» »

Iskra Mehanizmi Brnik plače

Iskra Mehanizmi Brnik plače

«
1
2

IM61 ::

Iz prve roke (oz. druge, ker ni moja plača) vem, da je prva plača za novo zaposlene 1750EUR bruto, kar če delim z 1,5 bi moralo znesti 1167EUR neto. Ne vem če ravno od navadnega delavca naprej, ampak za delo (če rangiram kot avte, je to nižji srednji rang) s katerim sem jaz:
-aprila 2011 začel z 945EUR bruto, 674EUR neto, vse neto bom pisal brez prevoza
-do maja 2015 je naraslo na 1073EUR bruto, 732EUR neto
-julija 2015 sem dobil povišico na 1356EUR bruto, 919EUR neto, ampak to je moralo iti ne vem koliko pogajanj šefa z direktorji, ker je trajalo mislim da enih par mesecev, če bi imel nesposobne šefe bi bil verjetno še danes na 1100EUR bruto
-do januarja 2021 je naraslo na 1401EUR bruto, 955EUR neto
-februarja 2021 sem dobil povišico na 1612EUR bruto, 1076EUR neto, pač že zaradi selitve iz Lipnice v bogu pozabljeni dolini na elitni Brnik

Ampak zdaj izvem od šefa da je ta plača zelo nizka in da imajo vsi moji na novo pripeljani sodelavci, pa to že od 2019 naprej, 1750EUR bruto. Kaj pa vem, ne delam kaj takega da bi se meni zdela plača nizka, od 1350EUR bruto naprej sem zadovoljen.
Hec je, ker naj bi v kadrovski pravili, da noben ne pride izpod 1700EUR bruto, zato so dali toliko. To je tak bullshit da ni res, jaz bi prišel za 1300EUR bruto. 1200EUR je pa res mal malo.
In zdaj tisti, ki ima 1750EUR, je na slabšem znanju in izkušnjah kot sem bil jaz že po enem do treh mesecih. Ker jaz sem se kar hitro učil, 2013-2015 sem bil že na nivoju kjer ti novi ne bodo sploh nikoli.

Tarifni razredi gredo pa:
28. razred (moj): 1530EUR
30. razred (za novo zaposlene): 1750EUR
Ampak ta razred pač ne more biti za vsakega delavca v proizvodnji, ker imamo razrede 1. razred 840EUR, 20. razred 1062EUR ter 26., razred 1330EUR (ta ja tisti moj iz 2015).

Pa ni mi sploh jasno kako so kar naenkrat tako visoke plače, 2011 je bila normala 700EUR, a zdaj pa kar naenkrat 1200EUR neto. Je bilo po vseh firmah v SLO tako? Jaz sem delal samo v Iskri, tako da nimam pojma kako je bilo drugje.
Problem je, ker se je nekdo nekje samo praskal po riti 10 let verjetno za nekih 800-900EUR neto, sedaj pa lepo pripleše na Brnik in ima višjo plačo kot jaz, ki sem se pobijal celih 10 let z ne vem čim vse.
  • spremenilo: IM61 ()

IM61 ::

Aja, izobrazba nima veze, zdaj bo prišel eden s poklicno šolo oz. vsaj delovno mesto je za tako izobrazbo. In enako 1750EUR bruto, več kot tisti, ki delajo že več kot 35 let na enakem delovnem mestu in so sedaj končno prilezli do 1400EUR bruto.
Da ne govorim da so imeli prej 30-35 let v povprečju plačo 1100-1200EUR bruto oz. 700-800EUR neto.
Zdaj se seveda išče vsaj take z izkušnjami, ampak eden je pa prišel z 0 izkušnjami za enako plačo.

Ta plačna politika mi je tako mimo da ni res, to se sklepa da tisti ki delajo že 10-40 let itak ne bodo hodili ven, novi pa ne bodo prišli za manj kot 1750EUR, ali kaj? To je tak bullshit da glava peče, ker bo ravno obratno, stari bodo šli drugam, novi neizkušeni bi pa prišli tudi za precej manj kot tolk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IM61 ()

Zimonem ::

Jah prekinte razmerje pa sklenitev na novo.

IM61 ::

To pa ne gre tako, ko si enkrat zunaj, si zunaj za vedno. Mogoče če bi vmes naredil doktorat, to bi te verjetno ponovno vzeli in nimaš doživljenjske črne pike.
Meni bo šef že povišal. Ampak kaj, spet samo na 1750EUR. Razlike nikoli ne bodo prave, to bi moral dobiti 2500EUR napram novinčevih 1750EUR, da bi bil vsaj približno zadovoljen z razliko do njega. Ali pa moja višja šola proti poklicni šoli, bi morala biti spet razlika vsaj enih 500EUR, ker ne vem zakaj sem potem sploh hodil v šolo. Ali pa tisti, ki praktično nič ne dela in sem mu že rekel da bi moral imet 300-400EUR neto, to tudi ne bo nikoli pravične razlike do njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IM61 ()

Zimonem ::

Pa saj Pogačnik ne velja za nerazumnega človeka.

zobnik ::

Zato, ker nove delavce težko dobijo razen če povišajo začetno plačo in jih nekak dobijo, motivirajo s tako plačo.

nightrage ::

Pogovor se z šefom, kaj te muči, če ne gre drugače pa zamenji šiht!
Pa tale tvoja točka me tudi muči malo: "februarja 2021 sem dobil povišico na 1612EUR bruto, 1076EUR neto, pač že zaradi selitve iz Lipnice v bogu pozabljeni dolini na elitni Brnik"

Smem vprašati kaj delate za take nizke plače? Če sem prav pogledal na vašem pagu, delate za avtomobilsko industrijo, in ti si v 10 letih napredoval za par eurov. Jaz bi iskal nov šiht.

IM61 ::

400EUR neto v 10 letih je par eurov? Pa 1076EUR je nizka plača? Pa kako zaboga, če je mediana mesečne neto plače pri nas 1026EUR? Se pravi dobim 50EUR več kot 50% zaposlenih in to naj bi bilo še premalo?
Zdaj gledam kot študent sem imel prejšnja leta 590EUR. Potem sem začel iz nule, sem imel srečo da se me je sploh kdo usmilil. 700EUR plača je pa zame takrat veljala za normalno, če so imeli vsi moji sodelavci pri 50+ letih toliko. Kako naj jaz vem da imajo nekje v Kranju vsi začetniki kar 1000EUR? Tudi ne verjamem da imajo, ker moja mat se vozi že več kot 40 let v LJ za 1600EUR bruto oz. 1070EUR neto.
Vsaj šiht je bil blizu 10 let, čeprav iz Radovljice do Kranja je skoraj enako kot do Lipnice.

Kakorkoli, meni se zdi moja plača že ok za kar naredim, že 1330EUR bruto se mi je zdela ok. Pač za SLO razmere, ker nimam nobenih informacij da postajamo nova Nemčija kar se tiče avtomobilske industrije.
Problem so samo tisti z nič izkušnjami ter tisti, ki naredijo zelo malo in imajo višjo plačo. Pri toliko direktorjih in vodjih bi se lahko vsedli dol in pravilno razporedili plače.

Ne vem tudi kje je sedaj kar naenkrat težko dobiti delavce. Tudi tako težko, da še neki 2 leti dajejo nagrade par 100EUR, če pripelješ nekoga v firmo. Pri 75000 brezposelnih? Se pravi smo zadnjih 10 let postali tako len narod, da se nobenemu več ne da hoditi v službo za manj kot 1200EUR neto, čeprav smo 10 let nazaj vsi brez kakšnega ugovarjanja hodili za 700EUR? Ne morem verjeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IM61 ()

nightrage ::

Povej kaj delaš? Predvidem pa, da nič kej tako tehničnega, ker če bi bil programer al pa bi delal kej iz tehničnih strok, se ne bi takole čudil glede višine plač.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Prej si govoril, da novozaposleni nikoli ne bodo na tvojem nivoju, zdaj pa govoriš, da se ti zdi tvoja plača ok za to "kar narediš". Kaj je zdaj res? Če si dodana vrednost podjetju, potem gladko lahko zahtevaš povišico, v najslabšem primeru te odpustijo in kot izkušen delavec najdeš službo nekje drugje.

Steinkauz ::

Ne, samo vedno manj je tolk neumnih kot ti, da bi bli z vsako plačo zadovoljni.
Če si toliko boljši (kar bi mogu bit po 10ih letih) od nekoga, ki je frišno v tem in imaš dejansko višji doprinos firmi zaradi tega, pol se pač spogajaj za več.

IM61 ::

Sem programer. Znanja imam kar nekaj, ampak delo se mi ne zdi tako zahtevno, da bi moral imeti nujno karkoli nad 1300EUR bruto, se da preživeti tistih 8 ur brez napora. Povišico sem ravnokar dobil za celih 200EUR, drugače sploh ne bi razmišljal o njej, če ne bi zvedel tega o 1750EUR, ker sem mislil da sem z 1600EUR že na pol bog.
Zdaj me zanima za navadne delavce v proizvodnji, ne boste rekli da ta "minimalna plača" 1750EUR bruto velja tudi zanje? Čemu potem sploh še 40+ plačnih razredov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IM61 ()

martincek1 ::

Si v nekem mehurčku, služba te toliko okupira, da sploh ne veš kaj se dogaja drugje po firmah / svetu. CNC Programer?

nightrage ::

IM61 je izjavil:

Sem programer. Povišico sem ravnokar dobil za celih 200EUR, drugače sploh ne bi razmišljal o njej, če ne bi zvedel tega o 1750EUR, ker sem mislil da sem z 1600EUR že na pol bog.
Zdaj me zanima za navadne delavce v proizvodnji, ne boste rekli da ta "minimalna plača" 1750EUR bruto velja tudi zanje? Čemu potem sploh še 40+ plačnih razredov?


Si programer, ki je v 10 letih napredoval za celih 400eur. Jaz bi se malo zamislil na tvojem mestu. V 10 letih bi moral napredovati za 1000eur, in če si ti kakšna dodana vrednost firmi, potem takem bi moral imeti čez 2000 eur neto plačo sedaj, ne pa 1076EUR neto, kot si sam opisal.

strawman ::

Razlog za to je, da se povprečna plača dviguje hitreje, kot se jo prilagaja za obstoječa delovna mesta glede na inflacijo in povečane življenjske stroške.
Na žalost je v tehniki najboljši način za povečanje plače preprosto menjava službe (ali mogoče oddelka). V zadnjih 5 letih sem jo menjal 2x, vsakič je bil pri plači najmanj 20% dvig.
Zakaj se to dogaja? No saj vidiš, ker delodajalcu tega ni treba, dokler so zaposleni kolikor toliko zadovoljni.

m0LN4r ::

IM61 je izjavil:

Sem programer. Znanja imam kar nekaj, ampak delo se mi ne zdi tako zahtevno, da bi moral imeti nujno karkoli nad 1300EUR bruto, se da preživeti tistih 8 ur brez napora. Povišico sem ravnokar dobil za celih 200EUR, drugače sploh ne bi razmišljal o njej, če ne bi zvedel tega o 1750EUR, ker sem mislil da sem z 1600EUR že na pol bog.
Zdaj me zanima za navadne delavce v proizvodnji, ne boste rekli da ta "minimalna plača" 1750EUR bruto velja tudi zanje? Čemu potem sploh še 40+ plačnih razredov?

1000Eur danes ni bas nekaj. Mogoce je to bilo veliko 15 let nazaj, ampak danes ni, ce realno razmislimo.

Kaksen je tvoj socialni status, da si s tako nizko placo zadovoljen? Nimas nobenih visjih ciljev v zivljenju, razen skromnosti? Ja pac moras razumeti, da so cene sle gor. Ce si ti star 50 let in imas ze kje za zivet, otroke si spravil cez solo in si zadovoljen z zivljenjem na robu civilizacije, se ne pomeni, da nekomu drugemu. Ja prisla je inflacija tudi.
Ce hoce nekdo danes zidat, v kolko tolko civiliziranem naselju, so cene povsem drugacne, kot 15 let nazaj. To ti bi moralo biti jasno. Kava marsikje po sloveniji vec ni 1 evro in gratis rogljicek. Ti casi so mimo.
Hoces otroku nuditi se kaksno drugo dejavnost, kot samo brcanje zoge na travniku, rabis tudi vec kot 1000 neto.

Saj ni problem, ce si ti zadovoljen s placo, ampak ne metati vse v isti kos. Si pac malo zgubil stik z realnostjo. Zahteve in potrebe so drugacne, ampak nasplosno se je vse lepo podrazilo in ljudje vec niso vajeni ziveti na minimumu, kot nekoc.
Zivljenje gre naprej, nekateri pa predvidevam tudi ti si zadovoljen s statusom quo. Podobno zivijo moji stari, njim je pac status quo dovolj. Niti polovico Slovenije in tega kar ponuja niso videli, na pocitnice ne hodijo, privoscijo si nic. Pac so zadovoljni s tem, ampak ko zacnes otroke v to vlect, pa vec ni zabavno, ker jih omejujes. Jaz ce preko sole nebi hodil na izlete, nebi bil nikjer.
Nekaterim je highlight v zivljenju, ce grejo enkrat na leto v Maribor na UKC.

Sem bil par let nazaj v podobni situaciji, pa sem se pritozil in sem dobil takoj novo, aktualno pogodbo. Drugace sem rekel, da grem. Trenutno spet razmisljam, da bi menjal in sel drugam za vecjo placo, ker imam pac zelje, ki si jih lahko samo z vecjo placo uresnicim. Pa ne gre se o "uzivanciji"

Ampak, ce recimo vlagas v prihodnost in noces ziveti samo iz danes na jutri. Recimo, da vlagas na stran 20% za penzijo, dom, stara leta, ni vseeno al je teh 20% od 800netto ali 1200 netto.

PS: 700 evrov netto je kaj, najemnina, poloznice, hrana in si ze vse porabil. Kje je tu se vse ostalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Pač za SLO razmere, ker nimam nobenih informacij da postajamo nova Nemčija kar se tiče avtomobilske industrije.
To ne, ampak stroski zivljenja v recimo Ljubljani s svojimi 300k prebivalci, je enako drago, kot v Nemskih mestih z 300k prebivalci. S tem, da so 1200netto tam studentske place.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Delavske pa od 1400 dalje. Tko kot pri nas min.plača 700 evrov za čistilko ali pomočnik kuharja v osnovni. Problem je da se folk seli v našo državo prihaja pa napol motiviran folk iz bivše juge. Tko da se nekak poklopi, 50% za 700 evrov ali 100% za 1400 evrov :D:))

IM61 ::

m0LN4r je izjavil:

PS: 700 evrov netto je kaj, najemnina, poloznice, hrana in si ze vse porabil. Kje je tu se vse ostalo.

Za lahko preživetje mi je jasno da 1000EUR ni dovolj, to rabiš vsaj nekih 2000EUR neto. Ampak slovenske plače so 1000EUR, take so in bodo še vsaj 50 let in pika. In če imam jaz 1000EUR, sem potem lahko zadovoljen.
Za 2000EUR neto moraš biti pri nas vodja, in to ne kar vsak, ki je zamenljiv čez noč, tisti so bolj pri 1500EUR ali manj. En povprečen človek kot sem jaz lahko v življenju pričakuje kvečjem 1400EUR neto in nič več, se pravi sem glavnino dobil že do sedaj. Glede na sedanje povišice sem tudi siguren da bom imel toliko čez 30 let. Službe sigurno ne bom menjal, če je nisem 10 let, ker nisem človek, ki rad menja delovno okolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IM61 ()

m0LN4r ::

Ampak tebe moti, da tvoji novi sodelavci sluzijo vec. In ne ni res, to kaj reces. Place so tudi odvisne od panoge in firme. Ze premnogokrat sem slisal, da je nekdo zamenjal sluzbo za ISTO delo in v drugi firmi dobil boljso placo.

Aja kje pa je potem problem, ce si zadovoljen?

Mediana v Sloveniji je 1000netto res, ampak vecino te mediane sestavljajo ljudje iz vzhodne Slovenije in delavcev za tekocim trakom z osnovno solo ali mogoce srednjo, katero so komaj koncali
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nightrage ::

IM61 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PS: 700 evrov netto je kaj, najemnina, poloznice, hrana in si ze vse porabil. Kje je tu se vse ostalo.

Za lahko preživetje mi je jasno da 1000EUR ni dovolj, to rabiš vsaj nekih 2000EUR neto. Ampak slovenske plače so 1000EUR, take so in bodo še vsaj 50 let in pika. In če imam jaz 1000EUR, sem potem lahko zadovoljen.
Za 2000EUR neto moraš biti pri nas vodja, in to ne kar vsak, ki je zamenljiv čez noč, tisti so bolj pri 1500EUR ali manj. En povprečen človek kot sem jaz lahko v življenju pričakuje kvečjem 1400EUR neto in nič več, se pravi sem glavnino dobil že do sedaj. Glede na sedanje povišice sem tudi siguren da bom imel toliko čez 30 let. Službe sigurno ne bom menjal, če je nisem 10 let, ker nisem človek, ki rad menja delovno okolje.


Slovenske plače so 1000 eur in pika za 50 let. Ti pa res nisi dovolj razgledan človek. Mogoče so slovenske plače 1000 eur, sam ne v programerskih vodah. Čistilke dobijo 700-800eur, ti pa 300 eur več. Verjetno nisi dodana vrednost podjetja, še zdej pa nisi povedal kaj točno delaš, v katerih tehnologijah programiraš?

m0LN4r ::

Kje se tu najdes:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Ko bo zmanjkal delavcev za tako plačo bodo moral več ponudit, dokler se folk za 1000 evrov stepe pa res ne bo 50 let boljš.

Hemi426 ::

Glede tvoje trditve, da ne mediana v slo 1026 ni res.
Povprečna neto v Slo je letos v severnih 1200€.
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...

Pa tudi tvoja trditev, da so plače zrastle tako visoko je čist preprosta; minimalna se je kot neka ekonomska osnova zviševala kot se vedno.

A sploh veš, da je sedaj minimalna 1024e bruto?

Za moje pojme imaš jasno nakazane opcije:
1.O plačni neenakosti se pogovori s šefom
2.Če 1. ne uspe sprejmi pogoje in delaj naprej ali pa zamenjaj službo.

hamez66 ::

Hemi426 je izjavil:

Glede tvoje trditve, da ne mediana v slo 1026 ni res.
Povprečna neto v Slo je letos v severnih 1200€.
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...



Ja ti govoriš za povprečno, on pa piše o mediani. Če je povprečna nad 1200, je mediana brez težav 1026. Ne vem, kje bi našel točen podatek o mediani za letos, na voljo pa imam statistiko za leto 2019, ki pravi, da je bila takrat povprečna plača 20% višja od mediane.

korenje3 ::

IM61 je izjavil:

To pa ne gre tako, ko si enkrat zunaj, si zunaj za vedno. Mogoče če bi vmes naredil doktorat, to bi te verjetno ponovno vzeli in nimaš doživljenjske črne pike.
Meni bo šef že povišal. Ampak kaj, spet samo na 1750EUR. Razlike nikoli ne bodo prave, to bi moral dobiti 2500EUR napram novinčevih 1750EUR, da bi bil vsaj približno zadovoljen z razliko do njega. Ali pa moja višja šola proti poklicni šoli, bi morala biti spet razlika vsaj enih 500EUR, ker ne vem zakaj sem potem sploh hodil v šolo. Ali pa tisti, ki praktično nič ne dela in sem mu že rekel da bi moral imet 300-400EUR neto, to tudi ne bo nikoli pravične razlike do njega.


Z višjo šolo bi moral imeti vsaj 2000€ bruto za 10 let delovnih izkušenj.
Je pa vprašanje katero delo opravljaš, namreč plačo definira delo in ne nizobrazba.

IM61 je izjavil:

400EUR neto v 10 letih je par eurov? Pa 1076EUR je nizka plača? Pa kako zaboga, če je mediana mesečne neto plače pri nas 1026EUR? Se pravi dobim 50EUR več kot 50% zaposlenih in to naj bi bilo še premalo?
Zdaj gledam kot študent sem imel prejšnja leta 590EUR. Potem sem začel iz nule, sem imel srečo da se me je sploh kdo usmilil. 700EUR plača je pa zame takrat veljala za normalno, če so imeli vsi moji sodelavci pri 50+ letih toliko. Kako naj jaz vem da imajo nekje v Kranju vsi začetniki kar 1000EUR? Tudi ne verjamem da imajo, ker moja mat se vozi že več kot 40 let v LJ za 1600EUR bruto oz. 1070EUR neto.
Vsaj šiht je bil blizu 10 let, čeprav iz Radovljice do Kranja je skoraj enako kot do Lipnice.

Kakorkoli, meni se zdi moja plača že ok za kar naredim, že 1330EUR bruto se mi je zdela ok. Pač za SLO razmere, ker nimam nobenih informacij da postajamo nova Nemčija kar se tiče avtomobilske industrije.
Problem so samo tisti z nič izkušnjami ter tisti, ki naredijo zelo malo in imajo višjo plačo. Pri toliko direktorjih in vodjih bi se lahko vsedli dol in pravilno razporedili plače.

Ne vem tudi kje je sedaj kar naenkrat težko dobiti delavce. Tudi tako težko, da še neki 2 leti dajejo nagrade par 100EUR, če pripelješ nekoga v firmo. Pri 75000 brezposelnih? Se pravi smo zadnjih 10 let postali tako len narod, da se nobenemu več ne da hoditi v službo za manj kot 1200EUR neto, čeprav smo 10 let nazaj vsi brez kakšnega ugovarjanja hodili za 700EUR? Ne morem verjeti.


Problem je da prihajamo v to fazo, ko so družinska podjetja postala tako velika da so se začela združevati v holdinge. Otroci teh ljudi, ki so ustvarili podjetja pa dobivajo iz naslova dobička, tako da jim praktčno ni treba delat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Mato989 ::

Hemi426 je izjavil:

Glede tvoje trditve, da ne mediana v slo 1026 ni res.
Povprečna neto v Slo je letos v severnih 1200€.
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...

Pa tudi tvoja trditev, da so plače zrastle tako visoko je čist preprosta; minimalna se je kot neka ekonomska osnova zviševala kot se vedno.

A sploh veš, da je sedaj minimalna 1024e bruto?

Za moje pojme imaš jasno nakazane opcije:
1.O plačni neenakosti se pogovori s šefom
2.Če 1. ne uspe sprejmi pogoje in delaj naprej ali pa zamenjaj službo.



Ti pametnjakovoc se prvo nauci razliko med POVPRECNO PLACO in MEDIANO PLACE
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

korenje3 ::

m0LN4r je izjavil:

Ampak tebe moti, da tvoji novi sodelavci sluzijo vec. In ne ni res, to kaj reces. Place so tudi odvisne od panoge in firme. Ze premnogokrat sem slisal, da je nekdo zamenjal sluzbo za ISTO delo in v drugi firmi dobil boljso placo.

Aja kje pa je potem problem, ce si zadovoljen?

Mediana v Sloveniji je 1000netto res, ampak vecino te mediane sestavljajo ljudje iz vzhodne Slovenije in delavcev za tekocim trakom z osnovno solo ali mogoce srednjo, katero so komaj koncali


snažilka v policiji ima 1800€ bruto. tako da to vse pove.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Utk ::

Človeka ne moti njegova slaba plača, zadovoljen je z njo, motijo ga višje plače drugih. Mislim, da se takemu človeku strokovno reče idiot.

m0LN4r ::

Nekako daje obcutek, da naj imajo drugi nizjo, ker ima on po 10 letih nizko.
Verjetno tudi na tisto tabelco ne bo odgovori, saj je zadovoljen.

februarja 2021 sem dobil povišico na 1612EUR bruto, 1076EUR neto, pač že zaradi selitve iz Lipnice v bogu pozabljeni dolini na elitni Brnik

Glede na to, da imamo podatek o mediani iz 2019, jaz se nebi cudil, ce se bo 2021/22 izkazalo, da je mediana ze prilezla na 1050. Tezko verjamem, ampak mozno je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IM61 ::

Seveda me moti, tudi je že šef rekel da drugim ne bo zniževal, tega tako vem da se ne dela, ampak bo meni povišal. Treba je tudi vedeti da so samo začetne plače višje, čez 10 let bom imel jaz sigurno več kot ti na novo zaposleni, ki bodo ostali zadaj, če ne bodo napredovali po znanju.
Problem je tudi glede nazivov, ko imajo neprogramerji enak naziv programer kot jaz, samo zato ker so nekaj probavali med letnim dopustom. Letos pa še prvič nisem smel vzet več dopusta kot je že tiste 2 tedna kolektivnega, ker šef ostalim ne zaupa programiranja.
Pač ni pravično in meni je normalno da me vse to moti, vi pa kar delajte z enim zraven sebe, ki ima 2x več za isto ali celo manj zahtevno delo ter isti naziv kot vi.

Vidim zdaj da je povprečna bruto že 2000EUR, v bistvu bi imel jaz res lahko tako. Še vedno sicer mislim da povprečno plačo bolj dvigujejo razni direktorji z 10kEUR plačami kot pa jo znižujejo tisti za tekočim trakom. Tako da mediana je zame povsem merodajen podatek in če imaš tolk si pomoje lahko že kar zadovoljen. Čeprav če je 50% navadnih delavcev z osnovno ali srednjo šolo, potem mediana res ni ne vem kaj. Bi moral najti podatek za povprečno plačo za višjo šolo.

Kolk pa mislite da imajo naši konstrukterji? Okol 2010 vem da se je pritoževal sedaj vodja konstrukcije da ima samo 1000EUR neto. Sedaj ko je vodja verjamem da ima blizu 2000EUR neto. Ampak začetniki, ki so prišli pred 2019 in to 1750EUR plačo, sem siguren da so enako kot jaz še na nižji plači. Tisti, ki so tukaj že 10 let imajo pa pomoje nekih 2000EUR bruto oz 1300EUR neto, vsaj upam da imajo vsaj tolk. Pač to je le Iskra, nikoli ne veš.

Dodana vrednost podjetju mi je jasna, višjo šolo ima v podjetju recimo vodja kakovosti ter vzdrževalec, tako da razpon je velik in je precej odvisno od same osebe do kam lahko prileze, pač niso vsi za vodje. Jaz recimo da sem nekje vmes. Sestankov in tega nimam nič, tako da nisem neki visoko po rangu, tako da verjetno prej bližje drugemu. Pač zato sem rekel da sem bil z 1300 že zadovoljen. Ampak ja, to je bilo 2015, zdaj ko se vse draži, to res ni več ne vem kaj in je 1600 normalno, 2000 pa precej dobro.

Kaj naj odgovorim na tabelco, 2000EUR je za tehnično dejavnost. Saj kot pravim, na to plačo zdaj ciljam, ali bo to do konca leta ali v 5 letih je pa verjetno odvisno samo od tega koliko bom težil šefu in koliko bo on naprej direktorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IM61 ()

m0LN4r ::

čez 10 let bom imel jaz sigurno več kot ti na novo zaposleni,
Si ziher, da nimajo novi placilno tabelo, torej vsako leto ca. 20-30 evrov vec avtomatsko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

val46 ::

Prvo kot prvo, ti še sam ne veš, kaj bi rad. Najprej govoriš, da si s svojo plačo zadovoljen, potem da ni pravična,...?

Ti resno enačiš vodjo kakovosti(za katero predvidevam, da je potrebna vsaj 6 če ne celo 7 stopnja izobrazbe), z vzdrževalcem=dovolj strokovna izobrazba 4 ali 5 stopnje strojne ali elektro smeri? In ta tvoj naziv programer---predvidevam, da je to take vrste naziv, kot jo imajo recimo čistilke, pa namesto da piše na pogodbi o delu čistilka, ji tam piše strokovna oseba za higieno ali kaj podobno "leposlišno". Tudi v napem podjetju so bili 30 let delavci na strojih, pred par leti so pa spremenili nazive v urejevalci in operaterji, delo je pa popolnoma isto, sam sliši se bolj strokovno. Aja, plača je pa ista. Tako da, tisti tvoj naziv programer in če si to res le programer na CNC strojih recimo, je tista beseda programer čisto brezpredmetna. Moral bi biti vsaj tehnolog programer, da bi te kak resnični programer resneje jemal.

Sicer pa, važno da je denarja za 200 konjsko opel astro, pa si zadovoljen dej :))

IM61 ::

Drugače sem pa mislil, da ko sem omenil 1750€, da boste vsi drveli na Brnik in se tisti iz bolj oddaljenih krajev celo preselili v Kranj. Očitno sem se grdo motil in je to sedaj povsem normalna plača.

Avtomatsko gre za en kurac gor, prve 4 leta je šlo meni 25€ bruto na leto, zadnje 4 leta pa še ne 10€ na leto, iz 1357€ na 1394€.

m0LN4r ::

Še vedno sicer mislim da povprečno plačo bolj dvigujejo razni direktorji z 10kEUR plačami kot pa jo znižujejo tisti za tekočim trakom.

Dve leti nazaj:
Strokovnjaki za informacijsko-komunikacijsko tehnologijo - 2.729
Informacijske in komunikacijske dejavnosti - 2.432
Informacijsko-komunikacijski tehniki - 2.106

Dejstvo je, da so programerji dalec nad mediano, pri mediani so cistilke in kuharice

Bi moral najti podatek za povprečno plačo za višjo šolo.
Ti to resno? Prvi zadetek v googlu ti razlozi vse tvoje tegobe, ki so, da ce si res programer, isto placan kot kuharca v vrtcu.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

A. Smith ::

m0LN4r je izjavil:

Dejstvo je, da so programerji dalec nad mediano, pri mediani so cistilke in kuharice

Kdo je pa potem sploh pod mediano?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

m0LN4r ::

Saj kot pravim, na to plačo zdaj ciljam, ali bo to do konca leta ali v 5 letih je pa verjetno odvisno samo od tega koliko bom težil šefu in koliko bo on naprej direktorjem.
Cez 5 let bodo tiste stevilke iz 2019 irelevantne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

A. Smith je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Dejstvo je, da so programerji dalec nad mediano, pri mediani so cistilke in kuharice

Kdo je pa potem sploh pod mediano?
Scrollaj gor. Tekoci trak henkel, mesalci betona, kelnarija, tist k orje z fergusanom in malce zaga privat, pise potem se druge raznovrstne poslovne dejavnosti in druge dejavnosti.

BI PA JAZ TUKAJ NEKAJ VPRASAL !

Kok transparentna je tista razpredelnica zgoraj? Ko vidim druge raznovrstne poslovne dejavnosti in drugo.
Zdaj recimo, kam spada nekdo, ki ima nek popoldanski s.p al kaj jaz vem, pa ima zadevo tako urejeno, da se vrti pod 1000eur?
Recimo nekdo, ki hodi v normalno sluzbo in obcasno za vikend proda preko s.pja kak liter vina.
Se to dvoje potem v taksni statistiki uposteva loceno? Ker poznam en kup taksnih.

Recimo placo ma 900, zravn pa ima vinograd, na leto proda ca. 6000eur vina, kaj mu nanese se okol 400 na mesec. Pa to mu je hobby popoldan, polek nobrain sluzbe.
900 + 400 + pa se potne in malico sem pozabil. Pa ima fine dohodke naceloma, ampak naokoli govori, da ima on samo 900 place.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Visoka inflacija se začenja, ljudi za delat pa ni. Še Bosancev zmanjkuje. Nekaj let bojo šle plače gor 10% letno, kolk bo kdo res imel od tega je pa odvisno od njega.

Comandante ::

@IM61, tako preko palca je primerna placa za tvoje izkusnje, delovno mesto in lokacijo podjetja tam okoli 2200-2500e bruto, nikakor manj. Zgrabi se za muda, pojdi pred sefa in ga postavi pred dejstvo.

Sam sem konstrukter s 8 leti izkusenj, in na stajerskem koncu mi ponujajo po 1300-1400e neto plus stroske, pa to relativno slabe firme. Seveda raje delam cez mejo za vec kot dvakratnik tega.

Je pa tako, da te bodo vedno poskusali odpraviti z izgovori, ces drugo leto, ni denarja, treba prilagoditi budget,... ne nasedaj, nategujejo te. Ce imas znanje in izkusnje, se pogajaj ostro in neomajano. Ce se res ne bodo uklonili (kar sicer ne verjamem), potem zacni razmisljati o menjavi sluzbe. Za maksimalno osebnostno in karierno rast je tako ali tako dobro zamenjati delovno mesto, ce ne celo firme vsakih 5-7 let.

JaVonTech ::

Vidim, da bi morali strojni (pa verjetno še eno za elektro) inženirji, tako kot programerji, vsako leto narediti anketo kakšne so plače glede na delo, izobrazbo, delovne ure, izkušnje. Bi omogočilo nekaterim pravilno ovrednotiti svoje delo.

Mato989 ::

JaVonTech je izjavil:

Vidim, da bi morali strojni (pa verjetno še eno za elektro) inženirji, tako kot programerji, vsako leto narediti anketo kakšne so plače glede na delo, izobrazbo, delovne ure, izkušnje. Bi omogočilo nekaterim pravilno ovrednotiti svoje delo.


Če tega ne zmorejo bi morali itak vrnit diplome... visoko izobražen kader bi moral biti tudi nadpovprečen v smislu samokritike in ocenitve... to da nekdo z UNI DIPL ne zmore sam ocenit da je preslabo plačan je problem kako je lahko diplomiral, to pomeni da šole ne vcepijo nič samokritike več... ker je blo vse ok kar je pripravil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

JaVonTech ::

Mato989 je izjavil:

JaVonTech je izjavil:

Vidim, da bi morali strojni (pa verjetno še eno za elektro) inženirji, tako kot programerji, vsako leto narediti anketo kakšne so plače glede na delo, izobrazbo, delovne ure, izkušnje. Bi omogočilo nekaterim pravilno ovrednotiti svoje delo.


Če tega ne zmorejo bi morali itak vrnit diplome... visoko izobražen kader bi moral biti tudi nadpovprečen v smislu samokritike in ocenitve... to da nekdo z UNI DIPL ne zmore sam ocenit da je preslabo plačan je problem kako je lahko diplomiral, to pomeni da šole ne vcepijo nič samokritike več... ker je blo vse ok kar je pripravil

Zadeve niso tako preproste kot si ti misliš.

m0LN4r ::

Anyway, ali obstaja prinas kaj podobnega: https://www.kununu.com/de/search#/?coun...
Kjer zaposleni ocenjujejo podjetja in lahko podajo informacije o svojih placah, zadovoljstvu, poziciji itn. in imas potem eno fino statistiko, preden se sploh gres pogajat za karkol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

JaVonTech je izjavil:

Mato989 je izjavil:

JaVonTech je izjavil:

Vidim, da bi morali strojni (pa verjetno še eno za elektro) inženirji, tako kot programerji, vsako leto narediti anketo kakšne so plače glede na delo, izobrazbo, delovne ure, izkušnje. Bi omogočilo nekaterim pravilno ovrednotiti svoje delo.


Če tega ne zmorejo bi morali itak vrnit diplome... visoko izobražen kader bi moral biti tudi nadpovprečen v smislu samokritike in ocenitve... to da nekdo z UNI DIPL ne zmore sam ocenit da je preslabo plačan je problem kako je lahko diplomiral, to pomeni da šole ne vcepijo nič samokritike več... ker je blo vse ok kar je pripravil

Zadeve niso tako preproste kot si ti misliš.


Nima veze... nekdo ki konča faks bi moral znat vsaj večinsko ok ocenit svojo vrednost napram iskanosti na trgu dela.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KraitPay ::

@OP če si Embedded programer in delaš za takšno plačo se premalo ceniš.

IL_DIAVOLO ::

IM61 je izjavil:

Seveda me moti, tudi je že šef rekel da drugim ne bo zniževal, tega tako vem da se ne dela, ampak bo meni povišal. Treba je tudi vedeti da so samo začetne plače višje, čez 10 let bom imel jaz sigurno več kot ti na novo zaposleni, ki bodo ostali zadaj, če ne bodo napredovali po znanju.
Problem je tudi glede nazivov, ko imajo neprogramerji enak naziv programer kot jaz, samo zato ker so nekaj probavali med letnim dopustom. Letos pa še prvič nisem smel vzet več dopusta kot je že tiste 2 tedna kolektivnega, ker šef ostalim ne zaupa programiranja.


Ne nasedat takim foram, to je samo trik, da si ti zadovoljen na nizji plači, kot si jo dejansko zaslužiš. Ne bodi lojalen bebec :)

20% višja placa ali odpoved.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zobnik ::

Podobno kot delavci v proizvodnji, "sam da je minimalc, da se dela" pljuvajo po drugih, k ne delajo, k kofetkajo dopoldne, mečejo polena med drugim nogam predsvem tem kofetkarjem.....resnica je pa taka, da ravno zarad njih k delajo za slabo plačo ne bo nikol boljš. Oni so sokrivi 100%, tisti na kofetku NIČ.
Skratka, kdor nekej dela je podpisal pogodbo, to se je sam 100% odločil, drugim naj pa pustijo na mir. Mene folk k kofetka ob 10 dopoldne ne moti, zakaj bi me.
Ko bo plača 1000 neto v proizvdonji pol pa se zgodba obrne. In ko bo 1400 za inženirja.

m0LN4r ::

Mene folk k kofetka ob 10 dopoldne ne moti, zakaj bi me.
To so sli med malico na kofe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Saj nima veze gre za to, da naj si vsak svoja polena meče med svojimi nogami.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Božičnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17415162 (6005) Mato989
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419141146 (31218) dope1337
»

Plača pri prvi zaposlitivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609892 (6952) FTad
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530840 (27815) Matko

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620173044 (119517) chort

Več podobnih tem