» »

Kakšna je vaša plača?

Kakšna je vaša plača?

««
2 / 13
»»

driver_x ::

Blinder je izjavil:

Ma ne dobijo vsi tle visokih. Nekaj kalibrov je ko so prišli do korita v zlatih časih in zdaj še vedno surfajo na velikem valu.
Mene bolj preseneča kako en kup nesposobnih ljudi vseeno faše solidne plače (npr. 800€) oz. kako random 40-50 letniki fašejo po 700 900 1100€ neto plače pa so realno manj vredni kot tisti brezposelni izobraženci na zavodu.


a 1100€ je zate solidna plača? Za kakšno delovno mesto in poklic?

Knez Fjodor ::

Ali pa gre tu za tehnološki forum, kjer je najprej sektor filter, potem pa še izobrazba, ki je višja od povprečja. Reven človek bo redko zahajal sem gor. Tole sploh ni referenčna stran za stanje v SLO.

Jaz sem osebno visoko izobražen, kmalu bom še več, znam marsikaj, ampak sem se povsod pošteno matral za minimalca. Taki kot jaz, če se nimamo z ničemer za pohvalit, o tem precej neradi pišemo po forumih. Ker jamranja pač ni seksi brat.

Cifix63 ::

@znupy
Verjamem, vendar je še najbolj odvisno od kje to gledaš. Ali si v SLO in gledaš od tukaj ali si v tujini in gledaš iz tujine, kjer je dokazano SLO le neopazna in neprepoznavna pikica, kot je denimo Moldavija. Seveda se pr nas ljudje s tem ne bi strinjali saj imajo glave do vrha oprane preko naših medijev.
Že izza naše sosede Avstrije, sredi Nemčije (pa ne na njenem severu tam je to itak absolutno) nihče ne ve kje Slovenija sploh je! Vem iz svojih izkušenj to sem doživljal vsak dan znova in znova..edino tu in tam se pojavi kakšen, ki prepozna SLO po nerazvitosti (ah ja, die auf dem Balkan) ali pa po mafijskih, heroinskih ipd rabotah. Dalje po svetu pa bolje, da niti ne gremo..

Smurf ::

66speeder66 je izjavil:

1000 neto + stroški prevoza in malice, SLO, C++ programer

Ce imas vec kot 3 leta izkusenj in vsaj nekaj znanja, dobis precej manj kot povprecni C++ programerji, cisto toliko za info.

On topic:
Jaz trenutno niham nekje med 2000-3000EUR neto place (brez dodatkov, brez otrok) + bozicnica in regres. Delam kor razvojnik v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Blinder je izjavil:

Ma ne dobijo vsi tle visokih. Nekaj kalibrov je ko so prišli do korita v zlatih časih in zdaj še vedno surfajo na velikem valu.

Nismo vsi prišli h koritu v zlatih časih ...

Nekateri pač konstantno dobro delamo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lopov ::

Plača 580 EUR, skupaj z dodatki (hrana, prevoz) je nekaj manj kot 800 EUR. Strošek delodajalca je malo manj kot 1200 EUR kar je običajno za slovenske razmere. Nisem v IT :)

JH84 ::

900 neto + potni+malica, programer - operater, strojništvo

innerspace ::

200€ cirka
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

shadeX ::

innerspace je izjavil:

200€ cirka


Aha. Se pravi delaš na sončni upravi? Jih poznam nekaj iz tam. :)

Darkjaar ::

1300€ neto kot pripravnik

Blinder ::

driver_x je izjavil:



a 1100€ je zate solidna plača? Za kakšno delovno mesto in poklic?


Za običajna dela izven IT. Mesar, skladiščnik, prodajalec, vzdrževalec

Invictus je izjavil:



Nekateri pač konstantno dobro delamo ...


Haha ja to bo to ja :)) Katerega leta si fasal tvoj prvi job v računalništvu (ne nujno plačan)? In koliko časa si aktivno iskal job takrat preden si ta prvi job v rač. sploh dobil?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

JH84 ::

Dej napište vsaj katera panoga oz delovno mesto, drugače je tema res brezzvezna

dexterboy ::

Ena od Slovenskih Bank, štirimestna bruto, trimestna neto, IT oddelek.
Raje ne bom o cifrah, sami si ustvarite sliko...
Kar se tiče revščine v SLO; treba je pogledati oba konca palice, ampak naj me koklja brcne, če je bilo v vojnih razmerah kaj slabše kot danes, ko gre 120.000 slovencev vsak večer lačnih spat. To je skoraj 17% populacije.
Če ste uspeli v tujini, se ne vračajte več nazaj, bo treba par nuklearnih pognat, da se tu spucajo zadeve. Jaz sem moji, še ko sva imela samo prvega dojenčka, parkrat omenil, da naj prodava vse kar imava in greva ven. Pa ni bila nikoli zato, navkljub sorodnikom Down Under.
In z zgornjim vrsticami nisem hotel nič tarnati in jokati, da me ne bi kdo napačno postavil med pesimiste 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ZaphodBB ::

Haha ja to bo to ja :)) Katerega leta si fasal tvoj prvi job v računalništvu (ne nujno plačan)? In koliko časa si aktivno iskal job takrat preden si ta prvi job v rač. sploh dobil?

Dobri kadri se v high-tech industrijah z lučjo pri belem dnevu iščejo že od kar sem v industriji, torej 10 let.

Moraš pa za take zneske, kot jih dosega Invictus nosit tudi določene odgovornosti in tveganja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Meizu ::

Seveda se da, ampak so takšna delovna mesta pri nas v manjšini.

Deifinitivno je že npr. v Avstriji povprečno bolje poskrbljeno za ITjevca npr. Pa še marsikoga drugega.

FiReFTW ::

Meni osebno se zdi prismukjeno da recimo medicinska sestra ki ima v rokah človeška življenja z 12 ur dela na dan pa vsemi dodatki dobi 800-1000€ neto... A neki IT whatever pa dobi 5000€, kak je to lahko normalno?

Meizu ::

FiReFTW je izjavil:

Meni osebno se zdi prismukjeno da recimo medicinska sestra ki ima v rokah človeška življenja z 12 ur dela na dan pa vsemi dodatki dobi 800-1000€ neto... A neki IT whatever pa dobi 5000€, kak je to lahko normalno?


To je pa debata za čisto drugo temo, tu ni kriv privatni sektor, zdravstvo je pri nas javno, kar pomeni, da jih izplačuje država, ne pa privatni sektor.

Kdor ima svojo privatno ordinacijo oz. podjetje, kjer nudi oskrbovalno nego itd. gotovo nima le 800€ neto mesečno.

coolijo ::

2600 bruto (ker se lepše sliši) + malica + prevoz + nekaj malega božičnice in min. regres. SLO, IT sektor, trgovinsko podjetje.

ZaphodBB ::


Kdor ima svojo privatno ordinacijo oz. podjetje, kjer nudi oskrbovalno nego itd. gotovo nima le 800€ neto mesečno.

Seveda ne, ampak mora pa še priskrbet osnovna sredstva.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

GTX970 ::

Sakin je izjavil:

Cca 3500 EU mesečno neto (okrog 15000 NIS), zdravstveno zavarovanje je tu vljučeno, pokojninski sklad ne. Delam 90% od nedelje do četrtka, redko kdaj v petek dopoldan, če je kaj nujnega. V soboto nikoli.
Država Izrael, Haifa

Kakšne so cene hrane, storitev, stanovanj, ogrevanja :)) ?

Meizu ::

ZaphodBB je izjavil:


Kdor ima svojo privatno ordinacijo oz. podjetje, kjer nudi oskrbovalno nego itd. gotovo nima le 800€ neto mesečno.

Seveda ne, ampak mora pa še priskrbet osnovna sredstva.


Seveda. Ampak saj jih mora priskrbeti tudi podjetnik, ki želi ustanoviti konkurenčno IT firmo. Res pa je, da je marsikdaj vložek v IT firmo neprimerno manjši, kot pa povprečen vložek nekoga, ki želi vzpostaviti svojo ordinacijo. Seveda je hudo odvisno od tega, v čem je ordinacija specializirana. Oskrbovalna nega ne zahteva nekih hudih vložkov, medtem, ko recimo rentgenska ordinacija predstavlja lahko tudi miljonske vložke.

innerspace ::

shadeX je izjavil:

innerspace je izjavil:

200EUR cirka


Aha. Se pravi delaš na sončni upravi? Jih poznam nekaj iz tam. :)


Skrajsani delovni cas, iscem se en tak siht, ga ne dobim.
Dejavnost - ucna pomoc, izobrazevanje.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

opeter ::

JH84 je izjavil:

Dej napište vsaj katera panoga oz delovno mesto, drugače je tema res brezzvezna


Freelancer, grafično oblikovanje in ilustracije. Delam preko avtorske pogodbe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Steinkauz ::

Programer malo več kot 2 leti 1300 neto, bruto okol 2000.

Za moje pojme bi se morali v tej temi oglašati samo ljudje, ki živijo v SLO.
Če delaš za tujino ok, sam če živiš tam, pa rata ta "anketa" brezpredmetna.

Šmorn ::

Osnova 1500 bruto. Skupaj s prevozom, nadurami in malico znese izplačilo nekje 1200 - 1400 neto, odvisno od meseca. IT.

YaN-cH ::

1700 bruto + pripravljenost na domu (cca. 200 neto) + opravljanje supporta v času pripravljenosti 150% redne ure + malica + prevoz. Ko sem po tujini pa še morem prištet dvojne dnevnice.

LuiIII ::

1000EUR bruto (ker plača pač mora biti in ker sem nehal podpirati UTD). Lastnik podjetja. Aja konec prispevka v linku je legendaren!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

Invictus ::

Blinder je izjavil:


Haha ja to bo to ja :)) Katerega leta si fasal tvoj prvi job v računalništvu (ne nujno plačan)? In koliko časa si aktivno iskal job takrat preden si ta prvi job v rač. sploh dobil?

Nikoli še nisem delal zastonj ... Ko sem jaz začenjal, sem poslal 5 prošenj in dobil 5 služb. Tako da sem lahko izbiral ..

Job je mene dobil. Sem vpisan na nekaterih portalih in so me našli ... Je pa res da sem delal na precej velikih projektih v tujini. Pa delam še sedaj ... Kot freelancer ...

Saj službo kot freelancer iščeš kot zaposlen v neki službi. Tako sem jaz začel. Pa hodil med lastnimi dopusti delat po tujini ... Če je kdo taka budala da pusti reden dohodek zaradi nekih bajnih zaslužkov kot freelancer, hmmm, ni najbolj pametno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Kar nekaj hard hiterjev tu.

st0jko ::

630€ neto plus okoli 100€ povrnjenih stroškov.
Failed at life.
:8)
keks?

66speeder66 ::

Smurf je izjavil:

66speeder66 je izjavil:

1000 neto + stroški prevoza in malice, SLO, C++ programer

Ce imas vec kot 3 leta izkusenj in vsaj nekaj znanja, dobis precej manj kot povprecni C++ programerji, cisto toliko za info.

On topic:
Jaz trenutno niham nekje med 2000-3000EUR neto place (brez dodatkov, brez otrok) + bozicnica in regres. Delam kor razvojnik v Sloveniji.


In kaj naj zdaj pustim? Kaj pa delaš, si lahko bolj specifičen, ali je to stroga tajna?

Jaz sem zadovoljen s tem kar imam.

Zgodovina sprememb…

terryww ::

Imho je predvsem smisel te debate ugotoviti, kako in kaj se dela v službi za 800, 2k in kaj pri +5k. To, da je razpon na slo-techu od 500-80k bruto/leto mnda že vemo.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Null ::

4600 EUR/mesec bruto (3150 neto) + bozicnica
Razvijalec, Nova Zelandija (Christchurch)
Dodatno zdravstveno in penzija vkljucena.
Najbolj pomembno pa: niti ene nadure.

bosmla ::

Sluzba minimalec + fusam cele dneve (druga panoga oz. dve, tri) pa pridem nekako na 3-5K€ na mesec v SI. Bi pa rad sel nekam ven pa se nisem nasel poceni in tople (najbolse kaksne otoske, bogu za hrbtom) drzave, ki nebi prevec komplicirala s tem da tam bivam in nic delam 8-O.

oracle ::

UNI izobrazba, genau povprečna plača, vsako leto manj (ZUJF).

shinko ::

1000-1400€ neto na mesec z vključeno malico in prevozom (cca 150€ na mesec) + minimalni regres. Vodim IT oddelek v Retail prodaji v Slo.

Sakin ::

GTX970 je izjavil:

Sakin je izjavil:

Cca 3500 EU mesečno neto (okrog 15000 NIS), zdravstveno zavarovanje je tu vljučeno, pokojninski sklad ne. Delam 90% od nedelje do četrtka, redko kdaj v petek dopoldan, če je kaj nujnega. V soboto nikoli.
Država Izrael, Haifa

Kakšne so cene hrane, storitev, stanovanj, ogrevanja :)) ?



Hrana (v trgovini) približno isto, meso dražje. Tržnica se splača. Alkohol dražji, cigareti 5 eu škatla. Storitve težko primerjam s slo ker nimam več v spominu. Stanovanje cca 1000eu (najemnina in stroški) za 50 m2. Gorivo dražje, elektrika dražja, voda preveč draga (odpadno vodo iz tuš kabine imam speljano v wc kotliček, vodo ki jo nabere klima pa speljano v rezervoar za zalivanje rož, zelenjave). Trenutno ogrevam zvečer s pečjo na olje par ur na dan zvečer, poleti največ porabi klima. Gre.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

black ice ::

110-160€ bruto, se razume, na dan. Na žalost ne v IT-ju, zato pa delam na tem, da čim prej dokončam faks. Še nisem tako pozen glede na slovensko povprečje trajanje študija.

urosz ::

osnovna plača 1500€ bruto + kar pač nanese (povračilo stroškov za malico, prevoz). IT sektor, Slovenija (SV)

stara mama ::

Baje, da je v tujini vse rožnato...

Isotropic ::

Blinder je izjavil:

driver_x je izjavil:



a 1100€ je zate solidna plača? Za kakšno delovno mesto in poklic?


Za običajna dela izven IT. Mesar, skladiščnik, prodajalec, vzdrževalec



taki bodo videli tako plačo samo, ko bo inflacija +30% glede na današnjo.
reci raje 700-800 neto + kakšne nadure.

black ice ::

stara mama je izjavil:

Baje, da je v tujini vse rožnato...

Ne vsepovsod, a na splošno ni tako slabo.

dragonlord ::

Sava hoteli,reševalec 767 evrov bruto.Izplačilo z vsemi dodatki,potnimi stroški 690 evrov.

jakan123 ::

Izplačilo 1000€ mesečno. IT support
Poleg redne zaposlitve zaslužim še nekaj s popoldanskimi deli. Od 0 do 500€, če gre za kakšen večji projekt pa tudi več.

chort ::

500EUR / dan neto, ko delam (kar je običajno vsak drugi mesec, z občasnim delom od doma vmes). Offshore survey senior data processor. Živim v Slo, delam kamor me pošljejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Smurf ::

66speeder66 je izjavil:


In kaj naj zdaj pustim? Kaj pa delaš, si lahko bolj specifičen, ali je to stroga tajna?

Jaz sem zadovoljen s tem kar imam.

Samo povem, da ce bi vprasal malce naokoli, bi verjetno dobil boljso ponudbo. Ampak, ce ti je trenutna sluzba vsec (kar je pomoje najpomembnejse), jo vsekakor obdrzi.

Drugace pa predvsem: Obdelava/analiza signalov, regulacijski algoritmi, podatkovni protokoli.

PandaFlow2 ::

Med 4-5k bruto (na s.p.), odvisno od tega koliko je dela. Ni povezano z IT. V kratkem menjam za službo s plačo ~ 3k (spet preko s.p.).

KraitPay ::

1300eur bruto plus malica plus potni stroski, ravno podpisal prvo poklicno pogodbo po koncanem solanju.
Elektrotehnika - avtomatika in robotika.

Karaya 52 ::

Dobro, da dobivam plačo v CHF... Slovenija = zapor. Samo v krsti me nazaj pripeljejo.

Buggy ::

Slovenija = zapor. Samo v krsti me nazaj pripeljejo.


Zanimivo, pred 20-timi leti odseljen prijatelj, raziskovalec in predavatelj na univerzi v US pravi popolnoma isto, ceprav dela cel dan in noc, davcna ga preganja in rubi, pa casa nima niti zenske najti zivi pa v dragi najemniski "beznici", kot on pravi. Jaz pa sem bil vedno preprican kako nam je v tej mali dezelici lepo...nekaj zgleda ne stima :(

Verjetno bo problem zgolj moj pogled na zivljenje. Jaz sem s svojo placo in polozajem zadovoljen...oddelam kar je za narediti, poskrbim da procesi zaradi mene ne stojijo. Ce se je zaradi tega potrebno doma kdaj VPN-jat ni sile. Da bi si pa zelel vec denarja in s tem drasticno posegel v moj prosti cas, ki ga posvetim druzini in koneckoncev sebi, mi niti na pamet ne pride. Da bi se grebel se za vec denarja/pozicijo/odgovornost in s tem posegel v kvaliteto zivljenja? Nope, ne ta trenutek, lahko pa da me bo kaj presenetilo!

Stiriclanska druzina (otroci najstniki), 10 letni kredit za hiso bo kmalu odplacan, imamo en druzinski avto star 7 let, privoscim si tudi kaksno neumnost (gadgeti), pa pri hrani in oblacilih tudi ne sparamo. Konec meseca ob vseh tekocih stroskih/zavarovanjih/varcevanjih/policah ostane toliko, da poleti brez pomisleka sibnemo dvakrat na dopust, pa se na koncu leta se nabereta kaksne dva do tri jurcke ekstra.Za otroke imam tudi ze deponiran denar ranga 40k€...kaj bi zelel vec.

Trenutno ne zamenjam mojega zivljenja v SLO za nic na svetu...se najmanj pa za ekstra denar.
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321291 (18018) BigWhale
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528201 (22182) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530798 (27773) Matko
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831392 (26476) Invictus
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422248 (19701) St235

Več podobnih tem