zaslužiš več, pojdi do šefa. Če boš še nezadovoljen - menjaj službo.

Tako pa tukaj nekaj nergaš kakšne plače imajo ljudje okrog tebe, trdiš da si programer, službe ne bi menjal... Deluješ kaotično.

zobnik ::

-žiga- je izjavil:

zobnik je izjavil:

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.


Kater BMW (ugibam, da nov, serije 5 naprej, če se že omenja v istem stavku kot jahte) pa pride 30-40 jurjev? :D


A veš da mi je vseeno tud če majo bmw-ja za 50 jurjev, če sami delajo ali če so njihovi delavci POŠTENO plačan. Naj bo pravično za vse, saj smo v EU, ne v Afriki. Ampak pri nas je tega malo, dost je takih, ki na plečih delavcev služjo. Poglej si bajte za 400.000 evrov, delavcu pa še min.komaj da. Videl v živo.

-žiga- ::

zobnik je izjavil:

-žiga- je izjavil:

zobnik je izjavil:

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.


Kater BMW (ugibam, da nov, serije 5 naprej, če se že omenja v istem stavku kot jahte) pa pride 30-40 jurjev? :D


A veš da mi je vseeno tud če majo bmw-ja za 50 jurjev, če sami delajo ali če so njihovi delavci POŠTENO plačan. Naj bo pravično za vse, saj smo v EU, ne v Afriki. Ampak pri nas je tega malo, dost je takih, ki na plečih delavcev služjo. Poglej si bajte za 400.000 evrov, delavcu pa še min.komaj da. Videl v živo.


Tudi za 50 jurjev nimaš ravno neke ogromne izbire BMWjev, ampak pustiva to.
Me veseli, da ti delavce v svoji firmi plačuješ pošteno in deliš dobiček med vse zaposlene enakomerno. Lepo.

misticnimrk ::

Kvatebrigic je izjavil:


Ti sigurno nisi programer v razvoju, ker bi imel plačo vsaj 2x višjo.


Tudi če ni programer v razvoju, ne vem če ima 3500€ bruto.
Poznaš koga, ki dela tam in ima tako plačo?

Jaz poznam kar nekaj ljudi na različnih "oddelkih" Iskre. Pa nevem če kdo od njih dobi toliko kot si predstavljaš, da dobijo.

Kripto mesi ::

zobnik je izjavil:

-žiga- je izjavil:

zobnik je izjavil:

Treba odplačat jahte, treba odplačat BMW-ja k pride 30-40 jurjev, treba luksuzno bajto odplačat ...pol pa itak za delavce zmanjka.


Kater BMW (ugibam, da nov, serije 5 naprej, če se že omenja v istem stavku kot jahte) pa pride 30-40 jurjev? :D


A veš da mi je vseeno tud če majo bmw-ja za 50 jurjev, če sami delajo ali če so njihovi delavci POŠTENO plačan. Naj bo pravično za vse, saj smo v EU, ne v Afriki. Ampak pri nas je tega malo, dost je takih, ki na plečih delavcev služjo. Poglej si bajte za 400.000 evrov, delavcu pa še min.komaj da. Videl v živo.

Oglasa se socialec, ki doma na kmetiji zivi na bratove stroske :))

Kvatebrigic ::

misticnimrk je izjavil:

Kvatebrigic je izjavil:


Ti sigurno nisi programer v razvoju, ker bi imel plačo vsaj 2x višjo.


Tudi če ni programer v razvoju, ne vem če ima 3500€ bruto.
Poznaš koga, ki dela tam in ima tako plačo?

Jaz poznam kar nekaj ljudi na različnih "oddelkih" Iskre. Pa nevem če kdo od njih dobi toliko kot si predstavljaš, da dobijo.


Ne boš verjel - ja poznam.

misticnimrk ::

Verjamem. Verjamem pa tudi, da je to bolj izjema kot pravilo.

McBoby ::

Kakšne so danes kaj plače v Iskri recimo Iskra mis v Kranju? Ker tole kar berem me že v štartu odbija.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Božičnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17415184 (6027) Mato989
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419141187 (31259) dope1337
»

Plača pri prvi zaposlitivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609896 (6956) FTad
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530845 (27820) Matko

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620173081 (119554) chort

Več podobnih tem