» »

800 € za plačo programerja začetnika

800 € za plačo programerja začetnika

««
8 / 11
»»

Blinder ::

Firme isto računajo, ampak dela/strank pa imajo manj. Poslovanje firme drugače nima veze z plačo. Če je firma škrta, ti bo dala nizko plačo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ramon dekers ::

Firme isto računajo, ampak dela/strank pa imajo manj. Poslovanje firme drugače nima veze z plačo. Če je firma škrta, ti bo dala nizko plačo.


Če ti nimaš povpraševanje je vse kar ti preostane da znižaš ceno produktom in/ali storitvam, spet odvisno kako pokrivaš stroške in koliko dobička imaš. Seveda se pa nižanje stroškov začne pri delavcih.

Dobre firme računajo isto za storitve kot pred krizo. Sam slabe firme so odletele v krizi ...


Ti očitno še nisi na trgu delovne sile in se skrivaš pod mamino kiklo, naj ti sam razložim kako poteka. Naročnik da ponudbo manjšim podjetjem, manjša podjetja vzamejo kredite ker bodo imele delo. Tisti veliki naročnik propade, breme pa pade na manjša podjetja in delavce. No tako se pri nas zadnje čase izvaja posla. Je pa res da na državnih razpisih dobivajo ponudbe avstrijske firme z dumping cenami.

Zgodovina sprememb…

Maryk ::

Menim, da če da neko podjetje programerju začetniku 800-1000EUR neto plače, je to čist kul. Predvsem, če se gre za zaposlitev za nedoločen čas. V teh časih bi bil osebno z takšno ponudbo zadovoljen. Seveda določen čas, kasneje, ko bi v podjetju že kaj pametnega naredil, pa bi se začel pogajat za kakšno povišico itd.

Treba je bit realen. Programer začetnik se bo vsaj 3 mesece konkretno uvajal, naredil pa bolj malo - v primerjavi z dalj časa zaposlenimi, izkušenimi programerji. Predvsem, če dela podjetje na kakšnem res obsežnem projektu... (čas uvajanja in produktivnosti se razlikuje tudi od osebe do osebe, saj smo ljudje različno zagnani, produktivni itd.)

V času uvajanja in mogoče tudi kasneje se je včasih težko sprijazniti, da dobivaš plačo, ki bi jo dobival tudi če bi pustil izobraževanje že po srednji šoli in šel polagat ploščice, delat v avtomehanično delavnico ali pa kaj podobnega...

Ampak treba je biti optimist in verjeti, da ti bodo znanja, ki jih med uvajanjem pridobiš koristila pri sedanji ali pa naslednji zaposlitvi pri pogajanju za plačo -> mogoče celo v tvojem lastnem podjetju (seveda če delaš v podjetju, kjer so dobri medsebojni odnosi in kjer delajo vsaj približno v tehnologijah, ki te zanimajo...). Treba je objektivno ocenit, kdaj si dovolj sposoben in vreden za podjetje, da se lahko greš pogajat za višjo plačo, ali pa iskat novo zaposlitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maryk ()

eric_cartman ::

Menim, da če da neko podjetje programerju začetniku 800-1000EUR neto plače, je to čist kul.


Problem je to, ker se jih večina boji, (in gledajo kar realno na to) da bo na tem tudi ostala naslednjih 5 - 10 let.

Dans je lahko pričakovat od zaposlenega, da bo prihajal na delo točno ali pa še prej, da bo ždel notri v pisarni po 10 - 12 ur.. Da bo delal še vikende in praznike.. Ko pa pridemo do plače pa je vedno problem.. Ali so to zamujanja, nakazanega premalo denarja, kregat se moraš da ti nakažejo za tist drobiž ki ti ga dajejo.. Skratka vedno se pri denarju vse zatakne.. Taka je praksa pri nas v Sloveniji..

Invictus ::

Ramon dekers je izjavil:


Ti očitno še nisi na trgu delovne sile in se skrivaš pod mamino kiklo, naj ti sam razložim kako poteka. Naročnik da ponudbo manjšim podjetjem, manjša podjetja vzamejo kredite ker bodo imele delo. Tisti veliki naročnik propade, breme pa pade na manjša podjetja in delavce. No tako se pri nas zadnje čase izvaja posla. Je pa res da na državnih razpisih dobivajo ponudbe avstrijske firme z dumping cenami.

Očitno sem spet eni tipični slovenski firmi stopil na rep ...

1. Nisem pod mamino kiklo, ampak lepo že kar nekaj let plačujem kredit za lastno stanovanje in skrbim za svoj denar.
2. Slovenci najraje delamo sami, ko se je treba povezat, imamo teorije zarote in pričakujemo da nas bodo partnerji tako ali tako nategnili. Zato tudi sami nategujemo od samega začetka. Seveda tako večinoma nategujejo tudi svoje zaposlene ... Upam da zaposleni dobijo ob plačilni listi vsak mesec še tubo vazelina.
3. To, da mali izvajalci niso dobili plačano, so krivi predvsem sami, ker so bili/so naivni. Že zdavnaj bi lahko na podlagi pogodbe in izdanih računov naredili izvršbo. Če ne poznajo zakonov, so si sami krivi. Ampak tovarišijski biznis tega ne pozna.
4. Avstrijske firme se ne gredo dumpinga, tam so dejanske take cene. Kar nekaj Slovencev se je preselilo v Avstrijo, in si naredilo hiše, pa vsi pravijo da so avstrijski (domačini) privatniki cenejši od slovenskih. Pač od enomesečnega projekta v Avstriji ne moreš kupit Q7.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

3. To, da mali izvajalci niso dobili plačano, so krivi predvsem sami, ker so bili/so naivni. Že zdavnaj bi lahko na podlagi pogodbe in izdanih računov naredili izvršbo. Če ne poznajo zakonov, so si sami krivi. Ampak tovarišijski biznis tega ne pozna.


Pa ti poznaš vrstni red upnikov ko pride do stačajnega postopka oziroma veš kdo ima prednost? No ja mogoče firme res ne bi smele tvegati a preživeti je treba. Se tebi sanja koliko ljudi dela na projektih in niso plačani? No enako je pri podjetjih.

4. Avstrijske firme se ne gredo dumpinga, tam so dejanske take cene. Kar nekaj Slovencev se je preselilo v Avstrijo, in si naredilo hiše, pa vsi pravijo da so avstrijski (domačini) privatniki cenejši od slovenskih. Pač od enomesečnega projekta v Avstriji ne moreš kupit Q7.


Mogoče bi moral bolje brati, govorim o avstrijskih podjetjah ki bodo delali v Sloveniji gradbena dela. Ne, ni samo IT, so še druge panoge, ki jih je fino malo preštudirati kako poteka kaj.

Menim, da si pod mamino kiklo ker pojma nimaš kako potekajo postopki v naši deželi, kako je urejena zakonodaja in kako se jo izvršuje.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Poznam vrstni red upnikov.

Problem naših malih podizvajalcev je v tem da čakajo stečaj, namesto da bi svoj denar preko izvršbe terjali že prej. Tukaj pride tisti tovarišijski posel narobe. Pa ja ne boš kolegu blokiral firme/računov, ker ti noče plačati računa.

Poznam te zadeve in vem da slovenski gradbinci računajo kot da delajo z zlatim orodjem in zlatimi stroji. Je ravno zato padel projekt R-GSM na slovenskih železnicah. Ker je bil slovenski gradbinec daleč predrag za postavitev baznih postaj. Za to je računal 3x več kot je avstrijski gradbinec v Avstriji. Kjer so celo delavci v redu plačani.

Ampak slepim ne moreš razlagat barv ...

Lahko pa greš ti potegneš glavo iz riti in vržeš oči malo čez mejo kako se to dela ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Lahko pa greš ti potegneš glavo iz riti in vržeš oči malo čez mejo kako se to dela ...


Tisti čez mejo delajo že pri nas. Moja glava je na mestu za tvojo pa sem še kar prepričan kje je.

Problem naših malih podizvajalcev je v tem da čakajo stečaj, namesto da bi svoj denar preko izvršbe terjali že prej. Tukaj pride tisti tovarišijski posel narobe. Pa ja ne boš kolegu blokiral firme/računov, ker ti noče plačati računa.


Ne govoriva samo o gradbenih podjetij so še druga. Sicer pa a kar čakajo na stečaj, bejž no bejž. Če pa dajo izvršbo pa bo sodni izvršitelj prišel in pobral vse kar ima dolžnik. Nevem kje videvaš tovariške posle, mogoče si jih v yugi kjer je beseda veljala več kot papir in ne v samostojni Sloveniji.

Kot drugo, mogoče sploh veš kdo začne stečaj oziroma prisilno poravnavo? Daj malo si poguglej, ker če bi jo čakali sami bi firma lahko še dalje delala, toliko o tem kje tvoja glava je.

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

problem je še to, da je en kup sposobnih ljudi, ki jih ne motivira denar, mu daš 700-900 eur plače in je happy. Poznam ljudi z univ. dipl., delajo na polno za dobrih 800 eur, pa še doma po službi in med vikendom - seveda to je gratis. Ampak to iz zadovoljstva, ker rad dela in ga to veseli. Navajeni so ful skromno živeti... V prejšnji firmi smo tudi imeli takšne primerke in so potem nadrejeni pričakovali, da bomo vsi še malo doma naredili. Halo, jaz imam en kup obveznosti (privatne), ne zmorem tega, niti me ne veseli, niti nisem motiviran,...
Takšni samo "zbijajo" plače in povečujejo normo. Pa še v eni firmi, v kateri sem delal kot študent zelo podobna zgodba. Za nekaj čez 700 eurov je delal za dva in je bil čisto srečen. Tip dipl. inž. elektrotehnike, priden kot mravljica, izdeloval dokumentacije, razvijal SW del in HW del, vse super hitro. Takšnemu daš minimalca in bo še kar vesel.

Blinder ::

konkurenca je
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Andreij ::

Blinder je izjavil:

konkurenca je

Kaka konkurenca? Država je zguba. Meksikancem plačujejo najmanj 10 dolarjev na uro za pleskanje, medtem ko drugi dobijo 30 dolarjev povprečno. V Evropi smo pa mi Meksikanci, če delamo v tujini nam še več zmanjšajo od povprečja + delamo z maksimalno izobrazbo.

eric_cartman ::

@denabiker

Ja ampak taki živijo pri mami do 35 leta in se za to čist nič ne sekirajo..

Tisti ki pa bi bili radi samostojni je pa 700 EUR plače ena velika nula..

400 EUR je najem stanovanja, 150 EUR položnice (po tamalem), 200 EUR hrana, kje je potem še avto, bencin, parkirnine, servisi ali pa avtobusni prevozi ali pa vlak tisti ki nismo čisto iz centra Lj.. Jst porabim samo bencina za prevoz do službe 150 EUR...

Skratka to je en velik bullshit.. in ni problem v delavcih pač pa v delodajalcih, ki so škrti ko sam hudič.. Takemu, ki dela za dva bi fer delodajalec tudi plačal za dva.. Tako pa mu je še za enega skoraj preveč..

In spet smo tukaj.. Welcome to the fuc**ng Slovenia! ... where all people are living out of social support and minimal salary... yipiikayay!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kolega gre zdaj delat v Avstrijo kot električar. Njegova urna postavka je 10EUR neto. Koliko računalničarjev v Sloveniji zasluži toliko? Ne prav veliko glede na to da se vam 800EUR neto zdi normalna plača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

Invictus je izjavil:

Kolega gre zdaj delat v Avstrijo kot električar. Njegova urna postavka je 10EUR neto. Koliko računalničarjev v Sloveniji zasluži toliko? Ne prav veliko glede na to da se vam 800EUR neto zdi normalna plača.

To ni ravno veliko. Jaz dobim 10 na uro + razne dodatke + dodatek za vikend/nočne/praznike. Pa nisem niti slučajno v računalniški stroki. Še ne.

eric_cartman ::

Vidim, da je tudi zaposlenim padel standard.. In da so jim vsi vbili v glavo stavek: bodi vesel, da sploh delaš (tut če še za kruh nimaš)...

Medtem ko delodajalec zaradi tvojega dela pobira vsaj 5k € mesečno.. Pa ti še za preživet nimaš..

Kakšna brezveznjaška država smo.. Čist vse nas prehitevajo.. Še ukrajina, bolgarija, romunija.. Sm se pa selijo itak sami mafiozoti še.. Ker vejo, da jih noben še dolgo ne bo obtožu...

Karaya 52 ::

eric_cartman je izjavil:

@denabiker

Ja ampak taki živijo pri mami do 35 leta in se za to čist nič ne sekirajo..

Tisti ki pa bi bili radi samostojni je pa 700 EUR plače ena velika nula..

400 EUR je najem stanovanja, 150 EUR položnice (po tamalem), 200 EUR hrana, kje je potem še avto, bencin, parkirnine, servisi ali pa avtobusni prevozi ali pa vlak tisti ki nismo čisto iz centra Lj.. Jst porabim samo bencina za prevoz do službe 150 EUR...


To pises o Parizu oz. kod si potegnil te ftw stevilke? Ce hoces imeti kaviar na mizi, potem bo tudi teh 200EUR za hrano premalo. Januarska depresija?

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

@Karaya 52

Ma kašnem Parizu no.. Zadnič sva z mojo v okolici Ljubljane gledala stanovanje..

Najcenejši, ki sva ga ugledala je bla garsonjera 40m2, ki je stala 400 EUR + stroški okoli 100 EUR mesečno.. Vse drugo ampak res vse drugo je blo 450 EUR +..

Za hrano (kruh + mleko + kakšna salama + nekaj za pit).. To te pride okoli 5 - 8EUR na dan.. 30x 6 EUR na dan je 180EUR.. Se pravi tam okoli.. Pa to ni nobeno preseravanje..

Imam avto.. popije mi približno okoli 7,5 - 8,5 litra na 100km.. Na leto jih naredim okoli 20 000, ker pač nisem iz Lj.. Mesečno porabim za bencin okoli 150 EUR.. Mogoče kakšen EUR manj ali več ob predpostavki, da greva kakšen vikend kam hodit.. (še to naj poudarim, da imam službo v Lj center..) Nekje je treba tudi parkirati in seveda za to včasih tudi plačaš.. Ampak sem se sedaj navadil parkirati že 2 km ven iz centra zato da ne plačujem še parkirnin.. Ampak to ne gre vedno tako.. Včasih moraš pač plačati.. se pravi še od parkingov cca. 40 EUR na mesec..

Potem pa je tu internet, ki te danes (če nimaš optike) skupaj s telefonom in TV-jem vred pride cca. 45EUR.. (sprijazni se - internet rabimo in tv tudi) Potem imaš tu še dva mobilna telefona za katere plačujeva midva naročnino okoli 12 - 15 EUR vsak (ORTO U NULO PAKET).. Se pravi + 30 EUR..

Naj omenim še to, da moja še študira in ma zelo malo časa za delo.. Jaz sem pač doštudiral in lahko delam več.. Vendar na koncu dobim ven okoli 650 - 750 EUR na mesec..

Povej mi kje je tu Pariz..

Pozabil sem omeniti še to, da rabim narediti mali servis za avto in pa opraviti registracijo.. tehnični + prometna je 70 EUR potem pa registracija, ker imam že dosti popusta je 59 EUR na mesec.. Potem so tu še gume, ki jih bo treba kupiti (minimalno 200 EUR).. in pa občasni servisi (ki niso pričakovani)..

Potem pa je tu še frizer in druge stvari, ki se opravljajo skoraj enkrat na mesec ali mesec in pol..

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

10€ na dan za futr * 26 (ce 4x je pri mamici) je 260€ na mesc. Vsaj ce hoce jest se zelenjavo in sadje vsak dan.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Karaya 52 ::

Toliko sm js v Parizu porabil na mesec. Toliksna je tudi vsota, ki jo na njihovem zunanjem ministrstvu priporocajo za zivljenje v Franciji. V LJ pa sem zivel s 400€ na mesec. En sam jamr. Vidim kup lukenj, skozi katere ti odteka denar. Taki imajo vedno "premalo" denarja in vedno "komaj shajajo". Zeh.

eric_cartman ::

Mah.. Zarad mene če si z hrastovimi listi rit brišeš da prišparaš.. Ena velika luknja je stanovanje.. To pa je že 60 % mojega celotnega prihodka..

Če pa misliš, da moramo vsi živeti kot amiši, ne vem zakaj bi.. Zakaj sem se potem učil?? Zakaj potem vsak dan preživim v službi (tudi danes)??

Pa prosim ne reči mi, da je tole kar sem ti zdaj naštel preseravanje.. Ker si praktično nič ne privoščim...

Sicer bi pa rad slišal še višino tvojega prihodka.. In koliko ti porabiš za stroške?? Živiš mogoče na ulici?? Ali si si postavil barakco sred gozda kot romi??

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Isces stanovanje v Ljubljani, pa pravis da si bogi, ker nisi iz Ljubljane... pa avto, ker nisi iz Ljubljane, ceprav isces stanovanje v okolici Ljubljane? Meni se zdi, da lahko veliko stvari pocrtas pa ne bos zivel kot Amish.

Mimogrede, garsonjera za 400EUR plus 150EUR je ripoff in preseravanje. To bi bilo dovolj za enosobno in pol stanovanje nekje na obali Atlantika v Franciji.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

eric_cartman je izjavil:

Mah.. Zarad mene če si z hrastovimi listi rit brišeš da prišparaš.. Ena velika luknja je stanovanje.. To pa je že 60 % mojega celotnega prihodka..

Če pa misliš, da moramo vsi živeti kot amiši, ne vem zakaj bi.. Zakaj sem se potem učil?? Zakaj potem vsak dan preživim v službi (tudi danes)??

Pa prosim ne reči mi, da je tole kar sem ti zdaj naštel preseravanje.. Ker si praktično nič ne privoščim...

Sicer bi pa rad slišal še višino tvojega prihodka.. In koliko ti porabiš za stroške?? Živiš mogoče na ulici?? Ali si si postavil barakco sred gozda kot romi??

Študij šene zagotavlja lagodnega življenja. Tudi delo ne. In edino ki ti to lahko uredi, si ti sam. Že to da si privoščiš frizerja 1x na mesec ... za ene je to že luksus. Lahko si kupiš mašinco in se pobriješ sam :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

Pojdi na net in mi najdi eno stanovanje, ki ni rip off.. za najem se začnejo stanovanja pri 350 € na mesec + stroški..

Ne gre vedno tako.. Se pravi moram črtati tudi psa, ki mi je kot otrok, da ne bom preveč zapravil..

Karaya v čem je potem smisel življenja če ne v uživanju?? Nevem zakaj si nebi smeli nikol nič privoščit.. Ne zanima me tvoj način življenja.. Če se odpoveš zaradi vsega tega otrokom in živalim in vsem uživanjem samo zato, da lahko prideš na mesec s 400 € čez.. Potem bo tako življenje zame eno samo trpinčenje.. Obožujem živali.. Rad imam naravo.. Rad grem na morje.. in to je kar naenkrat postal luksuz??

Jst se pač ne vidim tako.. Trudim se in delam cele dneve... Definitivno pa ne delam zato, da se bom lahko čez 25 let vprašal kdaj sem si sploh karkoli privoščil..

Karaya 52 ::

Hja, zaradi mene uzivaj kolikor te je volja. Samo potem ne jamraj, da nimas dovolj denarja. Samo to ti pravim.

eric_cartman ::

Poglej plače res niso velike..Nismo primerljivi z nobeno od razvitih evropskih držav.. In pač je škoda.. Ker mi je Slovenija všeč kot država.. vse imaš na dosegu.. Saj tukaj je lepo.. Samo priložnosti za delo in tistega pravega dela, ki si ga jaz želim pa res ni..

In očitno je edina pot tukaj tujina.. Ne glede na to koliko težak je začetek, je lahko konec mnogo boljši.. Tudi če mi ne bo uspelo se bom vsaj trudil, da bi mi.. In da bi si enkrat uredil življenje tako kot sem si zamišljal.. Ne rabim maseratijev in podobno.. Le normalno plačo, s katero si bom lahko privoščil tudi nekaj uživanja.. Tega pa tukaj v Sloveniji očitno niso sposobni nudit in le še slabše bo..

DrYuri ::

Karaya 52 je izjavil:

Toliko sm js v Parizu porabil na mesec. Toliksna je tudi vsota, ki jo na njihovem zunanjem ministrstvu priporocajo za zivljenje v Franciji. V LJ pa sem zivel s 400€ na mesec. En sam jamr. Vidim kup lukenj, skozi katere ti odteka denar. Taki imajo vedno "premalo" denarja in vedno "komaj shajajo". Zeh.


Tole se mi zdi kot samo sebi namenjeno trolanje in flamanje... Lahko razložiš kako razporediti 400 eur na mesec v ljubljani za življenje, brez teh "lukenj" kot jim praviš, kjer odteka denar?

Karaya 52 ::

Smo razclenili v temi "Smiselnost protestov." Da se, clovek je precej trpezno bitje. V Sloveniji smo se navajeni bozati in smiliti en drugemu. To je velik del problema.

Ramon dekers ::

Tole se mi zdi kot samo sebi namenjeno trolanje in flamanje... Lahko razložiš kako razporediti 400 eur na mesec v ljubljani za življenje, brez teh "lukenj" kot jim praviš, kjer odteka denar?


Heh, pa vrtec ni vštet notri tako da ta luksu se itak črta.

Hja, zaradi mene uzivaj kolikor te je volja. Samo potem ne jamraj, da nimas dovolj denarja. Samo to ti pravim.


Sklepa da si sam, živiš pri starših, otrok nimaš. No ja, nekako gre

Smo razclenili v temi "Smiselnost protestov." Da se, clovek je precej trpezno bitje. V Sloveniji smo se navajeni bozati in smiliti en drugemu. To je velik del problema.


Kaj hočeš povedati, da je to pozitivna stvar ali naj vzamemo puško v roke in streljamo. Še predsednik vlade dela za 3000.

Isces stanovanje v Ljubljani, pa pravis da si bogi, ker nisi iz Ljubljane... pa avto, ker nisi iz Ljubljane, ceprav isces stanovanje v okolici Ljubljane? Meni se zdi, da lahko veliko stvari pocrtas pa ne bos zivel kot Amish.


Črta naj avto in hodi peš? Predlog z avtobusom je idiotski, saj karta za 25 km odaljenosti pride enako kot če se voziš. Da ne omenjam časa, ki ga porabiš 3 ure v obe smeri.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Karaya 52 je izjavil:

Smo razclenili v temi "Smiselnost protestov." Da se, clovek je precej trpezno bitje. V Sloveniji smo se navajeni bozati in smiliti en drugemu. To je velik del problema.

Ravno o tem piše tukaj ...

http://www.mladina.si/119005/dr-miha-ma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Že živemu slovenskemu pisatelju je skoraj nemogoče prodreti v tujino, mrtvemu pa ... Ampak če ti povem po pravici, sem izstopil zato, ker mi je bilo hudo gledati, kako društvo tone v nepomembnost. Pa bi lahko naši pisatelji marsikaj naredili, celo kaj spremenili - ampak ne, raje tonejo v globoko nepomembnost. Tako kot v bistvu vsa civilna družba. Kamorkoli se vključiš, vedno imajo isto težo besede ljudi z vizijo in znanjem ter navadnih tepcev. Po vseh raziskavah je brainstorming totalno nekoristen, če so vsi udeleženci enaki - če ni človeka, ki bi vodil, torej presojal, kam se splača še naprej investirati pozornost. Pri nas pa imamo večni brainstorming, v katerem nihče ne prevzame odgovornosti. Ko se vključiš v kako skupino ali dve, slej ko prej ugotoviš, da je treba v prepričevanje tepcev preprosto vlagati preveč truda. In potem nekaj v tebi popusti in greš delat kaj pametnejšega. Če si dovolj čil in mlad, se izvoziš v kako drugo deželo. Najraje k bivšemu Gospodarju.


Tako je to, točno to. Pa še de facto dobiš delovne izkušnje.

Marat ::

Karaya 52 je izjavil:

Smo razclenili v temi "Smiselnost protestov." Da se, clovek je precej trpezno bitje. V Sloveniji smo se navajeni bozati in smiliti en drugemu. To je velik del problema.

Kaki trol si ti. Oni ti je argumentiral svoje trditve s številkami, ti pa samo nabijaš.

furion ::

eric_cartman je izjavil:

Vidim, da je tudi zaposlenim padel standard.. In da so jim vsi vbili v glavo stavek: bodi vesel, da sploh delaš (tut če še za kruh nimaš)...

Medtem ko delodajalec zaradi tvojega dela pobira vsaj 5k EUR mesečno.. Pa ti še za preživet nimaš..

Kakšna brezveznjaška država smo.. Čist vse nas prehitevajo.. Še ukrajina, bolgarija, romunija.. Sm se pa selijo itak sami mafiozoti še.. Ker vejo, da jih noben še dolgo ne bo obtožu...

Zmagovalna je pa aristokracija, ki pobere vec kot pol...delavcem in delodajalcem oz. podjetjem. In se smeje vsem skupaj :) Ali pa ta veliki bankirji, ki imajo v lasti vecino assetov pa obracajo dnar kot jim pase.

American dream - imeti hiso, vsakih par let nov avto, otroke, prihranke, iti na pocitnice vsako leto...vse to z placo enega zaposlenega v druzini.
Reality - hisa je v lasti banke, avto tudi, delajo oba starsa in financno se komaj gre iz meseca v mesec. Ni cudno da se vsake tolko nekomu utrga, pa gre postrelit par folka.

To da lastnik podjetja pobere vn vec kot navaden delavec je upraviceno. Delavec ima namrec omejene odgovornosti, skrbeti ga mora le konkreten task, ki ga opravlja. Podjetnik pa ima na grbi vse, od ralizacije vizije do financnih problemov, kupa birokratskega sranja in vseh pasti naperjenih proti njemu. Drzava mu pokrade polovico profita, pa s tem kar mu ostane mora se vse delavce redno placat. Ce je kriza, slaba prodaja, pac ne gre. Dokler se fudamenti ne spremenijo, bodo stvari take kot so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Valvoline ::

Invictus je izjavil:

kolega gre zdaj delat v avstrijo kot električar. njegova urna postavka je 10eur neto. koliko računalničarjev v sloveniji zasluži toliko? Ne prav veliko glede na to da se vam 800eur neto zdi normalna plača.

ne rečem da ni res, ampak prjatu ku dela v linzu pravi da se je-bo v avstriji tudi začelo s krćenjem, nižanjem plač in odpuščanjem. Kriza se bo šele začela. Poznam enga gozdarja iz okolice ms ki se je vrnil iz avstrije, plačo so mu znižal natančno na pol v zadnjih par let, je reku da mu je zadnja plača bla okol 1300 evrov neto za 200+ ur na mesec in da se mu ne splača več tja hodit ker je mel stroškov najmanj pol plače. Delodajalec mu je reku da podjetje posluje zelo slabo, in da če se njemu ne da-splača delat za tak dnar ga bo takoj zamenjal z še cenejšim madžarskim delavcem prek agencije. Trenutno mislim da se realno plače po tovarnah v at tudi gibljejo med 1200-1500e. Električar lahko sanja 10e neto na uro, kvečjemu 5-6 evrov skoraj enako k pr nas.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

eric_cartman ::

To da lastnik podjetja pobere vn vec kot navaden delavec je upraviceno.


Ja.. Seveda je upravičeno in je tudi logično, da ima delodajalec večjo plačo kot zaposleni. Samo namesto, da bi si sam sebi izplačal 5000€ delavcu pa 700 bi bilo lahko razmerje nekaj takega.

Izplačal bi si 4300 €, delavcu pa 1400 neto plače..To sem imel v mislih.. Nekaj, s čimer lahko vsaj normalno živiš.

Pri nas je pa pač praksa ratala taka, da delodajalec na svojih delavcih, ki mu delajo profit tako škrtari, da še za jest nimajo.

black ice ::

Valvoline je izjavil:

Delodajalec mu je reku da podjetje posluje zelo slabo,in da če se njemu ne da-splača delat za tak dnar ga bo takoj zamenjal z še cenejšim madžarskim delavcem prek agencije. Trenutno mislim da se realno plače po tovarnah v AT tudi gibljejo med 1200-1500e. Električar lahko sanja 10e neto na uro,kvečjemu 5-6 evrov skoraj enako k pr nas.

Nakladaš. Bruto 1050-2000€. Delavci, brez kakšnih preddelavcev, vodij izmene itd. Izkušnje iz prve roke (brez vmesnih agencij). Čeprav imajo tudi nekateri preddelavci in vodje izmene plačo nekje v tem razredu.
Električar lahko pričakuje nekje od 8,25€/h bruto naprej, ponavadi še več; preko agencije (kjer so ponavadi boljše plače, nimaš pa zagotovila za delo za nedoločen čas).

Valvoline ::

Bruto ja,zgoraj je omenjal 10e neto na uro.Malo morgen.Še sam sem mislu da bi si nek šiht zrihtal tam,vendar me je pogovor z ljudi ki delajo že več let v AT hitro premislil.Plače so stmoglavile tudi v AT,to je dejstvo.Dobro plačanih služb tudi tam ni več,oz boš zelo težko kaj takega najdu.
To so realne delavske plače kot si napisal ja,bruto 1500-2000 evrov,kar je neto 1000-1500 evrov.

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

ja 10 eur je res fantastičnih za električarja, če gledam punco od sodelavca, ki se vozi vsak dan iz MB v Graz za 1200 - 1300 eur plače (to je to, nič prevoza, malice,...) in to za 7 stopnjo izobrazbe, delajo pa skoraj vsak dan nadure vsaj 1-2h. Pa ima delo precej odgovorno...Bi že zdavnaj si kaj drugega našla, če bi bilo na voljo, ampak ni nič kaj tak fajnega....

black ice ::

denabiker je izjavil:

ja 10 eur je res fantastičnih za električarja, če gledam punco od sodelavca, ki se vozi vsak dan iz MB v Graz za 1200 - 1300 eur plače (to je to, nič prevoza, malice,...) in to za 7 stopnjo izobrazbe, delajo pa skoraj vsak dan nadure vsaj 1-2h. Pa ima delo precej odgovorno...Bi že zdavnaj si kaj drugega našla, če bi bilo na voljo, ampak ni nič kaj tak fajnega....

Za prevoz si lahko uredi pendlerpauschal. Naj malo povpraša naokoli.

Valvoline ::

denabiker je izjavil:

ja 10 eur je res fantastičnih za električarja, če gledam punco od sodelavca, ki se vozi vsak dan iz MB v Graz za 1200 - 1300 eur plače (to je to, nič prevoza, malice,...) in to za 7 stopnjo izobrazbe, delajo pa skoraj vsak dan nadure vsaj 1-2h. Pa ima delo precej odgovorno...Bi že zdavnaj si kaj drugega našla, če bi bilo na voljo, ampak ni nič kaj tak fajnega....

Jap,za gorivo bi men šlo vsaj 12-13l nafte na dan čeb se fural sem pa tja MB-Graz-MB =15e kar bi v 22-25 dneh prišlo okol 400-500 evrov,pa še 2 uri zguba cajta vsak dan. Se ne splača. Edino če se fura skupaj več oseb tja na šiht.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

eric_cartman je izjavil:

To da lastnik podjetja pobere vn vec kot navaden delavec je upraviceno.


Ja.. Seveda je upravičeno in je tudi logično, da ima delodajalec večjo plačo kot zaposleni. Samo namesto, da bi si sam sebi izplačal 5000EUR delavcu pa 700 bi bilo lahko razmerje nekaj takega.

Izplačal bi si 4300 EUR, delavcu pa 1400 neto plače..To sem imel v mislih.. Nekaj, s čimer lahko vsaj normalno živiš.

Pri nas je pa pač praksa ratala taka, da delodajalec na svojih delavcih, ki mu delajo profit tako škrtari, da še za jest nimajo.

To si ti misliš da je tako.Pri nekaterih podjetjih mogoče,ampak je trenutna situacija v precej podjetjih takšna da delavci dobivajo plačo,delodajalec pa nič,oz celo dela se z minusom in se kurijo prihranki.Kriza je za vse.

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

Valvoline je izjavil:

denabiker je izjavil:

ja 10 eur je res fantastičnih za električarja, če gledam punco od sodelavca, ki se vozi vsak dan iz MB v Graz za 1200 - 1300 eur plače (to je to, nič prevoza, malice,...) in to za 7 stopnjo izobrazbe, delajo pa skoraj vsak dan nadure vsaj 1-2h. Pa ima delo precej odgovorno...Bi že zdavnaj si kaj drugega našla, če bi bilo na voljo, ampak ni nič kaj tak fajnega....

Jap,za gorivo bi men šlo vsaj 12-13l nafte na dan čeb se fural sem pa tja MB-Graz-MB =15e kar bi v 22-25 dneh prišlo okol 400-500 evrov,pa še 2 uri zguba cajta vsak dan. Se ne splača. Edino če se fura skupaj več oseb tja na šiht.


ja lej njej se splača, ker v MB je delala za minimalca...za skupni prevoz je problem, ker nima stalnega urnika. Včasih podaljša do 19, včasih do 20, včasih je pa fertik ob 17h. Porabi pa precej manj, ampak pišem za gorivo, kaj ti šteješ servise, vzdržeavnja, amortizacijo,...? Ona ima varčen dizel, srednji razred.

Ramon dekers ::

To da lastnik podjetja pobere vn vec kot navaden delavec je upraviceno. Delavec ima namrec omejene odgovornosti, skrbeti ga mora le konkreten task, ki ga opravlja. Podjetnik pa ima na grbi vse, od ralizacije vizije do financnih problemov, kupa birokratskega sranja in vseh pasti naperjenih proti njemu. Drzava mu pokrade polovico profita, pa s tem kar mu ostane mora se vse delavce redno placat. Ce je kriza, slaba prodaja, pac ne gre. Dokler se fudamenti ne spremenijo, bodo stvari take kot so.


No tole ni ravno res. Podjetniki večinoma ne odgovarjajo z osebnim premoženjem. Torej vzamejo kredit in lahko delajo z njim kot krava z mehom. Če fizična oseba vzame 10.000 kredita mu gre hiša, pri čemer delodajalcu niti plač ni potrebno izplačevati. Hvala lepa za takšno sranje in zakonodajo.

furion ::

Ramon dekers je izjavil:

To da lastnik podjetja pobere vn vec kot navaden delavec je upraviceno. Delavec ima namrec omejene odgovornosti, skrbeti ga mora le konkreten task, ki ga opravlja. Podjetnik pa ima na grbi vse, od ralizacije vizije do financnih problemov, kupa birokratskega sranja in vseh pasti naperjenih proti njemu. Drzava mu pokrade polovico profita, pa s tem kar mu ostane mora se vse delavce redno placat. Ce je kriza, slaba prodaja, pac ne gre. Dokler se fudamenti ne spremenijo, bodo stvari take kot so.


No tole ni ravno res. Podjetniki večinoma ne odgovarjajo z osebnim premoženjem. Torej vzamejo kredit in lahko delajo z njim kot krava z mehom. Če fizična oseba vzame 10.000 kredita mu gre hiša, pri čemer delodajalcu niti plač ni potrebno izplačevati. Hvala lepa za takšno sranje in zakonodajo.

Sej banke ne dajo kreditov kr tako, oz. ponavadi hocejo jamcenje. To, da ne odgovarja podjetnik s svojem premozenjem ni cisto res, ce d.o.o propade, in je podjetje kaj 'dolzno' davcni, morajo to poravnat lastniki podjetja iz lastnega racuna.

Ramon dekers ::

Sej banke ne dajo kreditov kr tako, oz. ponavadi hocejo jamcenje. To, da ne odgovarja podjetnik s svojem premozenjem ni cisto res, ce d.o.o propade, in je podjetje kaj 'dolzno' davcni, morajo to poravnat lastniki podjetja iz lastnega racuna.


No povej nekaj večjih gradbenih firm ki so šle v stečaj lastniku pa so pobrali premoženje. Prosim z besedo na dan

furion ::

Ramon dekers je izjavil:

Sej banke ne dajo kreditov kr tako, oz. ponavadi hocejo jamcenje. To, da ne odgovarja podjetnik s svojem premozenjem ni cisto res, ce d.o.o propade, in je podjetje kaj 'dolzno' davcni, morajo to poravnat lastniki podjetja iz lastnega racuna.


No povej nekaj večjih gradbenih firm ki so šle v stečaj lastniku pa so pobrali premoženje. Prosim z besedo na dan


Jah njim pac ne, malemu cloveku, ki mu propade doo pa lepo vzamejo, tudi ce nima. Vsaj meni so, ko mi je doo propadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Okapi ::

ce d.o.o propade, in je podjetje kaj 'dolzno' davcni, morajo to poravnat lastniki podjetja iz lastnega racuna.
Ni res. Podjetje jamči samo s "svojimi" sredstvi, razen če se na sodišču dokaže, da je lastnik goljufal in namenoma povzročil stečaj. Druga stvar je seveda, če lastnik zastavi osebno premoženje za kredit, kar je seveda tudi možno.

O.

furion ::

Okapi je izjavil:

ce d.o.o propade, in je podjetje kaj 'dolzno' davcni, morajo to poravnat lastniki podjetja iz lastnega racuna.
Ni res. Podjetje jamči samo s "svojimi" sredstvi, razen če se na sodišču dokaže, da je lastnik goljufal in namenoma povzročil stečaj. Druga stvar je seveda, če lastnik zastavi osebno premoženje za kredit, kar je seveda tudi možno.

O.

Ocitno je davcna izjema. :)

Okapi ::

Ja, če si dolžan dohodnino, sicer pa ne.

O.

furion ::

Okapi je izjavil:

Ja, če si dolžan dohodnino, sicer pa ne.

O.

Meni so nabil dvojni ddv. Stranke iz EU placajo ddv svojim drzavam recimo nemec nemciji. Men so pol se nalozil, da moram za vse stranke JAZ placat se sloveniji 20% ddv. In ker je doo podjetje propadlo, sem moram placat iz svojega racuna. Kljub temu, da je bil ddv placan za vsako evropsko stranko njihovi drzavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

YesweScan ::

Država spada v klub BMK, če si ti dobil plačano, pomembno je samo da dobi prašič svoj delež.
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139392 (29464) dope1337

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320907 (17634) BigWhale
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636534 (28945) Vitez

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620171120 (117593) chort
»

Poklicni vojak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11634337 (28884) GTX970

Več podobnih tem